PZC Steen maakt zijn belofte waar Zwemmen zit weer in de lift Hontenisse neemt voorschot op titel Oostburg loopt uit op Vogelwaarde Matig HVV'24 houdt ondanks gelijkspel alles in eigen hand 17 Zeeuws-Vlamingen na zestien jaar terug in derde klasse HVV'24 Al verliest laatste duel Terneuzen BI naar minimale winst Moeiteloze zege voor HVV'24 BI Opnieuw nederlaag Terneuzen Cl De Schelde laat een punt liggen tegen Spartaan Slechte tweede helft breekt Zaamslag op maandag 8 april 2002 door Fred Rabout IJZENDIJKE - Hontenisse kan over twee weken in de thuis wedstrijd tegen Axel de titel in de vierde klasse A pakken. Zelf won de ploeg uit KJoosterzan- de met 4-0 in IJzendijke, ter wijl Hulsterloo bij Zeeland Sport tegen een 3-0-nederlaag aanliep. Grove verdedigingsfouten werden door Hontenisse zon- der enige vorm van medelijden afgestraft, zodat het halverwe ge al 3-0 stond. De eerste na een kwartier spelen toen rechter vleugelverdediger Joel van Overloop de bal gewoon buiten had moeten laten lopen. Hij hield de bal echter binnen de lijnen, maar leverde die vervol gens op een simpele manier in bij Wilco de Zwart. Die bracht de bal in de doelmond, waar Edward Tieleman doelman Menno Heijens kansloos liet: 1- 0. Na veertig minuten wed strijd ging Heijens in de fout. Een lange trap van Luc Ver- meerssen overbrugde het mid denveld en stuiterde over de uitgekomen I Jzend i j kse goa 1 ie. Dave de Booy had daar blijk baar op gerekend, aanvaardde het cadeau met dank en knalde de bal in het verlaten doel: 0-2. Een paar minuten later hield de uitstekend keepende Man fred Bisschop IJzendijke van de aansluitingstreffer af. Jo- han Tuin haalde vanaf amper tien meter snoeihard uit, maar Bisschop's reactie was er één van grote klasse. Vlak voor rust bezorgde Dave de Booy de bal bij zijn maatje Edward Tiele man die de 3-0 binnenkopte. De wedstrijd was gespeeld en dat was zeker het geval toen het veertien minuten na de her vatting 0-4 werd. Opnieuw lag Dave de Booy aan de basis. Nu liet hij het afronden over aan Wilco de Zwart. Op de zege van Hontenisse viel niets af te din gen. Enige smet op de winst was uitvallen van Tieleman in de zeventigste minuut. Tiele man verstapte zich en werd met enkelproblemen vervan gen door Michel van Bunder. 1 door Jurgen Naeye I HANSWEERT - Het laatste I fluitsignaal van scheidsrechter Wim Broekhoven uit Middel- I burg werd door de spelers en I aanhang van Steen met een I enorm gejuich ontvangen. De I ontlading na de 2-1-overwin- ning op het veld van Hansweert- I se Boys was groot. Na zestien I seizoenen keren de Zeeuws - I Vlamingen weer terug in de der de klasse van het zondagvoet- bal. I Door het 2-0-verlies van con- current BSC in de uitwedstrijd tegen HSC'2 8was de uitslag ei genlijk niet meer van belang. Zelfs een nederlaag was voor Steen voldoende geweest om de titel te behalen. Toch waren spe lers en trainer van mening, dat er gewonnen moest worden. „We hadden met elkaar afge sproken, dat we voor de volle winst zouden gaan. We wilden laten zien dat we de terechte kampioen zijn. Daar hoort een overwinning bij", aldus Steen trainer Ardian Lekaj Steen maakte zijn belofte waar, maar speelde tegen het in degra datienood verkerende Hans- weertse Boys geen grootse wed strijd. Veel spelers hadden last van de zenuwen en speelden on der hun niveau. De angst om een fout te maken overheerste bij de bezoekers, waardoor vlotte combinaties achterwege ble ven. Veel ballen werden lukraak naar voren gespeeld, vond ook aanvoerder Wemer Bisschop. „We kwamen vandaag niet aan voetballen toe. We slaagden er niet in om Hansweertse Boys onder druk te zetten, maar dat is De spelers van Steen vieren feest na het behalen van het kampioenschap in de vierde klasse B. achteraf gezien bijzaak. Het kampioenschap is binnen en dat telt." De koploper speelde het eerste halfuur in een veel te laag tempo om de thuisclub te kunnen ver rassen. Steen ontsnapte zelfs aan een vroege achterstand toen Ernst van Bussel na zes minuten van dichtbij op Steen-doelman Danny Oppeneer schoot. Pas halverwege de eerste helft kre gen de bezoekers hun eerste gro te kans en het was meteen raak. Na slecht wegwerken in de de fensie van Hansweertse Boys belandde de bal voor de voeten van Wouter de Neijs, die topsco rer Werner Bisschop in staat stelde zijn 31e treffer van het seizoen te maken. Vangbal De vreugde was echter van kor te duur, want een minuut na de openingstreffer stonden beide ploegen weer op gelijke hoogte. Een achterwaartse kopbal van Ernst van Bussel leek een sim pele vangbal te worden voor keeper Oppeneer, maar de bal verdween op knullige wijze door de benen van de doelman. „De bal stuiterde precies op een polletje, waardoor hij van rich ting veranderde, Ik kon wel door de grond zakken. Als een keeper een fout maakt, is het meteen een goal, maar het is foto Dirk-Jan Gjeltema zuur dat het juist in deze wed strijd gebeurt", aldus Oppeneer, die desondanks kan terugkijken op een ijzersterk seizoen en zich in de tweede helft knap herstel de. Na de rust begonnen de Zeeuws-Vlamingen voortva rend. Trainer Ardian Lekaj had Serge Merckx vervangen door Pascal Lensen en het bleek een gouden wissel te zijn. Koud in het veld reageerde Lensen alert op een van richting veranderde voorzet, waarna hij met het hoofd de bal achter doelman Er ic Clement werkte. Reflex Hansweerste Boys gaf zich ech ter niet gewonnen en kreeg kort na de goal van Lensen een unie ke kans op de gelijkmaker. Juul Back had vrij baan richting het Steen-doel, maar de aanvoerder van de thuisploeg werd gestuit door een uitstekende reflex van doelman Oppeneer Even later schoot Ernst van Bussel een vrije trap net naast. Steen hield daarna de geledex-en achterin gesloten en speelde de wedstrijd geduldig uit. Wouter de Neijs, Werner Bisschop, Pas cal Lensen en Gino Vink kregen nog kansen om de overwinning extra glans te geven, maar door goed keeperswerk en een gebrek aan precisie bleef de 3-1 achter wege. De thuisploeg hield door het uitblijven van de derde tegen treffer uitzicht op een gelijk spel, maar toen tien minuten voor het einde Assem Elkhatta- bi een rode kaart kreeg voor een klap in het gezicht van Steen middenvelder Gino Vink was de partij gespeeld. Met tien man slaagde Hansweertse Boys er niet in om doelman Oppeneer in verlegenheid te brengen, waar door de overwinning voor de be zoekers niet meer in gevaar kwam. Steen: Danny Oppeneer; Rudi Go- vaert, Michiel Vink, Marco Ottjes, Danny van Daalen; Tom Lemout, Michel van den Bosch, Wouter de Neijs (75. Alex de Klerk), Gino Vink; Serge Merckx (46. Pascal Lensen), Wemer Bisschop. TERNEUZEN - De A-junioren van HW'24 verloren zaterdag ook hun laatste competitieduel. Na de teleurstellende 1-2-ne- derlaag van vorige week op eigen veld tegen Unitas'30 Al werd de ploeg van trainer Fons Cornelis op de achttiende speeldag ook door Terneuzen naar een nederlaag gespeeld. In Terneuzen werd het 2-0 voor de thuisploeg. Op die overwinning viel weinig af te dingen, omdat HW'24 ongeïnspireerd speelde en geen moment de indruk wekte nog in de minieme kans op promotie te geloven. In de eerste helft opende Dennis van Leeuwen voor Terneuzen de score en kort voor tijd maakte Hairam Collin er 2-0 van. In de tussentijd had Terneuzen legio kansen laten liggen om nog verder afstand te nemen. Temeuzense Boys Al mocht in Breda één helft lang hoop op een gunstig resultaat koesteren tegen Jeka Al, dat met Zee- landia Middelburg Al de belangrijkste titelkandidaat is. Tot de 43e minuut konden de laaggeklasseerde Zeeuws-Vlamin gen de stand in evenwicht houden. Nadat de Brabanders een voorsprong had genomen liep de marge echter snel op. Uitein delijk werd het 5-0 voor Jeka. ETTEN-LEUR - De B-junioren van Terneuzen mochten za terdag hun dertiende zege in twintig wedstrijden begroeten. Uit tegen middenmoter Internos werd het een overwinning met het kleinst mogelijke verschil: 0-1. Ondanks het ontbre ken van een aantal basiskrachten was Terneuzen wel beter, maar echt goed spelen deed de ploeg van trianer Carlo Van- hijfte niet. In de zevende minuut al werd het 0-1 door een doelpunt van Michael Taelman en achteraf bleek die treffer beslissend. Kansen voor Joost van der Steen en Jarno Wabeke (tweemaal) bleven in het verdere verloop van de wedstrijd onbenut. HULST - De B-junioren van HW'24 handhaafden zich op de tweede plaats door op eigen veld Zeelandia Middelburg van zich af te schudden. In Hulst werd het na een 4-0-ruststand uiteindelijk 5-2. De ploeg van trainer Toon Blommaert kende zijn beste perio de in de eerste helft. Guy Cambier effende met twee treffers de weg naar de ruime overwinning,'waarna ook Jeroen Claes- sens en Jari Vianen tot scoren kwamen. Nadat Ruben van der Hoeven de stand in de tweede helft op 5- 0 had gebracht, liet HW'24 de teugels echter vieren. Dat kostte de Hulstenaren uiteindelijk nog twee tegentreffers: 5- 2. Aardenburg B1 deed eindelij k nog eens positief van zich spre ken. Op eigen veld hield de ploeg van trainer Corné de Bruijne het hooggeklasseerde TSC BI op een 1-1-gelijkspel. De be zoekers namen voor de rust uit een counter een 0-1-voor- sprong, maar een sterke fase na de rust resulteerde daama in de terechte gelijkmaker van Niek van Sprundel: 1-1 TILBURG - Voor de C-junioren van Terneuzen kwam de de gradatie uit de landelijke derde divisie zaterdag opnieuw een stukje dichterbij door een nederlaag tegen SC 't Zand Cl. In Tilburg leed de ploeg van trainer Paul Tjan A Sem alweer zijn vierde nederlaag op rij: 1-4. In de eerste helft gaf Mels de Vos de Temeuzenaren nog wel enige hoop, maar met de wind mee was 't Zand na de rust, zo sterk dat de 1-0-voorspong niet lang stand hield. De thuisclub toonde zich eerst tevreden toen het 4-1 was. HW'24 mocht één klasse lager een winstpuntje incasseren in de thu iswedstrij d tegen Halsteren C1de nummer vij van de ranglijst. In het gelijkopgaande duel bleef het 0-0. Vierde en laatste Speedo-wedstrijd in Terneuzen druk bevolkt door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De aanwas van jeugd is bij volleybalclubs gering, het handbal in de regio heeft geen bestaansrecht meer en in de voetballerij wordt somber vastgesteld dat het ni veau achteruit is gehold. De Zeeuwse zwennvereld daaren tegen ventileert positievere geluiden. Het succes van de Olympische Spelen heeft voor een toestroom van jong zwein- talent gezorgd. Met name bij de meisjes blijven records niet lang staan. De vierde en laatste individue le Speedo-zwemwedstrijd stond gisteren model voor de toenemende belangstelling. Met een kleine vierhonderd startbewijzen was zwembad De Honte in Terneuzen druk bevolkt. In de leeftijd van ne gentot en met twaalf j aar werd door zo'n honderddertig zwemmers op verschillende slagen de strijd aangebonden. „Het zwemmen zit duidelijk weer in de lift", vertelde Cees van Houwelingen, trainer van De Schelde uit Terneuzen. Frans Verplanke (Scheldes- troom): „Vooral in Zeeuws- Vlaanderen zit het wel goed met de Speedo-wedstrijden. Daar wordt ook hard aan ge werkt." De vierde regionale voorronde was de laatste gelegenheid om persoonlijke recors aan te scherpen en in de landelijke top-honderd te worden opge nomen. De beste 24 van elke discipline komen na het Zeeuws kampioenschap in de landelijke finale uit. Zeeland komt daarbij volgens Van Houwelingen redelijk goed uit de bus. „Ovei-al in het land wordt met kinderen die in 1990 zijn geboren veel meer getraind. Shanyra van Bam- bost (De Schelde) zwemt tegen tegenstanders, die twee keer zoveel kunnen trainen. Wij hebben die mogelijkheden niet. Wij hebben als vereniging maar vier uur zwemwater per week. Dat is voor de kleintjes 1 nog net genoeg, maar als ze wat ouder worden moet er toch minimaal zes tot tien uur per week worden getraind." Assist De mogelijkheid om extra te trainen is overigens sinds kort ook voor de talentvolste Zeeuws-Vlaamse jeugd weg gelegd. De stichting Assist richt zich naast voetbal en tur nen (Anthony van Assche) sinds begin van dit jaar ook op de zwemwereld. In Oostburg wordt onder leiding van Jac van der Hooft eens per week een centrale training afge werkt. Frans Verplanke: „Ik had niet verwacht dat gasten van verschillende verenigin gen zo goed met elkaar zouden optrekken. Iedereen is erover te spreken. Jac van der Hooft selecteert zwemmers uit de top-25 snelheidslijsten. Er is in Zeeuws-Vlaanderen echt veel talent. Maar je moet in eerste instantie eerst een groot aantal zwemmers hebben, wil je talent kunnen voortbren gen." Cees van Houwelingen: „Qua aantal hebben we het goed voor elkaar. Het hele bad hier ligt gewoon vol. Wij draaien als De Schelde natio naal goed mee en zijn in Zee land heel even een klasse apart. Dat kan over twee jaar weer best anders zijn. In de jaargangen vanaf 1993 zien we in onze opleiding nog geen echte talenten." Vooral de fysiek sterke Shany ra van Bambost (De Schelde), Naomi Smits (De Bruinvis), Ashley de Jong (De Schelde), Robert van der Linde en Bas van Houwelingen (beiden De Schelde) zwommen zich giste ren net als tijdens de voor gaande Speedo-wedstrijden in de kijker. Van Houwelingen: „Bij de jon gens valt het niet mee om re cords te verbreken. Kevin Hondsmerk, Kevin de Jong en Stefan de Die waren uitzon derlijke talenten en behoren nu nog tot de nationale top. Hun tijden zullen nog wel even blijven staan." van onze sportredactie TERNEUZEN - Oostburg kan de titel vrijwel niet meer ont gaan in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De koploper won het streekduel van Sluis met overtuigende 5-1-cijfers en kreeg daarna te horen dat con current Vogelwaarde met 2-1 onderuit was gegaan in de derby tegen SDO'63. De voorsprong van Oostburg bedraagt nu vijf punten. Met nog twee wedstrij den voor de boeg een vrijwel niet meer te overbruggen kloof. Oostburg-Sluis 5-1: Oostburg dicteerde vrijwel de gehele wed strijd en wist raad met de moge lijkheden. Nadat Jurgen d'Hoore in de vijftiende minuut de score had geopend lieten Pe ter van de Linde en Stephan Ro che achtereenvolgens 2-0 en 3-0 noteren. Elf minuten na rust scoorde Peter Slits tegen, maar VLISSINGEN - De waterpo- loërs van De Schelde lieten za terdag in Rotterdam een punt liggen door met 6-6 gelijk te spelen tegen Spartaan. De Schelde miste zaterdag Chris Eijsebaert maar nam, om dat de junioren niet moesten spelen, vier jeugdspelers mee naar Rotterdam. Al vanaf de eerste minuut was Schelde dui delijk de betere ploeg maar het had veel moeite de kansen te be nutten. De Schelde had eind eerste periode wel een 2-1-voor sprong en er leek geen vuiltje aan de lucht. De Terneuzenaren konden echter niet overtuigen en bleven erg slordig spelen. Daardoor kon het geen afstand nemen en leidde het aan het eind van de tweede periode met mi nimaal verschil: 3-2. Ook in de derde periode bleef de marge één treffer (5-4) en tot overmaat van ramp scoorde Spartaan in de laatste periode twee keer uit onmogelijke situa ties: 6-5. Dertig seconden voor tijd werd het toch 6-6 en ook daama had Schelde nog kansen, maar men kon niet overtuigen zodat een punt verloren werd. Scores Schelde: Cees va n Houwelin gen 3 en Bram van der Heuvel, Bas Wesdorp en Cees van Houwelingen allen J, daarna was het woord weer aan Oostburg. Mario van Quekel- berghe zorgde voor 4-1 en Kour- ouman nam zelf de 5-1 voor zijn rekening. SDO'63-Vogelwaarde2-l: Al na zeven minuten kreeg de thuis ploeg de juiste injectie doordat Jordy van Troost 1-0 scoorde. Vogelwaarde drong daarna aan en SDO'63-doelman Johnny Merckx moest handelend optre den op een schot van Bjom Ver- meerssen. Het was uitstel van executie, want even later liet Artjan Lambert wel 1-1 note ren. Twintig minuten na de pau ze werd de doorgebroken Den nis van Driessche gevloerd en verzilverde Martijn Bisschop de toegewezen strafschop: 2-1. Daarna probeerde Vogelwaarde nog iets te forceren, maar slaag de er niet in gelijk te komen. Schoondijke-Groede 2-0: Een onvriendelijk en irritant duel, dat door de minst slechte ploeg gewonnen werd. In de 71e mi nuut opende Johan de Feijter de score en twaalf minuten later liet Claude Kornelis op fraaie wijze 2-0 aantekenen. Koewacht-RIA W. 0-2: RIA W startte iets feller en zag dat be loond met een doelpunt van Pascal Wedage. Diezelfde speler liet nog voor de pauze, overi gens in een fase dat beide ploe gen aan elkaar gewaagd waren, ook 0-2 noteren. Na rust kreeg Koewacht de beste kansen, maar de ploeg wist daar geen raad mee. Carlo van Grim- berghe miste zelfs een straf schop. Terhole-Biervliet 2-1: Al na tien minuten nam Biervliet de lei ding via Kees Duitemeijer. Daarna had Terhole een over wicht, maar het sprong slordig met de kansen om. In de tweede helft slaagde die ploeg er wel in te scoren. Dennis Jonkheijm liet vijf minuten na rust 1-1 noteren en Giovanni Verbraeken be paalde in de 85e minuut de eind stand op 2-1. Hoofdplaat-Graauw 0-4: Hoofdplaat was vrijwel de ge hele wedstrijd meer in balbezit dan de bezoekers, maar werd geklopt via vlijmscherpe en ge nadeloze uitvallen. In de 33e mi nuut opende Jan d'Haens voor de bezoekers de score en toen Marcel Verschuren in de tweede helft 0-2 liet noteren zag het er somber uit voor de thuisploeg. Die ploeg bleef volharden in aanvallend voetbal, maar kon aanvallend geen echte vuist ma ken. Graauw counterde naar 0- 4 door doelpunten van Ivo Wou ters en Marcel Verschuren. i: door Marco Hamelink MIDDELBURG - HVV'24 voert de ranglijst van de derde klasse A nog steeds aan, maar het spel dat de ploeg gisteren tegen Zee landia Middelburg liet zien, was een kampioen onwaardig. De Middelburgers waren bijna de hele wedstrijd de betere ploeg, maar kwamen desondanks maar één keer tot scoren. De Hulsterse formatie wist zich in het laatste kwartier nog één keer op te laden en een punt vei lig te stellen: 1-1. Er is nog geen man over boord voor HW'24, maar dat is voor namelijk te danken aan naaste concurrent Dosko, dat met 2-1 van RCS verloor. HW-trainer John de Frel erkende dat zijn ploeg niet goed speelde en geen recht had op meer dan één punt. „Je merkt dat de druk binnen de ploeg de laatste weken toe neemt. Daardoor hebben we ook wat punten gemorst in de laatste wedstrijden. De vorm en de wil om te winnen moet nu uit de spelers zelf komen. Als trai ner heb je daar in deze fase geen invloed meer op." Zeelandia Middelburg was ze ker in de eerste helft de beste ploeg. Al in de tiende minuut kreeg Michel Sinke een dot van een kans toen HW-verdediger Maarten Scheerders over de bal trapte. De inzet van Sinke was echter een makkelijke prooi voor keeper Jean-Pierre de Keijzer. Ook in de tweede helft waren de Middelburgers de betere. Vier minuten na rust was het Turan Dogan die Daan Eikenhout in de diepte aanspeelde. Eiken hout speelde de bal direct door naar Michel Sinke, die de uitko mende De Keijzer omspeelde en zijn ploeg op voorsprong bracht: 1-0. Na de openingstreffer leek het een kwestie van tijd voor Zee landia Middelburg opnieuw zou scoren. De thuisploeg, die volop meedoet in de strijd om de derde periodetitel, bleef HW onder druk zetten en kreeg een aantal keren de mogelijkheid om ver der uit te lopen. Door reddingen van doelman De Keijzer en Thierry de Waele lukte het Zee landia Middelburg niet de mar ge te vergroten. Meer druk Met nog een kwartier te spelen bracht trainer De Frel de licht geblesseerde Eddy van den Bosch in het veld. „Ikhooptedat we door het inbrengen van Eddy meer druk konden zetten op de Zeelandia-verdediging", aldus De Frel, die niet kon aanzien dat Angelo Verbraeken een reële kans op de gelijkmaker om zeep hielp, Verbraeken kwam alleen voor de keeper, maar wachtte te lang en speelde de bal zo in de handen van doelman Edwin Overbeeke, De Hulsterse coach sloeg de handen voor het gezicht en liet zich voor de dug-out op z'n knieën vallen. Zeelandia Middelburg, dat veel kansen creëerde, maar niet tot scoren kwam, leek het de laatste vijftien minuten op te geven. HW'24 voerde de druk op en kwam een aantal malen gevaar lijk voor het doel van Over beeke. Met name van HW-spits Antoine Thoen ging veel drei ging uit. Thoen gaf ook de aan zet tot de gelijkmaker. Hij speel de Verbraeken aan in het zestienmetergebied en deze leek de bal naast te schieten. Invaller Van den Bosch was er echter als de kippen bij om de bal alsnog tussen de palen te tikken: 1-1. HVV'24: Jean-Pierre de KeijzerHa- rald Verschuren, Maarten Scheer ders (75. Hans Goethals), Thierry de Waele, Norbert Baart (58. Davy van de Berg); Kieran O'Shea (78. Eddy van den Bosch), Johnny Lensen, Danny Vlassenrood, Angelo Ver braeken; Harm Rietjens en Antoine Thoen. TERNEUZEN - Van de drie Zeeuws-Vlaamse korfbalploe gen kwam zaterdag alleen Zaamslag in actie. De uitwed strijd bij TOP werd met 4-3 ver loren. Na een worsteling van beide pl oegen met de harde wind, ging Zaamslag met een 2-1-voor- sprong de rust in. Met het wind- voordeel dat de bezoekers in de tweede helft hadden bleek Zaamslag totaal niet om te kun nen gaan. In 35 minuten werd slechts één keer gescoord. TOP deed dat drie keer en won met 4- 3. Inge van Zuidam moest met een enkelblessure naar de kant en is waarschijnlijk enkele we ken uitgeschakeld. Scores Zaamslag: Marjan Verhage, Marco van Reeuwijk en Frans Ver korte allen 1 foto Charles Strijd Een aantal jeugdige deelnemers gaat van staxd tijdens de vierde en laatste Speedo-wedstrijd in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37