Kwiek moet nog één horde nemen Halve revanche voor Kerkwerve All Ready wint na een hectische slotfase Biljartbrons voor Ab van Buren Bruse volley halsters na winst op VOY op titelkoers 16 Weer winst crosser Mark Boot Derde plaats voor Han Al De Ruiter wint Driekamp Laag Schakers Zierikzee winnen thriller Tweede verlies voor WIK in nacompetitie uitslagen Zonnemaire uit z'n ritme Lob met titel naar Centerparcs maandag 8 april 2002 Kwiek-speelster Marije Munter smash t in de topper tegen VOY. foto Marijke Folkertsma door Rudy Boogert ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready hebben de positieve lijn uit het zaalseizoen doorgetrokken in de veld- competitie. Bij de herstart boekte de Zie- rikzeese ploeg direct een kostbare over winning op Oranje Nassau. Door de 7-6- winst nam All Ready meteen afstand van de laatste plaats in de derde klasse. De zege kwam echter niet zonder slag of stoot tot stand. De gemoederen raakten danig verhit in de laatste tien minuten van het duel. All Ready liep vrijwel de ge hele wedstrijd achter tegenstander Oranje Nassau, dat de heenwedstrijd eerder dit seizoen met 10-9 won, aan. All Ready kwam met 1-0 voor, maar moest vervolgens telkens een achterstand weg werken (1-2, 2-3,3-4 en 4-5). Dat deed de ploeg echter met verve. Bij 4- 5 liep de ploeg, gecoacht door Jan Vos- hart omdat trainer Harm Brand in Span je bij het EK korfbal zat, in een sterke pe riode uit naar 7-5. Maar toen brak tien minuten voor tijd een 'stippenklucht' aan. Oranje Nassau kreeg een strafworp, miste die, maar mocht het nog een keer proberen omdat Jan-Willem van Nieu- wenhuijzen te vroeg zou zijn ingelopen. „Alle spelers waren natuurlijk over de zeik", zei Voshart na afloop. ,,Ik ben toen het veld ingelopen om de druk op mij te leggen en niet op de spelers." Het kwam hem op een gele kaart te staan, maar Oranje Nassau miste de strafworp ver volgens ook in de herkansing. Bij de vol gende Oranje Nassau-aanval kreeg de ploeg prompt weer een strafworp en die ging er wel n7-6 met nog zes minuten op de klok. Oranje Nassau had vervolgens zo'n vier minuten balbezit, maar kreeg de gelijk maker niet door de mand. En toen met nog een paar seconden op de klok, kreeg Oranje Nassau opnieuw een strafworp. De druk was blijkbaar dermate hoog, dat Oranje Nassau opnieuw miste. De scheidsrechter floot vrijwel direct af en de zwaarbevochten winst was binnen voor All Ready. „De scheidsrechter was vanmiddag be palend". vond coach Voshart. „In onze ogen waren niet alle strafworpen voor Oranje Nassau terecht, maar dat was nog tot daar aan toe. Het ergste was dat hij ons twee strafworpen heeft onthouden. Oranje Nassau heeft er vijf gehad, en wij niet één! Maar gelukkig heeft het recht gezegevierd." All Ready heeft nu zes punten en is Ondo, Oranje Nassau en Seolto gepasseerd op de ranglijst. Volgende week staat de krachtmeting met het Middelburgse On do op het programma en dan kan de Zie- rikzeese formatie opnieuw goede zaken doen in de strijd om lijfsbehoud. Scores All Ready: Luuk van Eijken. Debbie Voshart beiden 2, Henk de Graaf, Ronald Snoek en Jan-Willem van Nieuwenhuijzen al len 1. BUDEL - Mark Boot heeft de derde voorwedstrijd voor hei Nederlands kampioenschap motorcross op zijn naam ge- I schreven. In Budel kwam het talent uit Burgh-Haamstedein de 65cc-klasse met een eerste en tweede plaats uiteindelijkm I het dagklassement als eerste bovendrijven. In de eerste man- che moest Boot alleen de Let Augas Jut voor laten gaan, maar I in de tweede manche had hij geen last meer van de Oost-Euro- peaan. Boot had kopstart en leidde het veld van start tot h- nish. Boot had de eerste voorwedstrijd gewonnen en bij de I tweede werd hij tweede. Hij is daardoor leider in de tussen stand. OUDENBOSCH - Biljarter Han Al van BV SIR uit Noordgou- we is bij de gewestelijke eindstrijd derde klasse bandstoten op i de derde plaats geëindigd. Tot de zesde ronde ging Al aan de leiding, maar toen verloor hij het cruciale duel met Goesenaar i Aaike Verweij. Hij won zijn laatste partij van De Bruijnen. eindigde daardoor als derde met tien punten uit zeven wed- strijden (1.81 gemiddeld). Van Meer uit Wagenberg werd win- I naar, maar Verweij mag naar het NK omdat Wagenberg niet is aangesloten bij de KNBB. ZONNEMAIRE - Nicolette de Ruiter van De Westhoekladies I uit Renesse is er in geslaagd haar vorig jaar veroverde titel in i de Driekamp Laag te prolongeren. In de finale bleek zij in twee van de drie spelsoorten te sterk voor Bertus Visser van BV Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede. Nicolette de Rui- I ter liet in de finale geen misverstand bestaan wie recht kon doen gelden op de titel. In de tweestrijd met Bertus Visser kon I laatstgenoemde alleen in het libre de zege naar zich toetrek- ken. In het bandstoten en driebanden ging de overwinning i naar De Ruiter en daarmee werd het kampioenschap gepro-1 longeerd. De dames deden zich toch goed gelden. Op de.derde plaats eindigde Mieke Rietveld van De Westhoekladies^Zij versloeg in een spannende partij Rein van Nijnatten van SIR, die daarmee naar de vierde plaats werd verwezen. Vijfde werd Chris van der Werf. Joke Oele, die door familie-omstandighe den op de finaledag de strijd moest staken, bezette de zesde plaats. Zevende werd Wim van Dijke van OKK, die Marcel Capelle naar de achtste stek verwees. ZIERIKZEE - De schakers van Zierikzee hebben in een ware thriller de volgende ronde van het bekertoernooi bereikt Zelfs na vluggertjes was er nog geen beslissing tussen Zierik zee en tegenstander Landau uit Axel. maar dankzij de regie-1 menten ging Zierikzee naar de volgende ronde. Deze competitie wordt gespeeld met viertallen via eenknock- outsysteem. Zierikzee was duidelijk de underdog, de ratings van de Landau spelers liggen gemiddeld honderd punten ho-1 ger. Hans Aangeenbrug won fraai van Peter Kalisvaart. Aan bord twee won Arend Bandsma op een fantastische manier van Wim Sinke. Toen op het derde bord Bas van de Graaf re mise speelde tegen Theo de Putter, was alleen de partij tussen Richard van der Veken en Erik Bolleman nog gaande. Van der Veken stond er in het middenspel gunstig voor, maar maakte in het eindspel een foutje. Bolleman benutte deze miszetten volle en won de partij. Zierikzee - Landau 2-2. De spelers, moesten de stukken nogmaals opzetten en een snelschaak-1 partij van vijf minuten per persoon per partij spelenDe span ning was te snijdenAangeenbrug won weer. Bandsma en Van I de Graaf speelden remise. Helaas ging Van der Veken weer ten onder tegen Bolleman. Weer was het een gelijkspel. HeVregle- 1 ment schrijft voor dat bij een gelij ke stand het resultaat eerste drie borden telt, dat was in het voordeel van Zierikzee. van onze sportredactie BRUINISSE - In een zinderende volleytopper tegen VOY onder streepten de vrouwen van Kwiek hun kandidatuur voor het kampioenschap in de pro motieklasse A. Het duel tussen de nummers één en twee van de ranglijst eindigde in een 3-1- overwinning voor de Bruse ploeg. Daardoor is Kwiek slechts één overwinning, op 20 april in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen, verwijderd van de der de divisie. Ook de mannen van Kwiek blijven, door een 4-0-ze- ge op Vovero, in de eerste klasse A meedoen om de prijzen. Doordat de NeVoBo onlangs de beslissing om VOY punten in mindering te brengen terug draaide, hadden de vrouwen van Kwiek en die uit Ouderkerk aan den IJssel vooraf evenveel verliespunten. Met één duel meer gespeeld, en met vijf pun ten voorsprong, startte Kwiek de voorlaatste competitiewed strijd. Gedurende de hele partij bleek dat de beide teams elkaar wei nig ontliepen. Kwiek won de eerste set met 25-18, maar de tweede set ging met 25-19 naar de bezoeksters. Gesteund door het thuispubliek sleepte Kwiek met 25-20 de derde set binnen waarna in de vierde set, waarin het krachtsverschil nauwelijks aantoonbaar was, het karwei werd afgemaakt: 25-23. Krijn Verlek, trainer/coach van Kwiek, was zich bewust van de mokerslag die zijn vrouwen aan VOY uitdeelden. Over het duel zelf was Verlek louter positief. „Dit was een echte topper. Qua servicedruk waren wij duidelijk beter. Ik train alles op techniek en daardoor waren wij op be slissende ballen net iets beter. Er zaten veel mooie rally's in de wedstrijd en er stonden twee teams met een sterke verdedi ging." Kwiek heeft, met nog één duel te gaan, alles in eigen hand. Voy volgt, met een wedstrijd minder gespeeld, op acht punten. Ver lek: „Maar we zijn er nog niet, want wij krijgen thuis nog een lastige Mant in Alcazar/Eras mus. Dat is de enige ploeg waar- door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De voetbalsters van WIK'57 verloren zaterdag ook de tweede wedstrijd van de nacompetitie. De Zwerver was in eigen huis te sterk (3-1). ZSC'62 verloor thuis met 2-1 van Woudrichem. Zierikzee speelde het voor zaterdag ge plande duel op tweede paasdag en verloor met 2-0 van Sluiskil. De Zwerver - WIK'57 3-1: „Er is slecht gespeeld. Er was totaal geen beleving bij de meiden. En dat terwijl je in deze fase, waar in het er elke week op aan komt, eigenlijk steeds scherp moet zijn. Ik begrijp dan ook niet dat ze het zo laten lopen. Misschien ligt het ook wel aan mij, ik weet het gewoon niet. We moeten maar eens om de tafel gaan zit ten met zijn allen", zei trainer Wim Kommer na afloop. In de vijftiende minuut kwam WIK nog wel op voorsprong door Ellen Schreurs. Op dat mo ment leek er nog geen vuiltje aan de lucht. Maar nadat de thuisploeg vijf minuten later twee snelle goals scoorde, was Leiden in last. „Toen hebben we het compleet weggegeven", vond Kommer. Ook na de her vatting kwam het spel van de Kerkwervenaren niet meer uit de verf. Toen het na een verdedi- gingsfout vervolgens nog 3-1 werd, was de wedstrijd ge speeld. „Als we volgende week ook nog van De Meeuwen ver liezen, is het gebeurd voor WIK", sprak een sombere Kom mer. ZSC'62 - Woudrichem 1-2: In de eerste helft hielden beide ploe gen elkaar prima in evenwicht. Het spel golfde over en weer. De meeste aanvallen stokten echter telkens op de rand van het zes tienmetergebied. Jantine Stins had nog de beste kans voor ZSC. Oog in oog met de keepster schoot ze op het lichaam van de sluitpost. Na een doelpuntloze eerste helft werd ZSC na de her vatting behoorlijk onder druk gezet. In de tiende minuut counterde de thuisploeg zich niettemin handig naar de openingstreffer. Michelle Brongeest tekende voor de goal. Na het doorschui ven van de laatste vrouw, bij Woudrichem, werden de bezoe kers steeds gevaarlijker. In de twintigste minuut viel de gelijk maker en amper vijf minuten la ter de 1-2. ZSC trachtte nog met man en macht er een punt uit te slepen. Dat lukte echter niet. van we hebben verloren. Ik ga ervan uit dat VOY zijn laatste twee duels met 4-0 wint, dus moeten wij in de laatste wed strijd ook gewoon winnen." De mannen van Kwiek blijven door een 4-0-overwinning op Vovero uit Rozenburg in de race om de tweede plaats en dus ook in de race om promotie. In een wedstrijd die lange tijd romme lig was, pakten de Bruse man nen de eerste twee sets met 25- 22. Ook in de derde set zat er weinig krachtsverschil tussen de twee teams. Pas na het vijf tiende punt kon de thuisploeg weglopen en met 25-18 de over winning veiligstellen. Initiatief In de vierde set verloor Kwiek René Giljam die met een zware blessure naar de kant moest. Zijn uitvallen kende zijn weer slag op de rest van het team, want Vovero had lang het initia tief. Een sterke periode, waarin vooral Erik van Breda zich van zijn beste kant liet zijn, deed het tij keren. „Ik heb bij de laatste time-out opdracht gegeven om alle set ups richting Erik te spelen. Hij slaat ze er wel in. Onze fout was vandaag dat we te veel meegin gen in het spel van de tegenstan der. Ach, het was niet goed, maar we hebben wel de punten. En daar gaat het om", conclu deerde Kwiek-coach Tony van Breda. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Kerkwerve verrasten streekgenoot Scaldina met een 5-5-gelijkspel. Daardoor nam 't Zand 5 de koppositie in de der de klasse A over, maar het Zie- rikzeese Scaldina heeft de beste papieren voor het kampioen schap. Twee ruime overwinnin gen op de zwakkere broeders Yerseke en Westkapelle 2 moe ten daarvoor volstaan. Kerkwerve - Scaldina 5-5: De grootste verliezer in de derby was Scaldina-speler Cor Smal- heer. Daarentegen was zijn ploeggenoot Hans Volkeri de grote winnaar met opnieuw drie individuele zeges. Beide teams waren op volle oorlogssterkte en Kerkwerve, dat de uitwed strijd met 7-3 verloor, begon sterk. Maurice van Slobbe Mopte in de eerste partij Arjan Bom 21-16, 14-21 en 21-16. Kerkwerve nam een 2-0-voorsprong toen Stoffel van der Wekken tegenstander Cor Smalheer met 21-14 en 21- 18 klopte. Toen kwam voor Scaldina de tot nu toe ongesla gen Hans Volkeri in actie. Tegen Albert de Vos pakte hij vlot het punt: 11 -21 11 -21Het werd 2-2 op het wedstrijdformulier na de dubbel. Het Kerkwerve-duo Van Slob be/Van der Wekken kon niet winnen van Bom/Volkeri: 19-21 17-21. Stoffel van der Wekken leek Ar jan Bom vervolgens te Moppen (21-18 in de eerste game), maar Bom kwam zeer sterk terug in de tweede: 19-21. De beslissende derde game ging naar Bom: 12- 21Toen vervolgens Volkeri met twee keer 17-21 Van Slobbe klopte, stond het ineens 4-2 voor Scaldina, Albert de Vos zorgde voor winst tegen Cor Smalheer in een mira culeuze partij: 21-19 en 22-20. Hans Volkeri bracht toch 5-3 op het bord door Stoffel van de Wekken gedecideerd te Mop pen. De twee kopmannen speelden 22-20,12-21enl4-21. Toen ech ter De Vos de vermoeide Bom ruim klopte (21-16 21-12), kwam een gelijkspel toch in zicht voor Kerkwerve. Van Slobbe moest Smalheer kloppen en dat deed hij nipt: 21- 18 en 23-21 waren de cijfers. Geen reva nche voor Kerkwerve maar wel voldoening. Scaldina 2 - Slagvast 3 6-4: Doordat Ad de Graaf, altijd goed voor twee of drie punten, er helemaal naast zat, moesten Jan Kik en Pang Yuen voor de punten zorgen. Kik pakte weer drie punten en zijn goede vorm kwam vooral tegen TahanBara- kat tot uiting (21-9 en 21-4). Yuen was goed voor twee pun ten. Samen met Kik zorgde hij ook voor winst in het dubbel spel. Kerkwerve 2 - Markiezaat 5 2-8: Jaap Huigens, John Hage en in valster Anja Plandsoen (uit het vierde) konden geen vuist ma ken tegen de spelers uit Bergen op Zoom. Jaap Huigens won van Verbogt met 21-15 21-9, maar toen was het al 5-0 voor het Markiezaat. Ook John Hage won van Verbogt met 21-1521- 15. Big Smash 3 - Scaldina 3 7-3: Adriaan Hanse, Mario van Po- pering en Hans Jonker wonnen ieder één keer. Zo versloeg Han se met 21-18 en 23-21 Henno de WaalVan Popering deed dit met 21-15 en 21-17 en Jonker won met 18-21, 21-16 en 21-19 van Friso Bijl. Kerkwerve 3 - Arnemuiden 6 5- 5: Om organisatorische redenen werd dit duel in Arnemuiden ge speeld. Arnemuiden 6 kwam uit met twee invallers uit het zeven de team. Voor Kerkwerve won nen Jos Lindeman en Gerard Knol beiden twee keer. Samen wonnen ze het dubbel. Voorzit ter Henk 't Hart miste spelritme en verloor driemaal. ODT 7 - Scaldina 4 8-2: Gerrit van den Bosch, in de eerste ont moeting nog goed voor drie punten, won alleen van Rob Legra en moest zijn meer dere erkennen in Judith Gover- de. Bram Vroegop won vrij ge makkelijk van Ralf Wedage, maar kwam tegen Legra met 20- 22, 21-17 en 19-21 net iets te kort. Kerkwerve 4 - Kapelle 9 4-6: Anja Plandsoen boekte drie keer winst. Tegen Frans Sinke speelde ze de enige driegamer van de wedstrijd, welke ze in de derde game won met 21-15. Leonard Stoop moest er met 21- 9 22-20 aan geloven, Jaap van 't Veer met 21-13 21-12. Fred van Slobbe won ook van Stoop. Daar bleef het bijwant de dub bel Plandsoen/Van Slobbe ver loor ook de dubbel van Sinke en Stoop. Jeugd: Het eerste jeugdteam van Scaldina overmeesterde 't Zand 8 met 6-4. Koen van Velthoven won drie keer, Niels van Velthoven twee keer en Jur- gen Gouwens één maal. Het tweede jeugdteam versloeg heel knap koploper Sar'72 3 met 8-2 en nam de leiding over. Bert van der Wielen zorgde voor drie punten, Youri van Dijken en Martijn van der Helm voor twee. Volleybal Zierikzee. SNS bank recreatieve compe titie. Poule A: WE A/ Mevo'80 - vc Lob 0-3, Café De Stulp - Duiveland Vastgoed Kwiek H31 -2, WE A/ Mevo '80 2 - ATLAS Korstanje 3-0. Stand aan kop: 1. vc Lob 20-56, 2. Zeelandia 1 20-48, 3. Café De Stulp 20-36, 4. Goedbloed auto's Zierik zee 1 20-28, 5. WEA Mevo '80 1 20-26. Poule B: Stars of Life - HCR De Kroon Wiska 1-2, Praktijk Jan Cluzona - MOL AGRO 3-0, Timmerman Natuursteen - connexxion 0-3. Stand aan kop: 1. Prak tijk Jan/Cluzona 17-43,2. Surf Inn 17-42, 3. HCR De Kroon Wiska 1 17-34,4. Tim merman Natuursteen 17-31. Poule C: Stadscafé De Banjaard - De Vanger Kwiek H4 0-3, WEA Mevo '80 jongens - WOZ 2-1, Zeelandia 3 - Marleco Cluzo na 2 0-3, ATLAS 2 - WEA Mevo '80 jeugd 3-0. Stand aan kop: 1. Goedbloed auto's Zierikzee 2 23-58, 2. Marleco Cluzona 2 23-55, 3. De Vanger Kwiek H4 23-46, 4. WEA/ Mevo '80 jongens 23-40. Poule DA: Fennet/Renesse-HCR De Kroon/Wiska Dames 1-2, WEA Mevo'80 Meisjes - CZ actief in gezondheid 0-3, DRV accoun tants-Bolle Dier&Tuin/Wik 1 3-0, WEA/ Mevo '80 Dames 1 - Kwiek Sporthuis Zierikzee D1 3-0. Stand aan kop: 1. Eete rij/Tapperij Ginsterveld 19-46,2 DRV ac countants 19-46,3. Bolle Dier&Tuin/Wik 1 19-40,4. CZ actief in gezondheid 19-36, 5. WEA/Mevo'80 Dames 1 19-36,6. Foto Leen Koper/Cluzona 19-32, door Joop van den Oudenhoven ALMERE - Ab van Buren uit Brouwershaven van Biljart Ver eniging Windenburg legde tij dens het nationaal kampioen schap libre eerste klasse beslag op een fraaie derde plaats. In een uiterst spannende eind strijd werd Hermsen uit Veghel de verrassende winnaar. Rutten uit Maastricht werd tweede. Ab van Buren had het graag an ders gezien, maar was na afloop toch tevreden. Voor een grote schare Schouwse toeschouwers werd het een derde plaats. Tot n de slotronde kon het eindresul taat variëren van een tweede tot en met een vierde plaats. Door in de slotronde zelf te win nen van Brauen kwam een podi umplaats in zicht. Of een tweede plaats nog mogelijk was, hing af van de finale tussen Hermsen en Rutten. Bij winst van favoriet Rutten zou de tweede stek voor Van Buren zijn. Rutten vertrok als een speer en nam een grote voorsprong op HermsenDie liet zich echter niet van de wijs brengen, sloot de partij win nend af en mocht zich kampioen noemen. Voor Van Buren restte de derde plaats. Met enig geluk had er meer ingezeten besefte de bil jarter uit Brouwershaven. „Even was ik hierover teleurge steld. Ik ben er zo dichtbij ge- wee?t. Aan de andere kant is een Zaalvoetbal Recreatieve ZieZaVo-competïtie. Eerste Klasse: Café Storm - Neffen d' Eule 1-5, Rest. Even Buiten - Braber Groenvoor ziening 11-2, Café de Banjaard - Metaal- handel Groenleer4-2. LCvdCingel 19 15 1 3 46 117-3< Even Buiten 19 15 1 3 46 112-51 VanOeveren 18 12 5 1 41 104-63 C. De Banjaard 19 12 3 4 39 88-40 Met. Groenleer 17 9 2 6 29 76-65 MoTorenBoys 19 9 2 8 29 85-65 Neffen d'Eule 19 8 0 11 24 69-100 Deurloo Sport 20 6 1 13 19 71-93 Braber Gr. 19 6 0 13 18 57-103 Café Storm 19 3 1 15 10 51-140 De Pupekop 19 1 0 17 3 32-100 Tweede Klasse: SV Dreischor - Frituut Plan West 1-4, FC Kerkwerve - Cafe 'I Visslop 16-2, Timmerbedrijf Verhoel AWRvO 1-2, Profile Tyrec. RinusRoon- O'nderhoudsbedrijf Kristo 5-3 FC Kerkwerve 21 18 1 2 55 139-44 Garage Slager 21 13 2 6 41 93-83 Stella Boys 21 11 4 6 37 110-SC Café't Visslop 21 11 2 8 35 89-S: Mainbalance 21 11 1 9 34 88-75 AWRvO 21 11 3 7 36 72-65 SV Dreischor 21 8 3 10 27 67-91 Zeelandia 21 6 3 11 21 68-77 Frit. Plan West 20 7 1 12 2 2 59-77 Tim. Verhoek 21 6 1 14 19 68-94 Pr. RinusRoon 20 5 4 11 19 65-95 Onderh. Kristo 19 3 3 14 12 66-105 derde plaats op een NK ooknie mis. Dus ik moet wel tevredei zijn." MIDDELBURG - Na twinti minuten leidde koploper Zon nemaire gisteren met 3-0 tege hekkensluiter Zeelandia Mid del burg 6. De titel lonkte. Mas in de tweede helft ging het helt maal fout en verloor Zonnemai re alsnog 4-3. Dertien wedstrijden op rij ha Zonnemaire gewonnen en tege het zesde elftal van Zeeland! Middelburg leek Zonnemaii op weg naar de veertiend winstpartij, die tevens goed zo zijn voor de titel. Door twf doelpunten van Maurice Ha en een treffer van Maro Schouls leidde Zonnemaire r twintig minuten met 3-0. Nadat in de eerste helft al ee speler van Zonnemaire was ui gevallen, moest ook Mare Schouls in de tweede helft g' blesseerd naar de kant. Zonw maire was met slechts twaa spelers naar Middelburg afg' reisd (twee spelers kwamen laat) en omdat ook de spits laatste man geblesseerd moe ten verder spelen was de ang uit het spel van Zonnemair Zeelandia Middelburg 6 proi teerde optimaal en won met 4- door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Het heeft even geduurd, maar de volleybal lers van vc Lob hebben het kampioenschap van de recrea tieve competitie in Zierikzee weer in hun bezit. En hoe! Met nog één wedstrijd te spelen heeft de kampioensploeg in twintig wedstrijden slechts vier sets moeten afstaan. De kampioenen (Victor van Oosterom, Jan Dalebout, John Duivendijk, Gerard van Wan- rooij, André Wansink, Alex Wals en Johan Wiltenburg) spelen al jaren samen. Aan voerder Van Oosterom is sa men met Dalebout en Duiven- dijk zelfs al aanwezig vanaf het allereerste begin van het team, twintig jaar geleden. Als vijftienjarige mavo-scho lier speelden ze in de recreatie ve jeugdcompetitie en vanaf dat moment zijn ze in één ruk doorgestoten naar de A-poule. Jarenlang speelde de ploeg on der de naam Boekhandel De Vries, maar na vijftien jaar zette deze sponsor dit seizoen een punt achter de samenwer- king. Onder de originele naam vc Lob haalde de club nu het vi j f- de kampioenschap in het be staan binnen. De laatste titel dateerde alweer van vijf jaar geleden. Een verdiend kampioenschap, vindt aanvoerder Van Ooster om. „We hebben een heel con stant jaar gespeeld. We hebben slechts één keer verloren (van Café De Stulp) en van de num mer twee Zeelandia hebben we twee keer met 2-1 gewon- Het kampioensteam van vc Lob. nen. Met name blokkerend en aanvallend zijn we heel sterk. Verdedigend is het iets minder, maar we hebben de juiste ba lans." Van Oosterom typeert vc Lob als een echte vriendenploeg. Ter illustratie: speler André Wansink reist elke vrijdag avond vanuit Hoofddorp naar Zierikzee om met zijn vrien den zijn partijtjes te spelen. De bekroning van het seizoen volgt traditiegetrouw eind mei, Al twintig jaar houdt het gezelschap elk jaar een 'man nen-weekend', waarop ze in Centerparcs de bloemetjes gaan buitenzetten. In de overige drie poules zijn de beslissingen nog altijd niet gevallen. foto Marijke Folkertsma In poule B gaat koploper Prak tijk Jan/Cluzona de laatste speelavond in met één punt voorsprong op Surf Inn. Goed bloed auto's Zierikzee 2 heeft nog één punt nodig voor de ti tel in poule C. Eeterij/ Tapperij Ginsterveld en DRV accountants staan met nog één duel te gaan op gelijke hoogte bij de vrouwen. 13*, <r~\ V"* i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 28