Hulst kwelgeest voor Mevo PZC Voiieybaisters Slechte ronde schaakteams naderen de titel Marlies Kort pakt weer record van Irma Heeren af Rapide wint met duidelijke cijfers 19 Zierikzeese volleybalploeg wacht spannend competitieslot na verlies Rayman beste darter in Domburg Zeeuwse damteams op vierde plek TMZ-titel voor Van der Klooster Zeilers zien af in Goofie's race I TERNEUZEN - Het ziet ernaar uit dat de strijd om de titel in de vierde klasse D pas op de slot- j dag wordt beslist. Dan moeten de hockeyers van leider Rapide op bezoek bij concurrent Peli- kaan. Rapide klopte Made (0-4). I De mannen van Middelburg I klopten Oudenbosch (3-2), Olympia haalde fors uit bij Te- teringen (2-8) en de vrouwen van Rapide wonnen met 3-1 bij j Oudenbosch. De vrouwen van derdeklasser Vlissingen speel- den met 0-0 gelijk bij Hilvaren- I beek. De mannen van Vlissin- I gen verloren van DDHC- (2-1). I Teteringen-Olympia 2-8: Olym pia heerste op alle fronten. Te- I teringen scoorde na onoplet- tendheid bij Olympia. Bardo I Pauwels (2x), Bob Harskamp, Paul Schueler, Steven Blom (2x Jeroen Adriaansen en Gijs Schueler (strafbal) scoorden voor Olympia. Middelburg-Oudenbosch 3-2: Het gehavende Oudenbosch I kwam op voorsprong. Wesley I Maljaars zorgde uit een straf- corner snel voor 1-1. Opnieuw nam Oudenbosch de leiding, i maar weer scoorde Maljaars uit I een strafscorner. Na rust domi- neerde Middelburg en zorgde Wouter van Hout voor 3-2. Made-Rapide 0-4: Rapide 1 maakte het spel tegen het zwak ke Made. Jelle Ingels zorgde voor 0-1Jeroen Fassaert maak te na rust 0-2. Jordie Cornelis- sens liet 0-3 noteren. Hij zorgde ook voor 0-4. DDHC-Vlissingen 2-1: Het ar bitrale duo dat door de thuis club geregeld was, leidde vol- gens de Vlissingers 'bijzonder i inconsequent en zeer partijdig.' Dat had invloed op de wed- strijd, zeiden de Vlissingers. Na rust werkte Vlissingen een 1-0- achterstand weg via Neville Best. In de slotfase werd een Vlissinger onterecht met geel uit het veld gestuurd en profiteerde DDHC van die situatie: 2-1 Hilvarenbeek-Vlissingen 0-0: Beide vrouwenteams waren aan elkaar gewaagd, kregen ook kansen maar hadden een goede keepster in het veld staan. Oudenbosch-Rapide 1-3: De thuisploeg maakte 1-0, maar zag Rapide lansgzij komen via Audrey van Ham. De ploeg van trainer Peter Bouman (hij blijft een jaar langer bij Rapide) liet nogal wat kansen liggen. In de tweede helft bouwde de ploeg de score uit via Annegien Boogaert en Annemarie Tott. Van Goethem niet in tweede divisie HULST - Coach Ronald van Goethem keert bij promotie naar de tweede divisie niet terug bij de volleybalvrouwen van Morres. Dat zei hij na de zege op j Smash. „Het team en ik kunnen het niet eens worden over de te verrich- ten trainingsarbeid als we in de tweede divisie spelen", aldus Van Goethem. „In de groep wordt gedacht dat je aan een maal per week trainen genoeg i hebt om mee te kunnen draaien. Ik vind dat je minimaal twee maal per week moet trainen. Voor de vereniging is het dan be langrijker dat de groep samen blijft en doorgaat, dan dat de trainer-coach zijn poot stijf i houdt, dus dan is het beter dat ik j ermee stop." door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleybal- ij sters van Morres/Hulst zetten tegen het laag geklasseerde !Smash'75 met een 3-1-zege op J vreemde bodem een belangrijke Stap in de race om de titel in de i derde divisie. De Zeeuws- Vlaamse equipe heeft zaterdag I tegen nummer twee Volley Meerkerk voldoende aan een ze ge om kampioen te worden. 'De vrouwen van Dynamo'70 le- i den thuis tegen het bezoekende -VCO/Ervea verlies in een vijf- ketter (2-3). De Middelburgse j formatie staat met nog twee =i duels te gaan tiende. Die plek f leidt meteen tot degradatie. Smash'75-Morres/Hulst 1-3: j De Zeeuwse koploper stuitte op toenemende tegenstand, maar kwam alleen in de vierde set in problemen. Smash'75 werd in t de eerste drie sets in een ijzeren i greep gehouden. De thuisploeg kon als gevolg van een lastige Morres-opslag de gevaarlijke imiddenaanval nauwelijks in I* stelling brengen. Vrijwel fout- loos spelend resulteerde dat in drie setzeges op rij 10-25,13-25 en 18-25. Hoewel Morres ook daarna gedreven speelde, slaag- de de thuisploeg erin om in de vierde set tegen te scoren: 25-21. :;Dynamo'70-VCO/Ervea 2-3: r Dynamo'7 0 haalde tot twee keer toe een achterstand op en leek in 't, de laatste set zeker van winst, ■1 toen een 8-2 (en later 11-6) voor sprong was opgebouwd. Daarna j'kwam de klad erin. Wissels en door Koen de Vries ZIERIKZEE - WEA/Mevo'80 wacht een spannend competi tieslot. De spelers van de Zierik zeese volleybalploeg hadden zich zaterdag een goede dienst kunnen bewijzen door het duel met Morres Hulst te winnen. De koploper van de derde divisie verloor in eigen huis echter met 3-1 en zag met nog twee wed strijden te gaan achtervolger Spivo tot op vier punten nade ren. Zonder zelf in actie te komen, beleefde Mevo vorige week een succesvol paasweekeinde. Spi vo, de enig overgebleven con current voor de titel, verloor in een inhaalwedstrijd volkomen onverwacht van Alexandria. De Rotterdammers, op één na laatst in de rangschikking, lie ten weinig heel van de ploeg uit Spijkenisse: 4-0. Een zege op Morres Hulst zou zaterdag de ti tel wel erg dichtbij gebracht hebben, maar Mevo bleef ver verwijderd van de goede vorm van de laatste maanden. Van de laatste negen duels won de ploeg er acht. Morres Hulst ontpopt zich in de competitie tot een ware kwel geest voor Mevo. In Zeeuws- Vlaanderen werd het afgete- time-outs ten spijt kreeg trainer Hennie Swartjes zijn ploeg niet meer op het rechte spoor. De set standen: 21-25, 25-19, 23-25, 25-21,12-15. De mannen van Dynamo'70 en WS'92 vochten een echte derby uit. De Middelburgers namen sportieve revanche voor de eer der dit seizoen geleden neder laag: 3-1 (25-14, 20-25, 25-17, 25-21). In een aantrekkelijk duel deden beide teams weinig voor elkaar onder. Dynamo'70 hanteerde een lastige opslag en beschikte over een goede mid denaanval. De Vlissingers ant woordden met een knappe pass en een behoorlijk blok. Per soonlijke fouten aan Vlissingse kant beslisten het duel. Morres/Hulst 2 won aan de staart van de ranglijst met 3-1 bij IJVC. Het duel kreeg in de derde set een beslissende wen ding. De goed serverende en stug verdedigende bezoekers trokken daarin met 28-26 aan het langste eind en vonden daarna een moreel geknakt IJVC tegenover zich. De vrouwen van WS'92 verlo ren in de strijd tegen degradatie van Ekspalvo: 3-1. De Zeeuwse formatie had gedurende het grootste deel van de eerste set het initiatief. Bij een 22-19- voorsprong raakte Maaike Bes- selink geblesseerd en dat deed WS'92 de das om. Ook in de slotfase van de tweede set ver speelde WS een voorsprong. Na verlies in de derde set werd in het vierde bedrijf met 27-25 een punt gepakt. kend 4-0 en ook nu kon de Zierikzeese ploeg dus niet win nen. ,,In Hulst speelden ze een wereldpartij, maar hier lag het aan onszelf", vond Mevo- trainer Arie de Kreij. „We heb ben vandaag kansen genoeg gehad." Het contrast in spelbeleving tussen Mevo en Hulst was groot in sporthal Onderdak. Bij de jonge ploeg van Guido de Beule was het, zeker na de verrassend gewonnen eerste set, vrolijk heid troef. „We hadden hier niets meer te verliezen", gaf De Beule aan. „We wilden lekker volleyballen en natuurlijk win nen van de koploper. Want dat wil iedereen." Bij de thuisploeg stonden de gezichten aanmer kelijk strakker. Elk punt kan in de slotfase van de competitie beslissen over de dood of de gla diolen. Geen fouten Voor sommige spelers van Mevo leek de druk te groot. Vooraf was bekend dat concurrent Spi vo met 4-0 had gewonnen en dat de Zierikzeese ploeg zich dus geen fouten kon veroorloven. Mevo is dit jaar weliswaar een stuk sterker geworden omdat het over een bredere basis be schikt, maar daar was zaterdag weinig van te merken. Enkele door Roeland Alders VLISSINGEN - De Zeeuwse schaakteams hebben afgelo pen weekeinde niet kunnen imponeren in de landelijke com petitie. In de Meesterklasse kon Het Witte Paard geen vuist maken tegen ING/ESGOO uit Enschede. Met 7-3 werd verlo ren. In de tweede klasse gingen de reserves van Het Witte Paard flink onderuit tegen Schaakge nootschap Rijswijk. Middel burg verloor nipt van Haeghe Ooievaar. In de derde klasse konden Terneuzen en Souburg het beiden niet waarmaken te gen de twee koplopers. ING/ESGOO-HWP Sas van Gent 7-3: Helmut Cardon had een stuk veroverd voor twee pionnen en Mark de Waal had een pion afhandig gemaakt van zijn tegenstander. Gedurende de wedstrijd volgde werden de stellingen echter steeds minder tegen het toch wel sterker ge achte Haagse team. Mark de Waal verloor en ook Helmut Cardon kon zijn materiele winst niet vasthouden. Paul Motwani liet weer eens zien dat hij een echte topper is. Op bord één liet hij weer een punt noteren. Door deze nederlaag moet Het Witte Paard flink aan de bak om de gradatie te ontlopen. Gedetailleerd: 1 C. Sielecky-P. Motwani 0-1, 2. M. Feygin-G. v/d Stricht remise, 3- G. Schebier-H. Cardon 1-0, 4. M. Hoffman-G. De- leyn remise, 5. D. Hausrath-M. de Waal 1-0, 6. F. Kroeze-H. Groffen 1-0, 7. N. Kiseleva-K. Nieuwelink remise, 8. Th. Hendricus-K. Leen- houts remise, 9. D. Hennig-B. de; spelers gaven de beslissende momenten niet thuis. Zoals in de eerste set, toen Mevo in de slotfase de zege uit handen gaf. Na 11-11 liep de thuisploeg uit naar 16-12. In die fase was de stop goed, legde spelverdeler Joost Timmermans de ballen waar hij wilde en zorgden met name Ferdi Reedijk en Gerrit van Splunder dat de aanval werd afgemaakt. Daarna slopen er foutjes in het Zierikzeese spel, waardoor Morres Hulst naderbij kon sluipen. Een smash van de sterk spelende buitenaanvaller Davy Hoff mann bezegelde het lot van Wea/Mevo: 23-25. Na vier sets in Hulst, was ook de eerste set in Zierikzee voor Morres. „We waren in die eerste set ont zettend slordig", vond De Kreij. „We hebben tien directe fouten gemaakt, waaronder zes foute services. Als het nu services met veel risico waren geweest, maar dat was niet zo. We hebben van daag bijna niets afgedwongen." WEA/Mevo kwam de domper verrassend snel te boven. In de tweede set werd het na 7-7 13-9 en 19-13. In de slotfase werd het nog even spannend omdat Mevo toch weer regelmatig in de fout ging en het blok van de Hulste naren, met Peter Paul de Gucht en Martin Ferket in de hoof drol- Bruijcker 1-0,10. N. van Wissen-M. Lacrosse 1-0. SGR-HWP Sas van Gent 2 6,5-1,5: Een geflatteerde over winning noemde teamleider Marnix van der Zalm de winst voor de Rijswijkers. Op de top- borden had men namelijk voor delige stellingen. Ook de op bord vijf zittende Frans Snij ders had een betere stelling. Me de doordat hij verloor en er op de topborden slechts anderhal ve punt werd gescoord, viel de nederlaag nogal groot uit. Al leen Marnix van der Zalm won. Gedetailleerd: 1B.v/d Berg-D.van Heirzeele remise, 2. M. Hoving-J. Krijgelmans 1-0, 3. P. Boxebeld-Il. Provoost 1-0, 4. A. Cupido-M. v/d Zalm 0-1, 5. B. Kommer-F. Snijders len, soms niet te passeren was. Uiteindelijk trok Mevo met 25- 22 aan het langste eind. Het naar de kant halen van spel verdeler Joost Timmermans bleek daarna geen gelukkige greep. Zijn vervanger Jordan van de Graaf bracht het er aan merkelijk minder goed vanaf en ook nieuwkomer Peter Lange- rak bezorgde zij n ploeg een hoge foutenlast. Aan de andere kant knalden Peter Paul de Gucht, Martin Ferket, Davy Hoffmann en later ook Ewoud Bosman na genoeg alle ballen - panklaar klaargelegd door Maarten van Goethem - tegen de grond: 20- 25. De vierde set leek weer naar Wea Mevo te gaan. Maar net als in de eerste set strandde de ploeg in het zicht van de haven. De bijna een halfuur durende set waarin bij vlagen van hoog staand volleybal was te genie ten, werd het na 19-16 20-20. De thuisploeg had tijdens de vele lange rally's vaak kans op het punt, maar kon het karwei niet afmaken. Vanaf 20-20 scoorden de ploegen om beurten en kreeg Mevo bij 24-23, 25-24 en 26-25 drie setpoints. Die werden niet benut, waarna Morres Hulst het karwei op het eerste matchpoint afmaakte: 26-28 en 1-3. „Deze nederlaag zal bij Mevo 1-0, 6. W. Zijl- Van Langhout-A. Galle 1-0, 7. R. Leezer-M. de Bruij- ne 1-0, 8. C. Oostrom-J. de Zwart 1-0. Haeghe Ooievaar-Middelburg 5-3: Twee Middelburgers kwa men te laat omdat zij vergaten uit de trein te stappen. Gedu rende de degradatiewedstrijd kon hooguit een gelijkspel uit het vuur gesleept worden. Aan deze illusie werd een einde ge maakt door de wedstrijdleider. Cor Jansen noteerde met zes mi - nuten op de klok niet meer ter wijl dat wel moest. Na twee waarschuwingen van de arbiter niet gehoord te hebben, kreeg Jansen prompt een nul. Mede hierdoor werd de wedstrijd ver loren. Om dit 'rare' voorval hard aankomen", vermoedde Hulst-coach Guido de Beule. „We hebben heel veel op de mid denaanval van Mevo gegokt. Daar zit hun grootste kracht. Als je de aanval van Gerrit van Splunder en Ferdi Reedijk kunt afstoppen, ben je een heel eind. Bovendien werd hun spel beïn vloed door de spanning." Arie de Krey wilde na afloop niet van een spannend competi tieslot spreken, zoals hij vooraf evenmin wilde spreken van wedstrijdspanning. „De kampi oen mag vier wedstrijden ver liezen en wij hebben er nog maar drie verloren", zei hij toen. Ook toen de vierde nederlaag een feit was, mocht volgens hem span ning geen rol spelen in de laatste twee competitiewedstrijden. „Angst is een slechte raadgever. We volleyballen de hele tweede competitiehelft tegen ploegen die tegen ons tot het uiterste gaan. Zelfs de onderste speelde tegen ons een wereldpartij. We moeten tegen elke ploeg goed spelen om te winnen." Wea/Mevo wacht nu nog de uit wedstrijd tegen Joola/Olympus (door Guido de Beule een kam- pioenendoder genoemd) en de thuiswedstrijd tegen staart- ploeg Voy. Achtervolger Spivo wacht volgende week het lastige duel met Goirle. heeft Middelburg protest aan getekend. Gedetailleerd: 1. R. Heusdens-R. Tiggelman remise, 2. E. v/d Raas-C. Jansen 1-0, 3. H. Alberts-J. de Wolf 1-0, 4. C. Visser-C. de Wolf 1-0, 5. R. Oranje-W.J. Pannekoek 1-0, 6. J. de Waard-S. Stange 0-1, 7. P. de Bas-H Porte remise, 8. J. Schol ten-B. Henderikse 0-1. Charlois/Europoort-Terneuzen 5-3: Tegen het sterke Charlois hebben de Zeeuws-Vlamingen eigenlijk geen kans gehad. Ralf Gommers moest genoegen ne men met remise na vijf overwin ningen op rij. Alleen Wilfried Vleeskens kon tegen de Rotter dammers een punt laten note ren. Gedetailleerd: 1. P. Batenburg-R Gommers remise, 2. B. Boog-C. Ghijsels 1-0, 3 A Kouwenho- ven-W. Vleeskens 0-1, 4. C. Vreden- borg-A.J. Breukelman 1-0, 5. J. Leer-D. Lansay 1-0, 6. F. Koever- mans-J. Gernaert remise, 7. E. v/d Berg-G. Kamminga remise, 8. C. de Wit-M. Freeke remise. Bergen op Zoom-Souburg 5,5-2,5: Na een snelle 2-0 ach terstand kon Helène Wuts haar eerste overwinning van het sei zoen laten noteren. Bij die enige overwinning voor de Soubur gers bleef het. Toen de wedstrijd al gelopen was, konden Corné Boogaard en Koos Zomer door remise te spelen de eindstand nog iets dragelijker maken. Gedetailleerd: 1. G. Plomp-R. Al ders 1-0, 2 E. Plomp-J. Hekhuis 1-0, 3. T. vanHooftstat-H. Wuts 0-1, 4. M. Montenegro-K. Zomer remise, 5. J. Havermans-C. Boogaard remi se, 6. P. Speek-P.Uijtdewilligen 1-0, 7. P. Hamers-R. Bosters remise, 8. O. v/d Sloot-M. Koolhoven 1-0. door Sjaak Sinke KAPELLE - Marlies Kort van AV'56 onderstreepte op het Zeeuws kampioenschap 15 ki lometer in Kapelle met het ver beteren van het parkoersrecord van Irma Heeren uit 1990 nog maar eens haar uitstekende vorm. Een maand geleden had zij al het record van Heeren op de Pannekoekloop ruim schoots uit boeken gelopen. Al- win Vermeulen eveneens van AV'56, prolongeerde zijn Zeeuwse titel. Zuinig lopend, omringd door een cordon van mannen die haar netjes uit de wind hielden, liep Marlies Kort een prima uitgeba lanceerde race. Gehaasd door trainer Jan de Wilde kwam ze na de eerste van de vier ronden door in 14 minuten en 15 secon den. Na de tweede ronde wees de klok 28 minuten en 15 seconden en leek het parkoersrecord niet meer haalbaar. De 42 minuten op de centrale klok na de derde ronde bood echter weer per spectief om na 55 minuten en 7 seconden een marge van 23 se conden over te houden op de tijd die Heeren twaalf jaar geleden neer zette. Steenkapot „Ik ben steenkapot", kon ze nog net na de finish uitbrengen. Een half uurtje later was ze echter weer volledig hersteld om haar verhaal te doen: „Het ging ei genlijk helemaal niet zo makke lijk en zonder steun van de man nen had ik het zeker niet gered" lachte ze bruin verbrand van het skiën in het Oostenrijkse Lech, waar ze op hoogte ook nog een viertal looptrainingen afwerk te. „Skiën is leuk, maar het lo pen kan ik niet missen". Het gebrek aan water brak haar bijna nog op: „Tot twee keer toe miste ik de waterpost, maar toen dat in de derde ronde wel lukte bloeide ik op als een bloe metje", straalde de Kort die en kele weken ook al de Zeeuwse crosstitel binnen haalde. In de eindsprint wist ze overigens ook nog haar trainer Jan de Wilde los te lopen. „Dat zinde me hele maal niet", bromde hij geksche rend. Kort wil dit seizoen ook op de baan proberen haar tijden te verbeteren. Zo heeft ze een overeenkomst ondertekend met haar oude club Delta Sport, wat het mogelijk maakt om op de at letiekbaan van Zierikzee haar trainingen af te werken. Christel Verbeek, vorig jaar nog de snelste bij de vrouwen, moest in Kapelle genoegen nemen met de tweede plaats. Sjaan Maar- tense was de sterkste bij de vrouwen D35. Triatleet Jochem Kuzee uit Sint Annaland had kennelijk zin in een straffe training en trok dan ook meteen na de start het hon derd man sterke veld uit elkaar. In zijn kielzog Alwin Vermeu len, Theo Rabout, Wilko de Vos, Wim Vos, Kees van Koeveringe, Aart Rietveld, en Lion van Luyk. Na de eerste ronde was de kop groep al uitgedund tot Theo Rabout, Alwin Vermeulen en Jochem Kuzee. die 's morgens al een krachttraning en een fiets training had afgewerkt. Tot aan de vierde en laatste ron de werd er goed samengewerkt door de drie koplopers. Met wind in de rug versnelde Ver meulen op een tweetal kilome ters voor de finish, waardoor Kuzee als eerst moest afhaken en Rabout het nog vijfhonderd meter langer vol hield. In de slotfase liep Vermeulen precies tien seconden weg van Rabout wat voldoende was voor prolon gatie van de Zeeuwse titel in 50 minuten en 17 seconden. Met deze zege sloot Vermeulen zijn voorbereiding op de mara thon van Rotterdam af. „Ik hoop op een tijd van rond de twee uur en dertig minuten", liet de kersverse kampioen we ten. Hij gaat over twee weken voor de tiende keer van start gaat in Rotterdam. Eerder liep hij al marathons in Berlijn, Eindhoven en Rotterdam. Bus supporters Theo Rabout pakte nog maar eens een tweede plaatse en was daar best tevreden mee in de voorbereiding op zijn eerste ma rathon eveneens in Rotterdam. „Ik ben gezond, het gaat prima met me liet een afgetrainde Rabout weten. Rabout krijgt in Rotterdam mentale steun van een hele bus supporters die hem op Coolsingel willen begroeten. Aart Rietveld greep net naast het eremetaal waarbij hij de kampioen bij de mannen H40 Lion van Luyk net achter zich wist te houden. Wim Besuyen pakte na de crosstitel bij de mannen H50 nu ook de Zeeuwse titel op de 15 kilometer. Rinus Joosse was de sterkste zestiger. Souburg-schaakster Helène Wuts boekte haar eerste zege van het seizoen, maar dat was niet genoeg in het treffen met Bergen op Zoom. foto Ruben Oreel maandag 8 april 2002 Mevo-volleyballer Peter Langerak verwerkt een service van Morres Hulst DOMBURG - Darter Steven Rayman heeft de ZDF-ranking in Domburg gewonnen. De Goesenaar was in de finale met 2-1 te sterk voor Dennis van LomweiOp de gedeelde derde plaats eindigden Edwin Pasman en Eddy Crawford. Voor de aanvoerders van de Zeeuwse ranglijst was het spits roeden lopen. Goesenaar Karl Mese kwam niet verder dan de laatste zestien maar hij blijft aan kop. Simon Sijbrands sneu velde nog een ronde eerder maar bleef tweede. Piet Boot rukte door zijn plaats in de kwartfinale op naar de derde plaats. Hij nam die over van Arjen Verzijl die afwezig was. In de verlie zersronde was de titel voor Joost de Roos die in de finale met 4-3 te sterk was voor Peter Visser uit Hoek. Bij de koppels wa ren Mike van Belle en Eddy Crawford de sterkste. Zij versloe gen in de finale Simon Sijbrands en Gert Tolhoek met 4-3. Laatstgenoemden namen echter wel de kopositie op de rang lijst over van Davy van Driessche en Arjen Verzijl, HARDERWIJK - Tijdens de jaarlijkse jeugddamdag in Har derwijk zijn de Zeeuwse jeugdploegen op de vierde plaats ge ëindigd. Het juniorenteam (Bennie Provoost, Jolien de Graag, Rob Sterrenburg, Wim van Dijke en Leonie de Graag) deelde na de eerste ronde de eerste plaatsDe ploeg had drie overwin ningen en twee gelijke spelen geboekt. In de tweede ronde ging de koppositie verloren. Winnaar bij de junioren werd Gelderland. Het Zeeuwse aspirantenteam bestond uit Rianka Rentmeester, Paul Sterrenburg, Irene Sterrenburg, Martijn Rentmeester en Gert Jan FlikweertEen belangrijk aandeel in de uiteindelijke vierde plaats had Martijn Rentmeester. Ook bij de aspiranten won Gelderland. KRUININGEN - Johnny van der Klooster verkeert al vroeg in het seizoen in bloedvorm. De wielrenner uit Lewedorp zette in trainingsritten al verschillende malen de toon. Zaterdag, in de eerste serieuze confrontatie van het seizoen, greep Van der Klooster het TMZ-kampioenschap na een wedstrijd die bijna geheel door hem werd gedomineerd. De strijd om de TMZ-titel kreeg een sterke bezetting op het parkoers van Den Inkel in Kruiningen waar de renners overi gens veel last hadden van de strakke wind. Met nog vijftien ki lometer te rijden schudde Van der Klooster voor de eerste maal goed aan de boom. Hij kwam daardoor alleen vooruit maar zag in een later stadium Jacco Tettelaar en John Akker mans alsnog aansluiten. In de spannende slotfase leek Tette laar de beslissing te forceren, maar Van der Klooster en Ak kermans gaven zich niet gewonnen. Met slechts centimeters verschil klopte Van der Klooster zijn opponenten. Theo Slijper uit Linschoten won bij de veteranen, maar om dat hij geen TMZ-licentie heeft, ging de titel naar Teun van Dijke uit Tholen. Wim Koks werd kampioen bij de recreanten. COLIJNSPLAAT - De zeilboten Checkmate (IMS), Windfall (ORC) en Halfmoon (ongemeten klasse) hebben de overall- prijzen gepakt na de zevende Goofie's Race. Windfall (van So- pers) verzekerde zich van de titel door de Sula van Willem Huiszoon voor te blijven. De Halfmoon hield de Place 2 Be achter zich. In de IMS-klasse won Easy Living van Rinus de Jonge vóór de Roompot.nl en Magix. Aan de Goofie's race namen 64 schepen deel. De start en het wedstrijd verloop waren zeer spectaculair waarbij schip en bemanning op de proef werden gesteld. Door de harde wind was er nogal wat schade aan de zeilen. Wet&Wild moest de strijd staken na een aanvaring. De Weerga liep vast op een zandplaat en de Djinn brak een mast. The Matrix had een ge broken voorstag. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19