Deukje in zelfvertrouwen TOP PZC Fortis op sloffen langs zwak Thrianta 't Zand heeft titel in vizier Jonge amazone wint van ervaren ruiter 18 uitslagen Optimistische ploegen Fortis en Swift voegen de daad bij het woord Sluiskil en Drive delen de punten maandag 8 april 2002 door Lucien Roelandt VLISSINGEN - De finale om de Leeuwen Trofee van de Vlis- singse ruiterclub De Schelde- stad zorgde voor een schitterend slot van deze competitie. Marti- ne Stouten toonde zich met High Society over de vier wed strijden de beste. Met haar dertien jaar is de ama zone uit het Walcherse Seroos- kerke de jongste deelnemer die ooit de felbegeerde zilveren champagnekoeler uit handen van schenker Theo de Leeuwen in ontvangst mocht nemen. Martine Stouten en High Socie ty hadden in de eerste drie wed strijden en drie barrages het strafblad schoongehouden. Maar dat was nog niet voldoen de om zich als eindoverwinnaar te kunnen laten huldigen. De er varen Han Wattel stond er met Morentes bij aanvang van de vierde wedstrijd hetzelfde voor. Dit maakte een beslissend jachtparcours noodzakelijk. Het werd een 'botsing' tussen een aanstormend talent en de gevestigde orde. Lichtvoetig Martine Stouten ging met de lichtvoetige ruin High Society foutloos rond. Ook Han Wattel liet met Morentes de balken on beroerd, maar kwam drie tellen tekort op Martine Stouten. De ruiter uit Vrouwenpolder moest hiermee voor de vierde keer op rij in deze competitie genoegen nemen met de tweede plaats. Gebrek aan vormbehoud van Nicola speelde Nadine Timmer mans in de laatste wedstrijd be hoorlijk parten. Met een blanco strafblad ging de amazone uit Veere zaterdag van start. Nicola haalde echter drie palen naar beneden. Hierdoor zag Timmer man zich in de strijd om het brons nog gepasseerd worden door de Koudekerkse Annelies Schakelaar met Melzinique. De competitie om de Hoondert Trofee bij de pony's werd een prooi voor Dennis Bek met Sha dow. De ruiter uit Hoedekens- kerke verwees in een spannende barrage Michell Kuipers van het organiserende Scheldestad met Kenzo naar de tweede plaats. In de strijd om de dagprijzen zorgde Dominique Sturm in de klasse L voor een daverende verrassing. In een spannende barrage verwees de amazone uit Veere met Harlette de gedood verfde favoriet Martine Stouten naar de tweede stek. In de klasse B zette Eva Jakobsen met Lotto haar opmars naar promotie voort. De amazone uit Seroos- kerke loodste de bruine Sultan- dochter in grootse stijl naar de overwinning. door Jan Roovers VLISSINGEN - Het optimisme waarmee de Zeeuwse korfbal ploegen de tweede helft van de veldcompetitie ingingen, heeft bij een aantal meteen bij de eer ste wedstrijd een gevoelige deuk opgelopen. Titelkandidaten Tjoba (8-8 tegen Maassluis) en TOP leden belangrijk punten verlies. Fortis en Swift deden door overwinningen in de de gradatiezone van hun klassen wel goede zaken. Sagitta-TOP 16-14: Na tussen standen van 5-10,7-10 (bij rust) en 9-13 (halverwege de tweede helft) leek tweedeklasser TOP op een overwinning af te steve nen. ,,Maar bij 9-13 ontpopte arbiter Weeren zich als thuis- fluiter en kon Sagitta na de aan sluiting over ons heen", zei coach Gijs Hollestelle. „Het be ter om op een dergelijke be schuldiging niet te reageren", luidde het weerwoord van de Bredase arbiter. Weeren zei ook nog dat zijn beoordelaar vond dat hij goed had gefloten. De ir ritatie van TOP werd afgestraft met gele kaarten voor Ad Beze- mer en Leon Kloet. Scores TOP: Ramon van de Grutter 6, Leon Kloet 4, Ad Bezemer 2, Han- nuel Kramer en Jitske van de Grui- terl. Fiks-Swift 12-13: Door de zege van zaterdag is Swift weggelo pen van degradatiekandidaten Fiks (nu op vier punten) en ACKC (op vijf). De bezoekers buitten in de eerste helft het windvoordeel goed uit. Na de rust was de Middelburgse twee deklasser te gretig op zoek naar IJZENDIJKE - Sluiskil en Drive hebben in de hoofdklasse mannen van de districtstennis- competitie de punten gedeeld via 3-3. Zowel in de enkel- als dubbelpartijen werd de winst partijen goed verdeeld, waar door zowel Sluiskil als Drive uitstekend blijft meedraaien in deze klasse. Koploper Smash maakte geen fout tegen Jacoba van Beieren: 6-0. Gamé78 blijft eveneens goed in het spoor en won zelf met 5-1 van Westerschouwen. Smash staat nu na twee wed strijden aan de leiding met elf punten, gevolgd door Gamé78 en Drive op twee punten. In de derby tussen Sluiskil en Drive speelde Riny Kort speelde zijn enkelpartij tegen Sascha Saey en de Belg liet er geen mis verstand over bestaan wie de overwinning op zak moest ste ken. De Drive-speler gaf Kort het nakijken met tweemaal 2-6. Daarentegen liet Sluiskil-cap tain Dethlef Pieters flink zijn kwaliteiten zien tegen Kim Langeraeft: 6-3,6-1. Coen Dob- beleir bezorgde Sluiskil ook een punt door zijn enkelpartij van Paul Cortvriendt te winnen met tweemaal 6-3. Han Matthijssen wilde graag zijn enkelpartij winnend afsluiten tegen Frank Hamelink, maar de Sluiskil-speler kwam er niet aan te pas. In de dubbels werden de punten ook gedeeld. Spelbreker een grotere voorsprong. Daar door kon de thuisploeg terug in de wedstrijd komen. Via 10-13 ging de score naar 12-13 twee minuten voor tijd. In een paar benauwde slotminuten bleef Swift overeind. Scores Swift: Paul van de Berg en Sjoerd Sanderse 4, Pascal Casten- miller 2,Anita Hoekstra, Margreet Rotte en Ivo de Hond 1 Seolto-Vios W 10-12: De thuis ploeg maakte een bliksemstart en liep zo uit tot 5-1. Tot een kwartier voor tijd, bij 10-7, lag derdeklasser Seolto nog altij d in gewonnen positie tegen de kop loper. „Daarna viel de score ech ter stil en leverden we de punten alsnog in", keek Jeroen Verhage van Seolto terug op een goede wedstrijd. Scores Seolto: Rob Harthoorn 3, Je roen Verhage en Harry Kerkhof 2, Ineke Stroo, Jolanda Harthoorn en Johan Ovaa 1 DVS-Ondo 8-5: „We hebben het in de eerste helft laten liggen", realiseerde coach Harry van den Broeke zich. Ondo miste scherp te in de aanvalsopbouw, leed vaak onnodig balverlies en speelde in een te laag tempo. Na de 3-0 kwamen de bezoekers in de tweede helft terug naar 3-2. De thuisploeg maakte gebruik van de malaise bij de ploeg uit Sint Laurfens en gaf na 6-2 de wedstrijd niet meer uit handen. Christian Hoefkens scoorde drie keer. Atlas-Togo 6-14: In het vierde- klasse-duel kon Atlas alleen in de eerste helft nog partij geven (3-5). De ploeg bracht aanval lend te weinig en was ook te slap in de duels. Na de rust kwam de thuisploeg er niet meer aan te pas. Michel Wezemer (Atlas) en Dick Krijger (Togo) waren de topscorers. Stormvogels-Blauw Wit 6-4: De harde wind maakte het de ver dedigers gemakkelijk om de aanvallers de baas te blijven. Beide ploegen hadden kansen nodig om tot scoren te komen. De eerste helft werd op 2-1 afge sloten, daarna was de thuis ploeg wat doeltreffender, 6-4. Fortis-speler Robin Wisse zoekt een goede afspeelmogelijkheid, maar weet even geen raad met de drukte onder de korf. Zijn kortgedekte ploeggenote Esther Kasse is even geen optie. foto Dirk-Jan Gjeltema Gedisciplineerde Souburgers zetten eerste stap richting middenmoot Smash ging op bezoek bij Jaco ba van Beieren, waar de harde wind een forse spelbreker was. Vincent de Kerf kon het niet redden tegen Ronald van Re- mortel. Tonny Verjaal verraste Alexander Bauwens in de eerste set, maar zag de Smash-captain daarna nog tweemaal langszij komen. Jan Leeuwenhaag en Kees Lindhout moesten in hun enkelpartijen het onderspit del ven tegen Richard Bral en Pa trick Vervaet. Gamé78 liet tegen Wester schouwen duidelijk blijken waar de ambities van het team liggen. Alleen de dubbelpartij tussen Tom Huis/Niek de Koster en de Vlieger/Dettingmeyer liep niet goed af voor de thuisploeg. Daarvoor hadden de Gamé78- spelers goed gepresteerd in hun enkelpartijen. Tom Huis, Pascal van Poecke, Niek de Koster en Robin de Witte waren de baas over hun tegenstanders.Samen met Pascal van Poecke was De Witte eveneens succesvol. Het duo won met tweemaal 6-4 van Kort/Meuldijk, waardoor Gamé78 de wedstrijd met 5-1 won en samen met Drive in ach tervolging is op Smash. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - De oostenwind leek zaterdag een spelbreker te zijn voor de korfballers van overgangsklasser Fortis. Veel schoten haalden de korf niet of wer den uit de richting geblazen. Het aantal treffers tegen het Drentse Thrianta bleef dan ook laag (13-5). Maar Fortis-trainer Leonard Debbaut legde het anders uit: „Dat we juist met dit weer nog zoveel kansen afmaken, zegt veel over deze ploeg." Het stond eigenlijk van tevoren al vast dat Fortis de Hoogeveense tegenstander zou verslaan bij herstart van de veldcom petitie. Hekkensluiter Fortis kende een goed zaalseizoen (een tweede plek), Thri anta degradeerde daarentegen. Bij de thuisploeg was iederen fit, maar bij de Drenten was een aantal spelers vanwege blessures afwezig. En dan hadden de gasten ook nog een autorit van drieën half uur in de benen. Hoe groot de over winning aan het Koopmansvoetpad zou worden, hing af van de straffe wind en het vermogen van de Souburgers om daarmee om te gaan. „Dat het 13-5 is geworden, is niet slecht, maar juist een verdienste", wist Deb baut. „We konden door die wind maar vanaf één kant van het veld schieten. Dat betekent dat je heel goed met je kansen moet omgaan en dus aanvallen lang moet doorvoeren totdat je de beste schotposi tie hebt. En dan scoren. Dat is dan nog heel aardig gelukt. Chaïm Koole, die vijf keer scoorde, gaf toe dat het niet de mooiste wedstrijd was om naar te kijken. „Het was een schaak spel. We moesten lang wachten op die goede kans." Aanvallen duurden met name in de eer ste helft gerust twee minuten, zonder dat er een Thrianta-speler tussenkwam. Aanvallen waren lange zoektochten naar de ultieme scoringspositie. Het was niet dat Thrianta geen ruimte weggaf. Integendeel zelfs, maar wanneer iemand van Fortis wilde aanleggen voor een schot en degene stond niet volledig met de wind in de rug, werd al vanaf de kant 'niet schieten' geroepen. Het resultaat was een eindeloos rondspe len van de bal. Maar er kwamen ook mooie doelpunten uit. De 5-1 van Chaïm Koole - hij brak 'heer op heer' door en kreeg een slim passje van Joeri van de Broeke - was bijvoorbeeld een schoon heid. Het liefst had Debbaut voor rust (6- 2) nog wat meer rendement uit de schoten gezien. Over de tweede helft was hij be duidend beter te spreken: „Alleen van schuinachter de korf hadden we de wind mee en toch liepen we snel uit naar 10-2. Opeens vielen de ballen goed." Op dat moment gooide Thrianta de handdoek in de ring. Coach Peter Bruinsslot noemde het vertoonde spel 'bagger'. De passing was de hele wedstrijd slecht, keer op keer werd er tegen de wind in gescho ten en twee strafworpen werden gemist. Thrianta was een maatje te klein. En dat terwijl de ploeg in de eerste helft van de veldcompetitie nog zes punten had gehaald, tegenover de vier van For tis. Cruciaal Jouri van de Broeke was blij met de uit slag van zaterdag. „Dit was een cruciaal duel. Verlies je, dan moet je de concur renten al meteen laten gaan. Nu staan we met nog twee andere ploegen op zes pun ten. En in de middenmoot staat iedereen heel dicht bij elkaar. Tegen de komende tegenstanders zullen we dezelfde disci pline moeten opbrengen als vandaag. Dan winnen we de wedstrijden die we in door Alex Krappen STEENBERGEN - In de derde divisie hebben de tafeltennis sers van 't Zand de aanval van TCS op hun koppositie in de derde divisie afgeslagen. Door een uitblinkende Dennis Ver dunnen kwam het Middelburg se team met een 5-5-gelijkspel weg uit Steenbergen en staat het nu met nog twee wedstrijden te gaan zes punten voor op de naaste concurrent. Na het gelijke spel van 't Zand kan de titel de Middelburgers bijna niet meer ontgaan. Marijn Veygen verloor twee partijen maar dat werd uitstekend opge vangen door Verdurmen. Len- nard Rodenburg won alleen van Rijn Vogelaar. De SAR-mannen speelden ge lijk tegen Belcrum 2. Dat was vooral te wijten aan een off-day van Erwin Verdurmen die zon der zege bleef. Pascal Neve komt steeds beter in vorm en bleef ongelsagen. SAR blijft tweede. De vrouwen van SAR liepen een punt uit op Red Stars door met 7-3 te winnen bij Belcrum. Nao mi Schelfhout en Kim 't Hooft bleven ongeslagen, Lindsey Boerdam won opnieuw niets. Met nog twee rondes te gaan staat SAR nu twee punten voor op Red Stars. Nog alle kans dus op de titel in de tweede divisie. Een klasse lager verloor Arne- muiden opnieuw dik, nu met 9-1 van Vice Versa. Alleen Nicole van Tilborg won een potje, de gradatie is nu al zeker. Gelijk MZ deed in de vierde divisie goede zaken door met 7-3 bij het gevaarlijke Alexandria te win nen. Omdat concurrent JCV 2 slechts met 6-4 won van Docos 2 staan de twee voornaamste kanshebbers op de titel nu pre cies gelijk. RdT 2 speelde met 5-5 gelijk bij Dordrecht 2Inval ster Annette de Bakker won drie partijen, kopvrouw Martine Smolders slechts één. In de an dere poule leed RdT een jam merlijke nederlaag tegen Hotak 2. Marscha de Booy en Kim 't Hooft wonnen beiden twee maal. Ook na dit verlies blijft RdT derde. In de hoofdklasse A wonnen de mannen van Arnemuiden slechts met 6-4 bij koploper Vice Versa. Dat is waarschijnlijk niet genoeg om de titel te behalen want bij een precies gelijk pun- tenaantal heeft Arnemuiden nog een iets zwaarder program ma. Mare Hackenberg bleef on geslagen, Jan-Rien Meerman verloor één partij. Jan Steijn had een off-day en won niets. In dezelfde poule won 't Zand met 6-4 bij Backhands 2. In de andere poule snoepte MZ drie nuttige punten mee in de wedstrijd tegen titelfavoriet Backhands. Arnemuiden 2 won met 6-4 van Smash'70 en is na genoeg veilig. Arnold de Gier, Dennis Verdurmen en Coen en Daan Mijnsbergen wonnen allen tweemaal. De jongens van 't Zand moesten tot de achtste set wachten alvo rens ze zeker waren van een plaats in de play-off om de Ne derlandse jeugdtitel. Waar ze vorige week met 8-2 wonnen Atletiek Kapelle. Zeeuws kampioenschap 15 km. Vrouwen D20: 1. Marlies Kort (AV'56) 55.07 (parcoursrecord), 2. Christel Ver beek (Dynamica) 1.02.03, D35: 1,. Sjaan Maartense (AV'56) 1.04.31, 2. Huquette Declercq (Dynamica) 1.10.46, 3. Ellen Berwald (AV'56) 1.11.06, 4. Tonia Schip per (AV'56). Mannen H20: 1. Alwin Ver meulen (AV'56) 50.17, 2. Theo Rabout (Dynamica) 50.27, 3. Jochem Kuzee (Caesar) 50.53, 4. Aart Rietveld (AV'56) 53.02,5. Paul Jaspers (Loopgroep Putte) 53.41, 6. Wim Vos (Dynamica) 53.46, 7. Wilko de Vos (AV'56) 54.07, 8. Marco Geldof (Dynamica) 54.58, 9. Jan Ars (AV'56) 55.40, 10. Johan den Boer (Spa- do) 55.47. H40:1Lion van Luijk (Dynami ca) 53.07, 2. Kees van Koeveringe (Vete ranen Nederland) 53.14,3. Wim Vroegop (Olympia) 53.38,4. Hennie Franke (Dyna mica) 53.58, 5. Jan de Wilde (AV'56) 55.11. H50:1. John Overweel (Dynamica) 55.13, 2. Wim Besuyen (Dynamica) 56.46, 3. Wim Roose (AV'56) 59.09. H60: 1. Rinus Joosse (AV'56) 1.01.52, 3. Cor Muller (Delta Sport) 1.06.36, 3. Herman den Boer (Spado) 1.06.43. Mannen trim mers: 1Sjaak Brouwer 56.32,2. Rien Fa se 58.16,3. Ewoud Fase 58.17. Vrouwen trimmers: 1. Martje Wisse 1.18.01. Camaiore (Ita). Eurochallenge 10.000m. Mannen: 1. Baumann (Dui) 27.38,51, 2. Rios (Spa) 27.38,82, 3. Mazza (Ita) 27.44,05,7. Maase (Ned, Leiden Atletiek) 27.57,54 (richttijd EK). B-race: 1. Lubina (Dui) 28.29,15, Fays (Bel) 28.32,54, 9. Raymaekers (Ned, Hellas) 29.43,32. Vrouwen, A-race: 1. Botezan (Roe) 31.19,74,2. Ribeiro (Por) 31.40,80,3. Lar- raga (Spa) 31.45,85. B-race: 1. Yelling (GBr) 32.48,50, 2. Heeren (Ned, Athlos), 33.01,55. Parijs. 26e Marathon. Mannen: 1. Zwierzchlewski (Fra) 2.08.18 (bwp), 2. Loskoetov (Est) 2.08.53, 2. Bourifa (Ita) 2.09.07, 4. Robert Cheruiyot (Ken) 2.09.39, 5. Ziar (Fra) 2.09.54, 6. Ramaala (ZAf) 2.10.06,7. Behar(Fra) 2.10.06,8. Eti- cha(Eth) 2.10.14,9. Zeroual (Fra) 2.10.40, 10. Makori (Ken) 2.11.20. Vrouwen: 1Renders (Bel) 2.23.05 (bwp), 2. Matsuoka (Jap) 2.24.33, 3. Esther Kip- lagat (Ken) 2.25.32, 4. Dallenbach (Fra) 2.28.27,5. Procopsuka (Lit) 2.28.36. Basketbal Vrouwen eerste divisie: J ugglers-BV Le- ly 50-65, BC Vlissingen-JRC Boxtel 40-70. Tweede divisie: Yellow Sox-Atta- cus 70-80, PSV-BV Souburg 57-58, Vir- tus-Black Eagles 69-77, Flash'82-Ba- rons 42-50. Derde divisie: Pendragon-Agathos 82-25, BC Vlissin- gen 2-AA/Tigers 59-51, SVH-Barons 2 68-36. Eerste klasse: Voorwaarts-Smokkelhoek 51-28. Man nen tweede divisie: MS/Den Dungk-W- SC 69-91, Filtech Five-JRC Boxtel 98-55, Virtus-Dunatos 81-64, SVH-EBBC 3 74-77, BC Vlissingen-Bla- del 49-55. Eerste klasse: EBBC 6-Vos- senberg 105-71, ABC-Volharding 43-75, Blauw Wit-Starz'81 86-76. Twee de klasse: BV Souburg 2-Marathon 61-68, Mevo'80-Volharding 2 43-49, Voorwaarts-Smokkelhoek 43-59. Jon gensjunioren Hoofdklasse: BC Vlissin- gen-Attacus 48-60, AA/Tigers-WSC 86-70, Black Eagles-EBBC 56-85, Filtech Five-Wizards 75-60, Jumpers'76-Jum- ping Crabs 64-119. Jongenskadetten Hoofdklasse: BC Vlissingen-Attacus 78-44, AA/Tigers-Smokkelhoek 100-62, Filtech Five-PSV 84-54, BS Weert-EBBC 58-61, WSC-Black Eagles 91-55. Jon gens Junioren: Volharding-Dynamo 106-69. Jongensaspiranten: BV Sou- burg-Dynamo'70 30-40, Volharding-Marathon 53-41, Mevo- '80-Smokkelhoek 2 31-34. Meisjeska- detten: Dynamo '70-Marathon 50-28, Scheldesport-BV Souburg 22-26. Biljarten Eredivisie driebanden: Crystal Kelly - Sa fety Holland 3-5, Brasserie Ockenburgh - Twentevisie 2-6, Arpa Shipping - Ijspa leis 4-4, Van Wanrooij - Havermans Groep 6-2, Vermeulen&Parnters - Rova- no 2-6, Buffalo - Melody Amber2-6, Safe ty Holland - Buffalo 6-2, Rovano - Crystal Kelly 4-4, Havermans - Vermeulen&Part- ners 6-2, Ijspaleis - Van Wanrooij 5-3, Twentevisie - Arpa Shipping 4-4, Melody Amber - Brasserie Ockenburgh 2-6. Eind stand: 1. Safety Holland 22-38,2. Crystal Kelly 22-35,3. Van Wanrooij 22-32,4. Ijs paleis 22-30, 5. Arpa Shipping 22-24, 6. Havermans Groep 22-22, 7. Twentevisie 22-20, 8. Rovano 22-19, 9. Brasserie Oc kenburgh 22-17, 10. Buffalo 22-14, 11. Melody Amber 22-9, 12. Vermeulen &Partners 22-4. het eerste deel van de veldcompetitie met één punt verschil verloren. Niet alleen aanvallend, maar ook verde digend zette Fortis tegen de Drenten de lijn van het zaalseizoen door. In de zaal bleef Fortis als enige overgangsklasser onder de tweehonderd tegendoelpunten (196) en zaterdag waren het er maar vijf. „Ja, dat is altijd een zekerheidje bij ons", legde Debbaut uit. „Bij met name de mannenhebben we niet veel lengte, maar zij zijn wel heel snel, zitten er kort op." Volgens de trainer komen de verdedigen de kwaliteiten van zijn team voort uit de trainingen van de vorige hoofdtrainer, Peter Crucq. „Hij heeft dat ingezet en als zoiets dan al zo goed ontwikkeld is, moet je dat consolideren." Nog drie overwinningen te gaan in de resterende zes wedstrijden. Dat doel heeft Debbaut zich gesteld. Hij weet ook zo goed als zeker dat dat gaat lukken. „We zijn een stuk zekerder uit de zaal ge komen. En als je daar acht wedstrijden op rij kunt winnen, dan moet je op het veld er toch ook vier van de zeven kunnen pakken. Toch?" Scores Fortis: Chaïm Koole 5, Robin Wisse 3, Jouri van de Broeke en Wan der Koole 2, Hager Hoogwerf 1. Bowling Darts was het ditmaal een stuk moei lijker. Stefan de Groot won tweemaal, Kawun Yu één, uit slag dus 7-3. Coach Vincent Bliek maalde daar niet om. „We zijn er en dat telt. En in Vrien denschaar hebben we een te genstander getroffen die ons wel ligt." Vreemd genoeg werd de wedstrijd helemaal uitge speeld. Dat had te maken met de civiele procedure die Cosmos aangespannen heeft tegen de competitieleider. De ploeg uit Veldhoven probeert in die pro cedure de wedstrijd van volgen de week alsnog ongeldig te laten verklaren. In de A-klasse won MZ met 6-4 van Flash, met drie zeges van Thomas Groenewoud, twee van Michel Sperling en één van Al- win van de Kop. In de C-klasse won SAR met 6-4 van Irene. Arnemuiden leed een zware nederlaag, Smash'76 was nu met 8-2 te sterk. Wlbert Pop pen en Tamara Meerman won nen beiden één partij. In de meisjes A-klasse won SAR/Keukenvisie met 6-4 van Olympia uit Enkhuizen. Motorsport Paardensport Renesse. ZJK: 1Scott Walmsley Middel burg 1238 176.85. In de Klasse C: 1. Amy de Bel Sas van Gent 1114 159.14. In de KlasseC: 1. Jamy van den Driest Middel burg 1105 157.85, 2. Jerrely Wener Mid delburg 1100 157.14, 3. Arjan Vos Mid delburg 1085 155.00, 4. Alex Bezemer Goes 1055 150.71, 5. Roel Krijger Renes se 1031 147.28,6. Jacky Tuk Renesse 949 135.57, Buiten de finale:, 7. Björn Boon man Goes 528,8. Juri Kristalijn Renesse 518, 9. Leo Bezemer Goes 513, 10. Tho mas Wagemakers Renesse 506, 11. Ke vin van Deursen Middelburg 501,12. Jo han de Weert Goes 500, 13. Kevin de Nooijer Middelburg 497, 14. Sander de Jonge Middelburg 496, 15. Wesley van Deursen Middelburg 493,16. Mariette de Weert Goes 481,17. Saskia Fruijtier Mid delburg 472,18. Rowan Kuijsters Renes se 464, 19. Patrick Bostelaar Goes 443, 20. Ayron Kuijsters Renesse 394,21Rick Tuk Renesse 392, 22. Angelo van der Welle Middelburg 391, 23. Jeffrey van Kooten Renesse 381, 24. Vincent Berg- werff Middelburg 331, 25. Tim Moster- dijk Renesse 274. Vlissingen. Leeuwen springcompetitit LR en PC Scheldestad. Paarden M: l.Hsi Wattel, Morentes (Vroonr.) 0/93.4, Rens Wondergem, Ninja (Gouwe Reyers 4/12.4,3. Johan Kerstens, Latoya (Heer Ie) 10/98.6. L: 1. Dominique Sturm, Har lette (Oranjezon) 0/0/38.21, 2. Martine Stouten, High Society (Weelr.) 0/0/400 3. Johan Kerstens, Okido, 0/0/40.46, B:ï Eva Jakobsen, Lotto (Oranjezon) 0/0/49 2. Josien van Dis, Pepijn (Oranjezon! 0/0/46, 3. Franny Doppenberg, Montana (Scheldestad) 0/12/34. Eindstand Leeuwen Trofee: 1. Martine Stouten, 0 strafpunten, 2. Han Wattel Morentes, 0,3. Annelies Schakelaar,Me linique (Scheldestad) 8, 4. Nadine Tim merman, Nicola (Oranjezon) 12,5. Fannv Doppenberg, Motana (Scheldestad) 12 B progressief: 1. Deborah Benschop Okumara (Weelr.) 36, 2. Rens Wonder gem, Offspring, 36,3. Stephanie van We zei, Natina (Rozendaal) 29. L/M optijd:i Rianne van der Welle/Lando (Vroonr) 16/48.1, 2. Chris Boone, Michael (Gouwe Reyers) 16/49.7,3. Ellen Briquet, Now or Never (Eenhoornr.) 16/50.6. Pony'sZcat. DE: 1. Rilana Ruissen, Magic Symfony (Paardebloem) 0/4/66.7. M cat. D: y Maxime van der Eijken, Brown Baauty (Bergen op Zoom) 0/4/70.4. M cat. ABC: 1Maxime van der Eijken, Tjirka, 0/4/66,6. L cat. D: 1. Maxime Lefeber, Bonanza (Scheldestad) 03/73.1. Lcat. ABC: 1. Ma rieke de Bart, Remco (Weelr.) 0/0/36.2.B cat. DE: 1. DaniqueTon, Udo (Oranjezon, 0/0/49. B cat. ABC: 1. Tarquin van Loon Trixie (Zwaanhoek) 0/0/43. Eindstand Hoondert Trofee: 1. Dennis Bek,Shadow' (Weelr.) 0, 2. Mitchell Kuipers, Kenis (Scheldestad) 0, 3. Wilma Stouten, Jori; BB (Gouwe Reyers) 3, 4. Magda Mai jaars, llona (Vroonr.) 3.5, 5. Tjarda va Loon, Wantie (Zwaanhoek) 4. Rugby Parijs. Zeslandentoernooi. Frankrijk-lei land 44-5, Wales - Schotland 22-27, Itslii - Engeland 9-45. Eindstand: 1. Frankrijke 10, 2. Engeland 5-8, 3. Ierland 5-6,4 Schotland 5-4,5. Wales 5-2,6. Italië 5-0. Play-offs tweede klasse zuid: Oemoa menoe Tovaal 0-8, Hookers - Ducks! 20.Stand play-offs: Ducks 6 - !i (213-100), Hookers 5 - 15 (137-105),To vaal 5 - 8 (48-87), Oemoemenoe 6 i (62-168)Degradatiepoule tweede klas se zuid: Rhino's Breda 5 28, RSRCWasp 0-30, Tilburg RCE/PSV 12 13. Eindstand degradatiepoule: RCE/PSV 5 21 (172-7! Breda 2 21 (136-65), Tilburg 5 li 104-44), Rhi no's 5 9 (65-128), Wasps5f (59-111RSRC 5 - -9 (48-150). Schaken KNSB-competitie, achtste ronde. Mees terklasse: HSG-Ordina 4,5-5,5, IN G/ESGOO-HWP Sas van Gent 7-3, Gro ningen-BIS Beamer team 4-E Euwe-Zukertort Amstelveen 4,5-5,5 LSG-VastNed Rotterdam 6-4. Stand:' Ordina 16 matchpunten, 62,5 bordpur ten, 2. HSG 14-57, 3. LSG 12-47,5,4. IN G/ESGOO 10-45,5, 5. VastNed Rollei dam 8-39,6. Zukertort Amstelveen 6-34 7. BIS Beamer team 6-32,5, 8. Gronnin gen 4-28,5, 9. HWP Sas van Gent 3-2S 10. Euwe 1-24,5. Klasse 2C: CSV-Krim pen a/d IJssel 3,5-4,5, SGR-HWPSas van Gent 2 6,5-1,5, Haeghe Ooievaar -Middelburg 5-3, RSR/ Ivoren Toren-De Pion 4-4, LSG 2-VastNed Rotterdam2 4-4. Stand: 1. RSR/lvorenTorenM-38,5, 2. LSG 212-41,5,3. VastNed RottóidamZ 9-35,5, 4. SGR 9-33,5, 5. HWP S&van gent 2 8-31,5, 6. Haeghe Oowr» 8-27,5,7. De Pion 7-30,5,8. Krimpen ai IJssel 6-29,5, 9. Middelburg 4-24,5,10. CSV 3-27,5. Klasse 3F: CSV 2-DD 21-7. Bergen op Zoom-Souburg 5,5-2,5 Charlois/Europoort-Terneuzen 5-3,Hik legersberg-DSC 2 3-5, LSG 4-Sliedredr 3-5. Stand: 1. Charlois/Europc* 14-41,5, 2. Bergen op Zoom 12-34! DSC 2 10-36,4. LSG 49-36,5. Sliedrer Terneuzen 8-33, 7. DD 2 7-34, 8. Sc. burg 7-31,5, 9. Hillegersberg 4-24, II CSV 2 1-17. Tafeltennis Zagreb. EK. Mannen, kwartfinales: Pr morac (Kro) - Samsonov (WRu) 4-0, Kn, anga (Gri) - Waldner (Zwe) 4-2, Schlagd (Oos) - Karlsson (Zwe) 4-3, Boll (Dui! Bentsen (Den) 4-0. Halve finales: Krea: ga - Primorac4-3, Boll - Schlager 4-3,6 nale: Boll - Kreanga 4-2. Mannendubbe halve finales: Boll/Fejer-Konnerth (Dui Keen/Heister (Ned) 4-2, Krzeszwesr! /Bla'szczyk (Pol) - Eloi/Chila (Fra) 4-1Rn» Ie: Boll/Fejer-Konnerth- Blaszczyk/Krzs zewski 4-0. Vrouwen, halve finales: Toth (Hon Boros (Kro) 4-2, Ni Xia Lian (Lux) - Bator (Hon) 4-1. Finale: Ni Xia Lian- Toth' Vrouwendubbel, halve finales: Boros/S eff (Kro/Rom) - Ganina/Palina (Rus)*' Pavlovitsj/Kostromina (WRu) - Garkaur kaite/Prusiene (Lit) 4-0. Finale: Boros'3 eff - Victoria Pavlovitsj/Kostromina 4-; Gemengd dubbel, finale: Blaszczyk' Xia Lian (Pol/Lux) Karakasevic/Garkauskaite (Joe/Lit) 44 Competitie. Mannen derde divisie: TC 't Zand 5-5, Shot'65 2-Twenty-one Up! 7, TTCV 4-Noad 5-5, Belcru m 2-SAR/Kt.; kenvisie 5-5, Shot'65-FvT 3 3-7, Morel! Nieuw Vennep 7-3. Vrouwen tweedet visie: Belcrum-SAR/Keukenvisie 3" Maasbree 2-Red Stars 4-6, Vice Vers Fürst 4-6. Derde divisie: Vice Versa 2-A! nemiuden 9-1, Tanaka-Moret 4-6, ATr JCV 7-3. Vierde divisie: MZ-Alexandris 3, JCV 2-Docos 2 4-6, Dordrecht 2-RdT 6-4, Never Despair-Docos 4 6-4, Shot'fS FvT 2 3-7. Tennis Mierlo. Spring Cup, internationaal toer nooi. Mannen, kwartfinales: Van Barne- veld (Ned) - Clarys (Bel) 4-1, Harmsen (Ned) - Suljovic (Oos) 4-3, Essers (Ned) - Thaler (Zwi) 4-0, Van der Voort (Ned) - Van de Rassel (Ned) 4-3. Halve finales: Essers-Van der Voort 2-1, Van Barneveld - Harmsen 2-1. Finale: Van Barneveld - Essers 2-1. Vrouwen, halve finales: Hoenselaar (Ned) - Huber (Zwi) 3-0, Nie- derau (Dui) - Bakker (Ned) 3-1. Finale: Hoenselaar - Niederau 4-1 Landenwed- strijd. Mannen: 1. Nederland 491, 2. Duitsland 386,3. Oostenrijk 369,4. België 360,5. Frankrijk 289. Vrouwen: 1. Neder land 193, 2. Duitsland 150, 3. België 136, 4. Zwitserland 121,5. Frankrijk 113. Davis Cup. Wereldgroep, kwartfinale Frankrijk - Tsjechië 3-2. Rusland - Zw den 4-1Argentinië - Kroatië 3-2. Vereni: de Staten - Spanje 3-1 Sarasota (Florida). Vrouwen. Finale:ö kic- Panova 6-2 6-2. Porto. Vrouwen. Halve finales: Sen (Spa/2) - Gubacsi (Hon) 6-3 7-5, Montol (Spa/1) - Matevzic (Slv/8) 6-3 7-5. Final Montolio - Serna 6-1 2-6 7-5. Tunis. Challenger, 85.000 euro. Kwart nales: Sluiter (Ned/5) - Savolt (Hon/2)I 6-46-4. Halve finales: Sluiter-GrosslD: 7-5 6-4, Radic (Kro) - Lopez (Spa) 6-46 Finale: Sluiter - Radic 6-2 7-5. Dubai. Challenger, vrouwen. Dubbel nale: Noorlander/Freye (Ned/Duil Mouhtassine/Widjaja (Mar/lno) 6-26-4 Veldkorfbal Suzuka. WK wegrace, GP van Japan: 1. Rossi (Ita) Honda 49.32,766 (148,033 km/uur), 2. Ryo (Jap) Suzuki 1,55,3. Che- ca (Spa) Yamaha 8,353,4. Itoh (Jap) Hon da 10,829,5. Abe (Jap) Yamaha 20,423,6. Barros (Bra) Honda 32,259, 7. Aoki (Jap) Proton 39,633; op 1 ronde: 8. Laconi (Fra) Aprilia, 9 Capirossi (Ita) Honda, 10. Ka- toh (Jap) Honda; uitgevallen: Jurgen van den Goorbergh (Neef) Honda. 250 cc: 1. Miyazaki (Jap) Yamaha 47.09,454 (140,718 km/uur), 2. Sakai (Jap) Honda 6,941, 3. De Puniet (Fra) Aprilia 29,02, 4. Alzamora (Spa) Honda 45,3,5. Porto (Arg Yamaha 45,495, 6. Matsudo (Jap) Ya maha 54,725, 7. Kameya (Jap) Honda 1.00,572,8. Rolfo (Ita) Honda 1.02,287,9. Debon (Spa) Aprilia 1.18,282,10.Battaini (Ita) Aprilia 1.19,377; uitgevallen: Jarno Janssen (Ned) Honda. 125 cc: 1. Vincent (Fra) Aprilia 46.22,971 (135,538 km/uur), 2. Giansanti (Ita) Honda 1,164,3. Poggiali (SMa) Gilera 2,558, 4. Ueda (Jap) Honda 3,479, 5. Sanna (Ita) Aprilia 10,188, 6. Aoyama (Jap) Honda 23,056, 7. Rodri guez (Spa) Aprilia 23,653, 8. Pedrosa (Spa) Honda 33,488, 9. Cecchinello (Ita) Aprilia 34,285, 10. Borsoi (Ita) Aprilia 47,304. Ov.kl.B: Avanti-KCC 18-11, De LegeG aen-Or. Wit 13-9, Fortis-Thrianta 13-5,: celsior D-Marfugels 11-6. Stand: Exctó or D 9-16, Avanti 9-12, De Lege Geaen 8, KCC9-8, Marfugels9-8, Fortis 8-6, Tf anta 8-6, Or. Wit 9-6.1G:Tjoba-Maassk 8-8, Koag-IJsselvogels 7-7, Rust Ro£ De Dijkvogels 12-12. Stand: Vriende schaar H 8-13, Tjoba 9-13, Koag 9-11/ Dijkvogels 9-9, Maassluis 9-7, IJssek gels 9-7, ODO M 8-6, Rust Roest 9-4 l Pernix-Óndo G.18-15, Sagitta-TOP! 14, ADO-ACKC 10-10, Fiks-Swift 12-1 Stand: TOP 9-14, Sagitta 9-12, AD09-1 Pernix 9-10, Ondo G 9-10, Swift 9-8, R 9-4, ACKC 9-3. 3A: Seolto-Vios W 10-1 All Ready-Or.Nassau 7-6, De Voltreffe DS010-11, DVS-Ondo M 8-5. Stand:V W 8-16, De Voltreffers 8-12, DSO 8-' DVS 8-7, All Ready 8-6, Ondo M 8-5,Se to 8-4, Or.Nassau 8-4. 4A: Atlas-Togc 14, Stormvogels-Blauw Wit 6-4, Volb ding-Luctor afg (Luctor geen ploe Stand: BKC 7-11, Stormvogels 7-11,1 go 8-11, Blauw Wit 7-9, Volharding Luctor 6-2, Atlas 7-2. R4A: Seolto 2-To 2 5-6, Swift 3-KVK12-4, Olympia W-Foi 5 5-4, TOP 3-Zaamslag 4-3. Stand: Swi 7-14, Olympia W 7-10, Seolto 2 6-7, TO 6-6, KVK 7-5, Zaamslag 7-5, Togo 2f Fortis 5 5-2. ROB: Tjoba 2-PKC 3 5 R1G: Fortis 2-Kinderdijk2 11-7, ODCH' Swift 2 7-13. Jeugd. A1D: Korbatjo-T|C 6-7, Fortis-OZC 8-6, Korbis-Swift 10-11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18