Meeuwen grijpt de laatste kans PZC Waterpoloërs De Stormvogel op karakter naar overwinning Jong Ambon doet goede zaken in strijd periodetitel Steen grijpt titel in Hansweert Vrouwen Vlissingen kansloos tegen Boxtel To vaal geeft trainer passend afscheid 17 Ploeg uit Zoutelande laat koploper Zaamslag kansloos: 5-2 Fusieploeg Iaat dure punten liggen Stiegelis wint ronde Breda Waterpoloërs Ganze winnen bw maandag 8 april 2002 door Aector Dooms ZOUTELANDE - De titelstrijd in de derde klasse A van het za terdagvoetbal is verre van be slist. De Meeuwen pakte zater dag op eigen veld de laatste strohalm door leider Zaamslag met 5-2 te verslaan. Het verlies dreunde lang na in het Zeeuws- Vlaamse kamp. De honderdvijf tig supporters dropen teleurge steld af. „Kampioen worden in de laatste wedstrijd. Het kan niet mooier", blufte Zaamslag- sponsor René Hamelink. Ook Meeuwen-trainer WimDa- vidse is ervan overtuigd dat de strijd om het kampioenschap pas op de slotdag beslist zal worden. Met nog twee wedstrij den te gaan is de voorsprong van Zaamslag op de Meeuwen ge slonken tot drie punten. Apollo heeft wellicht de sleutel in han den. De middenmoter krijgt thuis nog de Meeuwen en moet over twee weken op bezoek bij Zaamslag. De Meeuwen treft verder op eigen veld nog het on- deraanstaande Heinkenszand, terwijl Zaamslag de competitie afsluit met een uitduel met de gradatiekandidaat ZSC'62. De overwinning op Zaamslag maakte bij Davidse gemengde gevoelens los. Twee keer over tuigend winnen van de koplo per; het zou genoeg moeten zijn voor de titel. De trainer van De Meeuwen realiseerde zich dat er teveel punten verloren zijn ge gaan tegen laaggeklasseerde te genstanders. „Na een uitsteken de periode is door het wegvallen van twee verdedigers de klad er- ingekomen. De achterhoede oogt niet meer zo stabiel. Ook missen we onze spits Patrick Koppejannog." Het elftal van de Meeuwen werd gedragen door de onverzettelij ke laatste man Wimjan Brasser, de geweldige linkspoot Michiel Brouwer, spelverdeler Wilco Dingemanse en de sterke spits Jan-Pieter de Vries. De topper was aantrekkelijk zonder dat de ploegen tot groots spel kwamen Zaamslag startte goed. Een kopbal van Jacco den Hamer strandde op de binnenkant van de paal. Aan de andere kant moest Zaamslag-verdediger Jerxy van Toor zich reppen om een bal van de doellijn te trap pen. Het spel golfde op en neer. Een schot van Wim Duerink werd gepareerd door Meeuwen doelman Danny de Vries. Halverwege kwam de thuisclub op 1-0. Een hoekschop van aan voerder Dingemanse werd bij de tweede paal door Jan-Pieter de Vries ingekopt: 1-0. Nadat tweede doelman Peter Huls was uitgevallen en was vervangen door Leon Snijder (keeper van het derde), antwoordde Zaamslag met een treffer van Coen Goossen, die een voorzet van Arjen Oostdijk intikte: 1-1 Zaamslag-doelman Snijder had daarna een goede reflex op een inzet van Dingemanse, maar stond vervolgens aan de basis van de tweede treffer van de Meeuwen. De doelman werd op de proef gesteld door een terug speelbal van Jerry van Toor. Hij probeerde tegen de wind in de bal weg te trappen, maar zijn in zet belandde in de voeten van Jan-Pieter de Vries die het pre sentje in dank accepteerde: 2-1. De gelegenheidsaanvaller van De Meeuwen vervulde een hel denrol door drie van de vijf doelpunten te scoren. In de tweede helft moest Zaamslag meer risico's nemen, want alleen bij winst kon de ploeg kampioen worden. Laat ste man Jean Dooms schoof door naar het middenveld. „Zaamslag ging achterin één op één spelen. Je weet dat er door de ruimte dan kansen komen", concludeerde Davidse. Mare de Kunder viel na tien mi nuten in voor Kees de Putter om zijn team aanvallend meer im pulsen te geven. Dat gebeurde Zaamslag-spits Arjen Oostdijk (midden) probeert, gehinderd door een verdediger van De Meeuwen, gevaarlijk te worden. foto Ruben Oreel ook, maar via tegenaanvallen bleef de Meeuwen gevaarlijk. De 18-jarige Rogier Sinke stond amper binnen de lijnen of hij profiteerde: 3-1. Aan de andere kant liet invaller Peter Diele- man de kans liggen op de aan sluitingstreffer. Vervolgens sloeg de thuisploeg andermaal toe via Arnold Krijger. Nog geen minuut later schatte De Kunder een voorzet van Eric Tissink op de juiste waarde: 4-2. In de slot minuut legde Jan-Pieter de Vries de geflatteerde maar ver diende winst vast: 5-2. De Meeuwen: Danny de Vries; Eddy Mattijsse, Wimjan Bras ser, Michiel Köther, Martijn Hengst; Lennard Bommeljé (66. Rogier Sinke), Ab Louws, Wilco Dingemanse, Michiel Brouwer; Arnold Krijger, Jan-Pieter de Vries. doorJurgen Naeye HANSWEERT - Hansweertse Boys heeft Steen gisteren niet kunnen afhouden van het kam pioenschap in de vierde klas se. Dankzij de 2-1-zege in Hansweert keren de Zeeuws- Vlamingen na zestien seizoe nen terug naar de derde klas- Steen speelde tegen het in de gradatienood verkerende Hans weertse Boys geen grootse wed strijd. De ploeg ontsnapte zelfs aan een vroege achterstand toen Ernst van Bussel van dichtbij op Steen-doelman Danny Op peneer schoot. Pas halverwe ge de eerste helft kregen de bezoekers hun eerste grote kans en het was meteen raak. Wouter de Neijs stelde topsco rer Werner Bisschop in staat zijn 31e treffer van het seizoen te maken. De vreugde was echter van kor te duur, want een minuut later was het weer gelijk. Een achter waartse kopbal van Ernst van Bussel leek een simpele vangbal te worden voor keeper Op peneer, maar de bal verdween opknullige wijze door zijn be nen. Kort na rust reageerde invaller Lensen alert op een van richting veranderde voorzet, waarna hij met het hoofd de bal achter doelman Eric Clement werkte. De thuisploeg kreeg kort daarna een unieke kans op de gelijkma ker. Aanvoerder Juul Back had vrij baan richting het Steen- -doel, maar de aanvoerder van de thuisploeg werd gestuit door een uitstekende reflex van doel man Oppeneer. Even later schoot Ernst van Bussel een vrije trap net naast. De thuisploeg hield door het uitblijven van de derde tegen treffer uitzicht op een gelijk spel, maar toen tien minuten voor het einde Assim Elkhattabi een rode kaart kreeg voor een klap in het gezicht van Steen- -middenvelder Gino Vink was de partij gespeeld. Hansweertse Boys: Eric Clement; Renze de Vogel, Jules de Vries (81 Robin Scholten), Ernst van Bussel, TimReijnhout; Jacky Kayser (30. Martin Koelen), Juul Back, Assim Elkhatabbi, Jozef den Hollander; Rinze Back, Stanley Stanczak (50. Gerrit Petersen). door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse B boekte Jong Ambon een belangrijke 2-0-zege op NVS, één van de concurrenten in de strijd om de derde-periodetitel. Robur won met 5-0 bij Kwaden- damme. Kwadendamme-Robur 0-5: Te gen het einde van een gelijkop- gaande eerste helft namen de bezoekers een voorsprong via Dennis Wijers, 0-1. Kort na rust was het Jeroen Gerritse die deze voorsprong verdubbelde, 0-2. Terwijl de thuisploeg verzuim de om de kansen te benutten sloeg Gerritse in de slotfase van het duel nog driemaal toe, 0-5. Vosmeer-Lewedorpse Boys 2-0: De beste kansen voor rust waren voor de bezoekers maar het was Vosmeer dat halverwege leidde door een treffer van John Vroegop. De tweede helft bracht voor beide ploegen weinig kan sen, maar Vosmeer liep een kwartier voor tijd uit naar 2-0 via een treffer van de zojuist in gevallen Jacco Vaders. Jong Ambon-NVS 2-0: Beide ploegen sprongen slordig met de kansen om. Nadat Martin Wais- apy na een halfuur de score had geopend, kreeg NVS een goede kans op de gelijkmaker: Kees Bosters schoot de bal vanaf de strafschopstip echter hoog over het doel. In de tweede helft drongen de gasten nog wel aan, maar met zijn tweede goal be sliste Martin Waisapy het duel. Dreischor-Renesse 1-3: In een slechte wedstrijd was een on machtig Dreischor bij rust al verslagen. Via treffers van Leon Bakker, Micha van de Hoek en Robert-Jan Canters leidde Re- nesse comfortabel met 0-3. Pas tien minuten voor het einde scoorde Patrick Berrevoets te gen namens de thuisploeg, 1-3. Ouwerkerk-De Noormannen 1-2: De thuisploeg trad de kam pioen tegemoet in een 5-4-1-formatie. In de 20e mi nuut bracht Jacky Minderhoud vanaf elf meter de bezoekers op voorsprong. Kort voor rust kwam Ouwerkerk op gelijke hoogte door Wouter van Marle. Halverwege de tweede helft voorkwam het ongeslagen Noormannen het tweede gelijk spel van dit seizoen door een treffer uit een vrije trap van Frank Maranus, waarbij de bal via de muur tergend langzaam de doellijn passeerde, 1-2. Luctor'88-Volharding 4-1: In de 35e minuut kwamen de be zoekers verrassend op voor sprong via Ronny Jacobs. Nog voor rust boog Luctor deze ach terstand om tot 2-1 via twee treffers van Stefan van Hoepen. Ook na rust ging de thuisploeg slordig met de kansen om. Via Stefan van Hoepen en Andy La- tusia werd het toch 4-1. MIDDELBURG - Zeelandia Middelburg verloor gisteren in de strijd om de derde periodeti tel twee dure punten. De ploeg van trainer Huib Meerman was in de wedstrijd tegen HW'24 de betere ploeg, maar liep in de slotfase tegen de gelijkmaker aan,1-1. „Als je niet zorgvuldig met je kansen omspringt kun je wach ten op een tegentreffer", stelde trainer Meerman na afloop. „Zeker gezien het spel in de tweede helft moeten wij hier ge woon winnen. Ik was ook abso luut niet onder de indruk van het spel van koploper HVV. Zeelandia Middelburg kwam vroeg in de tweede helft op voor sprong door een doelpunt van Michel Sinke. De ploeg ver zuimde daarna echter de kansen te benutten. Vijf minuten voor tijd kwam HVV'24 op gelijke hoogte door een treffer van Ed dy van de Bosch. Zeelandia Middelburg heeft nog steeds zicht op de derde pe riodetitel, maar heeft nu con currentie gekregen van Grens wachters. „Als we de komende twee wedstrijden winnen, kan het nog. We moeten nog thuis te gen Grenswachters en we zijn op eigen veld nog ongeslagen. Dat schept dus verwachtingen. aldus Meerman. :W. 4VN.V A'■- Chris van der Draai van Stormvogel in de aanval tegen Wiekslag. Zijn teamgenoot Jan Kees Mol kijkt toe. foto Ruben Oreel door Hans Markusse MIDDELBURG - De Goese Rugbyclub Tovaal trok in het duel met Oemoemenoe op sportpark Voorborch in Mid delburg vooral het veld in met de gedachte om trainer Alfred Verdonk een passend afscheidscadeau te bezor gen. Verdonk had de Goese formatie de afgelopen twee jaar onder zijn hoede en hoe wel de prijzen in de play-offs van de tweede klasse al lang verdeeld waren, gingen de Goesenaren tot het uiterste. De wedstrijd kreeg voor To vaal en Verdonk het gehoopte I resultaat. Na een spannend duel zegevierde Tovaal met I 0-8. Met die uitslag was de schei dende trainer, die voor 3 jaar naar Curasao vertrekt, nog gelukkiger dan met de digi tale fotocamera die hij vrij dag van de spelersgroep en I het bestuur kreeg aangebo- den. Verdonk, die zijn spe lerscarrière al in 1982 bij To vaal startte, kan terugkijken op een goede periode. „De afgelopen twee jaar is I het niveau omhoog gegaan en de selectie is breder en sterker geworden. Het is spij tig dat we dit seizoen niet hebben kunnen bekronen met de titel in de tweede klas se. Tovaal ging de hele com petitie aan de leiding, be- haalde ook het meeste aantal j! bonuspunten en incasseerde het minste aantal tegenpun- I ten, maar was na een desa streuze start in de play-offs zo goed als kansloos. Het duel met Oemoemenoe had daarom niet veel meer I omhetlijf.maardeGoesena- ren gingen gedreven van start. Erik Vis, net terug van VLISSINGEN - De waterpo loërs van Schelde lieten zater dag in Rotterdam een punt lig gen door met 6-6 gelijk te spelen tegen Spartaan. De mannen van Ganze wisten in hun inhaal wedstrijd wel de winst te pak ken. Tegen Treffers 2 werd het 9- 6. De Ganze-mannen hadden een slechte start en keken na de eer ste periode tegen een 3-1-ach terstand achterstand aan. Tref- een stage in Spanje en een halfjaar vechtrugby bij RC Vigo, debuteerde bij Tovaal op de Hookerspositie. De eerste mogelijkheid was voor Oemoemenoe-aanvoerder Marcel Kokje, maar daarna nam Tovaal het heft meteen in handen. In de 20e minuut kwam Tovaal op een verdien de 3-0-voorsprong door een penalty-kick van aanvoerde Egon Geeratz. Topvorm Verder vertoonden de aan vallen van Tovaal te weinig raffinement en werden verre kicks simpel onschadelijk gemaakt door een topvorm verkerende Herbert-Jan van der Waal. In de eerste fase van de tweede helft probeer de Oemoemenoe het initia tief te grijpen. In de voor- waartsen werd er stevig op los gebeukt maar de Middel burgers konden er niet domi neren. Daarna kende Tovaal de beste fase. In de 55e mi nuut bediende Alex Vlieland Koen Spaas op maat en via Bart Spaas kwam de bal bij Caesar Luikenaar die onbe dreigd wist te scoren: 0-8. De conversion van Egon Gee ratz ging naast de palen, maar desondanks knakte er iets bij de Middelburgers. In het resterende deel van de wedstrijd kon Oemoemenoe geen vuist meer maken en konden de gasten zich op gaan maken voor het af scheidsfeestje van Alfred Verdonk, die in de slotmi nuut zelf nog binnen de lij nen kwam als vervanger van Sander Verheul. Oemoemenoe-Tovaal 0-8 (0-3): 20. Egon Geeratz 0 3, 55. Caesar Luikenaar 0 8, Scheidsrechter: R. Heuff (Leiden) Aantal toe schouwers: 150. fers 2 bleef een fysiek sterke ploeg waar Ganze het ook in de tweede periode moeilijk mee had: 3-4. Daarna ging de Goese ploeg meer bewegen, zodat Treffers meer overtredingen moest maken. Ganze profiteer de van de overtalsituaties en nam in de derde periode een 6-4-voorsprong. Toen was het verzet van Treffers gebroken en Ganze won verdiend met 9-6. Scores Ganze: Piet Schop 6 en Kees Sandifort 3. door Ron de Waal VLISSINGEN - Op een moment dat bijna niemand meer iets voor de kansen van de waterpo loërs van derdeklasser De Stormvogel gaf, gebeurde het alsnog. Onder aanvoering van Jan-Kees Mol en Patrick Vader werd een 5-3-achterstand op Wiekslag ongedaan gemaakt en kon Danijel Gavranovic twintig seconden voor tijd de felbegeer de overwinning bewerkstelli gen: 6-5. Het laatste fluitsignaal van de zwak leidende scheidsrechter Smits had nog maar nauwe lijks geklonken of een golf van opluchting ging door het Vlis- singse zwembad. „Wat een veer kracht", merkte de sterk kee pende Ko Mechielsen van de thuisploeg terecht op. Het had er lange tijd alle schijn van dat de titelaspiraties van De Storm vogel een flinke deuk op zouden lopen, omdat bij het ingaan van de vierde periode het scorebord nog steeds een achterstand (3-5) voor de thuisploeg aangaf. Met een ultieme krachtsinspan ning lieten de Vlissingers zien wel degelijk een terechte kam-, pioenskandidaat te zijn. Vooral Danijel Gavranovic, de maker van de beslissende treffer, straalde van oor tot oor. „Wat ben ik hier geweldig blij mee", zei Gavranovic, die maar al te goed besefte dat hij een halve minuut eerder zijn ploeg al in veilige haven had moeten schie ten. „In die overtalsituatie had ik het al af moeten maken, maar gelukkig kreeg ik nog een her kansing." Aan de uitgebluste schutter was overduidelijk te zien dat de par tij tegen het fysiek sterke Wiek slag zijn tol had geeist. „We wisten vantevoren dat zij op dat gebied verder waren dan wij. Nadat bij ons de rem er in de vierde periode afging en het zelfvertrouwen weer terug kwam, hebben we de zaak toch nog recht kunnen trekken", stelde Gavranovic vast. De toon was al snel gezet. Nog maar nauwelijks had het begin- signaal geklonken of Patrick Vader kon zijn drie stifttanden na een elleboogstoot van de bo dem van het zwembad opdui ken. Het weerhield Vader er in de rommelige eerste periode echter niet van om een straf- worp onberispelijk hard in te schieten: 1-0. Het harde spel van Wiekslag had niet het ge wenste resultaat, omdat de thuisploeg er goed in slaagde om de vijandelijke schutters ver van het doel van Ko Mechielsen te houden. Slordig Aan de andere kant was De Stormvogel te slordig om de voorsprong uit te breiden. Ro bin Juranek zag tot tweemaal toe een poging van dichtbij stranden op de keeper, maar in de rebound had Gerco Koks wel succes: 2-0. De marge van twee werd door Simon Baan al heel snel verkleind (2-1), waarna Ko Mechielsen zijn ploeg met een sublieme redding overeind hield. De thuisploeg bleef zich in die fase bezondigen aan afspeel- fouten, terwijl ook de pressing verslapte aan Vlissingse kant. Wiekslag profiteerde optimaal en nam zelfs door twee doelpun ten van Robin Wijgers voor het eerst de leiding in de wedstrijd. „We konden het hoge niveau van pressing niet meer vasthou den en sprongen te slordig met balbezit om", wist Patrick Va der. Kort voor het verstrijken van de tweede periode wist Robin Juranek de ploegen weer op ge lijke hoogte te brengen: 3-3Ook in de derde periode kwam De Stormvogel snel onder druk te staan, en was de beweging in de frontlinie te gering om tot schotkansen te komen. Wiek slag bleef fel aandringen en kwam onder meer door de twee de treffer van Simon Baan op een 5-3-voorsprong. Even leek de titel mijlenver weg, maar onder aanvoering van de routiniers Jan Kees Mol en Pa trick Vader zette De Stormvogel alles op alles. Het duo draaide als in hoogtijdagen en binnen een mum van tijd zette Mol, op aangeven van de geslepen Va der, de zaken recht: 5-5. Een bloedstollende slotfase was het gevolg, met Danijel Gavranovic als matchwinnaar. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft de Vlissingse ploeg de beste papieren voor het kampioenschap. De Stormvogel-Wiekslag 6-5 (2-0, 1-3, 0-2, 3-0). Scores De Stormvo gel: Jan Kees Mol 2, Patrick Vader, Robin Juranek, Gerco Koks en Danijel Gavranovic allen 1 door Sebastiaan Roelse VLISSINGEN - De basketbal- sters van BC Vlissingen waren gisteren in eigen huis kansloos legen JRC Boxtel: 40-70. Ook de Vlissingse mannenploeg had geen succes. Tegen BC Bladel werd het 49-55. Overwinningen waren er voor de vrouwenteams van BV Souburg en BC Vlissin gen 2. BC Vlissingen-JRC Boxtel 40-70: De thuisploeg had de verdediging redelijk op orde maar aanvallend stokte het. JRC sloeg dan ook al vroeg een gat: 16-39 bij rust. Na de pauze oogde BC Vlissingen stukken feller. JCR Boxtel scoorde de eerste minuten slechts één maal, en dat was vanaf de vrijeworp- lijn. De fast break, normaal ge sproken een van de sterkste wa pens van de ploeg van Frank Böseler, verliep echter niet naar wens. Verscheidene goede kan sen werden onbenut gelaten waardoor de moed de ploeg langzaam in de schoenen zakte. Het laatste kwart was daarom een formaliteit. Vlissingen leg de zich neer bij de nederlaag, en JRC kon met groot verschil win nen. BC Vlissingen-BC Bladel 49-55: Om buiten de degradatiezone te blijven, moest BC Vlissingen van BC Bladel winnen. De thuisploeg kende echter een slechte start en kwam al snel met 2-10 achter. Een inhaalrace werd aan het eind van het eerste kwart afgesloten met een 20-17- voorsprong. Het tweede kwart bleek desastreus voor BC Vlis singen, want de ploeg wist slechts één keer te scoren. Ge lukkig bleef de verdediging overeind bij de thuisploeg waardoor de schade beperkt bleef: 22-33. Direct na rust be gon BC Vlissingen aan een twee de inhaalrace. Aanvankelijk leek ook die succesvol, maar de beslissende jump bleef achter wege. Met nog twee minuten te spelen maakte BC Vlissingen een paar slordige fouten, die de ploeg uiteindelijk fataal wer den. Scores BC Vlissingen: Sander Klap 14, Danny Kasander 13, Rakish Angnoe 7, Sebastiaan Roelse 6, Arno Franke 4, Niels Wisse 4 en Stefan Schrierl. PSV-BV Souburg 57-58: Een gehandicapt BV Souburg kon PSV de gehele wedstrijd bijhou den. Een verlenging moest uit eindelijk de doorslag geven. BV Souburg kwam hierin in proble men omdat topscoorster Ana- belle Rouwendal met het maxi mum aan persoonlijke fouten het veld moest verlaten. Dat lot viel even later ook Nathalie Franke ten deel. BV Souburg kwam achter met 54-57 maar kon het verschil vanaf de vrije- worplijn omzetten tot 58-57. Doordat PSV haar vrijeworpen onbenut liet, ging de zege naar BV Souburg. Scores BV Souburg: Annabelle Rouwendal 16, Ilse Rijnberg 11, Es ther Vendrik 8, Nicoline Croste 8, Jacqueline Kooistra 4 en Anagrette BCte Vlissingen 2-AA/Tigers 59-51. In de laatste thuiswed strijd stelden de Vlissingse meisjes de derde plaats veilig ten koste van naaste concurrent AA/Tigers. Dankzij scores van Chariot Wierikx werd een snelle 14-7-voorsprong genomen. De ploeg uit Oosterhout kwam dankzij hun lengteoverwicht te rug tot 32-29 bij rust. Na de her vatting liep BC Vlissingen uit naar 41-32, maar een offensief van AA/Tigers bracht hen bij 50-50 weer langszij. De slotmi nuten waren voor de thuisploeg, die verdiend met 59-61 de zege behaalde. Scores BC Vlissingen: Chariot Wie rikx 18, Elisa Kuipers 11, Marjolein de Dreu 8, Jessica Verhage 8, Dorien de Witte 6, Ilse Bos 4 en Linda de Paauw 4. VLISSINGEN - Het nieuwe wielerseizoen voor de jeugd is amper begonnen of de eer ste successen voor de jeugd afdeling van Theo Middelkamp zijn binnen. Sander Stiegelis uit Kloosterzande won in de ronde van Breda de race in ca tegorie 5. Peter Tol uit Kapelle boekte in categorie 7 een knappe tweede plaats. Verder waren er goede klasseringen voor onder andere Veronique Tolleman, Brian Mulder, Esther Turns, Marco Minnaard, Agnietha Francke, George van Koeveringe, Mar- loes Stiegelis, Dimitri Mulder, Mark Jeremiasse en Remon La- vrijssen. Ruud Rentmeester behaalde bij de junioren een zesde plaats in de Omloop van Noord-West Overijssel. Niek Rentmeester eindigde bij de nieuwelingen op een zevende plaats en Dirk van Dam werd na 125 kilometer 27e bij de junio ren. In Oud-Gastel finishte Niek Rentmeester gisteren na 45 kilo meter op een derde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17