PZC I I I I I I Tafi zonder zegen naar winst Zonnige zondag voor Terneuzen 13 Strijd op meerdere fronten wreekt zich bij Feyenoord 14 15 18 19 20 21 Toscaan heeft bovenaardse krachten in Ronde van Vlaanderen Rabo-ploeg likt zijn wonden Van Persie Verlies komt hard aan bij Kapeile Nieuwe nederlaag voor Kloetinge maandag 8 april 2002 Fortis speelt metThrianta Mevo wacht spannend slot PSV worstelt zich langs Den Bosch Boon gematigd tevreden na EK Sullivan rijdt peloton aan flarden door Frits Bakker BRUGGE - Twee onverslaan baar geachte Belgen tegen een Italiaan op zijn retour. De hel lingen bezaaid met uitzinnige supporters en niemand die be sefte dat het ook nog mis kon gaan. De finale van de 86e Ron de van Vlaanderen werd na een lange afvalrace een anti-climax voor de topfavorieten. Johan Museeuw en Peter van Petegem (in die volgorde) grepen naast de zege, omdat de 35-jarige Itali aan Andrea Tafi uit de Mapei- ploeg over bovenaardse krach ten beschikte. Dat moet vooral een wrange na smaak geven bij de bisschop die voor de start van de klassieker zijn zegen meegaf aan de volks held Museeuw. Voor een groot i publiek hield hij op de Brugse markt de drievoudige winnaar de hand boven het hoofd en zei plechtig: „Ik hoop dat ge veilig het einde haalt en als het kan ook nog moogt winnen." De ook al 36-jarige Museeuw, die stiekem droomde van een IR gloedvol afscheid, speelde lang F mee in het gevecht van de gro- L' ten, maar verspeelde zijn kan- f sen in de laatste kilometers voor f de finish. Daar zette Tafi nog één keer aan voor een demarra ge, die de vier andere vluchters uit de finale te machtig was. Het was voor de Toscaan de vijfde zege in een wedstrijd voor de wereldbeker en zijn eerste na een kwakkeljaar, waarin hij lang uit koers was door maag problemen, een opspelende her nia en een operatie aan het lin kerbeen. Sprintkanon Hij werd door iedereen (ook de I bisschop) over het hoofd gezien in de prognostieken vooraf en I glipte bij de start in Brugge on gezien langs het podium waar de favorieten mochten parade- ren. Velen hadden hem al afge- door Edward Swier MEERBEKE - Ligt er ergens in het Vlaamse land een beetje olie op de weg, gegarandeerd dat een Rabo-coureur daar de grip op het wegdek verliest. Het seizoen 2002 kent tot op heden weinig vreugde voor de ploeg van Theo de Rooy. In de Ronde van Vlaan deren was het niet anders. Nog voor de koers halfweg was, hadden vijf renners al op de Vlaamse keien gelegen. Steven de Jongh eindigde zelfs, met een ontwrichte schouder, in het zie kenhuis. Karsten Kroon kwam met een ontveld dijbeen aan de streep. De overigen, De Rooy in cluis, likten aan de streep vooral de wonden. De Rabo-renners speelden in de finale van Vlaanderens Mooiste geen enkele rol van betekenis. In een grote groep, die op 2.37 mi nuten van winnaar Tafi de streep in Meerbeke passeerde, klasseerde Marcus Zberg zich als beste van de formatie: 25e. En dat terwijl de ploegleiding vooraf nog voorspelde dat Zberg misschien wel eens de nieuwe leider in de stand om de wereldbeker zou kunnen wor den. Maar de ploeg is onthoofd, door het wegvallen van Èrik Dekker. De afwezigheid van de Drent wordt gevoeld. De jonge garde is duidelijk niet bij machte het gat op te vullen, de stand-in kop mannen kunnen het evenmin waarmaken. Met Maarten den Bakker (nu grieperig na een rugblessure) en Addy Engels (waterpokken) ook in de lap penmand is de spoeling boven dien dun geworden. „De ploeg die we voor de Waalse klassie kers hebben, rond Boogerd, is iets minder kwetsbaar, maar hier en straks ook in de Gold- race wordt Dekker nadrukke lijk gemist", geeft De Rooy toe. Hij had zich gistermiddag op nieuw moeten verbijten achter het stuur. „In de eerste koers- helft waren Karsten Kroon, Matthé Pronk, Coen Boerman, Steven de Jongh en Mathew Hayman al gevallen. Er waren veel valpartijen, door de wind en het nerveuze gedoe in het pe loton." Op de kasseienstrook tussen Kannegem en Aarsele vielen drie Rabo-renners. Steven de Jongh was er het slechtst aan toe. Een gekneusde rechter schouder en gevoelige ribben werden in het ziekenhuis gecon stateerd. De Rooy hoopt op vlot herstel, al lijkt het hoogst on waarschijnlijk dat De Jongh zondag de hem zo geliefde klas sieker Parijs-Roubaix kan rij den. GPD schreven als toprenner, net als Mario Cipollini. Het sprintka non (ook 35) lachte gistermid dag zijn tanden bloot, toen hij samen met Tafi in het kleine schoollokaaltje aanschoof voor de huldiging. Ki j k ons hier nou zitten glun derde hij tegen de Italiaanse perskolonie in Meerbeke. „Ik was te oud om te winnen, Tafi was al afgebrand, maar wie won Milaan-San Remo ook weer? En wie wint hier de Ronde van Vlaanderen?" Cipollini is zelfs na de Vlaamse klassieker, waar in hij in de pelotonsprint als ne gende eindigde, nog altijd leider in de stand om de wereldbeker. Het zal niet meer voor lang zijn, want Tafi rijdt zondag op het terrein dat zijn specialiteit is. De Italiaanse tempobeul voelt zich nog meer thuis op de kas seien van Parijs-Roubaix, waar hij in 1999 ook al won en twee jaar daarvoor in de glorietijd na een vlucht met drie de overwin ning aan Johan Museeuw moest laten. „Ik win eigenlijk een week te vroeg", zei hij gister middag na Vlaanderen. Maar wie had dat kunnen den ken in de wedstrijd die op de Vlaamse wielerhelden is ge schreven en maar zelden door een outsider wordt gewonnen. Behalve dan de laatste twee jaar. Gianluca Bortolami, ook zo'n uitgebluste routinier, ver sloeg vorig jaar Erik Dekker in een memorabele sprint. En nu gooide Andrea Tafi het protocol Toen er nog vijf man voorin re den, die in de aanloop naar de Muur waren overgebleven van een kopgroep van acht, reed hij vooral in dienst van de betere sprinter Nardello. „Ik voelde dat de twee Belgen (Museeuw en Van Petegem) super waren", zei hij na afloop. „We wisten dat ze alleen te verslaan waren door veel aan te vallen. Dat heb ik ge daan. Ik hielp er Nardello mee, maar op het laatst mocht ik ook voor mijn eigen kansen rijden." Steekspel Het tactisch steekspel voorin gaf de wedstrijd een boeiend slot. De onbekende Belg Erwin Thijs, die als enige een vroege vlucht overleefde en meer dan tweehonderd kilometer in de spits had gereden, werd net voor de Muur van Geraardsbergen bijgehaald door de koplopers Johan Museeuw, Andrea Tafi, Danielle Nardello, George Hin- capi en Peter van Petegem. Dat vijftal was over van de schifting op de Taaienberg (Mu seeuw en Van Petegem), de Ka- pelleberg (Tafi en Hincapi) en de Leberg (Tafi en Museeuw). Lan ce Armstrong werd er nog net voor de Koppenberg afgereden en Michele Bartoli tien kilome ter verder. De plotselinge versnellingen van Tafi, onderweg naar de ge vreesde Muur, werden gecoun terd door de Belgen, die daarna zelf ook een schuchtere poging waagden. Museeuw demarreer de op de Muur en even later op de Bosberg. Van Petegem op acht kilometer van het einde, toen hij door motoren werd ge hinderd in de aanzet voor een solovlucht. De laatste jump kwam weer van de onvermoeibare Italiaan, die zijn laatste krachten aansprak om de sprint te ontlopen. Het bleek achteraf perfect getimed. De twee Belgen keken naar el kaar en naar Hincapi, die wijse lijk de benen stilhield. En Tafi reed in trance naar de finish, met honderd meter voorsprong op de geklop ten. „Tsju", kreunde Museeuw met een bibberende stem. „Mijn laatste kans op een mooie zege verkeken." Voor Tafi komt er zondag nog een tweede in Pa rijs-Roubaix. Andrea Tafi bedwingt de Muur van Geraardsbergen. foto Benoit Doppagne/Belga Ronald van Sliedregt spin in het web tegen Vinkenslag: 0-2 door Rudy Boogert MAASTRICHT - Met Ronald van Sliedregt verdween gisteren in de rust de ontsteking uit de aanval van Terneuzen. Na een helft gedoseerd aanvallen, die onder impuls van Van Sliedregt een 2-0-voorsprong opleverde, volgde een helft gedisciplineerd verdedigen van de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser. De ploeg hield de marge probleemloos in stand tegen Vinkenslag. Na het tweeslachtige paas weekeinde (winst in de beker tegen Kloetinge, maar in de competitie gepasseerd door ver schillende concurrenten) volg de gisteren een zonnige zondag. Terneuzen stak door de 2-0- overwinning WSC en Pannin- gen weer voorbij op de ranglijst en heeft IVS en Vinkenslag weer binnen schootsafstand. „Ik vind dat we bij de eerste acht horen te spelen", zei Danny Magi to op het terrein van de zuidelijkste hoofdklasser van Nederland. Magito speelde in de verdedi ging samen met laatste man Roel Alberti en de backs Geert Bosschaart en Hubert van den Hemel een dijk van een wed strijd. Met name in de tweede helft was dat broodnodig, want het spel speelde zich groten deels af voor het doel van Ter- neuzen-goalie Erik de Koeyer. De oorzaak daarvan lag in de aanval. Spits Van Sliedregt was in de rust met een blessure uit gevallen en daardoor was het rustpunt in de aanval verdwe nen. De strategie van Terneuzen was gebouwd rond Van Sliedregt. Alle ballen op de voormalige spits van Hoek en hij zou de rest van de aanval wel aan het werk zetten. Halverwege de eerste helft opende hij bijna zelf de score. Van den Hemel brak op de linkerflank door en zijn voorzet werd door Van Sliedregt bij de eerste paal keihard binnenge schoten. Een katachtige reflex van Vinkenslag-doelman Va- lenta voorkwam een treffer. Drie minuten later was het wel raak. Opnieuw een hoge voorzet op Van Sliedregt, die de bal doorkopte naar Dominique Ver linde. Terwijl het stof hoog op stoof in de doelmond, tikte Verlinde de bal achter keeper Valenta: 0-1. Toen Jos Kayser vlak voor rust nog een vlam mend afstandsschot gepareerd zag worden, leek 0-1 de rust stand te worden. Maar Van Slie dregt had nog een konijn in zijn hoge hoed. In de blessuretijd was Van Slie dregt het eindstation van een aanval die via Verlinde, Buysse en Kayser bij hem terechtkwam Hij had een maagdelijk leeg doel voor zich, maar hij kreeg de bal niet onder controle. Weg kans, dacht iedereen. Maar toen de keeper terug op zijn post was en een verdediger de weg voor Van Sliedregt alweer versperde, wurmde hij de bal alsnog in het doel: 0-2. Het was zijn laatste actie van de wedstrijd, want behalve zijn zesde competitiedoelpunt le verde het hem ook een ham stringblessure op. Opnieuw een Terneuzen-spits in de lappen mand, na Mike But en Jacky Lambert. De vierde in het rijtje, Dominique Verlinde, was giste ren ook niet honderd procent fit, want pas in de warming-up bleek dat hij tegen Vinkenslag kon spelen. Prioriteit Zonder Van Sliedregt lag de prioriteit van Terneuzen bij het verdedigen van de voorsprong en niet bij het uitbreiden daar van. Toen ontpopte de Terneu- zense defensie zich tot een on neembare vesting. De enige dreiging van Vinkenslag kwam uit afstandsschoten, maar doel man De Koeyer gaf geen krimp. Voor de derde keer deze compe titie hield hij de nul. „Qua veldspel was het niet fan tastisch", vond Magito. „Maar we hebben met veel inzet en een grote wilskracht gespeeld. Dat ontbrak er in het begin van de competitie nog wel eens aan. Toen was het allemaal zo geza pig. Dat is speler-eigen: 'Als we vandaag verliezen, doen we het toch gewoon volgende week be ter'. Vandaag waren de belan gen groot en iedereen was daar van doordrongen." „Een pak van m'n hart", beken de trainer Telussa. „We waren met enige zorg aan de wedstrijd begonnen, omdat we belangrij ke spelers misten en omdat er geen punten verloren mochten worden. Maar toen ik Vinken slag tijdens de warming-up be zig zag, wist ik dat het goed zat. Hun instelling was niet goed, te gemakzuchtig, ze liepen maar een beetje te pielen. En toen wij in de wedstrijd bovenop ze za ten, gingen ze fouten maken." Weggooien Daardoor kon Terneuzen zijn vijfde competitiezege binnen slepen, allevijf buitenshuis be haald. Maar daaraan gaat vol gens Magito een einde komen. „Want ééntje zullen we er thuis winnen." Dat is ook nodig, want Terneuzen kan alle punten ge bruiken in de strijd tegen degra datie. Daarvan is Magito door drongen: „We hebben drie jaar gevochten om in de hoofdklasse te komen. Dan gaan we dat toch in een halfjaar niet weggooien?" Vinkenslag - Terneuzen 0-2 (0-2). 26. Dominique Verlinde 0-1, 45. Ro nald van Sliedregt 0-2. Scheidsrech ter: J. Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: Danny Bastings (Vinkenslag Aantal toeschouwers: 150. Terneuzen: Erik de Koeyer; Geert Bosschaart, Roel Alberti, Danny Magito, Hubert van den Hemel, Matty Buysse (84. Ryan de Regtj Geert de Poorter, Jos Kayser, Rena to Dijkstra; Dominique Verlinde (73 Michel de Vries), Ronald van Slie dregt (46. Didier Gilles). „rus 1 Ik zag dat Robin van Persie vorige week een vrije trap nam terwijl Pierre van Hooij- donk achter de bal stond. Dat heep; me nogal verbaasd. Normaal gesproken bestaan daar in de ploeg afspraken over. Pierre van Hooijdonk is niet de eerste de beste, dus dan laatje die bal volgens mij gewoon netjes liggen. Voordat Van Persie op doel schoot, had hij de bal goed neer gelegd. Vol onbegrip gooide hij zijn armen in de lucht toen Van Hooijdonk de bal ook nog 's goed legde. Dat gebaar van Van Persie begreep ik niet. Hoewel Van Persie de bal heel goed richting het doel van RKC krulde, had hij zich beter gedeisd kunnen houden, al helemaal omdat hij een uur te laat op het sta dion was aangekomen. In het voetbal bestaat een be paalde rangorde. Dat zie je bij elke ploeg. Bij NEC heb ben we geen vrijetrappenspe- cialist, maar het is wel zo dat er afspraken bestaan die door iedereen nageleefd moeten worden. Zo zijn de wissels verplicht om bij uitwedstrij den de koffers te dragen en de oudere spelers hebben iets meer te vertellen, zo werkt het nu eenmaal. Toen ik tien jaar geleden bij Sparta zat, hoefde ik het niet in m'n hoofd te halen om te gen Mike Snoei te zeggen dat hij de koffers moest dragen. Ik heb het geweten toen ik Michel Valke een grote mond gaf. Ik was in die periode een belangrijke speler in het tweede, omdat ik veel scoor de. Zei ik in het veld tegen Valke dat-ie me 's wat beter moest aanspelen. Toen we in de kleedkamer aankwamen, vlogen de drinkflessen in het rond. Valke was boos. Henk van Stee vertelde me dat ik mijn excuses moest aanbie den, maar ik ben op die avond gewoon met mijn ouders naar huis gegaan, zonder iets te zeggen. De jonge voetballers van te genwoor dig kunnen zich veel permitte ren. Dat komt om dat het hen zo gemak kelijk - wordt gemaakt door de clubs. Ze verdienen véél geld, op een gemakkelij ke manier. Ze zijn veel mon diger. In het veld, en ook daarbuiten. Wat er vorige week bij Feye- noord-RKC gebeurde, heeft Robin van Persie op een heel mooie manier kunnen laten vergeten. Hij voetbalde heel goed in San Siro tegen Inter- nazionale. Als je zo jong bent als Van Persie, en dan zo sterk voetbalt, verdien je toch een hoop respect. Van Persie is een mooie voet baller om naar te kijken. Hij oogt volwassen, heeft tech niek, bezit de wil om te win nen. Hij passeert zijn tegen standers heel erg makkelijk. Je ziet tegenwoordig nog maar weinig voetballers die dat op zo'n jonge leeftijd kun nen. Van Persie ging in de fout door te laat komen, en wat hij op het veld deed met die vrije trap ivas niet zo ver standig. Maar ik denk dat hij zijn lesje wel heeft geleerd. Dat overkomt 'm niet meer. Van Persie wordt gewoon een grote. Dennis de Nooijer mÊÊÊÊÊmm^m Terneuzen-speler Hubert van den Hemel kopt de bal weg, voordat invaller Mauro Sabio van Vinkenslag gevaarlijk kan worden. foto Widdershoven door Jaap van Essen ROTTERDAM - Feyenoord is bezig aan een heel mooi seizoen. De kampioens- schaal en Uefa Cup lonken nog. Alleen kan de club uit Rotterdam over een paar we ken wel eens helemaal met lege handen staan. Strijden op twee fronten tegelijk lijkt net iets te veel gevraagd. Vorige week verspeelde Fey enoord in eigen huis dure punten tegen RKC. Donder dag knokte het elftal zich he lemaal leeg in San Siro en haalde een sensationele overwinning op Internazio- nale. Maar gisteren bleek die geleverde inspanning (fysiek en mentaal) net iets te veel. Wederom gingen twee pun ten verloren in de strijd om de nationale titel. Ditmaal hield N AC de thuisploeg op een ge lijkspel: 0-0. Feyenoord is natuurlijk niet te vergelijken met een top- team uit Engeland, Spanje of Duitsland. Managers van pakweg Manchester United, Barcelona en Arsenal geven hun topspelers regelmatig even rust. Dat kan ook niet anders, want de wedstrijden volgen elkaar in een moor dend tempo op. Feyenoord merkt dat dit voetbaljaar. De Rotterdam mers hebben nu al het Neder landse record internationale wedstrijden in één seizoen te pakken. Afgelopen donder dag kwam het elftal van Van Marwijk voor de dertiende maal Europees in actie. In de jaren dat Ajax de Champions League-finale haalde, kwa men de Amsterdammers niet verder dan elf duels. Twee jaar geleden reikte Feye noord zelf tot twaalf duels toen onder Beenhakker de tweede ronde van de Cham pions League werd gehaald. Dat bleek toen overigens ook al iets te veel van het goede. Tweede keus Ook Bert van Marwijk heeft geen selectie zoals Ferguson of Wenger, Weliswaar werd er bij aanvang van het sei zoen gesproken over een dubbele bezetting van alle posities, in praktijk is daar geen sprake van. Het verschil tussen de eerste en tweede keus is veel te groot. Zoete- bier, Emerton, Van Wonde ren, Paauwe, Tomasson, Bos velt, Ono, Van Hooijdonk, Kalou en recentelijk Van Persie; dat is gewoon de ba sis. Valt iemand uit dat tien tal weg, dan is dat meteen merkbaar. En dus spelen ge noemde voetballers alle wedstrijden, meestal ook nog van de eerste tot de laatste minuut. Alleen in geval van een blessure doet Van Mar wijk een beroep op andere spelers. Een treffend voorbeeld is Pierre van Hooijdonk. De lange spits miste dit seizoen nog niet één wedstrijd in de competitie. In Europa ont brak hij alleen vanwege een schorsing. Zelfs een voortij dige wissel werd hem nauwe lijks gegund. De 32-jarige kan niet gemist worden. Gezien de omstandigheden speelde Feyenoord gisteren overigens helemaal niet zo slecht. In de eerste helft lag het tempo te laag om het de fensieve NAC te verontrus ten, na rust werd dat beter. Helaas voor Van Marwijk ga ven Tomasson en vooral El- mander helemaal niet thuis, waardoor de thuisploeg niet echt een vuist kon maken in het strafschopgebied. NAC kreeg zelfs een paar prima kansen op de counter. In de laatste twintig minuten ontketende Feyenoord een slotoffensief en had alsnog verdiend te winnen. Leonar do kreeg een dot van een kans, een omhaal van Bosvelt werd door Babos onschade lijk gemaakt. Aan de over kant trof Cristiano overigens de lat en raakte Glenn Loovens na een botsing met Engelaar zwaar geblesseerd. „Een zware hersenschud ding, die speelt weken niet", overzag Van Marwijk de op gelopen schade. Feyenoord - NAC 0-0. Scheids rechter: Van Huiten. Gele kaart: Van Persie, Van Wonderen (Feye noord), Bobson, Engelaar (NAC). Aantal toeschouwers: 42.000. Feyenoord: Zoetebier; Emerton, Van Wonderen, Loovens (85. Gy- an) en Rzasa; Bosvelt, Tomasson (62. Leonardo) en Ono; Elman- der (76. Kornejev), Van Hooijd onk en Van Persie. NAC: Babos, Risamasu (73. Her- si), Penders, Schenning en Gu- delj; Stewart, Peto, Schreuderen Bobson, Sergio (79. Sergioen Salmon (60. Cristianö). GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13