PZCsport Finale lonkt voor Feyenoord Servais Knaven heeft meer dromen 23 Yu maakt ondanks nederlaag indruk op EK tafeltennis Amoroso brengt Milan in verlegenheid met loepzuivere hattrick Rotterdammers boeken droomzege in San Siro: 0-1 Voorzitter van Panathinaikos jaar geschorst Korfbalploeg wint van België Andrei Tsjmil door tot WK Van Marwijk: winst niet onverdiend Capello langer bij AS Roma Van Petegem verstopt zich niet vrijdag 5 april 2002 I door Jaap van Essen MILAAN - 'We gaan naar Rot terdam', zongen de circa 8000 Feyenoord-aanhangers gister avond in San Siro. Ze doelden op de finale van de Uefa-Cup die op 8 mei in De Kuip gespeeld wordt, een eindstrijd die voor Feyenoord na gisteravond zeer bereikbaar is geworden. In een halfvol, maar kolkend I San Siro wonnen de Rotterdam- mers met 1-0 van Internaziona- I le. Daardoor komt deelname aan de derde Europese eind strijd in de clubgeschiedenis (1970 EC I en 1974 Uefa Cup) akelig dichtbij. Het is een pres- I tatie van formaat voor een elftal dat uitkomt in een competitie, I die momenteel toch niet be- I paald als een van de sterkste van I Europa wordt gezien. I Feyenoord doet er overigens verstandig aan de huid nog niet I te verkopen nu de beer een keer flink is aangeschoten. Interna- I zionale toonde zich gisteren ijzersterk, kreeg ook een paar i handenvol kansen. En dat ter wijl overduidelijk bleek dat de j Italianen heel wat meer waarde I hechten aan het nakende kam- I pioenschap in eigen land (voor j het eerst sinds 1989) dan de mo- gelijkheid de vierde Uefa Cup in elf jaar binnen te halen. Zelfs met een elftal dat wemelde van de spelers die normaal ge- i sproken de bank en tribune be volken was de Italiaanse ploeg i beter dan de bezoekers. Net iets te veel Feyenoorders bleven in i de eerste helft onder htm eigen niveau. Shinji Ono bijvoor beeld, die werkelijk als een ver dwaalde Japanse toerist over het veld van San Siro zwierf. En Tomasson, al weken uit vorm. Patrick Paauwe was een andere Rotterdamse speler die geen schim was van de solide speler die hij normaal is. Paauwe had echter een geldig excuus; de en kelblessure die hij afgelopen zondag opliep tegen RKC. Paauwe had duidelijk moeite überhaupt op de been te blijven wanneer hij moest draaien en afzetten. Het was aan Kees van j Wonderen te danken dat de de- De president van de club, kwartfinalist in de Champions League, kreeg de forse straf we gens ongeregeldheden bij de derby tegen Olympiakos Pirae us. Trainer Sergio Markarian werd voor veertig dagen ge schorst. Bovendien moet de club nog eens vier thuiswedstrijden zonder publiek spelen. Bij de betreffende wedstrijd op 24 maart (1-1) werd de scheids rechter in elkaar geslagen, na dat hij in blessuretijd een straf schop toekende aan Piraeus. Supporters, spelers en officials waren betrokken bij de ongere geldheden. SID BADALONA - De Nederlandse korfballers hebben gisteren bij het EK in de zaal België versla gen: 24-15. Het betrof de eerste wedstrijd van de derde ronde en niet, zoals te doen gebruikelijk, de finale. De aartsrivalen troffen elkaar in j het Spaanse Badalona vroegtij dig, omdat de Belgen eerder ge heel onverwacht met 20-19 van Tsjechië verloren. Daardoor kwamen de grootmachten in de zelfde groep terecht. Uit de be- treffende poule kan slechts één land zich plaatsen voor de eind strijd. Na de triomf van gisteren kan het haast niet anders of dat wordt Nederland. ANP DE PANNE - Andrei Tsjmil zet zijn wielerloopbaan voort tol na het WK in het Belgische Zolder, i Dat verklaarde zijn ploegleider Jos Braeckevelt in De Panne. De 39-jarige Lotto-renner liep woensdag door een val in de Driedaagse van De Panne een spierscheuring op waardoor hij de Ronde van Vlaanderen en Pa rijs-Roubaix moet missen. Tsj mil zou na het voorjaar stoppen. „Tsjmil gaat nog even door, hij i wil nog iets winnen", zei Braec- kevelt. „Hij is van ijzer, heeft ji nognooit iets gebroken. Dit was de eerste keer dat hij een zie kenhuis heeft bezocht." Tsjmil liep behalve de spierscheuring twee gebroken vingerkootjes op. ANP fensie nog een beetje bleef staan. De frêle speler, die dit sei zoen pendelt tussen het mid denveld en de verdediging, toonde zich een super-elftalspe ler. Hij knapte gisteren niet al leen zijn eigen werk op. maar stond ook de gehavende Paauwe waar mogelijk ter zijde. Beloning Maar zelfs het ijzersterke spel van Van Wonderen was vaak niet genoeg om de gaten te dich ten. Internazionale was vooral in de eerste 45 minuten bedui dend beter, kreeg een handvol goede kansen. Edwin Zoetebier door Ad Pertijs DE PANNE - Het was rustig gis teren in hotel Le Fox, waar ploegleider Patrick Lefevere traditiegetrouw zijn wielerteam (Domo) onderbrengt tijdens de slotdag van de Driedaagse van De Panne. Dat was wel eens an ders in de jaren dat zijn mannen als topfavorieten optrokken naar de Ronde van Vlaanderen. Alle aandacht gaat dit keer ech ter uit naar nog maar één ren ner: Peter van Petegem. Hij won gisteren zowel de afsluitende tijdrit a'ls de eindoverwinning. In 1999 pakte de toen voor TVM fietsende Lotto-renner in de Driedaagse ook al eens de tri omf. Drie dagen later voegde hij er de Ronde van Vlaanderen aan toe. Hij is de enige renner ooit die er slaagde die dubbel te rea liseren. Bij Domo is Servais Knaven (naast Johan Museeuw) een van de kopmannen die het gaat op nemen tegen de schier onklop- baar geachte Van Petegem. „Ik denk dat voor mij persoonlijkde Ronde iets te vroeg komt. Maar een week later moet Parijs-Rou baix geen probleem zijn", zegt de man die vorig jaar in de natte Hel van het Noorden een van zijn jongensdromen pardoes waarheid zag worden. Beschermd Knaven bezwoer toen dat die zege zijn rol binnen de ploeg niet zou veranderen. „Zo is het vol gens mij nog steeds. Wel merk je uiteraard dat ik vaker een meer beschermde rol krijg. Hier in De Panne heb ik niet op kop hoeven rijden. Maar me opstellen als een kopman, die op een ouder wetse manier de volledige steun van de rest opeist, doe ik niet en zal ik ook nooit kunnen. Zo zit ik nu eenmaal niet in elkaar. Je hoeft je volgens mij ook niet egoïstisch te gedragen om een goede kopman te zijn. Ik heb binnen mijn ploegen altijd te maken gehad met sociaal kop mannen en van hen gezien dat hield zijn elftal toen echter overeind, zoals de doelman dat ook na rust enkele malen zou doen. Feyenoord stelde er aan vankelijk niet veel tegenover. Alleen van Hooijdonk kreeg een grote kans, in de vijfde minuut, na een vrije trap van Van Persie. Heel anders werd alles na de rust. Feyenoord ging aanmerke lijk agressiever van start, en in casseerde de beloning al snel. In de 51e minuut mocht Paul Bos- velt lang oprukken en speelde Van Hooijdonk aan. Die zette strak voor op Tomasson, maai de Deen hoefde niets te doen. Cordoba deed het werk voor het zo kan." Extra druk brengt zijn nieuwe status evenmin met zich mee, meent Knaven. „De enige druk, is de druk die ik me- Feyenoord door de bal achter Alberto Fontana te tikken: 0-1. Inter bleek zowaar danig van slag door die tegenslag en gerui me tijd heerste Feyenoord in San Siro. De voorsprong werkte geruststellend, want zelfs Paau we werd steeds beter. Interna- zionale-trainer Héctor Cüper probeerde nog zijn eerdere fou ten te herstellen en bracht See- dorf, Ronaldo, en Recoba in het veld. Het hielp weinig, Seedorf speelde heel goed, maar Ronal do bleek nog geen schim van 's werelds beste speler die hij voor zijn blessure was. Feyenoord overleefde ook de zelf opleg. Ik wil immers dol graag laten zien dat het winnen van Parijs-Roubaix geen toe valstreffer was. Niet voor me- hectische slotfase die met maar liefst vijf minuten blessuretijd verlengd werdEen tomeloze in zet, altijd al het traditionele handelsmerk van de club van Zuid, bleek in ruime mate voor radig. Het was genoeg voor een riant uitzicht op de eindstrijd, de eerste van een Nederlandse club sinds 1997. Volgende week in Rotterdam zal Bert van Marwijk in elk geval moeten gaan sleutelen aan zijn basiselftal. De coach die het normaal gesproken zo veel en lang mogelijk doet met een vas te kern, weet dat hij Ono en Rza- sa moet missen. Beiden liepen zelf of de ploeg. Een kenner weet dat ik terecht gewonnen heb. Maar als ik de komende ja ren niets meer laat zien in de gisteravond tegen een gele kaart aan, die voor hen een schorsing betekent. Internazionale - Feyenoord 0-1 (0-0 51 Cordoba (e.d.). Scheidsrechter: Lubos (Slw). Gele kaart: Cordoba Materazzi (Internazionale), Rzasa, Ono (Feyenoord). Aantal toeschou wers: 39.622. Internazionale: Fontana; Simic, Materazzi, Cordoba en Gresko; Con- ceicao, Di Biagio, Emre (56. Seedorf en Gugliehninpietro (78. Recoba), Ventola en Kallon (70. Ronaldo). Feyenoord: Zoetebier; Emerton, Van Wonderen, Paauwe en Rzasa; Bosvelt, Tomasson en Ono, Kalou (87. Aros), Van Hooijdonk en Van Persie (84. Elmander). GPD klassiekers, gaat het grote pu bliek ongemerkt toch denken dat je een eendagsvlieg bent ge weest. Tot dusverre is de belang stelling van de buitenlandse pers nog niet groot geweest. Men wacht kennelijk af." Voldoening De man uit Meerle bereidde zich fanatiek voor op het nieuwe sei zoen. Hij viel de nodige kilo's af (tot 66 kilogram) en reed al snel goed. Tot een val in Milaan-San Remo roet in het eten gooide. Brandwonden, schaafplekken, lichtte koorts en weg was een deel van de conditie. „Als wiel renner voel je je sowieso al snel onzeker over je vorm. Word je ziek, dan gebeurt dat helemaal gemakkelijk. Het probleem is dat ik weinig tijd had om te her stellen en dat je altijd sneller wilt voelen dat het goed komt. Dwars door Vlaanderen vorige week kon ik niet uitrijden. De E3-Prijsging een beetje beteren ook hier ging ik langzaam voor uit." De tijdrit van gisteren moest het ijkpunt van vorm ver trouwen worden. „Voor mezelf wist ik dat een goede tijdrit me de moraal kon geven die ik no dig had om een goede Ronde van Vlaanderen te rijden. De elfde plaats die het is geworden, geeft me die voldoening." Dus wie weet kan hij zondag achter Van Petegem en Mu seeuw meedoen voor een plaats in de toptien. „Vorig jaar ging een droom in vervulling, maar ïk heb nog meer dromen: de Ronde van Vlaanderen en het wereldkampioenschap bijvoor beeld. Die zege van vorig jaar in Roubaix is ook heel speciaal ge bleven. Het is niet zo dat als je je droomkoers eenmaal hebt ge wonnen, die prestatie plots nor maler gaat lijken. Als ik train denk ik er vaak aan terug. En geloof me, dat heb ik nooit ge had met de Scheldeprijs, de Ronde van Denemarken of het kampioenschap van Neder land." GPD pagina 27: Hayman snakt naar succes door Norbert Kleinherenbrink DORTMUND - Marcio Amoro so speelde gisteravond in het uitverkochte Westfalenstadion van Borussia Dortmund de beste 45 minuten uit zijn voet balleven. De Braziliaanse spits produceerde voor de rust een loepzuivere hattrick in de eerste wedstrijd tegen AC Milan in de halve finales van het Uefa-be- kertoernooi. MILAAN - Feyenoord- coach Bart van Marwijk genoot na afloop van de prestatie, die zijn ploeg had geleverd. „Geweldig als je hier in San Siro met 1-0 wint. We hadden er ge loof in, maar we waren na tuurlijk wel de underdog. Dat we hier ook voetbal lend op de been zouden blijven heeft me positief verbaasd." Na het eigen doelpunt van Cordoba, zat er volgens Van Marwijk zelfs nog meer in. „Als er een mo ment is geweest waarop we die voorsprong hadden kunnen uitbouwen, dan was het wel na dat doel punt. Van Marwijk roem de doelman Zoetebier. „Iedereen heeft goed ge speeld, maar hij heeft ons gered toen Inter grote kansen kreeg. Hij hield ons in de wedstrijd. Als je alles op een rijtje zet is dit niet eens onverdiend." Van Marwijk verwacht niettemin een zware re turn. „Ik realiseer me dat we er nog niet zijn. We hebben een goede stap ge zet, maar we hebben ook drie mensen ingeleverd. Ono en Rasza zijn ge schorst en Kalou is mis schien geblesseerd." GPD van onze sportredactie ZAGREB/VLISSINGEN - Kal- un Yu is in de tweede ronde van het EK tafeltennis in Zagreb uitgeschakeld. De 20-jarige Middelburger maakte het de Kroaat Zoran Primorac, de nummer acht op de Europese ranglijst, behoorlijk moeilijk maar kwam op de beslissende momenten net iets tekort: 4-2. Yu won de eerste game nipt, ver loor de tweede en won de derde, waarna hij de greep op het spel van Primorac verloor. „In het begin had Primorac geen vat op mijn service en kon ik goed mee in de rally. In de vierde game be gon hij anders te serveren. Daar had ik moeite mee"aldus Kalun Yu. Hij verloor de vierde en vijf de game ruim. In de zesde game kon de Middelburger lang aan klampen, had enkele game- points en uitzicht op de beslis sende zevende game maar moest zich uiteindelijk met 15-13 ge wonnen geven Eerder op de dag had Kalun Yu in de eerste ronde van het hoofd toernooi zijn handen vol aan de Let Kapeika. Het werd 4-3 voor Yu, die vooral problemen met zijn concentratie had. „Tegen mindere spelers voel ik druk, want van hen mag ik niet verlie zen. Tegen betere spelers heb ik niets te verliezen en speel ik een stuk makkelijker", was de ver klaring na een slechte en een goede wedstrijd, De nederlaag tegen Primorac betekende dat Kalun Yu de laat ste twee dagen van het EK niet meer in actie hoeft te komen. „Ik vond het EK redelijk geslaagd. Ik heb van de spelers gewonnen van wie ik moest winnen." Hij doelde daarbij vooral op de zege op de Rus Fedeev in de landen- wedstrijden. Daardoor hand haafde Nederland zich op het hoogste Europese niveau, de su perliga. Bovendien stijgt Yu dankzij enkele overwinning weer een aantal plaatsen op de wereldranglijst, Middelburger Peter Boon, de chef d'équipe van de Neder landse ploeg, was zelfs zeer te spreken over het spel van zijn voormalige pupil. „Ik vond de partij van Kalun Yu tegen Pri morac een superwedstrijd. Er zaten geweldige rally's tussen. Hij heeft met lef en heel conse quent gespeeld. Kalun boekt momenteel enorm veel progres sie en wordt zo langzamerhand ook internationaal gezien een Vooral dankzij de kapitale in breng van de Zuid-Amerikaan kan de Duitse ploeg de tickets voor de finale in Rotterdam al vast bestellen: 4-0. Borussia Dortmund had vanaf het begin van de wedstrijd een overwicht. Milan, dat de laatste vier competitieduels won, maakte defensief een kwetsbare indruk. Contra vloerde Amoro so, waarna de Zuid-Amerikaan vanaf elf meter doel trof, 1-0. Milan, zonder de geblesseerde topspits Sjevtsjenko, leek zich daarna enigszins te herstellen. Tot goed voetbal kwam de Itali aanse ploeg echter niet. Pas in de 33e minuut was er een kansje voor Inzaghi, kort nadat diens ploeggenoot Laursen een schot van Rosicky van de doellijn had weggehaald. Dortmund voelde zich sterk en het Duitse zelfvertrouwen werd onderstreept door Dede. De middenvelder tilde op de Itali aanse helft tot drie keer toe de bal subtiel over een tegenstan der heen voordat hij werd neer gelegd. Kort daarna zette ook Amoroso zijn opponent Laursen te kijk met een lobje. De Brazili aan rondde fraai af, 2-0. Met een doeltreffende kopbal uit een voorzet van Ewerthon maakte Amoroso zijn gedenkwaardige hattrick in de 39e minuut vol. Na de pauze behield Dortmund het initiatief. AC Milan maakte een versufte indruk. De vrije trap van Pirlo op de paal, vlak voor de rust, bleek een incident. De Italiaanse ploeg snakte naar het eindsignaal, zeker nadat Heinrich na ruim een uur simpel 4-0 binnen tikte. Borussia Dortmund - AC Milan 4-0 (3-0). 8. Amoroso 1-0 (strafschop), 34 Amoroso 2-0, 39. Amoroso 3-0, 63. Heinrich 4-0. Scheidsrechter. Poll (Eng) Gele kaart: Ambrosini, Gattuso, Rui Costa, Romero (ACMi lan). Aantal toeschouwers: 52.000 (uitverkocht). Borussia Dortmund: Lehmann: Wfanis, Metzelder, Dede (77. Kohier) en Reuter, Oliseh, Rosicky en Hein rich (71. Evanilson); Ewerthon (89 Reina), Kolleren Amoroso AC Milan: Abbiati; Contra (64. Ro- que Junior), Laursen, Kaladze en Maldini; Gattuso (60 Rui Costa), Albertini (46. Serginho), Ambrosini en Pirlo; Inzaghi en Romero. ANP speler met wie rekening wordt gehouden. Hij heeft hier echt in druk gemaakt." Een domper voor de Nederland se ploeg was de uitschakeling van Danny Heister. De 31-jarige Arnhemmer verloor met 4-3 van de onbekende Oekraïner Dmy- tro Prokoptsov. Van Heister werd veel verwacht want hij verkeerde de laatste weken in topvorm. „Maar daar heb ik dit toernooi niet veel van terugge zien", vond Peter Boon. „Tij dens de landen wedstrijden was Heister al niet in goeden doen." De speler van Gönnern leidde met 3-1 in games en had de wed strijd volledig onder controle. Maar hoe langer de partij duur de, des te slechter kon Heister zijn concentratie vasthouden „Ik raakte de weg kwijt, werd dizzy en verloor het overzicht", keek hij terug. „Ik kreeg geen frisse ideeën meer." Bloed Prokoptsov rook bloed en speel de vervolgens de wedstrijd van zijn leven De 3-1 achterstand poetste de Oekraïner snel weg In de beslissende zevende game nam Heister, met een laatste krachtsinspanning, nog een 9- 6-voorsprong om vervolgens het spoor helemaal bijster te raken. Prokoptsov maakte vijf punten op rij en bezegelde daarmee de uitschakeling van Heister. „Ongelooflijk", reageerde de Arnhemmer. „Ik mag nooit van die gozer verliezen. Zelfs op één been moet ik normaal gespro ken van hem winnen." Nederland heeft nu nog twee ijzers in het vuur: Trinko Keen, die na een moeizame zege op de Welshman Ryan Jenkins (4-3) de Tsjech Miroslav Horejsi met 4-0 kansloos liet, en het dubbel Keen/Heister. De twee beste ta feltennissers van Nederland versloegen in de tweede ronde de Zweden Lunquist en Molin, van wie ze drie weken in Quatar nog kansloos verloren. ROME - Trainer Fabio Capello heeft een nieuw contract gete kend bij AS Roma. De succesvolle coach verlengde zijn verbintenis bij de Romeinse club met twee jaar tot medio 2005. Capello heeft een jaarsa laris van 3,87 miljoen euro be dongen. RTR Peter van Petegem in actie tijdens de tijdrit. foto Yves Herman/Reuters van onze sportredactie DE PANNE - Het meest gezochte wiel zit zon dag in de Ronde van Vlaanderen aan de fiets van Peter van Petegem. De 32-jarige Belg eta leerde donderdag in de afsluitende individuele tijdrit van de Driedaagse van De Panne nog maals in topvorm te zijn. De Lotto-renner was de snelste over 14 kilometer en won en passant het eindklassement. Het was de tweede keer dat de coureur uit Op- brakel de Driedaagse won. Eerder had hij dat drie jaar geleden gedaan in dienst van TVM- Farm Frites. In verstoppertje spelen, kort voor de Ronde van Vlaanderen, had Van Petegem ook nu geen zin. „De moraal is goed. Ik houd me niet zo bezig met de favorietenrol." Van Pe tegem klopte in de race tegen de klok de Ameri kaan Hincapie (verschil 19 seconden) en zijn Belgische ploeggenoot Eeckhout (23 sec.). De Italiaan Zanini, leider vanaf de eerste dag toen hij Van Petegem in de sprint klopte, moest nog meer terrein prijsgeven.De ochtendrit was ge wonnen door de Italiaan Baldato, die in de sprint van de eerste groep zijn land- en ploeg genoot Zanotti voorbleef. ANP ATHENE - De voorzitter van Panathinaikos is door het Grieks sportgerecht voor de duur van een jaar uit zijn functie gezet. Bovendien heeft hij een stadionverbod voor achttien maanden opgelegd gekregen. Wielrenner wil na Parijs-Roubaix nog graag een grote klassieker winnen Vreugde bij Feyenoord nadat Internazionale-verdediger Cordoba de bal in eigen doel heeft getikt. Van links naar rechts: Jon Dahl Tomasson, Pierre van Hooijdonk, Paul Bos velt, Robin van Persie en Bonaventure Kalou. foto Luca Bruno/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43