Partijen hekelen college vorming PZC PZC Bliksemschade kerk wordt hersteld Nieuwbouw Kattendijke weer in beeld Discussiëren valt raadsleden zwaar Expositie vertelt historie Zeeuwse muziek 17 Gehele oppositie Borsele steunt lokale partij in motie van afkeuring Informatiemarkt Astma Fonds PvdA wil met dorpsbewoners N-Beveland in gesprek Vrachtwagen verliest wielen Noord-Beveland opent internetsite Inbreker in tuin betrapt Boetes voor rijden met slok op Voormalig instructeur geschorst Mannen beboet na baldadigheid weekenddiensten agenda Trimmiddag voor teckels vrijdag 5 april 2002 door Ron Magnée KATTENDIJKE - Het lijkt er nu toch op dat Kattendijke gaat uitbreiden. Al jaren be staan er plannen voor tien nieuwe woningen in het dorp. Volgende week gaat de ge meente Goes voorzichtig de stemming onder de bewoners peilen. In 1997 werd een plan tót uitbreiding van het dorp ge- smoord in een handtekenin genactie. De plannen waren om de dood lopende stukken van de Striep- hoekstraat en de Deltastraat aan elkaar te koppelen. Daar mee ontstond ruimte voor on geveer tien woningen. Dat was echter tegen het zere been van de omwonenden. De gemeente Goes besloot tot een herover weging van de locatie. De Striephoekstraat is nog steeds de beste plek voor uit breiding, zegt de gemeente nu. En daarom houdt ze vast aan de uitbreidingsplannen die binnenkort tijdens een infor matieavond aan bod komen. Overigens kennen de plannen strikte voorschriften. Zo moet de woningen wat vormgeving betreft passen bij de karakte ristieke bebouwing van het dorp. Een kap is bijvoorbeeld verplicht. Daarnaast gaat de uitbreiding heel geleidelijk: gemiddeld verrijzen er twee huizen per jaar zodat het nieuwbouwgedeelte langzaam ontstaat. De eerste tekeningen voor de Striephoekstraat zijn nu ge reed. Op donderdag 11 april komen ze tijdens een informa tiebijeenkomst aan bod. Van 19.00 tot 21.00 uur zijn ge- interesseerden welkom in De Kattenschulp aan de Van Heenvlietstraat 12. Naast ver tegenwoordigers van de ge meente is ook projectontwik kelaar R. Faase aanwezig. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - De opposi tiepartijen in de Borselse ge meenteraad hebben gisteren in felle bewoordingen hun onge noegen uitgesproken over de manier waarop de college-on derhandelingen zijn gevoerd. Een motie van afkeuring, inge diend door de Lokale Partij Borsele (LPB). werd door de ge hele oppositie ondersteund. Het college van de gemeente -Borsele wordt de komende vier jaar gevormd door CDA, SGP- /ChristenUnie en WD. De PvdA - jarenlang in de coalitie - werd daarmee aan de kant ge schoven. De manier waarop dat is gegaan, blijkt ook de LPB en GroenLinks gestoord te hebben. De lokale partij diende zelfs een MIDDELBURG - Astma en COPD, de verzamelterm voor luchtwegaandoeningen als chronische bronchitis en lon gemfyseem, spelen de hoofdrol op een informatiemarkt die de Walcherse en Bevelandse afde lingen van het Astma Fonds morgen houden in de Stads schouwburg in Middelburg. Welzijnswethouder L. Luitwie- ler opent de markt om 10 uur. Tot 16 uur geeft de markt infor matie over de aandoeningen en hun effecten op dagelijks leven, werk, sport en diëet. Er zijn een arts, apotheker, fysiotherapeut, longverpleegkundige en diëtist te raadplegen. Voor kinderen zijn er creatieve bezigheden. motie van afkeuring in. Daarin concludeert fractievoorzitter P. Boonman dat de coalitiebe sprekingen niet op basis van openheid, eerlijkheid, integri teit en gelijkwaardigheid zijn gevoerd. De partijen zouden geen gelijke kansen hebben ge had op toetreding in het college. Even daarvoor had M. Vermue- Vermue van het CDA de werk wijze van haar partij verdedigd. Het CDA nam - als grootste par tij - het voortouw bij de bespre kingen. Eerst werd met alle partijen apart overlegd om ver volgens gezamenlijk bijeen te komen. Volgens Vermue moest haar partij óf de PvdA óf de WD laten vallen, omdat een co alitie met twee verliezers vol gens haar niet gerechtvaardigd kon worden. Op basis van onder meer continuïteit en onderlinge verhoudingen koos het CDA voor een coalitie met de WD. Boonman (LPB) zei op zijn beurt dat hij zich aan de kant gezet voelt door het CDA. Die partij zou in een vroeg stadium geopteerd hebben voor een coa litie met SGP/ChristenUnie en LPB, maar daarop teruggeko men zijn wegens gebrek aan continuïteit en kwaliteit binnen de lokale partij. Volgens Boon man is er wel degelijk bestuur lijke ervaring aanwezig binnen zijn partij. Nu is de grootste ver liezer (VVD, red.) volgens hem aan het college toegevoegd. Vollaard Dat vond ook PvdA'er P. Vol laard, die na twintig jaar moet opstappen als wethouder. Vol gens hem doet het nieuwe colle ge dan ook helemaal geen recht aan de verkiezingsuitslag. Hij hekelde ook de manier waarop door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Het viel de Noord-Bevelandse raadsleden niet mee tijdens de eerste zoge heten opiniërende raad de juiste toon te vinden. De meesten raadsleden zijn het commissiesysteem gewend waarin steeds keurig in twee termijnen een agendapunt werd behandeld. Een echte discussie wilde gisteravond in Wissen- kerke niet echt van de grond ko men. En dat zou nou juist wel moeten tijdens de maandelijkse bijeen komsten waarin raad - en pu bliek - op een losse manier over allerlei voor de gemeente be langrijke van gedachten kun nen wisselen. Nou leende het onderwerp - het beleidsverslag en nieuwe be leidsplan voor de afdeling soci ale zaken - zich niet zo erg voor een felle discussie. Bovendien was er praktisch geen publiek. Zo was er bijvoorbeeld niemand van de cliëntenraad, terwijl die raad juist goed de wensen van de Noord-Bevelandse uitke ringsgerechtigden had kunnen vertolken. Om volgende bijeenkomsten iets smeuïger te maken, heeft de agendacommissie, bestaande uit de fractievoorzitters en de raadsgriffier, plannen om voor een volgende bijeenkomst de politie en brandweer uit te nodi gen. Ook het onlangs versche nen rapport van de stuurgroep platform De Bevelanden zou onderwerp van discussie kun nen zijn. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl is onderhandeld. Volgens hem stond al vóór de gezamenlijke bijeenkomst vast wat de coalitie ging worden. „De LPB is zonder argumentatie terzijde gescho ven en de PvdA werd in vijf mi nuten de woestijn in gestuurd", aldus Vollaard Ook Groen- Links-raadslid C. Traas steunde de motie van afkeuring. Hij noemde de manier waarop is on derhandeld verbijsterend. Hij verweet het CDA een onzakelij ke opstelling. Ondanks het tegengas van de oppositie werden de drie wet houders, M. Vermue (CDA), A. van Opdorp (WD), en F. Tolle naar (SGP/ChristenUnie) door de raad benoemd. Zij verliezen daarmee hun plek in de raad, zodat daar drie nieuwe mensen kunnen plaatsnemen. Ook zij werden gisteren beëdigd. Het zijn B. Kooiker (CDA). H. van Hartingsveld (SGP/Christen- Unie) en C. Faeseler (VVD), alle drie uit 's-Gravenpolder. Prinses Louise van Oranje Nassau, geassisteerd door enkele hofdames, bespeelt het klavecimbel ter gelegenheid van de opening van de ten toonstelling'Er zit muziek in geschiedenis'. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Prinses Louise van Oranje Nassau, de enige dochter van stadhouder Willem V, heeft gistermiddag de tentoonstelling Er zit muziek in geschiedenis geopend in het Zeeuws Archief te Middelburg. Tijdens een staatsiebezoek van de familie aan Zeeland in de zo mer van 1786 speelde zij op het klavecimbel van Daniël Rade- macher. Na afloop schonk de prinses haar gastheer een stukje van het lint waarmee haar mu ziek was samengebonden. De scène werd nagespeeld in het Zeeuws Archief. Directeur Roe lof Koops kreeg een stukje lint aangeboden. In de gewelven van het Van de Perrehuis is tot en met 22 juni een in drie delen ingerichte ex positie te zien, die de geschiede nis vertelt van de Zeeuwse mu ziek. De eerste ruimte Muziek in huis toont papieren archieven, waaronder muziekarragemen- ten, een oude dwarsfluit, bak stenen fluitjes die gevonden zijn bij graafwerkzaamheden in het centrum van Zierikzee en een oud klavier uit 1828. Bijzonder is een troostdicht voor kinderen dat omstreeks 1850 door een Zeeuwse belastingambtenaar werd geschreven. De tentoonstelling in het twee de gewelf gaat over Muziek in uitvoering. Te zien zijn onder anderen een ivoren dirigeer stokje, oude gezang- en psalm boeken en aankondigingen van door Ingrid Huibers WISSENKERKE - De Noord- Bevelandse PvdA-fractie wil woensdag 1 mei - de dag van de arbeid - beginnen met een serie maandelijkse dorpsbijeenkom sten. „Wij willen vooruitlopend op de servicepunten in de dorpen waar de provincie zich hard voor maakt, dorpsbewoners de gelegenheid geven vragen te stellen of met problemen te ko men", zegt fractievoorzitter P. Hamelink. ..Daarbij zullen we proberen elke maand een ander dorp te bezoeken." Hamelink is nog druk op zoek naar vrijwilligers die achter de Pvd A-taf el willen plaatsnemen „Behalve mensen die politieke verantwoordelijkheid dragen, hopen we dat er ook deskundi gen op het gebied van bijvoor beeld sociale zaken of ruimtelij ke ordening zouden willen meehelpen", zegt Hamelink. „Mensen moeten bij ons terecht kunnen met een vraag over hun uitkering, maar ook als ze pro blemen hebben met de schut ting van de buren. Hamelink maakt zich zorgen over de 'uitholling' van het voorzieningenniveau in de dor pen. „Ik denk dat een service punt heel belangrijk is om klei ne kernen leefbaar te houden, maar het kan nog wel twee jaar duren voordat er met een derge lijke voorziening geëxperimen teerd kan worden", zegt hij. „Daarom neemt de PvdA nu het initiatief om alvast met de dorpsbewoners in gesprek te ra ken." door Esme Soesman OUDELANDE - Blikseminslag in het najaar vorig jaar heeft flinke schade aangericht aan de torenspits van de Nederlands hervormde kerk in Oudelande. De schade aan de spits wordt de komende weken hersteld. Sinds vorige week zijn werklie den bezig steigers op te bouwen rondom de toren van de kruis kerk. De gemeente Borsele is verantwoordelijk voor de toren en pakt het schadeherstel gron dig aan. Door de inslag zijn veel dakleien vernield. Omdat de steigers rondom de toren voor het herstel van de kapotte leien toch moesten worden opgezet, heeft de gemeente besloten de hele achtkantige spits direct maar van nieuwe leien te voor zien. Bovendien dient het lood, dat gekruld is, te worden gere pareerd en moet de bliksemaf leider vernieuwd worden. Tot twee keer toe is de toren door bliksem geraakt. Daarbij is ook de klok en de luid installatie ver nield. Daarnaast moet de haan die op de toren prijkt, gerepa reerd worden. Met de klus, die de firma Jobse uit Middelburg voor haar rekening neemt, is een week of tien gemoeid. Het scha debedrag is zo'n 70.000 euro. Het kerkgebouw van de her vormde gemeente, dat eind 14e eeuw is gebouwd, heeft nauwe lijks schade ondervonden van de inslagen. Op een paar plaat sen is er binnen wat hout ver splinterd. Wel is als gevolg van de tweede inslag alle elektrische apparatuur in de kerk vernield. De meterkast, geluidsinstalla tie en verwarmingsinstallatie moesten worden vervangen. Dat is inmiddels gebeurd. De kerk van Oudelande staat de komende weken in de steigers. foto Willem Mieras OOSTERLAND - Een vrachtwagencombinatie heeft giste renmiddag op de N59 ter hoogte van Oosterland twee wielen verloren. De politie vermoedt dat de wielbouten losgelopen waren. De op drift geraakte wielen richtten geen schade aan. Eén ervan werd teruggevonden. De ander is nog spoorloos. Een deel van de N59 was door het voorval twee uur gestremd. Het verkeer werd omgeleid via de parallelweg langs de N59. WISSENKERKE - Eindelijk heeft de gemeente Noord-Beve land een volwaardige internetsite. Op de site die gisteravond voor het eerst te bezoeken was, staat onder meer informatie over de gemeente, de gemeenteraad en de verschillende dor pen. Zo staan hebben alle raadsleden een eigen visitekaartje voorzien van een foto. Fracties die al beschikken over een ei gen homepage, krijgen een directe link. Burgers kunnen heel direct - en buiten kantooruren - zaken doen met de gemeente doordat verschillende formulieren via de website beschik baarzijn. Ook is het mogelijk allerlei beleidsstukken en nota's in te zien. Nu zijn alleen nog nieuwe plannen op te vragen, maar het is de bedoeling stukje bij beetje een heel archief in te voeren. Speciaal voor mensen die graag bij de gemeente aan de slag zouden willen, is de site voorzien van een vacature bank. Raadsleden krijgen de mogelijkheid via www.noord- beveland.nl enquêtes te houden om zo de mening van de ei landbewoners te peilen. Verder wordt er nog druk gewerkt aan een interactief raadsspreekuur. GOES - Bewoners van een woning in de De Graaffstraat in Goes hebben in de nacht van woensdag op donderdag een in breker betrapt in hun tuin. De man was op dat moment bezig met het forceren van de deur. Hij ontsnapte via de schutting toen hij werd ontdekt. GOES - In Goes en Yerseke zijn in de nacht van woensdag op donderdag automobilisten aangehouden wegens het rijden onder invloed. De 36-jarige man die in de Niewstraat in Goes werd betrapt, bleek ruim vier keer de toegestande hoeveel heid alcohol gedronken te hebben. Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs werd ingevorderd. De 24-jarige man die op de Dam in Yerseke werd aangehouden, had net iets te veel op. Hij kreeg een boete van 190 euro en een rijverbod van een uur. VLISSINGEN - Tijdens een extra ledenvergadering van de Recreatie Vereniging Vlissingen is opnieuw de kwestie aan de orde gekomén over de handhaving van een zweminstructeur, die, weliswaar buiten verenigingsverband, voor ontucht met een minderjarig meisje, een straf heeft moeten uitzitten. Om de rust binnen de vereniging te behouden is besloten om toch tot een algehele uitsluiting van de voormalige instructeur over te gaan. Hij is nu ook als zwemmend lid geweigerd. De voormalig instructeur is per direct geschorst. VLISSINGEN - De politie heeft op de Veerhavenweg in Vlis singen twee mannen aangehouden voor baldadigheid. De twee, een 28-jarige Groninger en een 26-jarige man uit Vlaar- dingen, hadden in de nacht van woensdag op donderdag bij het restaurant bij het NS-station een stoel op de rijbaan gezet. Ze kregen een boete voor hun gedrag. een oratorium uit 1847 ter gele genheid van het Eerste Zeeuws Muziekfeest. Een prominente plek in het der de gewelf, dat Muziek in vereni gingsverhand,wordt ingeno men door Jan Morks (1865-1926 componist van de Klepper mars. Zijn borstbeeld staat tij delijk in de hal van het Zeeuws Archief. De houten kleppers, waarmee de mars werd uitge voerd, zijn uiteraard ook te zien, evenals de pet, sabel en onder scheidingstekens van Morks. zaterdag 6 en zondag 7 april 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: J. A. v. d. Werff, Van Dusseldorpstraat 3. Goes, tel. (0113)227451. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zon. 19.00 uur: M J. Oortman, J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. (0113)231805. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand.Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: J. J. Harten en A.M.A. Harten-Heilig, Cla- rés Pad 12, Heinkenszand, tel. (0113) 561234. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08 30 uur: J. A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074. Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin- gen, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: J H. Kok, Zeeburg 1, Yerseke, tel. (0113) 573520. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: S.S. Mulder, Vinkenissestraat 2 Rilland, tel. (0113) 551343. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: A. Korstanje, Langeweg 40, 's-Graven polder, tel.(0113)311747. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23.00 uur M. B. Riemeijer, Kapelle, tel. (0113) 341264. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat, Kamperland en Wissenkerke H. L. N. van der Veen, Wissenkerke, tel. (0113) 372565 Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: P. F. M. Gerritsen, Nassaulaan 151, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wit tel. (0113) 220034. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: J. Stevens en I. van Zuthpen, tel. 0113- 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444 Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur. Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: M. Bomas, Zijpestraat 9, St. Philipsland. tel. 0167-573232. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111 Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10.00 -12.00 en 16.00 -18.00 uur: Apo theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1 Goes, tel. (0113) 227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: B. J. Boer, tel.(0113)313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: P.C Stokman, 's Gravenpolderseweg 39. Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland. Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111 Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. I STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Golden Tulip Hotel. Gertrudisboulevard 200,19.00-21.00 uur: Open Huis voor aanstaande ouders in kraamhotel De Ooievaar; Centrum, 22.00 uur: Bluesroute; GOES Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; De Pit, 14.00 uur: Seniorenbingo, 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, 20.00 uur' Toneelvereni ging Heer Hendrik met de voorstelling Amanda; KAPELLE Verenigingsgebouw van aquariumvereniging De Vuurneon, Bie- zelingsestraat 63. 20.00 uur: Lezing over de vijver; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; RILLAND - Voormalige brandweerkazer ne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 1; SINT-ANNALAND DeWellevaete, 20.00 uur: Jaarconcert 'ikhouvanholland.nl' door de Koninklijke Fanfare Acceleran do; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 08.00- 13.00 uur: Weekmarkt; Achter het havenmeesterkantoor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos terschelde. BOSSCHENHOOFD - De Ne derlandse Teckel Club, regioaf deling Noord-Brabant Zee land, houdt morgen een trim- en verzorgingsmiddag voor de ruw-, kort- en langhaar teckels. Op de verzorgingsmiddag in De Schakel in Bosschenhoofd zijn drie trimsters aanwezig om tec kelliefhebbers te adviseren. Het evenement begint om 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31