Spannende mix van zwarte en witte muziek PZC Iemand een hak kwijt? 11 GETIPT Warm en afwisselend debuut Stevige pop uit Scandinavië Motörhead in stijgende lijn i 1 1. Shakira - Whenever Wherever (1 2. Mad'house - Like A Prayer (3) 3. Carel Kraayenhof - Adios No- nino (2) 4. Enrique Iglesias - Escape (4) 5. The Isley Brothers - Contagi ous (5) 6. Gigi D'agostino - The Riddle (9) 7. R. Kelly - The World's Grea test (6) 8. J. Lopez Ft. Ja Rule -Ain't It Funny (Remix) (7) 9. Dj Tiesto - Lethal Industry 08) 10. Sarah Connor - From Sarah With Love (10) 11Ja Rule Ft. Ashanti - Always On Time (14) 12. George Michael - Freeek! (12) 13. Within Temptation - Ice Queen (8) 14. Di-Rect - Inside My Head (21 15. Britney Spears - I'm Not A Girl, Not Yet A Woman (11 16. Shaggy - Hope (13) 17. Busta Rhymes - Break Ya Neck (20) 18. Anastacia - One Day In Your Life 05) 19. Dj Sammy Yanou Ft. Do - Heaven (19) 20. Aaliyah - Rock The Boat (17) 21Def P The Beatbusters - Bubbelbad (16) 22. Destiny's Child - Nasty Girl (37) 23. Celine Dion - A New Day Has Come (22) 24. Gare Du Nord - Boogie All Night Long (Disco-Tek) (54) 25.4 Strings - Take Me Away (In to The Night) (31) 26. Kate Winslet - What If (24) 27. 'Nsync Ft. Nelly - Girlfriend (39) 28. The Dandy Warhols - Bohe mian Like You (41) 29. Westlife - World Of Our Own (30) 30. Pink - Get The Party Started (23) 31. Dj Boozy woozy - Party Affair (25) 32. Kylie Minogue - In Your Eyes 128I 33. Nickelback How You Re mind Me (32) 34. Gordon Re-Play Weet Dat Ik Van Je Hou (29) 35. Sita - Hello (26) 36. Marco En Sita - Lopen Op Het Water (27) 37. Def Rhymz - Weekend (35) 38. Rosemary' Sons - Shine (45) 39. Parla Pardoux - Liberte 2002 (34) 40. Linkin Park - In The End (33) 41Klubbheads - Let The Party Begin (38) 42. Gigi D'agostino - L'amour Toujours (36) 43. The Cooldown Cafe - Kriebels (40) 44. Billy Crawford - Trackin' (-) 45. Jive Jones - Me, Myself I (62) 46. Brandy - What About Us (42) 47. Sjon De Manager - Sodemie ter Op I (Bah, Bah, Bah) (64) 48. Five For Fighting - Superman (It's Not Easy) (48) 49. Lenny Kravitz - Believe In Me (-) 50. Missy Elliott - 4 My People (-) 51Pet Shop Boys - Home And Dry (55) 52. B. Ragas C. Borderslee - Verwarrend Bestaan (-) 53. Angie Stone Ft. Alicia Ke Brotha Part li (49) 54. Michelle Branch - Everywhe re (43) 55. K3 - Toveren (-) 56. Minimalistix - Close Cover (51) 57. R. Williams/N. Kidman - So- methinStupid Music (46) 58. A1 - Caught In The Middle (-) 59. Wolter Kroes - Ik Wil Je Nu (86) 60. Live - Forever May Not Be Long Enough (-) 61. City High - Caramel (53) 62. Daniel Bedingfield - Gotta Get Thru This (47) 63. Blue - Fly By Ii (-) 64. Lloyd - Elke Stap (52) 65. Marco V - Simulated (-) 66. 4 Clubbers - Children (-) 67. Alanis Morissette - Hands Clean (59) 68. Iron Maiden - Run Up The Hills (60) 69. Robbie Williams - Mr. Bo- jangles (66) 70. Band Zonder Banaan - Rock& Roll (-) 71. Db Boulevard - Point Of View (79) 72. Sum 41 - In Too Deep (58) 73. Jewel Standing Still (70) 74. Svenson Gielen - We Know What You Did (57) 75. Secret Service - Cry (50) 76. Darren Hayes - Insatiable (81) 77. Blof - Blauwe Ruis (68) 78. Brooklyn Bounce - Club Bi zarre (63) 79. De Poema's - Zij Maakt Het Verschil (73) 80. Sita - Happy (67) 81Simple Minds - Cry (65) 82. Leo Nardell - He, Holadijee 95 83. The Calling - Wherever You Will Go (-) 84. Jody Bernal - Chica Bonita (44) 85. Markos - Temptation (-) 86. Jamiroquai - Love Fooloso- phy (85) 87. Heather Nova - Virus Of The Mind (84) 88. Silkstone - Ready (83) 89. Remy Shand - Take A Messa ge (89) 90. Beverley Knight - Shoulda Wou Ida Co u I da Music (91 91. Robert Lee - No One Cares (99) 92. Andrea Bocelli - L'abitudine (93) 93. Titiyo - 1989 (88) 94. Ricky Martin - Come To Me (92) 95. Ryan Adams - Answering Bell (96) 96.1 Giant Leap Ft M. Jazz/R - My Culture (-) 97. Clouseau - En Dans/Mooi (90) 98. Herman Van Veen - Andere Namen (94) 99. Us3 - Get Out (97) 100. Sheryl Crow - Soak Up The Sun (-) vrijdag 5 april 2002 ML oftewel Merel Sluman: „Ik zal nooit meer stoppen met zingen." Ze noemt zingen een 'emotionele aangele genheid' en ook 'de liefde van haar leven'. Zangeres ML (28) was vroeger nog wel eens verlegen, maar weet nu wat ze kan. Ze houdt van zin gen en doet dan ook haast niets anders. Haar net uitge komen debuutalbum Lea ving is een jazzy, zwoele en relaxte cd, die ML (Merel Sluman) op het lijf geschre- Eigenlijk zingt ze haar hele leven al. De Rotterdamse schreef al nummers in haar tie nerjaren. Ze zong in verschil lende bands en schnabbelde veel bij met optredens. Toch duurde het vrij lang voor ze nu een echt, eigen album kon ma ken. „Ik ben er een beetje in ge rold", zegt Merel. Tijdens een optreden ontmoette ML produ cer/songwriter Budy Moko- ginta. Al gauw gingen de twee samenwerken: „Dat beviel heel goed. Ik heb gewoon niets aan zijn muzikale visie toe te voe gen", vertelt ML. Door een samenloop van om standigheden en wat problemen met de platenmaatschappij duurde het vier jaar tot het al bum Leaving klaar was en nog een jaar tot het daadwerkelijk in de winkels lag. „Budy heeft de meeste nummers geschreven. Ze zijn me echt op het lijf ge schreven, het gaat over mijn he le feeling in die vier jaar. Budy heeft het echt met liefde en vak kundigheid gedaan. Door de vertraging hebben we uiteinde lijk een goed product kunnen maken wat heeft kunnen rijpen. Het is een soort babytje dat je volwassen ziet worden." De biografie omschrijft het de buutalbum van ML als een spannende mix van hedendaag se lounge, seventies funk, dro merige jazz en hartverscheu rende soul. ML beschrijft haar album als een mix van stijlen waar ze door beïnvloed is. De zangeres houdt van klassiekers als Billie Holiday, Ella Fitzge rald, Marvin Gay, Charlie Par ker, Carol King en de meer ob scure jazz- en bluesplaten. „Daar zit zoveel warmte en ge voel in, daar ga ik echt voor. Ik zeg wel eens dat ik eigenlijk te laat geboren ben. In de jaren dertig had ik volop werk kun nen hebben!Maar ML luistert ook naar zangeressen als Lau- ryn Hill, Erikah Badu en Macy Gray.,De stijl is toch ook nieuw door die verschillende invloe den. Het is sowieso ook een mix van zwarte en witte muziek. Ik vind het heel mooi dat dat kan." Over haar zelf zegt ze: „Ik denk niet dat mijn stijl echt met ie mand te vergelijken is. Ik voel me gewoon zoals ik me voel. Ik trek wel erg naar de jazz toe, maar er is ook een 'cross-over' naar de pop en dat vind ik ook erg leuk." Moeder ML heeft haar liefde voor mu ziek niet van een vreemde. Haar moeder ontwikkelde zich van dichteres tot tekstschrijfster en zangeres. En thuis draaiden de jazz- en musicalplaten volop. ML ontleende uiteindelijk daar haar manier van zingen aan. Toch had ML haar talent vol gens eigen zeggen niet bereikt zonder keihard werken. „Ik heb altijd een zelfstandig leven ge leid en veel alleen moeten doen. Er waren wel mensen die me wilden helpen, maar daar kon ik uiteindelijk weinig mee. Ande ren kunnen je iets bijbrengen, maar pas als het in jezelf gaat wortelen, kun je daarmee aan de slag." De zangeres heeft na jarenlange ervaring nu echt haar weg ge vonden. Ze heeft eigenlijk nooit iets anders gedaan dan heel veel met muziek en zingen bezig zijn. In het begin had ze er nog wel eens een bijbaantje naast; dat is nu ook verleden tijd. Op haar achttiende deed ze een j aar con servatorium, maar dat beviel niet. In de les klapte ze vaak dicht: „Ik was vroeger verlegen en voelde me in die les niet be grepen. Zingen is een emotione le aangelegenheid. Sinds een half jaar heb ik nu een zanglera res, Sonia Genü. Zij gaat indivi dueel met je om en ontdekt wat je nodig hebt. Met de verlegen heid heb ik leren omgaan en ik weet inmiddels wel wat ik kan." Ze weet wat ze kan en geeft er veel voor op. Naast het zingen doet Merel weinig andere din gen: „Ik ga ook minder uit, dan moet ik maar vaker 's middags met iemand een kopje thee gaan drinken. Ik zou er nooit geliefde mensen voor opgeven hoor, die vind ik absoluut belangrijk. Maar die kunnen zich ook wel aanpassen." Ego En dat lijkt goed te gaan. Merel is nog wat voorzichtig over de verwachtingen van haar album: „De tijd zal het leren." Maar ze is hoe dan ook verslingerd aan het zingen: „Ik zal nooit meer stoppen met zingen, ik heb me hier nu in gespecialiseerd. En ermee ophouden, dat zou m'n ego niet aan kunnen! Wietske de Lange Ons Genoegen Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen uit Vlissingen geeft morgenavond haar jaarconcert in Sporthal Baskensburg in Vlissingen. De optredens begin nen op 19.30 uur. Voor het voet- licht treden de blokf luitgroep de Jeugd-Deltaband, het Leer lingenorkest, showorkest de Deltaband, het Harmonieorkest en amusementsorkest de Melo dy Makers. Racoon De band Racoon speelt morgen avond in 't Beest in Goes muziek van Faith No More. De van oor- Racoon speelt morgen in 't Beest in Goes. foto Willem Mieras sprong Zeeuwse band deed dat al in het kader van de Marlboro Flashbacks, maar kwam er niet mee naar Zeeland. Speciaal voor deze provincie pakken ze daarom die draad nog een keer tje op. Het concert begint om 21.00 uur. Van Katoen De band Van Katoen treedt morgenavond op in De Piek in Vlissingen. De formatie die Ne derlandstalige, metalige punky hardpop brengt, heeft momen teel een hit met het nummer 'Kikke'. Aanvang 22.00 uur. The Travolta's De surfpunkpopband The Tra volta's geeft morgenavond een concert in Brogum Zierikzee. Begonnen als band met snelle hardcorepunk bevindt het ge zelschap zich nu meer op het terrein van de snelle melodieuze punkpop en surfpunk, een krui sing tussen Ramones en Beach Boys. Het voorprogramma komt voor rekening van de Am sterdamse Raining Rats. Het eerste optreden begint om 22.00 uur. Slagwerkscliool Slagwerkschool Rondomtrom houdt zondag een presentatie djembéspelen in de Kloveniers doelen in Middelburg. Zo'n vijf tig leerlingen demonstreren deze West-Afrikaanse hand trommels, zoals van basisschool De Reiger in Heinkenszand, het Brede School-project in Mid delburg en basisschool 't Moza- iek in Oost-Souburg. Aanvang 14.00 uur. De laatste tijd is de mensen in mijn omgeving misschien iets vreemds opgevallen. Het zou kunnen dat ze enigszins af wijkend gedrag bij mij hebben geconstateerd dat zich uit in snelle bewegingen, die waar schijnlijk een beetje aan spier spasmes doen denken, die ik met mijn rechterhand maak richting mijn rechterschoen. Ik begin niet seniel te worden, het is evenmin aandachttrekkerij, maar deze manier van doen houdt verband met een diepe angst om ontzettend voor lui te lopen. Het begon op een mooie woens dagmiddag bij het kopieerap paraat op school. Terwijl ik met twee van mijn klasgenootjes stond te stumperen met papier dat vast bleef zitten en pagina's die spoorloos verdwenen leken te zijn, raapte een vriendin van mij ineens iets op van de grond. „Iemand een hak kwijt?", vroeg ze. Ik ontkende in alle toonaar den: mijn schoenen waren net nieuw, dus het bestond niet dat de hakken daar nu al vanaf vie len. Maar toen ik voor de zeker- z4vutelie& heid toch maar even controleer de of het écht mijn hak niet was, moest ik met het schaamrood op mijn kaken toegeven dat de hak wel van mijn schoen afkomstig was. Het ding er terug opzetten bleek een koud kunstje, evenals het terug toveren van de ver dwenen pagina's trouwens, maar dit was nog maar het be gin... Het begin van een neerwaartse spiraal welteverstaan. Sinds die mooie woensdag is het regelma tig voorgekomen dat mijn schoen van de ene op de andere stap een harde tik te horen gaf, wat nog het meest deed denken aan een houten poot. Ik hoefde mij dan gelukkig alleen maar om te draaien, de hak op te ra pen en dat kreng weer onder mijn schoen te slaan (hier is grof geweld voor nodig) en dan kon ik weer een poosje vooruit. Eén keer dacht ik dat ik voorgoed af scheid had moeten nemen van mijn hak, maar zelfs toen trof ik hem weer aan. Wat ik toen nog niet wist, was dat dat voorlopig de laatste keer was dat mijn hak en ik elkaar kwijt waren. Tot gisteravond. Bij het afdalen van een trapje, hoorde ik een overbekend geluid: de imitatie van de houten poot. Mijn hak had voor de weet ik hoeveelste keer losgelaten. Ook ditmaal was de vriendin erbij die de eer ste keer mijn hak met mij her enigd had. We vonden de hak te rug, monteerden hem weer onder mijn schoen en vervolg den onze weg. Toen wij een poosje later richting huis liepen, constateerde ik een grappig de tail: als ik mijn rechterschoen neerzette, hoorde je helemaal niks meer. Niet de harde tik, maar ook niet het vertrouwde hakgeluid. Ik besteedde hier verder geen aandacht aan, maar ik heb wel een belangrij k besluit genomen: zo meteen ga ik mijn schoenen naar de schoenmaker brengen. Tot zover het verhaal van mijn schoen en de verklaring van mijn aparte gedrag. En u moet de groeten van hak hebben. Annelies de Rooij Floris Klinkert was al bezig met lounge voordat de easy listening van de after house ge neratie in 1998 in de picture kwam. De voormalige producer van clubhouse bracht een jaar eerder al zijn 12-inch Master mind EP uit. Hierop fuseerden triphop, jazz en soul tot sfeer volle luistermuziek waarop het - naar later bleek - goed ont spannen, eten en socialiseren is in zogenaamde lounges. Nu Floris na drie j aar noest pro ductiewerk met zijn gelijkna mige debuutalbum komt, is het eigenlijk al niet meer done om van lounge te spreken. De hype is over en het genre is uitgewaai erd in verschillende subgenres, die samen downtempo worden genoemd. Op Floris komen ze allemaal voorbij. De nummers zijn instrumentaal, dan wel ge zongen en hebben trage hiphop- beats, snellere drum 'n bass rof fels of zwoele latin shuffles. Er zijn gastbijdragen van New Cool Collective-saxofonist Benjamin Herman en contra bassist Egon Kracht. Sarah Bet- tens van K's Choice zingt een ingetogen pianoliedje, en de zangeressen Carmen en Rose zorgen in een aantal nummers voor soul. De productie is orga nisch en helder. Floris stond met een live-band op Noorderslag. De verwachtingen die de produ cer toen schiep, worden met dit warme en afwisselende debuut volledig waargemaakt. Rob Broere Floris: Floris (United). De opwindendste rock-'n- roll komt^net bands als The Hives, Euroboys en Hellacop- ters tegenwoordig niet uit de bakermat Amerika, maar uit Scandinavië. De Zweedse Nomads effenden al in de jaren tachtig het pad voor een jongere generatie die haar heil zoekt in pretentieloze rock waarbij het lekker snel au torijden, bier drinken en meisjes versieren is. Een van de toppers in het genre is het Noorse vijftal Gluecifer, dat na twee jaar weer van zich laat horen met Basement Apes. De daarvan afkomstige single 'Easy Living' is in eigen land zelfs al doorgedrongen tot de of ficiële hitlijstZover zal het hier vermoedelijk niet komen, al be vat deze vierde cd stevige pop- deunen die het prima zouden doen op de radio. De scherpste randjes zijn er wel af, maar zo lang Gluecifer nummers blijft maken als het prachtige 'Losing End', dat de psychedelica van Dream Syndicate in herinne ring roept, en in de hoogste ver snelling door de bocht scheurt in 'Not Enough For You' is er niets aan de hand. Peter van der Heide Gluecifer: Basement Apes (Steamhammer/SPV). Release datum 8 april. Wat valt er nog te melden over een rockband die al bijna zo lang bestaat als de Rol ling Stones, over de hele wereld heeft opgetreden en twintig al bums maakte? Weinig, zou je denken. Maar dan ga je er van uit dat in de loop der jaren een onvermijdelijk kwaliteitsver lies optreedt. En daarvan is bij het Britse Motörhead altij d wei nig te merken geweest. Sterker nog, het nieuwe album Hamme red vertoont zelfs weer een stij gende lijn. De voorganger We Are Motör head (2000) was, ondanks een aantal sterke beuknummers, een beetje aan de eenvormige kant. Maar de nieuwe plaat barst weer van de creativiteit. De opener 'Walk A Crooked Mi le' heeft zowel de vertrouwde, rauwe hardrock-groove als een pakkend, meerstemmig refrein. Met 'No Remorse' spugen ze alle nu metal-watjes recht in de bek. 'Red Raw' is Motörhead op zijn snelst. En dan zijn er nog acht van die blazende rocksongs. Met van die vuige gitaarriffs, dat vette drumwerk en die heer lijke solo's waarop niets, maar dan ook niets valt aan te mer ken. Het enige dat de zoveelste zege tocht van de band nog bedreigt, is de strot van Lemmy Kilmister. Zijn stem wordt heser en heser. Op een dag moeten zijn stem banden voorgoed doorslijten. Laat het niet op 22 juni zijn. Dan staat de band op Waldrock in Bergum. Rob Broere Motörhead: Hammered (Steam hammer/SPV). 1Marco Borsato - Onderweg (1 2. Celine Dion - A New Day Has Come (10) 3. Shakira - Laundry Service (2) - 4. Robbie Williams - Swing When You're Winning (4) 5. Enrique Iglesias - Escape (6) 6. Anastacia - Freak Of Nature (5) 7. Alanis Morissette - Under Rug Swept (3) 8. Aida - De Musical (13) 9. Blof - Blauwe Ruis (8) 10. Jennifer Lopez - J To Tha L-0 (15)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11