Kaartjes Lentebal weggevlogen PZC Wandelen in Zeeland is 'n béétje saai 7 Middelburgse beroofd in haar eigen huis Bewoners Kustlicht I in Zoutelande willen verloedering stoppen Geen beestje voor kleinbehuisden Toegangsbewijzen voor evenement Lions-club binnen kwartier verkocht Eerste wildkampeerders op de bon Aanrijding op A58 Man slaapt roes uit in gevang Flitspalen doelwit vandalen Hulstenaren gewond bij vechtpartij Jongens betrapt op illegaal vissen Dronken bromfietser aangehouden zeeuwse almanak Punt NL Politie heeft handen vol aan drankrijders jo' NDïï-1 W mm I i m MIDDEN VLISSINGEN - Voor een 24-,ja rige Middelburgse is het paas weekeinde slecht begonnen. Za terdagmorgen rond half negen werd zij in haar eigen huis be roofd. De vrouw werd door een man overmeesterd, die haar on der bedreiging van een steekwa pen dwong goederen af te geven. De vrouw wist te vluchten. De dinsdag 2 april 2002 politie heeft de dader, die kon ontkomen, niet kunnen achter halen. De zaak is in onderzoek. De bewoner van een woning aan de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen werd eerste paasdag gealarmeerd door een indrin gende geur. Nader onderzoek leerde dat zijn gevel en de voor deur onder de eierstruif zaten. De onbekende daders hadden ook een aantal eieren door de brievenbus naar binnen ge gooid. Op het Middelburgse gedeelte van de Vlissingseweg werd die avond omstreeks 20.00 uur een 23-jarige automobiliste uit Rot terdam aangehouden. De vrouw reed met haar personenauto over de Nieuwe Vlissingseweg en was tijdens het rijden aan het bellen. Vanaf 1 april is dat wet telijk verboden. De rapporteurs hielden de vrouw aan en spra ken haar aan over het bellen. De bestuurster beantwoordde hun bemoeienis met een stortvloed van scheldwoorden, waarop ze werd meegenomen naar het bu reau en een proces-verbaal kreeg voor het beledigen van een opsporingsambtenaar in functie. MIDDELBURG - De politie heeft in het paasweekeinde de eerste 25 wildkampeerders van dit seizoen bekeurd. Ze kre gen allemaal 86 euro boete. In de nacht van vrijdag op zater dag zijn in Zeeuws-Vlaanderen tien bekeuringen uitgedeeld en op Schouwen-Duiveland drie. In de daaropvolgende nach ten werden in Zeeuws-Vlaanderen, op Schouwen-Duiveland en op Walcheren in totaal twaalf personen bekeurd. OOST-SOUBURG - Bij een aanrijding op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zaterdag omstreeks 18.00 uur zijn twee wouwen lichtgewond geraakt. Een 28-jarige Middelburgse automobiliste reed vanaf de Veerhaven weg in de richting van de Berm weg door het rode verkeerslicht en kwam in botsing met een 25-jarige automobiliste uit de gemeente Veere. Deze wouw kwam vanaf de A58 en stak de kruising over naar de Sloeweg. De Middelburgse is, evenals de bij rijdster van de an dere auto -een 19-jarige inwoonster van de gemeente Veere- naar het ziekenhuis in Vlissingen overgebracht. Zij konden beiden na behandeling het ziekenhuis verlaten. VLISSINGEN - In de Wilhelminastraat in Vlissingen is een 29-jarige inwoner van die plaats zondagnacht liggend op straat gevonden. De man was dronken en kon niet meer op zijn benen staan. Hij is door de politie meegenomen naar To- rentijd, waar hij zijn roes heeft uitgeslapen. KAMPERLAND - Onbekenden hebben de in de nacht van wijdag op zaterdag geprobeerd een flitspaal langs de N57, ter hoogte van Kamperland, in brand te steken. De paal liep daardoor flinke schade op. VLISSINGEN -Bij een sportcomplex in Vlissingen liep zater dagavond rond acht uur een woordenwisseling uit de hand. In het handgemeen dat volgde, raakten twee personen, een 21- jarige Hulstenaar en een 32-jarige inwoner uit die gemeente, gewond. Beiden liepen kneuzingen op aan het gezicht. Twee verdachten, Vlissingers van 32 en 57 jaar, zijn verhoord. THOLEN - Twee 16-jarige jongens uit Yerseke zijn zaterdag ochtend op het Tholensche Gat bij Gorishoek bekeurd wegens vissen zonder vergunning. Zij hadden met staande netten tong gevangen. Ook bleken ze geen vaarbewijs te hebben. Het 500 meter lange net en de vangst werden in beslag genomen. MIDDELBURG - Op de Poelendaeleweg in Middelburg is zondagavond omstreeks 21.00 uur een bromfietser aange houden voor rijden onder invloed. Hij veroorzaakte ook een aanrijding. De bromfietser, een 59-jarige Middelburger, reed ter hoogte van de verkeerslichten op de Poelendaeleweg tegen een auto, bestuurd door een 63-jarige Middelburger. De bromfietser had 3,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. hm m win 11 ii M urn—i >1 n mm mi— door Edith Ramakers ZOUTELANDE - Voor de be langenvereniging van eigena ren van het bungalowpark Het Kustlicht in Zoutelande is de grens bereikt. Het park is ver waarloosd en op veel plaatsen is wateroverlast. „Het Veerse ge meentebestuur schiet tekort in de zorg voor het park. Dat is slecht voor het toerisme op Wal cheren", zei voorzitter W. Reij- nierse, zaterdag tijdens de alge mene ledenvergadering van de belangenvereniging. Ongeveer honderd leden waren zaterdagochtend aanwezig bij de vergadering. Zij knikten in stemmend toen de voorzitter kritiek uitte op het Veerse ge meentebestuur. „Delen van de straten staan onder water en sommige tuinen lijken op een vijver." Voor bungalowpark Kustlicht I ging dertig jaar gele den de eerste paal de grond in. „De openbare ruimte werd nog goed verzorgd door eerst de ge meente Zoutelande en later Val- kenisse. Maar nadat er een grote gemeente Veere is gekomen, is het misgegaan", concludeerde Reijnierse. Het op poten zetten van een nieuwe ambtelijke en bestuurlijke organisatie, kost 'klaarblijkelijk zoveel energie' dat het werk op straat erbij in schiet. „Daar komt bij dat de ge meente Veere het project Kust licht II (dat direct grenst aan Kustlicht I) uit de hand heeft la ten lopen en lijdzaam toeziet bij de afwikkeling van het faillisse ment. Onze omgeving wordt in tussen verwaarloosd." De huisvuil verwij dering is on acceptabel, vindt de voorzitter. Er zijn te weinig bio-afvalbak- ken en de grijze containers wor den te weinig gereinigd. „De straatverlichting is onvoldoen de. Er zou geld uit de gemeente lijke kas gereserveerd moeten worden om nieuwe verlichting aan te schaffen. „Na dertig jaar is deze verlichting afgeschre ven." De belangenvereniging vindt dat zij recht heeft om te klagen. De eigenaren van de bungalows spekken ook de gemeentekas. „Zij betalen reinigingsrechten, OZB-belasting, forenzen- en toeristenbelasting." De voorzitter deelt mee dat hij een maand geleden nog contact heeft gehad met wethouder J. Houmes. „De wethouder heeft met eigen ogen gezien dat het park vervallen raakt. Hij er kende dat structurele maatre gelen voor groot onderhoud nodig zijn. Er werd net een be gin gemaakt aan een opknap beurt. De kans is groot dat Hou mes niet terugkomt na de verkiezingen. We moeten ons verhaal opnieuw doen. We kun nen niet meer doen dan afwach ten en hopen dat het nieuwe college verder gaat met herstel len." Veel ouderen vinden er moei lijk hun plaats in, maar voor de jeugd is het gesneden koek: de digitale wereld. Niet in de laatste plaats voor Björn, die in een Bevelands dorpje opgroeit. Hij moet nog op zijn tenen staan om op de tafel te kijken, maar voor techniek hoeft hij nauwelijks op zijn tenen te lopen. Af standsbedieningen hebben voor hem geen geheimen meer, de stereo, de telefoon en de magnetron evenmin. Sinds kort hebben zijn ou ders het laatste stukje terra incognita van het digitale tijdperk ontgonnen. Er staat nu een mooie computer in de kamer, waarmee driftig wordt gesurft en gemaild. De kleine Björn vindt het mach tig interessant, al die knop jes, die cd-rommetjes die plotseling eennieuwe dimen sie geven aan Pokémon en Kabouter Plop, het world wi de web dat zoveel deurtjes opent dat je mond ervan openvalt. De verbouwereer de Björn besloot dan ook een Paasboodschap op te dragen aan de zegeningen van de di gitale communicatie. En wel in het avondgebed, dat hij tot verbazing van zijn ouders af sloot met: „Here, dank U wel voor deze maaltijd. Amen .nl" door Rolf Bosboom OUD-VOSSEMEER - De poli tie heeft zaterdagochtend vroeg op de Molenweg in Oud-Vosse- meer een 37-jarige man uit de gemeente Tholen aangehouden. De man lag in zijn wagen zijn roes uit te slapen. Even daar voor was hij met zijn auto tegen een rotonde gebotst en doorge reden. De man bleek meer te hebben gedronken dan is toegestaan. Ook was hij niet in het bezit van een rijbewijs. Hij verzette zich tegen zijn aanhouding, beledig de en bedreigde de agenten en vernielde een celdeur. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. In de Moerbeistraat in Goes weigerde een 22-jarige automo bilist uit Goes vrijdagnacht mee te werken aan een blaasproef. Ook verzette hij zich tegen zijn aanhouding. Gisternacht werd op de Oud- Vossemeersedijk in Oud-Vosse- meer een 21-jarige automobilist uit de gemeente Bergen op Zoom betrapt op rijden onder invloed. Hij had anderhalve keer de toegestane hoeveelheid alcohol op, waarvoor hij een REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De verhuizing naar een ruimer onderkomen verliep niet zonder stress voor de reuzenschildpadden van Iguana, foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Ze heeft er geen zin in. Kom nou maar moppie, we gaan naar een mooie kamer toe." Diana Hei koop, een van de medewerkers van Reptielenzoo Iguana in Vlissingen, spreekt een reu- zenschildpad van meer dan 100 kilo toe. De eerste schild padden worden in vliegende vaart van een kelderkamer naar een rianter verblijf op de begane vloer gebracht. Maar dit vrouwtje wil niet verhui zen. „Altijd dwars, die vrouw tjes", zegt Ad Bom van Iguana. De reuzenschildpad heeft angst voor veranderingen. Ze blijft tegenspartelen, totdat ze op een karretje is gezet en voortgeduwd wordt. Dan weet ze dat vluchten geen zin meer heeft. Bom en zijn medewer kers hebben ongeveer twee maanden nodig gehad om een groter verblijf in te richten voor tien reuzenschildpadden. De oude kamer was te klein en het waterbassin te krap. Bom: „Ze konden niet meer samen baden en dat doen ze nu net zo graag." De dieren zijn nu twaalf jaar oud. „Als we nog langer met de verhuizing had den gewacht, hadden ze door geen enkele deur meer naar boven gekund. Ze groeien ra zendsnel. Ze kunnen wel 150 jaar oud worden en 250 kilo zwaar." Acht Seychellenreuzenschild- padden en twee Galapagos- schildpadden kijken om zich heen in hun nieuwe kamer. Ze gaan op onderzoek uit. Audrey Beckers, een dertienjarige schildpadliefhebber, mag de eerste bananen en mandarij nen voeren. Drie jaar geleden bezocht de Rotterdamse met haar neefje voor de eerste keer de reptielenzoo. „Ik vind het mooie beesten. Ze hebben het goed hier, dat zag ik wel, maar ik vond toen toch dat sommige weinig ruimte hadden." Collecteren Ze besloot te gaan collecteren voor mooiere kamers voor de schildpadden in Vlissingen. Je kunt voor alles collecteren, dus ook voor schildpadden, dacht ik. Bij de gemeente in Rotterdam heb ik een collecte bus opgehaald en ben begon nen." Ze haalde circa 230 euro op. Als dank mocht ze zater dag meehelpen bij de verhui zing. De reuzenschildpadden wer den tien jaar geleden afgege ven bij de balie van Iguana. Het gebeurt wel vaker dat ie mand opbelt met de vraag of Iguana landschildpadjes op wil nemen. „Daarover was ik dus niet verbaasd", zegt Bom. De beller leverde ze af met de opmerking: Er is voor gebeld en u weet ervan. En weg was hij. „Toen ik ze vluchtig be keek dacht ik dat het volwas sen Moorse landschildpadden waren." Maar bij een tweede blik in de quarantaine vond Bom dat de geboorteschildjes nog erg klein waren en zag hij dat de beestjes nog maar een paar maanden oud waren. Het zijn reuzen geworden in tien jaar tijd. „En vooral de Galapagos- schildpadden zijn vrij zeld zaam. Die worden met uitster ven bedreigd." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Een groep Vlis singers die ruim voor negen uur zaterdagochtend in de rij stond voor een kaartje voor het Vlis- singse Lentebal, kwam bedro gen uit. Zij grepen mis. Alle kaartjes waren binnen een kwartier uitverkocht. De nog circa 400 beschikbare entreebe wijzen voor de negentiende edi tie van het jaarlijkse bal gingen snel over de toonbank. „Ik geloofde het niet en ik was woest toen er bij boekhandel Bikker omgeroepen werd, dat er geen kaartjes meer waren", moppert Martien Stapper. Het lentebal van de Lions-club heeft over populariteit niet te klagen. Dit jaar wordt het feest op 13 april in het Arsenaal ge houden. „Als je weet dat er weinig kaart jes over zijn, dan moet de orga nisatie de kaartverkoop anders regelen", vindt Stappers. Bedrijven als de Rabobank kun nen in één klap honderd kaart jes kopen. Er zijn ook kleinere bedrijven en ondernemers die in ruil voor een advertentie in het boekje van het Lentebal, twee kaartjes krijgen. Het boekje is razendsnel vol en de 'sponsoren' kopen vaak nog meer kaartjes. In totaal waren er zo'n 1600 van de 2000 kaartjes vooraf naar de diverse bedrijven gegaan. „Voor het gewone volk blijven er te weinig kaartjes over. Dat is het resultaat van deze verkoopme thode. Veel Vlissingers denken kans te hebben om een kaartj e te kopen. De organisatie laat ons m die waan. Dat vind ik er on eerlijk aan. Ik zag zaterdagoch tend ook nog eens een kennis met een tas vol met kaarten weglopen. Dat wekt wrevel op. Ik vind dat de organisatie een li miet moet stellen aan het aantal kaartjes dat gekocht mag wor den, of er wordt bepaald dat het volledig bedoeld is als perso neelsfeest je voor allerlei Wal- cherse bedrijven." Stappers is niet de enige die kri tiek heeft op de kaartverkoop. Enkelen die te laat kwamen, zijn ook teleurgesteld en vinden dat geen feest meer is voor ie dereen. Ook boekhandelaar Bikker was er niet 'blij mee dat hij zoveel mensen heeft moeten teleurstel len'. „Ik doe het voor de club, maar ik ben alleen maar lid van de Lions Club. Ik heb zelf niets met de organisatie van het feest te maken." Schuld De Lions Club zelf bekent schuld. Voorzitter L. van Heu len belooft alles in het werk te stellen om de kaartverkoop vol gend jaar beter te regelen. „We weten alleen nog niet hoe we het aan gaan pakken. Het is nooit leuk als je voor niets komt. De pest is dat er wel 3000 mensen naar het feest willen komen, maar dat we maar 2000 bezoe kers kunnen toelaten." De club overweegt om volgend jaar meer kaartjes in de vrije verkoop te doen. Van Heulen: „Want wij vinden dat het een feest voor iedereen moet zijn. Ik betwist dat we een elitair feestje organiseren. Ook eenmansbe drijfjes, de melkboer bijvoor beeld, adverteert en neemt kaartjes af. Misschien moeten we anders omgaan met de spon soren en limieten stellen aan het aantal kaartjes." Er is in Vlissingen belangstel ling voor feesten als het Lente bal. „Er zouden vaker grote par ty's georganiseerd moeten worden. Dat blij kt nu wel weer. Feesten waar je veel mensen te gelijk ontmoet en waar je mooie kleren aan kunt doen. De Vlis- singer Stappers heeft er ook al aan gedacht om 'een alternatief Lentebal te organiseren'. „Met mijn vriendin had ik het er dit weekeinde over om drie weken na het Lentebal het Alternatie ve Lentebal te organiseren. Ik had echt zin om de aftrap van het seizoen mee te maken. Ik zie het Lentebal als seizoensope ning. Het is altijd beregezellig, omdat je er zoveel bekenden te gelijk ontmoet en omdat het goeie seizoen eraan komt." boete en een rijverbod kreeg. Dezelfde nacht werd er een grootschalige controle gehou den op de Oost-Westweg, ter hoogte van Kats. In totaal negen automobilisten legden een blaasproef af, van wie niemand te veel had gedronken. In de Pompe van Meerdervoort- straat in Yerseke reed zondag middag een stomdronken 23-ja- rige inwoner van de gemeente Reimerswaal tegen een perso nenauto. Hij bleek drie keer meer te hebben gedronken dan toegestaan. Een 48-jarige Goesenaar was in de nacht van zaterdag op zon dag de klos in het centrum van Goes. De blaasproef wees twee- enhalve keer de limiet uit, wat een rijverbod van zes uur en een proces-verbaal betekende. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Met een gang van 6,5 kilome ter per uur wandelde het 'dreamteam' non stop van Middelharnis naar Vlissingen. Ze liepen 115 kilometer, zonder nachtrust. Vrij dagmiddag om 13.00 uur vertrokken de lan- ge-afstandswandelaars. Ze kwamen om iets voor elf uur 's ochtends de volgende dag aan. „Toen de zon opkwam, had ik het even moei lijk. Telkens krijg ik een terugval, als de sche mering intreedt", zegt Teunis van der Pol uit Tiel. De 28 wandelaars van het dreamteam komen uit het hele land. Ze blijven bij elkaar in de groep lopen en houden zich aan een vast sche ma. Elk jaar wordt er een wandeltocht georgani seerd om met elkaar 'ook eens gezellig te lopenIn de club huizen een paar wandelpro- minenten die vaker aan nationale en interna tionale wedstrijden meedoen. „Deze loop is om met elkaar wat bij te praten over wande len. Tegelijkertijd is het een reünie", zegt Jan van Megen uit Nijmegen. De kilometers wer den afgelegd voor een goed doel, de Termina le zox-g ITospice Calando in Dirksland. Twee jaar geleden werd de lange-afstands- wandeling in Friesland gehouden. Er werd dit keer voor Zeeland en Goeree-Overflakkee gekozen omdat dat de club hier nog niet had gelopen. „Zeeland is wel een aardige wandel provincie. Maar eerl ij k gezegd zij n er wel veel reeV -toe-recht-aan wegen. Dat is soms saai. Gelukkig was het ideaal wandelweer, weinig wind, temperaturen rond de twaalf graden ovex'dag en 's nachts was het ook niet te koud. En het was volle maan.Over stijve spieren of b^i'en klagen de wandelaars niet. „Het was alles bij elkaar een makkie." Het team liep door het natuurgebied de Slik ken naar de Kop van Goei'ee. Via de Bi'ou- wersdam naar Schouwen-Duiveland. En via de Oostex-scheldedam langs Neeltje Jans naar Noox-d-Beveland. Vandaar ging de tocht over Walcheren naar Vlissingen. - ir~ ji, Teunis van der Pol (links) en Jan van Megen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 7