Veli Eryürük maakt het verschil PZC Toernooiwinst voor thuisclub Cadzand door kostbare zege in nacompetitie Ruttinger laat Ovaa achter zich Terneuzense Boys rekent zich te vroeg rijk Hulster Ambacht en Sluis delen de punten Hengst Fernando terug aan het front Oostburg te sterk voor RIA Westdorpe '3 Gemakkelijke zege vrouwen Scheldesport uitslagen AZW op de valreep naar overwinning tegen Seolto dinsdag 2 april 2002 door Raymond de Frel 'S-HEER ARENDSKERKE - Terneuzense Boys had stiekem al een beetje vooruit gerekend. Een periodekampioenschap zou bij een ongewijzigde stand op de ranglijst namelijk voor een heel mooi slot van de competitie zor gen. Na de 1-0-nederlaag in en tegen 's-Heer Arendskerke kun nen de rekenmachines echter voorlopig weer in de kast. Door het verlies van de Terneu zense ploeg neemt Kogelvan gers (dat met 2-0 bij Tholense door Jurgen Naeye AXEL - Dankzij een wonder schoon doelpunt kort voor het verstrijken van de reguliere speeltijd en een treffer in bles suretijd bezorgde Veli Eryürük zaterdagmiddag AZW drie punten: 4-2. Tegenstander Seol to leed door deze opleving van de AZVV-spits zijn vijfde ne derlaag op rij en zal alle zeilen moeten bijzetten om degradatie uit de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal te ontlopen. Het ongeloof was van het ge zicht van Seolto-trainer Leo Dietvorst af te lezen. Zijn ploeg had ondanks het missen van een strafschop een 2-0-achterstand weggewerkt en leek af te steve nen op een zwaar bevochten punt. Maar de schitterende vol ley van Veli Eryürük, die buiten het strafschopgebied de bal in eens op zijn slof nam en het leer in de kruising joeg, gooide roet in het eten. „We staan als een schaap naar een bal over 40 me ter te kijken. We lijken wel ster renkundigen", sprak Dietvorst kort na de goal tegen zijn assis tent. Overstapje AZW speelde tegen Seolto geen grootse wedstrijd, maar had in uitblinker Veli Eryürük iemand binnen de lijnen, die het verschil maakte. Eryürük maakte drie doelpunten en stond met een slim overstapje aan de basis van de openingstreffer. De schijnbeweging in de derde minuut, waarmee hij Jaap den Doelder in de gelegenheid stel- door Rinus Verberkmoes AXEL - In de tweede RES-cross in Axel was er bij de licentie houders een felle strijd te zien tussen Casper Ovaa en Arno Ruttinger. Ruttinger won zater dag voor Ovaa, die in het algemeen klassement de koppo sitie vasthield. Jack de Feijter toonde zich een gelukkig wedstrijdleider. Liefst 170 motorcrossers meldden zich aan de start van de tweede afle vering van de tiendelige cross competitie. „Het is ongehoord. We leken met name bij de jeugd een stapje terug te moeten doen, maar vandaag moeten we ze in twee manches van start laten gaan. Ruim veertig jonge kna pen, onder wie een tiental En gelsen, schreven zich in. Gewel dig", aldus De Feijter. Licentiehouders Het aantal coureurs dat bij de li centiehouders van start ging, was overigens niet al te groot omdat veel crossers voor diverse bonden moesten uitkomen in TERNEUZEN - De basketbal- sters van Scheldesport stuitten in Middelburg op weinig tegen stand van Dynamo'70. De ploeg van coach André Boer klopte in het duel van de Zeeuwse basket balcompetitie Dynamo met ruim verschil: 28-64. Scheldesport opende sterk. In de beginfase waren vooral Will Kimenai en Marjolein Kruysse verantwoordelijk voor de ruime voorsprong van Scheldesport. Daarna nam Elsa Martina, die dit seizoen vaak geplaagd werd door blessureleed, de Terneu zense ploeg op sleeptouw. Hoe wel Boer slechts de beschikking had over zes speelsters kon de Scheldesportcoach tevreden zijn over de verrichtingen van zijn team. In de slotfase was An ne de Vlieger goed op dreef. De laatste twee punten werden ge maakt door Ina Giele, maar ab solute uitblinkster was Marjo lein Kruysse met dertig punten. De Vlieger was goed voor twaalf punten, gevolgd door de routi niers Elsa Martina en Will Ki menai, elk met tien punten. Boys won) de derde plek over van de Zeeuws-Vlamingen. Ko gelvangers en koploper Oranje Wit hebben al een periodetitel op zak en nummer twee Arne- muiden heeft goede papieren om het laatste periodekampi oenschap in de wacht te slepen. Theoretisch is Terneuzense Boys nog niet uitgeschakeld voor een periodeprijs, maar ge zien het vertoonde spel moet trainer Eddy van der Hooft er de om de 1-0 binnen te schieten, was het enige hoogtepunt in het eerste bedrijf. Beide teams leden in de eerste 45 minuten veelvuldig balverlies en probeerden tevergeefs met diepe ballen de aanvalslinie te bereiken. Na rust kregen de 75 toeschou wers een betere pot voetbal voorgeschoteld. Amper twee minuten na de hervatting liet Seolto-spits Justin Fran?ois de kans op de gelijkmaker liggen. De voormalig tienkamper schoot op aangeven van invaller Gert-Jan Polhuijs de bal van dichtbij naast. De misser kwam Seolto duur te staan, want in plaats van op gelijke hoogte te komen, keek de ploeg uit Zeven bergen een minuut later tegen een 2-0-achterstand aan. Hoogstandje Een voorzet van Leon Goossen werd van dichtbij door Veli Ery ürük binnengetikt. Na deze treffer drong Seolto steeds feller aan, maar de AZW-defensie gaf geen krimp. Er moest een technisch hoogstandje van Jus tin Francois aan te pas komen om de rood-witte muur te slech ten. De Seolto-spits speelde zich behendig vrij en schoot de bal uit een onmogelijke hoek achter keeper Niels Meesen. Met nog een kwartier op de klok kregen de bezoekers een uitge lezen mogelijkheid om de stand weer in evenwicht te brengen. Gert-Jan Polhuijs werd in het zestienmetergebied gevloerd, waarna scheidsrechter Versnel uit Zwijndrecht de bal op de stip legde. Wilco van Tilborgh zette het paasweekeinde. Casper Ovaa en Arno Ruttinger staken in die klasse met kop en schou ders boven de rest van het deel nemersveld uit. De Goese cros ser zegevierde zowel in de eerste als tweede manche. Al verkocht de Souburger Ovaa zijn huid met name in de tweede manche duur. Freddy Blaas uit Oostka- pelle werd derde. Voor Dennis Schelleman liep de RES-cross door veel pech uit op een debacle. In de tweede race ging moest hij zelfs op de motor van zijn bij de veteranen rijden de oom Johan van start gaan. Schellemans teamgenoot Aswin Vandamme finishte op een knappe zevende stek. Bij de vrije-tijdsrijders klasse 250/500cc was, is en blijft Eric Peeters uit het Belgische Tieleh de beste. Hij lijkt ongenaakbaar en enkel door pech uit het veld te slaan. Zaterdag was hij op nieuw te sterk voor de eeuwige nummers twee en drie Jos Kes- ters uit Opglabbeek en Herman van de Bos uit Koewacht. Robin Ploegaert uit Sluiskil finishte als vierde, Peter de Booy uit Walsoorden als zesde. In de klasse 125cc was de strijd met 43 starters bikkelhard. Frank van Clapdorp uit Sint Niklaas veroverde de overwin ning met een tweede en eerste plaats in de manches. Maïkel van deGooruitVlissingen hield zich in het geweld uitstekend overeind en werd derde. Na zijn vijfde stek in de openingsrace stelde hij zich daarmee meteen kandidaat voor de titel. Veteranen Jos Machiels uit Diepenbroek, al jarenlang fervent deelnemer aan de RES-crossen en de Zeeuwse kampioenschappen, werd bij de veteranen net als in de vorige editie tweede. Dit keer moest hij de zege aan Koen Ver- burgh uit Assebroek laten. Rudy Walhout uit Zandstraat hand haafde zich met een derde plaats in de top van het alge meen klassement. Johan Schel leman werd in het veld van dik dertig deelnemers vijfde. Bij de jeugd tot 85cc grote wie len ging de dagzege geheel vol gens verwachting naar de ta lentrijke Rinus van der Ven uit Vlissingen, die een drietal En gelsen en Junior de Cauter uit Bredene achter zich hield. Bij de kleine wielen schreef Erik Koote uit Sommelsdi j k de twee de RES-cross op zijn naam. Ste ven Ovaa uit Oost-Souburg werd vijfde. een hard hoofd in hebben „We zijn niet echt in vorm de laatste weken", concludeerde hij zater dag. Niet fit „We hebben vandaag hooguit drie kansen gehad, aanvallend hebben we echt een probleem. Peter Hamelink is dit seizoen niet meer inzetbaar en Marco Faassen is ook niet fit. Ik moet noodgedwongen Robbie Jonk- zich achter de bal, maar doel man Meesen stopte zijn inzet. Zeven minuten voor het eind signaal kreeg Seolto een her kansing. Arbiter Versnel, die zijn war- ming-up beperkte tot een half rondje rond het veld en vervol gens een kwartier met Seolto- -spelers stond te praten, legde de bal, na een overtreding op Justin Frangois, opnieuw op de stip. Aanvoerder Frangois de Waal hield zijn zenuwen in be dwang en liet Meesen kansloos. Beide teams hadden zich al neergelegd bij een puntende- ling, totdat Veli Eryürük in de slotfase tweemaal toesloeg en zijn ploeg alsnog de overwin ning bezorgde. Met name de 3-2 was een doel punt om in te lijsten. „Typisch een 'Veli-goal'. Op de training scoort hij ook regelmatig dit soort doelpunten. Het was de beloning voor zijn sterke optre den vandaag. Hij heeft zich de laatste tijd goed ontwikkeld en is meer een teamspeler gewor den", zei trainer Jaap Goossen. AZW: Niels MeesenJochem van Leeuwen, Gerben Steijaert, Peter van de VeldeJurgen de Reu; Marco Bolleman, Jacco Koekkoek (46. Kees Schieman), Leon Goossen (73. Corné Lan- gendoen), Freddy Bakker; Jaap den Doelder, Veli Eryürük (94. Gert-Jan Kolijn). Veli Eryürük was zaterdag met drie doelpunten de gevierde man bij AZW. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel PHILIPPINE - De voetbalclub Philippine zal het ongetwijfeld niet zo hebben bedoeld, maar de twee velden van de club liggen er die zondag, tijdens het jaar lijkse Paastoernooi voor C-juni- oren, in een echte paasstem- ming bij. De gele gloed van ma delief-hartjes doet indirect den ken aan de feestdagen. De bloempjes moeten echter vrezen voor hun leven, want drie En gelse en twee Zeeuws-Vlaamse clubs strijden op dit bloemen veld voor de toernooiwinst. „Roep maar eens naar de mid denvelders in plaats van naar ons, die verdedigen niet mee", roept een potige verdediger van Breskens vlak na een schlemie lige tegengoal naar zijn coach. Het typisch west-Zeeuws- Vlaamse accent waarmee hij zijn onvrede uit, is wel vaker op het veld van gastheer Philippine te horen. Het klinkt rauw, scherp en vooral erg krachtig. In tegenstelling tot het verbale geweld van de opponent, het uit Wales afkomstige Trawdens and Barreford. De Engelse tongval klinkt met name in de woede-uitbarstingen van de coaches haast als een lied dat zo in een stadion als Old Trafford kan worden gezongen. De spelers van Philippine kij ken op dat moment vanaf de zij lijn toe. Ontspannen volgen ze de verrichtingen van de Zeeuws-Vlaamse collega's. Sportiviteit blijkt hen niet vreemd, want Breskens weet zich gesteund door de aanmoe digingen van de rood-groene formatie. De steunbetuiging komt ook voort uit eigen belang, want bij verlies van Trawdens and Barreford maakt de gast heer een goede kans op toer- man in de voorhoede zetten, maar die is veel gevaarlijker als hij vanaf het middenveld op komt." 's-Heer Arendskerke kwam agressief uit de startblokken op het erbarmelijk slechte veld. De nummer tien van de ranglijst, strijdend voor lijfsbehoud, han teerde daarbij voortdurend de lange bal. In de 25e minuut counterde de thuisploeg na een afgeslagen nooiwinst. Helaas voor Philip pine, want Trawdens and Barre ford sluit het potje na 25 minu ten met een 4-1-winst af. Philip pine heeft dan overigens nog steeds de beste papieren voor de eindoverwinning. Na winst op voorzet van Terneuzense Boys middenvelder Mario de Fouw richting doelman Ronald Gort. Een te hoog geheven been van verdediger Jeroen van de Broe- ke resulteerde in een vrije trap op de rand van het zestienme tergebied, die door Marco Goe- degebure werd verzilverd: 1-0. Van dei Hooft bracht na rust Tim Louwiesse in het veld voor de geblesseerde verdediger Jor- di Goossen. De thuisploeg kreeg Breskens (4-0), Celtic Junior (0- 2) en Huil Bridge Sport (1-0), mag de thuisclub van concur rent Trawdens and Barreford vooral niet verliezen. Philippine slaagt daarin (3-3)waardoor de organiserende vereniging voor na rust nog een aantal aardige mogelijkheden op een tweede treffer, maar keeper Ronald Gort en de doelpaal (op een inzet van Frank Goedegebure) ston den dat succes in de weg. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Remco Mullaert, Ayhan Atma- ca, Jordi Goossen (46. Timmy Louwiesse), Robert Rijnberg (65. Anrico van Hecke); Mario de Fouw, Jeroen van de Broeke, Mevlud Eryürük, Jordi van Bunderen; Danny van de Velde (75. Marco Faassen), Robbie Jonkman. het eerst in 23 jaar de beker in eigen huis mag laten staan. Cel tic Junior eindigt als deyde, ge volgd door Breskens. Huil Bridge Sport gaat vier keer on deruit en moet daarom genoe gen nemen met de laatste plaats. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Cadzand voor kwam in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal door een 3- 1-zege op Hoedekenskerke, dat MZVC zonder te spelen kampi oen werd. Bovendien plaatsten de Zeeuws-Vlamingen zich door deze overwinning voor de nacompetitie. SKNWK, dat met 4-1 bij Spui won, veroverde de tweede periodetitel. Cadzand-IIoedekenskerke 3-1: Angelo Martlé opende halver wege de eerst helft de score voor de duidelijk sterkere thuisclub. Vijf minuten voor tijd werd het 2-0 door Guido Raynard en leek de zege een feit. T\vee minuten later tekende Niels Bitter echter voor 2-1, maar zestig seconden door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Fernando is weer helemaal terug. Het was een tijd sukkelen geblazen, maar onder leiding van de pas veertienjarige Stefanie de Frel bloeit de hengst weer helemaal op. Met haar overwinning op het hoogste niveau (Z2) tijdens de dressuurwedstrijd van de Zwin- ruiters in Nieuwvliet maakte Stefanie de Frel weinig indruk. De pony-international was im mers de enige die op dit niveau aan de start verscheen. Nee, de wijze waarop de Koewachtse de hengst voorstelde dwong res pect af. Fris en met veel schwung stuurde zij Fernando naar het restabele totaal van 201 punten. Het was ruim vol- Atletiek Paasloop Breskens. 750 Meter. Jongens: 1. J. Thomaes 4.01, 2. W. Thomaes 4.05, 3. J. de Krijger (allen Oostburg) 4.32. Meisjes: 1. K. de Boevere (Breskens) 4.04, 2. A. Pleyte (Zuidzande) 4.44, 3. D. Engelaar (Oostburg) 4.56. 1500 Meter Jongens: 1. E. Mabelis (Nieuwvliet) 5.33, 2. Q. Volleman (Terneuzen) 5.34, 3. A. van Nevel (Koolkerke) 5.38. Meisjes: 1L. Kayser (Terneuzen) 6.15, 2. B. Luteijn (Oostburg) 6.22,3. C. Volleman (Terneu zen) 6.26. 3700 Meter Mannen: 1. J. van Guyse (Stekene) 16.00,2. W. Roest (Bres kens) 16.13, 3. J. van Hoeve (Oostburg) 16.15, 4. R. Volleman (Terneuzen) 16.19, 5. J. van Leeuwe (Breskens) 16.26. Vrou wen: 1M. d'Hondt (Hulst) 18.14,2. S. de Reu (Breskens) 18.36, 3. T. van de Wege (Oostburg) 19.13.6500 Meter Mannen: 1. J. van Guyse (Stekene) 28.14,2. F. van de Broecke (Breskens) 29.55,3. M. van Kerk- voorde (Oostakker) 34.49, 4. P. Kesteloo (Breskens) 37.34, 5. M. van Hijfte (Oost- burg) 37.41. Vrouwen: 1. F. Versluys (Zuidzande) 28.32,2. A. Bakker (Breskens 35.40, 3. M. Muller (Oostburg) 36.31. 9500 Meter Mannen: 1. S. Luteijn (Oost burg) 38.52, 2. E. Cappon (Zuidzande) 39.02, 3. R. van Guyse (Stekene) 39.10,4. Y. Kerkhove (Oostkerke) 39.28, 5. F Ver- schorre (Breskens) 41.07,6. E. van Nevel (Koolkerke) 43.13, 7. J. van de Linde 43.49, 8. W. Krijnen (beiden Oostburg) 44.43,9. E. Musson (Ijzendijke) 45.40,10 F. de Boevere (Breskens) 46.53. Motorsport Tweede RES-cross in Axel. 85 cc kleine wielen: 1 E. Koote (Sommelsdijk), 2, C. Steven, 3. C. Collie, 4. F. O'Connor (allen Engeland). 5. S. Ovaa (Oost-Souburg), 10. D. Dekker (Zandstraat). Grote wielen: 1. R. van de Ven (Vlissingen), 2. J. Smith (Engeland), 3. J. de Cauter (Bredene), 4. R. Rowson, 5. D. Salkend (beiden Enge land), 14. R. Gijsel (Heikant). 125 cc: 1. F. van Clapdorp (Sint-Niklaas), 2. M. Goo- vaert (Wetteren), 3. M. van de Goor (Vlis singen), 4. S. Summers (Engeland), 5. R Vrijelinck (Oostende), 8. K. den Beer (Ax el), 13, S. de Braai (Zaamslag). 250/500 cc: 1E. Peeters (Tielen), 2. J. Kesters (Op glabbeek), 3. H. van de Bos (Koewacht), 4. R. Ploegaert (Sluiskil), 5. S. Put (België 6. P. de Booy (Walsoorden), 11. C. van door Peter Snelders AXEL - Oostburg heeft de titel- aspiraties in het duel met RLA Westdorpe met verve verdedigd. De topper in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal werd door de Oostburgers met 4-0 ge wonnen. RIA-Oostburg 0-4 (0-3). In Westdorpe was men duidelijk over het verlies. Oostburg was een klasse beter. De ploeg won verdiend via doelpunten van achtereenvolgens Abubakar Kourouman, Mario Quekel- berghe, Stefan Roche en Robert Bezemer. Groede-Terhole 0-3 (0-2). Ter hole was beter op dreef en won ruim. Dennis Jonkheim opende de score, waarna Patrick Dob- belaer er nog voor de pauze 0-2 maakte. Patrick Freijser be paalde in de tweede helft de eindstand op 0-3. SDO'63-Biervliet 3-4 (2-2). In dit gelijkopgaande treffen scoorde Dennis van Driessche 1-0, Kees Duitemeyer met een schot van afstand 1-1 en Hens- ley Victorina 1-2 voordat Jordi van Troost de ruststand op 2-2 later kon Peter Nieskens vana! de penaltystip voor de veilige JJ 1 zorgen. Spui-SKNWK 1-4: Spui ovej. 1 rompelde de Schouwse format)* door vanaf de aftrap voor d- aanval te kiezen. Maar het wa> 1 SKNWK dat scoorde. Wouter^ I Jong opende de score met ee: kopbal en Gert-Jan Tierie vol] leerde de bal vanaf de rand va»' het zestienmetergebied fraai buiten bereik van Spui-doel- d man Jaak Paulusse. Na de 2-1 brak er iets bij het tot dan t« E beter spelende Spui. SKNWF ii kon vrijuit aanvallen. Via doel d punten van De Jong en ChrifS' van Vossen werd het nog vo« n rust 0-4. Pas toen kon Spui iets P terugdoen. Ronny Fieret kopt* v een corner van Patrick Boog- b aart binnen. ti v doende voor twee winstpunten fc In de klasse Ml was Marfrethi d Vink heer en meester. Met Illim- z os eiste de Nieuwvlietse amazöj z ne de overwinning op. Mistiquf v werd door Vink naar de tweedi stek gestuurd. I Ingeborg van Zeele zette haa t opmars naar de klasse zwaai c door. De Biervlietse amazonjv behaalde in de klasse M2 Orta» g do met 163 punten de zege. Va- Zeele mocht daarmee al weel een winstpunt aan haar totaa s toevoegen. De klasse L2 wen een prooi voor Joanie Gobeyn Zij reed Mirakel met 163 puntei r naar het oranje erelint. Natasjir Oosterbaan verwees met Lar-r donna de eveneens voor die Zwinruiters uitkomende Jennjc Morel met Silovester met het ge- s ringst mogelijk verschil naar d( 1 derde plaats. 1 |t E 1 Hoeve (Zaamslag). Veteranen: 1. K. Vet burgh (Assebroek), 2. J. Machiels Die penbeek), 3. R. Walhout (Zandstraat), 4 R. Peeters (Stevoort, 5. J. Schellema' (Axel), 9. R. Doppegieter (Hoofdplaat).li centiehouders: 1. A. Ruttinger (Goes)X C. Ovaa (Oost-Souburg), 3. F. Blaa (Oostkapelle), 4. J. Aerts (Geel), 5. N Hu» zoon (Vlissingen), 6. K. den Hollano; (Aagtekerke), 7. A. Vandamme (Zuidda pe). 14. D. Schelleman (Axel). Voetbal Philippine, Paastoernooi voor C-junic ren. Philippine Breskens 4-0, Huil Bridg Sport Trawdens and Barreford 0-3, Cf tic Junior Philippine 0-2, Breskens HU Bridge Sport 1-0, Trawdens and Bam I ford Celtic Junior 0-2, Philippine Hu Bridge Sport 1-0, Breskens Trawdesj and Barreford 1-4, Huil Bridge Sport Cf tic Junior 0-1, Trawdens and Barrefcrc1 Philippine 3-3, Breskens Celtic JuniH 1-1. Eindstand: 1. Philippine, 2. Tra» dens and Barreford, 3. Celtic Junior, t Breskens, 5. Huil Bridge Sport. Volleybal Sas van Gent. Recreatieve competitii Vrouwen: Stoffels Cleaning-Savok 2-1 (28-26,25-22,8-9), Savok-Esplam1 da 2 1-2 (24-26, 25-11, 22-25), Swagü makers-Esplanada 3-0 (25-7, 25-L] 25-6). Gemengd: Savok/Avesta-1 Kliekske '3-0 (25-14,25-11,25-9), Gar, ge Bode-Fabricom 2-1 (23-25, 25-13J 25-11). Gilderakkers-Savok/ABN AMF:j 2-1 (10-25, 25-21,25-13), Stoffels ClM] ning-Gerrit de Jonge 3-0 (25-21, 25-t 25-12), Jeffrey's-Acke 0-3 (24-2! 21-25,16-25). Zaalvoetbal Hulst. Rayoncompetitie. Eerste klass Premiere/Zaman Sport 2-Canteclee; /Pearle 3-1, Chevy's-Max Korting/Vi; de Voorde 5-:> Neckermann/Stuntmarkt-Casteels/De Meerpaal 4-6, Rabobank-Donckers 1-; De Smet-Kosova 1-1. Tweede klas»1 ADM/Lazarus-De Reizende Man 8-1; Den Dullaert-'t Anker/Schelfhout 3-2: IZV/IBS—IZV/IBS 3 3-9, ING bank-ZVF /Morres 5 4-7. bepaalde. In de tweede helft lift Mark de Kraker 2-3 aantekene en zorgde Dennis van Driesscbi voor 3-3.Pascal Schillemari bepaalde de eindstand op 3- door de eigen doelman, na ee communicatiefout, te passera Graauw-Sluis 4-0 (3-0). Deci. fers spreken voor zich. Graauv was beter en won riant doe' doelpunten van Eric Mahu (1- en 2-0), Jean-Paul de Caiuv en Marcel Verschuren. Vogelwaarde-Hoofdplaat 2- (1-0). In de eerste helft was Vo gelwaarde de betere ploeg. Loo naar werken kreeg het door eft treffer van Arno Wauters. Na hervatting zorgde deze spek via een kopbal ook voor 2-0 i een periode dat Hoofdplaa sterker was. Pascal Pijcke b( paalde de eindstand op 2-1 Schoondijke-Koewacht 2- (1-1). Sander van RemoiH opende de score: 0-1. Bail Haerens maakte vervolgens no voor de rust gelijk 1 -1waan Schoondijke op 2-1 kwam dol een doelpunt van Steven va Tilburg. In de slotfase, nadi Koewacht een strafschop ha gemist, maakte Peter Audi naert nog gelijk. door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Halve Maan uit Goes is goed begonnen in de hoofdklasse 35+ van de ten- niscompetitie in het district Zeeland. Het gaf Animo in Terneuzen geen schijn van kans en zegevierde met 6-0. Hulster Am bacht en Sluis deelden de punten: 3-3. Animo had vooraf al ingeschat dat het tegen Halve Maan een pittige wedstrijd zou wor den en dat voorgevoel kwam dan ook uit Herman Filippo was kansloos tegen Alex Greeve, die met tweemaal 6-0 won. Sjaak Lokerse kende geen pardon met Maarten vanderStaal. Lokerse gafVan der Staal met twee keer 6-1 geen schijn van kans. Jos Hei j- man en Eugène Lauret leverden goed tegen stand tegen Roger de Klerk en Harry van Gellicum. Heijman verloor met 4-6 en 2-6. Lauret sleepte er nog een driesetter uit: 6-3 3-6 5-7. In de dubbelpartijen zat Animo er opnieuw dichtbij, maar het wilde net niet lukken. Hulster Ambacht en Sluis gaven elkaar wei nig toe in Hulst. Phil ïp Haldermans bezorg de zijn team een punt in zijn enkelpartij te gen Paul d'Hooge: 0-6, 1-6. Johan Jakob was weer goed voor een punt door met 6-0 en 6-2 Marcel deBruijn een ruime nederlaag te bezorgen. Voor Hulster Ambacht zorgden Ronald Renique en Henk van de Berg voor de twee punten in hun enkelpartij. Renique won met tweemaal 6-3 van Ayron Bentley en Van de Berg met 6-2 6-0 van Herve van de Kerkhove. In de dubbelpartijen deelden beide ploegen de punten. Tiola moest het in IJzendijke zonder cap tain Rob Gruben opnemen tegen De Schel de. De dubbels werden door de Vlissmgers gewonnen. Bakels/Smet verloor met twee maal 5-7 van Van Belzen/Hendrikse en De Jonge/Van de Bulck ging met 1-6 5-7 on deruit tegen de combinatie Compeer/Van Bakegem. In de enkelpartijen waren de mannen van de Schelde ook een maatje te groot. Alleen Harry de Jonge kwam tot een overwinning tegen Wim Hendrikse door de Vlissinger met 6-2 en 7-5 het nakijken te ge ven. Rudi Smet, Boud Bakels en Werner van de Bulck verloren van achtereenvolgens Van Belzen, Van Bakegem en Compeer met 1-6 0-6, 2-6 4-6 en 3-6 2-6. ^OUV/BF-QRW JQQ& foto Peter Nicolai Een speler van Philippine (rechts) omspeelt de keeper van Celtic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44