Volie bak bij eerste Paaspop PZ C Gemeenteraad c tekent toekomst van Borsele Geen beestje voor kleinbehuisden Cafés verrast door enorme toeloop naar optredens in Zierikzee ,11] agenda PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC dinsdag 2 april 2002 De Benny Hill Blues Band trad op in café Visslob. foto Pieter Honhoff door Ali Pankow ZIERIKZEE - De eerste Paas pop zaterdag in Zierikzee is een overweldigend succes gewor den. De zeven deelnemende ca fé-exploitanten zijn zelf enigs zins verbaasd over de enorme toeloop die de live-muziekop- tredens in hun etablissement te weeg brachten. Sommigen moesten erkennen nog nauwe lijks ingesteld te zijn op zoveel drukte. Vanuit de overleggroep Horeca Zierikzee kwam enkele maan den geleden het initiatief tot Paaspop tot stand. De cafe-ex- ploitanten wilden eens geza menlijk naar buiten treden. Ze besloten tot een aaneen sluiten de reeks live-muziekoptredens in zeven verschillende kroegen vanaf 's middag vier uur tot 's nachts vier uur. Rekening hou dend met de verschillende voor keuren van het publiek liep de programmering uiteen van po prock tot entertainment en van rock-a-billy tot blues. Later Vier uur 's middags beginnen bleek in sommige gevallen wat te ambitieus. In Café De Vlinder bijvoorbeeld lieten de leden van The Dice Men hun sound pas vijf kwartier later klinken. In café Visslob arriveerde de Benny Hill Blues Band ook aanzienlijk la ter dan was afgesproken, maar om het goed te maken speelde de groep dan ook een uurtje langer door. In café 't Sloepje onder hield de formatie Paul Bradley al vroeg op de avond de trouwe bezoekers. door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Ze heeft er geen zin in. Kom nou maar mop pie, we gaan naar een mooie ka mer toe." Diana Heikoop, een van de medewerkers van Rep tielenzoo Iguana in Vlissingen, spreekt een reuzenschildpad van meer dan honderd kilo toe. De eerste schildpadden worden in vliegende vaart van een kel derkamer naar een rianter ver blijf op de begane vloer ge bracht. Maar dit vrouwtje wil Het publiek bleek er klaar voor. Toen de rock-a-billy klanken uiteindelijk de Nieuwe Boo- gerdstraat vulden trippelden drie feestelijk uitgedoste vrou- niet verhuizen. „Altijd dwars, die vrouwtjes", zegt Ad Bom van Iguana. De reuzenschildpad heeft angst voor veranderingen. Ze blijft te genspartelen, totdat ze op een karretje is gezet en voortge duwd wordt. Dan weet ze dat vluchten geen zin meerheeft. Bom en zijn medewerkers heb ben ongeveer twee maanden no dig gehad om een groter verblij f wen richting De Vlinder. Ze hadden duidelijk zin in een avondje stappen. Ze waren en kelen van heel velen. Toen later op de avond de groep in te richten voor tien reuzen-' schildpadden. De oude kamer was te klein en het waterbassin te krap. Bom: „Ze konden niet meer samen baden en dat doen ze nu net zo graag." De dieren zijn nu twaalf jaar oud. „Als we nog langer met de verhuizing hadden gewacht, hadden ze door geen enkele deur meer naar boven gekund." Acht Seychellenreuzenschild- Weekend de al veel bezongen kont van Malle Babbe bejubel de, stond de bezoekers in De Ge kroonde Suikerbiet inmiddels rug aan rug. Op het terras aan de padden en twee Galapagos- schildpadden kijken om zich heen in hun nieuwe kamer. Ze gaan op onderzoek uit. Audrey Beckers, een dertienjarige schildpadliefhebber, mag de eerste bananen en mandarijnen voeren. Drie jaar geleden be zocht de Rotterdamse met haar neefje voor de eerste keer de reptielenzoo. „Ik vind het mooie beesten. Ze hebben het goed Nieuwe Haven had zich zo'n grote schare mensen verzameld dat het wel de jaarlijkse Haven dag leek. Wie meende enkele honderden meters verderop bij hier, dat zag ik wel, maar ik vond toen toch dat sommige weinig ruimte hadden." Ze besloot te gaan collecteren voor mooiere kamers voor de schildpadden in Vlissingen. „Je kunt voor alles collecteren, dus ook voor schildpadden, dacht ik. Bij de gemeente in Rotter dam heb ik een collectebus op gehaald en ben begonnen." Ze haalde circa 230 euro op. Als De Banjaard sneller een pilsje te kunnen bemachtigen, kwam bedrogen uit. Ook daar was het tijdens het optreden van String Riot bomvol. „Het leek wel Any Wave. Zoveel publiek was er, vooral uit Zierikzee en omge ving. Er waren op deze avond mensen die ik al tien jaar niet meer in het café heb gezien. Het had echt iets van een reünie", zegt uitbater Fred Kramer. Door de drukte bij de kroegen aan de Nieuwe Haven begon het stappubliek zich ook al snel te verspreiden naar de overige deelnemers aan Paaspop. In de Lange Nobelstraat werd het al ruim voor de optredens in Old Dutch en in Café De Klinker be hoorlijk druk. In Old Dutch knalde het trio Lennard Hoek man met veel plezier bekende evergreens als Down by the ri verside eruit. Winterklok Voor de echte diehards hield en tertainer en zanger Joop het in De Klinker het langste vol. Met zomertijd werd geen rekening gehouden. Hij ging gewoon vol gens afspraak door tot het op de winterklok tegen vieren liep. „In de horeca zetten we de klok pas 's ochtends een uur vooruit. Behalve als het weer wintertijd wordt dan zetten we de klok 's nachts al een uur terug", zegt Fred Kramer. Hij is dik tevreden met het succes van Paaspop. Hoewel er nog geëvalueerd moet worden met de deelne mers, neemt hij aan dat dit eve nement aanleiding zal zijn voor een verdere hechte samenwer king binnen de Zierikzeese ho reca. dank mocht ze zaterdag mee helpen bij de verhuizing. De reuzenschildpadden werden tien jaar geleden afgegeven bij de balie van Iguana. Ad Bom: „Toen ik ze vluchtig bekeek dacht ik dat het volwassen Moorse landschildpadden wa ren Maar bij een tweede blik in de quarantaine vond Bom dat de geboorteschildjes nog erg klein waren. Het zijn reuzen ge worden in tien jaar tijd. „En vooral de Galapagosschildpad- den zijn vrij zeldzaam. Die wor den met uitsterven bedreigd." door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - Waar moe ten woningen worden gebouwd, mag het Sloegebied verder uit breiden, wordt de Westerschei- detunnel een internationale verbinding, welke invulling krijgt de Quarlespolder en hoe blijft het landelijk gebied be houden? Op die vragen wil de nieuwe gemeenteraad van Bor sele de komende periode een antwoord formuleren. Het debat over de toekomst van de gemeente wordt al sinds 2000 gevoerd. Sindsdien zijn er vijf discussieavonden geweest over de thema's bouwen en wonen, landschap, natuur en milieu, de toekomst van de landbouw én bedrijvigheid. Tijdens de vijfde en laatste avond kwamen de dorpsraden aan het woord. De raadsleden hebben tot nu toe vooral geluisterd naar de vaak uiteenlopende meningen die op tafel kwamen. Vervolgens heb ben zij vijf vragen geformu leerd. Het antwoord daarop vormt de kern van de toekomst visie van de gemeentedie wordt aangeduid als de 'Borsatlas'. Voordat de atlas kan worden sa mengesteld, bespreekt de ge meenteraad de vijf hamvragen met iedereen die daarover wil meepraten. Dat gebeurt dins dag 9 april tijdens een bijeen komst in ontmoetingscentrum De Stenge in Heinkenszand. Dat debat begint om 20.00 uur. In de weken daarna wordt de toekomstvisie definitief gefor muleerd. De verwachting is dat de gemeenteraad de Borsatlas donderdag 13 juni vaststelt. Woningbouw Een van de thema's die aan de orde komen is de woningbouw, waarbij de vraag luidt of het ge staag uitbreiden van de kleine kernen een halt moet worden toegeroepen. Tijdens de discus sieavonden bleek een voorkeur voor het concentreren van uitbreidingswijken in Hein kenszand, 's-Gravenpolder, 's- Heerenhoek en Lewedorp. In Heinkenszand en 's-Gravenpol der zouden ook mogelijkheden moeten komen voor bijzondere woonmilieus, zoals wonen A het groen. In de overige kerne vs kan woningbouw beperkt bli m ven tot het opvullen van lege t ti leegkomende plekken. oi Een andere centrale vraag isr w en in hoeverre het Sloegebie oi mag uitbreiden. De mogeliji a komst van de Westerschelc- z< containerterminal zou aanle, N ding kunnen zijn om het have; w en industriegebied te vergrote o De toekomst van de naastgele gen Quarlespolder bij Lew F dorpeerder in beeld voor grooi h schalige glastuinbouw, hanj ti daarmee samen. De gemeente P raad wil peilen hoe men denl over omvorming van de polde n tot 'werklandschap', dat wore d omschreven als een 'zorgvuldii v aangelegd landschap waan h afwisselend verschillende be r drijven, natuur, windmolen: woningen en andere functie een plaats krijgen'. i De Borselse politiek vindt oa dat zij zich moet bezinnen op 6 gevolgen van de aanleg van c- Westerscheldetunnel, die ovd i een jaar in gebruik wordt gen& men. De gemeenteraad wil hel der krijgen of de route, waarmet Terneuzen en Gent binnet C handbereik komen, vooral voa de Zeeuwse gebruiker bedoel is of geacht wordt uit te groeie 1 tot een nationale of zelfs inter nationale wegverbinding. i Het laatste thema dat een plaat 1 krijgt in de Borsatlas is de toe komst van het platteland. Dui! delijk is dat vrijwel iederee 1 vindt dat het buitengebied va- Borsele zoveel mogelijk intac I moet blijven, maar de vraag i I hoe dat bereikt wordt. Een visi op de toekomst van de land bouw in de gemeente hang daarmee nauw samen. STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Dorpshuis D- Schutse, 14.00 uur: Bijeenkomst NVVt met uitleg over hospice-zorg; ZIERIKZEE - Gemeentehuis Zierikzee 19.30 uur: Vergadering commissie maat schappelijke aangelegenheden over on der meer ziekenhuiszorg en vrijwilligers centrale; Gelijk zich een vader ontfermt over de kinderen, ontfermt Zich de Heere over degenen, die Hem vrezen Psalm 103:15 Na een leven vol inzet en toewijding hebben wij plotseling, veel te vroeg afscheid moeten nemen van onze lieve, zorgzame zoon LEENDERT JACOBUS DE FEIJTER Hulst, 10 juli 1961 Roosendaal, 31 maart 2002 Hij was nog zo vol nieuwe plannen. Hij was hard voor zichzelf, maar behulpzaam en vriendelijk voor anderen. Slechts 2 jaar heeft hij mogen genieten van zijn ap partement 'De Libel', aan de Moutberg in Roosen daal. waar hij graag oud had willen worden. Het heeft niet zo mogen zijn want de mens wikt, doch God beschikt. Hulst: Ko en Bets de Feijter-Walhout Hoge weg 27 4561 RN Hulst De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op vrijdag 5 april om 14.00 uur in de Hervormde kerk. Koestraat 2 te Axel (parkeergelegenheid op het Kennedyplein). Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Westsingel. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie condoleren in de kerk. Mochten wij vergeten zijn een kaart te sturen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Diepbedroefd zijn wij door het plotseling overlijden van onze neef LEENDERT DE FEIJTER Ome Ko en tante Marie Tante Jo Ome Ko en tante Frouke Ome Teun en tante Dien Ome Jan en tante Rika Ome Izaak en tante Jannie Ome Piet en tante Anneke Janna Scheele Neven en nichten 31 maart 2002. Achter de tranen van verdriet schuilt de glimlach der herinnering Bedroefd, doch ook dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat thuis, temidden van familie, zacht en kalm van ons is heengegaan onze lieve vader, schoonvader, groot- en overgrootvader WILLY VERPALEN weduwnaar van Nelly Brand 8-12-1914 29-3-2002 Rotterdam Gilze Gilze: Nel - Eugène Haaren: Marjolein - John Lisabeau Mathieu Amsterdam: Barend - Jessica Rotterdam: Willy - Judith Gilze, Draaiboom 14 Correspondentiead res Hofstad 35, 5126 EW Gilze De uitvaartdienst zal plaatsvinden donderdag 4 april om 10.30 uur in de parochiekerk St. Petrus- Banden te Gilze, waarna om 12.00 uur de crematie plechtigheid volgt in het crematorium. Karei Bod- denweg 5 te Tilburg. Samenkomst in de kerk. waar gelegenheid bestaat tot schriftelijk condoleren. Zoals zij voor ons gezorgd heeft, heeft de Heer voor haar gezorgd en haar een plaats bereid. Bedroefd geven wij u kennis dat van ons is heenge gaan onze lieve zorgzame zuster, schoonzuster, tan te en oudtante MARIA CORNELIA TANGE (Tante) Marie in de leeftijd van 94 jaar. Goes: I. Tange A. S. Tange-Koster Oost-Souburg: D. Tange t A. J. Tange-Filius Middelburg: L. Wattel-Tange t J. C. Wattel t Oost-Souburg: J. M. Tange Zoutelande: J. Tange J. L. Tange-Filius Ede: L. Tange t S. M. Tange-Buyze Neven en nichten Achterneven en achternichten Wij danken het personeel van de Poort, afdeling Alexander voor de liefdevolle verpleging. Koudekerke, 30 maart 2002. Correspondentieadres: Van Ginkelstraat 14388 NN Oost-Souburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 4 april van 12.15 uur tot 12.45 uur in zaal Irene bij het kerkgebouw de 'Goede Aarde' van de SoW ge meente aan de Kanaalstraat te Oost-Souburg. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den om 13.00 uur in voornoemde kerk. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben om 14.00 uur op de Algemene begraafplaats te Oost- Souburg. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in zaal Irene. Na een leven vol liefde en hartelijkheid voor allen die zij kende, is heden van ons heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en over grootmoeder NEELTJE LOCK weduwe van M. M. Verkamman in de leeftijd van ruim 93 jaar. Bruinisse: J. Verkamman T. Verkam man-van de Velde Bruinisse: M. L. Verkamman C. Verkamman-Giljam Krabbendijke: E. J. Buteijn-Verkamman A. Buteijn Bruinisse: C. A. Verkamman J. A. Verkamman-Blansert Klein- en achterkleinkinderen Bruinisse. 30 maart 2002. Padjes 6 Correspondentieadres: C. A. Verkamman Grevelingenhout 128 4311 NL Bruinisse De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden donderdag 4 april in het Ned. Herv. verenigingsgebouw, Deestraat 5 te Bruinisse. aanvang 14.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Bruinisse. omstreeks 15.00 uur. Voor de rouwdienst is er vanaf 13.30 uur gelegen heid om afscheid te nemen. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in bovengenoemd gebouw. - Geen bloemen Bedroefd, maar dankbaar dat we haar zo lang in ons midden mochten hebben, delen wij u mede, dat is overleden, onze lieve Oma 'BRU' Leen en Jacqueline Buteijn Monique, Corianda, Martine Matth en Dinie Buteijn Matthias. Annerie, Elsbeth JannTe en Toon Molendijk Liesbeth en Arend, Dianne, John Pauli en Frans Borgo Marlies en Jacco, Lennard, Arnold Jan en Jeanet Buteijn Arjan, Chantal Nellie en Kees Kooijman Mike, Colin. Jarno 30 maart 2002. Op de leeftijd van 93 jaar is overleden onze zuster en tante NEELTJE VERKAMMAN-LOCK C. van 't Hof-Lock A. T. Lock Nichten en neven. Oosterland, 30 maart 2002. Als ik, omringd door tegenspoed, Bezwijken moet, Schenkt Gij mij le\>en; Psalm 138:4 ber. Na een bewogen leven is van ons heengegaan mijn schoonzuster, onze geliefde tante en oudtante ANNA CORNELIA HAGE in de gezegende leeftijd van bijna 94 jaar. Zierikzee: A. J. Hage t J. C. Hage-Kuijper Barneveld: Janny en Jan Maasland Eindhoven: Jaap en Tonny Hage Heinkenszand: Anneke en Stoffel bij de Vaate Achterneven en achternichten 30 maart 2002. 's Heer-Arendstraat 16 4301 JR Zierikzee De dienst van Woord en Gebed zal gehouden wor den D.V. woensdag 3 april in de zaal van de Chr. Geref. Kerk, Zevengetijstraat 11 te Zierikzee, aan vang 11.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zierikzee, omstreeks 12.00 uur. Voorafgaand aan de afscheidsdienst is er vanaf 10.30 uur gelegenheid om de familie te condoleren in bovengenoemde zaal. Tante ANS is dood. Wij zijn verdrietig, want zij maakte het verschil! Carel, Marjolein, Jan-Joost, Annemarie, Willem-Jan Wij zullen haar nooit vergeten. Barneveld, 30 maart 2002. Onze lieve, bijzondere oudtante 'ANS' is er niet meer. De speciale herinnering aan haar leeft voort in onze harten. Carel en Andrêa Maasland Anne-Wil. Marloes, Marc-Jan Marjolein Maasland en John Kroon Niels Jan Joost en Tanja Maasland Ruth Annemarie en Örjan Sikken Willem-Jan Maasland Arnaud en Angelique Hage Alecx Anatole en Berrie Derkx Jacomien bij de Vaate Christiaan bij de Vaate Annelies bij de Vaate Zierikzee. 30 maart 2002. De Heer is mijn Herder mij ontbreekt niets. 30 maart is overleden in haar eigen vertrouwde om geving, mevrouw A. C. HAGE (tante Anna) Ze was een sterke persoonlijkheid. Zierikzee: Leny Quist-den Boer Co Quist Na een liefdevolle verzorging in Verzorgingshuis 'Vremdieke' is rustig ingeslapen onze lieve moeder en oma PIETERNELLA CORNELIA PLEIJTE weduwe van Jacob Wondergem 18-09-1907 101-04-2002 Doetinchem: Dick Wondergem Irma Wondergem-Geers Noordwijk: Jurgen en llona Ermelo: Tini Wondergem Correspondentieadres: T. Wondergem Tuinfluiterstraat 83 3853 WC Ermelo De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op donderdag 4 april om 10.30 uur in Verzorgingshuis 'Vremdieke' Irisstraat 30 te Hoek. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de oude algemene begraafplaats aan de Begoniastraat te Hoek. Na afloop kunt u de familie condoleren in 'Vrem dieke'. Dankbetuiging Groot is de leegte die hij achterlaat waardevol zijn de herinneringen. Voor de vele blijken van medeleven, die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader en opa PIET VAN OEFFELEN betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Vooral dank aan de begrafenisonderneming W. Haerens voor de keurige verzorging van de crematieplechtigheid. E. A. van Oeffelen-Calan kinderen en kleinkinderen Breskens, april 2002. 'k Zal dan gedurig bij U zijn. in al mijn noden, angst en pijn, U al mijn liefde waardig schatten; wijl Gij mijn rechterhand woudt vatten! Psalm 73:12 In dankbaarheid aan de Here dat zij zo lang bij ons heeft mogen zijn. nemen wij afscheid van onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder HILLECHIEN STUKJE sinds 15 mei 1982 weduwe van Klaas Booij in de leeftijd van 102 jaar. Winsum: Jan Booij Klaas-Jan Rogier Axel: Eskea Booij Duivendrecht: Jacob Booij Louise Helena Maria Booij-Pels Marie José en Erik Nico en Nanine - Sander Hilde Axel: Jentje de Meester-Booij Jacobus Jan de Meester Kees Nico en Corien - Maaike, Jacco Co Oostburg, 31 maart 2002. Verpleeghuis 'De Stelle' Correspondentieadres: mevr. J. de Meester-Booij Aendijkestraat 3, 4571 TD Axel De samenkomst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal D.V. donderdag 4 april om 14.00 uur gehouden worden in de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) aan de Kerkdreef 21 te Axel, ingang parkeerterrein Julianastraat. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in het verenigingsgebouw van genoemde kerk. De welgemeende belangstelling en het medeleven, di( wij op zovele manieren hebben ondervonden, rond hei overlijden van mijn vrouw en onze moeder en oma J. GOEDEGEBURE-DEKKER hebben ons getroost en gesteund. Wij danken u daarvoor. Uit aller naam: A. Goedegebure April 2002. Kruisstraat 52 8307 AL ENS HART- EN BLOEDVATENTHERAPIE Chclatic-therapie is de moderne. Amerikaanse blocdvatcnreinigendc therapie die thans over de gehele wereld wordt gebruikt Door betere j doorbloeding verbeteren ook functies van de andere organen zoals hersenen, nieren etc. Ook als preventieve therapie te gebruiken legen bloedvatenproblemen en bij vermoeidheid, gewrichisklachten en verouderingsverschijnselen Voor afspraak, literatuur en informatie Bio-Medisch Centrum P. J. C. Riethoven, arts Lid NAAS. Academy Chinese Geneeskunde. Beijing. China. Wijngaardstraat 37 - Goes - tel. 0113-223999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34