Goes maakt werk van website Geen beestje voor kleinbehuisden Bewoners Kustlicht I in Zoutelande willen verloedering stoppen COC-avonden agenda Gemeente steekt extra geld in digitale informatieverstrekking Kermisseizoen weer begonnen FAMILIEBERICHTEN door Edith Ramakers ZOUTELANDE - Voor de be langenvereniging van eigena ren van het bungalowpark Het Kustlicht in Zoutelande is de grens bereikt. Het park is ver waarloosd en op veel plaatsen is wateroverlast. „Het Veerse ge meentebestuur schiet tekort in de zorg voor het park. Dat is slecht voor het toerisme op Wal cheren", zei voorzitter W. Reij- nierse, zaterdag tijdens de alge mene ledenvergadering van de belangenvereniging. Ongeveer honderd leden waren zaterdagochtend aanwezig bij de vergadering. Zij knikten in stemmend toen de voorzitter kritiek uitte op het Veerse ge meentebestuur. „Delen van de straten staan onder water en sommige tuinen lijken op een vijver." Voor bungalowpark Kustlicht I ging dertig jaar geleden de eer ste paal de grond in. In het begin was het een 'mooi, rustig en groen vakantiepark'. „De open bare ruimte werd nog goed ver zorgd door eerst de gemeente Zoutelande en later Valkenisse. Maar nadat er een grote ge meente Veere is gekomen, is het misgegaan", concludeerde Reij- nierse. Het op poten zetten van een nieuwe ambtelijke en be stuurlijke organisatie, kost 'klaarblijkelijk zoveel energie' dat het werk op straat erbij in schiet. „Daar komt bij datdege- meente Veere het project Kust licht II (dat direct grenst aan Kustlicht I) uit de hand heeft la ten lopen en lijdzaam toeziet bij de afwikkeling van het faillisse ment. Onze omgeving wordt in tussen verwaarloosd. De huisvuil verwij dering is on acceptabel, vindt de voorzitter. Er zijn te weinig bio-afvalbak- THOLEN - Het COC Bergen op Zoom, waaronder ook Tholen valt, houdt op de vrij dagen 12 en 19 april vrijdagavondcafé. Za terdag 13 en 20 april is er COC- danscafé. De aanvang is steeds om 22 uur. Het COC Bergen op Zoom is gevestigd in Blokstal len 4. ken en de grij ze containers wor- den te weinig gereinigd. „De s straatverlichting is onvoldoen- deEr zou geld uit de gemeente- lijke kas gereserveerd moeten worden om nieuwe verlichting aan te schaffen. „Na dertig jaar is deze verlich- ting afgeschreven." De belan- genvereniging vindt dat zij recht heeft om te klagen. De ei- genaren van de bungalows 'be- talen reinigingsrechten, OZB- belasting, forenzen- en toeris- tenbelasting.' De voorzitter deelt mee dat hij een maand geleden nog contact heeft gehad met wethouder J. Houmes. „De wethouder heeft met eigen ogen gezien dat het park vervallen raakt. Hij er kende dat structurele maatre gelen voor groot onderhoud nodig zijn. Er werd net een be gin gemaakt aan een opknap beurt. De kans is groot dat Hou mes niet terugkomt na de ver kiezingen. We moeten ons ver haal opnieuw doen. We kunnen niet meer doen dan afwachten en hopen dat het nieuwe college verder gaat met herstellen." STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00 -12.00 uur en 13.00 - 15.00 uur: Ver koop Kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening;Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling doorSjoerd Tamminga;Basisschool De Wingerd, Noordhoek, 15.30 - 17.00 uur: Pleintjes- activiteiten;Revalidatiecentrum De Lin- denhof, 16.45 -17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; HANSWEERT-ZaalZeelandiè, 14.00 uur: Bingo voor 50-plussers; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur: Biljartclub senioren;Gemeen- tehuis, 19.30 uur: Commissievergade ring Welzijn; WEMELDINGE - Museum 't Waskotje, 10.00 - 17.00 uur: Open voor publiek; Dorpscentrum De Wemel, 13.00 - 17.00 uur; Kaarten en biljarten;Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30 - 22.00 uur: Line Dance door Country Club The Sounthern Riders; YERSEKE-Achter havenmeesterkantoor Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: rond vaart Oosterschelde; dinsdag 2 april 2002 door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes wil haar website fors uitbouwen. Het is de bedoeling onder meer een digitaal loket te realiseren. Daarmee kunnen diensten waarvoor burgers nu nog vaak naar het stadskantoor moeten, grotendeels thuis achter de computer worden afgehandeld, op het moment dat het hen schikt. Goes heeft al enkele jaren een eigen site, waar tot nu toe vooral algemene informatie over de ge meente is te vinden. Volgens het gemeentebestuur is inmiddels de fase van het 'vrijblijvend ex perimenteren' met het nieuwe medium achter de rug en is het zaak dat er op afzienbare ter mijn een professionele, interac tieve website wordt gebouwd die ook consequent wordt bijge houden. Het is de bedoeling aan te slui ten op de ontwikkelingen in het provinciebrede project Zee landpoort, het digitaal platform waaraan de Zeeuwse gemeen ten en de provincie werken. Dat moet een centrale plek worden waar alle Zeeuwse overheidsin formatie direct oproepbaar is. Zo is het de bedoeling dat alle raads- en commissiestukken daar integraal toegankelijk zijn. Goes wil zelf haar website com pleet renoveren. Er wordt een bureau in de arm genomen dat een nieuw ontwerp voor de site gaat maken. Daarnaast wordt HANSWEERT - Het kermissei zoen in de regio is weer geopend. Traditiegetrouw was het Hans- weert waar vanaf de zaterdag voor Pasen de attracties al draaiden. Door het goede weer kwamen er zaterdag en gisteren veel men sen op af. Vanwege de nieuw bouw van het dorpshuis, die nogal wat ruimte van het dorps plein in beslag neemt, is het wel wat inschikken. De kermis duurt nog tot en met morgen. een webmaster aangesteld die de site volgens het ontwerp bouwt en nadien het technisch onderhoud verzorgt. Ook komt er een internetredacteur die da gelijks nieuws op internet plaatst. Om de kwaliteit van de website te bewaken wordt een redactie raad in het leven geroepen die er de supervisie over krijgt. De raad bestaat uit een vertegen woordiger van het gemeentebe stuur, een lid van het manage mentteam, het hoofd van de afdeling communicatie en ver tegenwoordigers namens de di verse sectoren en stafafdelingen binnen het ambtelijk apparaat. Het voornaamste nieuwe on derdeel van de website wordt de digitale publieksbalie. Allerlei diensten die de gemeente ver zorgt, worden in de vorm van een digitale productencatalo gus aangeboden. Zo kan bij voorbeeld een aanvraag voor een vergunning thuis al hele maal worden ingevuld. Zodra het mogelijk is met digitale on dertekening te werken, kan de procedure volledig vanuit huis worden gedaan door de aan vraag te mailen naar de ge meente. Deze dienstverlening moet de publieksbalie in het stadskantoor aanzienlijk ont lasten. Nieuws De nieuwe website beoogt ver der een belangrijke kwaliteits verbetering van het gemeente lijk nieuws. Voor wie over een internetaansluiting beschikt zouden zelfs de andere media (dagblad, omroepen, huis-aan- huisbladen) zo goed als overbo dig moeten worden. De site wordt in de toekomst ook inge zet voor 'de dialoog met de bur ger', in de vorm van digitale de batten. Het gemeentebestuur wil 40.000 euro uittrekken voor het bouwen van de nieuwe website en de aanschaf van de noodza kelijke apparatuur en software. Daarnaast dienen een webmas ter en een internetredacteur te worden betaald. De planning is de site eind dit jaar draaiende te hebben. Tegelijk met de voorbe reidingen wordt ook het interne digitale netwerk van de ge meente, het intranet, verbe terd. De verhuizing naar een ruimer onderkomen verliep niet zonder stress voor de reuzenschildpadden van Iguana. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Ze heeft er geen zin in. Kom nou maar moppie, we gaan naar een mooie kamer toe." Diana Heikoop van Reptielenzoo Iguana in Vlissingen spreekt een reuzenschildpad van meer dan honderd kilo toe. De eerste schild padden worden in vliegende vaart van een kelderkamer naar een rianter verblijf op de begane vloer gebracht. Maar dit vrouwtje wil niet verhuizen. „Altijd dwars, die vrouwtjes", zegt Ad Bom van Iguana. Bom en zijn medewerkers hebben ongeveer twee maanden nodig gehad om een groter verblijf in te richten voor tien reuzenschild padden. De oude kamer was te klein en het waterbassin te krap. Bom: „Ze konden niet meer samen baden en dat doen ze nu net zo graag." De dieren zijn nu twaalf jaar oud. „Als we nog langer met de verhuizing had den gewacht, hadden ze door geen enkele deur meer naar boven gekund. Ze groeien razendsnel. Ze kunnen wel 150 jaar oud worden en 250 kilo zwaar." Acht Seychel- lenreuzenschildpadden en twee Galapag- osschildpadden kijken om zich heen in hun nieuwe kamer. Ze gaan op onderzoek uit. Audrey Beckers, een dertienjarige schild padliefhebber, mag de eerste bananen en mandarijnen voeren. Drie jaar geleden be zocht de Rotterdamse met haar neefje voor de eerste keer de reptielenzoo. „Ik vind het mooie beesten. Ze hebben het goed hier, dat zag ik wel, maar ik vond toen toch dat som mige weinig ruimte hadden." Ze besloot te gaan collecteren voor mooiere kamers voor de schildpadden in Vlissingen. „Je kunt voor alles collecteren, dus ook voor schildpadden, dacht ik. Bij de gemeente Rotterdam heb ik een collectebus opge haald en ben begonnenZe haalde 230 euro op. Als dank mocht ze zaterdag meehelpen bij de verhuizing. Gelijk zich een vader ontfermt over de kinderen, ontfermt Zich de Heere over degenen, die Hem vrezen Psalm 103:13 Na een leven vol inzet en toewijding hebben wij plotseling, veel te vroeg afscheid moeten nemen van onze lieve, zorgzame zoon LEENDERT JACOBUS DE FEIJTER Hulst, 10 juli 1961 Roosendaal, 31 maart 2002 Hij was nog zo vol nieuwe plannen. Hij was hard voor zichzelf, maar behulpzaam en vriendelijk voor anderen. Slechts 2 jaar heeft hij mogen genieten van zijn ap partement 'De Libel', aan de Moutberg in Roosen daal, waar hij graag oud had willen worden. Het heeft niet zo mogen zijn want de mens wikt, doch God beschikt. Hulst: Ko en Bets de Feijter-Walhout Hogeweg 27 4561 RN Hulst De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op vrijdag 5 april om 14.00 uur in de Hervormde kerk. Koestraat 2 te Axel (parkeergelegenheid op het Kennedyplein). Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Westsingel. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie condoleren in de kerk. Mochten wij vergeten zijn een kaart te sturen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Achter de tranen van verdriet schuilt de glimlach der herinnering Bedroefd, doch ook dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat thuis, temidden van familie, zacht en kalm van ons is heengegaan onze lieve vader, schoonvader, groot- en overgrootvader WILLY VERPALEN weduwnaar van Nelly Brand 8-12-1914 29-3-2002 Rotterdam Gilze Gilze: Nel - Eugène Haaren: Marjolein - John Lisabeau Mathieu Amsterdam: Barend - Jessica Rotterdam: Willy - Judith Gilze, Draaiboom 14 Correspondentieadres: Hofstad 35, 5126 EW Gilze De uitvaartdienst zal plaatsvinden donderdag 4 april om 10.30 uur in de parochiekerk St. Petrus- Banden te Gilze, waarna om 12.00 uur de crematie plechtigheid volgt in het crematorium, Karei Bod- denweg 5 te Tilburg. Samenkomst in de kerk, waar gelegenheid bestaat lot schriftelijk condoleren. Zoals zij voor ons gezorgd heeft, heeft de Heer voor haar gezorgd en haar een plaats bereid. Bedroefd geven wij u kennis dat van ons is heenge gaan onze lieve zorgzame zuster, schoonzuster, tan te en oudtante MARIA CORNELIA TANGE (Tante) Marie in de leeftijd van 94 jaar. Goes: I. Tange A. S. Tange-Koster Oost-Souburg: D. Tange t A. J. Tange-Filius t Middelburg: L. Wattel-Tange t J. C. Wattel t Oost-Souburg: J. M. Tange t Zoutelande: J. Tange J. L. Tange-Filius Ede: L. Tange t S. M. Tange-Buyze Neven en nichten Achterneven en achternichten Wij danken het personeel van de Poort, afdeling Alexander voor de liefdevolle verpleging. Koudekerke, 30 maart 2002. Correspondentieadres: Van Ginkelstraat 14388 NN Oost-Souburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 4 april van 12.15 uur tot 12.45 uur in zaal Irene bij het kerkgebouw de 'Goede Aarde' van de SoW ge meente aan de Kanaalstraat te Oost-Souburg. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den om 13.00 uur in voornoemde kerk. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben om 14.00 uur op de Algemene begraafplaats te Oost- Souburg. Na de begrafenis is er gelegenheid lot condoleren in zaal Irene. Na een leven vol liefde en hartelijkheid voor allen die zij kende, is heden van ons heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en over grootmoeder NEELTJE LOCK weduwe van M. M. Verkamman in de leeftijd van ruim 93 jaar. Bruinisse: J. Verkamman T. Verkamman-van de Velde Bruinisse: M. L. Verkamman C. Verkamman-Giljam Krabbendijke: E. J. Buteijn-Verkamman A. Buteijn Bruinisse: C. A. Verkamman J. A. Verkamman-Blansert Klein- en achterkleinkinderen Bruinisse, 30 maart 2002. Padjes 6 Correspondentieadres: C. A. Verkamman Grevelingenhout 128 4311 NL Bruinisse De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden donderdag 4 april in het Ned. Herv. verenigingsgebouw, Deestraat 5 te Bruinisse, aanvang 14.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Bruinisse, omstreeks 15.00 uur. Voor de rouwdienst is er vanaf 13.30 uur gelegen heid om afscheid te nemen. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in bovengenoemd gebouw. Geen bloemen Bedroefd, maar dankbaar dat we haar zo lang in ons midden mochten hebben, delen wij u mede, dat is overleden, onze lieve Oma 'BRU' Leen en Jacqueline Buteijn Monique, Corianda, Martine Matth en Dinie Buteijn Matthias, Annerie, Elsbeth Jannie en Toon Molendijk Liesbeth en Arend, Dianne, John Pauli en Frans Borgo Marlies en Jacco, Lennard, Arnold Jan en Jeanet Buteijn Arjan, Chantal Nellie en Kees Kooijman Mike, Colin, Jarno 30 maart 2002. Op de leeftijd van 93 jaar is overleden onze zuster en tante NEELTJE VERKAMMAN-LOCK C. van 't Hof-Lock A. T. Lock Nichten en neven. Oosterland, 30 maart 2002. Als ik, omringd door tegenspoed, Bezwijken moet, Schenkt Gij mij leven; Psalm 138:4 ber. Na een bewogen leven is van ons heengegaan mijn schoonzuster, onze geliefde tante en oudtante ANNA CORNELIA HAGE in de gezegende leeftijd van bijna 94 jaar. Zierikzee: A. J. Hage J. C. Hage-Kuijper Barneveld: Janny en Jan Maasland Eindhoven: Jaap en Tonny Hage Heinkenszand: Anneke en Stoffel bij de Vaate Achterneven en achternichten 30 maart 2002. 's Heer-Arendstraat 16 4301 JR Zierikzee De dienst van Woord en Gebed zal gehouden wor den D.V. woensdag 3 april in de zaal van de Chr. Geref. Kerk, Zevengetijstraat 11 te Zierikzee, aan vang 11.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zierikzee, omstreeks 12.00 uur. Voorafgaand aan de afscheidsdienst is er vanaf 10.30 uur gelegenheid om de familie te condoleren in bovengenoemde zaal. Tante ANS is dood. Wij zijn verdrietig, want zij maakte het verschil! Carel, Marjolein, Jan-Joost, Annemarie, Willem-Jan Wij zullen haar nooit vergeten. Barneveld, 30 maart 2002. Onze lieve, bijzondere oudtante 'ANS' is er niet meer. De speciale herinnering aan haar leeft voort in onze harten. Carel en Andrêa Maasland Anne-Wil, Marloes, Marc-Jan Marjolein Maasland en John Kroon Niels Jan Joost en Tanja Maasland Ruth Annemarie en Örjan Sikken Willem-Jan Maasland Arnaud en Angelique Hage Alecx Anatole en Berrie Derkx Jacomien bij de Vaate Christiaan bij de Vaate Annelies bij de Vaate Zierikzee, 30 maart 2002. De Heer is mijn Herder mij ontbreekt niets. 30 maart is overleden in haar eigen vertrouwde om geving, mevrouw A. C. HAGE (tante Anna) Ze was een sterke persoonlijkheid. Zierilczee: Leny Quist-den Boer Co Quist Na een liefdevolle verzorging in Verzorgingshuis 'Vremdieke' is rustig ingeslapen onze lieve moeder en oma PIETERNELLA CORNELIA PLEIJTE weduwe van Jacob Wondergein *18-09-1907 +01-04-2002 Doetinchem: Dick Wondergem Irma Wondergem-Geers Noordwijk: Jurgen en Ilona Ermelo: Tini Wondergem Correspondentieadres: T. Wondergem Tuinfluiterstraat 83 3853 WC Ermelo De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op donderdag 4 april om 10.30 uur in Verzorgingshuis 'Vremdieke' Irisstraat 30 te Hoek. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de oude algemene begraafplaats aan de Begoniastraat te Hoek. Na afloop kunt u de familie condoleren in 'Vrem dieke'. Dankbetuiging Groot is de leegte die hij achterlaat waardevol zijn de herinneringen. Voor de vele blijken van medeleven, die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader en opa PIET VAN OEFFELEN betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Vooral dank aan de begrafenisonderneming W. Haerens voor de keurige verzorging van de crematieplechtigheid. E. A. van Oeffelen-Calan kinderen en kleinkinderen Breskens, april 2002. 'k Zal dan gedurig bij U zijn, in al mijn noden, angst en pijn, IJ al mijn liefde waardig schatten; wijl Gij mijn rechterhand woudt vatten! Psalm 73:12 In dankbaarheid aan de Here dat zij zo lang bij ons heeft mogen zijn, nemen wij afscheid van onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder HILLECHIEN STUKJE sinds 15 mei 1982 weduwe van Klaas Booij in de leeftijd van 102 jaar. Winsum: Jan Booij Klaas-Jan Rogier Axel: Eskea Booij Duivendrecht: Jacob Booij Louise Helena Maria Booij-Pels Marie José en Erik Nico en Nanine - Sander Hilde Axel: Jentje de Meester-Booij Jacobus Jan de Meester Kees Nico en Corien - Maaike, Jacco Co Oostburg, 31 maart 2002. Verpleeghuis 'De Stelle' Correspondentieadres: mevr. J. de Meester-Booij Aendijkestraat 3, 4571 TD Axel De samenkomst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal D.V. donderdag 4 april om 14.00 uur gehouden worden in de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) aan de Kerkdreef 21 te Axel, ingang parkeerterrein Julianastraat. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in het verenigingsgebouw van genoemde kerk. De welgemeende belangstelling en het medeleven, die: wij op zovele manieren hebben ondervonden, rond hel overlijden van mijn vrouw en onze moeder en oma J. GOEDEGEBURE-DEKKER hebben ons getroost en gesteund. Wij danken u daarvoor. Uit aller naam: A. Goedegebure April 2002. Kruisstraat 52 8307 AL ENS Diepbedroefd zijn wij door het plotseling overlijden van onze neef LEENDERT DE FEIJTER Ome Ko en tante Marie Tante Jo Ome Ko en tante Frouke Ome Teun en tante Dien Ome Jan en tante Rika Ome Izaak en tante Jannie Ome Piet en tante Anneke Janna Scheele Neven en nichten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 28