Yu spot met tactiek Rusland PZC Australisch powerhockey in Brabant Maximale winst tennissers Drive Tijssens bezorgt Ockenburgh punt Jeugd maakt dienst uit in Heikant Charles Kuijpers heeft beste eindschot Oranje handhaaft zich Kalun Yu in kwalificatie Rubiquil goedgekeurd door KWPN Rapide speelt gelijk in Middelburg Kjeld van der Lijke op herhaling Records voor Lepoeter en Treur Vijfde plaats Schweertman met Oranje door Koen de Vries ZAGREB - Kalun Yu heeft zich zelf en het Nederlandse tafel- tennisteam zondag een goede dienst bewezen. De Middel burgse tafeltennisser versloeg tijdens de landenwedstrijden van de Europese kampioen schappen in Zagreb (Kroatië) de Rus Jevgeni Fedeev, waardoor Nederland met 3-2 won en net niet degradeerde. De Russische coach dacht tegen Nederland een tactische opstel- ZAGREB - Bij de loting van het EK tafeltennis in Zagreb hebben Trinko Keen en Danny Heister het redelijk getroffen. Keen ontmoet in de eerste ronde de Welshman Ryan Jenkins. Heister speelt te gen een qualifier. Kalun Yu moet zich via de kwalificaties in het hoofdtoernooi zien te spe len. Normaal' gesproken zal Keen - wanneer hij twee partijen wint - in cle achtste finales stuiten op de Zweed Jan-Ove Wald- ner. Heister komt in die ronde waarschijnlijk Ti- mo Boll uit Duitsland te- gen.Vandaag komen Kal un Yu, Michiel Jansen, Daan Sliepen en Frank Rengenhart uit in het kwalificatietoernooi. Wanneer ze twee wed strijden succesvol afslui ten, mogen ze deelnemen aan het hoofdtoernooi. ANP ling uit de hoge hoed getoverd te hebben. Naast zijn eerste en tweede man, respectievelijk Maxim Chmyrev en Alexei Smirnov, zette hij zijn nummer vier Jevgeni Fedeev op het wed- strijdformulier. Die had Neder lands derde man de afgelopen twee jaar in de tweede Duitse Bundesliga vier keer verslagen, zonder dat Yu een zege kon boe ken. Dit keer bleek Yu echter een stuk sterker. Hij versloeg de Rus met 3-0, waarna door zeges van Keen en Heister op Smirnov uit eindelijk nipt met 3-2 won. Door de zege bleef Nederland in de Superdivisie, terwijl Rusland afdaalde naar de eerste divisie. Het had allemaal niet zover hoe- Ven komen als Nederland zater dag niet had verloren van Joe goslavië. Die ploeg werd eerder dit seizoen tijdens de Europese landencompetitie twee keer kansloos gelaten. Ook nu had Kalun Yu Nederland in de race kunnen houden, maar hij ver loor van voormalig wereldkam pioen mannendubbel lij a Lupu- lescu, de verre van fitte nummer drie van Joegoslavië. Yu won de eerste game, leidde in de tweede met 7-1 en ging vervolgens roemloos ten onder. Luxemburg Nederland won vervolgens met 3-0 van Luxemburg (3-0-zege van Yu op Fabien Simon), van Rusland en van Kroatië (3-1). In dit duel verloor Yu van Ivan Juz- basic. In de strijd om de negende en tiende plaats verloor Oranje met 3-2 van Griekenland. Om dat Danny Heister rust had ge kregen, speelde Kalun Yu op de tweede positie twee wedstrij den. Hij versloeg de sterke Kalinkos Kreanga met 3-0, maar verloor vervolgens van de een stuk zwakkere verdediger Tsiokas (1-3). SCHORE - Rubiquil, de tienjarige hengst uit de stal Hexagon, is goedgekeurd door de KWPN. Het dressuurpaard van Lau rens en Leunus van Lieren uit Schore kreeg een 6,5 voor de stap, een 8 voor de draf, een 8,5 voor de gallop en een 8,5 voor aanleg als dressuurpaard. Leunus van Lieren vond het feit dat Rubiquil is toegelaten tot het stamboek van het KWPN een bevestiging van zijn vakmanschap. ,,Ik heb van het begin af aan geloofd in Rubiquil, zonder me iets aan te trekken van een stamboek of iets dergelijks. Het is fijn dat nu blijkt dat ik het destijds goed heb gezien." Dankzij het goedkeuren van Rubiquil hebben drie andere paarden uit de Hexagon-stal de status van sterpaard gekre gen. Ze kregen eerder tijdens de stamboekkeuring meer dan zeventig punten, maar konden de sterstatus pas krijgen wan neer de vader een goedgekeurde hengst was. Vrijdag 26 april houdt Stal Hexagon open huis in Schore. Liefhebbers kunnen Rubiquil en zijn talrijke nakomelingen dan bekijken. MIDDELBURG - De hockeyers van Rapide verspeelden in de vierde klasse dure punten in de strijd om de titel bij hekken sluiter Middelburg: 2-2. De Hulster ploeg pakte daarmee ech ter meer dan eerder dit seizoen. Toen werd namelijk verloren in een duel dat later ongeldig verklaard werd, omdat de thuis ploeg met een ongerechtigde speler had gespeeld. Middelburg speelde op de counter en was daardoor een ge vaarlijke tegenstander voor de Hulstenaren. Michel Ijsebaert zette Rapide niettemin op voorsprong, maar nog voor de rust maakte Wesley Maljaars gelijk. Na de hervatting werd het door Maljaars zelfs 2-1 en moest Rapide alle zeilen bijzetten om een gelijkspel uit het vuur te slepen. Hierin slaagde het pal voor het einde via een doelpunt van Koen Totté. KRUININGEN - Kjeld van der Lij ke is zaterdag in een massa sprint winnaar geworden van de vierde en laatste trainings- ritten van TMZ (Trimbelangen Midden-Zeeland). Meteen nadat het startschot geklonken had in Kruiningen, werd er uit het peloton gedemarreerd. Alle uitvalspogingen werden echter vakkundig tenietgedaan. In de eindsprint zette Dennis Mesu fel aan, maar hij kon Kjeld van der Lijke niet van zijn tweede ritzege afhouden. De Brabander Roger Oomen werd derde. Bij de veteranen kwam Wim Wielhouwer als eerste over de streep. In de eindsprint van een kopgroep vanzes hield hij on der anderen de Zeeuwen Jan Meijers, Pieter Tilroe, Ko Schrier en Hans van Dijke achter zich. Kevin Gideonse uit Heinkenszand greep de overwinning bij de recreanten, vóór Goesenaar Ron Bosch. BREDA - Tijdens de laatste schaatswedstrijden van dit sei zoen hebben Corné Lepoeter en Marianne Treur twee Zeeuw se records verbeterd. De 27-jarige Lepoeter uit Wemeldinge verbeterde zijn eigen Zeeuwse record op de 300 meter met driehonderdste van een seconde en reed een tijd van 25.37 seconden. De zeventienja rige Marianne Treur verbeterde het oude record van Dorien Janse op de 1000 meter. De schaatsster uit Oud-Sabbinge reed een tijd van 1.37.79. Verder verbeterde pupil Anouk Fase haar pesoonlijk record op de 100 meter en verstevigde hiermee haar eerste plaats op de landelijke ranglijst van de pupillen voor de 100 meter. Maarten Janse en Niels Goverse verbeterde hun persoonlijke records op de 100 en 300 meter. Goverses tijden waren 11.18 en 27.38 en Maarten Janse reed 11.20 en 27.00. door Lucien Roelandt HEIKANT - Met een overwinning van Den nis Evertse in de klasse Z en Eva Jakobsen in de klasse B reed de jeugd zich zaterdag in het Hippisch Sportcentrum Heikant in de kijker. Bovendien denderde Jeroen Burin in een zinderende barrage op de rug van Champagne du Nord naar de overwinning in de ldasse L. De pas dertienjarige Martine Schouten werd met High Society knap tweede. Bram Wattel maakte het de ruiters met zijn technische parcoursen in de laatste indoor- wedstrijd knap lastig. In de klasse L, met ruim veertig starters de rubriek met de meeste deelnemers, hielden inhet basispar- cours zelfs zestien combinaties de nul op het scorebord. Van hen hield Martine Stouten met High Society als eerste ook in de barra ge het strafblad blank. Het jeugdtalent uit Serooskerke stuurde de Renville-zoon in 30.42 naar de finish. Een tijd waar een aantal van de in Heikant aan wezige profs zich op stukbeten. Stouten mocht zelfs tot de laatste sprong hopen op de zege. Het was Jeroen Burm met Cham pagne du Nord die aan deze hoop een einde maakte. Als een raket stuurde de ruiter uit Hulst de ruin over het parcours en het de klok op 28.62 stilstaan. Toch toonde Stouten zich niet teleurgesteld. „Het is bekend. Jeroen is snel en gaat er al tijd voor. Mijn enige kans was dat hij een springfout zou maken. Maar je zag het, hij was niet alleen snel maar zijn paard kwam ook niet in de buurt van het hout. Als je dan in dit deelnemersveld als tweede eindigt, kun je alleen maar tevreden zijn." In de klasse B bleef Eva Jakobsen als enige van het hout in de barrage. De vijftienjarige amazone uit Serooskerke toonde zich met de bruine merrie It's Lotto ook qua stijl (48 punten) duidelijk de beste. Streekfavoriet Johnny Thijs uit Sint Jansteen haalde met Delfa een paal naar de bodem en moest ge noegen nemen met de tweede stek. Met jeugchnternational Tim Lips en be- roepsruiter Andor Leeuw als concurrenten in de barrage leek voor velen Dennis Evertse kansloos voor de zege in de klasse Z. De veertienjarige ruiter uit Nieuwland bleek echter weinig onder de indruk van deze ge renommeerde namen. Hij realiseerde zich dat hij met Juzelma niet sneller kon zijn dan Lips en Leeuw. De Brabanders kregen ech ter respectievelijk één en twee balken aan hun broek. Met een fantastische rit stuurde Dennis Evertse de merrie Juzelma met een foutloze ronde naar de overwinning. In de klasse ZZ toonde Ilyo de Loos zich met Nadir de beste. De ruiter uit Hulst besliste daarmee de titanenstrijd met clubgenoot Luc Cornelissens met Prins Forever alweer in zijn voordeel. dinsdag 2 april 2002 Jeroen Burm schreef met Champagne du Nord in een spectaculaire rit de klasse L op zijn naam. foto Camile Schelstraete Hans Groffen (links) en Charles Kuijpers tijdens hun duel in het ZK snelschaken. foto Lex de Meester door Edwin Alblas EINDHOVEN - De hockeysters van Rotterdam wonnen dit weekeinde in Spanje de Europa Cup H, de mannen van Oranje Zwart eigenden zich gisteren in Eindhoven ook die trofee toe. Het Nederlandse succes in Bra bant werd mede geregisseerd door twee Australische manne tjesputters: Troy Elder (24) en Brent Livermore (25), exponen ten van het 'powerhockey', dat Oranje bij het onlangs gehou den WK in Maleisië nog te machtig was. Je zou ze in het ruim bemeten shirt van Oranje Zwart bijna niet herkennen. Twee keer zo veel stof als het Australische tri cot waarin de hockeyers Troy Elder en Brent Livermore en hun landgenoten nog maar drie weken terug zo veel indruk maakten. Stoere, nietsontzien de knapen met afgetrainde li chamen in mouwloze shirts, die niets liever wilden dan de tegen stander 'opvreten'. In weinig doen de twee 'Aussies' in Eind- hovense dienst daar nog aan herinneren. Een Europa Cup-toernooi be staat voornamelijk uit veredel de en niet bepaald beziens waardige oefenpotjes tegen clubteams uit Schotland, België en Polen, waarin tegenstanders hinderlijk voor je voeten lopen. „In de grote wedstrijden op een WK krijg ik meer ruimte om te spelen, omdat de tegenstander dan ook op mijn ploeggenoten moet letten", mopperde Elder, die onder deze omstandigheden niet zijn beste partijen speelt. Slechts een finale, Oranje Zwart speelde gisteren de in een serie strafballen besliste eindstrijd (1-1) tegen het Engelse Reading, voldoet in de regel aan de amu sements- en kwaliteitsnormen. Een prijs is een prijs, redeneren niettemin Elder en Livermore, buiten het veld beleefde j ongens voor wie geen verzoek te veel is. Bovendien verzwaart een cup het loonzakje. Maar eerlijk is eerlijk, spelen in Nederland is anders dan met Australië op een WK de trend zetten. Australië kreeg in Maleisië veel lof toegezwaaid voor de manier van spelen, die de ploeg in de net verloren finale tegen Duitsland bracht. Hoog tempo, hard slaan, de kortste weg naar het doel zoeken en alles onder het motto 'wie niet waagt wie niet wint'. De toon die de finalisten in Ku ala Lumpur zetten is voor Ne derland nog te hoog gegrepen, luidde de algemene conclusie. Livermore: „Wat betreft fysiek, fitness en skills ligt de stan daard nu hoger. Dat vergt ook specifieke training en misschien heeft een land als Nederland zich dat voor de World Cup niet gerealiseerd. Wij hebben in de voorbereiding werkelijk alles gedaan. Toen Nederland in Ma leisië een oefentoernooi speel den, trainden wij in speciale ka mers, waarin de hitte en hoge vochtigheidsgraad van Kuala Lumpur werden nagebootst. We voelden ons ook het fitste team." En dan was er nog het veelbe sproken shirt zonder mouwen en boordjes, waar een 'afschrik kende' werking vanuit ging. Een onvoorzien voordeel, lacht Elder. Wetenschappers waren het allemaal over eens dat je in het klimaat van Kuala Lumpur beter zo weinig mogelijk stof aan je lichaam kunt hebben. Geen groot door zweet zwaar geworden shirt dus." Not done Dat de noviteit in hoge bo bokringen tot veel afkeurende reacties leidde deert de Austra liërs allerminst. Livermore, la chend: ,,We begrepen wel van Nederlandse officials dat zoiets in Nederland 'not done' is. Maar ach, je moet een beetje met je sport meegroeien." Een onbedoeld advies ook aan de Nederlanders, voor wie de Australiërs nog een groot res pect aan de dag leggen. Elder: „Je mag nooit denken dat je een voorsprong hebt genomen op bepaalde teams." Livermore: „Ik verwacht dat Nederland, dat toch wel wat bepalende spe lers is kwijtgeraakt, nog wel te rug slaat." Maar wellicht dat Australië nog wel eerder toeslaat. Tenslotte won Australië bij het WK niet de hoofdprijs en is de honger aller minst gestild. De Common wealth Games staan deze zomer hoog op het verlanglijstje. En later de Champions Trophy in Keulen. Maar op weg naar dat succes is een Europa Cup na tuurlijk ook nooit weg. GPD door Roeland Alders VLISSINGEN - Charles Kuij pers van schaakvereniging De Pion uit Roosendaal heeft zater dag de Open Zeeuwse snel- schaaktitel in de wacht ge sleept. Met zestien punten uit twintig wedstrijden eindigde hij welis waar gelijk met clubgenoot Mark Smits, maar doordat Kuijpers een half weerstands door Joop van den Oudenhoven ETTEN LEUR - Het drieban denteam van Brasserie Ocken- burgh/Nutswerk sleepte giste ren voor de poorten van de hel een puntje weg. Lange tijd zag het er naar uit dat de punten bij tegenstander Aipa Shipping zouden blijven, maar John Tijs- sens zorgde na een ultieme in haalrace voor winst op Jan Ar- nouts en daarmee voor een punt voor de bezoekers. In het eerste wedstrijddeel hiel den de teams elkaar al keurig in evenwicht. Ron Schumann liep vrij snel een grote achterstand op tegen een knap spelende Ad Broeders. Via de tussenstanden 10-3, 20-5 en 27-7 was het ge vecht al in een vroegtijdig stadi,- puntje meer had vergaard, werd hij winnaar. Hans Groffen werd derde met vijftien punten. Kuijpers begon voortvarend met vijf winstpartijen. Pas in de zesde ronde moest hij een neder laag incasseren tegen HWP- speler Hans Groffen, die een ronde later alweer verloor van Mark Smits. René Tiggelman, Middelburgs hoop in bange da-, gen, kon de latere winnaar Kuij - pers op remise houden zodat het bovenin spannend bleef. um beslist. Met 50-31 na 44 beurten was de winst voor de man uit Oosterhout. Martin Spoormans nam Anno de Kleine in de negende beurt in de wurggreep met een serie van zeven en liet zijn tegenstander niet meer ontsnappen. Uitste kend spelend bereikte de Belg de finish in 28 beurten bij de stand 50-30. In de nabeurt poetste De Kleine zijn gemid delde nog wat op door een serie van negen te produceren, maar Spoormans had de buit al bin nen: 39-50. Vier spelers deelden de kopposi tie, onder wie toch weer HWP- erHans Groffen. Groffens club genoot Mark de Waal had net zoals Charles Kuijpers en zijn zoon Peter Kuijpers zevenen- halve punt vergaard. Achter volger op een half puntje was René Tiggelman, die het in de elfde ronde moest opnemen te gen rivaal Groffen. Door een puntendeling bij deze partij en bij die van de 'oude' Kuijpers kwam Mark de Waal aan de kop Het tweede wedstrijddeel bracht Roland Forthomme te genover landgenoot Eddy Merckx en John Tijssens tegen Jan Amouts. De start van Merckx was goed en hij toonde Forthomme zijn bedoelingen. Die antwoordde gevat tot de tussenstand van 17-15 was be reikt. Even haperde het bij Forthomme en Merckx sloeg toe. Met series van vier en tien werd de kloof geslagenIn de ne gentiende beurt kwam Forthomme nog even iets dich terbij met een serie van zes, van het klassement. Tot ronde veertien leek er voor de HWP- ers Groffen en De Waal niets aan de hand, maar het noodlot sloeg toe. Groffen kon het niet bol werken tegen Souburger Albert Vermue en De Waal moest zijn meerdere erkennen in Middel burger Johan de Wolf. Mede door deze nederlagen konden de beide Meesterklassers geen aanspraak op de titel meer ma ken, zodat Charles Kuijpers er met de hoofdprijs vandoor ging. maar kort daarop deed Merckx hetzelfde. Bij 50-40 was het pleit na 30 beurten beslecht. Jan Arnouts ging tegen Tijssens voortvarend van start en had lange tijd de touwtjes in han den. Na producties van vier en zes was de tussenstand 20-12 in het voordeel van de lokaalhou der. Maar de 'Ti lburg Tijger' was niet zomaar te verslagen. Met series van vijf, vier en later nog eens zes kwam hij terug in de partij. Vanaf de stand 41-40 ging de spanning een cruciale rol spelen. Tijssens kon hiermee het best uit de voeten en maakte op een cruciaal moment een se rie van vier, waarmee de stand op 45-49 kwam. In de 35e beurt bracht Tijssens met een fraaie harmonicastoot de partij op zijn naam en daarmee een punt voor Ockenburgh. door Willy van Leeuwen VLISSINGEN - Het mannen- team van Drive uit Sas van Gent is goed gestart op de eerste wed strijddag van de districtstennis- competitie. Debutant Jacoba van Beieren kreeg er in Sas van Gent met 6-0 van langs. Titel verdediger Smash haalde flink uit tegen Sluiskil: 5-1. Game'78 opende met een 4-2-overwin- ning op De Schelde. Smash en Sluiskil begonnen ge motiveerd aan hun eerste com petitiewedstrijd. Ronald van Remortel en Dethlef Pieters maakten er een spannende en kelpartij van. De eerste set was gemakkelijk voor Ronald van Remortel met 6-2, maar in de tweede set had Van Remortel vier matchpunten nodig om Pie ters op de knieën te krijgen. Alexander Bauwens kwam te gen Jos Zegers niet in de proble men en won met tweemaal 6-2. Patrick Vervaet liep in zijn eer ste competitiewedstrijd van dit seizoen een nederlaag op tegen Sluiskil-voorzitter Coen Dob- beleir. Dobbeleir won met 2-6 en 4-6 en bezorgde daarmee zijn team het enige punt. Edward Bleyenberg moest de Smash- speler laten gaan met 6-3 6-4 en moest ook samen met Dethlef Pieters de dubbel aan de thuis ploeg overlaten. Het duo Bau- wens/Vervaet won met 6-4 6-3. Het tweede dubbelspel kwam ook in Smash-handen. De com binatie Van Remortel/Bral was met 6-3 7-6 te sterk voor Dobbe- leir/Matthijs, waardoor Smash vijf punten in zijn eerste wed strijd verdiende: 5-1 Debutant In Sas van Gent stroopte het team van captain Paul Cort- vriendt de mouwen op tegen de butant Jacoba van Beieren. Kim Langeraert won in een drieset ter van Tony Verjouw (6-14-6 6- 3), terwijl Sascha Saey toch even moest aanzetten tegen de dapper strijdende Jan Leeu wenhaag, die met tweemaal 6-4 werd verslagen. De beide cap tains Paul Cortvriendt en Cees Lindhout speelden een leuke wedstrijd, maar de Drive-cap tain ging met de eer strijken: 6-2 6-4. Tony Seen maakte in de laatste enkelpartij korte metten met zijn tegenstander Bokse en won op zijn slofjes met 6-0 6-1. De beide dubbelpartijen kwa men in handen van de thuis ploeg, die na de eerste wedstrijd dan ook aan de leiding staat met zqs punten. In Vlissingen speelde Game'78 volgens captain Pascal van Poecke een prima wedstrijd. Vooral omdat bij De Schelde oud-A2-speler Jurjen Mooi- broek, nu Bl-speler, van de partij was. Mooibroek won zijn enkelpartij van Tom Huis gemakkelijk met 6-16-4enookindedubbelpartij bezorgde Mooibroek zijn team een punt door samen met Olaf Lijnbach met tweemaal 6-4 te winnen van Tom Huis en Niek de Koster. Pascal van Poecke pakte een punt voor zijn team in zijn en- kelpartij tegen Ruben Hendrik- se. Hendrikse won de eerste set met 7-6 na een 5-1-achterstand. Daarna kwam de Game'78-cap- tain op dreef en was er geen hou den meer aan: 2-6 1-6 Robin de Witte en Niek de Kos ter zegevierden in hun enkel- partij over De Looff en Lijn bach. Pascal van Poecke en Robin de Witte zorgden voor de 4-2-zege door hun dubbel van Hendrikse/ Kokelaar te winnen met 0-6 6-7. AIX-EN-PROVENCE - Piëdro Schweertman is bij het Euro pees kampioenschap squash voor spelers tot negentien jaar vijfde geworden met het Neder lands team. Die vijfde plaats was een tegen vallende klassering. De als tweede geplaatste ploeg werd in de kwartfinale met 2-1 uitge schakeld door Tsjechië. Schweertman eindigde in het individuele toernooi eerder al op de dertiende plaats. De acht tienjarige squasher uit Koude- kerke werd uitgeschakeld door de Tsjechische nummer één van de wereld, Jan Koukal. Schweertman was tevreden met zijn dertiende plaats. „Als je gunstiger loot, kan je misschien verder komen. Met deze loting zat er echt niet meer in. Vooraf had ik gehoopt op een plaats tussen de dertiende en zestiende plaats. Het is nu de dertiende plek geworden. Dit was voor mij het hoogst haalbare. Ik hou er in ieder geval een goed gevoel aan over. Ook omdat ik tegen de nummer één van de wereld niet werd weggespeeld. Ik was niet kansloos."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19