Competitie onder hoogspanning Terneuzen lacht, maar is niet blij Boogerd smijt met zijn krachten Ergernissen Dl!©®yiD PSV grote winnaar in paasweekeinde Resterend programma Duel gestaakt na beledigende spreekkoren Björn Langeveld rond met Hoek Zorgen nemen toe bij Kapelle WHS nadert de koplopers Dure misser van SAR dinsdag 2 april 2002 Yu bewijst zichzelf een goede dienst Van Persie gaat zijn eigen gang Van der Geest smaakmaker Eggenkamp sterk in zeeslag door Peter van Duyl DEN HAAG - Goed is het al het hele seizoen niet, maar de voet balcompetitie is in jaren niet zo spannend geweest. Kansen ke ren met de week. PSV mocht zich de grote winnaar van het paasweekeinde noemen. Na het puntenverlies van Ajax bij Vi tesse (3-1) en Feyenoord tegen RKC (1-1), grepen de Eindhove- naren gisteren voor de zoveelste maal dit seizoen de laatste stro halm. Heerenveen werd met 4-1 verslagen. Vorige week maakte PSV-trai- ner Erik Gerets nog een diepe knieval voor Ajax en Feye noord. Na de 1-1 tegen de Am sterdammers stelde de Belg dat er een wonder moest gebeuren als PSV alsnog kampioen zou worden. De gebeurtenissen van het afge lopen weekeinde hebben alles weer anders gemaakt. Ajax is ondanks de nederlaag in Arn hem nog koploper. De ploeg van Koeman heeft 29 wedstrijden gespeeld en 58 punten. Feye noord en PSV hebben beide een wedstrijd minder gespeeld en respectievelijk twee en vier punten minder dan de Amster dammers. Het behoeft geen commentaar dat er gisteren louter lachende PSV'ers door de catacomben van het Philips-stadion stapten. Toch was Gerets de eerste om de euforie te temperen. „Deze zege Ajax (29-58). Thuis: FC Den Bosch. FC Groningen, FC Utrecht. Uit: NEC, Sparia. Feyenoord (28-56). Thuis: NAC, Hee renveen. Uit: Fortuna Sittard, De Graaf schap, PSV, Willem II. PSV: (28-54). Thuis: Feyenoord, Spar ta, Willem II. Uit: FC Den Bosch, De Graafschap, FC Twente. geeft de burger moed, maar we zitten nog steeds in de wachtka mer", stelde de oefenmeester. Feyenoord staat er op papier het beste voor, maar moet over twee weken naar Eindhoven voor de kraker tegen PSV. Het zal de vijfde keer zijn dat de twee top clubs elkaar dit voetbaljaar treffen. De Rotterdammers lie ten het in de eigen Kuip lelijk af weten tegen het RKC Waalwijk. De Brabanders namen via Ro bert Fuchs brutaal de leiding en Feyenoord mocht zich opnieuw bij Pierre van Hooijdonk bedan ken, dat het alsnog een punt uit het vuur sleepte. De spits kopte acht minuten voor tijd een vrije trap van invaller Korneev in het doel. i Balen Trainer Bert van Marwijk baal de van de tegenvaller. „We heb ben voor de zoveelste keer dit seizoen verzuimd de concur rentie een flinke slag toe te brengen. Ook bij Ajax was zondag in Arnhem de teleurstelling van de gezichten te lezen. De Amster dammers, negentig minuten on der de maat, leidden lang met 1-0, maar gingen uiteindelijk ten onder aan de fysieke kracht van Vitesse. Er was geen Ajacied die na afloop durfde te beweren dat het 3-1 verlies onterecht was. Vier maanden na zijn en tree in de Arena trok trainer Koeman dezelfde conclusie als in zijn eerste weken. „Niet al leen techniek is belangrijk, het voetbal vraagt ook andere kwa liteiten. Je moet niet denken dat je met Ajax ver kunt komen als je op wilskracht wedstrijden wilt winnen. Dan kunjebeterde helft van je spelers wegdoen en helemaal opnieuw beginnen." Misstappen kan Ajax zich niet meer veroorloven, maar toch blijft het geloven in de landsti tel. De Amsterdammers hebben op papier het makkelijkste pro gramma van de drie kampioens kandidaten. „Vijf keer winnen, dat moet genoeg zijn", meent doelman Fred Grim. „Natuur lijk kan dat. Wij mogen geen te genstander onderschatten, maar de ploegen die wij nog treffen zijn niet van het niveau PSV of Vitesse." Het is nu al zeker dat de nieuwe kampioen het laagste puntento taal in jaren zal vergaren. Feye noord kan maximaal nog 74 punten halen, Ajax 73 en PSV zelfs nog minder. Zo'n laag to taal is niet meer voorgekomen sinds Ajax in 1990 kampioen werd met, omgerekend naar het systeem van drie punten voor een overwinning, 68 punten. GPD PSV'er Mateja Kezman probeert een sliding van Gérard de Nooijer te ontwijken. fotoToussaint Kluiters/ANP 7k heb me deze week aan nogal wat zaken geërgerd. Zo vond ik het schandalig dat de clubleiding van Hee renveen ontbrak bij de begra fenis van het dochtertje van Brian Tevreden. Brian heeft vier jaar bij Heerenveen on der contract gestaan en dan mag je toch wel een beetje respect tonen. Ik ben samen met een aantal spelers er naartoe geweest. Op die ma nier je medeleven tonen, is het minste watje kunt doen. Een andere irritatie is Arie van Eijden, de algemeen di recteur van Ajax. Die man gaf na die rellen bij Ajax 2-FC Utrecht doodleuk de schuld aan de media. Die hadden het opgeblazen. Verder hadden de cameramensen zich mis dragen. Denk je nou echt dat die gasten met die zware ca mera's erop los geslagen heb ben? Wat een onzin. Die gasten moes ten op de vlucht voor die zoge naamde sup porters. Het waren aantij gingen die kant noch wal raakten. Als Van Eijden dat later op de tv heeft teruggezien, moet-ie zich toch kapot geschaamd hebben of gedacht hebben dat-ie te veel gedron ken had? Het heeft er overigens veel van weg dat de rellen met de supporters weer steeds erger worden. Laatst werd er ook al gevochten bij een wed strijd van FC Tivente en ik heb begrepen dat het bij Veendam-Zwolle ook niet echt rustig is geweest. Wat er bij Haarlem-Telstar is ge beurd, slaat natuurlijk alles. Als je een speler, die betrok ken is geweest bij een auto ongeluk, gaat uitschelden voor moordenaar, heb je vol gens mij geen opvoeding ge noten. Het is heel goed dat Luinge die wedstrijd heeft gestaakt. Ik heb me ook geërgerd aan onze bondscoach, Dick Ad vocaat. Hoe kun je Pierre van Hooijdonk, de beste spits van Nederland, nu zo behande len? En dan ook nog boos worden als hij uiteindelijk afzegt, omdat hij zich tweede keus voelt. Kijk, het was al raar dat Van Hooijdonk te gen Engeland niet werd op geroepen. En nu tegen Span je zat hij erin eerste instantie ook weer niet bij. Pas toen Van Nistelrooy met een bles sure afhaakte, werd hij als nog gevraagd. Van Hooij donk is misschien niet de eerste spits van Oranje, maar dan mag je wel een beetje res pect voor zo'n jongen op brengen. Zijn kwaliteiten worden niet op de juiste G waarde ge- schat. Ik vind o- het goed hoe 7 Van Hooij- V W donk nu heeft gehandeld. Ik zou me ook niet laten misbruiken. Hoe goed moetje dan wel niet zijn om bij Oranje te komen? En als je dan weet dat Jaap Stam en Michael Reiziger er wel bij zitten... Stam heeft vijf maanden niet gespeeld, ter wijl Reiziger meestal op de bank zit bij Barcelona. Mijn laatste ergernis is de ne derlaag die we met Heeren veen tegen PSV leden. Weer kwamen we er in een uitwed strijd tegen een topclub niet aan te pas. We kunnen dat laatste stapje naar de top maar niet maken. Dan heb je het dus over een kioaliteits- verhaal, anders is dit niet verklaren. Gérard de Nooijer k\ HAARLEM - De voetbalwed strijd FC Haarlem - Stormvo gels/Telstar is zondagmiddag na 75 minuten gestaakt vanwe ge beledigende spreekkoren. Supporters van Haarlem maak ten speler Germaine Levant van Stormvogels uit voor moorde naar. Scheidsrechter Luinge to lereerde dat niet en legde de wedstrijd plat bij een stand van 2-0 in het voordeel van Storm vogels. Het kleine groepje supporters van Haarlem was in de eerste helft begonnen met het uit schelden van Levant. Toen leg de Luinge het duel tien minuten stil. De schare boosdoeners kreeg als waarschuwing dat bij een volgende scheldpartij de wedstrijd over en uit was. Dat gebeurde dus na dertig minuten in de tweede helft. Levant was ongeveer zes maan den geleden betrokken bij een verkeersongeval. Hij bestuurde de auto die op de Noordzeeweg in Amsterdam op de andere weghelft terechtkwam en fron taal botste op een tegenligger. In die auto zat een zwangere vrouw. Haar nog ongeboren kindje overleefde het ongeluk niet. Luinge was onthutst over de spreekkoren. „Het was ver schrikkelijk. Ik was niet de eni ge die niet verder wilde. Ook trainer Otto van Haarlem wilde stoppen. "ANP KLOETINGE - Kloetinge-ver- dediger Björn Langeveld speelt volgend seizoen bij Hoek. De overgang naar de concurrent werd gisteren bekendgemaakt door Hoek-manager Patrick Naudts. Kloetinge werd voor de bekerwedstrijd tegen Terneu- zen op de hoogte gesteld. Volgens Naudts is Langeveld een welkome versterking voor Hoek. „Ik wil hem er heel graag bij, omdat hij een verdediger is die goed meevoetbalt en ook op het middenveld kan spelen. Bij Kloetinge werd Langeveld voor het duel met Terneuzen naast de ploeg gelaten. Trainer Diederik Hiensch koos voor een centrale verdediging met Jef frey van de Velde en Arno Me- laard. „Ik heb John Bentschap Knook vervangen, omdat hij de laatste weken geen beste indruk maakt. En Langeveld speelde niet, omdat hij zaterdag bij Ro- da Boys geel heeft gekregen en de komende twee wedstrijden geschorst is." door Edward Swier BEERSEL - Als een dier dat lang op stal had gestaan en ein delijk de wei in mocht, zo voelde Michael Boogerd zich zondag ochtend, aan de start van de Brabantse Pijl. Tien dagen had de Rabo-renner geen enkele wedstrijd gereden. Overenthou siast ging de Hagenaar de strijd aan. Imponerend was zijn pe daaltred, groot de wilskracht. Maar misschien was het ook al lemaal wel iets té gedreven en té onstuimig, vond ploegleider Adri van Hou welingen. Toen de prijzen verdeeld werden, moest Boogerd voor al zijn inspannin gen de tol betalen. En dus werd hij uiteindelijk, op luttele tellen van de Belgische winnaar Fabi an de Waele, negende. „Al weet ik nu dat het met de vorm goed zit, ik sta nog steeds op nul ze ges." Vlammen Het is er de Rabobank-organi- satie veel aan gelegen - zeker nu Erik Dekker moet revalideren van zijn beenbreuk - in zowel Luik-Bastenaken-Luik, de Am- stel Goldrace als de Giro een op en top fitte Boogerd aan het ver trek te brengen. Dan moet Boo gerd vlammen. Mede daarom is de seizoensopbouw van de 29- jarige Hagenaar rustiger, en mag de topvorm er nog niet zijn. Dat brengt zo zijn schaduwkan ten met zich mee. De wilskracht en eerzucht van de coureur drei gen het momenteel te winnen van de wetenschappelijke plan ning waar Boogerds fysieke hoogtepunt moet liggen. „Ik weet ook dat als ik Luik-Bas tenaken-Luik win, ik alles wat voordien gebeurd is vergeten ben. Maar nu leeft toch dat ver velende gevoel: ik sta nog steeds op nul zeges. Nul! Vorig jaar won ik hier en was dat nota bene mijn zesde overwinning van het seizoen." Ploegleider Van Houwelingen: „Het zit in zijn karakter, hij wil graag. Maar zes man van je ploeg laten jagen op een kop groep met onbekenden is niet slim. Michael heeft er nog steeds moeite mee eerst het bordje van een ander leeg te eten Omlopen De Brabantse Pijl, met start en finish in Beersel, is wel een koers naar Boogerds hart. De wedstrijd kent zes plaatselijke omlopen met beklimmingen van de Lindenberg, Bruineput en Alsemberg. De laatste jaren eindigde hij regelmatig op het podium: derde in 1997 en 1998, tweede in 1999 en winnaar in 2001. „Dit is geen wedstrijd om gecontroleerd te koersen", wist de Rabobank-kopman. Toch realiseerde Boogerd zich dat hij had moeten inhouden. „Het is natuurlijk niet aan mij, om tachtig kilometer voor de streep te openen. Dat is iets voor de jonge gasten. Waarom zij dat dan niet doen? Dat weet ik niet, maar op hun leeftijd deed ik het wel." Een lelijke valpartij deed Boo gerd halfweg koers ontvlam men. Mapei-renner Pedro Horrillo Munoz was na de be voorrading erg onvoorzichtig. Zijn etenszak belandde in het achterwiel van Boogerd, die een flinke tuimeling maakte. Diens linkerelleboog en heup waren ontveld, ook moest hij een ande re fiets pakken. „Ik voelde me nadien een beetje houterig, stijfjes. Maar het gaf wel een adrenalinestoot." Met hulp van ploegmaten werd het peloton achterhaald, de achtervolging op een kopgroep ingezet en daarna de beslissende ontsnap ping geforceerd. Addy Engels, Sven Nys en Geert Verheyen brachten Boogerd aan het front, Karsten Kroon en Mare Lotz neutraliseerden nadien de te genaanvallen van Andrej Tsj- mil. Finale In de finale streden uiteindelijk dertien man om de eindzege. Be halve Boogerd en Verheyen za ten daarbij de Domo's Bruy- landts en Cassani, het Mapei duo Aggiano en De Waele en ook Chris Peers (Cofidis), Serge Ba- guet (Lotto) en Rolf Sörensen (Landbouwkrediet) Na menig uitval probeerde Ver heyen het op. acht kilometer voor de streep, nadien plaatste ook Aggiano nog een demarrage op de Alsemberg. Fabien de Waele, Erwin Thijs en Chris Peers beantwoordden de ont snapping, Boogerd bleef het antwoord schuldig. De Waele, nieuw bij Mapei, won met ge mak de spurt van het kwartet en boekte zijn eerste zege in Itali aanse dienst. De coureur uit Ou denaarde verdiende met zijn winst bovendien zo goed als ze ker een startbewijs voor de Ron de van Vlaanderen. Boogerd zal daar niet starten. Zijn route naar de Waalse Pijl (17 april) en Luik-Bastenaken- Luik (21 april) loopt via de Ron de van het Baskenlanddie van 8 tot 12 april duurt. „Misschien dat ik daar dan van die nul af kom." GPD Bekerwinst in Kloetinge overschaduwd door slechte competitiestand door Frits Bakker KLOETINGE - De vuist van Ronald van Sliedregt ging even omhoog en in de buurt van de dug-out werd voorzich tig gejuicht. Het laatste schot van Terneuzen was goed voor bekerwinst op Kloetinge (4-2 in de strafschoppen- serie), maar de vreugde om het succes werd ruw verstoord door het slechte nieuws uit de competitie. „We lachen wel, maar we zijn niet blij", bracht voorzitter Eddy Dobbeleir de stem ming treffend in beeld. Terneuzen werd op de inhaaldag weer door een concur rent gepasseerd op de ranglijst en staat na gisteren op een positie die bedrei gend is voor verlenging van het verblijf in de hoofdklasse. Het sombere perspectief overschaduw de het succes in de beker, dat na de 2-2 in de reguliere speeltijd op het veld van Kloetinge vanaf de strafschopstip werd bevochten. Ronald van Sliedregt schoot in de voorlaatste poging de be slissende strafschop achter Kloetinge- keeper Smeding. De gunstige score was verder vooral de verdienste van Jacky Lambert, die twee keer raak schoot in de wedstrijd zelf en van Erik de Koeyer. De stoere Terneuzense keeper verricht te prachtige reddingen en stopte tijdens de toegift de strafschoppen van Erik de Groene en Marcel Lourens. De beker, die Terneuzen vorig jaar ook al won, kan het debuutjaar in de hoofd klasse glans geven, maar is in deze fase van de competitie van ondergeschikt belang. Zelfs de benoeming van een nieuwe hoofdtrainer is door de zorgelij - ke klassering naar het tweede plan ge schoven. Eddy Dobbeleir verzekert al weken dat hij voor 1 april bekendmaakt wie Paul Telussa na dit jaar zal opvol gen. Dat bleek wat al te voorbarig te zijn geweest. Alle speculaties van de laatste weken zijn volkomen misplaatst. Geert de Poorter blijkt nu ineens geen kandidaat te zijn om trainer te worden. „Hij gaat nog een jaar door met voetballen", zei Dobbeleir na de wedstrijd tegen Kloe tinge met een stalen gezicht. En dat Dick Buitelaar als stroman gaat funge ren, is ook al een pertinente onwaar heid. „We zijn bezig met een hoofdtrai ner en een assistent", liet Dobbeleir we ten. Met de benoeming van de hoofdtrainer is hij bijna rond. De eerste en enige kan didaat, die zorgvuldig geheim wordt gehouden, wil het alleen zelf nog niet naar buiten brengen (volgens ingewij den gaat het om Adriaan Nieuwenhuij- se). Voor de functie van assistent heb ben zich al opvallend veel gegadigden gemeld. „Daarin hebben we maar uit te kiezen wie we graag willen", meldde de voorzitter. Terneuzen blijft in de beker zichzelf en zijn aanhang verbazen en is kennelijk in de prestigeduels met de twee Zeeuw se rivalen op zijn best. De dubbele knock-out die tegen Hoek werd uitge deeld (in de Amstel Cup en de districts beker) kreeg gisteren een mooi vervolg in Kloetinge. In een tegenvallende wed strijd hielden de twee clubs elkaar tot het einde in evenwicht. Terneuzen nam voor een kleine zeshonderd kijkers twee keer een voorsprong en leidde ook bij de rust. Kloetinge bleek evenwel de langste adem te hebben. Jan Baaijens schoot nog geen minuut nadat hij was ingevallen de gelijkmaker achter De Koeyer. De oplevingen van Kloetinge, met een sterk vertimmerd elftal ten opzichte van zaterdag bij Roda Boys (1-0-winst), gaven de wedstrijd na de rust een ander beeld. Twee goals van Lambert, de eer ste uit een magistrale actie op links, af gerond met een diagonaal schot in de verste hoek, gaven Terneuzen lang het voordeel van de twijfel. De tegengoal had zelfs een bijsmaakje. Geert de Poorter kreeg de bal in een duel met Er ik de Groene ongelukkig tegen zijn hand. De Kloetinge-spits, die al weken droog staat, mocht vanaf de stip voor 1- 1 zorgen. Jacky Lambert zorgde na een misver stand in de onzekere verdediging van de thuisclub net voor rust toch weer voor een voorsprong van Terneuzen (1- 2). Dat was nog in een fase waarin Jef frey van de Velde en Arno Melaard, de vervangers in het centrum van de ver dediging voor John Bentschap Knook en Björn Langeveld, elkaar te vaak in de weg liepen. Diederik Hiensch was na de rust wel uitermate tevreden over de nieuwe samenstelling. „Wij hebben de tweede helft gedomineerd, dat vond ik opvallend, omdat we toch maar één dag rust hebben gehad." Mutaties Het offensief, waaruit Kloetinge de partijen in balans bracht, begon zo rond de twintigste minuut na rust. Hiensch had net twee spelers gewisseld: Wilco de Valk, de gevaarlijkste man, maakte plaats voor Jan Baaijens en Emiel Dorst kwam in het veld voor Jef frey Frijters. De mutaties in het elftal hadden onmiddellijk succes. Jan Baaij ens schoot bij zijn eerste balcontact, na storend werk van De Groene, de gelijk maker in (2-2). Terneuzen bleek het meest doeltreffend in de strafschoppen na afloop. De enige misser kwam op naam van Jacky Lam bert. Erik de Groene en Marcel Lourens misten voor Kloetinge. Erik de Koeyer sleepte met twee snelle reflexen de winst uit het vuur. Kloetinge-Terneuzen 2-2 (Terneuzen wint na strafschoppen). 11. Jacky Lambert 0-1, 25. Erik de Groene (strafschop) 1-1,44. Jac ky Lambert 1-2, 69. Jan Baaijens 2-2. Scheidsrechter: A. Don (Oostkapelle)Gele kaart: Geert de Poorter (Terneuzen) en Wou ter Labrujère (Kloetinge). Strafschoppenserie: Danny Magito (Terneu zen) 0-1, Erik de Groene (Kloetinge) mist, Jacky Lambert mist, Emiel Dorst 1-1, Rena- to Dijkstra 1-2, Niels Lodewijk 2-2, Mike But 2-3, Marcel Lourens mist, Ronald van Sliedregt 2-4. Kloetinge: Mark Smeding; Jeffrey Frijters (65. Emiel Dorst), Jeffrey van de Velde, Arno Melaard, Niels Lodewijk; Johan de Goede ren (83. Jordy Bakker), Marcel Lourens, Wouter Labrujère; Wilco de Valk (65. Jan Baaijens), Erik de Groene en Ronald Zuijd- wegt. Terneuzen: Eric de Koeyer; Geert Bos- schaart, Geert de Poorter (46. Matti Buysse), Danny Magito, Hubert van den Hemel; Roel Alberti, Jos Kayser, Mike But, Renato Dijk stra; Ronald van Sliedregt en Jacky Lam bert. Onder toeziend oog van Arno Melaard (rechts) en Niels Lodewijk probeert Ronald van Sliedregt de bal te controleren. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13