OURAN WON Arafat doelwit leger Israël Rellen verzieken halve finale KADO r DES-hormoon ook schadelijk voor kleinzonen MV Dat is een heel ander geluid Kunstroof niet doorgegeven Feest bij Morres paaseieren zoeken! 2epaasdag open Lekker op zoek naar de keuken van je leven Winckelaer De leukste 2e paasdag! Slachtoffer eist verwijdering tatoeage bij misdadiger Geschokte reacties op acties in Ramallah Tweede Kamer verrast Hermans Kritiek op Euregioprojecten Voetbalclubs in financiële nood Jezus onterecht veroordeeld Zesjarige gered uit rioolput 15' Z 3 Zonnige perioden In de middag ook wolkenvelden en kans op een bui. Bij een matige zuidenwind maxima van circa 15 graden. 245e jaargang no. 76 zaterdag 30 maart 2002 los nummer€ 1,50 Kom eerst eens bij ons kijken. Echt alles voor de beginnende muzikant en de professional! DEN DEKKER MUZIEK v/b Biltlaan 69, Kapelle, 0113-330330 www.dendekkermuziek.com ■■■■■■■■■■■a HAARLEM - Door een fout van de politie is de diefstal van vijf schilderijen uit het Frans Hals museum niet bekend in het bui tenland, terwijl de doeken daar wel kunnen opduiken. De politie verzuimde de schilde- rijen, waarde drie miljoen euro, aan te melden bij de internatio nale databank voor geroofde kunst. Dat zegt directeur A. Ott van de Stichting NedArt. Zijn organisatie is agent van het Art Loss Register. Via deze internationale data bank wordt gecontroleerd of spullen gestolen zijn. De Haar lemse politie wilde niet reage ren. GPD Israëlische tanks vuren op het hoofdkwartier van Jasser Arafat in Ramallah. Advertentie en speciaal op 1 e Paasdag om 11.00 uur voor kinderen van 4-12 jaar Morres Wonen b.v., liiLiMMHM Industrieweg 2, 4561 GH Hulst l™ N N 1e Paasdag: 12.00 - 18.00 u. hulst 2e Paasdag: 10.00 - 18.00 u. van onze sportredactie AMSTERDAM - De bekerwed strijd Ajax 2-FC Utrecht (door p Utrecht gewonnen na straf schoppen) is gisteravond ont- sierd door rellen binnen en bui ten het stadion in Amsterdam. Na een halfuur brak een grote groep Ajax-fans door de corri dors, die hen in het stadion scheidden van de Utrecht-sup porters. SBS6 staakte het ver slag van de wedstrijd, omdat verslaggever Leo Oldenburger en cameramensen zich op de perstribune bedreigd voelden. De hooligans liepen over de perstribune op weg naar het vak met Utrecht-supporters. Tot een confrontatie tussen beide groe pen kwam het niet doordat de afrasteringen het hielden. Eén steward van de Amsterdam Arena raakte bij de schermutse lingen lichtgewond. In de rust stichtten groepen sup porters brand in de catacomben achter de hoger gelegen tribu nes waar zij normaliter niet zouden mogen komen. De brandweer rukte met meerdere wagens uit om te blussen. De Amsterdamse politie had (Advertentie) Advertentie geloogd grenen wonen koloniaal wonen new classics wonen katieko wonen woonverlichting woondecoratie buiten wonen bij Winckelaer Bij aankoop van 3000,- Bij Winckelaer gaan ze het voorjaar in met veel nieuwe collecties. Geheel nieuw is de New Classics collectie., meubelen met een antieke inslag. t.w.v. 400,- (afd. tuinmeubelen) Tulp. De keuken van je leven Goes Nobelweg 2-26 Tel. 0113-216230 wonen in eigen stijl Chr. Huygensstraat Strijen <ZH. eil.) 078 - 674 30 OO zich op het duel voorbereid als bij een risicoduel en zette 350 agenten in. Die maatregelen waren genomen, omdat in de voorafgaande week veel te doen was over het aantal treinen en kaarten voor Utrecht-suppor ters. De Utrecht-fans namen aan de rellen in het stadion geen deel. De politie kreeg bij aanvang van de tweede helft de zaak weer on der controle, hoewel de onrust onder de Ajax-fans groot bleef Volgens een politiewoordvoer ster zijn door de hooligans in de omgangen achter de tribunes grote vernielingen aangericht. In het stadion werden 52 men sen gearresteerd. Hoe het kon dat in een van de modernste stadions van Neder land supporters door afzettin gen heen braken, kon de politie woordvoerster niet zeggen. Eerder op de dag deden zich in Amsterdam enkele opstootjes voor. Ongeveer een half uur voor de wedstrijd raakten in de Scheldestraat in Amsterdam- Zuid honderd aanhangers van beide clubs slaags. De mobiele eenheid voerde charges uit. Bij de ongeregeldheden sneuvelden diverse winkelruiten. Bij de incidenten in de stad voor Links rijden kost drie Britten leven TOURS - Drie Britten zijn giste ren in Frankrijk om het leven gekomen doordat zij - zoals zij thuis waren gewend - aan de lin kerkant van de weg reden. In de omgeving van Tours reed een vrachtwagen frontaal op hun auto.DPA van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Kleinzonen van vrouwen die het DES-hor moon hebben geslikt, hebben een veel grotere kans op hy- pospadie, een aangeboren af wijking van de penis. Dat blijkt uit een onderzoek van het Ne derlandse Kanker Instituut in samenwerking met een aantal foto AP ziekenhuizen. De resultaten van het onderzoek worden vandaag de wedstrijd verrichtte de poli tie 21 arrestaties, wat het totaal gisteren op 73 bracht. Volgens chef sport L. Muller van SBS6 was de beveiliging van de perstribune ondermaats. „Schandalig, daar had Ajax veel beter voor moeten zorgen. We hebben voor de tweede helft betere beveiliging geëist en ge kregen, anders hadden we de uitzending niet hervat." GPD pagina 19: Ajax sneuvelt vanaf de stip gepubliceerd in het medisch vakblad The Lancet. Mannen met hypospadie heb ben een urinebuis die niet aan de top van de eikel van de penis uit mondt, maar onder de eikel of halverwege de penis. Hypospa die leidt tot moeilijkheden bij het plassen en bij ejaculatie. Met een operatie op jonge leef tijd is het euvel te verhelpen. De onderzoekers hebben 16.284 Nederlandse moeders met vruchtbaarheidsproblemen on dervraagd. Die zijn van totaal 8 934 zonen bevallen. De moe ders van 205 zonen zijn zoge noemde DES-dochters. Zij zijn in de baarmoeder blootgesteld (Advertentie) Advertentie Op 2e paasdag zijn wij open van 10.00 - 17.00 uur. En in onze IKEA vestigingen hebben wij leuke textiel- en paasactiviteiten. aan het hormoon diethylstilbe- strol (DES). Vier van deze zonen (ruim één op de vijftig) bleken de aandoening hypospadie te hebben. Bij de overige 8.729 jongens bleek dat maar één op de duizend te zijn In Nederland hebben naar schatting tussen de 200.000 en 400.000 vrouwen DES geslikt. Het hormoon werd tussen 1947 en 1975 voorgeschreven om miskramen te vporkomen, maar dat effect is nooit aangetoond. Wel bleken veel kinderen van deze DES-moeders, zowel meis jes als jongens, ernstige klach ten te hebben. ANP GRONINGEN - Een 43-jarige man uit Zuidwolde moet een ta toeage op zijn borst laten ver wijderen. De tatoeage is het portret van een jongen die hij zou hebben misbruikt. De eis tot verwijdering heeft het slachtof fer van het seksueel misbruik ingediend bij de rechtbank in Groningen. De man, die vorig jaar werd op gepakt, wordt verdacht van misbruik van in totaal vijf kin deren. Hij moet binnenkort voor de rechtbank verschijnen. De jongen van wie de man een tatoeage heeft laten zetten, zou twee jaar lang zijn misbruikt. Dat begon toen de jongen twaalf jaar oud was. Hij is inmiddels 17. De advocaat van het slachtof fer, erkent dat de eis vergaand is. „Het laten verwijderen van een tatoeage is medisch gezien een stevige ingreep. Dat moet dan maar. In het belang van het slachtoffer." GPD (Advertentie) "713214"000019l zalerdao vv.IKEA.nl 0900 - 235 45 32 (€0.10/min.) Zomertijd van onze redactie buitenland RAMALLAH - Het Israë lische leger heeft gisteren het hoofdkwartier van de Palestijnse Autoriteit in Ramallah bezet. De Pales tijnse leider Arafat bleef ongedeerd, maar moet het wel zonder water, elektri citeit en telefoon stellen. De Europese Unie en se cretaris-generaal Kofi Annan van de Verenigde Naties hebben de Israëli sche premier Sharon ge vraagd de acties te beëin digen. Directe aanleiding voor de Isra ëlische operatie was de Pales tijnse zelfmoordaanslag woens dag in een hotel. Daarbij kwa men naast de dader twintig mensen om. Sharon riep Arafat gisteren in een televisietoe spraak uit tot vijand. Het Israëlische leger grendelde gistermorgen met tanks de drie ingangen van Arafats kanto rencomplex af. Bulldozers ver nielden de muren rond het pri- vé-kantoor van de Palestijnse leider. Samen met zijn naaste medewerkers zocht Arafat daarop zijn toevlucht in een bunker. Hij zocht contact met Arabische leiders en vroeg hen druk uit te oefenen op Israël om de acties te staken. De Ameri kaanse minister van Buiten landse Zaken Powell zei later op de dag dat Israël de Verenigde Staten heeft beloofd dat het Arafat geen haar zal krenken. Bemiddelen Arafat nam gisteravond ook te lefonisch contact op met voor zitter Prodi van de Europese Commisssie. Hij vroeg de Euro pese Unie te bemiddelen tussen Israël en de Palestijnen. Niet lang na het gesprek drongen Is raëlische militairen het gebouw met de kantoren van de Pales tijnse president binnen. Ze maakten de elektriciteitsvoor ziening naar de kamer waar Arafat en zijn naaste adviseurs verblijven onklaar. Arafat be schikt volgens het hoofd van de Palestijnse geheime dienst op de Westelijke Jordaanoever, Taw- fik Tirawi, ook niet meer over water. Bovendien is zijn tele foon afgesloten. Tirawi zei in een gesprek met de Qatarese te levisiezender al-Jazeera dat Is raëlische militairen vlak bij de kamer van Arafat zijn. Bij de gevechten in en rond het hoofdkwartier van de Palestijn se Autoriteit zijn volgens Arafat zeker zeven Palestijnen omge komen en veertig anderen ge wond geraakt. Ook zijn er twee Israëlische militairen gedood. De internationale gemeenschap reageerde geschokt op de actie van Israël. De Europese Unie eist van Israël dat het zich te rugtrekt uit het hoofdkwartier van Arafat en riep de Palestijnse leider op zich 'uit alle macht' in te zetten voor een einde aan de terreur. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Powell veroordeelde het geweld. Hij maakte duidelijk begrip te heb ben voor de Israëlische handel wijze, maar waarschuwde Sha ron 'zorgvuldig te overwegen' wat de gevolgen kunnen zijn van de operatie in Ramallah. Terwijl het Israëlische leger het hoofdkwartier van Arafat be stookte, blies in West-Jeruza lem een Palestijnse vrouw zich zelf op In een supermarkt. Drie mensen, onder wie de dader, kwamen daardoor om het leven. Zestien mensen raakten ge wond. ANP/AFP/RTR/DPA pagina 2: commentaar pagina 5: invasie lost niets op De Tweede Kamer geeft de Algemene Rekenkamer volgende week opdracht een onderzoek in te stellen naar de gang van zaken op het ministerie van Onderwijs. Ook de rol van minis ter Hermans in de zaak rond de hbo-fraude wordt nader onderzocht. De Kamer trekt zo het initiatief naar zich toe en gaat met deze opdracht verder dan Her- V' mans wil. De controle op gebruik van Europees geld voor projecten als de Eurogio Scheldemond moet beter, vindt de Algemene Re kenkamer. Op papier is alles goed geregeld, maar in de praktijk schiet het financieel beheer tekort. Het gevolg kan zijn dat Brussel geld terugvordert. Veel kleinere clubs in de diverse Europese voetbalcompetities worden bedreigd in hun voortbestaan. Steeds meer clubs kunnen niet eens meer een modaal salaris betalen en in veel gevallen krijgen de spelers helemaal niets O meer. Er is crisis in de internationale voetballerij. mL. 11 Tijdens het proces, dat een kleine tweeduizend jaar geleden uitmondde in de terechtstelling van Jezus Christus, verkwan selden de Joodse en Romeinse autoriteiten hun eigen rechts beginselen. Getoetst aan de regels die bijna twintig eeuwen geleden in Judea golden, is sprake geweest van een dubbele rechtsschending. Tot die conclusie komt J. L. de Wij- kerslooth, voorzitter van het College van procu- reurs-generaal. „Het rammelde aan alle kanten." feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; radio en televisie: 7,8 en 9; sport: 19,20 en 21reportage: 23, 24,25,27,29 en 31; wonen: 33,35 en 37; reizen: 41,43 en 45 KERKRADE - Hulpdiensten hebben afgelopen nacht een jongetje gered dat zeven uur vast had gezeten in een rioolput in Kerkrade. Het zesjarige jongetje viel gis termiddag om kwart over vijf in de nauwe schacht. Rond half een slaagden de reddingsteams er in hem te bevrijden. Een graafmachine had in de buurt van de put een groot gat gegraven waarna twee red dingswerkers naar beneden af daalden en de rioolbuis waarin het jongtje vastzat, doorzaag den. Het kind bevond zich op circa tien meter diepte. De graafmachine heeft vervol gens de twee reddingswerkers en het jochie naar boven ge haald. Het kind is overgebracht naar het ziekenhuis. Het jongetje zat gedeeltelijk in het water. Tijdens graafwerk stroomde water in de put, waar na pompen werden geplaatst. Het is nog niet bekend hoe het kind in het riool kon vallen. Vol gens buurtgenootjes hadden spelende kinderen het putdek sel eraf gehaald. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1