Zuidlandtheater sluit boeken Scholieren hebben te weinig tijd om alles op te ruimen z20 Sfeer bij hoorzitting over windturbines in Axel grimmig VVD tegen meer geld voor ZMF Jan Jansen geniet al twee jaar van een gratis bakje postekop Restauratie stadhuis bereikt hoogste punt Commissie Terneuzense schouwburg voor het laatst bij elkaar Open huis bij tuincentrum Eieren zoeken agenda kerkdiensten Coverbands in Groede Paasdrama Vrijspraak voor militair uit Koewacht Twee dagen vermaak tijdens Graafjansfeesten donderdag 28 maart 2002 door Sheila van Doorsselaer AXEL - Het opwekken van zon- ne-energie is voor de omwonen den van de Beoosten Blijpolder in Axel een aanvaardbaar alter natief voor de elf grote windtur bines die daar gepland zijn. De meeste omwonenden zijn fel te gen de mogelijke komst van een windmolenpark. De in totaal 120 meter hoge molens tasten volgens hen het open karakter van de polder medogenloos aan. De inspraak- en informatiebij eenkomst die gisteravond in de Axelse raadzaal werd gehou den. werd zeer goed bezocht. Zo'n 130 omwonenden kwamen luisteren naar de presentatie van Zeeuwind, adviesbureau RBOI en de Wind Energie Ont- wikkelings Maatschappij (WEOM) en mochten hun pran gende vragen stellen. De sfeer was grimmig. Redevoe ringen van de vertegenwoordi gers werden verstoord door hoongelach en zelfs boegeroep. De vertegenwoordigers konden praten als Brugman, de omwo nenden kregen ze niet overtuigd van hun doelstellingen. Zo werd, ondanks de feitelijke uit leg, getwijfeld aan de geluids productie, schaduwwerking, energieopbrengst en het feit dat er volgens de provincie geen na tuurwaarden in de polder de komst van de molens in de weg staan. „Ik kan wel janken", was een re actie uit de zaal toen een afge vaardigde van WEOM een com puteranimatie toonde van de polder met daarin de draaiende molens. Een inspreker voerde aan dat er het na de komst van het windpark gedaan is met het „goed wonen, de rust, de ruimte en het groene landschap", waar Axel in de gemeentegids mee adverteerd. Volgens een andere inspreker mogen de molens niet in de polder komen omdat dit tegen de Wet Luchtverkeer is. doelend op de nabijheid van het zweefvliegterrein in Axel. „Plaats zonnepanelen in onze polder, dat is' een betere oplos sing, daar heeft niemand last van", zei een omwonende. Vol gens WEOM is de winst daarvan echter niet te vergelijken met windmolens. Omwonenden hebben nog ruimschoots de tijd hun bezwaren in te dienen. De raad van Axel beslist tussen september en december pas of zij akkoord gaat met de wijzi ging van het bestemmingsplan. De bouwverguning van de tur bines wordt op zijn vroegst pas in december 2003 verleend. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het Zuidland theater in Terneuzen sloot drie kwart jaar geleden de deuren. De schouwburgcommissie kwam gisteren echter nog één keer bij elkaar om officieel de boeken van het voormalige ge meentelijke theater te sluiten. De accountantsverklaringen voor de opheffing van het Zuid landtheater en die voor de be groting van het Festvial van Zeeuws-Vlaanderen 2000 zijn nog niet beschikbaar. De ac countant heeft echter al laten weten dat er twee formulieren met goedkeurende verklaringen aankomen. De commissieleden CADZAND - Tuincentrum Schuttershof in Cadzand houdt op zaterdag 30 maart en maan dag 1 april open huis. Schut tershof staat bekend om zijn grote assortiment rozen en tuin planten. De open dagen duren van 8.30 tot 16.00 uur. HULST -Buurtvereniging den Dullaert uit Hulst speelt op het paasfeest in. Zaterdag gaan de kinderen uit de wijk in de omge ving van Den Dullaert paaseier en zoeken. Deelnemers verza melen om 10.00 uur bij het ge meenschapscentrum. gingen er dan ook van uit dat hun werkzaamheden er defini tief op zaten. Wethouder J. Baart dankte hen nogmaals, hij deed dat ook vorig jaar al bij sluiting van het Zuidlandthea ter, voor bewezen diensten. In tegenstelling tot de commis sieleden, toonde de wethouder zich weinig melancholiek en nostalgisch. Hij gaat ervan uit dat de inwoners van heel Zeeuws-Vlaanderen decennia lang plezier zullen beleven aan het nieuwe Scheldetheater. Ook de meeste commissieleden ho pen dat. Mochten ze al twijfels hebben over de wijze van ex ploiteren van het nieuwe Schel detheater - door een particulier in plaats van de gemeente - dan hielden ze die gisteren voor zich. Alle belangstellenden en be trokkenen lijken het nieuwe programma voor het theatersei zoen 2002-2003 af te wachten alvorens een oordeel over het Scheldetheater te willen geven. Weemoed PvdA'er W. van Walraven, het enige raadslid van de schouw burgcommissie bij ontstentenis van WD'er W. Broekhuysen, wilde nog wel kwijt dat hij met 'enige weemoed' afscheid nam van de schouwburgcommissie. Van Walraven had er vooral moeite mee dat de 'gemeentelij ke greep op het cultuurbezit duidelijk is verflauwd' sinds de opening van het Scheldetheatei'. Na afloop van de vergadering verduidelijkte Van Walraven dat het hem bijvoorbeeld aan het hart gaat dat het Filmhuis definitief van de culturele kaart van Terneuzen is verd'wenen. De PvdA'er benadrukte overigens dat hij exploitant F. Lievens de teloorgang van het tonen van al ternatieve, kwaliteitsfilms niet in de schoenen schuift. „Dat is destijds gewoon een politieke beslissing geweest. Ik heb nog wel voor het Filmhuis gepleit, maar kreeg in de gemeenteraad nauwelijks steun." I STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14 00 uur: Kaarten, bil jarten en stijldansen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten; 'tTrefpunt, 13.00 uur: Kaar ten en biljarten, 14.00 uur Zangkoor. CLINGE - Malpertuus, 9.30 uur: Creatief bloemschikken; 13.30 uur: KBO gymnas tiek en biljarten; 13.30 uur: ANBO hobby club; Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13,30 uur: KBO kaarten bieden; HENGSTDIJK Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur Bridge, 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; 19.00 uur: Engels voor gevorderden; HULST - De Lieve, 9.00 uur1 Engelse les; 10.00 uur: Biljartles; 10.00 uur: Bewe- gingsles; 10.30 uur: Engelse les; 13.00 uur: Pedicure; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Line dance voor 55 plussers; KOEWACHT De Vlaschaard. 13.00 uur. Biljarten; Gymzaal De Eikeiaar, 19 45 uur: Step workout; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 19.00 uur: KBO gym; OOSTBURG Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 19.30 uur: Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 en 19.00 uur: Computerles; De Regenboog, 14 uur: Bingo, Woonzorgcentrum De Re doute, 10-17 uur: Expositie Sasse teken club en paasbeurs met rommelmarkt; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS biljarten voor dames, kaarten en canasta; 18.00 uur: Oefenavond kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur: Oefen avond jeugdcabaret Het Talent; 19.30 uur: OefenavondSempre Avanti en oefe navond Ein Prosit: ST.JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten, 19.30 uur; Yoga; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: SWOT Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor De Veste; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen; VOGELWAARDE - Wijksteunpunt Wil genstraat, 13,30 uur: Paasstukjes ma ken; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19 uur: Tafelten nis; Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur- Aero bic; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14 uur: Handwerken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Koers bal. Scholieren haalden in Oostburg tien kuub zwerfafval op. Donderdag 28 maart 2002 Aardenburg SOW-Gemeente (Ontmoe- tingskerk) 19.30 uur ds BloklandRooms- Katholieke Kerk 9.15 uur; Axel Neder landse Hervormde Kerk 19.30 uur vicaris Dekker en ds Boot (SOW)Rooms-Katho- lieke Kerk 11.00 uur, Biervliet Rooms-Ka- tholieke Kerk za 19 00 uur; Boschkapelle Rooms-Katholieke Kerk 10.30 uur; Bres- kens Rooms-Katholieke Kerk 9.30 uur, Cadzand Nederlandse Hervormde Kerk 19.30uur ds Blankert; Clinge Rooms-Katholieke Kerk za 19,00 uur; Graauw Rooms-Katholieke Kerk 9,30 uur; Groede Nederlandse Hervorm de Kerk 19.30 uur ds BullerRooms-Ka tholieke Kerk za 19.00 uur; Heikant Rooms-Katholieke Kerk 9.00 uur; Hengstdijk Rooms-Katholieke Kerk zat, 19.00 uur; Hoek Nederlandse Hervormde Kerk 19.30 uur ds JanssenZorgcentrum Vremdieke 16.00 uur ds Janssen Gereformeerde Gemeente in Nederland 9.30 uur lees- dienstRooms-Katholieke Kerk 9.30 uur, Hoofdplaat Rooms-Katholieke Kerk za 17,00 uur; Hulst Nederlandse Hervorm de Kerk 19.30 uur ds WastervalRooms- Katholieke Kerk za 19.00 uur; zo 10.30 uur; Capitol Worship Centre, Den Dullaert, 10.30 uur dienst; Koewacht Rooms-Ka tholieke Kerk 10.30 uur Kloosterzande Rooms-Katholieke Kerk za 18.30 uur; zo 10.30 uur; Lamswaarde Rooms-Katho lieke Kerk 9,00 uur; Nieuw-Namen Rooms-Katholieke Kerk 11.00 uur.Oost- burg Nederlandse Hervormde Kerk 19.00 uur ds Beukenhorst, De Burght 15.30 uurds Beukenhorst; De Stelle 16.00 uur ds Wasterval; Oud- Gereformeerde Gemeente 9,30 en 14.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeen te in Nederland 10 en 14.30 uur lees dienst; Jehova's Getuigen 10.00 uur en di 19.30 uur; Rooms-Katholieke Kerk 10.45 uur; Philippine Rooms-Katholieke Kerk 9.30 uur,Sas van Gent Rooms-Ka tholieke Kerk 11.00 uur; Schoondijke Rooms-Katholieke Kerk 9.15 uur; Sint- Jansteen Rooms-Katholieke Kerk za 19.00 uur;Sluis Rooms-Katholieke Kerk 10.45 uur; Sluiskil Nederlandse Her vormde Kerk 19.30 uur ds Hinten; Zeven de Dags Adventisten (De Ark) za 10.00 uur dienst; Rooms-Katholieke Kerk 11.00 uur; Slijkplaat Rooms-Katholieke Kerk za 17.00 uur; Stoppeldijk Rooms-Katholie ke Kerk zat. 19 00 uur; Terhole Rooms Katholieke Kerk 9.00 uur; Terneuzen: Ne derlandse Hervormde Kerk: Opstan dingskerk 19.30 uur ds Klap (HA).Goede Herderkerk 19.30 uur ds Smeets (HA) Oud-Gereformeerde Gemeente 10.00 en 17.00 uur leesdienst; Pinkstergemeente Gebouw Bethel 10.00 uur dienst; Leger des Heils 10.00 uur luit. PronkWestdor- pe Rooms-Katholieke Kerk za 19.00 uur; IJzendijke Rooms-Katholieke Kerk 10.45 uur;Zandstraat Rooms-Katholieke Kerk 9.30 uur.Zuiddorpe Rooms-Katholieke Kerk 9.30 uur door René van Stee OOSTBURG - Autobanden, ou de fietsen, blikjes, papier, plas tic zakken en weedzakjes. De afvaloogst die de leerlingen uit groep acht van de openbare ba sisschool in Oost burg gisteroch tend tijdens de natuurschoon- maakdag binnenhaalden, was indrukwekkend. In het kader van het schooladoptieplan trok ken zij er in groepjes op uit om het schoolplein, de plantsoenen, bossages, wegen en tal van an dere plekken in hun woonplaats te ontdoen van (zwerf)afval. Behalve de politie, onder lei ding van wijkagent Jan de Jon ge, verleenden hieraan ook de gemeente en de Stichting Het Zeeuwse Landschap hun mede werking. In de Bredestraat de den Nadine Veldhuis, Saman- tha Krull, Ilse Sijrier en Aysha Asian onder leiding van Karin Sijrier hun uiterste best de om geving van het voormalige schoolgebouw weer toonbaar te maken. Gewapend met prik kers, knijpers en een kruiwagen met schep, vulden ze in korte tijd zeven grote vuilniszakken met afval. Alle leerlingen haal den in totaal tien kuub afval op. „De tijd die we hier voorhebben is veel te kort. Er blijft nog veel troep liggen", vertelde Nadine. Niettemin vond zij de schoon- maakdag een goed initiatief. „De omgeving is weer een stuk schoner en daar gaat het om.Il se vond dat een dergelijke actie meerdere keren per jaar en door heel Nederland gehouden zou moeten worden. „Dan weten we tenminste zeker dat alles goed schoon blijft", verklaarde ze. Leerkracht Conny Benne was tevreden over de positieve hou dingvan de leerlingen. „Ze gaan hierdoor bewuster om met af val. Ook hebben ze aan den lijve ondervonden dat in natuurge bieden als het Groote Gat veel zwerfvuil ligt en afval wordt ge stort. De kinderen vonden dit zonder uitzondering ronduit asociaal", aldus Benne. Ondanks alle positieve gelui den, vielen er ook enige kriti sche noten. Zo vond Ilse het niet vreemd dat er overal troep op straat ligt. „Want er zijn veel te weinig vuilnisbakken om afval in te doen", vond ze. Samantha, die de actie wel steunde, vond het eigenlijk geen werk voor haar. „Eigenlijk zou de gemeen te dit moeten doen", vond ze. door Wilma Valk AARDENBURG - Ze zoeken el kaar op hun verjaardag nooit op. Jan Jansen uit Aardenburg viert namelijk zijn verjaardag op dezelfde dag als zijn zuster uit Hillegom. Hij werd gisteren 102. Zijn jongere zuster 99. Ze belde gisteren wel om haar broer te feliciteren. Burgemeester Straatsma was er wel. Hij bracht Jan Jansen gis teren namens de gemeente een bos bloemen en een taart met daarop 102. Daarnaast werd hij gefeliciteerd door vrienden, fa milie en bewoners en personeel van woonzorgcentrum Coens- dike. De Aardenburger woont daar vanaf zijn 93ste. Hij maakte de verhuizing van het oude naar het nieuwe gebouw mee en be moeide zich vooral met de aan leg van de tuin. Ook nu nog geeft hij aanwijzingen vooral bij goe de kennissen voor het werk in de tuin en heeft hij zelf nog een stukje grond waar de aardappe len al zijn geplant. „Dit is het laatste jaar, volgend jaar moe ten ze het maar zonder mijn hulp doen." Jan Jansen maakt graag een wandeling naar zijn zoon. „Hij komt nog zeker drie keer per week bij ons in de Reinaert- straat op bezoek", vertelt zijn zoon Jan jr. „Best een flink stuk lopen, al doet hij het de laatste tijd met een rollator. Verder is hij nog heel flink al begint hij af en toe iets te vergeten. Maar dat mag dan ook wel met 102 jaar." Behalve van zijn uitstapjes en zijn werk in de tuin geniet Jan Jansen iedere week van zijn postekop of hoofdkaas: Bij zijn honderdste verjaardag kreeg hij van slager Vermeire hier in Aar denburg een soort abonnement, iedere week een bakje zo lang hij leeft en daar geniet hij nu al twee jaar van." door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De twee VVD-gedeputeerden in het da gelijks provinciebestuur, J. Hennekeij en J. van Zwieten, zijn tegen een hogere subsidie voor de Zeeuwse Milieu Federa tie. Het gaat om een jaarlijkse verhoging met 30.000 euro, waardoor de provincie voor de periode 2002 tot en met 2005 per jaar 282.100 euro uitkeert. De meerderheid van het college van Gedeputeerde Staten vindt een verhoging gerechtvaardigd. De laatste jaren draagt de ZMF mede op verzoek van de provin cie sterker bij aan beleidsvor ming en de uitvoering van be leid. Met het extra geld kan de federatie uitbreiden met een halve arbeidsplaats. Daar zijn Hennekeij en Van Zwieten het niet mee eens. Ze vinden het onjuist dat de mi lieufederatie de kennis die zij opdoet tijdens overleggen met de provincie, kan gebruiken om plannen van de provincie te ver tragen of tegen te werken. Het liberale tweetal meent dat de ZMF niet anders behandeld dient te worden dan 'andere door de provincie gesubsidieerde in stellingen en de eigen provinci ale organisatie. Die zagen ver zoeken om meer personeel niet ingewilligd. Van Zwieten stelt bovendien dat de milieufederatie binnen het huidige budget maar tot her schikking van de werkzaamhe den moet overgaan. Ook acht hij het gewenst om een contributie verhoging door te voeren. In het voorstel van het dagelijks pro vinciebestuur voor de financie ring van de ZMF was geen ge wag gemaakt van de afwijkende mening van de WD'ers. Daar is nu een aanvulling op gegeven. Het standpunt van de WD is geen verrassing. De partij heeft altijd al moeite gehad met fi nanciële steun aan de milieube weging. Dat dateert al uit de tijd van de voorlopers van de ZMF, de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland en het Zeeuws Coördi natieorgaan. De liberalen hul digen nog steeds het gezegde 'wiens brood men eet, diens woord men spreekt.' Recent speelde dat op toen de ZMF be zwaren maakte tegen de plan nen voor een rondweg bij Aar denburg en opschaling van rijksweg N61 in West-Zeeuws- Vlaanderen (de thuisbasis van Hennekeij), Als gedeputeerde voor ruimtelijke ordening moet Van Zwieten menigmaal de de gens kruisen met de milieufede ratie. Voorzitter J. van derDoef van de ZMF geeft aan dat de provincia le steun niet kan betekenen dat de vereniging automatisch een verlengstuk van de provincie wordt. Hij constateert dat de WD nog altijd moeite heeft met het feit dat maatschappelijke organisaties als de ZMF betrok ken worden bij de beleidsont wikkeling van de provincie, een blik in de keuken mogen werpen en invloed proberen uit te oefe nen. Dubbelrol De milieufederatie heeft een ei gen verantwoordelijkheid, be klemtoont Van der Doef. Voor stellen en plannen worden altijd kritisch bekeken. „We doen ge woon ons werk en maken een zorgvuldige afweging. Het is een dubbelrol die we als maat schappelijke organisatie spelen en die niet nieuw is. We doen er ook niet geheimzinnig over. Kennelijk kunnen beide heren zich daar niet mee akkoord ver klaren." GROEDE - Om het kermisfeest in Groede extra cachèt te geven, hebben café De Drie Koningen en Disco De Ploeg zaterdag op tredens van coverbands ge pland. De Oost-Zeeuws-Vlaamse Bull dozerband speel t in De Drie Ko ningen vooral stevige rocknum mers. Bigband Oemoetta?, die in De Ploeg staat, is van alle mark ten thuis. Beide bands beginnen hun optreden om 22.00 uur. TERNEUZEN - In De Kande laar in Terneuzen voert de evan gelische gemeente op zondag 31 maart een paasdrama op. De dienst begint om 10.00 uur. foto Charles Strijd Jan Jansen vierde gisteren zijn 102de verjaardag. foto Charles Strijd ARNHEM - De Arnhemse mili taire politierechter heeft giste ren een 39-jarige officier uit Koewacht vrijgesproken van vernieling. Vorig jaar op 7 april werd de Koewachtenaar op de snelweg bij Waalwijk via de vlucht strook door een automobilist ingehaald en afgesneden. De militair ergerde zich aan het rij gedrag van de man en werd boos toen deze ook nog eens pesterig zijn middelvinger opstak. Toen de twee in de rij voor een stop licht naast elkaar kwamen te staan en de wegpiraat zich met zijn auto uit. de rij probeerde te wurmen, was voor de Koewach tenaar de maat vol. Hij reed de man klem en stapte uit om hem op zijn gedrag aan te spreken. De klemgereden automobilist verklaarde later aan de politie dat de woedende officier op handen en voeten op zijn motor kap was gesprongen en dat daarbij schade aan zijn wagen was ontstaan. De militair ont kende dit. Hij zei dat hij mis schien wel iets te ver is gegaan door boos uit de auto te sprin gen, maar hij had de wagen van de wegpiraat absoluut niet be schadigd. De openbaar aanklager twijfel de of de Koewachtenaar inder daad op de motorkap is gesprongen en vorderde vrij spraak. De politierechter volg de die eis. „Ik blijf voortaan gewoon in mijn auto zitten", be sloot de militair.APA door Jean-Lou de Gucht HULST - De restauratie van het Hulster stadhuis bereikte giste ren officieel het hoogste punt. Dat gebeurde met het plaatsen van de nokgordijnen en de ge restaureerde windvaan op de toren. „De adelaar van Maximiliaan glinstert weer in de zon en steekt overal bovenuit", constateerde een trotse burgemeester A. Kes- sen. „Hulst presenteert zich graag als de culturele hoofdstad van Zeeland en en daar draagt de restauratie van het dak en de toren zeker aan bij Bij de restauratie is het dak van het stadhuis weer op dezelfde hoogte gebracht zoals die twee eeuwen geleden was. Het in 1528-1534 gebouwde stadhuis werd in 1844 rigoureus ver bouwd. Daarbij werd de hel- lingshoek van het dak terugge bracht van 70 naar 45 graden. Verder werden ook de trapge vels verwijderd. Deze komen nu weer terug. Onder het nieuwe dak worden twee grote zalen ge realiseerd, een vergaderkamer en een presentatiezaal. De gemeente had een goede re den om de restauratie van het dak nu aan te pakken. Bij de aanbouw van het nieuwe stads kantoor een kleine tien jaar ge leden zijn het stadskantoor en het stadhuis in eigendom over gedragen aan Stichting De Fon tein. De gemeente huurt de ge bouwen van deze stichting. Door deze constructie toe te passen kon een flink btw-voor- deel worden opgestreken. Als de werkzaamheden aan het dak en de toren voor 1 januari 2003 worden uitgevoerd, hoeft de ge meente geen btw te betalenVol gend jaar gaat de eigendom van het gebouw weer over in handen van de gemeente. Ondanks een aantal tegenval lers, ligt de restauratie volgens directeur B. de Bont van het ge lijknamige aannemingsbedrijf op schema. „De oude tekenin gen bleken niet helemaal te kloppen en we hebben ontzet tend veel wind gehad. Deson danks kunnen we het gebou w in de tweede week van juli opleve ren." De kosten van ae restaura tiewerkzaamheden van het dak en de toren bedragen ongeveer 1 miljoen euro. door Harold de Puysseleijr WESTDORPE - De Graaf jansfeesten in Westdorpe zijn dit jaar grootser van opzet dan ooit. De festiviteiten zijn dit jaar uitgebreid en uitge smeerd over twee dagen. De Graafjansfeesten vinden plaats op zaterdag 8 en zon dag 9 juni. Om tijdens de Graafjansfees ten het motto 'Voor elk wat wils' waar te maken, zijn er dit jaar tijdens beide dagen diverse kermisattracties •aanwezig. Hier kunnen de al lerkleinste kinderen aan hun trekken komen. Eveneens op zaterdag en zondag verma ken kleinkunstenaars het publiek met straatanimatie. Op zaterdag zijn er diverse markten. Zo vindt dan de traditionele rommelmarkt van de verenigingen plaats, en is een groot aantal markt kooplieden met een kraam aanwezig. Liefhebbers van oude auto's kunnen zondag genieten van de toertocht voor Fiatjes 500. Na afloop van deze toertocht zullen de auto's worden ge parkeerd op de Graafjans- dijk waar ze door het publiek kunnen worden bekeken. Verder zijn er die dag exclu sieve Ford Mustangs te zien. Op zondag verwacht de orga nisatie in het centrum van Westdorpe een select gezel schap kunstenaars die hun producten tonen. „Kunst met een grote 'K' zou niet toegan kelijk zijn voor een breed pu bliek en zeker in een landelij - ke omgeving niet direct tot de mogelijkheden behoren. De Stichting Graafjansfeesten bestrijdt deze gedachte. Wij zijn van zins u een kijkje te gunnen van tot de verbeel ding sprekende kunst", meldt de organisatie op de website www. graaf jansfees ten.com. Daar is een overzicht te vinden van alle activiteiten die tijdens de Graafjansfeesten 2002 plaatsvinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 50