PZC Verklaring van goed gedrag pr Craigie Horsfield wil het heden oprekken NU OOK IN GOES! Doeken bloeden verf in in de Veerse Grote Kerk GEBR. D0MINICUS BV 18 Raad van State wil uitleg over Habitatrichtlijn Hulster dealer moet de cel in kunst cultuur __w ELICHT Afweging justitie lezers schrijven Tango in Antwerpen Fortuyn VIII Fortuyn IX Fortuyn X Fortuyn XI Tunnel Patrick uit Hulst in debatfinale donderdag 28 maart 2002 DEN HAAG - De Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State gaat zogeheten preju diciële vragen stellen aan het Europese Hof over de uitleg van de Habitatrichtlijn. De vragen hangen samen met de beroeps procedures die de Waddenver eniging heeft lopen tegen me chanische kokkelvisserij in de Waddenzee. De Raad van State heeft de behandeling van de be roepsprocedures tussen de Waddenvereniging en de staats secretaris van LN V tot nader or der opgeschort. De vragen die de Raad van State gaat voorleggen hebben te ma ken met het beschermingsregi me dat op grond van de Habita trichtlijn geldt voor activiteiten in de Waddenzee. LNV toetste de kokkelvergunningen aan het eerste regime, namelijk dat de natuurlijke habitats van dieren niet mogen lijden onder de kok kelvisserij. Volgens een andere beschermingsregel mag een ac tiviteit alleen plaatsvinden als het zeker is dat de natuurlijke kenmerken van het gebied niet worden aangetast Landbouw, Natuurbeheer en Visserij stelt dat alleen het eer ste beschermingsregime van toepassing is omdat de kokkel vangst een al langer bestaande activiteit is die jaarlijks op nieuw moet worden vergund. Woordvoerster C. Rombouts van de Waddenvereniging is blij dat er mogelijk meer helderheid komt over de bescherm ingsre- gels in de Habitatrichtlijn. Maar de kwestie levert ook veel vertraging op. „Weer is er geen inhoudelijke beoordeling van de kokkel vangst." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 35-jarige man uit Hulst ver oordeeld tot dertig maanden ge vangenisstraf, waarvan tien maanden voorwaardelijk. De Hulstenaar moet verder ruim 12.000 euro aan de Staat betalen. De man hield zich de afgelopen twee jaar bezig met de handel in harddrugs, meestal vanuit een woning in Hulst. Bij een inval werden behalve drugs ook een vuurwapen en gestolen goederen gevonden. door A-J. Snel De man die enkele malen is veroor deeld wegens rijden onder invloed en vervolgens solliciteert naar een baan als taxichauffeur, heeft weinig kans dat hij in aanmerking komt voor de door hem begeerde functie. Als het goed is, zal de werkgever van de overheid een verklaring omtrent het gedrag van de sollicitant wensen. Als het nog eens goed is, zal een drankrijder geen kans zien zo'n document te bemachtigen. Het gaat in de praktijk niet altijd even goed en dus heeft de minister van Justi tie besloten dat de regels moeten wor den aangescherpt en dat de procedure dient te worden gewijzigd. De verkla ring omtrent het gedrag wordt in de toekomst niet meer verstrekt door de burgemeester van de plaats waar de sollicitant woont, maar door de minis ter van Justitie. Het ministerie beschikt op dit gebied over meer expertise dan de burgemeesters in dit land en het kan, door de grotere afstand tot de burger, een onafhankelijker oordeel geven, zo is de redenering. Aan de afgifte van een verklaring van goed gedrag gaat een af weging vooraf. Daarin ligt altijd een ze kere mate van subjectiviteit besloten. Volgens de minister wordt die subjecti viteit verminderd door de afweging buiten de woonplaats van de aanvrager te laten plaatsvinden. Werkdruk Volgens de nieuwe regels wordt enig werk van de gemeenten overgeheveld naar de rijksoverheid. Het ministerie zal een afdeling met 58 mensen optui gen om de nieuwe Wet Justitiële Gege vens uit te voeren. Veel zal dat voor de werkdruk bij de gemeenten niet inhou den. Vorig jaar werden in Vlissingen ruim 600 aanvragen voor de verklarin gen omtrent gedrag ingediend. J. Groen, afdelingshoofd personeelsza ken van de gemeente Vlissingen: „Je ziet wel een toename van 204 aanvra gen in 1995 naar 419 in 1999 tot dat ge tal van 600 vorig jaar. Dat heeft vooral te maken met een hausse aan aanvra gen van taxichauffeurs." De gemeenten maken bij de beoorde ling van de aanvragen gebruik van de strafregistergegevens die in Almelo bij eengebracht zijn. Op basis van die gegevens kunnen ruwweg drie beslis singen worden genomen: er volgt een weigering; er is twijfel en de aanvrager heeft, in niet al te grote gemeenten, een gesprekje met de burgemeester of de verklaring wordt verstrekt. Is het laatste het geval, dan wil dat niet zeggen dat de sollicitant nooit een strafbaar feit heeft begaan. Er wordt Voor een baan in het onderwijs is een verklaring omtrent gedrag vereist. gekeken naar de relatie tussen begane delicten en de functie die bekleed moet worden. Een drankrijder, die dus chauffeur wil worden, zal de verklaring van goed gedrag niet krijgen. De drankrijder die magazijnbediende wil worden, krijgt die verklaring mogelijk wel. Wie ooit veroordeeld is wegens fraude en solliciteert naar een baan als boekhouder, krijgt de verklaring niet. Dezelfde sollicitant die in plantsoenen wil gaan werken, krijgt haar wel, om dat tussen de bloembedden nu eenmaal weinig valt te frauderen. Mensen in een aantal beroepsgroepen krijgen altijd te maken met de vraag van de werkgever om de verklaring om trent het gedrag. In vrijwel alle over heidsfuncties, in het onderwijs, in het verkeer, bij banken en bij beveiligings- bedri j ven dient de verklaring te worden overgelegd. In andere sectoren zoals de kinderopvang wil de minister van Jus titie het al dan niet eisen van de verkla ring overlaten aan de betrokkenen. In de toekomst zal de aanvraag nog al tijd ingediend moeten worden bij de burgemeester. Die maakt echter niet meer de afweging, maar stuurt het ver zoek, al dan niet voorzien van een ad vies over lokale belangen, naar Justitie. Daar wordt in gekoppelde bestanden bekeken of iemand veroordeeld is we gens strafbare feiten en er wordt een oordeel gegeven hoe die zich verhouden foto Lex de Meester tot het werk dat de aanvrager wil gaan doen. Volgt er een afwijzing, dan krijgt de aanvrager, en dus niet de werkgever bij wie hij heeft gesolliciteerd, schrifte lijk de motivering. De gegevens over justitiële contacten blijven twintig jaar bewaard en bij ernstige delicten wordt aan die termijn de lengte van de opge legde gevangenisstraf aan toegevoegd. Een woordvoeder van Justitie: „Wil ie mand weten wat over hem in de bestan den is opgeslagen, dan kan hij die infor matie van Justitie altijd krijgen. Een sollicitant die een aanvraag indient voor een verklaring omtrent gedrag, kan dus weten wat er over hem bekend is. Hij kan niet tevoren inlichtingen krijgen over de manier waarop een af weging van zijn verzoek plaatsvindt en wat de uitkomsten daarvan zijn. Men sen weten overigens heel goed wat bij Justitie over hen bekend is. Maken ze de inschatting dat een verklaring omtrent gedrag zal worden geweigerd, clan vra gen ze die hoogstwaarschijnlijk niet aan." door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - In de Kabinetten van de Vlees hal hangt een groot portret van Vleeshaldirecteur Ruiger Wolfson. „Daar is flink wat kritiek op ge leverd", zegt Craigie Horsfield, de Engelse kun stenaar die de foto gemaakt heeft. „Is dat geen ij- delheid? De organisator van een tentoonstelling moet toch op de achtergrond blijven? Ik denk daar anders over en daarom wilde ik het portret per se in de expositie hebben." „Als je in de Vleeshal komt, of in de Kabinetten van de Vleeshal, is het resultaat dat je ziet altijd door meerdere mensen gemaakt, nooit door alleen een kunstenaar. Iedereen draagt zijn steentje bij, zelfs degene die hier dagelij ks de vloer veegt. Daar wil ik de aandacht op vestigen." Voor Horsfield is dit een essentieel gegeven. Rela ties tussen mensen zijn namelijk een belangrijk thema van zijn werk. Volgens de kunstenaar is de geportretteerde net zo belangrijk als degene die portretteert. Vandaar dat op de uitnodiging voor zijn foto-expositie in de Kabinetten van de Vlees hal ook prominent de namen staan vermeld van degenen met wie hij heeft 'samengewerkt', ofte wel die door hem zijn gefotografeerd: Marga Moll, Wouter de NooyPau Todo, Anne Wolfson en Rui ger Wolfson. Ook het werk in de Vleeshal heeft Horsfield niet alleen gemaakt. Uit acht boxen klinkt daar Soundwork 4.0, een- vier uur durend, speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd en opgeno- Craigie Horsfield men geluidswerk dat hij heeft gemaakt met Ca- mille Dings, Reinier Rietveld, Mark Ritsema en Rutger Wolfson. Eerder maakten zij vergelijkbare werken in Stuttgart (1999), Brussel (2000) en Lon den (2001). Horsfield noemt het project een work in progress, waaraan te zijner tijd ook filmbeelden worden toegevoegd. De acht geluidssporen waarop de klanksculptuur is opgenomen zijn niet gemixt, maar worden in de Vleeshal ongescheiden weergegeven, elk via een aparte geluidsbox. Daardoor lijkt het geluid zich door de monumentale ruimte te bewegen. Horsfield kent Wolfson van het Rotterdamse kunstcentrum Witte de With, waar laatstgenoem de tot twee jaar geleden werkte. Het ligt voor de hand dat zij voor hun expositie ook Chris Dercon, voormalig directeur van Witte de With en nu di recteur van Museum Boijmans van Beuningen, uitnodigden. Horsfield vertelt lachend hoe Der con vorige week een kijkje nam in de Vleeshal en hem na een kwartier kwam zeggen dat het alle maal wel erg langzaam was. „Daar gaat het ook om. Mijn belangrijkste thema is het vertragen van de tijd." „De meeste musea zij n erop ingericht dat j e zo snel mogelijk van de ingang naar het restaurant of de coffeecorner wandelt", verklaart hij zich nader. „Mensen staan niet langer dan twee minuten stil voor een schilderij. De laatste tijd zie je vaker dat musea een film draaien. Daardoor zijn mensen in eens gedwongen te stoppen en wat langer aan dacht aan iets te besteden. Dat wil ik ook. Het grootste gedeelte van ons leven is gejaagd, zelfs voor entertainment nemen we niet echt rust. Ik hou helemaal niet van vissen, maar misschien is dat wel een van de weinige bezigheden waarbij mensen zich dwingen rustig aan te doen. Met dit werk willen wij bereiken dat mensen even uit hun snelle leven stappen, dat ze overgaan op een ander tempo, een ander ritme." Horsfield verbindt zijn idee van 'langzame tijd' met de eerdergenoemde thematiek van relaties en door Ernst Jan Rozendaal VEERE - Bij een geslaagd kunstwerk valt alles op zijn plek. Zo heeft kunstenaar Wil liam Verstraeten uit Middel burg dat ervaren bij de installa tie die hij heeft opgebouwd in de Grote Kerk in Veere. Vanaf Goe de Vrijdag zijn in de veertien nissen van de kerk evenzovele schilderijen te zien die in hun vormgeving en kleur verwijzen naar de veertien kruiswegsta ties, de architectuur van de Gro te Kerk én de ligging aan het Veerse Meer. Verstraeten: „Het is alsof allerlei betekenissen er vanzelf aankleven." Verstraeten is de eerste kunste naar die door Nieuwe Muziek Zeeland is gevraagd kunst te maken voor de ruimte waarin zich vanaf deze maand het me rendeel van de activiteiten af speelt. Hij heeft niet geprobeerd de kerk aan te kleden, benadrukt hij. Er is eerder sprake van een onderzoek naar de mogelijkhe den beeldende kunst te verbin den met de architectuur van het gebouw en de muzikale pro grammering. Verstraeten docu menteert zijn exposities - in mei volgt een tweede - daarom met folders die de titel nieuwe- KUNST dragen. Hoewel hij specifiek iets heeft gemaakt voor de Grote Kerk, borduurt Verstraeten als altijd voort op de thematiek die ook zijn eerdere werk bepaalt. Voor zijn Veerse installatie, getiteld Passie, heeft hij veertien exem plaren gemaakt voor de immer uitdijende serie 'schilderijen voor een oostelijke muur' Ze wijzen de beschouwer op iets wat we nogal snel vergeten, na melijk dat de aarde voortdurend draait. Verstraeten maakt dat duidelijk door zijn schilderijen met hun voorkant naar de oostelijke nis- wanden op te hangen. De (ima ginaire) druk die ontstaat door het draaien van de aarde perst de verf door het doek heen. Bij de veertien schilderijen in Veere is dat steeds op dezelfde drie plekken gebeurd. Onmiddellijk is duidelijk dat het gaat om de drie plekken waar het gekrui sigde lichaam van Jezus werd doorboord. Verstraeten: „De verf bloedt als het ware door de doeken heen." De kunstenaar heeft de weer kaatsing van het licht op het Veerse meer ('het beroemde Zeeuwse licht') opgevat als een prisma. Het kleurenpalet dat dit ople vert, heeft hij over gevelteke ningen van de Grote Kerk gelegd, zodat elke nis een kleur combinatie) krijgt, De kleuren aan de noordzijde van de kerk zijn aanmerkelijker koeler dan die aan de zuidzijde. Volgens de ze 'strenge redenering' is hij ge komen aan de kleuren voor de veertien doeken. Paars Al werkende is het Verstraeten opgevallen hoe mooi bepaalde onderdelen van zijn installatie in elkaar vielen. Zo blijkt het paars van zijn schema overeen te komen met de twaa 1 fd e statie, die gaat over Jezus' kruisiging. Ook de oost-west ligging van de kerk past goed in het plaatje. „Alle kerken staan zo, volgens het idee dat ze naar Jeruzalem wijzen. Maar zou je hiervan- De Passies 3,4 en 5 van William Verstraeten in de Grote Kerk in Veere. daan naar Jeruzalem wijzen, dan zou de kerk meer in de rich ting van het zuid-oosten moeten staan. Nu lijkt het net alsof de vroege kerkbouwers al een ver moeden hadden van datgene wat Galileï bevestigde, dat de aarde rond is en om de zon draait. Dat past mooi bij mijn werk." Expositie: William Verstraeten. Passie, van 29 maart t/m 1 mei in de Grote Kerk in Veere, ge opend za en zo van 13-17 uur en tijdens concerten. het daarmee samenhangende begrip 'conversa tie', ook een steekwoord in zijn betoog. Simpel ge zegd komt het erop neer dat hij aandacht vraagt voor eenvoudige dingen die iedereen in het dage lijks leven als vanzelfsprekend ervaart. Waarom zou je in twee minuten voorbijlopen aan een schil derij waaraan een kunstenaar maanden heeft ge werkt? Conversatie „Dat is één element", bevestigt Horsfield. „Ik wil graag dat mensen stilstaan bij de tijd die nodig is geweest om iets te maken. Daarmee wil ik onder meer duidelijk maken dat die periode niet is afge lopen Ik zie kunst als een vorm van conversatie en in het voortdurende gesprek is het publiek een deelnemer. Lange tijd heb ik moeite gehad met mijn foto's, omdat ik het idee had dat ik daarop een moment uit het verleden had vastgelegd. Dat bevredigde mij niet. Maar de confrontatie van het publiek met de foto vindt in het heden plaats. Zonder publiek bestaat een foto niet. Een foto of een kunstwerk leeft dus juist in het heden, in een moment tussen verleden en toekomst. Ik ben geïn teresseerd in de duur van dat moment. Het liefst zou ik het heden uitrekken. Dat is een van die ma gische dromen. Je weet dat het nooit lukt, maar je kunt niet anders dan het proberen." Craigie Horsfield e.a: Soundwork 4.0 in de Vlees hal en foto's in de Kabinetten van de Vleeshal in Middelburg, i/m 12 mei, open dinsdag t/m zondag van 13-15 uur. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. -- foto Lex de Meester ANTWERPEN - De tango, die sinds het huwelijk van Maxima en Willem-Alexander in Nederland ook op grote belangstelling mag rekenen, staat paaszondag centraal in Antwerpen. Voor de eerste keer wordt in de havenstad de 'noche de la pasion' (nacht van de passie) gehouden. Daarvoor strijken in het Antwerpse Bouwcentrum vier grote tango-orkeslen neer, waaronder bekende bands als Grupo Bailando en Doble Impacto. De manifestatie in Antwerpen begint om 20.00 uur en duurt tot 5.00 uur 's nachts. De organisatie rekent op veel belangstellenden uit Nederland. De afge lopen jaren trok de 'noche de la pasionop andere plaatsen in België al duizenden bezoekers.AlVP Een aantal lezers heeft de gast vrije rubriek 'Lezers Schrijven' bereid gevonden om hun me ning over Pim Fortuyn aan be langstellenden door te geven. Wat blij kt daaruit? Dat iedereen die in politiek geïnteresseerd is een soort Fortuyn kan zijn. Wat hij zegt, houdt iedereen bezig die zich bekommert om het wel zijn van het land en volk: de allesbehalve rooskleurige toe stand waarin het onderwijs ver keert, de eigenlijk uitzichtloze situatie waarin de gezondheids zorg zich bevindt, de onveilig heid op straat. Ja, iedere Neder lander kan een soort Fortuyn zijn: teleurgesteld door acht jaar Paars, gefrustreerd door al les wat er niet gebeurd is in die tijd, even beperkt, even ge fixeerd op het eigen, o zo be langrijke wereldje, en over even weinig politieke vaardigheid beschikkend als professor Pim. Als zo'n vertegenwoordiger wil ik mij toch even in het gesprek mengen en daarbij de lezers vra gen twee aandachtspunten op zich in te laten werken. Ten eerste: nog nooit hebben wij, Nederlanders, het (financi eel) zo goed gehad; buurlanden - ook de leidinggevenden - zijn jaloers op wat bij ons door over leg bereikt kan worden op aller lei gebied. Ten tweede: als het met het on derwijs, de gezondheidszorg, de veiligheid nog altijd niet is zoals het wezen moet, dan moet elke criticus in zijn oordeel laten meespelen, dat Paars acht jaar geleden de erfenis kreeg van een beleid door CDA, PvdA en WD in wisselende samenstelling ja renlang gevoerd. Een soort be leid dat maar één wachtwoord kende: bezuinigen. De zwaarst getroffenen waren onderwijs, gezondheidszorg en veiligheid. A. P. Cornet Jasmijnstraat 1 Goes Als laatste stuiptrekking van dit inflatoire luchtkastelen bou wende tweede paarse kabinet wil de minister van Verkeer de kilometerheffing erdoor duwen. Iedere Nederlander weet dat de kilometerheffing geen kilome ter file oplost, het is weer een be dekte belastingverhoging. Geen politieke partij heeft voorde ko mende verkiezingen overigens oplossingen voor de files. De Lijst Fortuyn maakt het hele maal bont. In het boek van Pim lees ik voorstellen tot wijziging van het mobiliteitssysteem, te ruggave van het kwartje van Kok enzovoorts. In het verkorte programma op pimfortuyn.nl zal het autorijden gebruiksaf- hankelijk belast worden, een ki lometerheffing dus. Over lucht kastelen bouwen gesproken! Wim Boogaart Erling Steenstraat 14 Nieuwerkerk Triomferen in een debat doe je door je programma te kunnen onderbouwen met feiten en door aan te geven hoe je, de door jouw partij gestelde, doelen kan verwezenlijken. Verdere triomf krijg je door gaten en gebreken in andermans programma aan te tonen. Dat is naar mijn menig precies wat Rosenmöller deed in het debat van 21-3. Hij was in staat zijn eigen programma te verdedigen en de zwakke plek ken in het programma van For tuyn aan te geven. Dat Fortuyn hierdoor zodanig van zijn stuk gebracht was dat hij zich ge noodzaakt zag zijn microfoon weg te leggen, geeft aan waarom in veler ogen Rosenmöller dege ne was die triomfeerde. Respect voor anderen is niet onlosmake lijk verbonden met U zeggen. Respect toont zich door mensen uit te laten praten en te accepte ren dat er mensen zijn die een andere mening zijn toegedaan. Zonder daarbij neerbuigend of kleinerend te worden. En dat blijkt steeds vaker iets te zijn wat 'Wannabee Gentleman' Fortuyn zeer zwaar valt. O. Maljers Nieuwe Burg 39 Middelburg Rosenmöller triomfeerde tij dens het herkansingsdebat door zijn tegenstander Fortuyn een laatste trap na te geven. Deze wordt verweten een slecht ver liezer te zij nWie toont zich hier nu een verliezer? Degene die met kots bekogeld wordt, uitge maakt wordt voor racist, Hitier, SS'er enzovoort zonder de an deren daarop uit te maken voor alles wat mooi en lelijk is? Of de gene die op onbeschofte wijze (en met hen degenen die daar nog voor applaudiseren) een an der de goot intrapt? Wat de tv niet liet zien, waren wederom de bovengenoemde uitingen tij dens het studentendebat. Zo zie je, mensen geloven graag de hal ve waarheid. Zo verdraait men ook de werkelijke inhoud van Fortuyns standpunten. En zo wordt dus ook duidelijk hoe hoog de Nederlandse cultuur ontwikkeld is. Moeten we gelo ven in politici die andere colle ga's, ondanks hun zelf gepredik te tolerantie, dit zelf niet tonen ten overstaan van geheel Neder land? Waar komt toch de crimi naliteit vandaan, als er op deze wijze een voorbeeld wordt gege ven een ander (wie dan ook) niet te respecteren? Waarom zijn ve- len zo bang voor Fortuyn als ze tegelijkertijd roepen dat hij het j niet redt? Ziet men niet dat stil aan WD en CDA dezelfde idee- en steunen tegen de verkiezin gen? Vreemd dat er van hoog tot laag van beloftes en voorne mens nooit iets terecht komt. Zou het misschien komen, dat als er iets voor anderen gedaan moet worden, dit toch uiteinde lijk toch tot eigen eer en gewin is? Mevrouw Joziasse Prins Bernhardlaan 14 Vrouwenpolder Wanneer bij aanleg van een in frastructureel pro j eet p ersonen, instanties enzovoort schade lij den, wordt die schade vergoed of worden maatregelen geno men om de overlast tot een mini mum te beperken. Men kan 1 verwachten dat dit ook bij de aanleg van de Westerschelde- tunnel het geval zal zijn. Het ligt in de bedoeling van GS Zeeland na stoppen van het autoveer Kruiningen-Perkp older geen fiets-voetveer te gaan exploite ren. Het leven in Oost-Zeeuws- Vlaanderen is van oudsher wel op het bestaan van een dergelij ke verbinding ingesteld. Wat zal het effect zijn van het verdwij nen van de verbinding. Reizi gers afhankelijk van het open bare vervoer worden voor verschillende reisdoelen met hogere kosten en langere reistij den geconfronteerd. Om een voorbeeld te noemen. Een stu- dent uit Kloosterzande die nu met een brommer naar Goes kan, heeft later uitsluitend de I keuze tussen een omslachtige dure busverbinding, of duur in Goes gaan wonen. GS Zeeland kiest uit kostenoverwegingen voor volledig afschaffen van de veerverbinding. Dat zal bij rei- zen voor Oost-Zeeuws-Vlamin- gen (die geen enkel belang heb ben bij de Westerscheldetunnel) een voortdurende extra, onno dige, onacceptabele kostenpost betekenen (en daarmee eigen lijk indirect de tunnel subsidié- j ren). Onnodig, omdat met een fiets-voetveer, een voorziening die al bij de voorbereiding van de tunnel (ook financieel) ge pland had moeten zijn, de nade len van de tunnel zouden wor den opgeheven. GS zal moeten kiezen voorjaar in jaar uit Oost- Zeeuws-Vlamingen het gelag voor de aanleg van de tunnel te laten betalen, óf kiezen voor een fiets-voetveer waardoor wat openbaar vervoer betreft alles bij het oude blijft. A. F. M. Broekmans Wilhelminalaan 1 Hulst HULST - Patrick van den Bosch uit Hulst doet zaterdag 6 april in Utrecht mee aan de finale van de public speakingcontest van het Genootschap Nederland-Enge- land. Het onderwerp van de in het En gels gehouden spreekbeurten is euthanasie. Ook in de finale zal de leerling van de zesde klas van het gymnasium van het Reynaertcollege zijn visie op eu thanasie laten horen. De twee beste sprekers van de acht fina listen worden afgevaardigd naar een internationale wed strijd spreken in het openbaar in Londen. (Advertentie) Natuurstenenvloeren, haarden stijlschouwen, gedenkstenen. Verrijn Stuartweg 10 tel. 0118-571436 www.dominicus.nl - info@dominicus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40