Gemeente Goes klantvriendelijk PZC Rijontzegging en boete voor dronken rijden Griezelen en lachen in voorleesfinale Vijf maanden voor notoire oplichter Van Hertumweg wordt fietsvriendelijk Vrij liggend fietspad langs Olzende- en Koksedijk veiligst Drempels Lage Weg iets flauwer ROC voert computerrijbewijs in 2,5 jaar voor geweld tegen zoontje Minicamping wint bij kort geding Auto in brand Telefonische bereikbaarheid en privacy aan de balies kan beter Discussie met minister Brinkhorst Koffieconcert Samenzang agenda Monumentenloop Bergen op Zoom door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Spandoeken, yells, een zaal vol publiek en een strenge jury. In die en tourage streden negen voorleeskampioe- nen van zeven Schouwen-Duivelandse scholen, één Thoolse en één Fliplandse school gisteren in Zierikzee om de titel voorleeskampioen van Noord-Zeeland. Uiteindelijk sleepte Mark Roth van de Hercherseeschool in Scharendijke de titel in de wacht. Mark las voor uit Eiber van Sjoerd Kuy- per en deed dat volgens de juiy erg duide lijk en helder en in het juiste tempo. Jury voorzitter mevrouw A. Boxhoorn-Urba- nus,En j e had ook nog eens een heel mooi poëtisch stukje uitgekozen. Heel goed ge daan." Als tweede eindigde Eva le Clerq, leerlinge van de Theo Thijssenschool in Zierikzee. Zij had gekozen voor een frag ment uit Meester Kikker van Paul van Loon. Categorie grumor ofwel een mix van griezelen en humor. De leerlinge van de Theo Thijssenschool bracht het met verve. Compleet met imi taties van hoge kinderstemmetjes en het barse gedragen stemgeluid van schooldi recteur Stork, die er geen weet van heeft dat meester Frans nu en dan in een kikker verandert. Sanne van Asten van De Klimop in Dreischor wist met haar voordracht van een fragment uit Carry Slee's Razend de derde prijs in de wacht te slepen. Sanne kreeg een pluim voor de mimiek tijdens het voorlezen. „Heel je gezicht deed mee. Mooi om te zien voor het publiek." Carry Slee bleek een van de favoriete schrijf sters. Van de negen deelnemers aan de voorleeswedstrijd kozen drie voor een fragment uit het werk van deze kinder boekenschrijfster. Griezelen blijkt ook in trek bij de jeugdige lezers. Naast het werk van Paul van Loon werd ook voorgelezen uit het griezelverhaal Horrorland van R. 1. Stine. Ook werken van Jaques Vriens, K. Applegate en Mieke van Hooft werden uitvoerig geciteerd door de voorleeskam- pioenen. Mark Rothmag zaterdag 20 april meedin gen naar de titel voorleeskampioen van Zeeland. De Zeeuwse finale wordt gehou den in Middelburg. De landelijke finale van de voorleeswedstrijd staat gepland voor woensdag 15 mei in Utrecht. Evelien de Ruijter van de J. W. van de Doelschool uit Zierikzee las voor uit Dikke meester Jaap. WESTENSCHOUWEN - De verkeersdrempels op de Lage Weg in Westenschouwen worden aangepast. De helling van de obstakels, zoals ze vorige week zijn aangelegd, moet volgens verkeersambtenaar T. van de Ketterij iets 'flauwer' gemaakt worden. De drempels op de Lage Weg roepen verschillende re acties op. Campingshouders vinden ze te hard en vrezen voor schade aan caravans van bezoekers. Een meerderheid van de omwonendenis dik tevreden met de ferme hobbels, omdat het verkeer drastisch wordt afgeremd. De aanpassingen aan de drempels nu zullen voor de snelheid van het verkeer op de La ge Weg weinig gevolgen hebben; Van de Ketterij benadrukt dat het doel blijft de snelheid op de Lage Weg terug te brengen tot 30 kilometer per uur. GOES - Het ROC Zeeland voert de opleiding voor het Euro pees Computer Rijbewijs in op alle opleidingen van de afde ling versneld mbo administratie (vma) te Goes. Dit 'rijbewijs' geeft aan dat de houder over voldoende praktische kennis en vaardigheden beschikt om op professionele en efficiënte wij ze met de computer om te gaan. Vanaf het nieuwe schooljaar kan ervoor worden geleerd binnen de opleidingen tot admini strateur, directiesecretariaat/management assistent, com mercieel medewerker marketing en communicatie, en admi nistratief juririsch medewerker openbaar bestuur. Ook de manier van lesgeven is nieuw. Leerlingen kunnen thuis, ach ter him pc, een deel van de lessen volgen en extra opdrachten uitvoeren. Tijdens een open avond, op dinsdag 28 mei, wordt een en ander nader toegelicht. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 30-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad wegens po ging tot doodslag en voor nog drie geweldsdelicten drie jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk op gelegd. De Middelburger verkeerde 3 december vorig jaar zwaar onder invloed van valium, cocaïne en heroïne toen hij zijn agressie botvierde op zijn zoontje, die hij als een projec tiel wegsmeet in de richting van zijn vriendin. De peuter van bijna drie jaar kwam op straat terecht, maar hield aan zijn val wondexiijk genoeg geen letsel over. Op dezelfde dag dwong hij een man zijn bromfiets af te geven. De bromfietser wist hem na een worsteling te overmeesteren. Bij een fietsenstalling had hij iemand bedreigd. Ook pleegde hij vorig jaar in Mid delburg een overval op een winkel. De winkelierster werd met een mes bedreigd en gedwongen geld af te geven. MIDDELBURG - Het verzoek van H. Vader uit Grijpskerke om op de minicamping tegenover zijn woning niet meer dan tien kampeermiddelen toe te staan, is door de bestuursrechter in Middelburg afgewezen. De minicampings mogen van de gemeente Veere gedurende negentig dagen per jaar vijftien caravans en tenten plaatsen. Vader vindt dat het bestem mingsplan geen ruimte biedt voor de tijdelijke uitbreiding. Door een kort geding bij de bestuursrechter aan te vragen wil de hij voorkomen binnenkort al hinder te ondervinden van de tijdelijke uitbreiding. Waarom de rechter het verzoek heeft afgewezen is nog niet bekend. 's-GRAVENPOLDER - In de Populierenstraat in 's-Graven- polder is dinsdagavond een personenauto in brand geraakt. Volgens de brandweer, die het vuur bluste, is de brand ont staan in de buurt van de accu. foto Marijke Folkertsma donderdag 28 maart 2002 door Ingrid Huibers GOES - Inwoners van Goes en de omliggende dorpen belonen de dienstverlening van de ge meente gemiddeld met een 7,3. Dat blijkt uit een door de ge meente opgestelde enquête die afgelopen december door onge veer driehonderd mensen werd ingevuld. Aanleiding voor het onderzoek 'vormt de bouw van een nieuw stadskantoor. Daar kunnen burgers in de toekomst met al 'hun vragen en problemen bij één balie terecht. Om vast te kunnen stellen of klanten straks tevredener zijn dan nu, vond de werkgroep publieksbalie het belangrijk een meting te ver richten. Ongeveer vijfhonderd inwoners tussen de 18 en 75 jaar kregen een enquêteformulier thuisbezorgd. Daarvan stuur den 188 mensen de vragenlijst terug. Nog eens honderd bezoe kers van het stadskantoor na- VLISSINGEN - Minister Brinkhorst van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij neemt woensdag 3 april deel aan een discussiebijeenkomst van D66. Die wordt gehouden in hotel Arion te Vlissingen en begint om 19.30 uur. Naast de bewindsman nemen aan de discussie over landbouw en natuur deel: R. Geluk van het platform plattelandsvernieu wing Schouwen-Duiveland, J. Dingemanse-Hengst van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, G. van Zonne veld van de Zeeuwse Milieu Fe deratie, voorzitter P. de Koeijer van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie Zeeland en T. van der Meer van de Co- operatieve Zuidelijke Aan- en Verkoop vereniging. Discussie leider is T. Veraart. Overdag is Brinkhorst op bezoek bij het provinciaal bestuur. men eveneens de moeite een en quête in te vullen. Van de ondervraagden is 73 procent tevreden over de klant vriendelijkheid van de mede werkers. Wel laat de telefoni sche bereikbaarheid vaak te wensen over. Verder zou de pri vacy bij de afdelingen burger zaken, sociale zaken en voor lichting verbeterd kunnen worden. Dat kan door een bete re afscherming, maar ook door het creëren van meer afgesloten ruimten. Zitplaatsen Andere punten van kritiek zijn het tekort aan zitplaatsen en de soms lange wachttijden bij de afdeling burgerzaken. Ook zou den de verschillende balies wat vaker open moeten zijn. Ondervraagden gaven eveneens aan dat de medewerkers meer belangstelling voor hun klanten zouden kunnen tonen. Zij vin den de benadering nu te formeel en ambtelijk. In het onder zoeksrapport wordt daarom aanbevolen de medewerkers met directe publiekscontacten eèn training klantvriendelijk heid te laten volgen. Opvallend genoeg vindt het me rendeel van de Goesenaren dat aan het onderzoek meedeed de samenvoeging van alle balies tot één publieksbalie niet nodig. De behandeling van vragen en klachten kan best gespreid ge beuren, zolang de klanten maar niet van het kastje naar de muur worden gestuurd, vinden zij GOES - Barbershop en harmo- nyclub The Gaggling Ganders Gang geeft zondag 7 april een koffieconcert in buurthuis De Pit aan de Appelstraat in Goes. Het concert begint om twaalf uur. GOES - Leden van verschillen de kerken in Goes komen paas zondag rond 8.30 uur op de Gro te Markt bij elkaar om samen te zingen. Er worden tot ongeveer 9.15 uur liederen gezongen uit de bundel van Opwekking en het Liedboek. Een verharde berm scheidt de tweewielers in de Een verharde berm scheidt de tweewielers in de toekomst van de auto's op de Van Hertumweg in Goes. foto Willem Mieras door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 44-jarige man uit Hoedekenskerke is dinsdag door de Middelburgse politierechter A. Hameete voor oplichting veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf en een voorwaardelijke taakstraf van 120 uur. De oplichter zag in het laatste kwartaal van vorig jaar kans geld, sieraden en auto's van mensen in Zeeland en Brabant af te troggelen. Aan zes gedu peerden moet hij een schadebe drag van 2625 euro vergoeden. „We kennen deze meneer al lan ger dan vandaag. Hij komt tel kens weer met een kletsverhaal aanzetten. Dat is het kenmerk van de oplichters", stelde offi cier van justitie J. Groen vast. „Aan de andere kant. snap ik niet dat mensen erin blijven trappen." De officier verwees in dat opzicht naar de slachtoffers in de autobranche. „Hij doet zich voor als bonafide koper, maar weet dat hij niet aan zijn betalingsverplichting kan vol doen. Om herhalingsgevaar te REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc,nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voorkomen, moet er eerst maar eens afgerekend worden voor deze feiten, want er lijkt nooit een eind te komen aan zijn op- lichtersprakti j ken Groen eiste zes maanden cel. De verdachte beloofde beterschap en zei in therapie te willen gaan. „Iedereen kan veranderen. Waarom ik niet? Ik wil een ge woon leven leiden en gaan wer ken", klonk het zelfverzekerd. De officier bleef bij zijn stand punt. „Hij moet eerst maar eens boeten voor wat hij gedaan heeft." Raadsman A. Bals vond dat zijn cliënt het voordeel van de twij fel moest krijgen. „Hij heeft nu een stap in de goede richting ge zet. Hij kan direct worden opgenomen voor een behande ling." De politierechter maakte de verdachte duidelijk dat 'eer lijkheid het langst duurt' en liet dit tot uiting komen in de straf. STREEKACTIVITEITEN GOES - Zeelandhallen, 14.00-21.00 uur: Occasionshow Goese autodealers; Sportpunt Zeeland, 13.00-14.35 uur: Line Dance door Country Club The Southern Riders; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes 10t/m 12 jaar; Gemeentehuis, 19.30 uur: Commissie vergadering Ruimtelijke ordening, finan ciën en onderwijs; 's-HEERENHOEK - H. Willibrorduskerk, 19.00 uur; Witte Donderdag-Viering mmv dames- en herenkoren uit Lewe- dorp, Ovezande, 's-Heerenhoek, Kwa- dendamme en Heinkenszand; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13-17 uur: Biljartcompetitie senioren; WILHELMINADORP - Meestoofweg, 14.00-15.00 uur, Paasloop door CIOS; WOLPHAARTSDIJK - Meuleweie, 14.00 uur: Bingo Seniorensoos 55-plus; YERSEKE - Achter havenmeesterkantoor Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos- terschelde. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 31-jarige inwoner van Goes is dinsdag in Middelburg voor dronken rij den veroordeeld tot acht maan den rijontzegging, waarvan de helft voorwaardelijk en 1200 euro boete. Politierechter A. Hameete was er niet helemaal van overtuigd dat de man op 25 december vo rig jaar in Goes opzettelijk de blaastest had geweigerd, omdat door Rolf Bosboom GOES - Volgende week begint de reconstructie van de Van Hertumweg in Goes. Komende maanden worden diverse werk zaamheden uitgevoerd die de verkeerssituatie aanzienlijk moeten verbeteren. Vooral voor fietsers wordt de weg veiliger. De reconstructie omvat het ge deelte van de Van Hertumweg tussen de Fruitlaan en de spoor lijn én het aansluitende deel van de M. A. de Ruyterlaan tot de kruising met de W. Barentsz- straat. Op het laatste stuk maken de twee van de reeks blaastesten waren gelukt. De uitkomsten hiervan waren 965 en 919 mi crogram, ruim vier keer zoveel dan toegestaan. Niettemin leid de dit niet tot een geslaagd ademonderzoek. De Goesenaar kreeg tijdens een avondje stappen in het Goese uitgaanscentrum ruzie met zijn vriendin en had daarop de auto sleutels van haar afgepakt om naar zijn zuster in Heerde te rij den. Hij geraakte niet ver, om dat hij in Kloetinge een ongeval klinkers plaats voor asfalt, waarop het autoverkeer relatief weinig lawaai veroorzaakt. Op de kruising met de W. Barentsz- straat komt, om de snelheid van het verkeer te temperen, een verhoogd plateau. De Van Hertumweg wordt ver breed. Om die reden zijn on langs al diverse populieren langs de weg gerooid, wat nu voor een kale aanblik zorgt. In het najaar, als de wegwerk zaamheden zijn afgerond, wor den er weer nieuwe bomen ge plant. Langs de Van Hertumweg, die nu nog voorzien is van fietsstro ken, komen fietspaden. Een ver- veroorzaakte. Advocaat V. Pie- ters voerde aan dat de verwon dingen (gekneusde ribben) van haar cliënt van invloed waren geweest op de blaastest. „De po litie had toestemming kunnen vragen voor het afnemen van een bloedproef", vond ze. Officier van justitie J. Groen concludeerde dat de verdachte niet voldoende had geblazen. Bij de geslaagde tests plaatste de officier een kanttekening „U heeft behoorlijk veel gezopen, want dit is geen drinken meer." harde berm scheidt de tweewie lers in de toekomst van de auto's, zodat er veiliger kan worden gefietst. De Van Her tumweg is onderdeel van de fietsroute van het centrum rich ting Overzuid en de toekomstige brede school in de wijk Ouver ture. Opstoppingen De verbreding van de weg is ver der nodig om enkele stroken voor afslaand verkeer te realise ren, bijvooi'beeld ter hoogte van de Agrimarkt. Nu zorgen af slaande auto's nog regelmatig voor opstoppingen. Die moeten vanaf het najaar verleden tijd De eis werd overgenomen door de politierechter. Een 56-jarige man uit Nieuw- dorp kreeg voor rijden onder in vloed 600 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rij ontzegging opgelegd. De ver dachte scoorde 9 maart voi'ig jaar in Middelburg 465 micro gram, toen hij werd aangehou den, twee keer zoveel als is toe gestaan. Dronken rijden kostte een 49- jarige inwoner van Bergen op Zoom zijn baan. Met een be- zijn. De verwachting is dat de wei'kzaamheden in oktober worden afgerond. De aannemer, Heijmans uit Roosendaal, begint volgend week met de aanleg van het fietspad en het verbreden van de weg aan de oostkant van de Van Hertumweg. Daardoor kan voorlopig alleen doorgaand verkeer in noordelijke richting van de x-oute gebruik maken. Het Mai'conigebied en Goes- West blijven wel van beide zij den bereikbaar Doorgaand verkeer rxchting Goes-Zuid wordt omgeleid via de Buys Ballotstraat of de Del taweg. drijfsauto was hij 12 januari dit jaar in Krabbendijke in de berm tei'echtgekomen, nadat hij de macht over zijn stuur verloor. Uit het ademonderzoek bleek dat hij drie keer teveel had ge dronken. De politierechter hield rekening met het verlies van zijn baan door hem te veroordelen tot 2000 euro boete, waaxwan de helft voorwaardelijk, en twaalf maanden rijontzeggng, waar van zeven maanden voorwaar delijk. door Rolf Bosboom OOSTDIJK - Een vrijliggend fietspad langs de route Olzende- dijk-Koksedijk, tussen Yerseke en Krabbendijke, lijkt op ter mijn onvermijdelijk. Dat kwain gisteravond naar voren tijdens een bijeenkomst van Water schap Zeeuwse Eilanden, waar besproken werd hoe de ver keersproblemen in het gebied tussen Yerseke, Kruiningen en Krabbendijke kunnen worden opgelost. Twee weken geleden heeft het waterschap al samen met be langstellenden gekeken welke knelpunten er zijn. Toen bleek onder meer dat de fietsende scholieren, de landbouwvoer tuigen en liet vrachtverkeer el kaar regelmatig in de weg zitten op de route Olzendedijk- Koksedijk. Het watei'schap denkt erover de weg wat anders in te richten, bijvoorbeeld door het aanbren gen van fietssuggestiestroken langs de weg, de aanleg van een plateau op de kruising met de Olzendepolder en een recon structie van de plek waar de Koksedijk overgaat in de Inun- datieweg. Etterbakken De aanwezigen gisteravond in het dorpshuis van Oostdijk - vooral mensen uit de landbouw - gaven duidelijk te kennen dat op die manier geen afdoende op lossing voor de scholieren wor den bereikt. Die lappen volgens hen de verkeersregels toch aan hun laars, met alle risico's van dien. Een van de aanwezigen omschreef hen als een 'stelletje etterbakken'. De enige echt effectieve maatre gel is daarom het scheiden van fiets- en ander verkeer, wat de aanleg van een vrijliggend fiets pad betekent. C. Slabbekoora van het waterschap gaf aan dat dat niet op korte tex-mijn valt te realiseren - de ï-oute staat niet op de 'urgentielijst' voor fiets paden - maar liet ook merken dat hij weinig andere oplossin gen ziet. Hij vergeleek de situa tie met de Hogelandseweg op Walcheren, waar een fxetspad ook de enige uitweg bleek te zijn. De discussie vond plaats in het kader van het voornemen van het waterschap om het gebied in te richten als 60-kilometerzone. Er worden niet alleen borden geplaatst aan de rand van de zo ne, maar ook wordt gekeken op welke plaatsen in het gebied ex tra maatregelen nodig zijn. Een heikel punt is bijvoorbeeld de situatie bij Oostdijk. Een mo gelijke oplossing is het omvor men van de Noordelijke Paral lelweg tot fietsweg. Daarnaast wordt er intensief gestudeerd op de omgeving van de Eerste en Tweede Vlietweg en de Laven- deldijk, waar de kruisingen niet logisch zijn aangelegd. Met re constructies en belijningen zou het verkeer meer in de gewenste richting kunnen worden gediri geerd. Riskante situaties De soms riskante situaties op de parallelweg van de Oude Rijks weg bij Kruiningen vox-men een ander aandachtspunt. Het wa terschap denkt erover daar doorgaand vrachtverkeer te we ren. Dat zou kunnen door de zo ne waarin dat verkeer taboe wox-dt, uit te breiden. Nu nog wordt gedacht aan het gebied dat wordt omsloten door de Eer ste Vlietweg, de Koksedijk, de Olzendedijk, de Zanddijk, de Stationsweg en de A58. Het waterschap gaat de diverse ideeën en suggesties nu uitwex-- ken en wil de definitieve plan nen op woensdag 22 mei presen teren tijdens een inloopavond in dorpshuis Apeldoorn xn Oost dijk, van 19.30 tot 21.00 uur. Wat Zeeuwse Eilanden betreft, geldt voor alle knelpunten: als er geen breedgedragen oplos sing wordt gevonden, blijft de situatie zoals die nu is. BERGEN OP ZOOM - Atletiek vereniging Spado uit Bergen op Zoom houdt 21 april voor de zesde keer de Bergse Monumen tenloop. De Bergse Loop voert langs veel monumenten in de binnenstad. De hoofdwedstrijd gaat over vijftien kilometer en begint om 14.00 uur. Op hetzelfde moment starten de prestatielopen over vijf, tien en vijftien kilometer. Voorde vijf-kilometerroute zijn alle scholen uit Bergen op Zoom uitgenodigd. Om half twee be gint de familie- en jongerenloop over ruim een kilometer. Start en finish zijn op de Grote Markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35