Massaal verzet tegen bouwplan live ra 17 Vijf jaar voor overvallen in vakantieparken Bij hoge nood is een café nog ver Man gewond bij brand Biggekerke Nieuwe fietspaden en kruisingen in Borsele Viaduct aan vervanging toe Omwonenden garage De Groene Goes vinden complex te hoog Praatavond met gemeente Goes VANDAAG OPENT LIVERA MIDDELBURG Nelson Messe in Bergen op Zoom Oteasion Spektakel 28-29-30 MAART zeeuwse almanak Opgeruimd PZC MIDDEN donderdag 28 maart 2002 door Mieke van de Jagt BORSSELE - Met een beetje goede wil ligt er in oktober langs de zuidkant van de Monster- weg, tussen de Jurjaneweg en het dorp Borssele, een vrij lig gend fietspad. De Dienst Landelijke Gebied informeerde gisteravond de dorpsbewoners over het fiets pad, het wandel- en fietspad tussen het dorp en de zeedijk en over de aanpassingen die de kruisingen in de Kaaiweg veili ger moeten maken. De hele reeks van werken is in ieder ge val volgend voorjaar voltooid. Het fietspad langs de Monster- weg komt vrij te liggen met een stukje berm ertussen. De sloten langs de Monsterweg worden aan de noordkant gehandhaafd en aan de zuidkant verlegd. Het probleem met de woning Mon sterweg 136, die pal op de weg staat, is opgelost door een klein slingertje in de Monsterweg te leggen. Zo kan het fietspad toch voor de woning langs lopen en komt de weg verder dan nu van de woning af te liggen. Het fietspad kruist de Jurjane weg, die aan beide kanten niet meer loodrecht op de Monster weg aansluit. De aansluitingen worden aan beide kanten ietsje naar het westen gedraaid. Op de kruising Monsterweg-Kaaiweg buigt het fietspad een beetje naar het zuiden uit om plaats te maken voor de opstelling van een auto. Op de kruising ver deelt een lichte verhoging van kinderkopjes de Monsterweg eventjes in twee rijbanen, wat de snelheid moet beperken. De wegversmalling, die nu het be gin van de bebouwde kom aan duidt, moet verdwijnen. Het fietspad loopt verder het dorp in tot tegenover Monster weg 21. Daar sluit het met een slingertje loodrecht aan op de weg. Fietsers die het dorp inrij den moeten daar oversteken, op een plek waar al een paar hon derd meter een maximumsnel heid van 30 kilometer geldt. De Monsterweg buiten het dorp krijgt overigens een maximum snelheid van 60 kilometer. Brommers en scooters maken daarom geen gebruik van het fietspad. Op de plaatsen waai de bermen worden verbreed, komt een laanbeplanting van essen. De kruisingen in de Kaaiweg, ten noorden en ten zuiden van de Monsterweg, worden geen rotondes maar flauwe plateaus. De belangrijkste verandering zit 'm in de zichtbaarheid van de kruisingen en in de aansluiting, die niet meer loodrecht maar in wat ruimere bochten zal worden aangelegd. Het wandel- en fietspad tussen het dorp en de zeedijk loopt vanuit het zuidwestelijke punt je van het dorpsbosje, aanslui tend op het pad, met een paar ta melijk rechte hoeken naar de zeedij k. Het pad heeft een lengte van ongeveer 650 meter en sluit verder aan op de weg onder- langs de Zeedijk. Ondanks ver zoeken van verschillende kan ten is het waterschap Zeeuwse Eilanden niet van plan een trap over de dijk te maken op de plaats waar het pad bij de dijk komt. Een kleine 500 meter naar het westen en net zo ver naar het oosten, zijn al trappen over de dijk. door Inqrid Huibers GOES - Omwonenden van ga rage De Groene aan de Anjelier- straat in Goes hebben massaal bezwaar aangetekend tegen de bouw van 37 woningen en ap partementen op die plek. Door huis aan huis bezwaarschriften te verspreiden, wist een groepje buurtbewoners ruim tachtig hantekeningen bijeen te krij gen. Vooral de hoogte van het beoog de appartementencomplex langs de Oostsingel (dertien me ter, exclusief de kap) stuit de be zwaarmakers tegen de borst. Ook begrijpen ze niet waarom de vrijstaande villa op de hoek van de Oostsingel voor dat com plex moet wijken. Dergelijke bebouwing past volgens de op stellers van het bezwaarschrift (Advertentie) op onze muziekafdeling J.S. Bach Macthaus-Passion Johannes-Passion in veel verschillende best verkocht tijdens de algelopen Boekenweek |M. Vasalis De oude kustlijn vanavond vanaf 17.30 uur Brasserie menu romige peultjessoep en spinazietaart met geiten kaas (vegetarisch) of Franse steak met garnituur en chipolata bavarois voor 11,50 of 9,- (vegetarisch menu) zaterdag 30 maart 12.00-17.00 uur demonstraties 999 Games en Xbox De Kolonisten van Catan, Ban van de Ring en andere spellen 15.00-16.30 uur juist heel goed langs de Goese singels, wallen en ravelijnen. Het terrein aan de Anjelier straat komt vrij doordat garage De Groene naar bedrijventer rein De Poel II verhuist. Project ontwikkelaar De Groene Groep uit Rottei-dam wil langs de Oostsingel een complex met twintig appartementen (maxi maal vier bouwlagen plus kap) neerzetten. Onder het gebouw komt een parkeerkelder voor de bewoners. Net om de hoek langs de Magno liastraat is een complex voor zien met op de begane grond be drijfsruimte en daarboven vier appartementen. Langs de Anje lierstraat zijn dertien gescha kelde woningen ingetekend. Zowel voor het complex langs de Magnoliastraat als de wonin gen langs de Anjelierstraat geldt een bouwhoogte tot de kap van 7,5 meter. Eerder Tijdens eerdere inspraakbijeen komsten over de mogelijke in vulling van het garageterrein liepen de bewoners ook al tegen de plannen te hoop. Toen was er nog sprake van de bouw van een appartementencomplex langs de Anjelierstraat met een be oogde goothoogte van dertien meter. Protesten van omwonenden leidden afgelopen naj aar tot een wijziging van de plannen. Voor al aan de kant van de Anjelier- GOES - De Goese wijkvereni- ging Noordhoek houdt maan dag 8 april haar jaarlijkse praatavond met de gemeente. Er wordt onder meer gesproken over het wijkbudget, uitbrei ding van de speelvoorzieningen, de wijkaanpak, de veiligheid in de wijk en de verkeerssituatie. De bijeenkomst wordt gehou den in schoolgebouw De Win gerd aan de Noordhoeklaan, na de algemene ledenvergadering, die om 20.00 uur begint. Advertentie Grand Hotel Arioti Tel.: 0118-410502 (Advertentie) de nieuwe grotere winkel op plein 19402 U benl van harte welkom en profiteer van onze openingsaanbiedingen Aanbiedingen ook bij Livera in Goes straat werd de toegestane goot hoogte verlaagd naar 7,5 meter. Toch kunnen de omwonenden ook daar niet mee leven. Zij vin den een goothoogte van 4,5 me ter voor nieuwbouw wel genoeg om de woningen bij de de be staande laagbouw (2,5 tot 3,5 meter tot de kap) in de Anjelier straat te laten aansluiten. De gemeente neemt vooralsnog geen beslissing over de inge diende bezwaren. Het vooront werp bestemmingsplan gaat - vergezeld van de bezwaar schriften - eerst naar de provin ciale planologische commissie. Afhankelijk van het advies van die commissie doet de gemeente uitspraak. Het viaduct bij 's-Heer Arendskerke verkeert in een slechte conditie waardoor onderhoud niet meer rendabel is. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom 's-HEER ARENDSKERKE - Het viaduct over de spoorlijn bij 's-Heer Arendskerke verkeert in slechte staat. De provincie wil daarom dat er binnen enkele jaren een nieuw viaduct wordt gerealiseerd. Er wordt nu een haalbaarheidsonderzoek in gang ge zet. Het viaduct dateert uit 1932. In de oorlogs jaren heeft het bij een bombardement scha de opgelopen, die deels is hersteld. Inmid dels is de staat van het bouwwerk dusdanig, dat vervanging onvermijdelijk is. „Het ver keert in een slechte conditie, waardoor het onderhoud niet meer rendabel is", zegt J. de Klerk van de provincie. De vervanging moet weliswaar worden be taald door de provincie, maar in dit geval gelden de Nederlandse Spoorwegen als op drachtgever. Om die reden heeft de provin cie bij Railinfrabeheer, de NS-poot die het spoorwegnet beheert, het verzoek inge diend het viaduct te vernieuwen. Voordat dat kan gebeuren, laat Railinfrabe heer een haalbaarheidsonderzoek verrich ten. Daaruit moet onder meer blijken hoe het nieuwe viaduct eruit komt te zienwat in grote lijnen de kosten zijn en hoe tijdens de werkzaamheden de te verwachten ver keersproblemen worden opgelost. Wat de provincie betreft wordt met het nieuwe via duct in elk geval de veiligheid voor de fiet sers verbeterd. In de planning van de provincie staat de ver nieuwing van het viaduct voor 2005/2006 op het programma. Volgens De Klerk houdt het viaduct het tot die tijd moeiteloos uit. ,Het is zo massief, dat kan nog jaren mee. Er is dus geen direct gevaar." Uit voorzorg ge beurt het nu wel dat extreem zware trans porten via andere routes worden geleid. Normaal vrachtverkeer levert echter geen problemen op. door Edith Ramakers BIGGEKERKE - Een oudere in woner van Biggekerke is giste ren aan zijn gezicht en handen gewond geraakt bij een uit slaande brand in zijn woning aan de Dorpsstraat. Een bran dende frituurpan is waarschijn lijk de oorzaak van de brand. De man probeerde rond het middaguur de pan naar buiten te brengen, maar liep daarbij brandwonden op. Zijn echtge note kwam met de schrik vrij. De woning is bijna volledig uit gebrand. De blusgroep van Zoutelande werd bijgestaan door de Stads gewestelijke brandweer Vlis- singen/Middelburg. Het echt paar is door buren uit de woning gehaald. „We hadden doorge kregen dat er vermisten waren. Toen we hier aankwamen, bleek dat buren het echtpaar gelukkig al gered hadden", zei officier van dienst M. Corbijn. Bij aankomst van de brandweer sloegen de vlammen uit de voor deur en enkele ramen. Na onge veer een half uur was er nog steeds veel rookontwikkeling. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 24-jarige man uit Terneuzen is gisteren door de rechtbank in Middel burg voor diefstallen met ge weld veroordeeld tot vijf jaar cel. De Terneuzenaar pleegde vorig jaar september samen met een 28-jarige man uit Dordrecht twee gewapende overvallen op vakantiewoningen in Kamper land. In de strafmaat van de Terneu zenaar werd zijn aandeel in een smokkel van xtc-pillen naar de Verenigde Staten en zijn betrok kenheid bij een professionele hennepkwekerij in Oostkapelle meegenomen. De Dordtenaar kreeg drie jaar gevangenisstraf plus negen maanden voorwaar delijk opgelegd. De daders moe ten circa 8500 euro aan de slachtoffers betalen. Een 32-ja- rige inwoner van Philippine werd wegens medeplichtigheid veroordeeld tot 180 dagen ge vangenisstraf, waarvan 104 da gen voorwaardelijk en 120 uur taakstraf. De Terneuzenaar en de Dordte naar overvielen op 1 september 2001 een Duits echtpaar in hun woning op Roompot Marina. Ze belden op die zaterdagmorgen om negen uur aan. Toen de deur werd opengedaan, trokken ze meteen een wapen. Daarna doorzochten ze de woning. Ze maakten tweeduizend gulden, bankpasjes en mobiele tele foons buit. Ze waren echter vooral uit op de dure auto van het echtpaar. De overvallers na men de autosleutels en gingen er met een BMW 524 vandoor. De slachtoffers werden gekneveld in de badkamer achtergelaten. Banjaard len hun auto, een Volvo, mee. Het was de bedoeling om de twee buitgemaakte auto's door te verkopen aan een handelaar in België. De Dordtse dader werd aan de grens bij Luxem burg in de gestolen Volvo aange houden. De Terneuzenaar werd opgepakt in Spijkenisse. Hij had een schuld van een ton te vereffenen met een Belgische crimineel, van wie hij geld had geleend voor het opzetten van de hennepkwekerij Drugssmokkel De Dordtenaar had net een ge vangenisstraf voor drugssmok kel in Noorwegen uitgezeten, toen hij contact zocht met zijn Terneuzense compaan. De Philippinenaar had op de uitkijk gestaan bij een van de gewapende overvallen. BERGEN OP ZOOM - De vocale en instrumentale koren van HMR (Hortus Musicus Religio- sus) uit Bergen op Zoom zullen op paaszondag de hoogmis in de Gertrudiskerk in hun stad op luisteren met de Missa in An- gustiis, ook wel bekend als de Nelson Messe, van Joseph Haydn. De dienst begint om 10.00 uur. (Advertentie) VAN DE GEZAMENLIJKE GOESE AUTODEAltRS ZEELANDHALLEN TE GOES Een tweede overval werd op identieke wijze precies een week later gepleegd op een va kantiewoning in de Noordzee Résidence De Banjaard. Nadat ze de Duitse bewoners hadden gekneveld pikten de mannen naast andere waardevolle spul- MINIMALE INRUIL €1.300,- OF MEER KEUZE UIT MEER DAN 400 GEBRUIKTE AUTO'S GRATIS ENTREE GRATIS PARKEREN door Mieke van derJaqt GOES - Het Masterplan voor de Goese binnenstad is prachtig, veelbelovend. Dat vindt ook I. Dekker uit 's Heer Hendrikskin deren. Maar er ontbreekt één belangrijk ding in de ogen van Dekker, die zich tot de senioren mag rekenen, en dat is een uri noir. „Overal in de wereld zie je die dingen, ware kunstwerken vind je eronder. Maar in Goes, ho maar. Daar slingeren ze de ene na de andere wildplasser op de bon." Nu is Dekker geen tegenstander van het beboeten van zuip- schuiten die hetgeen ze in het café geladen hebben, daar ook moeten lossen. „Natuurlijk, daar moet je hard tegen optre den, maar niet zonder dat je de mogelijkheid schept om een fat soenlijke plas te doen op een daarvoor bestemde plaats." Dekker probeert al jaren be stuurders warm te krijgen voor een behoorlijke pisbak. „Kijk, ik ben ook een potentiële wild plasser geweest, zoals zoveel mannen boven de zestig. Geluk kig ben ik er door medicatie een eind van genezen, maar ik kan je verzekeren dat een vergrote prostaat veel mannen geen keu ze laat." „Een paar jaar terug bezocht ik de Johannes Passion in de ka tholieke kerk. De gemiddelde leeftijd van het publiek zat ruim boven de zestig. In de pauze moesten er drommen mannen, en ook vrouwen, een plas en een paar insiders waren natuurlijk het eerste bij die ene wc die daar is. Met een clubje heren in hoge nood ben ik naar het openbaar toilet in de Ostendestraat gelo pen, maar dat bleek 's avonds dicht. Daar stonden we dan. Je hebt haast geen andere moge lijkheid dan maar een plas tegen een gevel te doen." In de pauze's van concerten die daarna kwa men, spurtte Dekker meteen naar een cafeetje in de buurt waar hij dan snel een consump tie bestelde om meteen door te racen naar het toilet. „Maar dan is zo'n cafeetje nog ver, hoor." In folders en brochures heeft Dekker opgezocht dat een kwart van de mannen boven de vijftig last heeft van prostaat klachten. „Boven de zestig praat je al over veertig procent. Als je nagaat dat Nederland vergrijst, is het vreemd dat er zo weinig urinoirs zijn. Ik heb wei eens begrepen dat ze bang zijn om ontmoetingsplaatsen voor homosexuelen te scheppen. Maar homosexuelen hoeven al lang niet meer naar de urinoirs om elkaar te ontmoeten en als ze dat toch willen, lijkt me er niet zo veel op tegen." Kantonrechter Vorige week maakte Dekker zich erg boos op een kanton rechter die een Vlissingse wild plasser van bijna zeventig niet alleen eep boete oplegde, maar ook een preek gaf. „Ik heb me teen de rechtbank gebeld om te vragen hoe oud die rechter is. Nog geen vijftig, werd me ver- teld. De Officier van Justitie was een vrouw van midden der tig. Die heeft niet eens een pros taat. Dat zo'n rechter dan zegt dat je maar in je broek moet pie- sen, vind ik ronduit belachelijk. Die heeft zijn preek tegen de verkeerde gehouden." De Biggekerkenaar raakte gewond aan zijn gezicht en handen toen hij een brandende frituurpan buiten wilde zetten, foto Ruben Oreel Corbijn: „Er is veel vernietigd. Helaas ontbrak de tijd om dier bare spullen te redden. Het echtpaar was behoorlijk van slag. Dit is een traumatische er varing." De man werd voor behandeling van zijn brandwonden per am bulance naar Ziekenhuis Wal cheren in Vlissingen gebracht. Er werden gasten verwacht. Vandaar dat de logeerkamer in dat Middelburgse huis met bezemen werd gekeerd. Alle spullen die er in de loop van de tijd waren terechtgeko men, werden verwijderd en zo kwamen barbiepoppen, koffers vol kleertjes, meubel tjes, een verkleedkist en knuffels tijdelijk op de over loop terecht. Tot genoegen van Robin van vier, die zich dagenlang zeer vermaakte tussen de puinho pen. Toen vond haar moeder het welletjes. Er moest orde worden geschapen en Robin diende daartoe de handjes uit de mouwtjes te steken. Daar ziet Robin nooit veel in en dus sloeg haar moeder, om het goede voorbeeld te geven, vast aan het sorteren. Robin bezag dat met een wel willende blik en zei, op aan moedigende toon: „Zie je wel mam, grote men sen kunnen ook best zélf op ruimen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33