Toch privatisering Dunopark Verliefd op een tractor PZC PZC Zestig jaar door dik en door dun Goes haalt dikke voldoende voor dienstverlening Vergunning voor uitbreiding super Oostkapelle terecht 19 Zomerhuizenterrein Oostkapelle uit handen gemeente Veere Zoeken naar paaseieren John Mann bespeelt orgel ROC voert computerrijbewijs in Verkeerscontrole politie SP inventariseert klachten Tweeënhalf jaar voor delicten Minicamping wint bij kort geding Humanitaire avond voor hulp Servië Meisje (17) aangerand in Vlissingen donderdag 28 maart 2002 door Miriam van den Broek DOMBURG - Het gemeentelij ke zomerhuizenterrein Duno park in Oostkapelle wordt toch geprivatiseerd. De parken Bree- zand I in Vrouwenpolder en De Zandput in Zoutelande blijven eigendom van de gemeente Vee re. Wel wordt de erfpachtbijdra- ge van de huisjeseigenaren op getrokken naar de prijzen van deze tijd. Ruim een jaar geleden kreeg het Veerse college van B en W van de gemeenteraad de opdracht te onderzoeken of alle gemeente lijke vakantieparken geprivati seerd konden worden. Uit ge sprekken met betrokkenen bleek dat de drie belangenver enigingen zulke uiteenlopende DOMBURG - Stichting Evene- i menten Domburg Aktief en Va kantiepark Hof Domburg houdt maandag 1 april haar jaarlijkse paaseierenzoektocht. De tocht begint om 10.30 uur op - het Centrumplein. Dweilband 't Dakkapelleke uit Brabant on dersteunt de stoet tot de Water toren bij de duinen. Ondertus sen delen paashazen eieren uit. Bij de Watertoren liggen dui zend eieren verstopt, waarvan er tweehonderd een mooie prijs opleveren. De prijzen worden om 12.00 uur bekend gemaakt op het Centrumplein. MIDDELBURG - De Engelse organist John Mann speelt za terdagavond 6 april om 20.00 uur op het Compton theateror gel in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. John Mann verzorgt voor de BBC Sussex uitzendingen. Behalve op het theaterorgel ver zorgt hij optredens met een Eminent elektronisch orgel, wat hem de bijnaam 'His Eminence' opleverde. John Mann heeft een eigen fanclub met meer dan dui zend leden. standpunten hadden, dat er geen lijn in was te ontdekken. Het gemeentebestuur wilde het plan terugtrekken en vroeg daarover advies aan de commis sie Algemeen Bestuur. Daarop werd besloten voor de verschil lende parken een afzonderlijk plan te maken en het Dunopark toch te privatiseren. De belangenvereniging Duno park wil zich inzetten voor een volledige privatisering en is be reid daai-voor zelf initiatieven nemen. Hoe die privatisering eruit zal zien, is nog niet bekend. Er moet nog gediscussieerd worden over de openbaarheid van de wegen, termijnen, prij zen en voorwaarden. Het voor bereidende traject kan, wat het college betreft, ingezet worden. De belangenvereniging heeft la ten weten dat de erfpachtter mijn nog tien jaar loopt en dat heel deze periode eventueel be nut kan worden voor de privati sering. Tegenstanders In Breezand I en De Zandput zijn zowel voor- als tegenstan ders van de verzelfstandiging. Vooral de belangenverenigin gen zijn tegen. Zij vrezen dat het unieke open en groene karakter van het park verloren gaat als iedere eigenaar het op zijn per ceeltje voor het zeggen krijgt. B en W vinden dat een begrijpelijk argument. Een bijkomend pro bleem is dat de openbare nuts voorzieningen in deze parken kriskras door elkaar in de grond liggen. Bij problemen zal - ver wacht het college - toch altijd eerst bij de gemeente worden aangeklopt. De erfpachtbijdrage moet wel actueel gemaakt worden, vin den B en W. De bijdrage is geba seerd op de waarde van de grond van jaren geleden. De eigenaren van de vakantiewoningen in De Zandput betalen gemiddeld 4,10 euro per jaar. In Breezand I is het bedrag meer van deze tijd. Daar betalen de eigenaren ge middeld 12,48 euro per jaar. Aangezien De Zandput op veel punten vergelijkbaar is met Breezand I zal voor het andere vakantiepark een vergelijkbare prijs worden ingevoerd. De vraag is nog of dat in één keer gebeurt of in stappen. Jannie Verplanke-Meerman en haar man Bram. foto Lex de Meester door Gerrit van Loon VLISSINGEN - „We zagen el kaar voor het eerst bij de Oran jemolen. Ik keek naar hem en hij naar mij. We lachten naar el kaar en nu zijn we zestig jaar ge trouwd." Jannie Verplanke- Meerman (79) vertelt met liefde over haar man Bram. Het echt paar uit Vlissingen vierde giste ren het zestigjarig huwelijksju bileum. In 1938 stond Bram in zijn sol datenpak voor de molen. Jan nie, die er met een stel vriendin nen aan het wandelen was, vond al die soldaten eerst maar niets. „Die soldaten hadden in elk stadje een ander schatje. Maar toen ik hem aankeek was het raak." Drie jaar later trouwden ze in het oude stadhuis in Vlis singen. Een koets met paarden bracht hen door de sneeuw naar de plaats van het ja-woord. Het was geen vrolijk huwelijk. Bombardementen teisterden de stad. Jannies huis werd platge gooid. „Jannie verloor haar moeder, broer en kindje", ver telt de 82-jarige Bram. En er kwam nog meer leed. „Allebei zijn we in het ziekenhuis in Utrecht aan ons hart geope reerd. Ik heb een hartklep, pros taatkanker, Jannie een rollator en allebei hebben we iets aan onze ogen." Het echtpaar woont nu 38 jaar in Vlissingen. Voorheen leefden ze in Oostburg, waar de wieg van Bram stond. In Oostburg hield Jannie het 22 jaar uit. Ge kweld door heimwee keerde ze terug naar haar moeder in Vlis singen. Na de oorlog hielp Bram mee met de opbouw van Nederland. Hij was baas over de betonmo len en joeg palen de grond in dat het een lust was. Jannie paste met liefde op de drie kinderen: een meisje en twee jongens. Tot zijn 42ste voetbalde Bram in het eerste van S.V. Oostburg. Daarna verruilde hij de groene grasmat voor het groene laken. „Ik heb zelfs nog voor de bond gebiljart. Jaja, ik had een ge middelde van 65Nu is dat door mijn slechte ogen flink wat m in- der", aldus Bram. Jannie was vroeger bestuurslid van de vrouwenbond. Burgemeester A. van Dok-van Weele feliciteerde het echtpaar gisteren tijdens de receptie in hotel Royal in Vlissingen. Ook koningin Beatrix feliciteerde het tweetal. De brief heeft een plekje gekregen op het tafeltje in de woonkamer tussen de vele kaarten en bloemen. Gistermid dag piepte een kleindochter even langs om drie grote kus sens cadeau te doen. Om het echtpaar wat zachter te laten zitten. GOES - Het ROC Zeeland voert de opleiding voor het Euro pees Computer Rijbewijs in op alle opleidingen van de afde ling versneld mbo administratie (vma) te Goes. Dit 'rijbewijs' geeft aan dat de houder over voldoende praktische kennis en vaardigheden beschikt om op professionele en efficiënte wij ze met de computer om te gaan. Vanaf het nieuwe schooljaar kan ervoor worden geleerd binnen de opleidingen tot admini strateur, directiesecretariaat/management assistent, com mercieel medewerker marketing en communicatie, en admi nistratief juririsch medewerker openbaar bestuur. Ook de manier van lesgeven is nieuw. Leerlingen kunnen thuis, ach ter hun pc, een deel van de lessen volgen. MIDDELBURG - Tweeëntwintig fietsers en bromfietsers zijn gisterochtend door de politie bekeurd. De politie hield op de Schroebrug in Middelburg een brom(fiets)controle. In totaal werden 66 bromfietsen gecontroleeerd. Daarvan waren er tweeëntwintig niet in orde. De bestuurders kregen kregen met elkaar zesenzestig bekeuringen, voor door het rood licht rij den, het negeren van het rode overweglicht, opvoeren van de brommers en het niet kunnen laten zien van een verzekerings bewijs of bromfietscertificaat. MIDDELBURG - De Socialistische Partij (SP) in Middelburg gaat klachten inventariseren van mensen met planschade. Mensen kunnen planschade ontvangen als zij waardevermin dering van hun woning kunnen aantonen. De gemeente Mid delburg vraagt daarbij advies aan een onafhankelijk bureau. De SP stelt dat het gemeentebestuur door deze uitbesteding te veel op afstand van de burgers blijft. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 30-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad wegens po ging tot doodslag en voor nog drie geweldsdelicten drie jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk op gelegd. De Middelburger verkeerde 3 december vorig jaar zwaar onder invloed van valium, cocaïne en heroïne toen hij zijn agressie botvierde op zijn zoontje,die hij als een projectiel wegsmeet in de richting van zijn vriendin. De peuter van bijna drie jaar kwam op straat terecht, maar hield aan zijn val won derlijk genoeg geen letsel over. Op dezelfde dag dwong hij een man zijn bromfiets af te geven. De bromfietser wist hem na een worsteling te overmeesteren. Bij een fietsenstalling had hij iemand bedreigd. Ookpleegdehij vorigjaar in Middelburg een overval op een winkel. De winkelierster werd met een mes bedreigd en gedwongen geld af te geven. Aan het slachtoffer moet hij 500 euro vergoeden. MIDDELBURG - Het verzoek van H. Vader uit Grijpskerke om op de minicamping tegenover zijn woning niet meer dan tien kampeermiddelen toe te staan, is door de bestuursrechter in Middelburg afgewezen. De minicampings mogen van de gemeente Veere gedurende negentig dagen per jaar vijftien caravans en tenten plaatsen. Vader vindt dat het bestem mingsplan geen ruimte biedt voor de tijdelijke uitbreiding. Door een kort geding bij de bestuursrechter aan te vragen wil de hij voorkomen binnenkort al hinder te ondervinden van de tijdelijke uitbreiding. Waarom de rechter het verzoek heeft afgewezen is nog niet bekend. De motivering volgt over een paar weken. Mogelijk vindt de rechter de kwestie niet spoed eisend genoeg om via een kort geding een uitspraak te doen. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De gemeente Veere heeft juist gehandeld toen ze een vergunning verstrekte voor de uitbreiding van de su permarkt aan de Dorpsstraat in Oostkapelle. Dat heeft de be stuursrechter in Middelburg be paald. De achterbuurman stap te in februari naar de rechtbank omdat hij het oordeel van de ge meente betwiste. De beslissing was volgens hem mede geba seerd op een foutief akoestisch onderzoek. Het grootste bezwaar van C. Moelker is dat hij geluids overlast ondervindt sinds de verbouwing. De parkeerplaats achter zijn woning is uitgebreid en opgehoogd. Er kunnen meer auto 's staan en er worden nu ook brommers en fietsen gestald. En bezoekers aan de winkel komen veel vaker met de winkel wagen tjes op het parkeerterrein dan eerst. De buurman dacht dat de ge meente de vergunning had ver- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl leend aan de hand van de con ceptversie van het akoestisch onderzoek. Los daarvan ston den er in het definitieve rapport volgens Moelker ook nog fou ten. In het rapport was geen re kening gehouden zijn met de op hoging van de parkeerplaats en de aanwezigheid van omliggen de erf af scheidingen. Bovendien zou het beschreven gebruik van winkelwagentjes niet overeen komen met de werkelijkheid. Op de zitting werd duidelijk dat het akoestisch rapport waarvan de rechtbank een kopie had, evenmin het definitieve rapport was. Daardoor is volgens de rechter inderdaad de indruk ontstaan dat de vergunning ver leend is op grond van onjuiste feiten. „Te meer daar de defini tieve versie pas na herhaalde en indringende verzoeken van de zijde van Moelker tenslotte bo ven tafel is gekomen", schrijft hij in zijn besluit. De gemeente erkende dat deze gang van za ken niet netjes was. Toch is de rechtbank van oor deel dat het besluit genomen is op basis van het definitieve rap port en dat die versie op zorg vuldige wijze tot stand is geko men. Een afgevaardigde van de gemeente legde tijdens de zit ting uit dat in de conceptversie fouten stonden en dat daarom het concept is gewijzigd. In de definitieve versie vond de ge meenteambtenaar opnieuw een paar onjuistheden. Maar die waren zodanig dat de conclusie van het rapport onveranderd bleef. Daaruit constateert de rechtbank dat de gemeente zelf onderzoek heeft gedaan naar de kwaliteit en bruikbaarheid van het definitieve rapport. VLISSINGEN - De Stichting Help Joegoslavië houdt in sa menwerking met de Stichting OBJ op zondag 31 maart een hu manitaire avond. De bijeen komst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het clubge bouw aan de Adriaen Coorten- laanin Vlissingen. De opbrengst van deze avond wordt geheel besteed aan transportkosten om twee vrachtwagens naar Servië te sturen. Tijdens de avond is er gelegenheid om bij te praten en is er live Servische muziek. Jan van Alten en zijn David Brown 25D. door Piet Kentin TERNEUZEN - De naam David Brown zal veel mensen niet of nauwelijks iets zeggen. Maar 'kenners' zullen bij het ho ren van deze naam de oren spitsen. Jan van Alten uit Temeuzen heeft al sinds zijn jeugd iets met deze Engelse tractor. Hij heeft zelf een originele David Brown 25D. Elk vrij uur besteedt hij aan het restaure ren van het collectors item. En uiteraard is Van Alten lid van de David Brown Club, die in Nederland meer dan drieduizend Nederlandse leden telt. Al op zijn tiende reed hij op de boerderij van zijn ouders mee op een echte Brown. Een 'trekker' die zijn vader had gekocht om de paarden, die tot dan toe het werk hadden gedaan, bij hun zware arbeid te ontlasten. Zo'n tien jaar later werd Jan écht verliefd op de Engelse tractor- en sindsdien verdiept hij zich in alles wat met het merk David Brown te maken heeft. „Het moment dat ik mijn eigen David Brown kocht, was een hoogtepunt in mijn leven. Dat lijkt overdreven, maar ik heb jaren naar dit model gezocht. Mijn vader is na die eerste Brown overgestapt naar een ander merk; maar mij heeft het niet meer losgelaten. Engelse trekkers zijn ex clusief. Ze hebben iets dat trekkers uit an dere landen niet hebben. Je kunt het ver gelijken met Engelse auto's. Die hebben ook een speciale stijl op gebied van tech niek en uitstraling. Dat is met de Brown- tractor precies zo. Dat imponeerde mij enorm." Het is voor Jan een uitdaging om de trac tor uit 1956, die hij kocht van een Zeeuws landbouwer, weer in originele staat terug te brengen. Óm dat voor elkaar te krijgen moesten in ieder geval de vooras, de uit laat, het stuur en de spatborden vervan gen worden. Maar ook kleinere onderdelen, waren aan vervanging toe. Omdat het moeilijk is die in Nederland te vinden, heeft Jan contac ten gelegd in Engeland. Via de David Brown Club kwam hij in contact met An drew Margerison. „Deze man heeft in het verleden onderdelen opgekocht van de Brown-fabriek, nadat met de productie van dat model gestopt was. Hij heeft niet alles in voorraad, maar wel veel. Om het spul naar Nederland te krijgen maak ik gebruik van de diensten van een Engelse vriend. Zijn zoon komt regelmatig naar Nederland en neemt de kleinere onderde len dan voor me mee. De grotere stukken laat ik opsturen." Intussen heeft Jan met Andrew Margeri son, die hij overigens nog nooit ontmoet heeft, een goede band opgebouwd. „Het komt voor dat hij bepaalde onderdelen niet kan leveren. Maar hij legt zo'n waag dan niet naast zich neer. Soms komt er la ter een brief of kaart met een adres waar ik het gezochte wel kan kopen. Dat zijn goe de tips, waar ik dan ook dankbaar gebruik van maak." De David Brown 25D van Jan staat in er gens een schuur. „Toen ik hem pas had, reed ik er regelmatig mee door de polder. Nu ligt hij gedeeltelijk uit elkaar om hem zover mogelijk in originele staat te krij- .gen." Tijdrovend Het restaureren van de Brown slokt een groot deel van zijn vrije tijd op. Elk wij uurtje is hij in de schuurte vinden. „Ik zou hem graag over een jaar af willen hebben om ermee op de Oldtimers-dag in Axel voor de dag te komen." Jan hoeft niet bang te zijn dat hij zich gaat vervelen als de Brown is opgeknapt. Via de David Brown Club zijn de mogelijkhe den om naar beurzen of tentoonstellingen te gaan legio. Daarnaast worden er aller lei reizen gehouden waarvoor de leden van deze clu, zich kunnen aanmelden. „In Zeeuws Vlaanderen zijn we nog niet geor- ganiseerd. Dat is jammer, waar wat niet is kan nog komen." door Inqrid Huibers GOES - De inwoners van Goes en de omliggende dorpen belo nen de dienstverlening van de gemeente gemiddeld met een 7,3. Dat blijkt uit een door de ge meente opgestelde enquête die afgelopen december door onge veer driehonderd mensen werd ingevuld. Aanleiding voor het onderzoek vormt de bouw van een nieuw stadskantoor. Daar kunnen burgers in de toekomst met al hun vragen en problemen bij één balie terecht. Om vast te kunnen stellen of klanten straks tewedener zijn dan nu, vond de werkgroep publieksbalie het belangrijk een meting te ver richten. Ongeveer vijfhonderd inwoners tussen de 18 en 75 jaar kregen een enquêteformulier thuisbe zorgd. Daarvan stuurden 188 mensen de vragenlijst terug. Nog eens honderd bezoekers van het stadskantoor namen eveneens de moeite een enquête in te vullen. Balies Van de onderwaagden is 73 procent teweden over de klant- wiendelijkheid van de mede werkers. Wel laat de telefoni sche bereikbaarheid vaak te wensen over. Verder zou de pri vacy bij de afdelingen burger zaken, sociale zaken en voor lichting verbeterd kunnen worden. Dat kan door een betere af scherming, maar ook door het creëren van meer afgesloten ruimten. Andere punten van kritiek zijn het tekort aan zit plaatsen en de soms lange wachttijden bij de afdeling bur gerzaken. Ook zouden de ver schillende balies wat vaker open moeten zijn. Onderwaagden gaven eveneens aan dat de medewerkers meer belangstelling voor hun klanten zouden kunnen tonen. Zij vin den de benadering nu te formeel en ambtelijk. Training In het onderzoeksrapport wordt daarom- aanbevolen de mede werkers met directe publieks- contacten een training in klantvriendelijkheid te laten volgen. Opvallend genoeg vindt het me rendeel van de Goesenaren dat aan het onderzoek meedeed de samenvoeging van alle balies tot één publieksbalie niet echt nodig. De behandeling van wa gen en klachten kan best ge spreid gebeuren, zolang de klanten maar niet van het kastje naar de muur worden gestuurd, vinden zij. VLISSINGEN - Een ze ventienjarig meisje uit Vlissingen is dinsdag avond in haar woonplaats door een onbekende man van haar fiets getrokken en onzedelijk betast. De wouw fietste rond half tien over het fietspad pa rallel aan de Sloe weg in de richting van Paauwen- burg toen ter hoogte van de kruising met de Lange- leenweg ,een onbekende man het tunneltje uit kwam lopen. Toen ze hem voorbij fiets te, haalde hij haar in en probeerde haar van de fiets te trekken waarbij hij haar betastte. De wouw verzette zich hier tegen, waarna de man er vandoor rende in de richting van de Gamma en vervolgens linksaf het bunkerterrein opging. Het meisje fietste naar huis. Het signalement van de dader is: blank, 1,80 me ter, normaal postuur. Hij was gekleed in een licht blauwe stoffen jas, dik model, met aan de achter zijde een oranje/rode op druk, half lang model tot over de heupen, een trui met capuchon, donkere spijkerbroek, half wijd model en witte sport schoenen. De man had opvallend grove handen en volgens de politie een 'stoere loop houding'. De politie is op zoek naar eventuele getuigen van dit voorval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19