Leven als een linkspoot in Italië Montoya heeft de jacht geopend PZC Zomercup niet voor ongetrainde fietsers Oud-voetballer Leo Wesel uit zijn artistieke kant tegenwoordig in de kunst RBK Verhuur wint opnieuw Dertiende plek Schweertman op EK squash Zeeuwse records Maarten Janse uitslagen Trefpunt is zeker van kwartfinales Hoek na rust ruim langs RIA donderdag 28 maart 2002 Leo Wesel: „Ik werk zoals ik voetbalde, puur op het gevoel. Zo leef ik ook. Ik heb geen agenda." foto Pier van Leest Sanremo was zaterdag weer de opperste verbeel ding van de lente in het wielerpeloton. Een stukje verderop langs de won derschone Bloemenriviè- ra neemt ook oud-voet baller van onder meer VC Vlissingen en kunstenaar Leo Wesel de primavera met volle teugen tot zich. „Het was fantastisch dat Lucia besloot dat we hier zouden gaan wonen." door Ad Pertijs VENTIMIGLIA - Het is donder dagmiddag in Ventimiglia. Na een 'goed gesprek' over kunst en voetbal in de tuin van zijn op een rots gebouwde huis, enkele kilo meters landinwaarts aan de boorden van de brede, droge, Roya, heeft Leo Wesel zojuist zijn twee kinderen Frederick (7) en Diletta (3) op de Vespa van school gehaald. Leo Wesel lacht. „Bijna nie mand hier weet dat ik ooit voet baller ben geweest. Vanaf het moment dat ik hier in 1991 ben komen wonen, heb ik me er ook geen moment meer mee bezig gehouden. Ik volg het op tv, maar de drang om hier zelf te gaan voetballen is er nooit ge weest. Mijn zoontje Frederiek begint nu interesse te tonen in mijn voetbalverleden. Maar ik heb destijds alles weggegooid." Leo Wesel (van 16-6-1955) groeide op in Roosendaal als vierde kind in een gezin met drie zussen en twee broers. Vader leidde een steenhouwerij in Roosendaal en Tilburg en was tevens bestuurslid van RBC. „Logisch dus dat je daar ging voetballen." Linkspoot Leo had talent, dat snel opviel. Zijn ar tistieke kant kwam in den be ginne vooral op het voetbalveld tot uiting. „Linksbenige voet ballers hebben altijd iets crea tiefs. Terugkijkend was ik ook geen teamspeler. Ik was meer een publieksspeler. Het ging me er vooral om iets moois te laten zien op het veld. De wens om balletdanser te worden kwam er tot uiting." Het ging hem niet om het rende MIDDELBURG - Het kartteam van RBK Verhuur heeft na de twaalfde ook de dertiende race in poule B van de Middelburgse bedrij vencompetitie gewonnen. De ploeg uit Kloetinge verste vigde daarmee de leiding in het algemeen klassement. De ploeg van F1 Palace startte vanaf poleposition, maar kon de eerste plaats niet lang vasthou den. Eerst kwam Vibru Bavo voorbij, maar die ploeg werd teruggezet door de wedstrij dlei- ding. Vervolgens kwamen Mid life Racing en later RBK Ver huur aan kop. RBK stond de leiding niet meer af en ook de tweede plaats van Midlife Ra cing kwam niet meer in gevaar. AIX-EN-PROVENCE - Piëdro Schweertman is tijdens het in dividuele toernooi van het EK squash voor junioren in het Franse Aix-en-Provence op de I dertiende plaats geëindigd. De achttienjarige Koudekerke naar, die vooraf als zestiende was ingeschaald, is daar uiterst tevreden mee. Vandaag start het landentoer- nooi waarin Schweertman met Dylan Bennet (zevende in indi viduele toernooi) en Maarten van Bavel (23e) het Oranje-team vormt. Het Nederlands drietal is als tweede geplaatst, achter het schijnbaar onaantastbare l Engeland, en geldt dus als één 1 van de kanshebbers voor een medaille. Oranje speelt vandaag twee groepswedstrijden. Schweert man, Bennet en Van Bavel zijn ingedeeld bij Frankrijk, Spanje en Hongarije. HEERENVEEN - Maarten Jan- se is op het sprinttoernooi van US-Skeuvel in Heerenveen op een tiende plaats geëindigd. De twintigjarige schaatser uit Wol- phaartsdijk vestigde op zowel de 1000 als 1500 meter een nieuw Zeeuws record. Janse reed de beide 500 meters in 41.78 en 41.63 seconden. Op de 1500 meter verbeterde de schaatser uit Wolphaartsdijk zijn pr met vijf seconden van 2.10.92 naar 2.05.97. Op de af sluitende 1000 meter was Janse met 1.23.54 minuten drietiende van een seconde sneller dan hij ooit had gereden. ment. Desondanks doorliep We sel vanaf zijn veertiende alle mogelijke vertegenwoordigen de elftallen, van het Brabants elftal, het nationale jeugdelftal, het militaire elftal tot het Ne derlands amateurelftal. Wesel voetbalde bij RBC, Alliance en VC Vlissingen. Prof is hij nooit geworden. „De kans om in het profvoetbal te spelen heb ik wel gehad. Maar het trok me niet. Vanaf mijn zeventiende wist ik al dat ik daar niet heen wilde." „Knobel vroeg me voor Ajax. Club Brugge, RWDM, Beer schot, NAC en met Knobel naar Maleisië, het had allemaal ge kund. Met NAC heb ik nog wel eens onderhandeld. Niet omdat ik daar wilde voetballen, maar omdat ik benieuwd was wat je er kon verdienen. NAC bood, laat ik zeggen, honderd gulden en toen vroeg ik er 10.000. Ze schrokken zich kapot." Leo Wesel studeerde als vroege twintiger aan de kunstacade mie in Den Haag. Hij zocht zijn heil als ontwerper in de mode, maar bedankte vriendelijk toen de tassen die hij ontwierp door de baas achteloos en zonder commentaar van tafel werden geveegd. Wesel was al een tijdje gescheiden en zoekende naar een nieuw bestaan toen een vriend hem beginjaren negentig overhaalde mee te gaan naar de streek rond grensplaats Venti miglia. Naar de Italiaanse Bloe- menrivièra. Hij leerde er Lucia Pellegrino kennen. Het was in alle opzich ten liefde op het eerste gezicht. De linkspoot en zijn lief stonden voor een keuze. „Of Lucia ging met mij mee naar Nederland, of ik zou bij haar intrekken in Ven timiglia. Zij wilde hier blijven en ik vond dat fantastisch." In 1991 reed hij al zijn spulletjes in een oude auto naar Ventimiglia en trok in bij de familie Pellegri no. „Op dat moment had ik nog niet het idee om hier kunstenaar te worden. Daar groei je lang zaam in." Schilderen deed hij daarvoor al. „Nu al twintig jaar." Onder an dere geleerd van zijn Roosen- daalse meester Wim Schütz. Temidden van zijn nieuwe vrienden in Zuid-Europa ont wikkelde Wesel zich verder. Hij noemt zichzelf een expressio nist, die graag werkt met kera miek ('klei vormt zich snel') en olieverf. Het keramiek staat sinds anderhalf jaar op een laag pitje (net als de nieuwe oven die nog niet gebrand heeft) en mo menteel gooit Wesel zijn ziel en zaligheid in het schilderen. „Ik werk zoals ik voetbalde, puur op het gevoel. Zo leef ik ook. Ik heb geen agenda." Geen afmaker Leo Wesel geeft het toe: ook als kunstenaar is hij niet primair een afmaker. „Ik zou soms meer werk moeten maken van mijn management. Mijn kunst brengt nog niet veel geld op. Nu kijk ik er ook niet zo naar. Lucia werkt. Ik heb het geld van mijn in Roo sendaal verkochte huis kunnen investeren en we hebben niet zo veel nodig om te kunnen leven. Dat ik niet van de kunst hoef te leven is dan ook de vrijheid die ik heb. Aan compromissen slui ten doe ik niet. Ik kan me per mitteren de dingen te maken die ik mooi vind." Waardering vindt hij, net als in het voetbal, echter te over. Zijn lijstje van exposities groeit ge staag. Wesels werk was en is te zien in vooraanstaande Franse en Italiaanse galeries en ook in Nederland wordt regelmatig werk van Wesel tentoongesteld. ,Dat je in Monaco hangt, is goed voor je cv. Niet voor je porte monnee. Je verkoopt er name lijk weinig. Hoe rijk de mensen er ook zijn." Voetbal blijft vooral een mooie herinnering. „Al kan ik niet net als veel jongens het ene na het andere spelmoment voor de geest halen. Mij blijven enkele momenten bij." Zijn ogen twin kelen als hij er één ophaalt en Wesel staat op om de ultieme ac tie, weliswaar zonder bal, na te spelen. „Het was in een oefen wedstrijd met Vlissingen. Het gras was superkort gemaaid en ik kreeg een in worp ontzettend hard en strak aangespeeld. Nog voor de bal de grond raakte, krulde ik hem met de buiten kant van de voet over mezelf en de tegenstander, die in mijn rug stond, heen. Ik liep om die ver bouwereerde verdediger heen, pikte de bal op en scoorde. Als er een perfecte actie is, was het die. Alles klopte. De aangooi, het korte gras, de aanname en het afmaken." Wesel geniet weer. Het is lente in Ventimiglia. Voor hem en vele anderen het mooiste plekje van Europa. De dis is gedekt met rauwe ham en kaas uit de streek. Het zonnetje breekt behaaglijk door. Onder het huis heeft hij zijn kleine atelier. De tuin is op gebouwd uit terrassen. Wesel heeft ze eigenhandig gevormd tot wat ze nu zijn. Trots toont hij zijn vele hoekjes, gewassen en het afwateringssysteem. En dat voor iemand die van zichzelf zegt dat hij in principe een 'lazy person' is. De kunstenaar con cludeert dan ook haast filoso fisch dat het voetbal hem op één punt wezenlijk gevormd heeft. „De sport heeft me de discipline bijgebracht die ik nodig heb om als kunstenaar te werken. An ders was ik bij wijze van spre ken een clochard geworden." door Marco Hamelink GOES - De echte hype van een aantal jaren terug is voorbij, maar het mountainbiken leeft nog steeds in Zeeland. De enige vereniging in de provincie, X- treme, organiseert dit jaar voor de vierde keer de Zomercup. Ad Spelier, voorzitter van de Goese vereniging, verwacht zaterdag op het AKF-terrein in Goes bij de eerste wedstrijd zo'n zestig deelnemers aan het vertrek. De Zomercup is verdeeld over vijf wedstrijden en heeft voor namelijk een recreatief karak ter. Echte toppers verschijnen er dan ook niet aan de start. Toch wordt er bij de senioren behoor lijk doorgetrapt. „In het eerste jaar kwamen er mensen aan de start die, om het overdreven te zeggen, amper konden fietsen", vertelt Spelier. „Zij werden on geveer elk rondje gedubbeld. De lol gaat er dan snel af. Als je bij de senioren voorin mee wilt rij den, kom je er niet met één keer in de week trainen. Echte recre anten zie je dan ook niet bij de wedstrijden. Zij rijden voorna melijk toertochten." De overige vier wedstrijden om de Zomercup vinden plaats op recreatieterrein De Piet bij Wol phaartsdijk, in Kruiningen, 's- Heer Arendskerke en Wester- schouwen. Deze laatste wed strijd wordt verreden in de Bos- wachterij Westerschouwen. In samenwerking met Staatsbos beheer heeft X-treme door de duinen een zes kilometer lang parcours aangelegd Spelier: „In Westerschouwen werd veel door de duinen ge fietst. Staatsbosbeheer was hier niet blij mee en samen hebben we toen een parcours aangelegd om het wildfietsen tegen te gaan. Het parcours zoals het er nu ligt is één van de mooiste technische mountainbikeloca ties van Nederland. Als vereni ging moeten we echter zorgen voor het onderhoud, terwijl het in de zomer wel een toeristische attractie lijkt. Ik heb al eens ge vraagd aan de VW of ze een bij drage kunnen leveren, maar dat willen ze niet." De beschermde status die het natuurgebied kent. is ook de re den dat er in Zeeland geen top- wedstri j den meer worden verre den. „We hebben één keer een topwedstrijd georganiseerd en Bowling Maandagleague: Pibeco-Good Luck 40+ 3-1, Los Ballos-DWS Zeeland 0-4, Twee de Jeugd-Partyrnanagement 3-1, Walo- nibi-Re-entry 2-2, EasyScore-SportC Westerschouwen 3-1, Rhodos-The Kant- klossers 3-1, Moonlight Bowlers-Baan 9 0-4, The Horny Guys-www.doe-mae- wat.nl 3-1. Stand aan kop: 1. Tweede Jeugd 68 punten, 2. The Horny Guys 58, 3. Los Ballos 57. Dinsdagleague: B.T. Knudde-The europ boys 3-1De Daltons- Drie Maal Zeven 1-3, Phyba Gold-Glas- handel Melieste 2-2, Remax-De Laatko mers 4-0, De 3 Eentjes-De Eendracht 3-1, SSK Keukens Kapelle-Aahejo 1-3. Stand aan kop: 1B.T. Knudde 69 punten, 2. Re- max 62,3. De 3 Eentjes 57. RVS Verzeke- rings League: Zeeland United-Pro Shop Power Plus 4-0, DWS Zeeland-Team 8 4- 2, Euro BSO-De Brabo's 6-0, Mix- Bowlthings 0-0, DWS Zeeland-De Brabo's 4-2, Mix-Pro Shop Power Plus 6- 0, Team 8-Bowlthings 6-0, Euro BSO- Zeeland United 0-6. Stand aan kop: 1. Zeeland United 45 punten, 2. Euro BSO 38,3. Team 8 38. Bridge Seniorenparen Beveland. Zesde en laat ste zitting: 1 Meijer - Zomer 76.49 pro cent, 2. Dms. V. Loo - V Zweeden 59.23, 3. De Jonge - Westveer 56.25, 4. Mw Noom - Meester 54.46,5. Dms. Wayers - Westveer 52.68. Eindstand: 1. Meijer - Zomer 64.08, 2. Epr. Groen 54.08, 3. Epr. Renne 53.64, 4. Dms. Meijer - Sarneel 51.66,5. Mw. Meester - V. Keeken 51.45. Darts Dertiende speelronde Zeeuwse dartsbe ker. A-poule: Beer United-Cabby4 10-3, Trefpunt 2-Hart van Middelburg 6-7, Game On-Veerhuis8-5.B-poule: Tref punt 1-Basken 11-2, Desperado's-Flightstones 13-0, Duke- -Walk Inn 1 10-3. C-poule: Tramzicht- -Walk Inn 2 9-4, Bravour-Arrows 12-11. D-poule: Cabby 3-Oldies 12-1, Scum bags-Bouncers 7-6, Red Lïons-Mutsen 13-0. Karten Middelburgse bedrijvencompetitie. Stand aan kop na twaalf races: 1. RBK Verhuur Kloetinge 208; 2. Midlife Racing 151; 3. Vibru/Bavo 140; 4. Cool FM 134. Sportprijsvragen Lucky Day: 3-6-10-17-24-28-31-35-38-42- 47-48-49-56-60-61 -66-67-73-75. (Onder voorbehoud). Voetbal Parijs. Frankrijk - Schotland 5-0 (4-0). 12. Zidane 1-0, 23. Trezeguet 2-0, 32. Henry 3-0,41. Trezeguet 4-0, 86. Marlet 5-0. Leeds. Engeland - Italië 1 -2 (0-0). 63. Fow ler 1-0, 76. Montella 1-1,90. Montella 1-2 (strafschop). Rostock. Duitsland - Verenigde Staten 4- 2 (1-1). 17. Mathis 0-1, 44. Ziege 1-1, 61. Neuville 2-165. Bierhoff 3-168. Frings 4- 1,71. Mathis 4-2. Dublin. Ierland - Denemarken 3-0 (1-0). 19. Harte 1-0, 54. Robbie Keane 2-0, 90. Morrison 3-0. Tbilisi. Georgië -Zuid-Afrika 4-1 (2-0). 14. Kobiashvili 1-0 (strafschop), 33. Deme- tradze 2-0/67 Buckley 2-1, 84. Aleksidze 3-186. Demetradze 4-1 Lodz. Polen - Japan 0-2 (0-2). 9. Nakata 0- 1,42. Takahara 0-2. Tallinn. Estland - Rusland 2-1 (1-1) 10 Oper 1 -0,18. Besjastnich 1 -185. Oper 2- 1. Constanta. Roemenie - Oekraïne 4-1 (4-0 13. Munteanu 1-0, 17. Pancu 2-0, 31. Pancu 3-0,38. Ganea 4-0,47. Siscenko 4- 1. Dakar. Senegal - Bolivia 2-0 (1-0). 44. Di- op 1-0, 64. Niang 2-0 Genève. Argentinië - Kameroen 2-2(1-1). 17. Veron 1-0 (strafschop), 20. Eto'o 1-1, 63. Aimar 2-1,86. Suffo2-2. Malmö. Zweden - Zwitserland 1-1 (1-0). toen deden er ongeveer driehon derd rijders mee. Afgezien van het feit dat dit ongelooflijk veel voorbereiding vergt, kon de na tuur dit gewoon niet aan. Bij de Zeeuwse wedstrijden hebben we tussen de vijftig en honderd deelnemers en dat gaat net", zegt Spelier. Vuilnisbelt Wil Zeeland weer een wedstrijd krijgen van het hoogste niveau dan zal er een nieuw parcours aangelegd moeten worden. Spe lier heeft al een locatie op het oog. „Het zou voor ons een uto pie zijn als de vuilnisbelt bij Nieuwdorp over een aantal ja ren wordt afgedekt en wij daar een eigen terrein aan mogen leg gen. Met een kantine erbij zou den we dan onze eigen stek heb ben. Door het hoogteverschil is een afgedankte vuilnisbelt ide aal. Dat is ook het grootste pro bleem in onze provincie. Je hebt bijna nergens heuvels." Voor de Zomercup voldoen de Zeeuwse locaties echter prima. „Deelnemen is belangrijker dan winnen. Veel mensen denken dat je lid moet zijn van de ver eniging of een licentie moet heb ben, maar dat is een misver stand. Iedereen vanaf zeven jaar die een mountainbike heeft en een helm draagt, is vrij om mee te doen. Bij ons staat het plezier in de sport voorop", aldus Spe lier. VLISSINGEN - In het provinci ale darten werden de voorlaat ste speelronden van de poule wedstrijden afgewerkt. Dat betekent dat de kruisfinalisten, de eerste twee van iedere poule gaan naar de kruisfinales, vrij wel bekend zijn. In de A-poule zijn Hart van Middelburg en Trefpunt 2 vrij wel zeker van verlenging van het bekeravontuur. In de B-pou- le is Trefpunt 1 zeker en om de tweede plaats gaat het tussen Duke en Desperado's. Grando- /Triple en Arrows 1 kan maar weinig meer gebeuren in de C- poule, terwijl Yip Plaza en Red Lions (D-poule) al zeker zijn van de kruisfinales. 29. Allback 1-0,54. Cabanas 1-1. Patras. Griekenland - België 3-2 (0-1).32. Goor 0-2. 53. Sonck 0-2, 59. Tsartas 1-2 (pen.), 80. Vryzas 2-2,87. Vryzas 3-2. Wielrennen Dwars door België. Kortrijk - Waregem: 1. Cooke (Aus) 201 km in 5.14.00 (38,40 km/uur), 2. Bodrogi (Hon) 0.04,3. Planck- aert (Bel), 4. Van Petegem (Bel), 5. Flickin- ger (Fra), 6. Eeckhout (Bel), 7. Scheir- linckx (Bel). 8. Michaelsen (Den) 0.12, 9. Museeuw (Bel). 10. Van Dijck (Bel). Catalaanse Week. Derde etappe Castello d'Empuries - Coll de Pal: 1. Guerini (Ita) 157 km in 4.26.14,2. Mercado (Spa) 0.03, 3. Piepoli (Ita) 0.58. Algemeen klasse ment: 1. Mercado 11.14.00, 2. Guerini 0.15,3. Gontsjar 0.27. Internationale wielerweek Coppi-Barta- li. Tweede etappe Riccione - Faenza: 1 Petacchi (Ita) 197 km in 5.06.13,2. Benna- ti (Ita). 3. Bratkowski (Dui). Algemeen klassement: 1. Petacchi 7.42.31, 2. Ag- giano 0.08,3. Trampusch. Zeilen Mallorca. Prinses Sofia Trofee. Vrou wen. Europe, na 5 races: 1. Livbjers (Den) 5 punten, 2. Multala (Fin) 6, 3. Niemann (Dui) 7,8. Brouwer 20. 470, na 5 races: 1 Bekatorou/Tsoulfa (Gri) 12, 2. Kliger/Fa- brikant (isr) 18,3. Petit/Douroux (Fra) 21, 14. De Koning/Berkhout 54,16. Kooistra/ De Goederen 59. Yngling, na 6 races: 1. Thies/Bes/De Jong (Ned) 24, 2. Siegen- walner (Dui) 24,3. Azon (Spa) 25,13. Hin/ Kampen/Poiesz 50. Mannen. 470, na 6 ra ces: 1. Conte/De La Fuente 12, 2. Marin- ho/Nunes (Por) 16, 3. Braslavets/ Matvienko (Oek) 18,26. Coster/Coster 59. Finn, na 5 races: 1. Godefroid (Bel) 18, 2. Ainslie (GBr) 19, 3. Papathanasiou (Gri) 21,13. De Vries 59.17.Zielhuis68. Laser, na 5 races: 1. Goodison (GBr) 5. 2. Se- merkhanov (Rus) 12,3. Federik (Zwe) 13, 30. Postma 44. Mistral, na 6 races: 1. Guyader (Fra) 6, 2. Rodrigues (Por) 8, 3. Beudou (Fra) 11,10. Mevissen 25. Torna do, na 6 races: 1. Echavarri/Paz (Spa) 14, 2. Backes/Volron (Fra) 16, 3. Daniel/Ja- cobsen (VSt) 23, 11. Booth/Dercksen 65, 13. Karsenbarg/Heemskerk 67. HOEK - Hoek heeft het oefen duel met zondag-vijfdeklasser RIA uit Westdorpe met 6-1 ge wonnen. Bij rust stond het 2-1. Djamel Buyse zette Hoek al in de eerste minuut op een 1-0- voorsprong, waarna de jeugdige Wijnand van Waes er na een halfuur 1-1 van maakte. Vlak voor rust zorgde Arjan Koop- mans van dichtbij voor 2-1. Na de hervatting liep Hoek uit via Barry van der Hooft (3-1) en an dermaal Arjan Koopmans (4-1 en 5-1). Stefan Saey bepaalde de eindstand op 6-1. Het duel duurde slechts tachtig minuten, omdat RIA door blessures nog maar tien spelers over had. Rieno van Oost ontbrak tegen RIA. De Belgische spits had al geruime tijd last van een voet blessure en dinsdag werd een stressfractuur geconstateerd. Naar het zich laat aanzien, is voor hem het seizoen voorbij. Dat geldt waarschijnlijk ook voor doelman Jürgen Belpaire. Hij ondergaat vandaag een me dische ingreep aan zijn schou der. Colombiaans wonderkind is een geboren hardrijder Hij is jong, snel en bru taal. „Ik ben de enige die Michael Schumacher kan verslaan." Juan Pa- blo Montoya (26) heeft praatjes genoeg. De flamboyante Colombi aan zou wel eens de nieu we ster van de Formule 1 kunnen worden. In de eerste twee races van dit seizoen gaf hij nadrukke lijk zijn visitekaartje af met twee tweede plaat sen. In de Grand Prix van Australië moest hij al leen de regerend wereld kampioen laten voor gaan en in Maleisië zijn ploeggenoot Ralf Schu macher. door Leon ten Voorde SAO PAULO - Juan Pablo Montoya heeft alles: talent, charisma, zelfvertrouwen en niet te vergeten, een snelle auto (Williams-BMW). Montoya, de nieuwe king off the Road? Hij heeft de klasse ervoor. De stoere Colombiaan is een geboren hardrijder. Montoya kent geen angst, geef hem een auto en hij zoekt met een la chend gezicht de grens op. Soms is hij nog wat te onbe suisd, maar dat hoort bij het vurige temperament van de trotse Zuid-Amerikaan. Zijn entree vorig jaar in de For mule 1 verliep in grootse stijl Montoya reed vanaf de eerste wedstrijd in de slipstream van de toppers en schreef zelfs de Grote Prijs van Italië op zijn naam. Hoezo een droomde- buut? Met een beetje geluk had hij nog twee wedstrijden meer gewonnen, maar tot twee keer toe viel hij - buiten zijn schuld om - in winnende positie uit. De manier waarop Montoya zich vorig jaar presenteerde kwam niet als een verrassing. De in Miami geboren Montoya was in de Verenigde Staten al op jonge leeftijd een sensatie. Hij won in 2000 de Champ Cars (de Amerikaanse equivalent van de Formule 1) en de legen darische Indy 500. En wie dat presteert, is in Amerika een held voor de eeuwigheid. Maar Montoya wilde meer, hogerop. „De Formule 1 is altijd mijn doel geweest, ondanks alle successen in Amerika", zei hij twee jaar geleden. Frank Williams onderkende als eerste het supertalent van Montoya en haalde hem vorig jaar naar Europa. De teambaas nam zijn nieuwe pupil vervol gens wel meteen onder vuur. Pablo zit vaker in de hambur- gertent dan in de sportzaal. Hij moet harder gaan trainen." Montoya, die als wonderkind niet gewend was aan tegengas, beet meteen van zich af. „Frank moet ophouden met die onzin. Ik moet meer gaan spor ten, dat klopt, maar het is echt niet zo dat ik alleen maar vet naar binnen werk." Die verbale uithaal typeert Montoya. Hij staat te boek als een charmante, vriendelijke kerel, maar trap hem niet op z'n ziel. Dan komt zijn grote ego in de verdrukking en ver andert hij in een enorme drift kikker. Vraag maar aan team genoot Ralf Schumacher, die hem vorig jaar enkele keren bekritiseerde en dat moest be kopen met een openlijke oor logsverklaring. Het gevolg is dat Montoya en Schumacher elkaar wel kunnen schieten. Alleen daarom al wordt het een boeiend seizoen, want wie ont popt zich tot de eerste rijder van het Williams-BMW-team? Volgens Montoya, die binnen het team het meest geliefd is, komt er maar één man voor die rol in aanmerking. „Ik! Want ik ben de enige die Michael Schumacher kan verslaan." Zelfvertrouwen In de openingsrace van dit sei zoen, in de Grand Prix van Au stralië, moest de Colombiaan de wereldkampioen - en win naar in Melbourne - nog laten voorgaan, maar tijdens de Grand Pnx van Maleisië, was hij Michael Schumacher wel de baas. Montoya finishte ach ter zijn ploegmaat Ralf Schu macher opnieuw als tweede en verwees de titelverdediger naar de derde plaats. Met deze knajjpe uitslagen nam het zelf vertrouwen van Montoya al leen maar toe. En juist aan zelfvertrouwen is er geen gebrek bij de coureur, die alles in zich heeft om de ko mende jaren uit te groeien tot een superster. „Ik ben naar Eu ropa gekomen om hard te rij den en niet om in de file te staan", zegt hij zelfverzekerd. Waarschijnlijk komt de we reldtitel dit jaar nog te vroeg, maar Montoya komt er in een vliegende vaart aan. GPD Juan Pablo Montoya verslaan." barst van het zelfvertrouwen: „Ik ben de enige die Michael Schumacher kan foto Adrian Dennis/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14