Rampenplan gemeente op orde Vereniging Spierziekten Nederland Steun uw club en win prachtige Geen vaccinatie Rillandse scholieren "Zonder u halen wij geen cent op" lezers schrijven Verkeer Vlissinger krijgt taakstraf voor verboden wapenbezit Rommelmarkt Regelmatig oefenen zorgt volgens Asselbergs voor goed opgeleide staf Automobilisten krijgen klappen Meldt u aan als collectant of organisator: (030) 29711 97 SUPPORTACTIE woensdag 27 maart 2002 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. In de PZC van 23 maart werd vermeld dat de N59 (Zierikzee- Serooskerke) en de N57( Se- rooskerke-Haamstede) tot de gevaarlijkste wegen van Zee land behoren, waar de meeste verkeersslachtoffers vallen. Dit is een treurige zaak. Zoals in het artikel aangegeven, worden de ze wegen bereden door snelver keer én langzaam verkeer. Al tientallen jaren hebben ge meenten, bedrijven en bewo ners van Schouwen gepleit voor parallelwegen langs bovenge noemde wegen. Het argument was eerst dat dit niet kon omdat het een provinciale weg was. Naast een Rijksweg kon dat blijkbaar sneller, zie de N59 Bruinisse-Zierikzee, waar al ja ren parallelwegen liggen. Het argument was, dat dit toen een autoweg was. Nadat de N59/N57 Zierikzee-Haamstede bij Rijkswaterstaat in beheer was gekomen, kwamen er nog steeds géén parallelwegen, het was immers geen autoweg, én er zijn plannen om deze weg later noordelijk te verplaatsen. Of dit I laatste ooit zal gebeuren is de I vraag. Rondom de N59 heeft een I grootschalige landinrichting plaatsgevonden, waardoor o.a. 'Plan Tureluur' is ontstaan. Het is een gemiste kans dat toen niet gelijktijdig parallelwegen zijn aangelegd. Grondverwerving hoefde niet meer, deze is alle- maal in handen van de landin- richting. Dat er regelmatig on- gelukken op deze drukke weg gebeuren, is geen wonder. Door langzaam verkeer ontstaan lan- j ge files, waardoor soms onver- I antwoord wordt ingehaald. Als je met voldoende snelheid kunt inhalen, is dit de veiligste ma nier. Door de overvloed van snelheidscontroles probeert I menigeen ook bij het inhalen niet boven de 80 km/h uit te ko men, wat tot gevaarlijke situa ties kan leiden. T.W.Rosmolen Lange Blokweg 3 Zierikzee door Aector Doorns MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 20-jarige inwoner van Vlissingen wegens wapenbezit conform de eis veroordeeld tot 180 uur werkstraf en drie maan den voorwaardelijke gevange nisstraf. De Vlissinger vertelde vorig j aar de drie pistolen te hebben aan geschaft, omdat hij zich be dreigd voelde door een aantal jongens. ,,Drie weken geleden is er tijdens een feestje op mijn vriend geschoten. Godzijdank ben ik toen niet gegaan.De po litierechter wees hem erop dat wapens niets kunnen oplossen. ,,Ik heb nog nooit iemand horen zeggen dat hij een ander gaat doodschieten. Men heeft het al tijd over zelfverdediging." Ook officier van justitie J. Groen vond dat de man de ernst onvol doende begrijpt, terwijl het wa penbezit onder Vlissingse jon geren groot is. ,,Drie pistolen maakt meer indruk, maar wat me meer verontrust is dat ver dachte als een soort cowboy met twee pistolen rondloopt. Het blijft een vicieuze cirkel. Ie mand voelt zich bedreigd en schaft daarom wapens aan", al dus Groen. ZIERIKZEE - Onder de Beuze in Zierikzee wordt zaterdag 30 maart een rommelmarkt gehou den door de christelijke hulpor ganisatie Dorcas. De opbrengst komt ten goede aan een project voor verstandelijk gehandicap ten in de Egyptische stad Port Said. De rommelmarkt begint om ne gen uur 's ochtends. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Schouwen-Dui- veland heeft haar gemeentelijk rampenplan op orde. Verbeterd in het draaiboek is dat in deel- plannen de verschillende taken van de gemeente duidelijk zijn vastgelegd. Het is nu aan de pro vincie de deelplannen goed te keuren. Naast dit rampenplan heeft het college ook een oefenbeleids plan opgesteld. Dit richt zich niet op de hulpverlening van brandweer, politie of ambulan ce, maar op de gemeentelijke or ganisatie zelf. Door regelmatige training en opleiding van be trokken ambtenaren en be stuurders krijgt de gemeente volgens burgemeester J. Assel bergs een 'steeds beter opgeleide rampenstaf'. Iedere gemeente moet een ram penplan hebben. De Zeeuwse gemeenten hebben in de werk groep Samenwerking Openbare Veiligheid Zeeland (SOVZ), waar ook politie, brandweer en geneeskundige hulpverlening, provincie, waterschappen en rijkswaterstaat in zitten, beslo ten één basisrampenplan te ma ken. De draaiboeken zijn zo doende goed op elkaar afgestemd en wat betreft opzet identiek, wat voor hulpverle nende instanties eenvoudiger werken is. Bij dit basisrampenplan horen OOST-SOUBURG - Een 28-ja- rige man is gistermiddag in Oost-Souburg aangehouden omdat hij een 61 -jarige automo bilist had geslagen. Het conflict ontstond toen de 28-jarige met een winkelwagen de Kanaalstraat overstak en de automobilist, volgens de voet ganger, pas op het laatste mo ment stopte. Op de Quarlespolderweg bij Nieuwdorp kreeg een 53-jarige automobilist maandagavond een stomp in zijn gezicht. Hij was door een onbekende man gemaand tot stoppen omdat hij met groot licht reed. 32 deelplannen, die specifiek bij één gemeente horen. De ge meente is verantwoordelijk, voor dertien van deze plannen. Dit zijn draaiboeken waarin concreet per onderdeel staat be schreven wie waar verantwoor delijk voor is bij een grote cala miteit. Zo staat in één deel volgens welke procedure de be volking gewaarschuwd moet worden, terwijl anderen de me thoden voor de voorlichting naar bewoners, toeristen en me dia of de evacuatie van een ge bied vastleggen. Nadat de gemeenteraad in fe bruari van dit jaar het basisplan goedkeurde, heeft het college nu de dertien deelplannen voor Schouwen-Duiveland vastge steld. Dat moest ook wel, gezien de afspraak dat de gemeenten hun huiswerk voor 1 april bij de provincie ter goedkeuring zou den inleveren. Burgemeester Asselbergs is tevreden dat deze teerling geworpen is, temeer omdat het nieuwe rampenplan kwalitatief beter is ten opzichte van uit 1997 stammende, huidi ge draaiboek. 'De belangrijke functie van de gemeentelijke or ganisatie' is hierin duidelijk vastgelegd. Oefenbeleidsplan De gemeente moet nu aan de slag met het nieuwe rampen plan. Aan de hand van een oe fenbeleidsplan moeten de procedures getest worden. As selbergs geeft als voorbeeld dat hij geregeld bevestigd wil zien dat de computers van burgerad ministratie binnen een uur klaar voor gebruik zijn. Bij een ramp in het havenkanaal van Zierikzee moeten in no time de gegevens over Poortambacht voor handen kunnen zijn. Ook opleiding van ambtenaren en bestuurders in de rampenstaf is nodig om bij daadwerkelijke problemen een ramp professio neel het hoofd te kunnen bieden. Of deze oefeningen en trainin gen aanleiding geven tot bij schaven van het rampenplan zal moeten blijken. Dat er op lange re termijn aanpassingen komen, staat voor de burgemeester als een paal boven water. Assel bergs: ,,Je moet natuurlijk om de zoveel jaren blijven actuali seren." Van paniek is op basisschool De Reigersberg in Rilland geen sprake. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam RILLAND - Er is geen enkele reden om de schoolgaande kinderen in Rilland en Hans- weert in te enten tegen de meningokokbac- terie. Dat stelt E. van Dijk van de afdeling infectieziekten van de GGD naar aanlei ding van de besmetting van een invallerares van de openbare scholen in beide dorpen. De lerares, afkomstig uit Kapelle, werd af gelopen weekeinde opgenomen in het zie kenhuis. Inmiddels is vastgesteld dat het om de meningokokbacterie gaat, maar ondui delijk is nog of het om de B-variant of om de iets ernstigere C-variant gaat. Dat wordt momenteel uitgezocht in een laboratorium in Amsterdam. De besmette vrouw gaf vier weken geleden voor het laatst les op De Eendracht in Hans- weert en vorige week nog op De Reigersberg in Rilland. Volgens de GGD is inenting van de kinderen van die scholen niet nodig. ,,Dat heeft alleen zin als je een grote groep tegen de meningokokbacterie kunt beschermen", legt E. van Dijk uit. ,,De bacterie circuleert door heel Nederland, dus het helpt niets om er een klein groepje uit te lichten en te gaan vaccineren." De GGD-arts acht het ver standig om gewoon de landelijke vaccina tiecampagne af te wachten, waarbij alle kinderen in heel Nederland worden ingeënt. Volgens Van Dijk gaat het om een individu eel besmettingsgeval, zoals dat zich elke winter diverse malen voordoet in Neder land. Het risico voor de kinderen van de twee Reimerswaalse scholen is volgens hem niet groter nu een lerares van hun school de bacterie,heeft opgelopen. Hij noemt de kans op besmetting dan ook extreem klein. „Niet groter dan anders." Geen paniek Volgens M. Damen, bestuursmanager van de Federatie Openbaar Onderwijs Reimers- waal (FOOR), is er op de twee scholen geen sprake van paniek. Alle kinderen zijn giste ren gewoon verschenen. ,,De ouders hebben de informatie die we hebben verstrekt goed opgepakt en ze gaan er op een goede wijze mee om", aldus Damen. Volgens hem is het medeleven met de lerares zeer groot. Overi gens is zij niet in levensgevaar. Haar toe stand is gisteren weer wat verbeterd. Dat is in een nieuwe brief ook aan de ouders van de twee scholen gemeld. Ook maandag stelden de scholen en de GGD al brieven op, die de ouders van de situatie op de hoogte moesten brengen. Volgens Damen hecht de FOOR daar grote waarde aan. ,,We zullen er zeker mee doorgaan." Mede dankzij de brieven zijn de scholen nauwelijks met vragen van ouders geconfronteerd. Wel hebben enkele van hen de eigen huisarts om raad gevraagd. Eén van de ouders, de vrouw wil niet met naam en toenaam genoemd worden, zegt waardering te hebben voor de manier waar op ze op de hoogte wordt gehouden. Over het feit dat er niet wordt gevaccineerd, heeft ze gemengde gevoelens. „De GGD kan wel zeggen dat het niet nodig is, en dat zal ook best zo zijn, maar wij zouden natuurlijk wel een stuk geruster zijn als er wordt ingeënt. Een andere moeder is het met haar eens. „Er is in de verste verte geen sprake van paniek hoor. maar we blijven ouders. Als er op de school van je kind zoiets gebeurt, grijpt dat je aan." Ook in 2002 wordt geld ingezameld voor de Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten. Helpt u weer mee? En voor wie nog niet heeft gecollecteerd... De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid hebben ook üw hulp hard nodig! Help desnoods maar enkele uren of doe creatieve suggesties. Elke cent telt! SPIERZIEKTE? VSN Lt.Gen. van Heutszlaan 6 3743 JN Baarn Postbank 1422400 Internet: www.vsn.nl Er zijn honderden spierziekten. Er is één vereniging. Bel voor informatie, steun of advies de Spierziekten Infolijn 0900 5480480 op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur (10 c p/m) Eett udtioüefa txut de (jrote Cêuhoctie Doe mee met de Support Actie! Voor slechts 11per jaar bent u al donateur van uw favoriete vereniging of goede doel. Bovendien maakt u twee maal per jaar kans om mooie prijzen te winnen, zoals een auto, een exotische vakantie of een geldprijs van 450,- Doet uw vereniging nog niet mee? Bel voor meer informatie 013 - 455 28 25 of kijk op www.supportactie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 50