Maatjes wil de beste worden Luctor grijpt titel in zwemcompetitie z20 PZC Recordregen in hoofdklasse Eikenhout eindelijk zonder pijn Atlete Dorien Dek scherpt record aan Ketting weer stap dichter bij Bisschop Vlissingse jiujitsuka (18) timmert flink aan de weg Kosova heeft zaaltitel Hulst bijna binnen uitslagen SCOi agenda dinsdag 26 maart 2002 door Eldridge Pentury VLISSINGEN - Z n gezicht ver toont een paar rode plekken en de kaak waaraan hij is geraakt voelt nog steeds pijnlijk aan. Toch stelt Richard Maatjes een bezoekje aan het ziekenhuis nog even uit. „Want als je een klap op je schouder krijgt, doet dat ook even pijn. En dan ga je ook niet meteen naar het zieken huis." De jiujitsuka uit Vlissingen is terug uit Duitsland, waar hij bij de sterk bezette en toonaange vende Hamburg Open vriend en vijand verbaasde. Maatjes vloerde de toppers Sebastian Bartholomaus en Grzegorz Klak, maar moest de strijd sta ken door een kaakblessure. Bartholomaus sloeg als eerste op Maatjes' kaak en in de halve finale viel Ferry Hendriks er op. „Bij de volgende tik zou ik mijn kaak breken. Dat werd me door de toernooiarts verteld." De Zeeuw baalde er behoorlijk van en had moeite met het dwin gende advies van bondscoach Bert van Haaren en zijn assis tent Michel van Rijt om te stop pen. Maatjes trok zich terug in de kleedkamer en pinkte daar, emotioneel als hij was, een paar traantjes weg. „Mijn kaak inte resseerde me niet. De pijn ook niet. Ik wilde yerder, doorgaan met vechten. In het duel om de derde plek moest ik tegen een Zweed, die ik in de voorronden had zien vechten. Ik maakte een goede kans om van hem te win nen en had dus mooi derde kun nen worden", aldus Maatjes, die uiteindelijk vijfde werd. Triest Het zo mooi begonnen toernooi kreeg daarmee een triest einde. Richard Maatjes kijkt vol trots terug op zijn overwinning op de Duitser Sebastian Bartholo maus, (de nummer twee op de Europese ranglijst) en de winst op de Pool Grzegorz Klak (de nummer drie van de wereld), maar wat overheerst is de te leurstelling van een gemiste derde plaats. „Toen ik tegen Bartholomaus moest vechten wist ik niet pre cies wie ik tegenover me had. Dat hoorde ik later pas van de bondscoach. Achteraf was ik daar blij mee, want de weten schap dat hij de nummer twee op de wereldranglijst is, had misschien een negatieve invloed op me gehad", zegt Maatjes, die opkeek van zijn eigen prestatie. „Ik was sterk, alles wat ik pro beerde, dat lukte. En als je be denkt dat er alleen maar Duitse scheidsrechters actief waren, is het wonderbaarlijk dat ik van Bartholomaus heb gewonnen. Dat wij niet zo lekker liggen bij de Duitse jiujitsuka's maakt de zege ook heel bijzonder." Voor Maatjes was het toernooi, dat via het Braziliaanse knock- out-systeem werd gespeeld, al min of meer geslaagd. Maar door de winst op de Pool Klak kreeg hij honger naar meer. „De nederlaag tegen Ferry Hendriks had ik ingecalculeerd, want van hem kan ik simpelweg nog niet winnen. Hij is 31 jaar, ik nog maar achttien. Hij heeft veel meer ervaring. Natuurlijk had ik die wedstrijd om de derde plaats graag gedraaid. Want als ik derde was geworden, had ik belangrijke punten verzameld." Glorieuze tijden Uitzending naar een EK of WK zit er voor de Vlissingse jiujit suka voorlopig niet in. Hoe goed hij ook presteert bij het Neder lands kampioenschap dat in ju ni in Zoetermeer plaatsheeft. Maatjes:Collin Kist gaat naar het WK en dat is terecht, want tijdens de Worldgames werd hij derde. Samen met Ferry Hen driks is hij nog sterk voor mij. Ferry is 31, Collin 27. Van assis- tent-bondscoach Michel van Rijt, ook de man onder wie ik el ke week in Helmond train, weet ik dat zij over een paar stoppen. Als het zover is, ligt de weg voor mij open. Dan moet ik er staan. Michel van Rijt wordt in de toe komst bondscoach van de Ne derlandse jiujitsuploeg. Onder hem wil Richard Maatjes glori euze tijden beleven. „Michel is zevenvoudig Nederlands kam pioen, maar pakte zijn eerste ti tel toen-ie al 23 was. Als alles gunstig uitpakt, kan ik mijn eer ste Nederlandse titel pakken als ik 20 of 21 jaar oud ben. Als dat lukt, ben ik de jongste Neder lands jiujitsu-kampioen uit de geschiedenis." Maatjes droomt bijna weg bij die gedachten. Met veel trai- ningsarbeid, een flinke dosis discipline en doorzettingsver mogen wil hij zijn doel bereiken. „Ik studeer aan het CIOS en krijg les volgens een top- sportrooster", zegt Maatjes. „Normaal ga je dan uit van vier jaar, maar ik heb mijn studie uitgesmeerd over vijf jaar." Hij wil namelijk genoeg tijd overhouden om heel veel trai nen. „Ik wil binnen vijf jaar een groot toernooi op mijn naam schrijven. Binnen drie jaar wil ik een keer Nederlands kampi oen worden. Sinds een maand heb ik een vriendin die weet hoe mijn leven eruit ziet. Zij steunt me bi] wat ik doe. Ik doe veel voor mijn sport, en laat er ook een boel voor. Ik wil maar één ding: de beste worden." GENT - Dorien Dek heeft haar persoonlijk record op de 400 meter aangescherpt. Tijdens de indoor-sluitingsmeeting in de Gentse Topsporthal klokte de B-juniore van de Goese atle tiekvereniging AV'56 een tijd van 59,13 seconden. Over de 60 en 200 meter deed ze respectievelijk 8,18 en 26,44 se conden. Senior Arnoud van Koeveringe van Delta Sport no- teei'de op de 60 meter een tijd van 7,46 en op de 200 meter 23,92. B-junior Ex*ik de Waard uit Oostburg, eveneens lid van Delta Sport, had voor zijn 200 meter 24,79 nodig. Op de 400 meter was er voor hem een te- leurstellende tijd van 55,41. Collin Kesteloo (Delta Sport) noteerde op de 200 meter een Tweede plaats De Schipper op NK bowls BAARN - Andy de Schipper is met zijn partner Wil van Beije- ren in Baarn tweede geworden op het Nederlands kampioen schap bowls voor mixpairs. De 29-jarige inwoner uit Hoek overleefde met zijn bijna zestig jarige partner uit Haarlem vijf ronden voordat ze in de finale strandden. Bowls is in Nederland nog niet echt populair. In Engelstalige landen wordt de sport met pas sie bedreven, en niet alleen door mensen op leeftijd. Aan het NK bowls mixpairs deden tachtig koppels mee die elkaar twee weekeinden bestreden. De Schipper en Van Beijeren won nen de poulewedstrijden en wa ren veiwolgens ook in de vier volgende duels het sterkst. Pas in de finale vonden ze hun Wa terloo. De Schipper is bij gebrek aan een Zeeuws-Vlaamse club lid van de bowlsclub die verbonden is aan het Welzijn voor ouderen in Roosendaal. Hij is echter druk bezig zelf een club op te richten. De inwoner van Hoek heeft in de gemeente Oostburg een subsidieverzoek ingediend voor de club, die zich wil aan sluiten bij de NIOBB, de Neder landse indoor en outdoor bowlsbond. tijd van 25,25. Ploeggenoot Bait van Kralingen voltooide zijn 200 meter in 26,10 en kwam bij het verspringen tot 5,20 meter. Tony Landegent, eveneens uit komend voor Delta Sport kwam bij het verspringen tot exact vijf meter. HULST - In de eerste klasse van het zaalvoetbal Hulst kan Koso va de titel nauwelijks nog ont gaan. De koploper won zelf met 9-2 van Neckermann/Stunt- markt en profiteerde van de ne derlaag, die achtervolger Cas teels/De Meerpaal leed tegen Première/Zaman Sport 2: 5-3. De Smet accountants wees Ra bobank met 7-4 terug en Cante- cleer/Pearle deelde de punten met Max Korting/Van de Voor de: 4-4. Hekkensluiter Chevy's won met 7-4 van Donckers. In de tweede klasse kwam Den Dullaert tegen ZVH/Morres 5 verrassend op een 3-0-voor- sprong. Morres 5 verzette daar na met succes de bakens en haalde fors uit: 13-3. 't An ker/Schelfhout behield door een 7-3-zege op ZVH/Morres 4 - de koppositie. Beker Première/Zaman Sport maakte zijn favorietenrol in de bekerfi nale waar. De in de eerste klasse van de regio uitkomende forma tie won alle duels. Vervaet werd met 5-1 verslagen, waarna GTI enDeRuijtermet2-l werden te ruggewezen. Karter Hamelink wint in Strijen STRLFEN - Karter Jean-Pierre Hamelink is het seizoen uitste kend begonnen. De karter uit Vogelwaarde schreef in het Zuid-Hollandse Strijen de openingsrace van het nieuwe seizoen op zijn naam. Hamelink kwam met een nieu we watergekoelde motor als snelste uit de kwalificatie en won beide manches. van onze sportredactie OOSTBURG - De zwemploegen van De Stormvogel, De Schelde, Scheldestroom en Koewacht hebben in Oostburg hun laatste wedstrijd in de Zeeuwse hoofd klasse aangegrepen om de persoonlijke tijden nog eens wat aan te scherpen. Het gevolg was dan ook een onverwacht grote reeks aan persoonlijke records. Er werden ook enkele NK-1 imieten en drie Zeeuwse jaargangi'ecords gezwommen. Ryan Verplanke was met afstand de beste Zeeuwse zwemster. Het imago van Stefan de Die, het aanstormende talent van De Schelde, kreeg een klein deukje. Tot twee keer toe moest hij genoegen nemen met een tweede plaats. Het zwaarste zwemonderdeel, de 400 wissel, staat niet zo dikwijls op het pro gramma. De zwemmende tweeling van Koewacht, Carmen en Niek de bidder, zwommen op dit nummer beiden een Zeeuws record. Caimen verbeterde haar eigen record bij de veertienjarigen en broer Niek nam het record over van zijn clubgenoot Ruud Pieterse. De twaalfjari ge Shanyra van Bambost van de Schelde verbeterde op dit zware onderdeel het Zeeuwse record, dat zes jaar lang in han den was van Linda Vink van Koewacht. Zij scherpte de tijd aan tot 5.58,55. Ma- rinka Bil en Robeil Stroo, beiden van de Stormvogel, en Kevin Hondsmerk van de Schelde stelden eveneens het startbewijs voor de NK zeker De Stormvogel-leden Kaj Scholt en Mark Schuuring klopten elk een keer de grote favoriet Stefan de Die uit Terneuzen. Scholt deed dat op de 100 rug. Schuuring won op beslissing van de kamprechtei's de 100 vrij. Bij de vrouwen is de heerschappij van de Bressiaanse Ryan Verplanke nog lang niet voorbij. Zij won alle nummers waaraan zij deelnam.Selena van Hoek van De Stormvogel kon op de schoolslag de schade beperken tot drie seconden. van onze sportredactie GOES - De zwemploeg van Luc tor uit Middelburg is als win naar geëindigd in de eerste klasse van de Zeeuwse zwem competitie. De voorsprong die in de vorige reeks van wedstrij den was opgebouwd, kwam tij dens de wedstrijd in Goes niet meer in gevaar. Charles Potin zwom zowel op de 200 rug als op de 100 vlinder goede tijden. Dat leverde bo vendien veel punten op. Ook de afsluitende estafettes werden door de Middelburgers met ruim verschil gewonnen. De strijd om de degradatie ging tussen de ploegen van De Ganze en Stormvogel B. De Vlissingse reserves werden nog wat vaster op de laatste plaats gedrukt. Zij moeten volgend jaar een klasse lager uitkomen. Voor De Ganze won Jos Schrijver de 100 vrij in een tijd van 1.02,80 en was Ben jamin Lauffer het snelst op de 100 wissel. De Stormvogel wist geen enkel onderdeel te winnen. Luctor won de competitie met 11841,56 punten voor Zeelan- dia/Reimerswaal (12661,59), De Ganze (13259,70) en Storm vogel B (13372,23 punten). Bruinvis De Bruinvis nam in Terneuzen in de laatste wedstrijd voor de tweede klasse geen risico's. De Sassenaren moesten een voor sprong van negen seconden ver dedigen tegen de ploeg van De Bevelanders, die ook bijna op volledige sterkte aan de start kwam. Maar na en vijftal onder delen was de spanning al veel minder. Truus Claeijs, Peggy Ysenbaert, Roel Dellaert, Gert-Jan Ram- van onze sportredactie VLISSINGEN - Patrick Ketting was afgelopen zaterdag match winnaar voor WHS in het uit- duel met Zwaluwe (1-0). Door die treffer bracht Ketting zijn totaal dit seizoen op 22 doel punten. De marge met koploper Werner Bisschop, die niet scoor de, verkleinde hij tot vijf doel punten. Hoek-aanvaller Rieno van Oost was één keer trefzeker tegen SD VB en staat nu met zeventien goals op de vierde plaats, die hij moet delen met Erik de Groene (Kloetinge), Edwin Arens (Kruiningen) en Noad'67-spits Corné de Frel. De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1. Werner Bisschop (Steen) 27 doelpunten; 2. Patrick Ketting (WHS) 22, 3. Winand van Haelst (Hulsterloo) 19; 4. Erik de Groene (Kloetinge), Rieno van Oost (Hoek Edwin Arens (Kruiningen) en Corné de Frel (Noad'67) allen 17; 8. Christiaan Boon (Apollo'69), Antoine Thoen (HW24), Patrick Koppejan (De Meeuwen) en Bart van Steveninck (Yerseke) allen 15; 12. Jan Leendertse (Bevelanders) 14; 13. Johnny Lensen (HVV'24), Edwin Leonhart (Dauwendaele) en Jacco den Hamer (Zaamslag) allen 12; 16. Ronald Zuijdwegt (Kloetinge), Simon Boogaard (Bruse Boys) en Ko Brand (Dom burg) allen 11; 19. Dennis Goossen (GPC Vlissingen), Vincent de Rij ke (Walcheren), Joep van de Broecke (Axel) en Michel de Ruijsscher (lJzendijke) allen 10; 23. Barry van der Hooft (Hoek), Paul Bom (SSV'65), Jaap den Doelder (AZVV), Danny van de Velde (Terneuzense Boys), Jan Groenewegen (Tholense Boys), Arnold Krijger (De Meeuwen), Niels Lobbezoo (Serooskerke), Adriaati van de Plasse (Yerseke), Wilco van Eijzeren (Domburg), Eddy van den Bosch (HVV'24), Iemke Kuiper (Walcheren), Pascal Lensen (Steen) allen 9. ondt, Naomi Smits, Lieselotte Koek en Jonas de Maet wisten de vooi'sprong op De Bevelan ders te vergroten. De ploeg uit Kapelle kon verder geen vuist meer maken. Ook de twee afsluitend estafet tes werden nog een prooi voor de Sassenaren. De Bruinvis greep de titel en mag volgend j aar weer inde eer ste klasse uitkomen. Er moet nog flink worden gewerkt aan de aankomende jeugd, want in deze competitie komen alle leefdtijdsgroepen aan bod. De Bruinvis had met Roel Del laert en Naomi Smits goudvin- kjes in de ploeg. Samen waren ze goed voor zes over*winningen. Op de honderd meter vrije slag noteerde Dellaert een tijd van 55,70. Jonas de Maet, Jessica Dellaeret, Truus Claeijs en Rob bert Dellaert zorgden ook voor één of meer overwinningen, zo dat de eindzege van De Bruinvis nog meer glans kreeg. Voor Onderdak wonnen Clau dia Terpstra (2x), Jeroen van Gastel en Krista Vaes elk een onderdeel. De Bruinvis won de competitie met 10348,52 punten, voor Be vel a nders met 10425,98, Onder- dak met 10746,41, De ScheldeB met 11281,68 5, De Ottei's met 11348,90 en De Honte met 11664,40 punten. Daan Eikenhout was zondag eindelijk Breskens. 'eer fit en had een belangrijk aandeel in de overwinning op foto Ruben Oreel door Marco Hamelink MIDDELBURG - Wie zijn carrière bekijkt, moest vaststellen dat hij wordt gedomi neerd door blessureleed. Daan Eikenhout uit Middelburg brak en scheurde van alles in zijn lichaam en miste daardoor in totaal een paar competities. Ook dit jaar kampte de speler van Zeelandia Middelburg met verschillende blessures. „Als je al mijn in valbeurten bij elkaar optelt, kom je mis schien aan twee volledige wedstrijden," al dus de 35-jarige spits. Tegen Breskens speelde hij zondag voor het eerst een hele wedstrijd en was hij onmid dellijk doeltreffend. Direct na de voorbereiding ging het mis voor de speler van derdeklasser Zeelandia Middelburg. Zijn beide kuiten en achilles pezen speelden op en hielden de spits lange tijd aan de kant. Verder dan een paar inval- beuilen kwam hij niet. In Breskens kreeg Eikenhout van trainer Huib Meerman tach tig minuten speeltijd en had hij een groot aandeel in de 4-2-overwinning. Hij tekende zelf direct na rust voor de 2-0 en Michel Sin- ke kon scoren uit een inzet van Eikenhout die op de paal belandde. De wedstrijd had een vervelend einde, toen Middelbui'g-grensrechter Frank Koelma een i'ode kaart kreeg voor het trappen van een Breskens-speler. Eikenhout: „Het woi'dt allemaal opgeblazen. Koelma vlagde voor een overtreding en die jongen van Breskens ging op zijn voet staan. De reactie was een reflex, maar de scheidsrechter stuui'de hem weg." De fusieclub uit Middelburg kon de over winning goed gebruiken. Op de ranglijst deelt de derdeklasser met nog vijf wedstrij den te gaan de achtste plaats met Grens wachters. Paar punten Eikenhout hoopt er de laatste belangrijke wedstrijden bij te zijn. „We hebben nog een paar punten nodig om in de derde klasse te blijven en ik ga er vanuit dat ons dat gaat lukken. Ik hoop er zelf natuurlijk ook bij te zijn, maar dat is nog even afwachten. Ik ben nu wat stijf van de wedstrijd tegen Bres kens, maar ik heb geen last van een blessure. Maar we spelen komend weekeinde op za terdag en op maandag. Ik moet even kijken of dat gaat. De jaren gaan bij mij al tellen en ik merk dat ik na een wedstrijd of ti'aining steeds meer tijd nodig heb om te herstellen. Gelukkig krijg ik die tijd ook van Meerman. Eikenhout is een Middelburger in hai*t en nieren. Na zijn door blessures overscha duwde periode als prof bij het ter ziele gega- ne VCV Zeeland keerde hij terug bij Middel burg. Een aantal jaren speelde hij met vrienden in het derde elftal van de zaterdag- tak van de vereniging. Tot het moment kwam dat de zaterdagtak zich afscheidde en verder ging onder de naam MZVC. „Ik kon het niet over mijn hart verkrijgen om Middelburg de rug toe te keren. Als dit niet was gebeurd, had ik nu waarschijnlijk nog in het derde gespeeld. Nu speel ik weer in het eerste elftal en dat bevalt me ook pi'ima. Zo lang ik het leuk blijf vinden, ga ik door. Als ik nu een tijd moet stoppen is het ook voor goed. Op mijn leeftijd is het niet mogelijk om er langere tijd uit te zijn. Dan kom je nooit meer terug op je oude niveau." Sportprijsvragen Lucky Day: 7-8-11-16-18-24-27-37-43-46- 51-57-58-59-60-63-67-74-75-80. (onder voorbehoud). Tafeltennis Vrouwen, tweede divisie: Maasbree 2-Fürst 3 6-4, SAR/Keukenvisie-Vice Versa 5-5, Belcrum-Red Stars 3-7. Der de divisie: Tanaka-Arnemuiden 8-2, JCV-Vice Versa 2 4-6, ATV-Moret 6-4. Vierde divisie: MZ-Docos 1 5-5, RdT 2-JCV 2 1-9, Dordrecht 2-Alexandri- a-esp 4-6, Shot'65-Docos 4 7-3, RdT-Never Despair 6-4, Hotak 2-FvT 2 2-8. Mannen, derde divisie: Shot'65 2-'t Zand 0-10, Noad-TCS 6-4, TTCV 4-Twenty-one Up 5-5, Shot'65-Nieuw Vennep 9-1, SAR/Keukenvisie-Moret 3 5-5, Belcrum-FvT 5-5. Hoofdklasse A: Backhands 2-Arnemuiden 1-9, Tanaka- -Vice Versa 3-7, Hotak 2-'t Zand 2 2-8. B: Smash'70-Backhands 1-9, OdT-MZ 3-7, Belcrum 3-Arnemuiden 2 8-2. Tennis Miami. Masters Series. Mannen, 4 mil joen euro, derde ronde: Rios (Chl/31) - Kafelnikov (Rus/3) 6-4 7-6, Pavel (Roe) - Haas (Dui/4) 7-6 6-7 7-6, Gonzalez (Spa) - Sampras (VSt/11) 7-6 6-1, Johansson (Zwe/8) - Coria (Arg) 6-1 6-4, Voinea (Roe) - Ferrero (Spa/2) 7-6 1-66-2, Gaudio(Arg) - Grosjean (Fra/7) 7-6 4-6 6-1, Federer (Zwi/12) - Portas (Spa/23) 6-4 6-1, Safin (Rus/3) - Horna (Per) 3-6 6-3 7-6, Blake (VSt) - Canas (Arg/15) 6-4 6-3. Vrouwen, 3,1 miljoen euro. Achtste fina le: Clijsters (Bel/4) - Black (Zim) 6-4 6-2, Hingis (Zwi/3) - Stevenson (VSt/23) 6-2 6- 0, Dementieva (Rus/12)-Kremer (Lux/26) 1-6 7-57-6. Wielrennen Catalaanse Week Eerste etappe, Lloret de Mar-Lloret de Mar: 1. Zabel (Dui) 143 km in 3.58.25, 2. Vicioso (Spa), 3. Etxe- barria (Spa), 4. Edo (Spa), 5. Fernandez (Spa), 6. Perdiguero (Spa), 10. Engels. Ichtegem, elites zonder contract: 9. Jac ques Schuit (Arnemuiden). Strijpen, eli tes zonder contract: 8. Richard Slabbe- koorn (Kapelle), 19. Davy Dubbeldam (Sluiskil). Meensel-Kiezegem, junioren: 9. Ruud Rentmeester (Goes) Trognee, nieuwelingen: 10. Rik Lugtenburg (Goe dereede). Zwemmen Oostburg. Zeeuwse hoofdklasse. Vrou wen all-in, 50 meter rugslag: 1C. van de Guchte (STV) 32,58,2. V. Manhave (ZVS) 33,13, 3. S van Waes (ZCK) 34,33. 400 wissel: 1. C. de Ridder (ZCK) 5.21,72, 2 M. Bil (STV) 5.24,62, 3. L. Vink (ZCK) 5.31,51. 50 school: 1. S. Rombout (ZCK) 36,76,2 I van Dommelen (STV) 39,04,3 P. ten Braak (ZVS) 39,12.100 wissel: 1. R. Verplanke (ZVS) 1/08,60, 2 S. van Waes 1.12,74,3 S. van Hoek (STV) 1.13,13.100 school: 1 R. Verplanke 1.17,92, 2. S. van Hoek 1.20,30,3. S. Rombout 1 21,77.200 vrij: 1. R. Verplanke 2.15,93, 2. M. Egger- mont (ZVS) 2.16,38, 3. C. de Ridder 2.21,74 4x200 vrije: 1Koewacht 9.36,44, 2. Stormvogel 9,41,53,3. Scheldestroom 9.54,53. Mannen all-in, 50 vlinder: 1. J. in den Bosch (ZCK) 27,59, 2. B. van Waes (ZCK) 29,30, 3. M.Schuuring (STV) 29,53. 400 wissel: 1. M. de Munck (ZVS) 5.11,31, 2. N. de Ridder (ZCK) 5.14,12, 3. K. Honds- merk (SCH) 5.19,16. 100 rug: 1 K. Scholt (STV) 1.04,55, 2. S. de Die (SCH) 1.04,61, 3. R. Visser (STV) 1.09,27 200 vlinder: 1. J. in den Bosch 2.23,00, 2. R, Pieterse (ZCK) 2.33,56. 100 vrij: 1. M. Schuuring 56,82, 2. S, de Die 56,82, 3. J. Dellebeke (STV) 59,01. 4x50 vrij: 1. Koewacht 1.48.80. 2, Scheldestroom 1.49,98, 3. Stormvogel 1.50,18. Eerste klasse Zeeuwse competitie in Goes. Mannen. 200 meter rugslag senio ren open: 1 C. Potin (LUC) 2.22,47. 2 J Dellebeke (STV) 2.40,21, 3. J. den Beer (STV) 2 44,03.100 meter vrije slag junio ren 2 el: 1. Remco Brinkman (LUC) 1.13,71, 2 M. Odenthal (LUC) 1.14,07,3. R. Roelands (STV) 1.14,84. 100 meter rugslag junioren 4 el: 1. F.Boelee (LUC) 1.11,16, 2. Y. Lekatompessy (LUC) 1.14,99, 3. S. Nieuwenhuize (ZEEL) 1.17.84. 100 meter vlinderslag senioren open: 1. C. Potin 1.02,76, 2. R., van Ou denaarde (ZEEL) 1.13,90, 3. J.Dellebeke 115,66.100 meter vrije slag jeugd 2 el: 1 J. Schrijver (GAN) 1,02,80,2. J. Portegies (LUC) 1.03,57, 3. F. Boelee 1.04,50. 100 meter wisselslag junioren 2 el: 1. R. Brinkman 1.27,19, 2. M. Odenthal 1.27,67, 3. L.Bruurs (LUC) 1.29,19. 100 meter wisselslag junioren 4 el: 1B. Lauf fer (GAN) 1.13,62, 2. Y Lekatompessy 1.14,56, 3. F. Boelee 1.16,30. 5x50 meter vrije slag estafette open: 1. Luctor 2.23.34.2. de Ganze 2.32,85,3. Zeelandia 2.36,93. Vrouwen. 200 meter rugslag senioren open: 1. M. Smeding (LUC) 2.45,03, 2. R. Schutte (STV) 2.47,46,3 J Pieters (GAN) 2.51,12. 100 meter vrije slag junioren 2 el: 1. J. van Boven (ZEEL) 1.11,60, 2. I. Snaayer(LUC) 1.13,79,3. L.Thenu (LUC) 1.15,57.100 meter schoolslag jeugd 2 el: 1. A. Schrijvershoek (LUC) 1.23,50, 2. M. Bal (GAN) 1.34,73, 3. M. Portegies (LUC) 1.35,21, 100 meter vlinderslag senioren open: 1. M. Smeding 1.13,53, 2 M. Boe lee (LUC) 1.17,93,3. J. van Boven 1.22,24, 100 meter schoolslag senioren 2 el: 1. C. Potin (LUC) 1.26,14,2. M. Boelee 1.27,89, 3. R. Schutte (STV) 1.32,01. 100 meter wisselslag junioren 2 el: 1. I. Snaayer 1.19,26, 2. J. van Boven 1.23,53, 3. J. Oostdijk (GAN) 1.25,11. 100 meter wis selslag jeugd 2 el: 1. A. Schrijvershof 1.16,75, 2. Z. Braai (ZEEL) 1.21,08, 3. C. Minnaard (ZEEL) 1.22,90. 5x50 meter vrije slag estafette senioren open: 1 Luc tor 2.38,00, 2. Zeelandia 2.50,66, 3. Stormvogel B 2.55,36. Tweede klasse Zeeuwse competitie in Terneuzen. Mannen. 100 meter rugslag senioren open: 1. R. Dellaert (BRU) 1.07,01, 2. G. Ramondt (BRU) 1.08,48, 3. Y. Vaes (OND) 1.08,49. 100 meter vrije slag junioren 2 ej: 1. J. de Maet (BRU) 1.06.85, 2. S. de Feïjter (SCH) 1.07,27, 3. D. Boonman (BEV) 1.11,26, 100 meter rugslag junioren 4 ej: 1. J. van Gastel (OND) 1.13,98, 2. J. Terpstra (OND) 1.14,45, 3. D. Rutze (BEV) 1.19,66. 100 meter vlinderslag senioren open: 1. R. Dellaert 1.04,90, 2. Y. Vaes 1.05,97, 3. G. Ramondt 1.08,73. 100 meter vrije slag jeugd 2 ej: 1, R. Dellaert 55.70, 2. Y Vaes 57,97, 3. J. van Gastel 1.03,10. 50 meter vrije slag senioren: 1. R. Dellaert (BRU) 26,48, 2. E. Schiettekatte (OND) 26.60, 3. J. Ramondt (BRU) 27,46.100 meter wis selslag junioren 2 ej: 1. J. de Maet 1.17,18, 2. S. de Feijter 1.18,60, 3. D. Boonman 1.22,25.100 meter wisselslag junioren 4 ej: 1. D. Rutze 1.13,89, 2. J. van Gastel 1.14,18, 3. J. Terpstra 1.14,49. 5x50 meter vrije slag estafette senioren open: 1. de Bruinvis 2.15,06, 2. Onderdak 2.19.78.3. Bevelanders 2.33,82. Vrouwen. 100 meter rugslag senioren open: 1 T Claeijs (BRU) 1.19,20, 2. C. Terpstra (OND) 1.20,10, 3 P Ysenbaert (BRU) 1 25,00 100 meter vrije slag junio ren 2 ej: 1. N. Smits (BRU) 1.09,52, 2 S. Thoen (BEV) 1.11,26, 3. L. Koek (BRU) 1.13,37.100 meter schoolslag jeugd 2 ej' 1. K. Vaes (OND) 1.29,60, 2. D. Wiskerke (BRU) 1.31,96, 3. T. Wisse (BEV) 1.32,50 100 meter vlinderslag senioren open: 1 C. Terpstra 1.22,23,2. T.CIaei|S 1.23,76,3 L. Koek 1.25,12.100 meter rugslag senio ren 2: 1. N. Smits 1.18,06, 2. S. Thoen 1.19,63, 3. M. van Zuuren (SCH) 1.23,47. 50 meter vrije slag senioren: 1.J. Dellaert (BRU) 31 66, 2. T.CIaeijs 31.73, 3 E Eer- tink (BEV) 34,36 100 meter wisselslag ju nioren 2 ej 1. N. Smits 1.20,44, 2. S. Thoen 1.22,65, 3. K. Vaes 1 23,59 100 meter wisselslag jeugd 2 ej: 1. C. Terp stra 1.18,24,2. L. Koek 1.18,64, 3. D. Wis kerke 1.22,50.5x50 meter vrije slag esta fette senioren open: 1 Bruinvis 2,45,06, 2. Bevelanders 2.51,72, 3. de Honte 2.57,14. dinsdag Voetbal Eerste divisie: Veendam-Dordrecht'90. Richard Maatjes verbaasde met een ijzersterk toernooi in Hamburg, maar moest de strijd staken door een blessure aan de kaak. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38