Er is hier helemaal niets Gemoedelijkheid kracht Bluesfestival PZC Stichting geeft strijkkwartet impuls 14 EPZ roept getuige op in zaak Borssele kunst cultuur Leefbaarheid lezers schrijven Stemmen III Stemmen IV VS-Europa Imago Fortuyn VII Curacao Nimmo Brothers in Vlissingen Quilts te zien in Groede NIEUW DELSCH ER dinsdag 26 maart 2002 BORSSELE - EPZ, de exploi tant van de kerncentrale Bors sele, maakt gebruik van de mo gelijkheid om getuigen op te roepen voor de rechtszaak van de Staat tegen EPZ over sluiting van Borssele. EPZ roept in elk geval H. Droog op, oud-statu tair directeur van EPZ in Eind hoven. „Droog kan iets toevoegen aan de zaak dat gunstig kan zijn voor onze positie", lichtte de huidige directeur van EPZ J. Bongers gisteren toe. Droog wa9 sinds april 1993 statutair directeur van elektriciteitsbe drijf EPZ. Hij heeft in die func tie eind 1994 de discussie over sluiting van Borssele van zeer nabij meegemaakt. Zoals be kend beroept de Staat zich erop dat indertijd met de elektrici teitssector is afgesproken dat de kerncentrale 1 januari 2004 dicht zou gaan. EPZ ontkent dat die afspraak nog rechtsgeldig is. De Staat eist sinds vorig jaar naleving 'van de afspraak' via de rechtbank in Den Bosch. In een tussenvonnis oordeelde de Bossche rechtbank septem ber vorig jaar 'dat er twijfels be staan over de claim van de Staat'. Waarop de rijksoverheid zes getuigen opriep, onder wie oud-minister Wijers van Econo mische Zaken en oud-directeur N. Ketting van de landelijke elektriciteitskoepel SEP. Bei den waren duidelijk: er ligt een afspraak. Of dat een j uridisch waterdichte afspraak is, zal de rechter uit eindelijk moeten bepalen. EPZ- directeur Bongers durft er geen peil op te trekken. „Zelfs juridi sche specialisten weten het niet, dus wat zal ik er over zeggen?" EPZ-getuige Droog zal 5 april worden gehoord. Wellicht roept EPZ nog meer getuigen op. Bon gers wilde niet meedelen wie EPZ op het oog heeft. In de tijd van Droog was EPZ dé elektriciteitsproducent van Zuid-Nederland. Sinds enige tijd is het bedrijf gesplitst, in Essent (onder meer Noord-Bra bant) en EPZ (exploitant van de kerncentrale en de kolencentra le in Borssele, met als eigenaren Essent en Delta Nutsbedrijven, elk voor de helft). Droog is nu werkzaam als directeur tech niek bij Essent energie. door Emile Calon Een winkel? Nee. Een dokter? Nee. Een postkantoor? Nee. Een bank? Nee. Een pinautomaat? Nee. Een be jaardenhuis? Nee. Een café? Het echt paar Ferket kijkt elkaar aan. „Feitelijk nee", luidt het antwoord. Want het al lerlaatste café van Heikant is alleen de zaterdag en zondag geopend. Wat rest zijn de kerk, 'één dienst in de week maar geen pastoor', de basisschool en het buurthuis. Andere voorzieningen zijn er niet in het Oost-Zeeuws-Vlaam- se grensdorp. „Er is hier niets", aldus het echtpaar. De provincie start morgen een wer vingscampagne om Zeeland aan te prij zen als een aantrekkelijke regio om te wonen en te werken. Meer inwoners zijn immers nodig om het voorzienin- genpeil in stand te houden. Niet voor niets waarschuwde begin dit jaar ge westelijk voorzitter L. Velthuysen van de Algemene Nederlandse Oudei'en Bond (Anbo) voor de grote uitverkoop van het platteland. Sluiting van post kantoren, het vex'dwijnen van apothe ken bij de huisartsen, inkrimping van het openbaar vervoer en het teruglopen van de sexvice van banken zijn zaken die het leven er voor de ouderen op het platteland niet gemakkelijker op ma ken. De Ferkets, 77 en 75 jaar, weten daar al les van. Ze zijn blij dat hij nog auto rijdt. Ze vrezen echter de tijd dat hij dat niet meer kan. Hoe moeten ze dan hxxn boodschappen in huis krijgen? Heikant met z'n bijna 1100 inwoners is immers ook al jaren niet meer opgenomen in de route van een SRV-wagen. Sluiting Ruim twee jaar geleden sloot de laatste Heikantse winkel de deuren. Het post agentschap vex'dween eveneens en het laatste bankfiliaal werd rond die tijd ook opgeheven. De tachtigjarige H. Dierix herinnert die sluiting nog goed. Nu moet hij naar 'Steen' om wat van zijn spaarcenten op te nemen. Niet met het openbaar vexvoer, want dat is vol gens hem een regelrechte ramp. Diex-ix moet elke keer een beroep doen op een 'barmhai*tige Samaritaan' voor een lift naar de bank of de winkel. Hij weet niet hoelang dat nog lukt, want misschien komt er ooit een einde aan die liefdadigheid. „Wat moet ik dan?" Hij weet het niet. Die flinke achteruitgang van het aantal voorzieningen in Heikant heeft geen gevolgen voor de belangstelling om in het grensdox-p te wonen. Leegstand is een vrijwel onbekend fenomeen. In Kerkwexve idem dito. In dit Schouwse dorp met ruim duizend inwoners is eveneens nauwelijks een leegstaande woning te vinden terwijl het aantal voorzieningen nihil is. „We hebben twee kerken", somt P. van Langeraad (33) op. „Maar ook een basisschool, een fietsenmaker, een autodealer en een mechanisatiebedx-ijf." Ondanks het gebrek aan voorzieningen is Kei'kwex-ve een bloeiend dorp met en kele zeer actieve verenigingen, zegt hij met trots. L. Kooman (49) en M. Stouter (44) moeten er ook niet aan denken om hun dorp te verlaten. Het gebrek aan voorzieningen vinden ze dan ook geen probleem. „Zijn we aan gewend", zeg gen de beide vrouwen terwijl ze hun hondjes uitlaten. Het verdwijnen van het postkantoortje noemen ze wel een gemis. Alle drie geven wel aan dat Kerkwexve niet het ideale dorp is om echt oud te wox-den. „Want voor alles moeten we naar Zierikzee." W. Boot (75) fiets nog met regelmaat naar die stad. Hij was echter blij dat het afgelopen winter nauwelijks vroor, 'want dan is dat fietsen geen doen hoor Hij begint wat te sukkelen met zijn ge zondheid, 'mijn been hapert', en vooi-- ziet dan ook dat hij binnenkort Kerk wexve noodgedwongen moet verlaten. In zijn woning zal dan wel een 'Rotter dammer' trekken, denkt hij. Want die hebben massaal belangstelling voor Kerkweive. Van Langeraad heeft geen bezwaar tegen zulke 'import'. Zolang ze het verenigingsleven niet links laten liggen. Want dat weet hij maar al te goed: de leefbaai-heid valt of staat met een actief verenigingsleven. Het doipsleercentrum is het antwoord luchtfoto Aero Lin Photo van de gemeente Hxüst en de dorpsge meenschap van Heikant op het vertrek van al de voorzieningen. Het is een combinatie van onder-wijsinstituut, ontmoetingsplek, speelplaats, leeszaal en cybercaféHet ontwikkelt zich tot de sociale ontmoetingsplaats van het grensdorp. De Ferkets en Dierix staan gereser- veei'd tegenover het centrum. Ze weten dat er veel te doen is maar zelf komen ze er niet. „Is toch meer iets voor jonge ren", vindt A. Ferket. Hij stapt van zijn fiets en zegt dan bedachtzaam: „Maar misschien is zo'n centrum toch de op lossing voor de teruggang aan voorzie ningen." Inzet Net als Van Langeraad boffen, ze wel met de inzet van de inwonex-s voor alles wat met leefbaarheid heeft te maken. Als voorbeeld noemen ze het behoud van de kerk. Heel het dorp zet zich daar voor in, weet het echtpaar. Ook mensen die geen enkele geloofsbinding hebben met de katholieke kerk. „Die doen ook volop mee." Peter Kempe en Kees Wielemaker hebben tien groepen gestrikt voor de tien de editie van het Bluesfestival Kwadendamme. Vrijdagavond 10 mei treden (vanaf 20.00 uur) de Limburgse bands Doctor Rhythm en Bugaboo Tang op, gevolgd door Hook Herrera uit het Amerikaanse Califomië die dag één af sluit met een stevige bluesset waarin slide-gitaar en mondharmonica een hoofdrol spelen. Het programma van zaterdag 11 mei wordt (om 13.30 uur) geopend door de Zeeuwse groep Jive for your live. Dan volgen de groepen Cuban Heels en Little Roger the Houserockers. Aan de eind van de middag staat het ze ventienjarige gitaartalent Joanne Shaw Taylor gepland. Daarna is de beurt aan vaste gast The Juke Joints, met Kempe in de gelederen. Mary Stokes, de beste blueszangeres van Ierla7id, staat als een-na-laatste geprogrammeerd. Ze is te vergelijken met Tineke Schoemaker (Barrelhouse) en Bonnie Raitt. Het Californische rootstrio The Paladins, volgens velen the kings of rocka billy and rock 'n' roll, komt speciaal voor het Bluesfestival Kwadendamme naar Nederland. Als afsluiter natuurlijk. door Ernst Jan Rozendaal KWADENDAMME - Het Bluesfestival Kwadendamme is aan zijn tiende editie toe. Om dat te vieren hebben organisa toren Peter Kempe uit Kwadendamme en Kees Wielemaker uit Vlissingen al les op alles gezet om de band naar Zee land te halen die al jarenlang bovenaan hun verlanglijstje staat. Dat is gelukt. Zaterdag 11 mei sluit het Amerikaanse trio The Paladins het bluesfestival af. Wielemaker: „Een mooi verjaardags cadeautje." Nadat ze op zaterdagavonden in De Bux-cht in Kwadendamme met succes een aantal concerten hadden geox-gani- seerd, besloten Kempe en Wielemaker negen j aar geleden voor het eerst op het voetbalterrein een festival op poten te zetten. Wielemaker verzorgde met het bedrijfje Pedaal Producties in Zeeland al jai-enlang de voorverkoop voor grote festivals - waaronder Torhout/Werch- ter - die hij ook vaak bezocht. Om ver volgens Kempe tegen het lijf te lopen, behalve drummer/zanger van The Juke Joints een fei-vent concex*tbezoeker en inmiddels ox-ganisator van de jaarlijkse bluesroutes in Goes, Middelburg en Vlissingen. „De Klomp in Ovezande organiseerde destijds een bluesfestival en hield daar op een gegeven moment mee op", ver telt Kempe. „Dan gaan wij het doen, dachten we." Wielemaker: „We wisten van niets, tex-wijl het toch een hele ope ratie was." Een in Rotterdam woon achtig Amerikaans duo en een Belgi sche band waarvan Kempe de leden kende, maakten de eerste editie meteen internationaal. „Het was een i-edelijk succes, met vooral bezoekers vanuit de omgeving. Wij waren allang blij dat we het er zonder kleerscheuren vanaf brachten." Dat het in Kwadendamme moest ge beuren was van meet af aan duidelijk. Kempe noemt het festivalterrein ide aal. „Het is een mooie locatie die hele maal met hekken kan worden afgeslo ten. Op het voetbalveld zetten we een tent, er zijn al kleedkamers, de kantine gebruiken we als backstage bar. We zetten tegenwoordig mobiele toiletten neer." Sinds het bluesfestival twee da gen in beslag neemt, is ook een kam peerterrein nodig. Kempe: „De boer vijftig meter verderop haalt twee da gen van tevoren de schapen van zijn land, gaat er met de maaier overheen en dan is het daar gratis kamperen. De be- zoekex-s vinden dat prachtig." Inmiddels trekt het Bluesfestival Kwa dendamme jaarlijks ruim achthonderd bezoekers. Op het pi-ogramma staat immer stevige bluesmuziek (Kempe: „Er moet bij ons flink wat swing in zit ten") uit binnen- en buitenland. Elk jaar proberen Wielemaker en Kempe een belofte neer te zettenTwee jaar ge leden was dat bijvoorbeeld gitai-iste Ana Popovic, die nu prominent op de posters prijkt van een landelijke Jimi Hendrix Tribute tournee. Voor de ko mende editie tipt Kempe wederom een jonge gitariste: de zeventienjarige En gelse Joanne Shaw Taylor. Pokkeherrie De gemoedelijkheid is de kracht van het festival, menen de organisatoren. „We hebben hier een heel goed publiek dat artiesten boven zichzelf doet uit stijgen", betoogt Kempe. „En meer dan achthonderd tot duizend man willen we niet. Dan gaat de char me eraf. Nu al komen bij ons veel men sen die zijn afgehaakt bij grotere festi vals als Ospel en Peer. Wat moeten we hier met een megatent? Door de manier waarop we het nu doen, blijft de bevol king meegaand. Het is soms echt een pokkehei-rie. Maar vraag je de volgen de dag aan mensen of ze er last van heb ben gehad, zeggen ze: Nee hooi-, niks gehooi-d." Er is nooit reden geweest de organisatie te veranderen of uit te brei den. „Het is met zijn tweeën veel werk, maar wel overzichtelijk", vindt Wiele- makex-. „Echt vergaderen doen we niet en zijn we het oneens dan hebben er maar twee ruzie en niet een heel be- stuur. Dat is ook zo weer bijgelegd. Tij dens het festival krijgen we gelukkig The Paladins. hulp van veertig vrijwilligers, maar we doen zelf ook alles. De tent opzetten, de bar bouwen, hekken plaatsen, het po dium opbouwen. En na afloop ruimt foto Maggie Soladay één van ons tweeën het laatste bekertje op. 'Dat hebben we toch maar weer voor elkaar', denk je dan. Dat is de kick waarvoor we het doen. door Els Boer MIDDELBURG - Als de berg niet tot Mohammed wil komen, moet Mohammed naar de berg gaan, zal cellist Sebastiaan van Eek gedacht hebben. De Hilver summer heeft de Stichting Strijkkwartetten Nederland opgericht. De stichting moet een nieuwe impuls geven aan deze kunstvorm. Als eerste re sultaat wordt komend seizoen op dertien locaties in het hele land, waaronder in het stadhuis in Middelburg, een kwartetserie georganiseerd met fameuze en sembles als het Parkanyi-, Utrecht String-, Camilli-, Ra phael-, Daniel- en Franciscus Kwartet. Van Eek, cellist in zowel het Ra dio Symfonie Orkest als in het Franciscus Kwartet, weet uit ei- gen ervaring hoe moeilijk het is om in ons land als kwartet de podia blijvend te veroveren. Ze ker ook na het wegvallen van het Nederlands Impresariaat, waar tot voor kort in ieder geval een aantal boekingen vandaan kwam. Daarom heeft hij samen met ox*ganisatorische duizend poot Jaap Hamel uit Hilversum een stichting opgei'icht. „Je bent nu afhankelijk van wil lekeurige, losse aanvragen van een kleine kring van goedbe doelende, kleine podia met heel uiteenlopende wensen", zegt van Eek. „Dat maakt het wer- ken moeilijk, omdat je niet al tijd de dingen kunt laten horen die jehet liefst zou willen. Daar naast is het strijkkwartet een kunstvorm die uitex*mate ar beidsintensief is. Als je een leuk repertoire wilt opbouwen, moet je in de diepte investeren en kei hard werken om een afgewogen geheel te krijgen. Uiteraard heb je dan als uitdaging wel con- certboekingen nodig, anders zit je alleen maar tussen de schuif deuren te spelen." Belangen Van Eek: „In de praktijk worden de goedlopende kwaitetseries in grote zalen als het Concertge bouw allemaal gevuld met bui tenlandse kwartetten. Ten eer- ste omdat ze natuurlijk goed zijn, maar toch ook omdat er an dere belangen zijn, waaronder die van platenmaatschappijen. Nederlandse groepen krijgen nauwelijks kansen. Je kunt je daar boos over blijven maken, maar ik heb besloten dan zelf maar wat op touw te zetten." De zes deelnemers in de Stich ting Strijkkwartetten Neder land hebben hun krachten ge bundeld door zelf een serie op te zetten en daarvoor dertien bij zondere locaties te kiezen. Het monumentale karakter van ge bouwen, sfeer en akoestiek zijn daarbij uitgangspunten ge weest. Van Eek: „We hebben het hele land doorkx-uist en mooie podia gevonden. Voordeel van onze stichting is dat je de plan ning en de programmering sa men in de hand hebt en ieder kwartet tevens verzekerd is van minimaal dertien concerten per seizoen. Het betekent ook dat het mogelijk wordt compositie opdrachten te geven." Partner Als lokale samenwerkingspart ner is in Middelburg de Stich ting Kamermuziek Zeeland aangezocht. Op 19 april geeft de Stichting Strijkkwartetten een voorproefje van de eerste con certserie door 'Ouvextui'econ- certen' op zes plaatsen in Ne derland. In de Burgex-zaal van het Stadhuis in Middelburg voert het Camilli Kwaxtet dan de speciaal voor deze gelegen heid door Theo Verbey geschre ven compositie 'Lenteregen' uit. Over de zes podia verdeeld wordt ookBeethovens zesdelige strijkkwartet 'Opus 18' ge speeld. Het Camilli Kwaxtet speelt in Middelburg nummer- drie. Verder staat strijkkwartet Opus 10 van Debussy op het programma. Vanaf september gaan de deel nemende kwartetten op tournee langs de dertien locaties en dus krijgen de bezoekers op elk po dium in zes achtereenvolgende concerten onder meer het volle dige opus 18 te horen. Dit werk van Beethoven wordt daax-mee de rode draad van het eerste kwartetseizoen. In Middelburg worden achtereenvolgens ver wacht: het Utrecht String Quar tet (25 sept), het Parkanyi Kwartet (13 nov), het Raphael Kwartet (29 jan 2003), het Fran ciscus Kwartet (19 maart 2003) en het Daniel Kwartet (14 mei 2003). GPD Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Mevrouw De Graaf-Stadig (PZC, Lezers Schrijven, 20-3) ventileert in een zin veel onwe tendheid en onverdraagzaam heid. Men kan onderscheid ma ken tussen natuurrecht, juri disch recht en moreel recht. Na tuurrecht zie ik in de eerste plaats als het recht van de sterk ste en verder traditiegebonden aan cultuux-. Juridisch recht is door machthebbers in regels vastgelegd. Moreel recht is zoals volgens personen de verhou ding tussen alle mensen zou be horen te zijn en in het juridisch recht zou moeten worden bena derd. Dan gaat het dus om rechtvaax-digheid. Voorrecht is sterk ver-want aan natuurrecht en is in strijd met ander recht. In feite onrecht. Vrije meningsui ting is volgens De Graaf afhan kelijk van al of niet stemmen. Waar blijft dan haar 'in alle vrij heid'? Zij verbindt er zelfs he den, verleden en toekomst aan. Absoluter kan niet. Er zijn niet meer smaken. Wat weet zij van mijn daden? Voor het stemmen* volgens dit soort opvattingen geef ik geen cent. Fortuyn zal het wellicht toejuichen. Tech nisch heeft niet-stemmen, on geldig of blanco stemmen als in vloed nauwkeurig hetzelfde als de uiteindelijke uitslag. Arie Bilius Veerseweg 101 Veere Nu heel Nederland in de ban is van de kamerverkiezingen op 15 mei zou ik gaarne het volgende willen opmerken. Als kind van de twintiger en dertiger jaren verbaas ik me elke dag over de commotie die elke dag te lezen is en, op de televisie cq radio, zichtbaar en hooi-baar wordt gemaakt. Voeg daarbij de kran ten en het plaatje van politiek Nederland is compleet. Wat is er nu ineens mis met Nederland? In Europa zijn wij op de ladder van welzijn aan de top. Wat niet in houdt dat het nog beter kan, maar nu te doen of er niets meer goed is in dat landje, gaat mij te ver. We leven in een democratie waar iedereen zijn zegje mag doen en naar ik hoop dat dat zo blijft. Als nu iedereen op 15 mei eens naar de stembus gaat om daar zijn mening weer te geven dan zijn wij al een eind op de goede weg. Want dan kan met onze inbreng een nieuw kabinet gevormd worden dat de belan gen van de meex-derheid kan be hartigen. En dat is op zichzelf al een grote opgave en verant woordelijkheid, voor gekoze nen en de kiezers. Jan Hoogstrate Karei Doormanstraat 14 Goes Het wex'd inderdaad hoog tijd, dat de Europese Unie zich kri tisch uitlaat over de bemoei zucht van de VS aangaande ter rorisme en misdaadbestrijding (PZC, 23-3). Het is natuurlijk te gortig dat er geen parlementaire controle is bij het sluiten van een verdrag tussen de EU en de VS. Jammer, dat de vertegen woordigers bij het Verdrag van Amsterdam dit niet helemaal in de gaten hebben gehad. Of toch soms? We moeten in Europa dui- delijk maken, dat Amerika haar wensen kenbaar mag maken, maar dat het niet automatisch betekent, dat die wensen ook worden ingewilligd. De EU moet Amerika (lees: Washing ton) behandelen als elk ander land, zonder privileges en zon der bang te zijn, dat Amerika wel eens eventjes de wet voor schrijft. De oorlogszuchtige Bush is over drie jaar weg en dan komt er weer een normale presi dent (bijvoorbeeld a la Clinton), die openstaat voor discussie. Dat de VS ten-orisme en crimi naliteit bestrijden is een goede zaak, maar dan wel gezamenlijk met Europa op basis van gelijke partners. En dan is de aanpak daarvan in Europa een Europe se aangelegenheid, waarbij hin derlijke bemoeizucht van de VS ongewenst is. Helaas is een Yank is van nature enigszins 'bossy' J. Dispa van der Hellstlaan 27 laag, prima. Maar 65-plussers die vroeger hun AOW en hun pensioen tesamen uitgekeerd kregen, krijgen het nu ineens in twee delen, omdat er minder be lasting afgehouden wordt, moet dat aan het eind van het jaar te ruggegeven worden. Dus weer formulieren invullen. Als je thuiszorg of huursubsidie aan vraagt: eindeloze pakken pa pier invullen. De regering zou zich eens beter op de hoogte moeten stellen wat er werkelijk onder de mensen leeft en niet steeds in eindeloze discussies moeten vervallen bijvoorbeeld over de WAO. Wat dat laatste betreft: neem mensen die ziek zijn en nooit meer kunnen wer ken niet hun enige zekerheid, him uitkering, af. A. van de Berge-Wolders Arnelaan 31 Middelburg Uit de analyse van minister Zalm blijkt dat hij toch niet in de gaten heeft waar het eigen lijk over gaat (PZC 23-3). Hij en de andere ministers leiden een heel ander leven dan de gemid delde Nederlander en kunnen zich volstrekt niet inleven wat er zich dagelijks afspeelt. Meer politie is er gekomen, oké, maar deze mensen moeten zich hou den aan de wetten uit Den Haag die voor gewone mensen totaal onbegrijpelijk zijn. Mensen doen geen aangifte omdat de aandacht helaas vaker uitgaat naar de dader dan naar het slachtoffer. De belasting is om Jongens, nog even over de cam* pagne, we hebben een slogan nodig. Jan staat op. „Kom in Zeeland." „Nëejoh,datisniks." „Wel", riposteert Jan. „Niet." „Wel. Kom in Zeeland. Dat klinkt toch goed?" „Hmmm, we hebben maar 850.000 euro be schikbaar, dat is al weinig. Als we daar een reclamebureau bij moeten halen voor de slogan is het geld al snel op. Heeft iemand een beter idee? Niet? Ach, het klinkt wel aardig, welkom in Zeeland. Doen we." Ron Schoof Segeersstraat 42 Middelburg Telkens als ik de krant opensla en er een stukje over Curasao in staat is het negatief. Bolita- slikkers, drugsverslaafden enz. De Antillianen hebben gelijk als ze aangeven dat de vraag aan drugs e.d. vanuit Nederland zelf komt. En wat doen we daaraan? Tijdens de vlucht naar en van Curasao herken je vanzelf de 'kleine' bolletjesslikkers. Maar de 'groten' glippen er tussen door! Natuurlijk is dat een groot probleem, maar na twee jaar op Curasao te hebben gewoond, weet ik dat er ook zoveel mooie en goede kanten zijn aan dit ei land. Er is ook armoede en veel gebroken gezinnen. Maar dit ei land bestaat niet enkel alleen uit criminelen. Er wonen en werken ook gewone mensen zo als wij dat soort mensen hier kermen. Mensen die het goed voor hebben met Curagao. Dit prachtige en zonnige eiland een goede toekomst willen geven. Het is niet zo dat er op elke hoek een drugsverslaafde zit en dat je lastigwordt gevallen met de vraag of je drugs wilt meene men. Wij hebben al die tijd ons gewoon veilig gevoeld. Ook hier in Zeeland zoek je toch ook be paalde wijken niet op, als je er niks te zoeken heb! Zo ook op Curagao. Maar om dan gelijk al le eilandbewoners over een kam 'te scheren'? Janny Korshuize- de Zeeuw Brouwerijstraat 38-a Oostkapelle VLISSINGEN - De Schotse bluesband The Nimmo Brothers geeft op donderdag 28 maart een optreden in café Groen Licht aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. De broers Stevie en Alan Nitn- mo traden vorig jaar nog óp tij dens het Bluesfestival in Kwa dendamme. Deze keer zijn ze alleen in Vlissingen te zien. Het optreden begint om 20 uur. Op zondag 30 maart en op 7 april wordt in Groen Licht een jamsessie gehouden. De sessies beginnen om 16 uur. GROEDE - Bij Het Vlaemsche Erfgoed in Groede zijn tot en met 24 april quilts te bewonde ren van leden van het Quilters- gilde uit Flakkee. De thema's zijn kimono en kerkramen. De tentoonstelling is maandag tot en met zaterdag toegankelijk van 13.00 tot 17.00 uur. (Advertentie) I 1 ARMANI AJ JEANS BIJ Grote Markt 11-13 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34