Britten hebben genoeg van Blair Veel fietsen onverzekerd PZC Feest bij Morres! Miljoen Italianen lopen te hoop tegen Berlusconi MILJOEN EURO KNVB onderzoekt reclame op billen Drugswetten binnen EU groeien steeds verder naar elkaar PSV en Ajax in evenwicht Bijna tweederde van kiezers vindt dat premier moet opstappen Let op uw brievenbus morres NOG 1 DAG Begin van Indiase lente JACKPOT ChristenUnie wil Pim noch Paars Scholen in Afghanistan weer open Horizonvervuiling of amusement Erik Dekker geopereerd Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- F T 2° Vrij zonnig Vrij zonnig en droog. Later een stapelwolk. Zwakke zuidoostenwind, kracht 2 bij circa 9 graden. 245e jaargang no. 71 maandag 25 maart 2002 los nummer 1,00 door Harm Harkema LONDEN - De populari teit van de Britse premier Tony Blair daalt snel. Vol gens de linkse Labourpar- lementariër Jeremy Cor- byn zou er in de fractie zelfs nagedacht worden over een andere leider. Anderen spreken dat te gen, evenals Blair zelf. Niets aan de hand, vond de pre mier gisteren. Hoge bomen van gen nu eenmaal veel wind. Vast staat wel dat het volk mort. Werd Blair na de gebeurtenissen op 11 september door een grote meerderheid van de Britten nog geprezen om zijn kordate optre den, nu vindt een meerderheid van 54 procent hem een teleur stellende premier. Bijna twee van de drie kiezers vinden bo vendien dat hij nu of bij de vol gende verkiezingen moet op stappen. De cijfers komen van het bureau YouGov dat de afgelopen week in opdracht van de Sunday Ti mes een opiniepeiling heeft ge houden. Volgens het onderzoek zou Labour nog slechts een voorsprong van 7 procent heb ben op de Conservatieven als er nu verkiezingen worden gehou den. De vermeende interne partijdis- cussie over een nieuwe leider - die zich voornamelijk binnen de linkervleugel zou afspelen - zou voortkomen uit onvrede over Blairs enthousiaste steun aan de militante Amerikaanse strijd tegen het terrorisme. Duidelijk is dat Blair op grote interne weerstand zal stuiten indien hij gewapend Ameri kaans ingrijpen in Irak onder steunt. Voorzieningen Onvrede in de partij is er tevens over Blairs niet te stelpen nei ging om alle macht naar zichzelf en een kleine groep vertrouwe lingen toe te trekken. En verder is de kritiek dat de ruime aan-, dacht van de premier voor het buitenland ten koste gaat van het binnenlandse beleid. Maar het zijn toch vooral binnenland se aangelegenheden die tot ontevredenheid onder de kie zers leiden. Ergernis nummer één is de voortdurende slechte staat van de publieke voorzie ningen. Toen Labour in 1997 aantrad, beloofde Blair verbetering. Voor de verkiezingen van juni vorig jaar gaf hij toe meer tijd nodig te hebben na decennia verwaarlozing door de Conser vatieven. Maar, zei hijverbete ring van onderwijs, gezond heidszorg, transport en veiligheid is de eerste prioriteit. Daarvan is nu echter nog steeds niets te merken, behalve dan in het onderwijs. Met de openbare veiligheid is het volgens 55 pro cent van de kiezers zelfs slechter gesteld dan een paar jaar gele den, het oordeel over gezond heidszorg en openbaar vervoer is bijna even negatief. GPD De massa demonstranten tegen Berlusconi arriveert bij het Circus Maximus. door Hans Geleijnse ROME - Ruim een miljoen demon stranten hebben zaterdag in Rome ui ting gegeven aan hun afkeer van pre mier Berlusconi en zijn centrum rechtse regering. De betoging was ge richt tegen plannen van het kabinet om de arbeidswetgeving, en vooral de ontslagprocedures, te versoepelen. De manifestatie kwam echter vooral in het teken te staan van de moord vorige week op regeringsadviseur Marco Biagi. Hij werd vrijdag in familie kring begraven, zijn weduwe had het aanbod van Berlusconi voor een staatsbegrafenis afgeslagen. Sergio Cofferatie, leider van de grootste en linkse vakbeweging CGIL hield de demonstranten voor, dat de econoom Biagi misschien was gedood om de mobilisatie van het verzet tegen de re geringsplannen te saboteren. Volgens Berlusconi werd Biagi, die hevige kri - tiek had geuit op de starre houding van de vakbonden, vermoord omdat hij juist achter hervorming van de ar beidswetgeving stond. Volgens de drie organiserende vakbonden was er nog nooit zo'n grote anti-regeringsde monstratie gehouden. De stoet ein digde bij het Circus Maximus, waar de oude Romeinen zich met spelen ver maakten. De demonstranten waren met een vloot van bussen, treinen en zelfs enkele vliegtuigen aangevoerd. foto Andreas Solaro/EPA De bonden hielden het op meer dan twee miljoen betogers, de Romeinse politie zat opvallend laag met een schatting van 700.000. Zelfs kwali teitskrant La Stampa vond dat giste ren veel te laag. Het linkse dagblad La Repubblica overdreef geweldig met de kop 'Nog nooit vertoond; drie mil joen mensen met de vakbond'. GPD (Advertentie) 1e Paasdag open van 12.00 - 18.00 uur 2e Paasdag open van 10.00 - 18.00 uur WONEN (Advertentie) DE ALLERLAATSTE LOTEN. 26 MAART KOOP ZE NU! BARSANA - Indiase mannen staan in een wolk van poeder tijdens het traditionele Holi-festival in de stad Barsana in de deelstaat Ut- tar Pradesh. De traditie van Holi, die al sinds de tijden van hindoe god Krishna (ongeveer tussen 3200 en 3100 voor Christus) in ere wordt gehouden, kondigt het begin van de lente aan. Het feest wordt in heel India gevierd. foto Kamal Kishore/RTR van onze redactie binnenland DEN HAAG - Tussen de 6000 en de 25.000 fietseigenaren hebben zo'n 100 euro uitgegeven aan een fietsverzekering die niet blijkt te bestaan. De polissen werden aangeboden door rij wielhandelaren verspreid over heel het land en dragen meestal de naam 'Noviopolis'. De toezichthoudende Pensioen en Verzekeringskamer (PVK) heeft een onderzoek ingesteld naar de zaak. Tot nu toe is duidelijk dat het gaat om verzekeringen die via de fietsenzaken werden afgeslo ten bij assurantiekantoor Ha- kenberg in Nijmegen. Het kan toor verkocht polissen, maar bracht deze nooit onder bij een verzekeringsmaatschappij. Op de polissen staat echter wel ver meld dat ze gedekt zijn door on der meer Delta Lloyd. Deze verzekeraar heeft inmid dels ook een onderzoek inge steld naar de ongedekte polis sen. Volgens woordvoerder D. Brilleslijper hoeven niet alle mensen die een fietsverzekering hebben onder de naam Novio polis of Hakenberg in paniek te WAS F8,8 MILJOEN Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. van onze sportredactie DEN BOSCH - Uniek, lelijk en verboden. FC Den Bosch speelde zaterdagavond te gen Willem II met een sponsornaam op de achterkant van de broek. Volgens het sponsoringreglement betaald voetbal van de KNVB zijn sponsoruitingen op de bil echter verboden. „De aanklager van de KNVB zal zich over deze zaak buigen. Het is overigens de eer ste keer dat ik hoor dat een club reclame op de achterzijde van de broek heeft", al dus KNVB-woordvoerder Rob de Leede. In artikel 4 van het sponsoringreglement is opgenomen dat 'aan de voorkant of de zijkant van de broek op iedere broekspijp maximaal één reclame-uiting van maxi maal 75 vierkante centimeter mag wor den aangebracht.' De spelers van FC Den Bosch hadden over de volle breedte van hun achterwerk re clame van computerbedrijf HTC staan. Den Bosch-woordvoerder Roel van der Graaf doet voor komen, dat de club ge woon iets heeft uitgeprobeerd. „Bijna alle clubs in het betaalde voetbal lappen de re gels aan hun laars." De club heeft tot het einde van het seizoen een contract met HTC. „Als de reclame op de achterkant niet mag, passen we het aan." GPD De ChristenUnie ziet de toekomst zonnig tegemoet. De fusie van GPV en RPF lijkt goed uit te pakken. Stiekem wordt zelfs al gedroomd over regeringsdeelname. Scheidend partijleider Gert Schutte liet daarbij zaterdag duidelijk weten niets in Pim Fortuyn te zien, noch in een nieuw paars O kabinet. O In Afghanistan hebben de scholen voor het eerst sinds zes jaar hun deuren weer geopend. Vrouwelij ke docenten, die geduren de het Taliban-regime niet mochten werken, keerden ook weer terug naar hun klaslokalen. Het onderwijs in het door oorlog geteis terde land krijgt steun van de Verenigde Naties en di verse internatio nale hulpinstel- F lingen. O Is een waterglijbaan op Neeltje Jans horizonvervuiling of een logische ontwikkeling? Volgens het Zeeuwse Landschap is het twaalf meter hoge ding horizonvervuiling. Ze wordt daar in gesteund door de voorzitter van het Nationale Park Ooster- schelde. Directeur Van de Hoef vindt het allemaal wel meevallen'. Bovendien komt het bouwsel in de Q duinen en dan valt het minder op. Erik Dekker is gister avond in ziekenhuis Eem- land in Amersfoort geope reerd. De wielrenner van Rabobank brak zaterdag in Milaan-Sanremo zijn dijbeen bij een massale valpartij. Na onderzoek in Amersfoort besloot chi rurg Luuk de Vries dat operatief ingrij pen noodzakelijk Aj ;:'j, was. I O radio en televisie: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; zeeland: 7,9 en 11; sport. 13,14,15,16,17,18,19,20,21 en 22. ■■HI raken. „Sommige polissen zijn weer wel gedekt." Delta Lloyd doet namelijk za ken met tussenpersoon Haken berg in Oldenzaal. „Dat bedrijf heeft van ons een volmacht ge kregen om verzekeringen namens ons af te sluiten. Ha kenberg heeft echter ook een - inmiddels failliete - vestiging in Nijmegen. Aan die vestiging hebben wij echter nooit vol macht afgegeven. De verzeke ringen die daar zijn afgesloten, worden dus niet door ons ge dekt." Onderzoek De 'verkeerde' fietsverzekerin- gen zijn verkocht in de periode tussen begin 1999 en afgelopen juni en hebben een looptijd van drie tot vijf jaar. Zowel de PVK als Delta Lloyd hoopt deze week het onderzoek af te ronden. Dan pas is duidelijk hoeveel klanten er precies gedupeerd zijn. Ha kenberg heef t in ied er geval tus sen de 30.000 en de 40.000 polis sen uitstaan. Tussen de 6000 en de 25.000 daarvan zouden niet gedekt worden door een verze keringsmaatschappij. De overi ge polissen lopen bij het Engelse Tenwincken Lloyds. GPD van onze redactie buitenland BRUSSEL - De wijze waarop EU-landen drugsgebruik aan pakken, lijkt steeds meer op elkaar. De wetten en vooral de dagelijkse praktijk in de ver schillende landen groeien naar elkaar toe. Die conclusie trekt het EU-drugsbureau EMCDDA in de gisteren uitgekomen stu die Drugs in Focus. Er zijn nog maar weinig landen waar iemand in de cel belandt voor het bezit van een kleine hoeveelheid drugs. Zo is het in Spanje, Portugal en Italië al re gel dat er hooguit een boete volgt, ongeacht of het om hard of softdrugs gaat. Italië wil daarbij nogal eens het rijbewijs innemen. In België, Denemar ken, Duitsland en Oostenrijk is het praktijk dat wie voor het eerst is betrapt op het bezit van drugs, vooral als het gaat om cannabis (hasj of wiet), er met een waarschuwing vanaf komt. Ierland geeft voor cannabis al leen een boete bij de eerste en tweede overtreding. In Frank rijk heeft de politie sinds 1999 de aanwijzing gekregen om overtreders alleen een waar schuwing te geven. In Engeland is een wijziging van de regels in aantocht, waardoor bezitters van cannabis niet meer kunnen worden vastgezet. Middenweg Het drugsbureau constateert dan ook dat de EU-landen een gulden middenweg vinden tus sen een liberaal beleid en harde repressie. Steeds meer landen gaan ook over tot het geven van behandeling aan drugsverslaaf den. Overigens geldt het cou lante beleid niet voor heel Euro pa. In Griekenland, Finland en Zweden worden de drugswetten strikt nageleefd. ANP (Advertentie) naam:D noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters;m/v weken voor 15,- nr Ik geef daarbij éénmalig s raa toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaatsnen zes maanden) telefoon:C noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de e-mail.3 krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen: afschrijving van mijn (post)bankrekening- g per maand rhgt nummer: f automatische Incasso (€19,25). V handtekening: perïrwartaal met automatische incasso 52,-). a per jaar met PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- vent. In de colofon treft u nader, .nformatie aan. Stuur deze bon naar: PZC afdeling lezersservice 8 "713214"ÖÖÖÖÖ2" 123 di wo do vr 2a (postzegel niet nodig) (Advertentie) Informatica studeren? kom morgen naar onze info avond! Hogeschool Edisonweg 4 Vlissingen bel 0118 - 489229

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1