PZC Einde ruzie regiotaxi in zicht 15 IED1NG Koersbal is sport op de millimeter y? Vrachtwagen kantelt sloot in Gimbfère 5*% Overlast aanpak Hulst-zuid blijft beperkt Terneuzen betaalt uitbater restaurant schadevergoeding Bewoners dijk gaan naar rechter voor behoud brandgang AETENA Wethouder legt tijdelijk werk neer Oplossing voor collectief vervoer binnen handbereik Maatje bij het koken Win een kinder partijtje met de Knaksmobiel www.unox.nl J: VOORDELIGE TICKETS, LEKKER DICE Terneuzenaar met wapen aangehouden - zeeuwse almanak Welkom ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 22 maart 2002 SLUIS - Wethouder G. van Dae- le van Sluis-Aardenburg legt tijdelijk zijn functie als wethou der neer. Van Daele nam dit be sluit op dringend advies van zijn arts. Fractievoorzitter F. van Dongen (WD/Gemeentebelangen) neemt de honneurs waar. Hij is deze week meteen aan de slag gegaan. Volgens burgemeester B. Straatsma kampte Van Daele de laatste weken met verschijn selen van moeheid, duizeligheid en hoofdpijn. „Zijn huisarts heeft hem aangeraden het een tijdje kalm aan te doen om tot rust te komen." Straatsma zegt dat de tijdelijke afwezigheid van Van Daele niet als een ver rassing komt. „Sluis-Aarden burg maakt een hectische, tur bulente periode door. Dat kan een te grote aanslag vormen op wat iemand aan kan." Hoe lang het ziekteverlof duurt, valt volgens hem moeilijk te voorspellen. „We hopen enkele weken." Als zijn gezondheids toestand het toestaat, blijft hij zelf de vergaderingen van de ge- biedscommissie bijwonen en de ontwikkelingen rond Sluis aan Zee volgen. Tot zijn terugkeer neemt Van Dongen de overige taken van Van Daele over. Waar nodig springen de andere collegeleden bij. Van Dongen was al eerder plaatsvervangend wethouder. In juni vorig jaar viel hij korte tijd in, toen burgemeester C. van Liere naar Noord-Beveland vertrok en Van Daele een vakan tie gepland had. Advertentie door Harold de Puysseleijr HULST - De oplossing van het conflict tussen het samenwer kingsverband Collectief Ver voer Zeeuws-Vlaanderen en vervoerder Regie BV is eindelijk binnen handbereik. Dat is de verwachting van twee van de drie leden van de speciale commissie die in het conflict tussen het bestuur van het sa menwerkingsverband en Regie heeft bemiddeld. Het drieman- s'chap uit het algemeen bestuur (J. van Schaik, B. Picavet en L. Kamphuis) voerde de afgelopen weken drie gesprekken met de vervoerder en een gesprek met het dagelijks bestuur van het sa men wer kings verb and Tussen die partijen bestaat een langslepend conflict over de te leveren prestaties door de ver voerder en de vergoeding daar voor. De communicatie tussen het bestuur en Regie verliep al geruime tijd via advocaten. Het algemeen bestuur vond dat uit eindelijk niet de juiste manier om tot een bevredigende oplos sing te komen en besloot de be middelaars uit eigen gelederen aan het werk te zetten. Him voorstel om uit de proble men te komen, staat inmiddels op papier. Regie beraadt zich er nog over. Het algemeen bestuur komt donderdag 28 maart ach ter gesloten deuren in Oostburg bijeen om zich over het voorstel uit te spreken. Opening De planning is volgens voorzit ter L. Wille van het samenwer kingsverband, dat de openbare besluitvorming binnen het be stuur in de loop van volgende maand zijn beslag krijgt. „Uit de diverse gesprekken die de bemiddelingscommissie heeft gevoerd leid ik af, dat er een opening is gevonden", zo ventileerde Wille gisteren tij dens de vergadering van het al gemeen bestuur zijn persoonlij ke mening. De aanbevelingen van het be middelingstrio stonden voor de ze bijeenkomst geagendeerd, maar werden in afwachting van de reactie van het algemeen be stuur en Regie nog niet bekrach tigd. Tevreden Picavet en Kamphuis wilden gisteren na afloop van de verga dering niet ingaan op de inhoud van het bemiddelingsvoorstel, PULLOVERS 'tUVffiSE SERIES vim 69 95 voor 35.- 5-POCKEÏ PANTALON diverse kleuren van =€79.-- vaor €65.- Spanning tijdens het koersbaltoernooi in Sas van Gent. door Eugène Verstraeten LANGE DELF 16 MIDDELBURG SAS VAN GENT - „Scheids rechter, kom eens even meten." Scheidsrechter Leon Herwegh richt zich op en stapt in de rich- (Advertentie) Gratis maatbeker recept bij Friesche Vlag Koks room en Crème Fraïche Friesche Vlag ZO LEKKER KAN LEKKER ZIJN Kijk voor de Knaksmobie ,g|r ontwerpwedstrijd o WÊï~ <3 I B KI 7 Vanaf 23 maart bent u weer van harte welkom bij Warner Bros. Movie World, net over de grens bij Arnhem, Met oude bekenden (Batman, Bugs Bunny, Tweety, Police Academy) en splinternieuwe attracties waaronder de 60 meter hoge Free Fall. Ga naar uw ANVR-reisadviseur voor de uitgebreide gids en extra voordelige tickets. Bel voor meer informatie: 0900-8482 0,20 pm) of kijk op www.oad.nl. See you! ■giooaie dagbladen van NBp Dagbladen mail: infotfNRp.nl o.v.v Nieuws Getipt ting van de koersbalmat waar zijn tussenkomst wordt ge vraagd. Want koersbal, dat is sport op het scherpst van de sne de. Tussen winnen en verliezen zit ten vaak maar enkele millime ters. En dus was ook gisteren de spanning soms te snij den tij dens het jaarlijkse Roger Spuesens koersbaltoernooi in Sas van Gent. Strij dtoneel was opnieuw de ge meentelijke sporthal, waar 44 teams uit geheel Zeeuws- Vlaanderen tegen elkaar op de mat kwamen. In totaal zo'n 300 koersballers variërend in leef tijd van pakweg een jaartje of 60 tot rond de 85. Leon Herwegh werd gisteren precies 80 jaar, maar liet zich daar niet door weerhouden om in Sas van Gent aanwezig te zijn. „Ik heb van avond nog tijd genoeg om mijn verjaardag te vieren", zegt Her wegh, die op alle grote toernooi en in de regio optreedt als scheidsrechter. Herwegh gaat soepel door de knieën, alsof hij minstens de helft jonger is, en haalt uit een linnen draagtasje een ingenieus meetwerktuig. De meter wordt uitgeschoven en het wordt me teen duidelijk welke bal het dichtst bij het witte balletje, de jack, ligt. De strijd wordt dit keer beslist in het voordeel van de zwarte bal. Discussies Herwegh heeft het meetappa- raatje zelf bedacht en gemaakt. Zoals nog een paar andere meet werktuigen die bij twijfel en on enigheid op de koersbalmat absolute zekerheid kunnen ver schaffen. De discussies, zo weet Herwegh, nemen toe naarmate het toernooi vordert. „Vooral in de finalewedstrijden komt het soms op de millimeter aan. Dan moet je als scheidsx-echter nogal eens tussenbeide komen." Onklopbaar Agnes Hoefnagels-Kasteels (69) is één van de nieuwe speelsters vanhet al jaren bijna onklopba- re team ANBO Hulst/Clinge 3. Ze speelt nog maar vier maan den, maar vindt koersbal nu al een fantastische sport. „In het begin niet hoor. Ik dacht dat ik het nooit-zou leren, maar we hebben een goede voorzitter waar ik veel van leer." foto Wim Kooyman „Ze komt er wel", stelt captain OmerRombout vast. „Haar bal len rollen heel mooi. Ze heeft een goede techniek. Alleen de snelheid van gooien kun je ie mand niet aanleren. Dat is een kwestie van gevoel." Aan dat gevoel mankeert het index-daad nog een beetje, want de twee ballen die Agnes rolt gaan te hard en belanden prompt buiten de mat. Het ANBO-team heeft al twee keer het toernooi ge wonnen en kan dus bij winst de wisselbeker definitief mee naar huis nemen. Later op de dag blijkt dat dat er niet in zit. De winnaar van het toernooi werd het koersbalteam uit Nieuw-Namen. De koersballers versloegen in de finale het team uit Zuiddorpe met een overtui gende 43-14. door Pascalle Cappetti NIEUWVLIET - Een vrachtwa gen met dertig ton aardappels moest gisteren uit de sloot worden getakeld, nadat het voertuig woensdagavond in een krappe bocht aan de Hoen- derweg in Nieuwvliet wegzak te in de berm en de sloot in kantelde. De chauffeur uit Friesland kwam met de schrik vrij. De vrachtwagenchauffeur wil de rond kwart over zes het erf van een landbouwbedrijf af rij den. De bocht bleek te krap voor de vrachtwagen met trailer. De chauffeur voelde de assen van de trailer wegzakken en sprong uit de cabine. Een kwartiertje later zag hij het voeifuig door schuiven, de sloot in. De aard appels belandden in de sloot en op het erf van de boer. Een atlas moest er donderdag aan te pas om de aardappels op te i'uimen en over te laden op een andere vrachtwagen. Voor het overeind zetten van de vracht- Met zwaar materieel werd de gekan wagen waren twee kranen no dig. Het verkeer had weinig last van de operatie, omdat de Hoenderweg een weinig bere den poldex*weg is. Chauffeur R Speerstra vexwacht dat de scha- door Jean-Lou de Gucht HULST - De leden van de com missie stads- en dorpsontwik keling hebbexx goede hoop dat de gemeente Hulst er alles aan heeft gedaan om de overlast voor de middenstand en de be woners van de binnenstad bij de reconstructie van Hulst-zuid tot een minimum te beperken. Dat bleek gisteren in de com missievergadering, waar wet houder W. Kaijser nog eens op een rijtje zette wat de gemeente voor maatregelen heeft geno men. De stad is aan de zuidkant van april tot september in fases geblokkeerd. Het werk omvat de heriniichting van de Sta tionsweg, Gentsestraat, Gentse Poort, Frans van Waesberghes- traat en de toegangsweg naar het Oranjebolwerk. Ook wordt de riolering vervangen. Vrachtverkeer hoger dan 3,60 meter kan de stad niet in. Al Ixet andere vrachtverkeer wordt omgeleid via de Dubbele Poort. T. Baert (CDA) zei dat de ondex'- nemers worden opgezadeld met gigantische kosten. Wethouder W. Kaijser stelde dat dat niet an ders kon. Bovendien is alles in goed overleg met de midden stand gegaan. De overlast wordt tot een minimum beperkt door gedurende negen uur per dag in ploegen te werken. Bovendien wordt er ook op zaterdagoch tend gewerkt. „Zo heb je elke dat ze samen met de afwezige Van Schaik op papier hebben gezet. „Ik kan wel zeggen dat ik blij ben dat er in zo korte tijd naar mijn inzicht zo veel bereikt is om de ontstane problemen op te lossen", zei Picavet. „Ik heb goede hoop en vexfrouwen dat we er nu uit komen." Ook Kamphuis toonde zich tevre den. „Bij een bemiddeling is het al tijd langs beide kanten geven en nemen. Maar ik denk dat we nu echt kunnen beginnen om een streep onder het verleden te zet ten." doorConny van Gremberghe TERNEUZEN - De uitbater van Chinees restaurant Kota Radja in Terneuzen, T. Chi, krijgt van de gemeente Terneuzen een schadevergoedixxg vaix 122.520 euro, omdat zijn plan om aan de westelijke stadsrand een nieuw restauraixt te bouwen niet door gaat. Chi is bijna vijf jaar bezig geweest met de ontwikkeling van zijn plannen, moest deze - op aandringen van de gemeen te - diverse malen aanpassen en schakelde, ook weer op advies van de gemeente, du re adviseurs in voor wat later een onhaalbare zaak bleek te zijn. De restauranthouder beweerde vijf jaar geleden dat hij was ge dupeerd in zijn bedrijfsvoering door de herinrichting van de markt. De gemeente stelde des tijds dat dat niet het geval was, maar was bereid om mee te wer ken bij een eventuele verplaat sing van Chi's zaak. Verwachting Burgemeester en wethouders van Terneuzen erkennen nu - na uitgebreid juridisch advies te hebben ingewonnen - dat tegen over Chi de vex*wachting is ge wekt, dat de verplaatsing van zijn zaak binnen afzienbare tijd gerealiseerd kon worden. Die venvachting was voor de onder nemer aanleiding om flink wat geld te steken in architectkos- ten. Ook nam hij een pex-soonlijk adviseur in de arm. De verplaatsing van het restau rant liep echter niet op i'olletjes. Buurtbewoners keerden zich te gen het plan, het bouwplan moest diverse malen worden aangepast, de bodem bleek ver vuild, bomen op het perceel mochten niet worden gerooid en uiteindelijk liet de verklaring van geen bezwaar van de pro vincie voor de bouw ook nog op zich wachten. Chi kreeg vorig jaar september te horen dat er voorlopig nog niet gerekend moest worden op een spoedige verlening van de bouwvergunning. Die bood schap was voor de ondernemer i'eden om af te zien van het hele px-oject, dat hem tot dan toe naar eigen zeggen al zo'n 1,3 miljoen gulden had gekost. De gewekte verwachtingen en de gemaakte kosten waren voor Chi aanleiding bij de gemeente een schadeclaim in te dienen. De restauranthouder vond een be drag van ruim 425.000 gulden reëel, de rest omschreef hij als ondernemersrisico. De gemeente wilde dat bedrag niet betalen, maar voelde er ook niets voor om voor het schade bedrag te gaan procederen, om dat dit tot langdurige negatieve publiciteit zou kunnen leiden. Overleg leidde uiteindelijk tot het schikkingsvoorstel dat B en W nu aan de Temeuzense raad voorleggen. Chi krijgt 122.520 euro. De raad spreekt zich donderdag 28 maart uit over het schik kingsvoorstel. De vergadering wordt gehouden in het Temeu zense stadhuis en begint om 19.30 uur. TERNEUZEN - Bij een actie in dc binnenstad van Terneuzen heeft een arrestatieteam woens dagmiddag een 28-jarige man uit die stad aangehouden. Dat gebeurde na een melding dat er in de nacht van zondag op maandag een man was gesigna leerd met een vuuxwapen op zak. Gistermiddag deed de politie een inval op drie adressen, waaxwan twee in de Temeuzense binnenstad en één daarbuiten. Daarbij werd de 28-jarige Ter neuzenaar aangehouden. Bij de invallen werden in totaal enkele nepvuuxwapens, 92 xtc-pillen en zes bolletjes cocaïne in beslag genomen. De aangehouden man zit vast en wox-dt deze week voorgeleid. door Harold de Puysseleijr WESTDORPE - Enkele bewo ners van de Graafjansdijk in Westdorpe proberen langs juri dische weg de brandgang die grenst aan de Peerboom en de Steeland terug te krijgen. Bewoners van de dijk zijn boos op de gemeente Sas van Gent, omdat die op een informatiebij eenkomst op 18 december 2000 de toezegging heeft gedaan dat de brandgang behouden zou blijven. De brandgang, eigendom van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging (RZ- VW), diende als achteruitgang voor de huuiAvoningen van de corporatie. Die zijn inmiddels gesloopt om plaats te maken voor negentien koopwoningen. De RZVW heeft de grond van de brandgang mee verkocht aan de kopers van die nieuwe wonin gen. Twee nieuwe eigenaren hebben de brandgang nu afge sloten, waardoor de bewoners van de Graafjansdijk geen ach teruitgang meer hebben. G. de Block van Assurantiekantoor Johan de Block uit Sas van Gent schakelt voor twee bewoners van de Graafjansdijk de rechts bijstandverzekering in met de bedoeling tot een oplossing te komen. „Maar dat zal een lastig verhaal worden, omdat de grond van de brandgang is ver kocht. De wens van de bewoners is om de achteruitgang terug te krijgen. Misschien is het moge lij k om dat op j uridische wij ze te i'egelen. Dan zouden de bewo ners van de Graafjansdijk met de bewoners van de koopwonin gen om de tafel moeten om via het vestigen van een erfdienst- baarheidsrecht de achteruit gang opnieuw tot hun beschik king te krijgen", aldus DeBlock. De gemeente vindt dat de RZ VW zich niet aan de afspraak heeft gehouden dat de brand gang zou blijven. De coxpox-atie acht zich niet verantwoordelijk voor de gang van zaken. Volgens haar is de gemeente niet inge gaan op het aanbod van de brandgang over te nemen. (Advertentie) INTERIEUR Mi DESIGN Scheldestraat 25 - 29, Vlissingen, 0118-413476 chtwagen gisteren leeggehaald en daarna overeind gezet. foto Peter Nicolai de aan het voertuig meevalt. „Ik denk dat de wagen wel opgelapt kan worden." week al een dag winst." Het wordt volgens Kaijser een gi gantische klus. „Maar alles is nauw op elkaar afgestemd." Het wordt alleen een probleem als er in de van Waesberghestraat wordt gewerkt. Dan kan vrachtvex-keer hoger dan 3,60 meter wel de stad via de Sta tionsweg in, maar er via de Dubbele Poort niet uit. De com missie ging akkoord met het voorstel om 1.228.368 euro be schikbaar te stellen. De directeur van het Bureau voor Toerisme Zeeland ver dient eigenlijk wel een partje van die achthonderdduizend euro die worden vrijgemaakt om dit gewest als gastvrij oord op de kaart te zetten door royaal met de kreet 'welkom in Zeeland' te strooien. Al geruime tijd geleden wees hij op het onvriendelijke bord waarmee aan de ingang van de provincie wordt ge waarschuwd dat het voort durende geflits langs 's Hee- ren wegen niets te maken heeft met onweersbuien maar met camera's die voor het politiealbum mooie foto's maken van iets te snelle auto mobilisten. Waarschuwen is prima, vond de directeur, maar zet dan ook een bord langs de toe gangsweg waarop het pu bliek hartelijk welkom wordt geheten. Iemand anders bedacht zelfs een bord om Duitse automo bilisten vriendelijk te wijzen op de strenge houding van geüniformeerde overheids dienaren ten opzichte van foutparkeerders: 'Herzlich wielklemmen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41