Verzet tegen verhuizing Vredelust Reünisten willen het liefst bijpraten PZC Goede beelddiashow is betoverend 17 ChristenUnie stelt vragen en ook böndenberaad en ANBO zien niets in plannen Middelburgers dreigen met wapens Paasconcert Dansavond Overleg Zierikzees ziekenhuis Auto over de kop Rijverbod voor drankrijder Terneuzenaar met wapen opgepakt Weinig verandering in verdeling portefeuilles gemeente Reimerswaal weekenddiensten Boeregoed Aangepaste kerkdienst agenda vrijdag 22 maart 2002 door Rob Paardekam YERSEKE - De eventuele ver huizing van verzorgingstehuis Vredelust in Yerseke naar de Hogeweg stuit op veel weer stand. Voorzitter C. Dijkwel van de Yersekse ANBO-af deling ziet niets in de plannen en ook A. van 't Westende van het böndenbe raad KapReim heeft zo zijn twijfels. De ChristenUnie heeft ondertussen schriftelijke vra gen over de kwestie gesteld. Het gemeentebestuur van Rei- merswaal zou graag zien dat Vredelust naar de Hogeweg ver huist om deel uit te gaan maken van het toekomstige brede schoolcomplex. Velen stellen zich nu de vraag of een dergelij ke voorziening wel aan de rand van een dorp kan zitten. De AN BO vindt van niet. ,,Een verzor gingshuis hoort in de kern te zit ten", zegt C. Dijkwel. „Voor de bewoners is dat gezelliger en bovendien kunnen ze daar nog eens een klein blokje om." Ove rigens ziet de ANBO-voorzitter het hele complex aan de Hoge weg niet zitten, omdat scholen volgens hem ook midden in de BIEZELINGE - De Kapelse ko ren Nova Melodica en Nova Mu- sica geven vandaag en morgen paasconcerten in Biezelinge en Middelburg. Zij zingen het Engelstalige mu ziekstuk Redeemer, met verbin dende teksten in het Neder lands. Het concert is vanavond in de Chr. Gereformeei'de kerk in Biezelinge en morgenavond in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. De aanvang is bei de avonden om 19.30 uur. Jopie Minnaard draagt in het voor programma een zelf geschreven verhaal voor in Zeeuws dialect. WEMELDINGE - In Kleinstelle aan de Stelthoekweg in Wemel- dinge is morgeneen dansavond voor alleenstaanden en herstar- ters 35+. Het duo Toutages speelt live muziek. Het evene ment begint om 20.00 uur. kern thuishoren. Voorzitter A. van11 Westende van het bonden- beraad KapReim - hij was tot voor kort ook bestuursvoorzit ter van Vredelust - ziet ook het liefst dat het verzorgingshuis in de kern blijft. „De huidige loca tie is ideaal, omdat alles op loopafstand zit. Met hun rolla- tor kunnen veel bejaarden het centrum nog gemakkeli j k berei ken." Aan de andere kant ziet Van 't Westende ook in dat nieuwbouw op de huidige locatie problemen geeft, vooral vanwege ruimte gebrek. Volgens hem moeten er daarom prioriteiten worden ge steld. Het liefst ziet hij nieuw bouw in het centrum, maar als het niet anders kan dan maar aan de Hogeweg. Volgens hem is dat altijd nog beter dan geen verzorgingshuis. „Vredelust moet koste wat het kost behou den blijven voor Yerseke." Ook de gemeenteraadsfractie van de ChristenUnie is niet te spreken over de mogelijke ver huizing van Vredelust. De partij laat in een brief aan het college haar ongenoegen blijken en stelt tevens schriftelijke vragen. Fractievoorzitter A. Jumelet merkt op dat de directeur van Vredelust enkele jaren geleden al een uitgewerkt nieuwbouw- plan voor de huidige locatie heeft gepresenteerd. „Is dat niet meer geschikt?", vraagt hij zich af. De ChristenUnie vermoedt dat de financiën bij de besluit vorming een hogere prioriteit krijgen dan het welzijn van de bejaarden. De partij wil ook weten of alle mogelijkheden voor nieuw bouw op de huidige locatie vol doende zijn onderzocht. Ook vraagt Jumelet zich af wat de re latie is tussen een school en een verzorgingstehuis. In het verle den heeft hij ervaren dat de combinatie van schoolgaande jeugd en ouderen eerder tot wre vel dan tot vreugde leidt. De ChristenUnie wil dat de oude- renorganisaties en de bevolking op een of andere manier bij de besluitvorming worden betrok ken. Dat zou nu nog te weinig gebeuren. ANBO-voorzitter Dijkwel bevestigt dat. Hij zou graag wat meer bij de plannen betrokken worden om zo een woordje mee te spreken. Zomer 1942: Leerlingen spelen op het schoolplein voor de dorpsschool in Oud-Sabbinge. door Ingrid Huibers OUD-SABBINGE - De dorps school in Oud-Sabbinge kan niet meer dienen als ontmoe tingsplaats. Het gebouw werd in 1978 gesloopt. Noodgedwongen wijkt de reünistenvereniging daarom uit naar het naastgele gen Wolphaartsdijk. „Dat doet echt pijn hoor", grapt Willemien Kleinepier (40). Zij hoorde tot de laatste lichting leerlingen die les kreeg in Oud- Sabbinge. „Vroeger was het al tijd ruzie tussen Oud-Sabbinge en Wolphaartsdijk. Ik herinner me wel vechtpartij tjes tijdens het jaarlijkse voet baltoernooi. Daar deden ook de scholen uit Wolphaartsdijk aan mee." Al driehonderd namen en adres sen van oud-leerlingen heeft het feestcomité verzameld. Ieder een die ooit de school in Oud- Sabbinge bezocht, is zaterdag 1 juni vanaf drie uur 's middags welkom in dorpshuis De Griffi oen in Wolphaartsdijk om her inneringen op te halen. „Er komt zelfs een meneer van 92 uit Oost-Souburg", vertelt Matty - 'de encyclopedie van Oud-Sab binge' - Vleuge. Hele generaties Oud-Sabbin- gers werden groot op de school, die pontificaal middenin de dorpsring stond. In klassen met soms maar drie of vier leerlin gen kregen ze onderwijs. „Jan, Pia, Harry en ik. Dat was mijn klas", zegt Kleinepier. „We za ten met drie klassen bij elkaar in één lokaal." Voordat de school in 1872 werd gebouwd, stond er middenin de ring een kerk. De fundamenten van die kerk zijn na de sloop van de school met metselwerk weer zichtbaar gemaakt. Families Hele families reizen begin juni terug naar hun geboortedorp om herinneringen aan de school op te halen. Zo brengt Vleuge, geboren, getogen en-nog steeds woonachtig in Oud-Sabbinge, zowel haar beide ouders als een zusje mee. Kleinepier komt al leen met haarvader. „Mijn moe der zat niet in Oud-Sabbinge op school, die moet dus thuisblij ven." Een programma voor de reünie is niet nodig. „Iedereen wil toch het liefst lekker bijpraten", zegt Kleinepier. Verhalen zijn er ge noeg. Over de botten en schedels bijvoorbeeld die de leerlingen met enige regelmaat in cle zand bak tegenkwamen. Het speel plein diende voor 1872, toen de kerk er nog stond, als begraaf plaats. Of over de moeilijke sommen waarop werd gezwoegd. „Dan verscheen er een breuk op het bord van hier tot ginder", herin nert Vleuge zich. „Daar zat je dan een hele ochtend aan te re kenen." MIDDELBURG - Op de Dam in Middelburg zijn woensdag avond drie Middelburgers van achttien en negentien jaar aangehouden. De politie trof twee wapens in hun auto aan; een alarmpistool en een imitatiewapen. De drie mannen zijn na verhoor met een dagvaarding naar huis gestuurd. De mannen hadden eerder op de avond vanuit hun auto men sen bedreigd. De eerste keer gebeurde dat op de Nieuwe Vlis- singseweg tussen Vlissingen en Middelburg. Daar richten ze hun wapens op een auto die naast hun stilstond. Daarna be dreigden ze, rijdend over Plein 1940 in Middelburg, twee vrouwen in een auto. De wapens zijn in beslag genomen. Bij de politie was gister avond niemand aanwezig die een toelichting op de zaak kon geven. MIDDELBURG - Gedeputeerde G. de Kok (PvdA, Volksge zondheid) heeft gisteren in Middelburg met een ambtelijke delegatie uit Den Haag overleg gevoerd over het plan om de gezondheidszorg op Schouwen-Duiveland op peil te brengen. Tot resultaten heeft dat nog niet geleid. Het gaat er, volgens De Kok, nu vooral om wie wat gaat betalen. Dat wordt nog verder uitgezocht. De Kok wil er wel tempo in houden. Minis ter Borst van Volksgezondheid heeft immers haar steun uitge sproken voor het plan (met een huisartsenpost in Zierikzee, een herstelafdeling voor ziekenhuispatiënten en een extra ambulance). De Kok wil voorkomen dat een volgende minister daarop terugkomt. „Ik streef ernaar", liet de gede puteerde weten, „dat deze minister er nog een definitief be sluit over kan nemen." Over enkele weken zal opnieuw over leg plaatsvinden. MELISSANT - Een twintigjarige bestuurster uit Melissant sloeg woensdagochtend op de Kraaijerdijk met haar auto over de kop. De automobiliste kwam met de wielen van haar auto in de rechterberm terecht. Toen zij de auto trachtte te corrigeren, kwam zij in de linkerberm terecht. Vervolgens sloeg de auto over de kop. De wagen kwam op het dak midden op de dijk tot stilstand. De bestuurster kon zelf uit de auto komen, maar werd toch door de GGD naar het Zuiderziekenhuis in Rotterdam ge bracht in verband met nek- en rugklachten. RITTHEM - Een 58-jarige man uit de gemeente Veere is giste ren rond de middag aangehouden wegens rijden onder in vloed. De man werd aangehouden op de Ritthemsestraat in Ritthem. Hij bleek twee keer de toegestane hoeveelheid alco hol te hebben gedronken. De man kreeg een rijverbod van twee uur en een proces verbaal. TERNEUZEN - Bij een actie in de binnenstad van Terneuzen heeft een arrestatieteam woensdagmiddag een 28-jarige man uit die stad aangehouden. Dat gebeurde na een melding dat er in de nacht van zondag op maandag een man was gesigna leerd met een vuurwapen op zak. Gistermiddag deed de politie een inval op drie adressen, waarvan twee in de Terneuzense binnenstad en één daarbui ten. Daarbij werd de 28-jarige Terneuzenaar aangehouden. Bij de invallen werden in totaal enkele nepvuurwapens, 92 xtc-pillen en zes bolletjes cocaïne in beslag genomen. De aangehouden man zit vast en wordt deze week nog voorge leid. door Rob Paardekam KRUININGEN - Burgemeester en wethouders van Reimers waal hebben overeenstemming bereikt over de verdeling van de portefeuilles. Veel verandert er niet. SGP'er J. Bliek krijgt er wat posten bij, maar M. van Overloop (BBR) blijft de be langrijke post volkshuisvesting en ruimtelijke ordening doen. Hij moet wel een paar kleinere portefeuilles inleveren. Dat Bliek er wat taken bij zou krijgen, viel te verwachten. De SGP is met zeven zetels met overmacht de grootste partij in Reimerswaal. De andere colle gepartijen, CDA en BBR, zijn met respectievelijk drie en twee zetels stukken kleiner. Het zou niet onredelijk zijn ge weest als de SGP om die reden twee wethouders had geëist, maar dat deed de partij niet; de drie coalitiepartners leveren elk één wethouder. Omdat het ver schil ergens tot uiting moet ko men, is de SGP extra goecl be- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl deeld bij de verdeling van de portefeuilles. Wethouder Bliek behoudt de portefeuille openbare werken en krijgt daar milieu en econo mische zaken bij. De milieuza ken werden de afgelopen vier jaar nog gedaan door burge meester A. Verbree, terwijl eco nomische zaken door Van Over loop werden gedaan. Van die laatste neemt Bliek nog twee andere posten over: midden standszaken en agrarische aan gelegenheden. Van Overloop blijft wethouder van volkshuisvesting en ruimte lij ke ordening, waaronder ook dorpsvernieuwing en het kleine kernenbeleid vallen. Burge meester Verbree blijft welzijn en onderwijs doen en CDA'er J. Jansen doet ook de komende vier j aar financiën en sociale za ken. Omdat het CDA een zetel won, krijgt hij de post recreatie en toerisme erbij. Die porte feuille werd voorheen door Bliek gedaan. Doordat Bliek, Jansen en Van Overloop wethouder worden, schuiven drie andere kandida ten, die aanvankelijk niet in de raad werden gekozen, alsnog door. Op die manier kan J. Kra mer (BBR) raadslid blijven. De andere twee zijn nieuw: H. Knuist uit Kruiningen voor de SGP en C. Jasperse-Teer uit Oostdijk voor het CDA. KRUININGEN - Klederdracht vereniging Ons Boeregoed geeft vandaag een avondvullend op treden in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Naast optredens van de zang- en de dansgroep verzorgt de to neelgroep van Ons Boeregoed de klucht 'Is mijn bed al opge maakt'. De avond begint om 19.30 uur. KAPELLE - Dominee Rein Brand gaat zondag 24 maart voor in een aangepaste kerk dienst in de gereformeerde kerk in Kapelle. De dienst, die om 10.00 begint is zo opgezet dat mensen met een verstandelijke handicap hem volop kunnen meevieren. Het thema is Palm pasen. Bram Kraanier: Film- of videobeelden kunnen niet tegen het diaporama op." foto Ruben O reel door Ellen De Vriend VLISSINGEN - Wie kent niet de slaapverwekkende diaverto ningen? De Diaporamaclub Zeeland maakt die beslist niet. De leden laten korte, indruk wekkende diashows zien met tekst, muziek en geluid vanuit meerdere projectoren. De club bestaat vijftien jaar en viert dit vandaag met The Best Off, een MultimeDiashow in het Arse naaltheater in Vlissingen. Voorzitter Bram Kraamer opent de avond om acht uur. Er wor den circa vijftien gevarieerde diaporama-series vertoond, ge projecteerd met twee tot vier projectoren op een groot scherm van drie bij vierenhalve meter. Elke serie duurt slechts een paar minuten. Clubleden hebben de laatste maanden nog volop ge sleuteld om hun diaseries zo perfect mogelijk te krijgen. Een aantal banddiavertonmgen gaat over vakanties, zoals 'In de voetsporen van Peter Taugwal- der' van Cees van de Vliet, die het contrast van een bergwan deling tussen toen en nu laat zien. Ook zijn er Zeeuwse series, waaronder 'Luchtig op acht hoog', waarin Ad en Arend de Vries de lucht vanuit een flat in Oost-Souburg hebben gefoto grafeerd en 'Dag ambacht school waarin Hans Huvers de sloop van de school in Middel burg belicht. De avond wordt gepresenteerd door Anke Tanihatu. Verder hangt in het theaterrestaurant een fototen toonstelling van fotoclub de Draadontspanner uit Oost- Souburg. Betoverend Een diaporama, ook wel band- diaserie genoemd, is een korte diashow waarin beelden vanuit meerdere projectoren in elkaar overvloeien. Door tekst, geluid of muziek aan de beelden toe te voegen ontstaat een indruk wekkend audiovisueel geheel. Terwijl de projectoren zachtjes ratelen verschijnt de eerste dia op het scherm en klinkt tegelijk de muziek. De beelden volgen elkaar in vloeiende liin op. „Film- of videobeelden kunnen niet tegen het diaporama op", beweert voorzitter Kraamer. ,De beeldkwaliteit is helderder, haarscherp en de kleuren zijn mooier. Verder worden ze ver toond op een groot scherm." Volgens hem gaat van een goed getimede diashow iets betove- rends uit. De Vlissinger is soms van 's morgens vroeg tot laat in de avond bezig met zijn hobby. Hij heeft er in zijn huis een slaapkamer voor ingericht. Sinds de oprichting van de club door Dolf den Beste, vijftien jaar geleden, is er veel veran derd. Het kleine clubje diafana ten groeide uit tot een vereni ging met 25 leden. „Een beginner kan met twee projec toren, een apparaat om dg pro jectoren te sturen en een casset tebandje met muziek aan de slag. Hoe meer projectoren, hoe meer show," legt Kraamer uit. De helft van leden van de Dia poramaclub stelt de series op de computer samen. De wat oudere leden maken met de stopwatch in de hand een draaiboek om ge luid en beeld synchroon te laten verlopen. Kraamer: „De muziek is vaak een struikelblok. Mu ziek moet ondersteunend zijn aan de beelden. Je moet er geen bekend deuntje voor uitzoeken, want dan gaan mensen meezin gen." De Diaporamaclub Zeeland is de enige in de provincie. De le den komen van Walcheren, uit Yerseke, Goes en Bergen op Zoom. Elke eerste maandag van de maand komen zij van half acht tot half elf bij elkaar in het wijkcentrum Open Hof in Vlis singen. Zij laten elkaar eigen werk zien, geven adviezen en hulp. Kaarten voor de MultimeDiashow zijn te verkrijgen aan de kassa van het Arsenaal. 23 en 24 maart 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: J.A.N. Huysman, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. (0113) 272001 Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zat. 19.00 M. J. Kooiman, van Hogendorplaan 6, Goes, tel.(0113)214450. zat. 19.00-zon. 19.00 uur: R.C. Rijken, Heernisseweg 87, Goes, tel. 0113 252797. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein kenszand,Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: J. Binnekamp, Veerweg 6 A, Wolphaarts dijk, tel.(0113)581231. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 J. A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074. Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin gen, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: C. Ammerlaan, Zeeburg 1, Yerseke, tel. (0113) 573520. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Plaisier, B, Vogelaarstraat 2a, Kruinin gen, tel. (0113) 381566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17,00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: D. v.d. Tempel, 's-Gravenpolder, tel. (0113)311747. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23.00 uur: J. K.J, Eckhardt, Wemeldinge, tel. (0113) 621438. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat. Kamperland en Wissenkerke: B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. (0113) 371338. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: J. T. Castelein, v. d. Spiegelstraat 35, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wittel. (0113) 220034. Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10.00 -12.00 en 16.00 -18.00 uur: Apo theek de Pijlers, v, Dusseldorpstraat 1, Goes, tel. (0113) 227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin gen en Krabbendijke: M.A.R. v.d. Boomgaard, tel. (0113) 228866 Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. de Winter en J. Stevens, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: M. Wevers, Westerstraat 26a, Huijber- gen, tel. 0164 642888. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596, Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uurop Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113)249111. l STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-Café, 22.00 uur: Gezellig vrijdagavondcafé; GEERSDIJK - Drenthehuis, 19.30 uur: To neelvereniging Soos De Vaete speelt het blijspel Precies zijn vader; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen; HEINKENSZAND - Gebouw van de Scou ting aan 't Dijkje, 9.00-11.30 uur: Kinder- kledingbeurs; KAPELLE-BIEZELINGE - Christelijk gere formeerde kerk, 19.30 uur: Paasconcert door het jongerenkoor en combo Nova Melodica en het koor Nova Musica; KAPELLE - Verenigingsgebouw Vuurne- on, Biezelingsestraat 63, 20.00 uur: Le zing over planten in het aquarium; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 19,30 uur: Optreden klederdrachtvereni ging Ons Boeregoed; KWADENDAMME - Schietterrein 's- Landswelvaren, 19.30 uur: Finale Pirami- deschieting Cup, Verenigde Schutters Sociëteiten; OOSTDIJK - Dorpshuis Apeldoorn, 19.30 uur: Putse avond mmv muziekgroep van Jonge Oostdijkenaren olv R. Rijkse; 21.00-22.00 uur: G. Smallegange vertelt over oude Zeeuwse boerderijen en het leven van vroeger jaren; OVEZANDE - Het Trefpunt, 19.00 uur; Bandstoten-klein 2e klasse; RILLAND - Voormalige brandweerkazer ne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers; SCHERPENISSE - Verenigingsgebouw van de.Gereformeerde gemeente, 19.30 uur: Studievereniging Calvijn over lokale geschiedenisbeoefening; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8.00- 13.00 uur: Weekmarkt; Achter het havenmeesterkantoor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos terschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31