PZC Pierre van Hooijdonk heeft laatste woord VdB zes maanden aan de kant 23 Advocaat bewijst trouwe karakter Tweede plaats voor Zweistra op Indoor Brabant Sprookje Hapoel ten einde Van Marwijk hoopt op trip naar Milaan Contracten De Jong en Orie niet verlengd Feyenoord naar halve finale Uefa Cup Vandenbroucke zit dronken achter stuur Zeeuws duo in A-kader vrijdag 22 maart 2002 door Jaap van Essen ROTTERDAM - Feyenoord staat in de halve finale van de Uefa Cup. PSV werd gisteren na 120 minuten voetbal bedwon gen na een strafschoppenserie. Daarin maakte geen Feyenoor- der een fout en kreeg doelman Zoetebier de handen achter de inzet van Gakhokidze. Plaatsing bij de laatste vier van het Europese troosttoernooi is een fraaie opsteker voor Feye noord in een seizoen dat tot dus verre ook diepe dalen kende. Het is alweer zes jaar geleden (1996, in het inmiddels niet 'meer bestaande EC Il-toernooi (tegen Rapid Wien) dat de club internationaal zover kwam. .Trouwens, Sinds 1997 (Ajax, in 1 de Champions League) bereikte 'geen Nederlandse club meer de halve finale. •Voor de vierde maal dit seizoen -speelden Feyenoord en PSV te- ;gen elkaar, voor de vierde maal -speelden beide teams gelijk. (Geen wonder, de twee Neder landse topploegen zijn volledig aan elkaar gewaagd. Alle duels tussen beide teams werden der halve schaakwedstrijden. Duels waarin niemand echt gekke dingen durft of mag doen van zijn coach en zich keurig aan de vooraf gemaakte afspraken houdt. En zolang iedereen dat doet, gebeurt er eigenlijk niet zo bijster veel op het speelveld. Twee doelpunten werden ge scoord, net als vorige week in Eindhoven. Juist door de twee spelers die in grote wedstrijden van hun club telkens weer iets extra's kunnen geven. De twee die net iets beter zijn dan de rest. Uit het niets Eerst was daar de treffer van Mark van Bommel in de 76ste minuut. Het doelpunt kwam ei genlijk uit het niets, want Feye noord was gewoon beter. En Van Bommel zat eigenlijk gevangen RIJSWIJK - Borussia Dort mund en AC Milan hebben vol daan aan de verwachting en de halve eindstrijd bereikt van de Uefa Cup. Hun opponenten, res pectievelijk Slovan Liberec en Hapoel Tel Aviv, waren welis waar opmerkelijk ver gekomen in het toernooi, maar vroeg of laat wint de euro het toch van de paar losse centen. Gisteren kwam dat moment: 4-0 en 2-0. Internazionale completeerde het halve-finaleveld van de Uefa Cup. De Italiaanse ploeg won in Valenica met 0-1, nadat de ploeg vorige week in eigen huis op 0-0 bleef steken. Van middag om 13.00 is de loting. AC. Milan had anderhalf uur last van Hapoel Tel Aviv, dat op Cy prus boven zichzelf uitsteeg (1- 0), maar in San Siro aanvanke lijk niet kon imponeren; on danks de 6500 meegereisde Is- raëlische supporters, die het in aantal en kabaal wonnen van de Italianen. De namen bij Milan waren in de eerste helft eenvou dig te groot voor Hapoel. De thuisploeg prees zich bovendien gelukkig dat de Portugees Rui Costa al na vijf minuten de na delige marge wegwerkte. Vlak voor rust stond hij ook aan de basis van de tweede treffer. Zijn prachtig wegdraaiende voorzet werd door Shimon Gershon in eigen doel gekopt. Geluk Borussia Dortmund nam pas in de tweede helft afstand van Slo van Liberec. Vlak na de pauze kwam de thuisclub met het no dige geluk op de gewenste 1-0. Dede speelde Amoroso aan in •het strafschopgebied. Via een ..aantal caramboles kreeg hij de bal terug en tikte simpel binnen. ■Vijf minuten later besliste Kol der het duel. Rieken en Ewerthon drukten het plotse ling erg grote onderscheid dui- delijker uit. Valencia (Spa) - Internazionale (Ita) 0-1 (0-1). 2. Ventola 0-1. Scheids rechter: Colombo (Fra). Rode kaart: 89. Toldo (Internazionale). Gele kaart: Carew (Valencia), Di Biagio, Dalmat, Kallon (Internazionale). Eerste wedstrijd: 1-1. Borussia Dortmund (Dui) - Slovan Liberec (Tsj) 4-0 (0-0). 51. Amoroso '1-0, 57. Roller 2-0, 69. Rieken 3-0, 89. Ewerthon 4-0. Scheidsrechter: Braschi (Ita). Eerste wedstrijd: 0-0. AC Milan (Ita) - Hapoel Tel Aviv (Isr) 2-0 (2-0). 5. Rui Costa 1-0, 45. Gers hon 2-0 (eigen doel). Scheidsrechter: Fandel (Dui). Gele kaart: Rui Costa, Ambrosini (AC Milan), Abulcsis (Hapoel). Eerste wedstrijd: 0-1. ANP in het webje dat de Japanner Ono wederom voor hem gespon nen had. Welgeteld een keer wist Van Bommel te ontsnap pen, na een combinatie met Bouma. De PSV-aanvoerder aarzelde niet, pakte zijn meters en haalde ongekend fraai uit. Het doelpunt was van een der gelijke schoonheid dat de on rechtvaardigheid ervan ruim schoots werd gecompenseerd. PSV leidde, iets wat niet in het scenario van de wedstrijd paste, en Feyenoord raakte meteen van slag. Maar toen stond de Feyenoorder op die zijn ploeg al maanden door de Uefa Cup sleept. Pierre van Hooijdonk dus. In de derde minuut van de blessuretijd knikte hij een voor zet van invaller Elmander bin nen. Het was alweer de vijfde treffer van Pierre van Hooijd onk in drie ronden Uefa Cup. In de verlenging die volgde ge beurde nauwelijks iets. Behalve dan dat PSV zijn aanvoerder kwijtraakte. Mark van Bommel kreeg voor een tweede keer geel, na een overtreding op Kalou. In de eerste helft had hij Bos velt al eens venijnig tegen zijn achil lespezen getrapt. Niet echt van belang, maar toch opmerkelijk: het was alweer het derde jaar achtereen dat van Bommel in ternationaal goed was voor rood. Feyenoord probeerde wel iets te forceren door Paauwe door te schuiven, maar echt doordruk ken durfde de thuisploeg niet. De strafschoppenserie was het logische gevolg. Typerend voor de veranderingen bij Feyenoord van de laatste weken, waren het de routiniers die hun verant woording namen. Ono, Paauwe, Van Wonderen en Bosvelt deden hun werk. Pierre van Hooijdonk schroomde niet om de laatste strafschop te nemen. Hij faalde wederom niet op het moment dat hij er moest staan. Feyenoord - PSV 1-1 (0-0). Feye noord wint na strafschoppen (5-4). 76. Van Bommel 0-1,90. VanHooijd- onlc 1-1. Scheidsrechter: Barber (Eng). Rode kaart (2x geel): 94. Van Bommel (PSV). Gele kaart: Kalou, Ono (Feyenoord), Faber, Bogelund, Heintze (allen PSV). Aantal toe schouwers: 43.000. Feyenoord: Zoetebier; Emerton, Paauwe, Van Wonderen en Rzasa (85. LeonardoBosvelt, Tomasson (85. Elmander) en Ono; Kalou, Van Hooijdonk en Van Persie (70. Smo- larelc). PSV: Waterreus; Bogelund, Faber, Ooijer en Heintze; Rommedahl (77. Gakhokidze), Van Bommel, Bouma en Lucius (64. Ramzi); Kezman en Vennegoor of Hesselink (90. Brug- gink). GPD van onze sportredactie ROTTERDAM - Als het aan Bert van Marwijk ligt, treft Feyenoord begin april een Milanese tegenstander: AC Milan of Internazionale. ,,Iiet lijkt me in elk geval erg leuk om tegen een Italiaanse ploeg te spelen. En als ik te rugkijk op die wedstrijd van Roda JC tegen Milan, dan acht ik ons ook niet kans loos." En rolt Feyenoord goed door de twee duels die op 4 en 11 april worden afge werkt, dan lonkt de finale, op 8 mei in de eigen Kuip. „En dat moet toch schitterend zijneen finale in je eigen sta dion.' De Feyenoord-trainer had gisteren na de lange inspan nende avond het gevoel dat zijn ploeg de terechte win naar was van de dubbele con frontatie met PSV. „We wa ren beter. We hadden meer balbezit en meer kansen. Ook vanavond, tot die goal van Mark natuurlijk. Daarvan had ik trouwens het idee dat- ie de bal echt verkeerd raak te. Maar dat zal ik hem bin nenkort wel eens vragen", grijnsde de schoonvader. Voor Erik Gerets waren de druiven uiteraard zuur. De Belg vond het onbegrijpelijk dat zijn elftal de voorsprong de laatste vijftien minuten niet kon vasthouden. „De wedstrijd verliep zoals ge dacht. We lieten elkaar niet opbouwen, dat was ver wacht. Maar wanneer je dan op 1-0 komt moetje niet meer loslaten." PSV was in de strafschop penserie uiteraard gehavend doordat Mark van Bommel niet meer beschikbaar was. Maar ook een speler als Wil- fried Bouma (net weer gese lecteerd voor Oranje) haakte op het laatst af. „Bouma zat er helemaal doorheen, die kon echt niet meer. Daarom heb ik Gakhokidze op de lijst gezet." Met alle gevolgen van dien, want de Georgiër was de enige van de tien straf schopnemers die miste. GPD Pierre van Hooijdonk in extase na zijn winnende treffer tegen PSV. Wielerpeloton mist opnieuw zijn Gouden Baby door Luc Lamon VORST - De omgeving van Frank Vandenbroucke kreeg gisteren wat ze wou: een snelle uitspraak van de disciplinaire commissie van de Belgische Wielrijdersbond voor haar cli ënt. Een schorsing van zes maanden met ingang van van daag en een geldboete van 10.000 Zwitserse frank (6.250 euro), luidde het onverbiddelij ke vonnis van rechter Achiel Luyten. Op 27 februari werden tijdens een huiszoeking in de woning van Frank Vandenbroucke klei- LEBBEKE - Het lukt Frank Vandenbroucke maar niet posi tief in het nieuws te komen. De wielrenner, die eind februari in opspraak raakte toen er ver boden middelen in zijn huis werden gevonden, moest giste ren zijn rijbewijs inleveren. Hij zat dronken achter het stuur. Dat meldt de Belgische krant Het Nieuwsblad. Vandenbroucke reed in de buurt van zijn woning in Lebbeke een weiland in. Bij zijn poging om het weiland uit te komen, be landde hij op een oprit. De bewoners dachten dat er auto dieven buiten stonden en alar meerden de politie. De toege snelde agenten troffen echter, in plaats van autodieven, een aan geschoten Vandenbroucke aan. Na een 'positieve' blaastest trok de procureur onmiddellijk zijn rijbewijs in. ANP ne hoeveelheden en naar ver luidt deels onaangebroken en deels vervallen producten als epo, clenbuterol en morfine aangetroffen. VdB, in het shirtje van Domo aan zijn derde herge boorte bezig, werd een dag later door het parket van Dender- monde in verdenking gesteld voor het bezit van verboden middelen. De eerste publieke verklaringen van procureur Du Four leverden de renner zijn ontslag doorzijn werkgever op. Gisteren sprak de tuchtcom- missie van de KBWB zich over de zaak-VdB uit. Net voor de middag hoorde het bondsor gaan, voorgezeten door rechter Luyten, de renner en zijn raads mannen Deleu en Maesschalck. Na een korte middagpauze viel de uitspraak, dat op een pers conferentie door bondsvoorzit ter Laurent De Backer werd be kendgemaakt. Op basis van de antidoping-re- glementering van de Internatio nale Wielerunie (UCI) sanctio neerde de commissie VdB met een effectieve schorsing van zes maanden met ingang van 22 maart tot en met 21 september en een geldboete van 10.000 Zwitserse frank (6.250 euro). De minimale schorsing. Verdediging „Bij de strafbepaling liet de tuchtcommissie zich onder meer leiden door de verzachten de omstandigheden die door de verdediging van de renner wer den aangebracht. Vanden broucke werd met name nooit eerder door de tuchtcommissie ter verantwoording geroepen en kreeg nooit een veroordeling voor het gebruik of bezit van verboden producten", verdui delijkte bondsvoorzitter Lau- door Henri van der Steen ZEIST - Jaap Stam is terug bij Oranje. Natuurlijk! Sommige coaches zijn trouw aan hun spe lers, desnoods tot de voetbal- dood erop volgt. Willem van Ha- negem is zeker zo'n coach, het trouwe karakter van Dick Ad vocaat is ook bekend. De loyali teitsgedachte houdt uiteraard ook in, dat Edgar Davids bij Oranje blijft. Tot nader order zijn het de ge kende internationals met wie Advocaat en Van Hanegem het willen doen. Advocaat zei het gisteren zelf, niet persoonlijk tegen de pers natuurlijk, want voor trivialiteiten heeft de part time technische staf van Oranje geen tijd. Advocaat liet weer een persverklaring rondgaan. Daarin verklaarde hij tot de EK-kwalificatie volgend sei zoen begint geen experimenten uit te willen halenAdvocaat wil voorlopig even voortgaan met de jongens die onder Van Gaal speelden. Om die reden keren Arthur Nu- man en Paul Bosvelt terug in de groep die volgende week woens dag in Rotterdam tegen Spanje de tweede oefenwedstrijd speelt onder de nieuwe leiding. Zij krijgen, bij ontstentenis van de geblesseerde Van Bronckhorst en de niet helemaal fitte Ronald de Boer van Advocaat 'de gele genheid te laten zien dat er nog toekomst voor hen is bij Oranje'. Verrassend Melchiot, Paauwe en Boateng werden gepasseerd in vergelij king met de interland tegen En geland in februari. Nieuw, en in zekere zin verrassend, is de naam van Wilfred Bouma. De linksback van PSV fungeert als reserve-linksback. Bouma speelde onder Van Gaal, zonder al te veel succes, vier interlands en verdween toen uit beeld. PSV heeft ineens vier interna tionals. Hofland en VanBommel zijn de logische keuzes in de se lectie, die van Waterreus is dat voor sommigen wellicht minder. Van Gaal beschouwde Water reus als zijn tweede keeper, van Advocaat was dat nog niet be kend. Nu wel. „Vanwege een foto Jerry Lampen/RTR rent De Backer. Meer bijzonder heden wilden de bondsleider en bondsadvocaat Cyriel Coomans niet kwijt. „Wij openden het dossier-VdB op vraag van de UCI. Substituut-bondsprocu- reur Jacques Fransen kreeg ver volgens veel medewerking van de renner. Zijn verklaringen be vatten voldoende belastende elementen om de zaak door te schuiven naar de tuchtcommis sie", verklaarde Coomans. De schorsing die VdB al uitzit sinds zijn ontslag door Domo werd niet in rekening gebracht en dat kwam hard aan in de omgeving van de renner. Tegen deze uitspraak is binnen de BWB geen beroep mogelijk. Daarvoor moet VdB zich, als hij dat al wenst, tot het internatio naal sporttribunaal (TAS) in Lausanne richten. Dat is ook het adres waar de UCI moet aan kloppen als ze geen vrede neemt met de uitspraak. De advocaten van de renner krijgen daarvoor een maand de tijd na ontvangst van het vonnis. F rank Vandenbroucke kreeg gisteren een schorsing van een half j aar opgelegd door de Belgische wieler bond. foto Francois Lenoir/RTR Edgar Davids blessure kon ik vijf weken gele den niet beschikken over Ro nald Waterreus. Op papier is Waterreus mijn tweede man achter Van der Sar. Die positie heeft hij in mijn ogen de laatste jkren afgedwongen door zijn optreden bij PSV." Trouw Niet alleen de rentree van Stam, die vier maanden was geschorst na betrapt te zijn op het gebruik van dope, of de steun aan Da vids, tegen wie een vooronder zoek loopt wegens vermeende mishandeling van de moeder van zijn kind, kan onmogelijk als een verrassing worden be schouwd. Menigeen had Andy van der Meij de in de selectie verwacht, trouw aan zijn aard hield Advocaat vast aan Vites- se-man Sikora. In zijn wekelijkse column in Al gemeen Dagblad had Willem van Hanegem trouwens deze week al een sneer voor wie dacht dat de rechtsbuiten van Ajax eens een kans moest krijgen. „Als je hier twee aardige voor zetten geeft, moet je al een kans krijgen in Oranje. Typisch Ne derlands Selectie Oranje: Edwin van der Sar (Fulham), Ronald Waterreus (PSV), Fernando Ricksen (Glasgoiv Ran gers), Frank de Boer (Barcelona), Jaap Stam (Lazio), Michael Reiziger (Barcelona), Kevin Hofland (PSV), Arthur Numan Glasgow Rangers), Wilfried Bouma (PSV), Mark van Bommel (PSV), Paul Bosvelt (Feye noord), Phillip Cocu (Barcelona), Edgar Davids (Juventus), Jerrel Hasselbaink (Chelsea), Patrick Kluivert (Barcelona), Roy Makaay (Deportivo la Coruna), Ruud van Ni- stelrooy (Manchester United), Mare Overmars (Barcelona), Victor Siko ra (Vitesse). GPD door Lucien Roelandt 's-HERTOGENBOSCH - Tha- mar Zweistra stelde gisteren tij dens Indoor Brabant in een test wedstrijd voor Young Riders uitdrukkelijk haar kandidatuur voor een basisplaats in het na tionale team. De amazone uit Geersdijk reed de ruin Hexagon's Kyrain met 67.44 procent naar de tweede plaats. De eerste plaats was voor nationaal kampioen Young Ridërs, Joyce Heutink, die de merrie Berkel Dancer met 70.26 procent naar het oranje erelint stuurde. Thamar Zweistra moest een week geleden tijdens het NVDR-kampioenschap Hexagon's Kyrain nog terug trekken omdat de ruin niet fit bleek. Daar was gisteren in de Brabanthallen in 's-Hertogen- bosch geen sprake van. De Cy- rain-zoon had er duidelijk zin in. Hij kon, zoals assistent- bondscoach Tineke Bartels het verwoordde, moeilijk wachten op de commando's van zijn ama zone. Daardoor slopen enkele foutjes in de proef. Bartels sprak haar bewondering uit over de wijze waarop Zweistra de vier voeter weer in het juiste spoor bracht. Laurens van Lieren bracht zijn tweedë paard Hexagon's Oil- right in de ring. De oudste zoon van zijn topper Rubiquil startte voortreffelijk en bewees dat hij het grotere werk aankan. Maar het geheel is nog te weinig be vestigd, waardoor de teller op 63.08 procent stil stond, goed voor de vijfde plaats. Bartels: „Het is een mooie combinatie, maar nog wat groen. Laurens liet het paard echter in zijn waarde. Ik verwacht nog veel van deze combinatie." Zowel Zweistra als Van Lieren kreeg gisteren onverwacht een uitno diging om 's avonds de Kür op Muziek te rijden. 's-HERTOGENBOSCH - Lau rens van Lieren en Thamar Zweistra zijn opgenomen in het A-kader van de Young Riders door dressuurcoach Jurgen Kö- schel. In het A-kader zijn de beste zes rijders verzameld. Laurens van Lieren maakte daarvan vorig jaar ook al deel uit; Thamar Zweistra debuteert want zijn zat vorig jaar nog in de junio renselectie. „Voor de antidopingcommissie van de UCI loopt eenzelfde termijn vanaf het moment van ontvangst van het volledige dossier", verduidelijkte UCI- advocaat Philippe Verbiest, die zich gisteren niet durfde uit spreken over de vraag of de UCI de strafmaat aanvaardt. „Dat zal de komende weken moeten blijken na studie van het dos sier." De maximumstraf voor overtredingen van het antido- ping-reglement bedraagt twee jaar. GPD door Alexandervan Eenennaam HOOGEVEEN - De leiding van de TVM-schaatsploeg heeft be sloten de contracten met schaatser Bob de Jong en assis tent-coach Jac Orie niet te ver lengen. In het geval van De Jong is dat in overleg besloten, Orie paste niet in de 'toekomstige structuur'. Dit betekent dat de weg vrij is voor Geert Kuiper, de trainer die de ploeg de afgelopen jaren onder zijn hoede had. Hij zal volgend seizoen samen met de nieuwe hoofdcoach Gerard Kemkers de ploeg leiden. Orie en Kuiper wilden beiden gi'aag verder bij TVM. Kuiper wil dat nog steeds, maar is voorzichtig, „Vorig jaar zijn er wat afspra ken gemaakt, na het seizoen zag het er wat anders uit. Ik weet dat Jac niet blijft, maar ik heb nog geen gesprekken gevoerd over volgend jaar." Orie was niet be reikbaar voor commentaar. De assistent was afgelopen seizoen nadrukkelijker naar voren ge schoven. De schaatsers waren uitermate tevreden over het werk van Orie, die de sport meer wetenschappelijk benadert. De Jong gaf al eerder aan niet per se verder te willen bij TVM. Hij had maandag een gesprek met directeur Arjan Bos, waar na nog geen definitief besluit volgde. Dat is nu wel gebeurd. Voor De Jong resteren vier op ties. Hij is benaderd door de ploegen van Bart Veldkamp en DSB, hij denkt over het opzet ten van een eigen team en over marathonschaatsen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23