Zuco 103 brengt ode aan Brazilië PZC De afzeiklijn 1 1 GETIPT Kleurrijk luisterbehang Kunstje bevalt prima Pop met religieus tintje W" KoninginneNach zonder Kane vrijdag 22 maart 2002 1 Shakira Whenever Wherever ƒ1) 2. Carol Kraayenhof Adios No nino (6) 3. Mad'house Like A Prayer IB) 4. The Isley Brothers - Contagi ous 12) 5. R. Kelly The World's Groa test (3) 6. Enrique Iglesias Escape HO) 7. Within Temptation Ice Queen (4) 8. J. Lopez Ft. Ja Rule Ain't It Funny (Remix) f17) 9. Britney Spears I'm Not A Girl, Not Yet A Woman ƒ11 10. Sarah Connor From Sarah With Love ƒ16) 11. Shaggy Hope 7) 12. Aaliyah Rock The Boat ƒ12) 13. Def P The Beatbusters Bubbelbad 172) 14. Dj Sammy Yanou Ft. Do Heaven ƒ14) 15. Gigi D'agostino The Riddle ƒ46) 16. Anastacia One Day In Your Life ƒ38) 17. Ja Rule Ft. Ashanti Always On Time ƒ25) 18. Marco En Slta Lopen Op Het Water ƒ8) 19. Pink Get The Party Started ƒ9) 20. Di-Rect Inside My Head OB) 21Sita Hello (27) 22. Dj Boozywoozy Party Affair ƒ19) 23. Kate Winslet What If ƒ13) 24 Busta Rhymes Break Ya Neck ƒ39) 25. Gordon 8t Re-Play Weet Dat Ik Van Je Hou (20 26. Kylie Minogue In Your Eyes 123) 27 Brandy What About Us ƒ21) 28. Linkin Park In The End ƒ24) 29. Celine Dion A Ney Day Has Come (-) 30. Nickelback How You Re mind Me (33) 31. Klubbheads - Let The Party Begin ƒ31) 32. Westlif e World Of Our Own ƒ44) 33. Paria Pardoux Liberte 2002 (28) 34. Gigi D'agostino L 'amour Toujours (26) 35. Michelle Branch Everywhe re ƒ29) 36. Def Rhymz Weekend ƒ35) 37. Van Katoen Kikkel ƒ18) 38. Jody Bernal - Chlca Bonita ƒ63) 39. R. Williams/N Kidman So- methinStupid ƒ30) 40. 'Nsync Ft. Nelly Girlfriend (67) 41. 4 Strings Take Me Away (In to The Night) Records (61 42. Svenson Gielen We Know What You Did 37) 43. Five For Fighting Superman (it's Not Easy) ƒ51) 44 Marco V Godd 34) 45. The Cooldown Cafe Krie bels ƒ41) 46 Lloyd Elke Stap ƒ32) 47. Daniel Bedingfield Gotta Get Thru This (42) 48. Brooklyn Bounce Club Bi zarre ƒ36) 49. Dj Tlesto Lethal Industry (-) 50 Secret Service Cry 52) 51The Dandy Warhols Bohe mian Like You ƒ69) 52. Alanis Morissette Hands Clean ƒ40) 53. Sum 41 In Too Deep ƒ49) 54. Nas Got UrselfA Gun ƒ43) 55. Minimalistix Close Cover (83) 56. Rosemary' Sons Shine (76) 57. Astor Piazzolla Adios Noni no ƒ45) 58. Hulagirt Hula All Over The World <50) 59. Guido En De Schintaler Droomdanser (B4) 60 No Doubt Hey Baby (48) 61 A Stone Ft Alicia Key* - Bro- tha Part li (72) 62. K3 Toto Romeo ƒ55) 63 Sita Happy!56) 64. Frans Bauer Zie Je A! Die Zonnestralen ƒ53) 65. Anastacia Paid My Dues ƒ59) 66. Sunscreem V Push Please Save Me (64) 67 Blof Blauwe Ruis ƒ82) 68 Kane Let It Be ƒ58) 69. Jan Wayne Total Eclipse Of The Heart ƒ57) 70 Bubba Sparxxx Ugly (47) 71 Outlawz Ft. 2 Pac Worldwi do (60) 72. Hhb International Country Roads (68) 73. De Poema's Zij Maakt Het Verschil ƒ66) 74 Enya May It Be (70) 75. Iron Maiden Run Up The Hm i 76. Enrique Iglesias Hero (62) 77 Alicia Keys A Woman s Worth ƒ65) 78 Jewel Standing Still <78) 79 Kylie Minogue Can't Get You Outƒ74) 80 Mis-Teeq B With Mo 81 Kristlne Blond A Day Wit hout You 82 Clouseau En Dans/Mooi ƒ81) 83. Sjon De Manager Sodemie ter Op (Bah.Bah.Bah) Music 84 Volumial Nog één Kaar ƒ73) 85. Silkstone Ready!) 86 Db Boulevard Point of View 1) 87 Robbie Williams Mr Bo Iangles 88 Titiyo 1989(93) 89 Dj Meivin I O I S ƒ75) 90 Jamiroqual Love Fooloso- phy(-) 91 Rsmy Shand TakeAMessa go (97) 97 Beverley Knight Shoukta Wou Ida Coulda <94) 93 Andrea Bocelll L'abitudine (90) 94 Ricky Martin Come To Me (96) 95 Elton John This Train Don't Stop There Anymo ƒ88) 96 Herman Van Veen Andere Namen (-) 97 Ryan Adams Answering Bell ƒ981 98 Eva Jane Never To Never Again 99 Lighthouse Family Free One (99) 10O Rob De Nijs - Naomi ƒ95) Ik schrok me kapot", ver telt Lilian Vieira. zangeres vanZuco 103, over haar aan raking met de Braziliaanse getto's begin vorig jaar. De aanblik van armoede en ach tergestelde kinderen raakte haar des te meer omdat zij tot haar derde levensjaar in die zelfde omstandigheden leef de. Na het winnen van de Heineken Crossover Award in 2000, waarbij de winnaar een goed doel mag uitkiezen, was de keuze voor Lilian dan ook snel gemaakt. Op 27 maart geeft Zuco 103 in sa menwerking met andere acts een benefietconcert ten be hoeve van Braziliaanse straatkinderen. A Is je die avond Paradiso xxbinnenloopi. dan wil je al leen maar dansen", voorspelt Lilian Vieira. De crossculturele formatie Zuco 103 die zich moeilijk in genre laat plaatsen - termen als Brazilectro en Drum 'n Bossa doen de ronde - maakt stilzitten op 27 maart onmoge lijk. De eindbestemming van de opbrengst: Brazilië. Het is het geboorteland van Lilian dat ze op haar drieëntwintigste verliet vooreen toekomst in Neder land. Naast haar familiebezoe ken heeft de zangeres sinds vo rig jaar nog een missie ..Vorig jaar ben ik naar Brazilië gegaan. En via een vriend ontmoette ik daar Nanko van Buuren", legt Lilian uit. „Nanko is een Neder lander die twaalf jaar geleden naar Brazilië vertrok. Hij wilde iets zinvols doen en richtte ver schillende vrijwilligersprojec- ten op in de 'favelas'. de getto- buurten van Rio de Janeiro." Lilian noemt onder meer een ge- zondheidspost voor zwangere vrouwen, een computerschool, een recyclingplek en een mu ziekschool. „Daarbij gaat het niet eens om de muziek. Die kin deren kennen niet echt een fa miliegevoel, met vaders en moe ders die steeds weggaan Ze vormen een gemakkelijke prooi voor slimme mensen met een slechte bedoeling, een cadeau tje als lokmiddel is voldoende. Er zijn daardoor al veel kinde ren omgekomen. Muziek geeft die kinderen afleiding en het ge voel dat ze ergens bij horen Na de eerste kennismaking met Nanko en zijn projecten, lieten de verhalen over deze achterge stelde wijken en vooral mensen Lilian niet meer los. De echte klap kwam toen ze hoorde dat enkele jongeren, die ze daarvoor ontmoet had, waren doodge schoten. „In die getto's is dan weer een drugsoorlog uitgebro ken. En mensen die daar niets mee te maken hebben, gaan dood." Bovendien worden veel kansloze jongeren er door deze drugsmaffia ingeluisd om als 'soldaten' de maffia te bescher men tegen de lokale politie. Het project Soldados Nunca Maïs (vertaling: Nooit Meer Soldaten dat deze jongeren van de straat haalt, zette Lilian Vieira aan tot een benefietconcert. Relativeren Ze stelde Nanko van Buuren op de hoogte van haar plannen en besloot zijn projecten eens van dichtbij te bekijken Bovendien zou ze daarmee voor het eerst zien in welke omstandigheden zij haar eerste kinderjaren had doorgebracht „En vooral het besef dat ik daar nog even goed had kunnen zijn' Ik heb tot mijn derde in een wijk in de 'favelas' Zuco 103, met in het midden zangeres Lilian Vieira, geeft een benefietconcert voor de straatkinderen van Rio de Janeiro. gewoond, waar ik me overigens niets meer van hennner. Je moet je voorstellen dat zo n wijk ont staat als mensen van heel ver komen om in de stad te gaan werken. Ze denken op dat mo ment dat ze naar het beloofde land gaan En ze eindigen in een complete staat van het niet heb ben Zo'n wijk wordt vervolgens gedomineerd door de drugsmaf fia, waardoor zelfs politiemen sen zich niet meer durven laten zien Be wonei's blijven zo voor goed aan de rand van de maat schappij hangen." Lilians vader had geluk en kreeg een fabrieks- baan, waardoor het gezin naar een betere wijk kon verhuizen De Braziliaanse zangeres ont snapte aan een bestaan waar van ze voor haar bezoek aan de getto's geen voorstelling kon maken. Armoede, crisis, hon ger, gevaar, maar ondanks die ellende ook hoop „Toen ik door die gettostraten liep. verbaasde het me hoe vriendelijk iedereen was en hoe hoopvol Dan schaam je je wel als je bedenkt waarover wij ons soms druk kunnen maken Lilian noemt het de kracht van de Braziliaan se cultuur het relativeren Zo observeerde ze een vrouw, die volgens Lilian Brazilië perfect vertegenwoordigde „Met haar zieligste gezicht probeerde dat vrouwtje een doos crackertjes te verkopen. Ze moest iets verko pen, dus toen het zielige gezicht niet genoeg bleek, ging ze er ook een beetje mank bij lopen Ttat- dat verderop een groepje mu ziek stond te maken Ze vond dat zo leuk. zette het doosje neer en ging helemaal uit haar dak. Ze danste en danste Toen ze moe werd, reikte ze naar haar crackertjes, zette haar zielige gezichtje op en ging weer verder met haar zware leven Dat is Brazilië helemaal De levendigheid waarmee Li lian Vieira de beelden oproept en omschrijft, vormt een visite kaartje voor het benefietcon cert. Toch wil de zangeres het woordje liefdadigheid de avond liever vermijden „Mensen den ken bij 'benefiet' al snel aan iets saais Een ode aan Brazilië, zo zou ik het graag noemen." Kyrn Goede Onder de naam Brazil is Beauti ful vindt woensdag 27 maart vanaf 20.00 uur een benefiet concert plaats in Paradiso. Naast Zuco 103 betreden onder meer Medicamenlo en DJ lx? Funkubinc het podium. De op brengst van het benefietconcert gaat naar het project Soldados Nunca Mais om de soldaatkin- deren van de drugsmaffia van straat te halen Kaarten a 12 euro zijn te koop via de ticket service. de grote postkantoren en aan de deur. Trailer Bride De Amerikaanse band Trailer Bride geeft vanavond vanaf 22.00 uur een concert in Porgy& Bess in Terneuzen Authentieke Amerikaanse stijlen als hillbil ly, country, blues en rockabilly zijn in het repertoire van de band verweven. Magna Carta De Engelse groep Magna Carta geeft morgenavond vanaf 21 00 uur een concert in Panta Rhei in Vlissingen Magna Carta is één van de langst bestaande akoes tische popgroepen en bestaat momenteel uit Chris en Linda Simpson. Keukkojocn Het Belgische Keukkojoen treedt morgenavond op in Razz matazz in Oo.it-Souburg De band beschikt niet alleen over een uniek scale aan zangtech nieken. er wordt ook een groot aantal instrumenten bespeeld Aanvang. 21 00 uur. Salsa Party In discotheek Nighttram in Middelburg wordt morgen avond vanaf 22.00 uur een Salsa Party gehouden. De Zuid-Ame- rikaanse band Karamba treedt op. Verder wordt de muziek ver zorgd door dj Glenn The O'Harai De Belgische band The O'Hara's verzorgt morgenavond een op treden in De Piek in Vlissingen Aanvang: 22.00 uur Stonerrock De heavy-rockgroep Spotier en de band Candybar Planer tre den morgenavond - onder de noemer Stonerrock - op in Bro- gum in Zierikzee. Het eerste concert begint om 22.00 uur Hardcore Hardcore-bands Do Or Die, Up percut. Reckoning Force, Full Court Press, Counterpart en Personal Vendettu treden zon dagmiddag op in't Beest in Goes. Aanvang 15.00 uur Nimbu* Ibis De bands Nimbus en Ibis treden zondag aan het eind van de mid dag op in café 't Schuttershof in Middelburg Aanvang 17 00 Bel nu met deafzeiklijn om een vriend, vriendin of ken nis een fake-call te sturen ter wijl je zelf live meeluistert' Zo beginnen de meeste adverten ties van de afzeiklijn op radio en tv of in kranten en tijdschriften Een nieuiv fenomeen in Neder land en blijkbaar moet het erg grappig zijn, tenminste voor de gene die meeluistert dan £Ut* Je moet een nummer bellen en dan word je doorverbinden met de bestelde hotline Je kan kie zen uit verschillende mogelijk heden. zoals 'ingebroken in uw huis', 'bibliotheekboeken te laat'of'een nieuwe riolering'. Zo wordt bij 'ingebroken in uw huis'jouw slachtoffer opgebeld door een 'rechercheur van de politie Deze vertelt hem of haar dat er een inbraak is ge pleegd in zijn of haarhuis Me teen begint de rechercheur ook met een ondervraging Erts dan nog een geluk voor degene die opgebeld wordt vind je dat het gesprek te heftig wordt - Jouw slachtoffer u ordt bijvoorbeeld heel boos of wil ophangen - dan moet je een toets indrukken, waardoor het verhaal wordt on derbroken en je alles kan uitleg gen. De bedoeling is dan dat je er met z'n twee vu achteraf om kan lachen. Bij ons thuis hebben we het wel eens meegemaaktDe telefoon gingen de nummerweergave gaf een onbekend nummer aan Mijn moeder nam de telefoon op en meteen barstte er aan de an dere kant ran de litn een verhaal los over dat de riolering onder ons huis vernieuwd moest wor den Mijn moeder vertrouwde het met zo, luisterde het verhaal niet af en gaf de telefoon aan mijn vader Net toen hij de hoorn aan zijn oor hield, begon het ver haal weer ion voren af aan Mijn vader geloofde er niks van en be ëindigde 'het telefoongesprek Want tot nu toe hadden mijn ou ders nog niks terug gezegd. Nu is mtjn vader iemand die niet zo kan lachen om zulke grappen en hij was behoorlijk uit zijn hu meur geraakt Een klein half uurtje later belde mijn oom ons, met de vraag of wtj het telefoon tje over de riolering hadden ge had Blijkbaar vond hij het erg grappig Aan het eind van het ge sprek begreep hij wel dat mijn ouders het helemaal niet zo leuk vonden. Voor degene die met het gesprek meeluistert, u het erg leuk om te horen hoe iemand reageert In eerste instantie is het voor het slachtoffer helemaal met leuk Sommigen kunnen er achteraf toch om lachen. Maar er zijn denk ik ook genoeg mensen die zulke grappen maar niks l in den Zelf vind ik het ook niks Het is eerlijk gezegd maar geld- kloppenik weet niet hoeveel euro je per minuut of per ge sprek moet betalen, maar hef zal wel ceel zijn En ja. het u lachen om een ander zijn leed. Ellen Stoffels Gomez is een beetje een vreemde eend in de Brit pop-bijt Dat was al zo op de eerste twee albums en dat wordt nog eens versterkt op het prachtige In Our Gun (Hut/Virgin) Dat zit zo: in plaats van Radiohead na te volgen houdt Gomez er een ei gen visie op na. waann opval lend veel ruimte is voor bluesy en jazzy arrangementen, tot en met omfloerste trompetjes en Hammondorgels aan toe Maar even goed doen Spaanse of psy chedelische (Army Dub - met een intro geleend van The Who's You Better You Bet klanken hun intrede Het eigenwijze gedrag van Go mez levert prachtnummers als 'Ruff Stuff'. 'Detroit Swing 66' en vooral het titelnummer op. maar In Our Gun is nog niet de ultieme Gomez-cd. Op het laatst zakt het album toch wat in. met wat zeurderige liederen als 'Ping One Down' en 'Drench Dat nwmt allemaal niet weg dat Gomez opnieuw een kleurrijk luisterbehangetje heeft afgeleverd, wuarachter je graag die drieduizendzeven- honderdzesentachtig Britse Ra- dioheud-na'volgers zou willen plakken. Gert Meijer O hel ley Devoto is, het zal de O kenners nu-! verbaUO MD samenwerking tussen de twee oprichters van de roemruchte Buzzcocks, Pete Shelley en Ho ward Devoto. De eerste speelt daar nog steeds, de laatste ver liet de legendarische punkband al na de eerste single 'Spiral Scratch' om het al even bijzon dere Magazine op te richten Derhalve is Buzz kunst (Cook ing Vinyl/Bert us) hun eerste kunstje in 25 jaar en het moet gezegd, het bevalt prima. Shel ley en Devoto kozen voor een moderne sound, gesteund door veel keyboards, samples, Moro- der-achtige disco en andere elektronica, zonder een krachti ge melodie uit het oog te verlie zen Met andere woorden: het is meer Magazine dan Buzzcocks, en overal hoor je de experimen tele punk van eind jaren zeven tig naar boven borrelen Dat de eerste helft beter is dan de twee de, ach, het zij de heren verge ven dut Je na zoveel jaar weer even moet wennen O. M. TovenHand het alter van David Eugene Ed wards, bij intimi bekend als de zanger van én drijvende kracht achter 16 Horsepower, de band uit Denver die met haar spiritu ele rootspop tot de vaandeldra gers van de amencana mag wor den gerekend Overigens hoor je dat aan het solodebuut van Woven Hand (Glitterhouse/Munich) ook wel af Edwards doet namelijk geen enkele poging om te verhullen dat hij de voorman van 16 Horsepower is Met een minder brede instrumentatie weet hij toch hetzelfde doel te bereiken: aangrijpende liedjes met een re ligieus tintje, die door hun country- en folkachtige invloe den toch heel aards klinken Geen banjo's, accordeons en violen hier. maar wel opvallend veel harde gitaren (In onder meer de Bill Withers-oovcr 'Ain't No Sunshine') die oven- gens naadloos passen in het meeslepende karakter van deze prachtplaat G. M. Ie gemeente Den Haag heeft uit angst voor onveilige situaties besloten het optreden van rockband Kane tijdens de Koningin neNach niet door te laten gaan Gezien de populariteit van de band verwachtte de gemeente een te grote toestr» x >m van bezoekers Vier jaar geleden moest een concert van zangeres Anouk na zes nummers worden afgebroken omdat er te veel mensen voor het podium ston den. Een groot aantal bezoekers werd onwel, dertig mensen werden toen naar het ziekenhuis overgebracht Sindsdien zijn er strenge veiligheidsmaatregelen Wie er wel op de planken staan tijdens de KoninginneNach op 29 april zijn in elk geval Twarres, Racoon. Def P and the Beatbusters, Millionaire, Di-rect, Kalahari Surfers. Krushedér Sorted. Momo, The Cuban Allstars, The Wishing Well. Band Chakh Chakh. Octave Pussy, Silverlake en Daryll-Ann 2 Alanu Mortsaatta Under Rug Swept (2) 3 Shakira Laundry Service (3> 4 Anaatacia Freak Of Nature 4 5 Robtxa Wtlhamt Swing When You re Winning <5) 6 Blot Blauwe Ruit (6 7 Enriquo Igtaaraa Escape fl1 8 Within T ampt at ion Mof her Earth 8 ƒ10) 9 AJtoa Krya Songs In A M.nor N 10 A«da De Mus -»/17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11