Dekker nu ook groot in Italië Leverkusen door, Arsenal eruit PZC Aalst ontslaat spelers Chinees duo 's werelds beste Schimmenspel rond plaats André Ooijer 13 Rcibo-coureur wint Tirreno-Adriatico Uytdehaage heeft eigen plantsoen Raymond Joval weer in de ring Loting bepaalt speelschema Oranje Kio w il Komario in selectie Justitie doet inval bij RTV Oost Amateurclub ZBC erft huis champions league Koude douche Oranje-jeugd donderdag 21 maart 2002 door Peter van Leeuwen SAN BENEDETTO DEL TBONTO - In 2000 bezorgden goede benen Erik Dekker onder meer drie ritzeges in de Tour. Het winnen van de wereldbeker deed de geest eenjaarlater mee groeien naar hetzelfde niveau. Dekker kan tegenwoordig aan kondigen dat hij Tirreno-Adri atico. toch niet de minste etap pekoers op de wielerkalender. wil winnen. Om het vervolgens gewoon te doen ook. Er stond gisteren op het podium van San Benedetto del Tronto geen verbaasde winnaar. „Er rijden hier veel grote renners, die je pijn kunnen doen. Maar ik ben ook goed. en heb een hele sterke ploeg om me heen Dek ker. de tweede Nederlandse winnaar van Tirreno-Adriatico na Joop Zoetemelk, werd ge flankeerd door Danilo Di Luca en Oscar Freire. het waren zijn grootste concurrenten geweest. De dagprijs na de zevende etap pe, een veredeld criterium in en van onze sportredactie AA1-ST - De kans is groot dat het doelpunt van René Klomp afgelopen zondag tegen ('lub Brugge (1-1) het laatste doel punt in de historie van Een dracht Aalst is geweest. De curatoren van de Belgische eer steklasser, die dinsdag het fail lissement aanvroegen, willen de absolute zekerheid dat de reste rende wedstrijden van deze competitie winstgevend zullen zijn. Eendracht kan die garantie echter zo goed als zeker niet ge ven en het einde van de club is dan ook in zicht. Bovendien weigeren de spelers verder in actie te komen. Giste ren trainden zij niet, nadat ze collectief ontslagen werden „Dit zagen we eigenlijk al een tijdje aankomen", zegt René Klomp. ..Eerst kregen we ons geld altijd op de vijftiende van de maand, maar toen werd het de 22e en daarna pas een maand later. Tijdens het seizoen zijn vier grote sponsors gestopt en dat heeft de club niet op kunnen vangen." Het bestuur van Eendracht Aalst wil nu per wedstrijd spe lers inhuren om het seizoen af te maken Voor komend weekein de wil de club een beroep doen op achttien van de 29 selectie spelers. De spelersgroep weigert dit. „Want dat zou betekenen dat er elf spelers zonder inkom sten zitten", vertelt de inwoner van TVmeuzen „En we kunnen zo laat in het seizoen niet meer elders aan de slag. Of ze betalen 29 spelers, óf er wordt niet ge voetbald." De spelers beraden zich vandaag samen met de Bel gische vakbond Sporta over hun positie. Als Aalst dit seizoen niet meer in actie komt, wordt voor elke wedstrijd een 5-0-verlies geno teerd. Dat geldt ook voor de ont moetingen die deze competitie al zijn afgewerkt. De leiding van het al jaren in financiële moei lijkheden verkerende Aalst wil met tweedeklasser Den derleeuw en enkele andere clubs uit de streek samensmelten tot de nieuwe club Denderland Het contract van Klomp, die eerder onder andere voor PSV, Sparta. Lommei en Harelbeke speelde, liep officieel tot 30 juni 2003. Klomp: „Maar ik heb mijn zaakwaarnemers (NTNV Sports in Amsterdam) inmid dels ingeschakeld. Die konden eerst niets doen, want als je te gen clubs zegt dat een speler 'misschien' vrij komt. dan kan er nog niet onderhandeld wor den. Maar nu ben ik wel vrij en ik zie wel wat er nu gebeurt ANP rond de Adriatische kustplaats, was voor ManoCipollini die Er ik Zabel in de sprint aftroefde Een week geleden sprak Enk Dekker met een knikje richting Michael Boogerd „Hij heeft hier een grotere naam Michael heeft koersen gewonnen in Ita lië. ik niet." De leemte werd de afgelopen week opgevuld Dek ker legde zondag met winst in de tijdrit de basis voor de eind overwinning in de 37e Tirreno- Adriatico Al vond hij zelf zijn optreden een dag eerder, in de rit naar Rocca di Cambio. net zo doorslaggevend In de etappe naar het hoogst ge legen Apennijnendorp koos zijn grootste rivaal Di Luca de aan val. De 26-jarige Italiaan, twee voudig ritwinnaar, bleek over de grootste versnelling bergop te beschikken maar kwam in de tijdrit ruim tekort op Dekker „Na die rit van zaterdag wist ik dat ik voor de leiderstrui kon gaan Maar het verschil dat ik in de tijdrit op de concurrentie maakte, was inderdaad groter dan ik vooraf verwachtte. Dat gaf iets meer zekerheid voor de dagen erna." Cipressa Dekker had gedurende de zevendaagse geen tijd voor be spiegelingen over Milaan-San Remo, de opener van de wereld beker van zaterdag „DeTirreno is mijn eerste doel van dit sei zoen", sprak hij telkens als Itali aanse verslaggevers zijn me ning over de Cipressa en Poggio wilden peilen „Misschien heeft in Nederland Parijs-Nice een grotere naam. in het peloton staat deze wedstrijd hoger aan geschreven." Het is lekker afreizen naar Mi laan, met een aansprekende ze ge op zakMaar zijn idee over de Prima vera is door het succes volle optreden op Italiaanse bo dem niet veranderd. „Het is ei genlijk een hopeloos verhaal Op de Poggio kan ik het verschil niet maken, daarna rijd je met Freire en Zabel naar de streep Ach. we zien het wel." ANP NAGANO - Het Chinese tweetal Xue Shcn/Hong- bo Zhao heeft gisteren in Nagano hij de WK kunst rijden goud gewonnen op het onderdeel paarrijden. Het zilver was voor het Russische koppel Tatjana Totmianina en Maxim Marinin. het hrons ging naar de Amerikaanse combinatie Kyoko Ina- /John Zimmerman. In Nagano ontbreken de twee duo's die in Salt I dike City gedeeld goud wonnen, de Canadezen Jamie Sale en David Pelletier en de Russen Elena Beresjnaja en Anton Sicharoelidze. foto Ruben Sprich/RTR UTRECHT - De gemeente Utrecht heeft gistermiddag een plantsoen vernoemd naar schaatser Jochem Uytdehaage De stad huldigt daarmee de Europees, wereld- en olympisch kamptoen schaatsen De schaatser kreeg uit handen van bur gemeester A H Brouwer-Korf het straatnaambord met zijn eigen naam uitgereikt Uytdehaage maakte een tocht door zijn geboortewijk Oog in Al die eindigt bij de Vechtaebanen Daar werd hij nog verder in het zonnetje gezet ANP ROTTERDAM - Raymond Joval gaat weer boksen I>e IBO- wervldkampioen in het middengewicht komt 3 mei in actie tijdens een boksgala in Tbpsport cent rum Rotterdam Zijn te genstander is nog niet bekend Wel is duidelijk dat Joval een vrije partij bokst en dus niet zijn wereldtitel op het spel zet De 33-jarige Joval stond 15 december vorig jaar voor het laatst in de nng Hij won in Boedapest op punten van de Keniaan Jo seph Ngandu De Rotterdammer liep in het gevecht een oog- blessure op. w aardoor zijn return wat langer op zich heeft la ten wachten ANP NYON - De Uefo bepaalt donderdag 28 maart per loting hoe het speelschema luidt van de kwaltficatiegroep waann het Nederlands elftal zich dient te plaatsen voor het Europees kampioenschap voetbal in 2004 in Portugal De loting is in het hoofdkwartier van de Europese voetbalbond tn het Zwitserse Nyon Nederland speelt »n een groep met Tsjechië, Moldavië, Oos tenrijk en Wit-Rusland Delegaties van de voetbalbonden van de vijf landen konden het vonge maand niet eens worden over het speelschema Tsjechië was dwarsligger Bondscoach Ka- rel Bruckner weigerde in de eerste twee wedstrijden aan te treden tegen Nederland of Oostenrijk ANP SAO PAULO - Eerst was het de president Fernando Henrique Cardoso die op zijn uitverkiezing aandrong Nu de gemeente raad van het Braziliaanse Riode Janeiro I >e raadsleden ervan hebben een motie aangenomen waarin zij bondscoach Felipe Scolan klemmend verzoeken om 'enfant terrible' Romano te selecteren voor het aanstaande WK in Zuid-Korra en Japan I )at gebeurde met 34 stemmen voor en geen enkele tegen Het besluit hiertoe moet volgens Initiatiefnemer Jorge Mauro van de arbeirderspartij PTB uitgelegd worden als een sohda- riteitsverklanng aan het adres van ae geplaagde Vasco-aan- valler Romarto voert al weken een lobby voor zichzelf, maar lot dusver houdt Scolan zich stoïcijns van de domme Hij heeft tot dusver niet willen reageren op de steun vanuit de ge meenteraad GPD HENGELO - Justitie heeft gisteren huiszoeking gedaan bij RTV Oost in Hengelo Het Openbaar Ministerie heeft de beel - den opgeëist die de regionale omroep afgelopen weekeinde maakte van de rellen bij de voetbalwedstrijd FC Twente - FC Groningen in Enschede Volgens RTV Oost hebben ongeveer twintig agenten het gebouw doorzocht, justitie spreekt over een twaalftal Rond de middag werden in totaal 229 banden meegenomen, waarvan acht met het opschrift 'FC Twente - FC Groningen Maandagavond wordt begonnen met het be kijken van de banden ..Wc hopen natuurlijk dat er beelden van de rellen opstaan /egt de persofficier van justitie De door/oeking volgde op de afwijzing door RTV Oost van een verzoek van justitie om de banden ANP Ten Kortenaar zet punt achter zijn carrière ROUVEEN - Zelfs de ge- bogen lepeltjes mochten niet baten. Dok parapsy choloog Uri Geiler kon Marnix ten Kortenaar niet helpen. De eigenzin nige schaatser haalde de Winterspelen in Salt Lake City niet eens. En dus is het tijd om te stoppen, meldt Ten Kortenaar. „Het schaatsen was een vaag verhaal geworden." In zijn drang om zich te kwal f ïceren voor de Win terspelen ging Mamix ten Kortenaar vorig najaar een paar keer op bezoek bij Uri Geiler in Londen. Hij haalde er volop de pu bliciteit mee. maar daar na werd het akelig stil rond de voor Oostenrijk uitkomende schaatser. Hij reed allesbehalve hard en slaagde er niet in een tic ket voor Salt Lake City te bemachtigen. „Ik was te laat in vorm. In januari reed ik één goede wed strijd, maar die telde niet meer mee." Tën Kortenaar heeft de knop snel omgezet. „Ik had zo wel tot mijn veer tigste kunnen doorgaan, maar er zat weinig voor uitgang meer in. Daarom heb ik besloten testoppen. In ieder geval voor een jaar Daarna wil ik mis schien gaan marathon- schaatsen GPD ZWEELOO - Secretaris Geert Hollies van voetbalvereniging ZBC iu Zwrrloo wist even niet hoe hij het had: in de brievenbus vond hij een notarieel schrijven waaruit bleek dat zijn club voor de helft eigenaar was geworden van een vrijstaande woning en een flinke lup grond (67 are). Een gefortuneerde plaatsge noot bleek de gulle gever Omge rekend een geschenk ter waarde van minimaal enkele tonnen Het cadeau is afkomstig van de in januari op 79-jarige leeftijd overleden W Nljhoving. erelid van ZBC De andere helft van de erfenis heeft Nijhoving aan zijn ui Den Haag wonende dochter toebedeeld „We hebben al con tact met haar gehad en ze heeft ons verzekerd dat de voetbal club de meevaller van harte ts gegund aldus secretaris Hol- Ues GPD Deportivo Im Coruna werkt niet mee aan Europees avontuur Londenaren door Gerrit Hendriksen RIJSWIJK - Arsenal mag zich helemaal gaan richten op de En gelse competitie en de jacht op de titel. In de Champions Lea gue lag gisteren niet alleen Ju- ventus (1-0) dwars, maar ook Bayer Leverkusen. Dat laatste was ernstiger door de onderlin ge resultaten van de eerdere duels in groep I). De Duitsers werden door De portivo in Spanje met 3-1 te ver slaan zelfs eerste. Panathinai- kos volgde door een gelijkspel tegen Real Madrid (2-2) de Spanjaarden uit groep C naar de laatste acht. Arsenal begon in Turijn, uiter aard zonder de vliegangstige Dennis Bergkamp, met ver deeldheid in het hart aan het karwei tegen het al uitgescha kelde Juventus. Alles hing na melijk af van de goede of slechte berichten uit het Riazor-stadion van La Coruna waar de Duitse concurrent Leverkusen het plaatselijke Deportivo be streed. Virtueel door Bij rust waren de Duitsers 'vir tueel' door dankzij een doelpunt van international Michael Bal- lack Hij kopte een afgemeten voorzet van Thomas Brdanc fraai achter doelman Nuno Si- moes. Het was een van de weinige hoogtepunten in de teleurstel lende eerste helft Behoudens de beginfase, waarin vooral Roy Makaay zich erg actief toonde wekte Deportivo niet de indruk alles op alles te willen zetten om eerste te worden in de poule De kwartfinale was hoe dan ook al zeker Roden voor trainer Irure- ta om zijn topdne Tristan-Fran - Valerón op de bank te zetten Juventus-keeper Fabian Carini stopt de strafschop van Thierry Henry. Arsenal koos m Delle Alpi om te beginnen uiteraard voor een aanvallend concept. Het leidde tot goede kansen voor Henry, Liungberg en Pires Zij misten, of de onervaren doelman Fabi an Carini bracht redding. Ju- Gro«pC Panathmsiko» iGril Raat Madrid (Spa) 2-2 (1-1) 9 libaropoukx 10 11 M nantas 1 1. 64 Goum»» 2 1 80 Gar cia Portillo 2 2 Schardsrachtar Ma» una diai Gata kaart Kar ago u."<» (Panathmaiko»). Ivan Campo (Raai Ma dr.d> Spana Praag (T«D FC Porto (Por! 2-0 (0-0) 63 S«onko 1 0. 71 Jarouk 2 0 Schaidaracfctar Stark (Out) Ge«< Ma ra*. Ci/ek (Sparta) Clayton. Coatmha (Porto) RaalMadr 6 6 1 0 16 Ui Panathin 6 2 2 2 6 7 6 Sparta Pr 6 2 0 4 6 6 10 Porto 6 1 1 4 4 3-7 Raai Madrid an Panatnmaiko» naar kwartfinataa Groap 0 Oaporttvo la Coruna iSpa) Bay ar Lavar kuaan IDuO 13 (Oil 34 Bal lack 0 1 64 Schnaidar O 2. 76. Tnsun 1 2 86 Nauv.i- M l 3 ScnatdaracMar ivsnov (Buil Gata kaart Nowotny. Brdanc llavarku»an>. Capdavtla (Oaportlvoi Juvantu» (Ral Artanal (Eng) 1-0 (0-0) 76 Zalayata 1 0 Scha.doochter \,i» son iZwal Gata kaart Davids. Passorto IJuvantusi V»air» (A/sanall B<|iondsr hatd 51 Manry mist strafschop voor Ar Uvarkuaan 6 3 1 2 10 11 11 Daportrvo 6 3 1 2 10 7 6 Arsanal 6 2 1 3 7 6 6 Juvantut 6 2 1 3 7 7 8 Lavartusan an Daportrvo naar kwartfma ven lus kon er niet al te veel te genover stellen. Edgar Davids, terug na een schorsing en toe aan zijn vijftigste Champions- Leagueduel. leverde een stevig gevecht op het middenveld met Vieira De Fransman kreeg als eerste geel in de onderlinge strijd, de Nederlandse gifkikker nam een kwartier later 'gepaste' wraak Arsënc Wenger gaf in de rust toch maar het sein door te zet ten. in de hoop dat Deportivo op afstand medewerking zou ver lenen Dat was te veel gevraagd Leverkusen bouwde de voor sprong zelfs uit door een treffer van Schneider Strafschop Arsenal had even daarvoor een uitgelezen kans op het ope ningsdoelpunt laten liggen Zenoni tikte Henry aan in het strafschopgebied De Fransman ging graag liggen voor de straf schop. die hl) zelf even graag wilde benutten Dat mislukte, evenals vonge week tegen De portivo Canm kreeg een hand achter zijn niet al te narde inzet m va da paal vloog da bal bal veld weer in Er knakte iets bij de Engelsen Tbch leefden de supporters, voornamelijk Engelsen, nog op Dat kwam m eerste instantie doordat Diego Tristan, inge vallen voor Berenguel, met enig geluk raak schoot namens Deportivo Met nog een kwar tier te gaan. bood dat de Span jaarden weer uitzicht op een afsluitend gelijkspel en Arse nal hoop op een Europees ver- volg De Londenaren werkten zelf echter onvoldoende mee Door gebrek aan scherpte in de front linie en een moment van onop lettendheid achlenn Dut gaf Zalayeta de gelegenheid bij een corner van Maresca boxen ie dereen uit te springen en de bal in de kruising te koppen. Het foto Claudio Papi/RTR dompelde de Engelse u.tnhang in rouw Nog meer dan Neuvillc die er een stuk naar het westen nog ren derde aan toevoegde voor Leverkusen. Grieken Panathinaikoa had aan ren punt genoeg tegen Real Madrid 2 - al le sterren waren thuisgebleven - maar wilde winnen De Grieken vielen hartstochtelijk aan en hadden al binnen tien minuten succes door Liberopoulos Nog geen twee minuten later scoorde Monentes tegen Ver in de tweede helft juichten Athene en omstreken opnieuw toen Goumas scoorde Invaller Garcia Portillo bewaarde echter de ongeslagen status van de Madrtlener. Dat stak Panathi- naikos niet meer. omdat FC Porto zijn theoretische kans in Praag al had verspeeld door met 2-0 achter te komen tegen Sparla Dat was ook de eind stand ANP van onze sportredactie EINDHOVEN - Erik Gerets heeft het al vaker gedaan in dr aanloop naar ren belangrijke wedstrijd, en ook voor van avond zou dr PSV-trainer wel eens een tactische vondst in pel - to kunnen hebben Niemand wilde het gisteren na de geheime training bevestigen. maar wel licht speelt André Ooijer van avond in het cruciale Uefa- Cuptreffrn met Feyenoord in pluats van Theo Lucius op het middenveld. Vóór Ooijer op het middenveld pleit dat PSV vonge week juist op dat middenveld de slag van Feyenoord verloor Het koppel Bosvelt-Ono was net wat ster ker dan Van Hommel-Lucius Tegen pleit echter dat PSV al een centrale verdediger (de ge schorste Hofland) mist en het dus nskant ts om ook de tweede vaste waarde uit het hart van de defensie te halen Gerets beloof de gisteren een beter midden veld' dan in de eerste confronta tie met Feyenoord Op de vraag of dat ook betekent dat er ande re spelers geposteerd zullen worden, antwoordde de trainer Wellicht En op de suggestie dat Ooijer daar zou kunnen spe len „Daar kan hij goed uit de voeten Maar hij doet het ook uitstekend achterin Daar is hij moeilijk weg te denken Ooijer zelf leek het schimmen spel rond zijn persoon wel grap pig te vinden „Speculeren heeft wemig zin Ik weet het zelf nog niet eens", zei hij. „Ik hou overal rekening mei- maar pas als de opstelling bekend is. ncht lk me op een specifieke positie Ik kan rechtsback, centraal achterin en centraal op het middenveld spelen, weet wat er op die posi - ties van me verwacht wordt I )us dat zal geen probleem zijn 'aar tk ti speel Geen geheimen Waar PSV-coach Enk Gerrts gisteren met zijn selectie achtrr gesloten deuren tramde, waren supporters en media bij Feye noord gewoon welkom. „Ik heb niet veel geheimen." sprak Bert van Marwijk De trainer van de Rotterdammers zal zijn team voor de return in de Kuip van avond slechts op een plaats wij zigen Patnck Paauwe, terug van zijn schorsing, neemt tn het hart van de defensie de plaats weer in van Glenn Loovrns Feyenoords uitgangspositie om de halve finale van de Uefa Cup te bereiken, is uitstekend Het 1- 1-gelijkspel dat de Rotterdam mers een week geleden in Eind hoven behaalden, heeft voor veel vertrouwen gezorgd „Maar 1 -1 is ook een lastige uit gangspositie," waarschuwde Van Marwijk „Dat hebben we kunnen zien tegen Rangers, toen we er net zo voor stonden Veel waarde wilde de Feye- noord-tratner niet hechten aan de geheime training van PSV. die zou kunnen duidrn op onze-' kerheid bij de Eindhovenaren Een kleine morele opsteker? Van Marwijk „Nee. dat hoort er al lemaal bij Er zijn wel meer clubs die achter gesloten deuren trainen Ik verwacht wel dat PSV Iets anders gaat spelen dan vonge week Ze zullen hier vol op de aanval moeten spelen." Bij Feyenoord verandert wei nig Tomasz Rzasa mag het als linksback weer opnemen tegen Dennis Rommedahl, terwijl ook de tn Eindhoven pnma functio nerende tandem Paul Bosvelt en Shinji Ono inact blijft ..Het staat bi] ons op dit moment ge woon goed." aldus Van Mar wijk. die zijn ploeg niet als de grote favoriet ziet „De vorige keer heette PSV nog de ploeg in vorm, zo ongrijpbaar is net dus GPD Maar nogmaals ik weet nu nog niet waar ik tegen Feyenoord ROTTERDAM - Indien het Ne derland» elftal onder 19 zich zou plaatsen voor hel EK. eind juli in Noorwegen, had de KNVB een probleem gehad. Bonds coach Mark Wot te is tegen die tijd immers al lang begonnen bij zijn nieuwe baas, Willem II. en een opvolger is nog altijd niet aangesteld Maar na het povere optreden van Wotte's pupillen gister avond tegen de Ieren, kan ieder een in Zeist rustig op vakantie Na de hoofdmacht (tegen Ier land) en Jong Oranje (tegen En geland) ging gisteravond ook de volgende lichting Oranje-klan ten op het beslissende moment kopje onder tegen een kwalita tief mindere tegenstander I^inge tijd leek dr wedstrijd op een bloedeloze 0-0 af te steven Tot het moment dat Invaller El liot een blunder van doelman Fnebel afstrafte 0-1 Invaller Huntelaar bracht Oranje weer op gelijke hoogte In de slotfase verkeek Nigel de Jong. uitgere kend de beste Nederlander, zich op een hogr bal. waarvan Tnomton profiteerde 1-2. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13