Woede om afgesloten brandgang PZC Uljffclï Lang wachten op eigen kerk PZC Lèi. Y Ehbo reikt bijzondere onderscheidingen uit PvdA-kopstukken debatteren over beleidslijnen in regio WIJ GAAN VERHUIZEN EXCLUSI M 15 Wethouder Noët en gemeente Sas onder vuur hij bewoners Graafjansdijk Trouwringenshow Inspraak reconstructie Westdam Tweede ronde secretaris Hulst Uitbreiding Vlasschaard mag Kloosterlaan Sas onder de loep Portemonnee gestolen Voorwaardelijk voor verzet rE(V<L(J\i OMZITOf agenda Lentemarkt AUTOGLAS woensdag 20 maart 2002 door Harold de Puysseleijr WESTDORPE - Wethouder R. Noët en de gemeente Sas van Gent liggen onder vuur bij een groep bewoners van de Graaf jansdijk in Westdorpe. Die ver wijten de wethouder en de ge meente dat ze geen gebruik meer kunnen maken van de brandgang achter hun huizen. De gemeente ligt op huar beurt met de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereni ging (RZVW) in de clinch over de brandgang. Noët heeft de bewoners, van wie de woning aan de achterzijde grenst aan de straten Peerboom en Steeland, volgens bewoner W. Capello 'op een leugenachti ge manier om de tuin geleid'. De wethouder spiegelde de bewo ners volgens hem voor dat de brandgang achter de Graaf jansdijk zou worden opgeknapt en zelfs zou worden voorzien van mooie verlichting. Capello zegt dat de gemeente, de wethouder voorop, de brand gang vervolgens echter 'achter de rug van de bewoners om heeft verkocht aan de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woning bouwvereniging'. De bewoners moesten zich daar geen zorgen om maken, want er mocht vol gens de gemeente niet op de grond worden gebouwd. Gevolg van de transactie tussen de gemeente en de woningcor poratie is volgens Capello wel. dat de bewoners nu geen ge bruik meer kunnen maken van de inmiddels afgesloten brand gang. ..Oudere mensen slepen nu fietsen, vuilnisbakken en zelfs betonmolens via een draai- trap door hun huiskamer naar buiten. Op het gemeentekan toor schijnt men niet te beseffen dat dijkwoningen een verdie ping extra bezitten en gezien deze constructie afhankelijk zijn van een achteruitgang." Welles-nietes Navraag bij de wethouder en de woningbouwvereniging mondt uit in een welles-nietes-spelle- tje. Volgens wethouder Noët was de brandgang al langer ei gendom van de woningbouw vereniging. Hij beweert dat de RZVW afspraken niet na komt, omdat de brandgang behouden moest blijven. ..De woning bouwvereniging heeft de grond echter mee verkocht met de koopwoningen achter de Graaf jansdijk, die zijn gebouwd in plaats van de gesloopte huur woningen die er eerst stonden. Maar er ligt onder die brand gang nog wel riolering." De ge meente heeft over de kwestie een brief aan de RZVW ge stuurd. Hoofd Bewonerszaken E. Merckx van de RZVW is stom verbaasd over de reactie van Noët. Merckx geeft een geheel andere lezing en weet niets van toezeggingen om de brandgang in stand te houden. ..We hebben de brandgang zelfs nog aange boden aan de gemeente, maar die voelde er niets voor om die over te nemen. Toen hebben we (Advertentie) Woensdag 20 t/m Zondag 24 maart Noordstraat 101-105 Tcrneuzcn Tel.: 0115-64.80.70 Fax 64.80.90 ook gezegd dat we de grond dan mee zouden verkopen met de nieuwe koopwomngem. De ko pers van de nieuwe woningen hebben geen zin om de brand gang te handhaven. Daarom hebben ze hem afgesloten. Dat is iets waar wij verder buiten staan", zegt Merckx. Ten be hoeve van de riolering is vol gens Merckx op aangeven van de gemeente een zakelijk recht op de bewuste grond ge vestigd RZVW-directeur C Reinhoudt bevestigt dat er nooit een af spraak met de gemeente is ge weest om de brandgang te hand haven. Hij wijst er overigens op dat die in eerste instant ie diende voor de bewoners van de inmid dels gesloopte huurwoningen en niet voor die van de Graafjans dijk B. d'Hooghe (rechts) en M. Mortier-Kints krijgen hun onderscheidingen opgespeld door districtsvoorzitter S. van Himschoot. foto Wim Kooyman door Edy de Witte SINT JANSTEEN - Tijdens de jaarvergadering van de ehbo- vereniging Sint Jansteen zijn gisteravond enkele leden in het zonnetje gezet. B. d'Hooghe en M. Mortier- Kints kregen in het gemeen schapscentrum de Warande uit handen van de districtsbestuur ders het bondskruis derde klas uitgereikt. Deze onderschei ding is bestemd voor leden die niet alleen dertig jaar op de le denlijst van de vereniging prij ken, maar ook nog extra taken op zich hebben genomen. Zo zit d'Hooghe ook al dertig jaar ach ter de bestuurstafel van de Steense vereniging. Daarnaast is zij kaderinstructrice bij haar eigen clubje en de ehbo vereni gingen uit Graauw. Nieuw-Na- men en Terhole. M Mortier- Kints draagt inmiddels dertig jaar haar steentje bij aan de op leiding van eerste hulpverle ners. herhalingslessen wed strijden en oefeningen. Hart en ziel Deze onderscheidingen worden niet zo vaak uitgereikt. Volgens de districtsbestuurders gaat het hier dan ook om twee leden die zich met hart en ziel inzetten voor de medemens. Verder reikte voorzitter J. Mor tier van de ehbo Sint Jansteen tijdens de bijeenkomst het speldje voor dertig jaar lid maatschap uit aan C van Waesberghe-Kints Ook kregen enkele leden nog een onder scheiding omdat zij tien jaar bij de vereniging actief zijn. SAS VAN GENT - Het aangepaste reconstructieplan voor de Westdam in Sas van Gent gaat met ingang van vrijdag 22 maart de inspraak in Belanghebbenden hebben dan vier we ken de tijd om hun bezwaren tegen de voorgenomen recon structie kenbaar te maken bij de gemeente Dat kan ook tijdens de inspraakavond die de gemeente maan dag 8 april houdt in het gemeentehuis Vanaf 19.30 uur is het dan mogelijk mondeling op de reconstructie te reageren >ok licht de gemeente op die avond het groenplan voor het Dr. Van Loypark en de omgeving van de Westdam toe HULST - De tweede ronde om te komen tot een beoogd ge meentesecretaris voor de gemeente Hulst/Hontenisse gaat deze week van start. In de eerste selectieronde zaten geen ge schikte kandidaten, aldus de stuurgroep (burgemeesters en wethouders van beide gemeenten) In diverse kranten en blu- den komt een nieuwe advertentie en ook wordt actief gezocht naar een geschikt persoon Nieuwe kandidaten kunnen tot ui - terlijk 5 april reageren De eerste selectiedag is gepland op 19 april. KOEWACHT - Het Koewachtse gemeenschapscentrum De Vlasschaard mag uitbreiden Gedeputeerde Staten hebben een zogenaamde verklaring van geen bezwaar afgegeven Zo'n verklaring is nodig, omdat de verbouwing van De Vlas schaard deels is gepland op grond die de bestemming 'tuin' heeft Daar mag eigenlijk maar m beperkte mate op worden gebouwd GS vinden echter dat het verzoek goed is onder bouwd De Stichting Gemeenschapscentrum De Vlasschaard wil het gebouw uitbreiden met een garderobe en toiletten SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent gaat binnenkort met de bewoners van ae KI oosterlaan in Sas om de tafel zitten om te praten over een mogelijke oplossing voor de verkeers overlast in de straat Aanleiding voor het gesprek is een klaagbrief van de bewo ners. vertelt wethouder R. Noët De bewoners klagen over het vele verkeer dat door de straat komt. over auto^i die er veel te hard rijden en over trilllngoverlast omdat er ook vrachtver keer door de Kloosterlaan rijdt Noët zegt dat de gemeente er serieus wil bekijken of het mogelijk isde Kloosterlaan vracht- autoluw te maken of het vrachtverkeer daar zelfs geheel uit te AXEL - Gisterochtend rond kwart voor twaalf is een 46-jan- ge man uit Axel in een supermarkt in zijn woonplaats besto len van zijn portemonnee De man had zijn portemonnee even neergelegd toen hij iets wilde pakken Tben hij de portemon nee weer wilde pakken, was deze weg. In de portemonnee za ten waardepapieren en tientallen euro's MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 37-jarige inwoner van Goes voor lokaalvredebreuk en het plegen van verzet tegen- lelijke gedaa GAK in Goes Hij nam een halsstarrige houding aan en wei- over de politie veroordeeld tot drie weken voorwaardelijke 'aan door het gevangenisstraf De man voelde zich tekort GAK in Goes Hij nam een hl gerde het gebouw te verlaten door Fred Rabout IJZEN DUKE - Samenwerken, onszelf blijven, maatwerk leve ren voor kernen. Dat waren drie termen die tijdens een thema- avond van de PvdA West- Zeeuws-Vlaanderen in Grande Place werden gelanceerd. De af deling van de sociaal-democra ten hadden drie kopstukken uit deze regio naar IJzendijke ge haald om de discussie aan te gaan. Dit om zo goed mogelijk voorbereid de verkiezingen in te Kaan, die in het teken staan van de herindeling. Die kopstukken waren de wet houder-s Paul Weemaes (Hulst), Erik Kerckhaert (Terneuzen) en Jacky Boogaard (Sluis-Aarden- burg). Weemaes mocht van af delingsvoorzitter Thijs Kramer het spits afbijten. Hij pleitte voor eendrachtige samenwer king tussen de drie Zeeuws- Vlaamse afdelingen, het benut ten van eikaars specialisme en het op elkaar afstemmen van de verkiezingsprogramma's. REDACTIE ZEEUWS VLAANDEREN Willem Aiexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax (0115(645742 E mail: redtern@p2c.ni Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stoe René Hoonhorst Fnts Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel (0114)372776 Fax (0114)372771 E mail redhulst@>pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tal (0118'484000 Fax (01181470102 E-mail: redactte@p/c nl INTERNET www pjc.nl E mail web<g»p2c nl Daarnaast hecht hij eraan drie specifieke zaken voor de drie re gio's tebchouden: in het midden de industriële ontwikkeling, in hel westen het dag- en verblijfs- toerisme en in het oosten dag- toerisme en schone industrie. Tenslotte is Weemaes er voor stander van, elkaar niet te be concurreren, maar op sterke punten te ondersteunen Boogaard was van mening dat de leefbaarheid van de kernen gestimuleerd dient te worden; op zijn minst moet in stand wor den gehouden wat er nog is. met in iedere kern een centraal ont moetingspunt „Bovendien vraagt iedere kern om zijn eigen benadering. Laat ons daarop de nadrukleggen." Verlies Kerckhaert van zijn kant moest vaststellen dat de politiek in zijn algemeenheid aan gezag en autoriteit verloren heeft. „Ook het gedrag van de kiezer is ver anderd en daarmee moeten we rekening houden. De tijden dat een kiezer zijn leven lang trouw bleef aan een partij is al lang verleden tijd. Men is mondiger, dat betekent dat wij als politici ons steeds opnieuw moeten be wijzen. Zaken die we beloven ook daadwerkelijk uitvoeren, doen waarvoor we staan. Onze geloofwaardigheid, die tanende is. terugwinnen Daarnaast zal het belangrijk zijn maatwerk te leveren voor kernen en andere doelgroepen in onze maat schappij." Fortuyn Op al die manieren hoopt de PvdA weerstand te kunnen bie den aan de landelijke trend dat de lokale partijen de traditione le partijen verslaan. Een trend die door het Fortuyn-effect wordt versneld maar. zoals Kerckhaert het formuleerde „Laat ons de nodige motivatie putten uit het feit dat leefbaar Hilversum na hun opmerkelijke winst de vorige verkiezingen nu weer met beide benen op de grond moeten staan Volgens L Wille, PvdA-wet- houder van de gemeente Oost burg, is zijn partij ook een lokale partij. „We zijn toch gewoon een lokale partij met een landelijk netwerk achter ons0 Het gaat gewoon om de beeldvorming, we moeten herkenbaar zijn voor onze bevolking en uitvoe ren wat we beloven want be trouwbaarheid is een groot go*d door Jaap A. J. Boekhout In sommige delen van het land lijkt het wonen in ker ken bijna net zo gewoon als in ver vervlogen tijden het 'ker ken' in woningen. Dit laatste kwam in het verre verleden ook in West-Zeeuws-Vlaande- ren op sommige plaatsen voor. Enkele jaren geleden kwam de gereformeerde kerk in Bres- kens in particuliere handen. Dit nadat met de hervormde gemeente tot een Samen-op- Weg-kerkgemeenschap was besloten. Minder dan een hal ve eeuw heeft het gebouw dienst gedaan voor de gerefor meerde gemeente in het vis sersdorp Hoewel de kerkelijke gemeen te in Breskens pas in 1953 over een eigen kerkgebouw kon be schikken, was er in het begin van de twintigste eeuw al sprake van pastorale arbeid in deze woonkern Predikanten uit Schoondijke verzorgden destijds evangelisatiedien sten. De kerkgangers uit Bres kens. die deze diensten in Schoondijke bezochten, ver langden echter naar een 'ei gen'kerk. Voorwaarden Op een leden vergadering van 29 januari 1934 werd dit ver langen aan de orde gesteld Hoewel er veel begrip was voor de wens van de Bressiaanders. werden er bij de bestudering van de mogelijkheden twee voorwaarden gesteld, te we ten trouw kerkbezoek en voorzieningen in de financiële noden van de kerk, diaconie en elassicale bijdragen. Het duurde nog een aantal ja ren voordat het verzoek kon worden ingewilligd. Dit mede door het feit dat er een garni zoen van tweehonderd militai ren in Breskens was gelegerd In februari 1939 bedroeg het gemiddelde aantal bezoekers per kerkdienst vijftig Van MeUe Doordat Van Mclle Confectio nery Works een gedeelte van haar gebouwen gratis ter be schikking stelde, kon er in Breskens worden 'gekerkt' De bijeenkomsten werden beur telings door predikanten uit Schoondijke, Aardenburg en Oostburg verzorgd. Een zelf standige kerk bleek in die pe riode nog niet tot de mogelijk heden te behoren Omdat de geografische ligging van Breskens ten opzichte van de andere kerkelijke gemeen ten ongunstig was. werd de roep om een eigen predikant steeds duidelijker Predikan ten van elders moesten immers relatief grote reizen maken om de diensten in Breskens te lei den Tijdens de Tweede Wereldoor log konden er praktisch geen stappen worden ondernomen om tot nieuwbouw van een kerk te komen. De fabriek van Vun MeUe Confectionery Works was grotendeels be schadigd door geallieerde bombardementen op 11 sep tember 1944 Als gevolg hier van en om economische re denen werd de fabriek enige tijd later verplaatst naar Rot terdam Een gedeelte van de werknemers volgde. Het le denaantal van de gerefor meerde gemeente daalde daardoor tot niet meer dan Grot-de De buurgemeente Groede was als Rodc-Kruisdorp tijdens de oorlogshandelingen in het na jaar van 1944 betrekkelijk weinig beschadigd. Daardoor was het mogelijk dat de leden van de gereformeerde gemeen te uit Breskens de gelegenheid kregen daar de kerkdiensten te bezoeken Het herstel van het ledenaan tal begon zich op het eind van de jaren veertig gunstig af te tekenen De noodzaak tot en de roep om een eigen kerkgebouw werd steeds luider. Door de kerken raad werd een bouwcommissie ingesteld, die de opdracht krvcg de mogelijkheden te on derzoeken om daadwerkelijk tot de bouw van een kerk te ko men. Bijna twintig jaar na de leden vergadering in 1934 kon er bouwgrond worden aange kocht in de Weykmanlaan Ar chitect Kolff uit Aardenburg werd gevraagd een ontwerp voor een tc bouwen kerk in te dienen De bouwkosten wer den begroot op 23 000 gul den. Bij de aanbesteding was het aannemingsbedrijf van de gebroeders Visser uit Bres kens de laagste inschrijver voor een bedrag van 25 496 gulden. De eerste steen werd gelegd door dominee J van Mechelen uit Oostburg. De ingebruikna me van het nieuwe kerkge bouw vond plaats op 13 maart 1954 Een groot verlangen van de Breskcnse gereformeerde gemeente was daarmee inge lost AXEL C«f* t Moeckhuys. 20 00 uur Kaartan Gregoriuscantrum 1330 uur Bodgaan koarsbal 'I Trafpunt. 1300 uur Kaartan en blijer tan 14 00 uur HsntJwerken. 19 00 uur Psatwijdmg Da Malle 14.00 uur Kaartan. biljarten an «paitatja». Jaugdcantrum. 14 00 uur Kindarclub 4 tot on met 7 jaar. BRESKENS Zorgcentrum Tar Schalda 14 30uur Optraden Zeauwi Sanioranor ka*t. ClINGE Malpartuu» 13 30 uur Koars bal Soo», kaartan an biljarten GRAAUW Gameer hap»hu<». 14.00 uur Mandwarkan 14 45 uur Gymnaa bak. HEIKANT He.ke 19 00 an 20 00 uur Dsmesgymclub. HOEK De Lovanhoak. 13 30 uur Blljar tan an kaartan HUIST Lieve 9 30uur Bloemschik ken 13 00 uur B'ljartan. Cafe Oa Kroon. 14 00 uur Kaarten. Baudeloo 16 30 uur Pianomarathon; KOEWACHT Oa Vlav haard. 13 00 uur Biljarten 19,30 uur Tekanan en schilde ren. Da lange Akker» 13 30 uur Kaartan. NIEUW NAMEN Da Kauter 13 30 uur Kaarten, b-ljarten en koarsbal Café Sint Caolia 19 45 uur Bingo OOSTBURG Ontmoetingscentrum Da Open Kring. 9 00 uur Koffieochtend mat Chikung. Prtnt Willam A la «ander school 12.30 uur Kladmgbaurs T'ienercentrum Time Out 13 00 17 00 uur: Bi(aankomtt 12 tof 16 jangen. OSSENISSE Hof ter Ne»M> 19 00 Country line dance voor beginner». 20 00 uur Country line dance voor gevorder PHILIPPINE Oa Schot»# Hoek. 19 30 uur SAS VAN GENT DeSpeye 9-30 uur Ae rotMC» voor 55 pluaaer». 10.00 uur Gym voor 55 plussers Oa Regenboog. 14 00 uur Bladen an jo keren SLUISKIL 'kat Maulengat. 10 00 uur Zwemmen. 13 30 uur Kaartan. can eau en biliartan SPUI Da Drte Gehughten 19 00 uur an 20 30 uur Unedance. SINT JANSTEEN Da WararvJ* 9 30 uui Gymnasttak. Bloemschikken 10.30 uur Volksdansen 13 30 uur Koarsbal an kaarten TERNEUZEN Oa Vaste 9 15 an 10 15 uur Volksdansen an biljarten De Hoeve 13 30 uur K ndarmkddag OVO De Dag boog, 14 00 uur open dag an lentemarkt t Schelpenhoekje. 14.00 uur Kinderclub 4 tot en met 7 jaar WESTDORPE A oonjorgcantrum t Var laet 13 30 17 00 uur Paasmarkt ZAAMSIAG Dorpshuis 14 00 uur ZUIOOORPE t Kaaikn 13 30 uur Kaat ten an txljarten KLOOSTER/AN DE I11 hel kader Min hrt honderdjarig be staan houdt het woonzorgcen trum An toni us in Kloostcr/an- de zaterdag een lentemarkt. Verdeeld over de hele instelling aan de Groenendijk bieden ruim 25 standwerkers hun creatieve scheppingen te koop aan De re creatiezaal is ingericht voor een hapje en drankje. Bezoekers kunnen onder meer proeven van kwast, kloortanenbitter. ijs en diverse soorten vis. De lente markt duurt van tien tot vier uur. Het voormalige gereformeerde kerkje van Breskens. (Advertentie) SOfUTTERSHOFMG 13 TfRNfU/fH autoruiten - schurfdaken montages - reparaties per 1 april naar Mf F J Haar man weg 32A. (pand Selecta) 4538 AS Terneuzen. tet 0115-648888 - Reparatie en vervangen van alle ruiten voor auto. bestelwagen en vrachtwagen - Open daken van sunroof tot echt schurfdak -Hoofdmbouwatatjon i~Je6asta zonnedaken - Blinderen autoruiten AdvertentieI BOUWMATERIALEN-PROFCENTER Industrieterrein. Az*weg 3. Hulst 0114-312551 Fax 311008

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39