PZC Politie gaat met lasergun op pad 13 Axel pakt overlast van jongeren aan Slecht wegdek oorzaak herrie in Koewacht Treintjes ruimen rails tunnel op Winkelen Ooievaars op doortocht rusten uit Vier gedeputeerden keren niet terug Hotel wacht boete voor vies zwemwater Provincie springt in de bres voor Bredabus Meer gerichte snelheidscontroles in West-Zeeuws-Vlaanderen zeeuwse almanak ZEEUWS-VLAANDEREN woensdag 20 maart 2002 door Pascalle Cappetti UZENDIJKE - Automobilisten in de bebouwde kom krijgen de komende tijd nadrukkelijker te maken met de politie in West- Zeeuws-Vlaanderen. De poli tieteams gaan dit jaar vaker met een lasergun op pad om structu reel werk te maken van de ver keershandhaving in de kemen. De van tevoren aangekondigde controles hebben plaats in nauw overleg met burgers en dorpsra den. Teamchef C. van Bostelen in West-Zeeuws-Vlaanderen con stateert dat in de verschillende kernen in de regio de voorbije jaren de nodige infrastructurele maatregelen getroffen zijn, maar dat de handhaving te vaak uitblijft of onzichtbaar blijft. Bewoners stellen vast dat er nog Watertoren bij opbod weg OOSTBURG - De watertoren in Oostburg wordt bij inschrijving verkocht. Delta Nutsbedrijven, eigenaar van de toren, hoopt zo geïnteresseerden te vinden voor het object dat inmiddels drie jaar te koop te staat. De hoogste bieder wordt eige naar van de toren als het gebo den bedrag gelijk is aan of hoger als het door Delta Nutsbedrij ven vooraf vastgestelde mini male gunningsbedrag. Het college van burgemeester en wethouders van Oostburg wil, evenals diverse raadsfrac ties in degemeente. het markan te bouwwerk in het stadsbeeld houden. Volgens wethouder R. Leentfaar is het echter niet de bedoeling om er vanuit de ge meente grote sommen geld aan te spenderen. De bezichtiging van de waterto ren is volgende week dinsdag mogelijk van 10.00 tot 12.00 uur De enveloppen met de biedin gen worden op maandag 13 mei op het hoofdkantoor van Delta Nutsbedrijven in Goes in het openbaar geopend. (Advertentie) altijd te hard wordt gereden, on danks de aanwezigheid van ob stakels zoals drempels „We wil len dichter naar de bron en dat betekent dat we signalen van bijvoorbeeld burgers en dorps raden oppakken. Het is veel effectiever om gericht, op be paalde beruchte tijdstippen, bijvoorbeeld zondagmiddag, en op bepaalde bekende plaatsen te controleren, dan een hele dag anoniem langs de kant van de weg te staan. We willen herken baar en aanspreekbaar voor de mensen zijn." Gedeputeerde J Hennekeij, die gisteren in het Mauritshof in IJzendijke het ac tieplan verkeershandhaving West-Zeeuws-Vlaanderen in ontvangst nam. bevestigt de ef fectiviteit van dergelijke con troles. Beschikbare middelen en mensen zijn beter in te zetten en het draagvlak onder de bevol king, alsmede de sociale contro le in de buurt nemen toe, stelt hij. Hennekeij had een cadeau tje voorde politie meegebracht een lasergun Naast de lasergun die beschikbaar is voor heel Zeeuws-Vlaanderen, wordt de ze louter ingezet door de teams van Sluis. Oostburg en Bres- kens. Samenwerking Volgens Hennekeij draait alles om samenwerking tussen weg- beheerders, politie en instanties als Regionaal Overleg Verkeers veiligheid Zeeland (ROVZ) en 3VO: De meetnetten die her en der door de provincie liggen, le veren bijvoorbeeld de nodige gegevens die de politie helpen tijd en plaats van controles te bepalen, anderzijds kan de poli tie op basis van controles de wegbeheerder adviseren over n f rastructuur. Behalve op snel heid zal de politie zich elke maand op een ander thema rich ten. zoals slik op de weg, kinder zitjes, bromfietsers en fietsers, gordel- en alcoholgebruik West-Zeeuws-Vlaanderen is daarmee voorloper voor de hele provincie Het ROVZ begint binnenkort met een proef om de snelheid van bromfietsers structureel te meten Secretaris H Rhebergen zegt dat momenteel een mee tl us in een druk bereden route naar het Zwin College in Oostburg wordt aangelegd Deze lus moet het orgaan meer inzicht bieden in het rijgedrag van bromfiet sers. De wrste metingen worden gevolgd door een gerichte actie van de politie. Daarna wordt via het netwerk vastgesteld of de controles resultaat hebben ge had. t Slot Hang Sluitwerk speciaalzaak BoUmkstraat 34. Mtidefcurg. 0118-640291 door Sheila van Doorsselaer HULST - Op 't Groot Eiland in Hulst zijn maandagavond acht wilde ooievaars neergestreken. Dut is nog nooit voorge komen. De ooievaars komen uit Afrika of het Middellandse-Zeegebied en zijn op weg naar hun broedplaatsen in Noord- Europa. In Ilulst maakten ze even een tussenstop om te foerageren en te slapen. De vogels werden maandagavond rond kwart over zes opgemerkt door de fami lie De Roeck uit Hulst. De ooievaars wa ren neergestreken in een wei aan de Hoge Weg, waar sinds 1978 een nestpaal voor ooievaars staat, maar die nog nooit is ge bruikt. De familie waarschuwde E. Taelman, lid van de vogel werkgroep van natuurbe schermingsvereniging De Steltkluut, die gisterochtend om half zeven meteen ging kijken. Hij zag door een verre kijker dat geen van de ooievaars geringd was. Tbelman „Het zijn ongetwijfeld wilde ooievaars en geen projectooievaars Ze komen dus niet uit Het Zwin of Lies veld." De vogels hebln-n de nacht doorgebracht in de wei aan 't Groot Eiland en zijn gis- doorEmile Calon MIDDELBURG - Vier van de zes gedeputeerden keren zeker niet terug in het nieuwe college van Gedeputeerde Staten. De VVD'ers J. Hennekeij en G. van Zwieten alsmede L. Coppoolse (CDA) en I). Bruinooge (PvdA) verlaten volgend jaar maart de provinciale politiek. Alleen T. Poppelaars (CDA) en G. de Kok (PvdA) zijn beschik baar voor een nieuwe periode. Hennekeij en Bruinooge zijn elf jaar gedeputeerde, Van Zwieten en Coppoolse zeven jaar Bruinooge liet drie jaar geleden al weten dat dit zijn laatste pe riode als gedeputeerde zou zijn. Van Zwieten maakte twee jaar geleden bekend dat hij na de verkiezingen van maart 2003 stopt. Coppoolse'keert niet te rug omdat zijn partij vindt dat een christen-democraat maxi maal twee periodes gedeputeer de mag zijn Hennekeij liet gisteren weten dat hij na de verkiezingen niet terugkeert in de provinciale po litiek Hij heeft nog geen idee wat hij wel gaat doen Hij wordt regelmatig genoemd als toe komstig burgemeester van Ter- neuzen of Sluis. De Bressiaan- der ging echter niet in op de vraag of hij belangstelling heeft voor een van die twee functies. Van Zwieten en Bruinooge gaan met pensioen Coppoolse zoekt wat bestuurlijke functies pagina 17: analyse door Pascalle Cappetti CADZAND-BAI) - De directie van Hotel De Schelde in Cad- zand-Bad hangt een zware boe te boven bet hoofd, als de water kwaliteit van het zwembad van het hotel niet verbetert. De provincie constateert dat de hygiëne het afgelopen jaar te wensen overliet Zij verhoogt de dwangsom die in 2000 was op gelegd van 250 gulden naar 500 euro per 'onvoldoende'. Gevaar voor zwemmers is er niet Het hotel kreeg al eerder een waarschuwing omdat de water kwaliteit van het verwarmde binnenbad onvoldoende was. Dit resulteerde in juli 2000 in een dwangsombeschikking. Vo- ng jaar kreeg het hotel weer in vier achtereenvolgende maan den een onvoldoende. De pro vincie stelt daarom vast dat er nog te weinig is gebeurd om het zwemwater zuiver te krijgen. De dwangsom die de provincie nu oplegt kan oplopen tot maxi maal 5000 euro Voldoet het be drijf volgend jaar opnieuw niet aan de normen, dan kan een ge dwongen sluiting van het zwembad volgen. „Die maatre gel hebben we nu niet willen ne men. omdat je daarmee een ho tel belet te blijven draaienmaar misschien kan het volgend jaar niet anders", stelt provinciaal ambtenaar 1' Mondeel Mevrouw A Verlx-ke is het niet eens met de beschikking van de provincie. Zij heeft bezwaar aangetekend Volgens haar is het praktisch onmogelijk om de waterkwaliteit tijdig bij te stu ren. omdat het laboratorium de resultaten pas anderhalve maand later beschikbaar stelt Tegen de tijd dat de uitslag binnen is, is het volgende onder zoek al weer geweest." Verbeke stelt dat het hotel er alles aan doet om het zwembad te laten voldoen aan de eisen. door Eugène Verstraeten AXEL - De gemeente Axel be kijkt samen met de politie hoe bedreigingen \an voorbijgan gers door rondhangende jonge ren in de toekomst kunnen wor den voorkomen. Burgemeester J Mulder en de politie hebben dat afgesproken, naar aanleiding van een inci dent afgelopen zaterdag, waar bij een tienjarig meisje bij het winkelcentrum aan het Szyd- lowskiplein door een groep jon geren werd bedreigd Vader A Risseeuw heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van be dreiging en had gisteren ook een gesprek met de burgemeester „Onze medewerker jeugdzaken en de politie bekijken wat we er aan kunnen doen om dit soort incidenten in de toekomst te voorkomen", aldus Mulder „Daar moet op korte termijn een plannetje van aanpak uit rollen. In een redelijk kleine gemeen schap als Axel zijn de lijnen vrij kort Je weet een beetje wie je terochtend zo rond kwart over acht weer vertrokken. De meeste ooievaars worden waargenomen tijdens de voorjaarstrek tussen maart en juni Het hoogtepunt van de trek valt in april Tkelman en zijn col lega's van de vogel werkgroep hopen dat de nestpaal aan de Hoge Weg ooit nog eens wordt bevolkt en dat dit kleine ooie vaartjes oplevert foto Camile Schelstraete pappenheimers zijn en die moe ten we er op aanspreken Mulder denkt dat het wellicht meer gaat om 'stoerdoenenj' dan om boze opzet „Ze weten waarschijnlijk niet wat ze er mee aanrichten Want zo'n meisje durft straks niet meer al leen naar het zwembad, om maar eens wat te noemen Dat kan natuurlijk niet We moeten er voor zorgen dat kinderen en andere mensen straks niet bang zijn om over straat te lopen Aangifte Volgens Mulder ts het belung- rijk dat mensen aangifte doen als ze met overlast of bedreiging te maken krijgen „Vaak doet men geen aangifte en weet de politie dus niet wat er speelt Dat geldt ook voor winkeliers die uit angst voor represailles geen aangifte durven doen Maar dat moeten ze wel doen Dan kunnen de daders worden opgepakt. Als niemand iets doet gel>eurt er niets We willen de komende tijd tn elk geval de vin ger stevig aan de pols houden." door Eugène Verstraeten MIDDELBURG De Bredabus (lijn 19) moet blijven. Gedepu teerde Staten stellen dat naar aanleiding van de bezorgdheid die de gemeenten Ilulst, Ilonte- nisse en Axel hebben uitgespro ken over hel voortbestaan van lijn 19 In brieven aan de provincie stel len de gemeenten dat de buslijn van essentieel belang is voor het vervoer tussen Zeeuws- Vlaanderen en de rest van Ne derland „Wij zijn het daarmee eens en zijn van mening dat het voort bestaan van deze lijn moet wor den gewaarborgd", aldus GS „Met name voor wat betreft de doorgaande verbinding Hulst- Breda Gelet op het aantal pas sagiers dat van deze verbinding gebruik maakt zijn wij ervan overtuigd dat dit ook geen pro bleem hoeft te zijn." De gemeenten zijn in de pen ge klommen nuur aanleiding van berichten dat het voortbestaan van de Bredabus in gevaar kwam. De gemeenten wijzen er op dat de Bredabus voor stude rende jeugd een essentiële scha kel is in hun reis tussen Zeeuws- Vlaanderen en de rest van Ne derland Daarnaast maken ook inwoners die in Breda gaan winkelen of evenementen bezoeken gebruik van de buslijn. Door het wegval len van de veerdienst Kruinin- gen-Perkpolder in 2003 zal vol gens de gemeenten het belang v an de Bredabus enkel nog maa r toenemen Volgens Gedeputeerde Staten zullen de provincies Zeeland en Noord-Brabant afspraken ma ken over een exploitatievorm voor de buslijn. door Eugène Verstraeten KOEWACHT - Het wegdek \nn de Nieuw straat in Koewacht is van belabberde kwaliteit en veroorzaakt 's avonds in combi natie met de hoge snelheid van de auto's een bijna onaccepta bele geluidsoverlast. Dat stelt bewoner P Rietbergen naar aanleiding van de discus sie over de 'verpaupering* van de Nieuwstraal, die door WD- raadslid P Apers is aangezwen- geld Rietbergen verhuisde drie jaar geleden vanuit Rotterdam naar Koewacht vanwege de landelij ke rust „Doordat onze woonka mer aan de straatkant ligt is van landelijke rust 's avonds niet vaak sprake", aldus Rietbergen. „In een gemeente als Rotterdam zou een dergelijke situatie al veel eerder tot vragen in de ge meenteraad hebben geleid." I>e verhuizing van het gezin Rietbergen vanuit een Rotter damse volksbuurt was met na me ingegeven door de verpau pering van de betreffende wijk. „De verpaupering die de heer Apers beschrijft, valt naar muutslaven van 'boven het wa ter'ontstellend mee", weet Riet bergen „Mijn gezinsleden en ik hebben hier een prettige leef omgeving gevonden Mijn kin deren hebben het hier bijzonder naar hun zin, ineen prettige om geving met veel vriendjes en een goede school Rietbergen kocht drie jaar gele den de voormalige bakkerij op nummer 39 en is het niet eens met de door Apers gegeven kwa lificatie 'verwaarloosd/achter stallig onderhoud' ..De staat waarin het pand zich destijds bevond, is op geen enkele ma nier te vergelijken met de staat waarin ik het tot nu toe heb kun nen brengen Omdat de voorge vel er dest ijds acceptabel uitzag heb ik tot nu toe mijn energie voornamelijk gericht op de ach terzijde en het interieur Inpandig is een modern vertaal bureau met vier computerwerk plekken gerealiseerd Rietber gen heeft Apers inmiddels een rondleiding gegeven Daarmee is de kou uit de lucht, is de in druk van Rietbergen, die hoopt dat andere raadsleden het voor beeld van Apers willen volgen en zijn bedrijfje met een bezoek vereren. Nekklachtcn na aanrijding TERNEl ZEN - Een 50-jarige automobiliste uit VUtsingen heeft gisterochtend nekklach- ten overgehouden aan een aan rijding op de Buitenhaven in Terneuzen. De vrouw reed rond kwart voor tien over de Buitenhaven vanuit de richting van het portaal van Vlaanderen Tben zij remde, kon een 57-jange automobilist uit Breskens. die achter haar reed. met meer op tijd lot stilstand komen Een botsing was het ge- volg Dr rails uit de westelijke tunnelbuis moeten begin volgende week zijn verwijderd. foto Charles Strijd door René Hoonhorst TERNEUZEN - De werktrrintjes in de Westerscheldetunnel zijn bezig met de laatste werkzaamheden IN* treintjes w orden ingezet om de rails van de spoor lijn af te voeren. De rails en de treinen, eerder nodig voor aanvoer van mensen en materialen bij boorwerkzaamheden, moeten weg om de lunnelbou wers de gelegenheid te geven de tunnelwanden af te werken en de rijbanen in de tunnels aan te leggen De helft van de spoorlijn in de westelijke buis. die waar de boor Neeltje Su/anna actief was, is intussen opgeruimd Begin volgende week moet de hele spoorlijn in de westelijke buis zijn ontmanteld, waar na het opruimen van de rails tn de oostelij ke (Sara)buis begint. Een weekje na Basen moeten ulle spoor lijnbenodigdheden uit de Westerschei- detunnel zijn verdwenen De materi alen voor de spoorlijnen gaan op trans port naar Engeland en Rusland waar ze voor nieuwe bouwprojecten worden ge bruikt. Zo gauw de rails zijn verwijderd, kunnen de tunnelbouwers verder met het afwer ken van de wanden met hittcwerende be kleding. Ook moet nog een laag afvalpuin als funderingsmatenoal worden gestort voordat de asfaltlaag voor de rijbanen kan worden aangebracht. Om. als de trei nen weg zijn. mensen cnmaterialen naar hun plek te brengen, worden pendelbusjes en enkele tientallen wendbare wielvoer- tuigjes ingezet, die makkelijk over de fundenngslaag kunnen rijden Overigens ui het wegdek ul zo stevig dat onderaan nemers ook ontheffing (een gele sticker op de wagen) kunnen knjgen om met ei gen voertuigen de tunnelbuizen in te rij den Ook in onze winkelstraten slaat de globalisering toe Nauwelijks nog een shop te vinden met een fatsoenlijke Nederlandse naam. Want hoe heet ook al weer een winkel waar je shampoo en zeep kooptChantaleen slimme meid van negen uit Katten- dijke, zou het zo gauw niet weten. „Een drogisterij dus", hielp moeder tijdens het win kelen in Goes En om haar dochter nog wat meer bij de les te brengen verzon ze een spelletje ter lering en ver maak Ze liet haar naar de namen can de andere u?m kels raden. Hoe, btjvoorbeeld heet een winkel waar je een ring of horloge koopt. Een ju - weiter dus En een winkel met sterke drank heet een slijterij Zo ging het nog even door. Tbt ze langs een zaak liepen waar je brillen kon kopen ..Ja mam", nep dochter ver heugd, „die ueet ik Een kijkshop'"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37