Barga overleeft hel van Istanboel PZC PSV oefent stiekem op vrije trappen Boogerd luitenant van Dekker Jorien van den Herik stapt uit ENV Producten waren voor vrouw Sacchi Kunststukje van Liverpool Gerbrands directeur DSB-schaatsteam 24 Spanjaarden dankzij goal van Luis Enrique langs Galatasaray: 0-1 champions league Eendracht Aalst is failliet Doping bij voetballer Charleroi Meisje gedood door ijshockeypuck Vrijspraak voor Hasselbaink Rus Jagoedin rijdt perfecte kiir Inge de Bruijn genomineerd Sjirov drukt Van Wely dieper in de zorgen woensdag 20 maart 2002 door Peter van Duyl ISTANBOEL - Mei een brede Inch als teken van grote opluch ting verlieten de spelers van Barcelona gisteren de hel van Is tanboel. Voorbereid op het warmst denkbare onthaal en in het achterhoofd rekening hou dend met het ergste, glipten de Catalanen gisteren ten koste van (iaiutasaray naar de laatste acht van de ('hampions Ixtague. Goed was het niet wat Har^-a liet zien. maar de 1-O-zege smaakte er niet minder om. Barcelona begon zijn missie met een behoorlijk gehavende ploeg. Phillip Cocu was ge schorst en sterspeler Rivaldo liep afgelopen weekeinde een blessure op. waardoor hij giste ren verstek moest laten gaan Tot overmaat van ramp werd Frank de Boer in Turkije ziek en moest Bar^a het tegen Ga latasaray ook nog eens zonder zijn meest ervaren speler stel len. En dat terwijl de Turken de ab solute top van Europa dicht ge naderd zijn. Vooral in het eigen Ali Sami Yen-stadion is geen en kele tegenstander zijn leven zeker. Galatasaray was in Istan boel tot gisteren al twintig in ternationale wedstrijden zon der nederlaag De laatste maal dat een Spaanse ploeg er won. was zelfs in 1973 toen Atletico Madrid er op bezoek was. De dreiging van wéér een mis lukt seizoen - Barcelona won zijn laatste prijs in 1999 onder Louis van Gaal - heeft zijn uit werking op de spelopvatting van Barcelona niet gemist. De tijd dat de Catalanen overal in Europa onvervaard ten aanval trokken ligt ver achter ons. Pa trick Kluivert was gisteren de ••nige echte frontsoldaat, hij kreeg af en toe steun van Luis Ennque en Mare Overmars. De laatste kreeg eindelijk weer eens een plekje in de basiself van zijn trainer Carles Rexach. Het was pas de tweede Europese wedstrijd die Overmars dit jaar van meet af aan mocht meema ken. De ronduit behoedzame manier waarop de Catalanen Galatasa - ray tegemoet traden, was ook een gevolg van de situatie m groep B. Van de tien duels die de vier kemphanen (ook nog AS Roma en Liverpool) gisteren uitvochten, eindigden er liefst acht gelijk. Het zorgde ervoor dat alle ploegen op de laatste speeldag nog een reëel uitzicht hadden op het felbegeerde toe gangsbewijs voorde kwartfina le van de Champions League. Flater De spanning gierde gisteren dan ook door de Turkse voetbaltem pel. niet alleen bij de 25000 mensen op de tribune, maar zeker ook bij de 22 hoofdrolspe lers van Galatasaray-Barcclo- na. Met hel label 'mogelijk fa taal' aan elke foutieve pass, werd er nooit goed gevoetbald. In de eerste helft waren er eigen lijk slechts twee hoogtepunten: Groep A Biytin Munchan (Dull FC Nantet (Fral 2-1 10-0) 54 Ahamad» 0 1 58 Jeramies VI. 87 Pi/arro2 1 Scheidt rechter Fi»ker (Deni Gele kearl Ar mand. Toulalan (Nootat) Aantal toe schouwer» 17.500 Boavista IPofl Manchester United (Eng) 0-3 10 14 Blanc 0 1. 29 Solak |a«r 0 2. 51 Beckham 0 3 istrafschopi Scheidsrechter Ptaut/ lOotl Gele kaart Marielinho. Emanuel (Boavista) Aantal toeschouwers 13 000 Manchester U 6 3 3 0 12 (13 3) Bayer n M 6 3 3 0 12 (5 2) Boavista 6 1 2 3 5 (2 81 Nantes 6 0 2 4 2 (4 11) Manchester en Bayern Munchen naar kwartfinales Groep B Galatasaray ITurl FC Barcelo na (Spa) 0-1 (0-0). 58 Luis Enrique 0 1 een vrije trap van de Braziliaan Fabio Rochemback en een grote kans voor Arif Erdem na een flater van Abelardo Omdat de Turken móesten win nen en Barcelona aan een gelijk spel genoeg kon hebben, was het logisch dat Galatasaray na de onderbreking als eerste bereid was meer risico's te nemen Die verandering van koers gaf Bar celona voorin wat meer speel ruimte en daarvan profiteerde het na een klein uur spelen. De Colombiaanse doelman Mond- ragon ging in de fout bij een uit haal van Rochemback, waarna de attente Luis Enrique de bal simpel in het doel kon tikken. Met de uitschakeling op de loer verviel Galatasaray in een cha otisch ogend soort wanhoops- voetbal, dat Barcelona zelden in verlegenheid kon brengen GPD Scheidsrechter Temmink (Nedi Gele keert Niculescu iGelateserey), LuitEnri que. Bonano (Barcelona) Aantal toe »c houwers 22 000 Liverpool (Eng) AS Roma (tta) 2-0(1-01 7 Litmanen 1 0 l»trafw.hop). 64 Heskey 2 0 Scheidsrechter PederwirMNoo) Ge Ie kaart Xav.er (Liverpool). Tommaai, Samuel iAS Roma) Aantal toeachou wora: 42.000 Barcelona 6 2 3 1 9 (7 7) Liverpool 6 14 17 (4 4) Roma 6 14 17 (6 5) Galalaearay 6 0 5 1 6 (561 Barcelona en Liverpool naar kwartinales Programma woensdag Groep C: Sparta Prang Porto. Panathinniko» Real Ma drul Groep 0 Deportivo La Coruna Bayern Leverkuien, Juventus Arsenal. van onze sportredactie LIVERPOOL - Net als Barcelo na plaatste Liverpool zich in de loodzware groep B voor de kwartfinales. I)e Engelsen ver sloegen AS Roma op Anfield Road (2-0) en leverden daarmee een kunststukje af. Liverpool, met de na een ernsti ge ziekte teruggekeerde coach Houllierweerop de bank, kwam al snel op voorsprong. Litma nen, in de basis door het ontbre ken van Owen, was de doelpun tenmaker De voormalige held van Ajax scoorde uit een straf schop. Na ruim een uur besliste Heskey het duel. Roma had dit seizoen interna tionaal eerder slechts van Real Madrid verloren Voor Liver pool. met de Pool Dudek in het doel, was het pas de eerste over winning in de tweede ronde. In groep A waren Manchester United en Bayern München al verzekerd van een plaats in de kwartfinales. De Engelsen, spe lend zonder Van Nistelrooy, verzekerden zich van de eerste plaats. Ze wonnen in Portugal bij Boavistu met 3-0. Beckham (strafschop), Blanc en Solskjaer scoorden Jari Litmanen loopt juichend weg nadat hij Liverpool uit een strafschop op 1 -0 heeft gezet in het duel met AS Roma. foto Paul Barker/AP Bayern München deed het aan merkelijk rustiger aan. DeDuit- se kampioen besliste het duel te gen Nantes, dat zijn honderdste Europese wedstrijd speelde, pas enkele minuten voor het einde. Pizarro, die eerder een straf schop had gemist, maakte de 2- 1 voorde thuisclub. Bayern is in de Champions League, dat het vorig jaar won, al achttien duels zonder nederlaag. ANP AALST - De Belgische voetbalclub Eendracht Aalst vraag I het faillissement aan. Het bestuur heeft dat na een bijzonden j algemene vergadering besloten. Een meerderheid zag 1 toekomst meer weggelegd voor de club. die kampt met «t i schuld van bijna drie miljoen euro Het krijgen van een licen tie voor het volgend seizoen werd gezien als een onbegonner. zaak ,.Het ligt voor de hand dat we deze beslissing nemen" stelde voorzitter Luc Coppens. ,,Op sportief vlak deden wv het verre van schitterend dit seizoen. We staan voorlaatste in de rangschikking. Alleen een mirakel kan ervoor zorgen da; we ons handhaven in de eerste klasse. Dan is er de licentie. Di« kunnen wij realistisch gezien nooit behalen, daarvoor is om dossier te slecht." Of Eendracht Aalst het seizoen afmaakt hangt af van de curatoren. Als de club stopt, verliest Een dracht Aalst volgens een woordvoerder van de Belgische voetbalbond de resterende zeven wedstrijden. De uitslagen die de club eerder dit seizoen boekte, blijven behouden ANP CHARLEROI - Voetballer Tony Herreman van de Belgische club Charleroi is betrapt op doping De Disciplinaire Com missie van de Vlaamse Gemeenschap heeft hem een schorsing van drie maanden opgelegd die met ingang van 8 maart in gaat. Volgens Charleroi zat de verboden stof in neusdruppels die Herreman regelmatig gebruikt. De club gaat niet in be roep omdat de speler wegens een zware knieblessure al tot het einde van het seizoen is uitgeschakeld. Belga COLUMBUS - De 13-jarige Brittanie Cecil is maandag over leden aan de verwondingen opgelopen door een ijshockey puck. Het meisje kreeg de puck zaterdag als toeschouwers vol in het gezicht tijdens het NHL-duel tussen de Columbus Blut I Jackets en Calgary Flames Een slapshot van de Noor Knut- sen vloog over de plexiglas-board en raakte haar vol. RTR LONDEN - Jerrel Hasselbaink is gisteren door de tuchtcom- missie van de Engelse voetbalbond vrijgesproken. Hij was aangeklaagd wegens een vermeende elleboogstoot aan verde» I diger Claus Lundekvam van Southampton in de competitie wedstrijd op Nieuwjaarsdag. De aanvaller van Chelsea ver- j dedigde zich in het bijzijn van clubdirecteur Hutchinson aan de hand van videobeelden voor een panel van drie man. RTR i NAGANO - Olympisch kampioen Aleksei Jagoedin schaatste gisteren in Nagano de historie in. De 22-jarige Rus haalde op het WK kunstrijden voor zijn korte kür zes keer een 6.0. de perfecte score in het kunstrijden. RTR NEW YORK - Inge de Bruijn is gisteren in New York door de Laureus World Sports Academy voorgedragen als 's werelds sportvrouw van het jaar 2002. De olympisch- en wereldkam pioene zwemmen moet het opnemen tegen Jennifer Capriati, Venus Williams (beiden tennis), Stacy Dragila (polsstokhoog springen) en Annika Sorenstam (golf). De winnares wordt op 14 mei in Monte Carlo bekendgemaakt. Rolstoel ten nisster Esther Vergeer is kandidate voor de prijs voor sportpersoon (mannen en vrouwen) voor gehandicapten. De Laureus World f Sports Academy telt 42 leden, allen sportlegenden zoals voor zitter Edwin Moses, Boris Becker, Bobby Charlton en. ANP van onze sportredactie EINDHOVEN - Krik (ierets trekt \andaag opnieuw de lui ken dicht. De laatste training \oor Feyenoord-PSV, vanmid dag in het Philips Stadion, wordt een besloten oefening, waarop de media geweerd wor den. (ierets gaat vooral werk maken van vrije trappen en cor ner*. Dat is ook wel nodig bij PSV Sinds het afscheid van vrije trappenspecialist Luc Nilis mislukken heel veel free kicks Ook de hoekschoppen van PSV zijn veel te ongevaarlijk voor een voetbalteam op het hoogste niveau Gerets: „Er komt gewoonweg niet uit wat ik wil zien Het is niet zo dat we geen spelers heb ben die een vrije trap kunnen nemen Bruggink kan het Hof land heeft een goede trap. Ntki- forov en Vennegoor of Hesselink kunnen het. op hun manier Maar vaak lukt het niet Een bal hard op doel schieten is niet ge noeg Je moet een bepaald ge voel in zo'n vrije trap kunnen leggen." Afspraken Ook bij PSV zijn afspraken ge maakt over de manier waarop een vrije trap genomen mort worden, afhankelijk van de plek waarop de bal ligt „En toch zie ik dat kleine, een voudige afspraken niet nageko men worden Iemand moet voor de uitlopende man van de tegen stander gaan staan, bijvoor beeld Maar dat gebeurt dus niet Dat vind ik onbegrijpelijk Iedereen moet zich dat aantrek ken Dus gaan wc er op oefe nen." Corners Ook veel corners zijn niet goed In de ufgelopen wedstrijden werden de corners in twee fases genomen, waarbij meestal Mark van Bommel de man was die de voorzet gaf, nadat een medespeler de bal vanaf de hoekvlag op zijn schoen had ge deponeerd „Maar hier komt ook niet uit wat ik ervan ver wacht had Jammer, want we hebben best goede koppers voor het doel van de tegenstanders staan." Om nog preciezer fouten te kunnen ontrafelen, gaat PSV waarschijnlijk een video-ana lysesysteem aanschaffen Dit zogenaamde AV System staat inmiddels op proef in het Eind- hovense stadion Het verschaft beelden die aanvullend zijn op televisiebeelden. Uit die infor matie kan de technische staf zich een nog beter beeld vormen van het verloop van de wedstrij den en van de gemaakte fou ten. Apart Wilfred Bouma en Kasper Bo- gelund zijn beschikbaar voorde return in Rotterdam De twee geblesseerden trainden guteren nog apart, maar voegen zich vandaag bij de groep Het is niet de eerste keer dat PSV achter gesloten deuren traint dit sei zoen Voor de thuiswedstrijd te gen Nantes werd ook in het ge heim getraind. Johann Vogel zal er in ieder ge val niet bij zijn in verband met zijn hersenschudding In zijn absentie ligt voor PSV het voornaamste pijnpunt De Zwitser met het grote voetbal - intellect werd vorige week donderdag node gemist in het schaakspel op het midden veld ..Johann kun je altijd ren bal aanspelen. Hij verliest die bijna nooit In de Nederlandse com petitie moet je ver gaan zoeken naar een speler als Vogel En dan heb je nog de a u torna t tsmen tus - son hem en Mark van Bommel Ze zijn ook complementair aan elkaar", aldus trainer Erik Ge- r» ts GPD van onze sportredactie MONTEGBANABO - Erik Dekker door stond gisteren in de Tirreno-Adriatico de laatste vuurproef. Zonder tegenslag wordt hij vandaag zeventien jaar na Joop Zoetemelk de tweede Nederlandse win naar van de hoog aangeschreven Italiaan se rittenkoers. Met dank aan Michael Boogerd. met dank aan de rest van de pl—g. Rabobank vormde gisteren in de lastige zesde etappe (ritwinnaar Pcllizotti) rond Montegranaroeen voorbeeldig pact. „Als we z<> njden horen we bij de besten van de wereld'', concludeerde Michael Boogerd, die Dekker in de moeilijke laatste kilome ters bijstond. Ploegleider Theo de Rooij roemde de volledige ploeg. „Michael komt in actie als het alle hens aan dek is. Maar daarvoor hebben ze allemaal even hard gewerkt." Best lekker Het koningskoppel van Rabobunk vloog elkaar kort na de streep even in de armen Vreugde en opluchting viel te lezen van de vermoeide gezichten Dekker had diep moeten gaan om de aanval van opnieuw Di Luca, een kleine vier kilometer onder de top, te beantwoorden. Het u maar de vraag of hij het zonder Boogerd had gered ..Best lekker als je iemand als Michael als luitenant bij je hebt gaf hij toe Boogerd moest het drie jaar geleden in Panjs-Nice bergop muar alleen zien te rooien ..Deze ploeg klinkt als een klok", vond De Rooij. ..Vergeet niet dat Wauters. Boven en Kroon vrijwel de hele dag op kop hebben gereden. En dat Beat Zberg ook heel lang bij Dekker is gebleven." Ontploft Dekker, Zberg en Boogerd reden op kop van de groep toen de verwachte demarra ge van Di Luca kwam De Italiaan moest 22 seconden goedmaken en koos de aan vul in het wiel van zijn ploeggenoot Spe- ziuletti op een kleine vier kilometer voor de finish. Dekker zag ze gaun en kon in te genstelling tot Bettini en Figueras niet reageren. ..Ik ontplofte, ik was blij dat Mi chael er was Hij hoeft me op sleeptouw genomen." Boogerd imponeerde met een vlammende achtervolging die Dekker weer bij zijn grootste concurrenten bracht De Italiaan Franco Pelhzotti mocht voor de ritzege gaan met m zijn wiel zijn landgenoten No- centim en Bettini. Dekker verloor vijf se conden. maar wist meteen dat de klus ge klaard was. De slotrit in San Benedetto Erik Dekker verloor vijf seconden, maar weet dat de klus geklaard is. foto Sergio Penazzo/AP del Tronto is traditiegetrouw een défilé en het terrein van desprinters Dekker nadert door zijn prestaties in Ita lië zelfs de toppositie op de wereldrang lijst. Een week geleden deed hij het nog af als een leuke bijkomstigheid „Niet iets waar ik op de fiets rekening mee houdt Maar inmiddels begint het idee hem meer en meer te interesseren Hij bespeurde gisteren nerveuze trekjes bij leider Erik /.abel „Zabel houdt zich hier bezig met tussenspnnts voor het pun tenklassement. dat zegt iets." Mocht de Duitser zaterdag Milaan-Sanremo niet winnen, dan beleeft Dekker in zijn loop baan een nieuwe mijlpaal „Dan ben ik de nummer één als ik tenminste goed heb ge rekend." ANP door Cilya van der Kooy ROTTERDAM - Jonen tan den Herik stapt op als commissaris van de Eredivisie NV De voor zitter van Eeyenoord. die in de ENV behalve de Rotterdamse club ook Ajax, PSV en Vitesse vertegenwoordigde, nam zijn besluit naar aanleiding tan ren aantal 'oncollegiale' uitlatin- gen van Ajax-voorzitter Mi chael van Praag in ren sportprogramma van de Am sterdamse zender AT5. Van Praag tt as boos ot er de ma - nier waarop Van den llerik de schwalbe van Ajax-spits Machlas wilde aanpakken na het duel tussen Ajax en Eeye noord. I)e preses van de Rotter damse club vroeg de openbar* aanklager van de KNVB actie te ondernemen. Van Praag zei 'hel absoluut belachelijk te vinden' dat Van den Herik de schwalbe afkeurde en noemde het 'een goedkope manier' om populair te worden bij de supporters. „Als Van Praag deze oncollegia le opmerkingen maakt, is het duidelijk dat ik niet de juiste man ben om de belangen van Ajax nog lunger tr behartigen", zegt Van den Herik in de Feye- noord-krant. „Ik kan mijn tijd dun beter gebruiken. Ik heb de situatie \«H»rgrlcgd aan Harry van Raaij en hij ond het een be grijpelijke beslissing." Van Praag w ilde niet reageren op het ertrek. Het is niet de eerste keer dat Van den Herik zijn functie als commissaris neerlegt. In 1 'Cl'. (III <><lk ..I .1111(1.ll hij vond dat de belangen die hij moest xrrdedigen haaks ston den op die van Feyenoord. Hij keerde op verzoek van Ajax. PSV rn Vitesse terug. ANP van onze sportredactie DEN HAAG - I)SB heeft Tbon Gerbrands aangesteld als direc teur van het professionele schaatsteam. Deoud-vollevbal- bondscoach heeft een contract getekend tot en met de Olympi sche Winterspelen van 2006 in Turijn. „Dit is voor mij de ideale baan. Ik heb er veel zin in." Gerbrands (44) is aangetrokken vanwege zijn organisatorische kwaliteiten Hij volgt per 15 april op het hoofdkantoor in Wognum Hans van Goor op die als gevolg van zijn werkzaam heden als directeur verkoop van Frisia Financiering geen tijd heeft om het schaatsteam inten sief te begeleiden Van 1996 tot 2000 was Ger brands bondscoach van het mannenvolleybalteam dat opde Olympische Spelen in Sydney als vijfde was geëindigd. Daar na keerde hij terug als interim- manager bij Rijkswaterstaat en parttime coach van P7. Dynamo uit Apeldoorn Bij DSB treedt Gerbrands fulltime in dienst, maar blijft hij ook nog twee jaar coach van Dynamo. GPD door Rob Kramp TORKICELLA SICURA - Fabio Sacchi moet zich maandag voor de antidopingcomniissie van het Italiaans olympisch comité (Coni) verantwoorden voor de vondst van verboden prestatie- bevorderende middelen in zijn huis. De wielrenner van Saeco riskeert een schorsing van ten minste zes maanden. Bij huiszoeking werden twee hormoonproducten, gonado troph ine en profasi, gevonden door leden van de antinarcoti cabrigade Volgens Mirko Ce- lestino. een vriend en ploegmaat van Sacchi, waren de middelen op doktersrecept aan zijn vrouw verstrekt. „Fabio en zijn vrouw willen graag een kind. Die hor- moonproducten zijn daarbij een hulpmiddel omdat het er langs natuurlijke weg niet van kwam", verklaarde de renner voor de start van de zesde etap pe in de Tirreno-Adriatico. Go- nadotrophinc verhoogt de vruchtbaarheid, profasi stimu leert de ovulatie Tranen Sacchi verliet maandag de Tir- reno in tranen ..Maar ik zag", aldusCelestmo, ..dat hij vastbe raden was alles uit te leggen met behulp van zijn advocaten Sacchi's advocaat is Norma Gi- mondi, de dochter van de oud- renner Felice Gimondi. „Wij kunnen geen verklaring uitge ven, omdat de politie nog stirds bezig is met het onderzoek", zei ze desgevraagd „Ik kan geen commentaar geven op de uitla tingen van Celestmo. Ik weet al leen dat de twee zeer goede vrienden zijn." Met Sacchi die- j nen ook Endrio Leoni, Daniel? j De Paoli, Ermanno Brignoli I en Saeco-ploegleider Giusep- pe Martinelli zich maandag te melden bij het Coni voor ver hoor Sacchi werd door Saeco met on middellijke ingang voorlopig geschorstHij was een van de zes renners die zondagochtend vroeg door de politie en de Itali- aanse antinarcoticabrigade 1 NAS van hun bed werden ge licht Tegelijkertijd vonden huiszoekingen plaats. Sacchi wordt gedurende het on derzoek geschorst met bevrie zing van loon Alleen als de ren ner volledig wordt vrijgepleit, mag hij bij de ploeg blijven, waarvan onder anderen ritwin naar Di Luca deel uitmaakt Sacchi won dit seizoen de twee de en derde etappe in de Ronde van Murcia. ANP MON n \RI.O l>. Spaan»? grootmeester Alexei Sjiro* heeft na de vierde ronde \an het Amber-schaaktoernooi alleen de leiding. Sjirov versloeg de hopeloos uit vorm zijnde Van Wely met 2-0 i Barejev en Morozevitsj, de be- I langnjkste concurrenten van Sjirov, wonnen hun partijen te gen respectievelijk Piket en Gelfand met 11/2-1/2 en volgen I de koploper op een half punt ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34