Bouw zwembad richt schade aan GroenLinks wil voetsporen achterlaten 13 Drie gewonden bij twee ongevallen Middelburg regelt afhandeling post Vier gedeputeerden keren niet terug Nieuwe bestemming station Arnemuiden stemt tot vreugde Bedrijven melden dat f anden verzakken door verlaging peil grondwater Subsidie voor aanleg riool bij strandtenten zeeuwse almanak Winkelen pzc MIDDEN woensdag 20 maart 2002 door Edith Ramakers VL1SSINGEN - „Vrij vertaald heeft de gemeente Vlissingen mijn klant, een inwoner van Vlissingen. de boodschap mee gegeven: u zoekt het maar uit. Ik vind dat de gemeente buitenge woon weinig behulpzaam is in deze kwestie." Advocaat J. de Meester van het Goese bureau Olie en de Jonge Advocaten komt op voor zijn client J. de Voogd De Voogd heeft een garagebedrijf in Vrij burg. Zijn klacht is dat de be drijfsruimte is verzakt doordat het grondwaterpeil is verlaagd voor de bouw van het stadsge westelijke zwembad. Bij ten Goesenaar (47) bekent serie diefstallen in bejaardenhuizen MIDDELBURG - Een 47-jarige inwoner van Goes heeft elf dief stallen uit bejaarden- en verzor gingstehuizen in Goes en op Walcheren bekend. De buit be droeg meer dan 1000 euro. De diefstallen werden opgelost door een insluiping op 6 februa ri dit jaar, in een woning op de begane grond van een bejaar dencomplex in Middelburg. De man nam toen een portemonnee weg Deze keer werd hij gezien en op basis van een signalement kon de dief uiteindelijk worden aangehouden. De buit bestond over het alge meen uit portemonnees die hij, nadat het geld eruit was -ge haald, weggooide. In totaal gaat het om enkele honderden euro's. Eenmaal was er sprake van diefstal van een bankpas, waar bij een briefje zat met de pinco de. Met deze bankpas heeft de man ruim 1000 euro gepind. Het onderzoek is nog gaande. De verdachte is inmiddels voor geleid aan de rechter-commis- saris en in bewaring gesteld. door Gerrit van Loon DOMBURG - De Stichting Strandexploitatie Walcheren (SSW) heeft gisteren subsidie gehad voor de aansluiting van vier strandpaviljoens en een tiental toiletunits op de riole ring. Het gaat om een bedrag van 96 882 euro. Het bedrag is on derdeel van het Subsidiebesluit Gebiedsgericht Milieubeleid en wordt gefinancieerd door het ministerie van Vrom in Den Haag De Stichting Strandexploitatie Walcheren was al druk bezig met de voorbereidingen van het project Aansluiting strandpa viljoens op riolering Vier strandpaviljoens (Breezand. Aquarius. Neptunis en deZand- put) in het buitengebied van Veere zijn nog niet aangesloten op het riool Een strand met met-aangesloten paviljoens krijgt gocn blauwe vlag De blauwe vlag is een bekend toe ristisch keurmerk, dat elk jaar wordt verleend aan stranden die aan hoge eisen voldoen De SSW zoekt de komende we ken de paviljoens op om te kij ken wat er kan worden gedaan. De stichting benadrukt dat als alle strandpaviljoenen zich aansluiten er sprake is van een meerwaarde voor de stranden. De provincie maakte een selec tie van subsidieaanvragen van de Zeeuwse gemeenten Ze bracht die onder de aandacht van het Rijk. Kruipruimtes Naast de aansluiting op het ri ool krijgt Veere ook geld voor verbetering van de oevers van de Veerse watergang. In bunga lowpark Huis ter Duin in Oost- kapelle wordt bijvoorbeeld het afwateringssysteem verbeterd. De bewoners hebben last van wn te hoog grondwaterpeil. Daardoor lopen de kruipruim tes onder en blijft regenwater staan in de tuinen. Het huishou delijk afvalwater wordt via het riool afgevoerd De SSW moet uiterlijk 31 juni beginnen met het project Voor 1 februari 2003 moet de stichting aangeven wat ze heeft gedaan Daarin staan de uitgevoerde ac tiviteiten op het strand vermeld. De SSW is sinds 1999 verant woordelijk voor schoonmaak en onderhoud van stranden en voor het uitgeven van stand plaatsen voor strandhuisjes en - paviljoens minste vier 1 drijven op het Vlissingse bedrijventerrein Vrijburg zou schade door de bouw zijn opj etreden. Ook zij hebben de ge icente aanspra kelijk gesteld oor de scheuren indebinnenm ren en barsten in de vloer. „Voor De Voogd kan de schade tot enk te tienduizenden guldens oplo en", rekent De Meester voor. De gemeente Vlissingen en Middelburg I >?bben voor de bouw van h t zwembad de Stadsgewestel ke Zwembad Vastgoed BV pgericht Deze opdrachtgever t «stantieert zich door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hij is de eer ste Middelburgse wethouder van GroenLinks en de grote ver rassing van de collegeonder handelingen in Middelburg. Adrie van 't Westeinde (45) maakt vanaf volgende week deel uit van hel dagelijkse ge meentebestuur. Hij wordt gefeliciteerd als hij het café binnenloopt ..Dat ge beurt nogal eens", zegt hij la chend. Mensen hebben de krant gelezen De deelname van GroenLinks aan het college was enerzijds voor hem ook een verrassing. ..Ik heb tot op het laatste moment gedacht dat het CDA voor de VVD zou kiezen Met name Piet Bruinooge wor stelde met een loyaliteitsvraag- stuk. De keuze van het CDA ge tuigt van lef." Aan de andere kant zat het er ook wel in. „GroenLinks heeft de donderdagavond na de ver kiezingen al gezegd dat de partij een collegepartner kon zijn Daar is toen niet afwijzend op gereageerd Voor de verkiezingen is binnen de partij gesproken over de rol van GroenLinks „We hebben ons afgevraagd of we eeuwig van de beschuldigingen Zij wijst alle aansprakelijkheid af en vindt dat er geen oorzakelijk verband is tussen de schade en de bouw van het zwembad. „Diegenen die klagen moeten bewijzen dat wij schuldig zijn. Dat kan door een expert in de arm te nemen die onderzoek verricht Wij doen dat niet Wij gaan niet aan onze eigen veroor deling meewerken", zegt F Kuijper van de gemeente Vlis singen. „Want wij hoeven onze onschuld niet te bewijzen De formele houding van de ge meente stelt niet alleen De een oppositiepartij moesten blijven. We hebben toen gezegd dat we verantwoordelijkheid moesten nemen als we de kans kregen De Middelburgse fractie koos ervoor de grote lijn in de gaten te houden, legt hij uit „We hebben bij een aantal onderwerpen een cruciale ml gespeeld, bijvoor beeld bij de beslissing over het A-theater We zijn ons bewust geworden van onze positie. We hadden ook makkelijk tegen kunnen stemmen, dat was voor mij «-en moment om verant woordelijkheid te nemen Ver antwoordelijkheid voor behoud van het theater." Hij is begin jaren tachtig in Mid delburg politiek actief gewor den. eerst bij Progressief Mid delburg, de voorloper van GroenLinks In die tijd lag de politieke discussie letterlijk op straat. Over onderwerpen als kernenergie en kernwapens had iedereen «-en memng. „Je had toen een brede maatschappelij ke discussie Door die onder werpen voelden mensen zich ook betrokken bij politiek. De discussie over kernenergie wordt nu alleen maar door ju risten gevoerd Dne jaar geleden werd hij raadslid Vorige week nam hij Meester, maar ook advocaat N Koole teleur. Hij verdedigt Dey- nen Kok BV, die eigenaar is van een loods in de buurt van het zwembad. „Deze reactie kan je van de aannemer of van een par ticulier verwachten Maar de gemeente heeft ook een publie ke taak. De bewoners moeten het in hun gemeente naar hun zin hebben Overigens. Vlissin gen heeft veel tijd nodig gehad om te reageren. Onze brief is 23 november verstuurd. Op 5 maart hebben we antwoord ge kregen." De Meester doet de reactie van Adrie van 't Westeindc nog afscheid van de raad, in middels heeft hij zijn baan bij het Goese rvlntegratiebednjf B«-sth-Werk opgezegd Van 't Westeinde was daar directeur Hij heeft expres geen afspraken gemaakt over een terugkeer na het politieke avontuur Kr zijn zoveel onzekerheden in het le ven, je kunt niet alles plannen. Ik maak nu deze stap." Nieuwe koen» Met GruenLinks rn de INdA in het college kiest Middelburg voor een nieuwe koers, vindt Van 't Westeinde „De essentie de gemeente af als de bekende loopgraven techniek' „Ze wacht af en laat de schadelij- dende partij alles zelf oplossen De gemeente heeft inzicht in het volledige bestek en zou die ken nis kunnen delen Wanneer en hoeveel grondwater is er bij voorbeeld uit de bodem ont trokken om het zwembad te bouwen? Ze zou coöperatiever moeten zijn." Geen klasse De advocaten kaarten aan dat de aannemer, Vaessen uit Raamsdonksveer. onderzoek van het vorige college was bou wen, bouwen, bouwen. In het nieuwe programma is voldoen de aandacht voor de sociale component De groene en link se ideeen zijn in het programma terug te lezen „De communica tie met burgers, de wijkaanpak en de aandacht voor sociale mi nima -vinden we in ruime mate terug Verder is er aandacht voor het milieu, stimuleren van opwekking van duurzame ener gie. duurzaam bouwen. „De aandacht voor de fiets was er een beetje tussen uit gevallen. Dat hebben wij er weer inge bracht Van 't Westeinde krijgt Cultuur, Milieu en Onderwijs in zijn por tefeuille De eerste drie maan den ga ik me verdiepen in het dossier A-theater. Dat is een flinke opdracht. Er moet voor tachtig miljoen, en geen cent meer gebouwd worden Ik wil vooral het tempo erin houden. Als dat niet gebeurt. moeten we investeren in de oude schouw burg en daar voel ik eigenlijk niets voor Middelburg moet zich blijven profileren als mo- numentenstad, vindt hij, maar er moet in de stad ook aandacht zijn voor grensverleggend* nieuwe kunst. „Ik ben zelf wel gecharmeerd van dingen op het heeft verricht naar de mogelijke gevolgen van de bouw „Helaas heeft de gemeente niet de klasse om ons ook een exemplaar van dat rapport toe te sturen", merkt De Meester op De Vlissingse ambtenaar Kuij per vindt dat de advocaat dat rapport zelf moet aanvragen bij de aannemer „Wij hebben dat rapport ook met ingezien We zijn er ook nog met nieuwsgierig naar." Vaessen wilde gisteren niet rea geren De aannemer verwijst naar de gemeenten Middelburg en Vlissingen. snijvlak tussen die twee, bij voorbeeld in de architectuur. Je moet in de stad zien dat er door de eeuwen heen geleefd is. Het moet over twee eeuwen niet zo zijn dat er uit deze tijd geen voetsporen nagelaten zijn Vage idcecn De lege plek in het Maisbaaige- bied wordt opgevuld, als het aan de nieuwe wethouder ligt. „Daar moeten we wat meedoen. Ik zou het zelf prachtig vinden als wc het gebouw van Aldo van Eyck daar neer kunnen zetten Of het ook een culturele l>cstem ming krijgt, ligt wat mij betreft open. Dat heeft te maken met de herbestemming van het stad huis. daar zijn nu nog heel vage ideeen over Twee musea in de stad naast het Zeeuws Museum ui te veel van het goede, vindt hij- Hij heeft vertrouwen in een goe de samenwerking met de ande ren. „We moeten elkaar niet zien als mensen met een eigen porte feuille en we moeten niet alle maal proberen te scoren We moet* Ti op een collegiale manier met elkaar samenwerken Ik heb daar zondagavond met Leo Luitwieler over gesproken <>n ik voel die intentie bij Piet Bruin- oogeen Albert de Vries ook door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Mensen die brieven sturen naar de gemeen te Middelburg krijgen tussen tijds bericht als beantwoording langer op zich laat wachten dan zes weken. Dat heeft het college van B en W gisteren besloten, naar aanlei ding van vragen van de SGP- fractie over de trage afhande ling of het niet beunt woorden van brieven. De SGP vrt>eg het college onlangs om opheldenng over het niet U-antwoorden van brieven Bij de fractie waren di verse klachten binnengekomen Uit de beantwoording van het college blijkt dat de laatste twee jaar 92 brieven aan de gemeen teraad zijn binnengekomen Van deze bneven kan in 32 ge vallen niet worden vastgesteld of ze zijn beantwoord. Het colle ge kan niet aangeven hoeveel bneven in de afgelopen twee jaar zijn gestuurd aan net colle ge of aan individuele wethou ders. Het huidige postregistra- door Emito Ca Ion MIDDELBURG - Vier van de zes gedeputeerden keren zeker niel terug in het nieuwe college van Gedeputeerde Staten. De WD'ers J. Ilennekeij en G. \an Zwieten alsmede L. oppoolse (CDA) en I). Bruinooge (PvdA) verlaten volgend jaar maart de provinciale politiek. Alleen T Poppelaars (CDA) en G de Kok (PvdA) zijn beschik baar voor een nieuwe periode. De vertrekkende gedeputeer den bepalen al jarenlang het provinciaal beleid Ilennekeij en Bruinooge zijn al elf jaar lid van het dagelijks provinciebe stuur. Van Zwieten en Coppool- se bezetten al zeven jaar een »S-/etc. Bruinooge liet drie jaar geleden al weten dat dit zijn laatste pe- door Gerrit van Loon ARNEMUIDEN - Het is nog even wachten op de goedkeu ring van hel rrnovatieplan door de Nederlandse Spoorwegen (NS) rn dan hoopt John Selles uil Middelburg met zijn decora- lie- en reclamebedrijf Painl Design het monumentale NS- station in Arnemuiden te be trekken. De onderhoudskosten aan het monumentale pand en de reeks van vernielingen waren redenen voor de gemeente Middelburg om van het gebouw af te willen De NS wil het pand juist behou den John Sell«*s hoopt volgende week de goedkeuring van zijn renovatieplan te krijgen Hij wil begin apnl beginnen met de op slag van steigermateriaal en het inrichten van een werkplaats Na een half jaar zou zijn kan toor naar het wit gekleurde NS- station moeten verhuizen Selles gokt erop dat met de inge bruikneming van het uit 1872 daterende NS-pand de reeks van vernielingen een halt wordt toegeroepen „Als een pand leeg staat, trekt dat vernielingen aan Op oudejaarsdag vurig jaar is geprobeerd het station in brand te steken Door de snelle komst van de brandweer is al leen de gevel zwartgeblakerd en sneuvelden de ruiten In 1984 was er al sprake van ver nieling De NS lapte het gebouw destijds voor tienduizenden guldens op Maar de vernielin gen bleven in meer of mindere mate doorgaan Amemuide- naar Amoud de Hamer hield in de jaren tachtig een handteke- tiesysteem kan die gegevens niet weergeven. Zodra een nieuw stadskantoor in gebruik wordt genomen, krijgt de gemeente een nieuw Documentair Informatie Sys teem. Dan wordt het een stuk eenvoudiger om te achterhalen welke bneven wel of niet beant woord zijn. De gemeente Middelburg heeft geen vaste termijnen waarbin nen een brief moet zijn afgehan deld. Die termijnen zijn wel in firmed urea of in wetten vaslge- egd De gemeente kent een zo geheten rappelsysteem', dat standaard een afdoeningster mijn van zes weken aanhoudt B en W zullen er bij de dienstdi- recteuren op aandringen dat briefschrijvers in het vervolg na zes weken bericht krijgen als de termijn van zes weken niet wordt gehaald Voor de beantwoording van *•- mails zijn richtlijnen opgesteld De elektronische U-richten moeten uitgeprint worden en vervolgens ais normale poet worden behandeld. node als gedeputeerde zou zijn Van Zwieten maakte twee jaar geleden bekend dat hij na de verkiezingen van maart 2003 stopt Coppoolsc keert niet te rug omdat zijn partij vindt dat een christen-democraat maxi maal twee periodes gedeputeer de mag zijn Hennekeij het gisteren weten dat hij na de verkiezingen niet terugkeert in de provinciale po litiek Hij heeft, zo zei hij. nog geen idee w at hij na maart 2003 gaat doen Hij wordt regelmatig genoemd als toekomstig burge meester van Terneuzen of Sluis De Bressiaander ging echter niet inopde vraag of hij belang stelling heeft voor een van die twee functies Van Zwieten en Bruinooge gaan met pensioen Coppoolsc zoekt wat bestuurlij ke functies. pagina 17 analysa mngenactie voor behoud van het pand Dc zeshonderd hand tekeningen leidden tot een ak koord tussen de NS en gemeen te Arnemuiden mocht het oude station voor een symbolisch be drag huren en onderverhuren. De gemeente Middelburg nam het contract over, nadat Arne muiden de zelfstandigheid ver loor Tijdens de jaarwisseling m 1997 onstond door brandstich ting 40 000 gulden schade aan het gebouw De gemeente hoop te toen snel van het contract af te kunnen komen Nu heeft de NS met John Selles een nieuwe huurder gevonden Tevreden De Wijk beheergroep Arnemui den is tevreden De verhuizing van Paint en Design stemt blij L. Theune van de wijkbeheer- groep „Westellen het bijzonder op prijs dal het pand weer in ge bruik wordt genomen. Het his torische besef in Arnemuiden moet blijven. En met de inge bruikneming van het NS-sta- tion is een goede stap gezet f Advertentie) 't slot Hang ft Slttiturrh \pettaaLtuak :ir,t n I roe*tvri|*taal Ook in onze winkelstraten slaat de globalisering toe. Nauwelijks nog ren simp te einden met een fatsoenlijke Nederlandse naam Want boe heet ook al weer een winkel waar je shampoo en zeep koopt* Chantal, een slimme meid van negen uit Katten- dtjke, zou het zo gauu niet u eten „Ken droguterijdus", hielp moeder tijdens het win kelen in Goes Kn om haar dochter nog wat meer bij de les te brengen verzon ze een spelletje ter lenng en ver maak Ze liet haar naar de namen pan de andere win kels raden Hoe. bijvoorbeeld heet een winkel waar je een nng of horloge koopt. Een ju wel ie r dus Kn een winkel met sterke drank heet een slijterij Zo gtng het nog even door. 7br ze langs een zaak hepen waar je brillen kon kopen. „Ja mam", nep dochter ver heugd. ..die weet Ik Een kijkshop!" De brandweer verleende assistentie bij het vervoer van een van de slachtoffers van het ongeval op de A58. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Bij een ongeval op de A58 ter hoogte van de oprit Nieuw - en Sint Joosland zijn gis terochtend rond elf uur twee autornobi- listes gewond geraakt. Zij zijn met on bekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De A58 was drie kwartier tijd afgezet voor het verkeer Auto's werden omge leid via de Oude Rijksweg Een 55-jarige bestuurster uit Arnemui den reed bij café-wegrestaurant De Roode Leeuw de rijksweg op richting Goes. Een paar honderd meter achter haar reed een 25-jange vrouw uit Roo sendaal Volgens de politie Zeeland voegde de Arnemuidse langzaam in De automobiliste uit Roosendaal schatte de snelheid van de voor haar rijdende auto niet goed in en botste achterop. Door de klap belandde de vrouw uit Ar nemuiden in een droge sloot aan de rechterkant van de rijksweg. De auto mobiliste uit Roosendaal kwam met haar auto tweehonderd meter verder in de middenberm terecht Omstanders wisten de twee slachtof fers uit dc zwaar beschadigde auto's te halen De gealarmeerde stadsgeweste lijke brandweer Vhssingen/Middel- burg verleende assistentie bij het over de sloot tillen van de Amemuidse en bij het schoonmaken van het wegdek Rond half elf "s morgens vond ook op de Vlissingsestraat in Koudekerke een aanrijding plaats waarbij een gewonde viel. Daarbij waren drie personenauto^ betrokken. Aanhouding De veroorzaker van het ongeval was een 22-jange automobilist uit Hoorn. Hij reed over de de Vlissingseslraat toen hij door onbekende oor/aak in een bocht op de verkeerde weghelft raakte Zijn auto kwam frontaal in botsing met een personenauto, bestuurd door een 24-jartge man uit Vlissingen. Die raak te in een slip. begon te tollen en kwam in botsing met de auto van een 56-jange man uit de gemeente Veere Door de aanrijding werd de Vlissinger uit zijn auto geslingerd en kwam naast het fietspad terecht. Hij werd met hoofdletsel overgebracht naar het zie kenhuis in Vlissingen De 22-jarige man uit Hoorn ging er in zijn auto van door Hij werd in de Jacoba van Bei eren weg aangehouden De auto die hij bestuurde bleek de nacht daarvoor te zijn gestolen uit een garagebox bij een woning aan de Spoorstraat in 's-Heer Arendskerke Ook bleek de man niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hij is in verzekering gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13