Meer parkeerplekken bewoners Poetsles op basisschool PZC Wijkbeheergroep voelt zich bedreigd PZC Rotterdam analyseert straatroof 17 Vergunninghouders binnenstad Zierikzee vragen gemeente om uitbreiding Toneelavond Brouwershaven MBiHH Pianomarathon in Zierikzee Nekpijn na ongeluk Tholen herhaalt regentonnenactie Radio's uit auto's gestolen Petanque-zege voor Middelburgers Bestuur zwemclub treedt af na geschil over omstreden lid Paasconcert in Haamstede Hobbymarkt voor "I***'a lezers schrijven Paviljoens II Paviljoen III agenda dinsdag 19 maart 2002 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het aantal par keerplaatsen voor vergunning houders moet uitgebreid «orden en de vergunningen moeten 24 uur per dag geldig zijn. Dat waren de twee belang rijkste wensen die gisteravond naar voren kwamen tijdens een informatieavond over het plan voor invoering van helangheb- bendenparkeren in de binnen stad van Zierikzee. Parkeerruimte in de Zierikzeese binnenstad is schaars. Daarom wil de gemeente Schouwen- Duiveland betaald parkeren combineren met parkeren voor vergunninghouders. Bezoekers van de monumentenstad kun nen hun auto gratis parkeren op grote parkeerterreinen aan de rand van de stad. Wie de auto toch persé dichterbij de winkels wil parkeren, bijvoorbeeld op het Havenplein in hartje Zierik zee, moet daarvoor betalen. In de meeste andere straten van het centrum mogen alleen ver gunninghouders - inwoners van de binnenstad - hun auto neer zetten. Volgens een aantal bezoekers van de informatieavond lost de gemeente daar geen problemen mee op, maar verschuift ze slechts. De meerderheid van de bezoekers drong aan op meer ruimte voor vergunningparke- ren. Met name in het Ha venkwartier, voorspelde een van de insprekers, komt de ge- BROUWERSHAVEN - De Alge mene Sportvereniging Brou wershaven houdt zaterdag 23 maart de jaarlijkse toneelavond in het Tonnenmagazijn. Eigen leden van deze sport-omniver- eniging voeren het blijspel Boe melende bedriegers van Gerard van Dijk op onder regie van Ph- lip van Ast. Tijdens de pauze van de toneel opvoering wordt een grote ver loting gehouden. Na afloop is bal. De toneelavond begint om 20.00 uur. meente behoorlijk wat parkeer ruimte te kort Hetzelfde geldt voor de omge ving van Meelstraat, Minder broederstraat en Zevengetij- straat. De gemeente Schouwen- Duiveland wil betaald parkeren invoeren voor de parkeerplein- tjes aan het Hofferplein en de Zevengetijstraat. Een slecht idee volgens verschillende in sprekers Genoemde parkeer- pleintjes worden, zo werd be toogd. voor 80 procent of meer gebruikt door omwonenden. ,.En waar moeten die dan straks naar toe", vroeg een ander zich af. Protest Een soortgelijk probleem dreigt voor de omwonenden van de Balie te ontstaan. Nu is een deel van het parkeerterrein daar 'ge reserveerd' voor omwonenden, maar in de plannen van de ge meente wordt voor het complete terrein betaald parkeren inge voerd. Bewoners van het Vrije pleitten voor het reserveren van een aantal plaatsen op toekom stig betaald parkeerterrein Mosselboomgaard voor vergun ninghouders. „Want in het Vrije zelf kan ik absoluut mijn auto niet kwijt." Anderen protesteerden tegen het voornemen van de gemeente om per huishouden slechts één parkeervergunning af te geven. Volgens verschillende inspre kers houdt de gemeente veel te weinig rekening met gezinnen met twee auto's. ,,Ik heb een au to, maar mijn zoon ook. Hoe moet dat straks", vroeg een van hen zich af. Ander punt waar aandacht voor werd gevraagd was de controle Demissionair wethouder ver keer en vervoer van de gemeente Schouwen-Duiveland C. Veer- hoek reageerde op vragen daar over met de opmerking dat de gemeente daar twee full-time controleurs voor inzet. Vanavond mogen de Zierikzeese ondernemers hun zegje doen over de plannen van de gemeen te. Morgenavond komt een tweede groep inwoners van de Zierikzeese binnenstad aan bod. Beide informatieavonden beginnen om 19.30 en worden gehouden in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Met name in het Havenkwartier, zoals hier aan de Lange Groendal, is parkeerruimte schaars. door Ab van der Sluis ARNEMl'IDEN - De leden van de Wijkbeheergroep Arnemui- den voelen zich door dorpsbe woners persoonlijk aangevallen op hun uitlatingen in de PZC en voor de microfoon van Omroep Zeeland over de onrustig verlo pen jaarwisseling in het vissers dorp. Bij een inwoner vloog een stuk stoeptegel naar binnen, die dui zenden guldens schade veroor zaakte. De Wijkbeheergroep heeft het sterke vermoeden, bleek gisteravond tijdens een vergadering van de wijktafel, dat het projectiel bedoeld was voor een wijkbemiddelaar en woordvoerder van de Wijkbe heergroep. De Wijkbeheergroep verklaarde na de jaarwisseling het gedrag van (vooral jonge) inwoners af te keuren, die op de bewuste dag eieren smeten naar passerende automobilisten, vuurwerk gooiden naar wande laars en het NS-station in de fik staken. Voorzitter J. Walhout wees er tijdens de vergadering op dat niet de Wijkbeheergroep contact had gezocht met de Zeeuwse media, maar dat jour nalisten van de PZC en Omroep Zeeland de leden hadden bena derd ,,We hebben daarna breedvoe rig overlegd of we nou wel of niet, en zo ja, op welke wijze wij op verzoeken moesten ingaan", aldus Walhout. „Om de reden dat de realiteit niet uit de weg kan worden ge gaan en getracht moest worden ongenuanceerde beeldvorming te voorkomen is informatie ver strekt Wij hebben daarbij ex pliciet benadrukt dat er niet op persoonlijke titel werd gespro ken. maar dat het standpunt van de Wijkbeheergroep werd verwoord datop zijn beurt, was gebaseerd op het merendeel van de van inwoners ontvangen re acties." De stellingname van de Wijkbe heergroep werd niet door ieder een gedeeld m het vissersdorp. „De eerlijkheid gebiedt ons te zeggen dat we reacties kregen van inwoners die van mening zijn dat het allemaal wel mee valt. We hebben zelfs een reactie per e-mail gekregen van een in- ZIERIKZEE - In het kader van de promotieweek van de Zeeuwse Muziekschool wordt morgen verspreid over vier plaatsen, waaronder Zierikzee. tn de provincie een pianoma rathon gehouden In totaal doen er tweehonderd muzikanten aan mee Het Zierikzeese aandeel in de marathon wordt ver zorgd door een twintigtal leerlingen en docenten In de zaal van de muziekschool aan de Poststrnat speelt ieder vijf minu ten een zelf gekozen stuk. De uitvoering begint om zeven uur fe avonds Een dag later wordt in de Nieuwe Kerk de jaarlijkse leerlin genconcert (aanvang half acht) gegeven Aan boa komen on der meer ensembles van klarinetten, saxofoons, dwarsflui ten, violen en klein koper. Een bijzonder aandeel is er voor de tweedejuarsleerlingen algemene muzikale vorming, die hun project 'Circus Speurneus' opvoeren foto Pieter Honhoff woner die van mening is dat er bij de buzen helemaal niets is gebeurd", aldus Walhout De Wijkbeheergroep nam in de gisteren afgelegde verklaring geen woord terug van eerdere uitlatingen De leden blijven van mening dat het met eieren, blikjes bier en vuurwerk gooien naar automo bilisten of voetgangers niet door de beugel kan ..Wij vragen ons af of diegenen die dit gedrag vergoelijken met de opmerking het is traditie, wel over voldoen - de normbesef beschikken Wij zijn benieuwd of ze bij hun standpunt blijven als ze zelf eie ren op de voorruit van hun auto krijgen en daardoor in een ver- keersgevaarlijkesituatie belan den." GOES - Bij een ongeluk gistermorgen op de kruising A Fok kerstraat met de Deltaweg in Goes is een 33-jarige inzittende uit Zierikzee gewond geraakt. De passagier reed mee met een 57-jarige automobiliste uit Zierikzee Ze kwamen vanuit die richting over de Deltaweg aangereden De bestuurster ver leende geen voorrang aan de 20-jarige Goese bestuurder van een bedrijfswagen die op de kruisende weg reed De passagier klaagde na de aanrijding over pijn in haar nek Zij is per am bulance naar het ziekenhuis overgebracht. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen herhaalt de actie Een ton voor water. Met deze actie heeft de gemeente vo rig jaar ruim 760 euro voor het goede doel verzameld Er zijn toen 147 regentonnen verkocht De actie heeft tot doel men sen zuiniger met water om te laten gaan Het is een initiatief van de Zeeuwse Milieufederatie, het INV Consulentschap Zeeland en COS-Zeeland Er zijn tot 20 april twee soorten regentonnen te bestellen tn het gemeentehuis m Sint-Maar- tensdi jk. Van elke ton gaat vierenhalve euro naardrinkwater- projecten in Bangladesh De tonnen kunnen, tijdens openingstijden, bekeken worden »n de dorpshuizen en ge meenschapscentra in alle Thoolse kernen Ze zijn te bestellen via de website van de gemeente of via het gemeentehuis. GOES - In de Goese Kuyperlaan werd in de nacht van zondag op maandag een personenauto opengebroken De dieven gin gen er vandoor met een autoradio ter waarde van enkele hon derden euro's Ook een bedrijfsauto die geparkeerd stond aan de Thoolse Slabbecoornweg is afgelopen weekend openge broken. Er werd een radio-cassetterecorder ter waarde van enkele honderden euro's weggenomen HEIKANT - Het team A. de Goffau uit Middelburg heeft zondag het indoor-petanque-toemooi van de vereniging Game '78/Petanque uit Clinge gewonnen In de manege in Heikant streden 32 teams van twee personen om de hoogste eer. Elk team speelde na loting vijf wedstrijden De equipe die in de tweestrijd het eerst dertien punten bij elkaar gooide, streek de overwinning op Het team A de Goffau behaalde vijf over winningen met 55 pluspunten De ploeg A Heijninck uit het Belgische Wijnegem plaatste zich als tweede met vier gewon nen partijen en 36 pluspunten De derde plaats was voor de equipe J. Elvé uit Middelburg met eveneens vier winstpartij en en 27 pluspunten. door Jacques Cats VUSSINGEN - Het dagelijks bestuur van de Recreatievereni ging Vlissingen is gisteravond afgetreden na een ernstig me ningsverschil in de algemene le denvergadering over de positie van een zweminstructeur, die zich schuldig had gemaakt aan ontuchtige handelingen met een meisje. Omdat het vergrijp niet tijdens een verenigingsavond had plaatsgevonden en de man zijn straf inmiddels heeft uitgeze ten, wilde het bestuur de man toch toelaten op het ouderen- zwemuur. De instructeur mag niet meer zijn functie uitoefenen Een meerderheid van de leden toonde zich gisteravond tijdens de algemene ledenvergadering fel gekant tegen handhaving van de man als lid en drong aan op een royement. Er werd zelfs geopperd een algeheel toe gangsverbod tot het zwembad te bepleiten Daarop legde het vier personen tellende bestuur REDACTIE NOORD ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax: (0111) 454657 E-mail: red«ee@p2c.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Soogeri (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (01181 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@prc.ni INTERNET www.prc.nl E mail web@prc nl zijn functie neer. „Wij konden ons niet vinden in de opvatting van de meerderheid van de le den", lichtte secretaris O. Jans sen na afloop van de vergade ring toe. „Iemand moet een nieuw leven kunnen opbou wen." Tijdens een in april te be leggen nieuwe ledenvergade ring wordt gepoogd een nieuw dagelijks bestuur op te richten. Janssen: „Lukt dat niet, dan heffen we de vereniging op." De recreatievereniging, die zich richt op zwemmen, snorkelen en duiken, werd in 1985 opgericht en telt momenteel 174 leden. BURGH-HAAMSTEDE - De stichting Woord I)aad en de stichting Ontmoeting houden zaterdagavond 23 maart een paasconcert in de Nederlands Hervormde Kerk in Burgh- Haamstede. Aan dit concert werken mee het Christelijk Gemengd Eilanden koor uit Zierikzee en het kin derkoor Jedaja uit Nieuwer- kerk. Beide koren staan onder leiding van organist Peter Wil deman uit Tholen. Hij begeleidt de samenzangen op het orgel. Het Eilandenkoor wordt tijdens dit concert op het orgel begeleid door Piet Bakker. Voor het kin derkoor is de begeleiding op synthesizer door André Pouwer een primeur. De beide koren treden zowel af zonderlijk als gezamenlijk op. De opbrengst van de collecte komt ten goede aan het project Bouw mee aan internaat vakop leiding op de Filipijnen, van de stichting Woord Daad en aan de stichting Ontmoeting voorde hulp aan dak- en werklozen. Het concert begint om 19.30 uur. BRUINÏSSE - In zorgcentrum In 't Opper m Bruinisse wordt op dinsdagmiddag 26 maart een hobbymiddag gehouden voor bewoners en belangstellenden. De hobbymarkt biedt tal van verkoopstandjes met onder meer zelfgemaakte kaarten, ge borduurde schilderijen, oude ansichtkaarten, poppenhuizen, lieren, poppen, bekers van het koningshuis, vingerhoedjes en natuurproducten De hobby markt is geopend van 10.30 tot 15 30 uur Sti 5 degebteverzorgiigvonwfod Laat uw 2«P* GGD Zuid-Holland begint een campagne om kinderen te leren goed tanden te poetsen. foto Pieter Honhoff door Piet Kleemans De 3 x B-methode, zeven keer per dag eten en drin ken en niet spoelen na het tan denpoetsen. Dat wil de GGD Zuidhollandse Eilanden kin deren in de basisschoolleeftijd graag leren. De leerlingen van CNS De Regenboog in Melis- sant kregen daarom onlangs tandenpoetsles. Het gebit van jonge kinderen is kwetsbaar en daarom is goed poetsen, vindt de GGD, erg be langrijk Eigenlijk dient er minstens één keer per etmaal twee minuten grondig ge poetst worden om tandbederf zo min mogelijk kans te geven Goed poetsen, zo hield tand heelkundig preventief mede werkster van de GGD J. van Renswoude de leerlingen van De Regenboog voor, doe je door een vaste poetsvolgorde aan te houden volgens de 3 x b- methode Goed poetsen begint aan de Binnenkant van de onderkaak bij de achterste kiezen Die plaats is het lastigst te poetsen, dus kun je daar maar beter be ginnen Na de binnenkant dient de Buitenkant van de on derste rij tanden en kiezen on der genomen te worden en daarna pas de Bovenkant. De zelfde volgorde geldt voor de bovenkaak. Goed tandenpoet sen vergt enig geduld De fluo ride in de tandpasta moet de kans knjgen zijn reinigende en beschermende werk te doen en daarom adviseert de GGD om na het poetsen niet te spoelen. Wisselend De staat van kindergebitten is volgens E Hobbel van de GGD Zuidhollandse Eilanden sterk wisselend. „Het is een hele tijd goed gegaan, maar de laatste tijds zien we het aantal gaatjes weer wat toenemen Vooral op middelbare scholen wordt heel wat afgesnoept en dat veroorzaakt in combinatie met slecht poetsen gaatjes Daarom trekken wij zowel de schoolleiding als de ouders bij de voorlichting over beter tan denpoetsen," De GGD adviseert om zeven keer per dag - liefst op vaste tijden- iets te eten en te drin ken. Hobbel: „Wat heel slecht is, is de hele dag door snoepen. Dat geeft elke keer weer een zuuraanval op je tanden en dan heeft het speeksel geen tijd het herstelwerk te doen De GGD-medewerkster legt uit dat tussen die verschillen de 'eetmomenten' minstens anderhalf a twee uur tijd moet zitten. Op veel scholen wordt volgens Hobbel voldoende aandacht besteed aan de ge zondheid van de leerlingen Je ziet bijvoorbeeld dat er af spraken zijn over bijvoorbeeld tract* tics Wat wij doen is niet meer dan het geven van advie zen aan ouders en schoollei ding We kunnen hen natuur lijk niets opleggen." door Marcel Modde De politie Rotterdam-Rijn mond wil de straatroven en woninginbraken aanpak ken door een betere registratie an gegevens. Het lijkt voor de hand liggend dat je binnen één korps de zelf de methode hanteert voor de registratie van criminaliteit. Toch blijkt de praktijk een stuk weerbarstiger Dat komt. meldt de Korpskrant van de politie Rotterdam-Rijnmond, omdat ieder district door de jaren heen een eigen werkwij ze heeft ontplooid. Daardoor konden gegevens niet met el kaar worden vergeleken Het gevolg was dat niet goed kon worden bepaald welke dader of groep prioriteit moet krij gen aldus projectleider A. Scheepbouwer Met die con clusie in het achterhoofd en gedreven door een forse groei van straatroven, werd •■en stappenplan opgesteld. In middels hebben de districten Rotterdam Oost, West en Feij- enoord-Ridderster het nieuwe protocol ingevoerd en wordt tevens gewerkt aan een verge lijkbare opzet voor woningin braken D«f« rubrtak ia ullsluitand baatamd voor raactiaa op in da PZC varacba nan rad actional* barichtan. artikalan of commantaran Da raactiatl|d baloopt uitaHijk 7 dapan Plaatsing van bijdragan batakant nlat dat da radactia da manlnpan an «tallingan van da inrandara ondarschrijft Opan briavan. oproapan. padichtan an anonlama imandlnpan wordan nlat gaplaatat Bijdrapan mopan nlat lanpar xljn dan 250 woordan Da ra dactia bahoudt ilch hal racht voor Imandlnpan ta bakortan Over pa walparda briavan «wordt nlat pacorraapondaard Als reactie op 'strandpaviljoen- houders bouwen te vroeg' in de PZC van 13 maart het volgende Het oude gemeentebestuur be gon de sloop van de boerderij tjes op de plaats waar nu het nieuwe gemeentehuis staat, da gen te vroeg, op een moment waarop de instemming van de gemeenteraad voor de bouw nog moest worden verkregen, ergo een bezwaar tegen de sloop nog sub judice was Door dit en an dere voorbeelden van het aan zijn laars lappen van wat oor baar is heeft de oude gemeente raad op Schouwen-Duiveland een atmosfeer geschapen van 'Waarom wij wel en zij niet', en waardoor het vertrouwen van de burger in de overheid tot een minimum is gedaald Het nieuw aangetreden gemeentebestuur zij gewaarschuwd hier geen voorbeeld aan te nemen Rechtsgelijkheid is een van de pijlers van een rechtstaat. Aldo I)i- Spirt Hogeweg 37 Burgh De strandpaviljoenhouders zijn nog steeds kwaad (PZC, 13-3 We worden er ziek van Ik wil het niet hebben over het strand dat niet schoongemaakt wordt De openbare toiletten die er niet zijn De vuilnisbakken die niet geplaatst worden Duinover- gangen die slecht onderhouden worden. Ik wil het niet hebben over boetes van 45.000 euro op gelegd aan strandpaviljoen de Schaar, terwijl de rechter an ders beslist heeft, ook niet over de 2250 euro boete per dag die andere strandpaviljoenhoudera knjgen opgelegd omdat ze vier dagen eerder starten met op bouwen (InZandvoortzijnzcal klaarWanneer iemand ge vraagd wordt „Wie is hier bur gemeester?", dan zegt men stee vast Veerhoek of Van de Velde- Wllt Deze situatie is al een paar jaar bekend Kijk Djek, wan neer iemand rechtstreeks het ziekenhuis wordt ingeslagen door een portier, dan gel>eurt er niet* Die portier blijft gewoon aan de deur staan Wanneer jij gebeld wordt als hoofd van de politie en men vraagt hiernaar, weet je helemaal van niets en je doet ook niets Maar boetes uit delen aan strandpaviljoenhou ders die vier dagen eerder be ginnen daar ben je als de kippen bijdezelfde dag nog Boste Djek, ga dit eiland besturen zo als hot hoort Toon een body of ga anders solliciteren. Keet Hetjboer J. v Renesseweg 32 Ren esse I STREEKACnyiTEITEN BURGH HAAMSTf DC Owpshuw Da Schuim 14.00 uur B>f**nkom»1 NWH (Advertentie) NIEUWE WOORDENLIJST COMMUNICATIE marketing (de; vgl. -ing) i (1960, Eng., van market (markt)], (econ.) (de leer van) het opstellen van plan nen voor dc vergroting of het behoud van de afzet, syn. marktanalyse a voorbereiding van dc kost die voor de baat uitgaat s continu bijgestuurde inschatting van dc mogelijke klanten of klantengroepen, hun wensen, hun kenmerken en hun overwegingen 4 het nemen van beslissingen ten aanzien van prijs, productie, distri butie en promotie, zie ook: reclame, communicatie. B Molm water 105 4331 SG Mttkiburi Tel 0118 61 50 46 tax 0118 61 65 X E-mail katra£kjonl Internet www kso al een kntefraie aanpak voor een inipirereod bcdrijftrciuUaail miereet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35