Eigenaar Edah-pand wil garanties Een vakman met lef PZC Stokvangen op bazaar VVD Middelburg mag niet meepraten Oostburg wil onderzoek supermarkten in Breskens afwachten Provincie moet reuie agenda FAMILIEBERICHTEN OPENHUIS DAGEN CAPPENDIJK TOYOTA door Pascalle Cappetti BRESKENS - Eigenaar A. Vroon van enkele bedrijfspan den aan de Mcrcuriusstraat in Breskens wil van de gemeente Oostburg de garantie dat er na het vertrek van de Edah een nieuwe supermarkt op deze lo catie mag komen. Geeft zij die nietdan moet huurder Laurus - het concern waartoe Konmar/Kdah behoren - wor den verplicht een andere invul ling voor het pand te zoeken, vindt Vroon. Vroon vraagt het college van burgemeester en wethouders van Oostburg in een brief om opheldering over de toekomsti ge positie van de bedrijfspan den. Vroon maakt zich zorgen over de bestemming van zijn panden, nu Laurus van plan is de Edah elders te vestigen in Breskens en deze nieuwe winkel om te bouwen tot Konmar. De verhuurder ziet het liefst dat de gemeente afziet van deze ver huizing. zodat Laurus aange wezen blijft op de huur van zijn pand en hij geen huurinkomsten hoeft mis te lopen. Maar mocht Oostburg toch willen meewer ken aan de verplaatsing, -en dat is volgens hem waarschijnlij ker- dan wil hij in elk geval een goede regeling die hem de nodi ge huurinkomsten garandeert. De gemeente Oostburg wil hem die garantie nog niet geven. Zij is op dit moment bezig met een zogenaamd Distributie Plano logisch Onderzoek in Breskens dat moet uitwijzen of in Bres kens sprake is van overbewin- keling in de foodsector. Past het totale vloeroppervlakte bij de behoefte van de inwoners van Breskens en de omliggende ker nen, luidt de vraag. Niet verstandig Ambtenaar M. ten Braak zegt dat uit het onderzoek bijvoor beeld naar voren kan komen dat de wens van een derde super markt in Breskens niet reeël is, dat het huidige vloeroppervlak te voldoende is voor Breskens of dat een verhuizing van de Edah misschien helemaal niet zo ver standig is. „Als blijkt dat Breskens genoeg supermarkten telt. dan kunnen We bijvoorbeeld een overeen komst, voor de duur van tien iaar, met Laurus aangaan dat het pand aan de Mcrcurius straat niet opnieuw wordt inge richt als supermarkt, maar wel voor een andere invulling moe ten zorgen. Een dergelijke over eenkomst hebben we ook met de Aldi in Oostburg gesloten." Op deze manier is Vroon de komen de tijd toch verzekerd van huur penningen, stelt hij. Ten Braak verwacht dat Oost burg over een kleine maand de resultaten van het onderzoek binnen heeft. De conclusies van het onderzoek worden met be langstelling tegemoet gezien, omdat de gemeente rond die tijd ook moet beslissen over de tijde lijke huisvesting van de Edah. De gemeente wil in principe me dewerking verlenen aan de ver huizing voor de duur van maxi maal vijf jaar en heeft daarvoor een plek aan de Sportlaan aan gewezen. Dit stuitte echter op veel verzet van omwonenden. Een aantal van hen vreest niet alleen voor een toename van de verkeersdrukte, maar verwacht ook dat de gemeente na vijf jaar nog geen definitief onderkomen voor de supermarkt heeft. Haventerrein Oostburg zelf gaat er nog steeds vanuit dat de supermarkt na de ze periode zijn intrek kan ne men in het balkongebouw, dat in de plannen van stedebouw- kundige Bhalotra is geprojec teerd op het haventerrein. Voor Vroon zijn deze plannen zowel bedreigend als kansheb- bend. In de brief spreekt hij de bezorgdheid uit dat zijn huidige bedrijfsgebouwen weieens aan zienlijk in waarde kunnen da len. als Oostburg haar plannen voor dit balkongebouw doorzet. Tegenover die angst staat zijn bereidheid in die nieuwbouw te investeren. „Een nieuwe inves tering in een bedrijfsgebouw op het balkon van Bhalotra is voor mij zeker een optie", geeft hij het college mee. Wethouder C. Bolijn, Vroon en Laurus waren vrijdag niet voor commentaar bereikbaar. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het CDA en de PvdA in Middelburg praten vandaag met de ChristenUnie en GroenLinks over de vorming van een nieuw college van burge meester en wethouders. Vólgens lijsttrekker R M Hruinooge van het CDA, dat bij de gemeeenteraadsver- kiezingen als grootste partij uit de bus kwam, gaat het om verkennende gesprekken. De VVD, die acht jaar een wet houder leverde, mag voorals nog niet meepraten. Kort na de gemeenteraads verkiezingen nam het CDA het initiatief tot een nieuw college van B en W. De partij wil met een zo breed mogelij ke coalitie de komende raadsperiode in. Een dag na de verkiezingen voerden Bruinooge en frac tievoorzitter S. Buisman al gesprekken met alle partijen in Middelburg. Centraal stonden vragen als de samen stelling van het college en de belangrijkste punten per partij. Op elk ingeleverd lijstje ston den CDA en PvdA. Daar naast werd de ChristenUnie bij alle partijen, met uitzon dering van Leefbaar Middel burg, genoemd. GroenLinks kwam een aantal malen voor De WD leek weinig kans te maken op een wethoudersze tel. Volgens Bruinooge is deelna me van de VVD niet uitgeslo ten. Hij vindt het niet meer dan logisch dat de liberalen, gelet op de verkiezingsuit slag, voorlopig niet meedoen aan de verkennende gesprek ken. De WD verloor één raadszetel. maandag 18 maart 2002 Jacco Ricardo presenteerde met veel show zijn nieuwe cd in het Ledeltheater in Oostburg. door Wilma Val OOSTBURG - Vakmanschap en een grote dosis durf was zaterdagavond nodig voor de one-man-show in een bijna uitverkocht l^e- deltheater te Oostburg. Over heide beschik te zunger en entertainer Jacco Ricardo in grote mate. Jacco Ricardo zorgde voor een wervelende show vol dans, zang en humor Hij presen teerde tevens zijn nieuwe cd Laat me dro men Op deze disc staan veertien Nederlandstalige liedjes met teksten over alledaagse dingen met als hoogtepunt een prachtig lied over de streek met de titel Alle maal Zeeuws-Vlaanderen Jacco maakte bij zijn optreden gebruik van videobeelden bij zijn liedjes en werd verder bij verschillende nummers ondersteund door een aantal dansgroepen, waaronder meisjes van de Kunstzinnige Vorming uit Oostburg. .Jacco brengt zijn liedjes op een leuke en speciale manier", vindt Conny Jansen, vrij willigster van het Ledeltheater. „Ik heb me speciaal voor deze avond laten inroosteren. Hij houdt vooral leuk contact met het pu- foto Charles Strijd bliek." Die band met het publiek bouwt Jac co Ricardo op middels zijn veelal humoristi sche conferences, die hij stuk voor stuk zelf schrijft. „Heel moeilijk, thuis beslissen wat wel of niet leuk is. Ik improviseer dan ook nog veel tijdens het optreden", vertelt hij. „Het blijft spannend, afwachten hoe de mensen in de zaal reageren." Jacco Ricardo treedt deze zomer nog op in de Culturele Hoofdstad van Europa van 2002, Brugge Zijn eerste grote optreden in de regio zal zijn op een van de Dolle Woens dagen in Breskens MIDDELBURG - I)e CDA-Sta- tenfractie vraagt het dagelijks provinciebestuur de regie te ne men op het terrein van de zie kenhuiszorg in Zeeland. De fractie stelt dit in schriftelij ke vragen aan Gedeputeerde Staten. GS zou om de tafel moe ten gaan zitten met de zieken huisdirecties en de vraag naar zorg in de provincie duidelijk in beeld moeten brengen. Aanleiding voor de vragen zijn de uitkomsten van het debat dat afgelopen week in de Tweede Kamer werd gevoerd over de spoedeisende en ziekenhuiszorg in de provincie. Minister Borst zegde de Kamer toe dat er een extra ambulancepost komt op Nieuwe plaat Sjores is ed van de week HULST - De nieuwe cd van de Sjores Ambras Band uit Hulst, die zaterdag gepresenteerd wordt in de Leetnaitsjow in Hulst, is deze week cd van de week bij Omroep Zeeland. In het programma Een uurtje Bert besteedt presentator Bert van Leerdam iedere werkdag rond 11.30 uur aandacht aan de nieuwe cd. Zaterdag 23 maart staat de jubilerende dweilband in het programma Zeeuwse streken tussen 9.00 en 10.00 uur centraal Van Leerdam spreekt dan een uur lang met de bandle den en wisselt de interviews af met nummers van de nieuwe cd. Hiermee loopt hij wel vooruit op de Sjores Leetnaitsjow die avond. Het evenement, met pre sentator Arnold Coenen, begint zaterdag 23 maart om 20.00 uur in het Reynaertcollege. Schouwen-Duiveland, het Zie- rikzeese ziekenhuis een deel van zijn taken terugkrijgt en er voorlopig geen onomkeerbare beslissingen worden genomen over fusies van ziekenhuizen. Het CDA vraagt GS om een plan van aanpak te maken voor het Zierikzeese ziekenhuis en wil ook weten wanneer de extra ambulancepost op Schouwen wordt geopend. Ook wil de frac- I tie weten of er schot is in de aan leg van een afrit op de A58 naar het ziekenhuis in Goes. Tienduizend euro voor de Molukken VLISSINGEN - De bene fietavond voor de Moluk ken. die zaterdagavond werd gehouden in Middel burg, heeft tienduizend euro opgebracht. Het geld wordt verdeeld over de vluchtelingen kampen op het eiland Bu- ro en Wai Pai (Ceram)) en j aan een onderwijsproject in Ambon. De benefiet avond werd bezocht door ongeveer vijfhonderd Mo- lukkers. Woordvoerder J. Pentury van de organise rende stichting Zeeland j Steunt Maluku toonde i zich tevreden. „Prima i sfeertje, prima muziek. Het doelsteun aan de Mo lukken, stond voorop. De I mensen kwamen door ook voor." Pentury vertrekt deze week voor een acht daags bezoek naar de Mo lukken. STREEK ACTIVITEITEN axel DwHaIIc 14 00 uur Kaarten on bil jarten; Gregoriuscantrum, 14.00 uur Beweging voor S5 plu&sors. 'I Trefpunt, 13.00 uur Kaarten en biljar ten, Malpertuua, 13 30 uur: KBO biljarten, koer stiel en ge/elllg sernen/gn, clinge Café De Gouden Kroon, 20 00 uur Kaarton, De Troubadour, 20 00 uur: Bt|eenkomct over Sloebermarkt in Clinge. hoek De Lovenhoek, 13 30 uur bi!|ar ten. kaarten en bridge Komnbloemstraat 18. 19 00 21 00 uur Schri|favond Amnoaty International; hulst De Lieve 9 00 uur Mensen dieck. 13 00 uur biljarten. 13 30 en 15 00 uur Yoga, 14 00 uur Jeux de boules. Bibliotheek. 19 00 21 00 uur Schrijf avond Amnesty International; kloosterzande Rozenhof, 13.30 uur Koerabal. Bibliotheek, 18 30 20 00 uur Schrijf avond Amnesty International. koewacht Gym/aal De Eikelnar 19 45 uur Total body workout. De Vlaschaard. 13 00 uur KBO biljarten. 13 30 uur: Koersbal: nieuw namen De Keutor 14 00 uur KBO koersbal, philippine De Schotse Hoek. 13 30 16 00 uur Damos handwerkclub. 15 30 uur Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar. 18.30 19 30 uur Handwerkclub jeugd 7 tot en mat 15 jaar sas van gent St Albert. 14 00 uur Kaarton. De Sjseye. 19.00 uur Computerles voor beginners SLUIS Ro/onoord. 14.00 uur Mode show sluiskil Het Meulongat. 13 30 uur SWOS kaarten, canasta, stoeien, biljar ten. handwerken en jeu de boules. 19 00 uur Yoga; 19 30 on 20 30 uur Callano tics; 19 30 uur Oefenavond mu/iekver omging Sluiskil. st jansteen Café De Kroon 14.00 uur Kaarten De Warande 13 30 uur KBO bingo. terneuzen De Veste 13 30 uur Bie den. jokoren en biljarten. t7w,iantje. 13 00 uur SWOT koersbal en Bowls, 't Schelpenhoekje 19 00 uur Country li ne dance voor beginners. 20 45 uur Country line dance voor gevorderden. Gym/aal Zuidlandschool 18 30 uur Badminton 19 30 uur Volleybal Bachten Dieko, 19 30 uur: Bridge westdorpe Concordia, 19 00 uur Jaarvergadering EHBO. ijzendijke La Grande Place 19 30 uur Discussie bijeenkomst PvdA afdeling West Zeeuws Vlaanderen zaamslag Dorpshuis. 13 00 uur Kaarten on biljarten zuiddorpe t Kaaiko 13 30 uur. Volks dansen: Spelletjes doen op de huzaar in basisschool 't Kompas in Hoek. foto Wim Kooyman door ilortn Hoffman HOEK - Hel was druk in de lo kalen van basisschool 't Kom pas in Hoek. al was het zater dagmiddag. De reden was een groots opgezette bazaar. Het rad van fortuin draaide acht ronden en er werden fraaie prij zen verdeeld. Ook was er een fo- BRESKENS - Stichting Tieners Breskens kan van de gemeente Oosthurg een subsidieverho ging tegemoet zien. In oktober 20(11 heeft de stichting de be schikking gekregen over eigen accomodatie. Daardoor zijn de kosten voor Tieners Breskens de lucht ingeschoten. Bij de subsidieverlening over vorig jaar en dit jaar is hiermee to van het team van leerkrach ten gemaakt en iedereen mocht het gezamenlijke gewicht van het team raden De kinderen amuseerden zich met spelletjes als stokvangen, korfgooien. sjoelen, darten en steltlopen De kleintjes werden geschminkt en konden grabbelen De opbrengst van de bazaar, Meer subsidie voor Stichting Tieners Breskens geen rekening gehouden. Nor maal gezien wordt de hoogte van subsidie eenmaal in de vier jaar vastgesteld. In het geval van Stichting Tieners Breskens is echter sprake van een nieuwe zo n achthonderd euro, wordt gesplitst I)e helft wordt door de school besteed aan nieuwe speelmaterialen op het school plein. de andere vierhonderd euro gaat naar de stichting Arsi Negelle in Ethiopië. Die ge bruikt het geld voor de bouw van een dorpsschool voor twaalfhonderd kinderen. situatie. De totale kosten die sa menhangen met de nieuwe huis vesting bedragen 6.112 euro Deze kosten wil de gemeente vóórhaar rekening nemen Voor de overige kosten moet de stich ting zelf opdraaien. De subsidie over 2001 wordt verhoogd met 1 529 euro naar 1.887 euro en de subsidie over dit jaar met 6 112 euro naar 6.470 euro Diepbedroefd geven wij kennis dat de Heere toch nog onverwachts van ons heeft weggenomen onze geliefde zorgzame moeder en oma LAURINA CORNELIA ECKHARDT sinds 24 mei 1994 weduwe van Pieter |an Verhelst Geboren 3 oktober 1923 Overleden 16 maart 2002 Wij zijn het personeel van zorgcentrum Vremdiekedankbaar voor de liefdevolle verzorging. Hock: J. G. Verhelst M. Verhelst-dc Pooler l.aura, Marita, Kees, Peter Westdorpe: P. R. Verhelst C. A. L. van Voorcn Ruben, Nina Hoek, 16 maart 2002. Correspondentieadres: Crocusstraat 22. 4542 BX Hoek De rouwdienst zal gehouden worden op D.V. woensdag 20 maart om 13.00 uur in de zaal van Zorgcentrum "Vremdieke". Irisstraat 30, te Hoek door Ds. C. Harinck. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de Algemene begraafplaats te Hoek. Na de begrafenis is er gelegenheid om de familie te condoleren in de zaal van "Vremdieke". Zij die door omstandigheden geen rouwcirculaire hebben ontvangen, worden verzocht om deze adver tentie als zodanig te beschouwen. Geen bloemen. Begrafenisverzorging Tollenaar Terneuzen. Bedroefd, maar dankbaar dat aan haar lijden nu een einde is gekomen, delen wij u mede dat, na een langdurige ziekte die zij op een bewonderenswaar dige wijze heeft gedragen, van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma ARNOLDINA PIETERNELLA MAAS-VAN AMEYDEN weduwe van Jan Marinus Maas in de leeftijd van 87 jaar. Serooskerkc (W): Henk en Marja Jerina en Arcon Marijn V Marieke en Richard Gorinchem: ieannettc en Henk Evert en Angelique loost Ma rit Goes, 16 maart 2002. Oostwal 16 Correspondentieadres: Oostkapelseweg 32, 4353 EI Serooskerke (W) Onze moeder en oma is opgebaard in de rouw kamer van Zorgcentrum "Gasthuis". Kievitlaan 64 te Goes. Alwaar gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 21 maart van 12.30 tot 13.00 uur. Aansluitend zal om 14.00 uur de crematieplechtig heid plaatshebben in het crematorium Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in voornoemde Zorgcentrum. Mochten wij zijn vergeten u een rouwbrief te zenden, gelieve u deze advertentie als zodanig te beschouwen. - want de mens gaat naar zijn eeuwig huis - Prediker 12-5 Met gevoelens van gemis, inaar ook met gevoelens van dankbaarheid voor wat hij als zwager en oom binnen onze familie betekend heeft, delen wij u me de dat is overleden MARINUS KOOLE weduwnaar van Neeltje Pietcrse Krabbcndijke: E. de Buck-Pietcrse Neven en nichten Krabbcndijke. 15 maart 2002. HERMAN JANSEN maakt DEUREN in alle maten en modellen in diverse hardhoutsoorten. Deltastraat 22, Nieuwerkerk. - Zld Tel. 0111 - 641465 donderdag 21- j vrijdag 22 en J zaterdag 23 maart TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 58, 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 j __k I Vlietstraat 15. Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" LET OP DIT KEURMERK ALS U AAN EEN GOED DOEL WILT GEVEN Want aHeen fondsenwervende organisaties die op verantwoordt wijze geld inzamelen en besteden krijgen het CBF-Keur.Voor wagen over het CBF-Keur. Centraal Bureau Fondsenwerving. Tel. 0900-2025592 (75ct./min.) of Internet: wwwxbf-keur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34