Kloetinge zakt door zijn hoeven De Ronde van de chaos PZC d© verlengen. Bentschap Knook overweegt te stoppen Vastgeketend 22 Bevelandse ploeg kan titel vergeten na 4-3-nederlaag tegen Barendrecht Krappen derde in Open Duitse winnaars verliezers Schwalbe de terugblik Huurauto Biertje Bel Pingelen op de motorfiets maandag 18 maart 2002 door Jan Dagevos KLOETINGE - De titelrace, die na de winterstop met veel bra voure was ingezet, werd voor Kloetinge de afgelopen weken een ware worsteling. De Beve landse formatie moest in de voorbije drie duels verschrikke lijk op de tenen lopen om de as piraties waar te blijven maken. Zaterdag kon de ploeg van trai ner Diederik Ilienscb de schijn echter niet langer ophouden. Kloetinge ging in de thuiswed strijd tegen Barendrecht door zijn hoeven: 3-4. Gewogen en te licht bevonden. Na Hoek is ook Kloetinge ont maskerd als titelkandidaat inde hoofdklasse B. Een zwakke reeks van vier duels, waarin tien punten werden verspeeld, kost de equipe van trainer Diederik Hiensch de kop. De achterstand met koploper Huizen is inmiddels opgelopen tot negen punten, waarbij moet worden aangetekend dat Kloe tinge een duel minder heeft ge speeld. „We blijven natuurlijk strijdbaar"zei de zwaar teleur gestelde Kloetinge-trainer Die derik Hiensch, „maar we heb ben nu niks meer in eigen hand. Het is wachten op een dip van Huizen. Misschien dat wij ze volgende week een dreun kun nen verkopen." Laatste stapje Het lijkt hopen tegen beter we ten in. Wie Kloetinge de afgelo pen week aan het werk zag, weet dat de ploeg nog niet rijp is voor de absolute top Het is het ver haal van het bekende laatste stapje, het verhaal van omgaan met druk en het verhaal van een uitgebalanceerde selectie, die bij tegenslagen met vertrouwen kan teruggrijpen op de num mers twaalf tot en met zestien. Dat laatste is bij Kloetinge nog niet het geval. Zodra Kloetinge wordt geconfronteerd met schorsingen en blessureleed, hetgeen de voorbije weken het geval was, moet het terugvallen op spelers als Jan Baaijens, Le on van den Ouden, Jeffrey Frij- ters en Jordy Bakker. Dat zijn stuk voor stuk talentvolle spe lers, die soms hun partijtje aar dig meeblazen, maar te vaak Kloetinge-verdediger Björn Langeveld (links) heeft het aan de stok met Rafaël Andrade van Barendrecht. ook nog uit de toon vallen. En dat kan een kampioenskandi daat niet hebben. Toch valt er ook op de gevestig de orde binnen Kloetinge wel wat aan te merken Wie de cij fers van negentien duels erbij neemt, ziet waar ook dit seizoen de makke weer ligt bij Kloetin ge. De Bevelanders mogen dan al 56 doelpunten hebben ge maakt, het aantal tegentreffers (31) liegt er ook niet om. Wie dat vergelijkt met Huizen (17 tegen treffers) weet genoeg. „We ge ven achterin toch te veel weg", gaf Diederik Hiensch schoor voetend toe. „Dat heeft vooral met ervaring en geduld te ma ken." Met de terugkeer van doelman Jaap Pijnenburg werd het tij even gekeerd, maar de laatste weken kan ook hij niet meer voor de broodnodige rust zor gen. De defensie blijft de achil leshiel van Kloetinge. Hoe zeer bleek tegen Barendrecht nog maar eens. Na een redelijke eer ste helft, waarin Kloetinge een vroeg opgelopen achterstand snel wegwerkte (doelpunt Wilco de Valk), was Kloetinge een pe riode na rust achterin het spoor volledig bijster. Zo werd invaller Pieter Vermaas foto Willem Mieras in de 49e minuut veel te veel ruimte gegund door het centrale duo John Bentschap Knook/B jörn Langeveld. De spits mocht de bal vrij aannemen, nog een keer beroeren en het leder ver volgens prachtig in de boven hoek krullen: 1-2. Bij de 1-3, wederom van Pieter Vermaas, gokte Bentschap Knook op de buitenspel val, maar dat was on gepast in deze situatie. Voor Bentschap Knook werd het daarna nog erger. Vier minuten na de derde goal verloor hij op ongelukkige wijze een duel van Pieter Vermaas. Omdat er op dat moment geen rugdekking meer was, had de invaller vrij baan en kon hij de 1-4 aantekenen. Averechts Kloetinge maakte in die fase ook weer eens de aloude fout om als een kip zonder kop naar vo ren te rennen. Iedereen wilde na het tweede doelpunt van Baren drecht de zaken weer zo snel mogelijk rechtzetten, maar die onstuimigheid werkte ave rechts. Het middenveld vergat zijn verdedigende taak, met als gevolg dat de laatste linie het niet meer aankon. Een beetje meer geduld had erger kunnen voorkomen. Een alles-of-niets-offensief le verde daarna nog 2-4 (Ronald Zuijdwegt) en 3-4 (Leon van den Ouden) op, maar de zesde ne derlaag kon niet meer worden afgewend. „Na de winterstop ging alles vanzelf", stelde John Bentschap Knook, „maar nu is het plotseling weg Tja, en waar dat nu door komt. We zijn na tuurlijk zelf niet in vorm, maar ik moet zeggen dat de tegen standers zich ook wel erg aan passen aan ons. Ze komen niet meer echt naar Kloetinge om te voetballen." Dat is zeker het geval, maar als Kloetinge ooit kampioen wil worden in de hoofdklasse, zal het ook daar mee om moeten le ren gaan. Kloetinge-Barendrecht 3-4 (1-1). 10. Ton Stam 0-1. 20. Wilco de Valk 1-1, 49. Pieter Vermaas 1-2, 60. Pie ter Vermaas 1-3, 64. Pieter Vermaas 1-4, 66. Ronald Zuijdivegt 2-4, 83. Leon van den Ouden 3-4. Gele kaart: Ton Stam, Marcel Brienen (beiden Barendrecht). Scheidsrechter :J. M Bakker ErmeloBijzonderheid: voor de wedstrijd werd één minuut stilte in acht genomen wegens hel overlijden van oud-elftalleider Ad Anthonise. Aantal toeschouwers: 1000. Kloetinge: Jaap PijnenburgEmiel Dorst, John Bentschap Knook, Björn Langeveld (65. Marcel Lou- rens), Arno Melaard; Jan Baaijens (67 Leon van den Ouden), Jeffrey van de Velde, Niels Lodewijk (73 Jo- han de Goederen); Wilco de Valk, Er ik de Groene, Ronald Zuijdwegt. door Jan Dagevos KLOETINGE - John Bentschap Knook overweegt aan het eind van dit voetbalseizoen een punt te zetten achter zijn carrière. De Souburger kan zich niet langer vinden in een de rol van centrale verdediger en wil daarom stop pen. Bentschap Knook is van origine een aanvallende middenvelder, maar in die hoedanigheid ken nen weinigen hem meer. Ooit speelde hij bij Hoek een blauwe maandag achter de spitsen, maar de trainers van de Zeeuw se-Vlaamse hoofdklasser zagen in hem meer een libero en pos teerden hem al vrij snel in de de fensie. Mokkend ging Bent schap Knook akkoord. Toen hij aan het begin van dit seizoen van Hoek naar Kloetin ge verkaste, had hij gedacht zijn oude professie als aanvallende middenvelder weer te kunnen oppakken. Een blessure van Jef frey van de Velde gooide echter roet in het eten. Ook bij Kloetin ge werd Bentschap Knook weer centrale verdediger, die zeer taakbewust diende te spelen. „Toen Jeffrey weer fit raakte, had ik gehoopt dat ik toch weer op het middenveld terecht zou komen, maar die kans heb ik nooit gehad", aldus Bentschap Knook. „Ik heb nooit mogen la ten zien wat ik kan op die plaats en daar baal ik van." Voor wedstrijden kan Bent schap Knook zich nog wel opla den, maar bij de trainingen wordt dat steeds moeilijker. Het plezier ebt weg „Ik heb best be grip voor de situatie van Kloe tinge, maar ze moeten ook mijn standpunt kunnen begrijpen Ik speel nu al zo lang op die plaats, dat wil ik niet meer. Als we er niet uitkomen, stop ik ermee. Ja, helemaal, ik heb geen trek om op een lager niveau te gaan spe len." De Souburger heeft in een on derhoud met trainer Diederik Hiensch zijn bezwaren kenbaar gemaakt. „We gaan er binnen kort nog eens over praten. Ik weet heus wel dat ik geen plaats kan eisen, maar ik wil wel een eerlijke kans. Ja, en als ik het dan niet red op die positie, dan zal ik dat accepteren." Hiensch gaat binnenkort nog eens met Bentschap Knook om de tafel zitten en wil hem voor Kloetinge behouden. Bentschap Knook is niet het enige 'probleemgeval' binnen Kloetinge De hoofd klasser dreigt ook Björn Lange veld te verliezen De verdediger heeft een vorstelijk aanbod van Hoek gekregenMorgen zit Lan geveld nog een keer met Kloe tinge om de tafel. „Hij heeft mij nog niet verteld dat hij bij ons weggaat", stelt Hiensch Kloetinge verliest in elk geval Jeffrey van de Velde die stopt. Daarnaast vertrekt tweede doelman Mark Smeding naar ASWH. Smeding volgt in Rot terdam een opleiding tot poli tieman en ziet het niet meer zitten om voortdurend naar Kloetinge op en neer te reizen. Omdat ook Jaap Pijnenburg er een punt achter zet, is Kloetinge naarstig op zoek naar een doel man. Hiensch: „Het is duidelijk dat er het een en ander veran dert. Even los van alle ontwik kelingen wil ik er sowieso een linksbenige centrumverdediger bij hebben." BOCHUM - Dartster Karin Krappen is bij de Open Duitse kampioenschappen derde ge worden. De 28-jarige Vlissingse verloor in de halve finale met 2- 0 van meervoudig wereldkam pioene Trina Gulliver. Krappen stijgt nu naar een plaats rond de toptien van de wereldranglijst. De 2-0-overwinning kwam tot stand via twee sets die in 2-1 eindigden. Krappen was tevre den over het verloop van het toernooi „Ik heb lekker ge gooid. Gulliver kon zich niks permitteren. Ik zat er heel dichtbij Gulliver verloor later in de finale van Francis Hoense- laar. Jaen-Paul van Acker verloor aan de zijde van Raymond van Barneveld de finale van het koppeltoernooi van de Engelsen Andy Fordham en Wayne Mard- le. De uitslag in sets was 2-0 en ook in de legs hadden de Neder landers weinig in te brengen. In het singletoernooi won de IJ- zendijkenaar nog wel zijn pou le, maar hij werd in de eerste ronde van het hoofdtoernooi meteen uitgeschakeld. WINNAARS Marjorie van de Buut. De Terneuzense wintersportster nam tijdens haar derde en laatste Paralympics afscheid in stijl. De skiloopster sleepte op de slotdag zilver in de wacht op de langste afstand. Met één gouden en drie zilveren plakken was de buit mooier dan ze had durven dromen Silvana Bauer. Eiste voor de tweede keer de titel op bij het NK indoortennis tot 18 jaar en voldeed daarmee aan de verwach tingen De talentvolle Kruiningse is hard op weg de absolute tennistop te bereiken. Korfbalploeg TOP. Heeft van de Zeeuwse topdrie een topvier gemaakt Gijs Holle- stelle, de nieuwe trainer, heeft TOP in zijn debuutjaar voor het eerst in de clubhistorie naar de eerste klasse geloodst. TOP hoort nu ook bij Tjoba, Fortis en Swift, de korf balclubs die op Zeeuwse grond de dienst uitmaken Als koploper is TOP ook nog in de race voor promotie in de veldcompe- tltic VERLIEZERS Kloetinge, Hoek, Kapelle. SSV'65 en Oost- kapelle. De hoogst spelende Zeeuwse ver tegenwoordigers in het zaterdagvoetbal maakten voor het eerst dit seizoen tegelij kertijd een uitglijder Kloetinge en SSV'65 bleven qua score in de buurt van hun tegen stander (3-4 en (2-1), maar de cijfers waar mee Hoek (3-0). Oostkapelle (0-2) en Ka pelle (6-0) klop kregen, liet aan duidelijk heid niets te wensen over. Scheidsrechters op het WK voetbal in Japan en Zuid-Korea krijgen de op dracht streng op te treden tegen se h wal bes. De Fifa heeft schoon genoeg van het toene mend aantal schwalbes in het voetbalspel. De wereldvoetbalbond heeft voor volgen de week een ontmoeting met alle WK-arbi- ters belegd. Dan wordt speciale aandacht gevraagd voor de schwalbe Algemeen-se cretaris Zen-Ruffinen van de Fifa maakte dit bekend na afloop van een vergadering van de Fifa in Tokio. Tijdens de ontmoeting werd eveneens besloten dat elke ploeg op het WK twaalf reservespelers op de bank mag hebben. Vier jaar geleden was dit aan tal op zeven vastgesteld. door Frits Bakker Het mooiste café om een koers te organi seren en een rennersveld om jaloers van te zijn. De Ronde van Oud-Vossemeer, zaterdag voor de 54e keer verreden, is een monument in bet Zeeuwse wielrennen, maar het comité is zo gevleid met die sta tus, dat het op zijn lauweren is gaan rusten. Dat was zuterdag een smetje op een mooie koers. Jan van Haneghem. de consul zelf, moest tijdens de wedstrijd voor de amateurs drif tig heen en weer bellen tussen de jurywa gen en de permanence om te redden wat er te redden viel Het Thoolse organisatieco mité was (op die ene meneer Havermans na) meestal in geen velden of wegen te be kennen om service te verlenen aan de wiel renners, het publiek en de volgers. Deelnemerslijsten? Ze waren nergens te vinden voor wie er één wilde hebben. Het comité in het café wees iedereen door naar de jurywagen en daar wees iedereen naar het café. En wie op zoek was naar een uitslag? Bert van Gils, de speaker die toch veel renners kent, deed er alles aan om het publiek te in formeren, maar omdat hij ook niet alle rug nummers en namen had. kwam er nogal eens een verkeerde naam door. Het toppunt van de chaos was dat de uit slag ook nog verkeerd op de officiële jury- lijst stond gekrabbeld. Martine Bras reed een hele koers mee voorop, werd in het zicht van de finish door Mirjam Melchers gelost, maar eindigde afgetekend als twee de. Ze was in de uitslag op een tiende plaats gezet En de Belgische kampioene veld rijden Anja Nobus, door haar nationale trui toch redelijk herkenbaar, eindigde in het peloton, maar werd als tweede geklas seerd. De Zeeuw Kees de Wijze stond in de sport- klasse als veertiende in de uitslag, maar volgers hadden gezien dat hij al ver voor het einde van de wedstrijd in zijn auto op weg naar huis was. Kan gebeuren, zei de man die erover ging. Jammer van zo'n mooie wedstrijd, maar wie de nationale vrouwentop in huis haalt, zou toch op zijn minst voor een redelijke service moeten zorgen. De fans bij het WK voetbal in Korea mo gen tijdens de wedstrijden misschien toch wel één biertje drinken. Voor de eind ronde in juni zal Korea experimenteren met licht alcoholische dranken in de sport stadions. Dit gebeurt de komende weken bij belangrijke honkbalwedstrijden. Alco hol was daar volgens de wet taboe van onze sportredactie BARCELONA - De protestacties rondom de top van de Europese regeringsleiders in Barcelona beperkten zich niet alleen tot het centrum van de Catalaanse hoofdstad. Ook tijdens de voetbaltopper tussen Bar celona en Real Madrid (1-1) sloegen de an- ti-globaiisten zaterdagavond toe. Al na twee minuten moest het duel worden onderbreken, nadat twee actievoerders zich met handboeien aan bet doel van Bar celona-keeper Bonano hadden vastgeke tend. De met groot materieel uitgerukteor- dedirnst van Camp Nou had bijna zeven minuten nodig om de demonstranten los te maken. Onder een striemend fluitconcert van de 120.000 toeschouwers werden de twee ac tievoerders met harde band w eggevoerd en aan de politie overgedragen. GPD foto Sergio Perez/Reuters Formule-1-coureur Jenson Button rijdt met snelheden tot 370 kilometer per uur over circuits. In een huurautootje rondtuffen werd hem echter verboden. Een Australisch verhuurbedrijf stond het de 22-jarige Brit niet toe om achter het stuur van een strandbuggy te kruipen. Button was volgens de regels te jong. De Renault-coureur verbleef de weken na de openingsrace in Melbourne (3 maart) in Australië. Het verhuurbedrijf wilde voor de beroemde klant geen uitzondering ma ken. „Ik ben maar niet achter het stuur gaan zitten, want ik was niet verzekerd", aldus Button. Hij liet de taak over aan zijn Australische collega Mark Webber (25), met wie hij op vakantie ging. Webber groeide uit tot held van Australië toen hij bij zijn debuut met de Minardi in Melbour ne meteen vijfde werd. Een uur nadat hij de bel had gehoord voor zijn laatste rondje van dit seizoen, sprak Derek Parra alweer over de volgende bel. De Amerikaanse schaatser won zon dag in Heerenveen brons op het WK all round, maar het enige dat hij van zijn ma nager te horen kreeg was of hij de volgende nacht om kwart voor vier op Schiphol kon inchecken voor zijn vlucht naar New York. Daar luidt Parra woensdag namelijk de bel waarmee de beurs wordt geopend. De Amerikaan vloog in de week voor een bespreking van een half uur 'even op-en- neer' naar de Verenigde Staten. Hij moest zo snel mogelijk munt slaan uit zijn olym pisch succes (goud en zilver). In de VS is schaatsen immers lang niet zo belangrijk als in Nederland Na het luiden van de bel in New York heeft Parra allerminst rust. Hij draaft bij allerlei gelegenheden op om zijn gezicht te laten zien. „Een honkbal- wedstrijd, een basketbal wedstrijd van de LA Lakers en de rest ben ik al vergeten." Beeld van motorvoetbal in Vlissingen, door Björn Goorden Motorvoetbal. Wat zeg je? Motor voetbal. Wat'? Motorvoetbal! Of tewel motoball. Maar ook bij die bena ming van de sport gaat er slechts bij wei nig Zeeuwen een belletje rinkelen. Toch vond begin jaren negentig het Europees kampioenschap motoball plaats in Vlis singen. Op het kunststofveld bij het Baskensburgplein greep Rusland de Europese titel door Frankrijk in de fina le met 2-1 te verslaan. Dat het team uit de Sovjet-Unie die zo merdag in 1991 Europa's sterkste bleek, was geen verrassing. Titelverdediger West-Duitsland werd weliswaar ont troond, maar de staatsamateurs ston den vooraf al bekend als de meest bedre ven motoballers ter wereld. En ook in Vlissingen lieten zij hun ongeëvenaarde staaltjes van techniek en kunde weer zien. Zittend op een motor, waarmee zo nu en dan een snelheid van negentig ki lometer per uur werd gehaald, was een balletje dood leggen, een bal op de borst stoppen, kappen en draaien, koppen of een subtiel hakje geen enkel probleem. Pingelen met de bal, een mannetje pas seren idem dito. De combinatie van voetbal en motor sport, gedurende de hoogtijdagen van de succesrijke motorcrossers Davy Strijbos en John van de Berk twee spor ten die veel populariteit genoten, ver overde vele harten. Waaronder dat van Tobias Meijers. een Zeeuw die in het da gelijkse leven de inwoners van de ge meente Vlissingen diende en die in zijn vrije tijd voorzitter van de nationale motorvoetbalbond was. Het binnenha len van de Europese titelstrijd had Vlis singen dan ook voor een groot deel te danken aan zijn wethouder In juli 1991 deed zich overigens niet de eerste kans voor dat de Zeeuwen met de eigenaardige sport konden kennisma ken. Zeven jaar eerder werkten de na tionale ploegen van Nederland. Bulga rije, Engeland en Spanje al hun EK- voorronden in Vlissingen af. In 1987 trok de vriendschappelijke interland tussen de toenmalige vice-wereldkampioen Rusland en Ne derland zo'n 450 toeschouwers. Na het EK'91 werd in Zeeland weinig meer van motorvoetbal vernomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 22