PZC Ruud Zijlmans fietst wanneer het uitkomt Ronny Ligneel maakt favorietenrol waar Jetlag hindert Melchers niet Silvana Bauer prolongeert nationale titel Middelburg wint verrassend derby tegen Vlissingen 19 Brabander (36) in Oud-Vossemeer niet te stuiten Fraaie winst driebanders Jacobs Damster Rentmeester naar NK Tennistitel Quaehaegens/De Wit Vijfde plek zwemploeg De Schelde Rentmeester rijdt sterk in klassieker maandag 18 maart 2002 door Frits Bakker OUD-VOSSEMEER - Mir jam Melchers had twee da gen slecht geslapen en een katerig gevoel. Het uitstapje naar Australië en Nieuw Zeeland, waar ze met de na tionale selectie twee wed strijden voor de wereldbeker reed, zat nog dagenlang in de benen. Ze kwam zaterdag toch naar Oud-Vossemeer en liet het publiek zien waarom ze door de kenners de opvolg ster van Leontien van Moor- sel wordt genoemd. Jetlag of niet. Mirjam Mel chers reed vrijwel de hele wedstrijd op kop met Marti- ne Bras, wachtte de eind sprint niet af en ging er in de laatste kilometer als een pijl vandoor. Achter de twee vluchters sprintte een groep je achtervolger-s. Baukje Doedee verspeelde haar krachten met een paar de marrages op het eind. „Ik moest toch iets proberen, want in de sprint ben i k kans loos." Mirjam Melchers staat voor een belangrijk jaar in haar carrière Ze is overgestapt naar de ploeg van Leontien van Moorsel, na een kort avontuur bij een Italiaanse miljoenenploeg, waar de du re toprensters elkaar het licht in de ogen niet gunden. Melchers reed niettemin een prachtig seizoen en lijkt nu klaar voor het grote werk. Het gedeelde kopmanschap met Leontien van Moorsel vormt geen belemmering in haar ontwikkeling. „Het be langrijkste is de communica tie binnen de ploeg. Daar hebben we sluitende afspra ken over gemaakt. Wie van ons twee in welke wedstrijd als kopman rijdt, daar ko men we wel uit. Ik verwacht er geen problemen over." Mirjam Melchers legt het ac cent vooral op de wereldbe ker en op meerdaagse wedstrijden. Voor de eerste koersen van die cyclus is ze drie weken geleden afgereisd naar Australië, waar ze in de drie dagen durende Snowy Tour indrukwekkende uit slagen liet noteren. „We zijn deze week terugge keerd en hebben een reis van dertig uur achter de rug", vertelde ze zaterdag in Oud- Vossemeer. „Ik vond het een aanslag op de conditie en op training 1 iep het de afgelopen dagen voor geen meter." Het Thoolse criterium be schouwde ze als een veredeld trainingsritje, maar al snel bleek dat Melchers ver boven de rest uitstak. De vlucht met Martine Bras sloopte de rest van het veld. Het peloton werd ver voor het einde van de wedstrijd zelfs op een vol le ronde gezet. Baukje Doedee reed een ster ke koers, die niet in een hoge klassering werd omgezet. „Die sprint hè, dat is altijd mijn zwakke punt", veront schuldigde ze zich na afloop. „Kijk, en als er nou maar eens iemand van onze ploeg mee was geweest. Ik kan zelf geen sprint afmaken, omdat ik te weinig explosief ben, maar als ik hem moet aan trekken, dan rijd ik als een kanon." Topvorm De Zeeuwse, in de nieuwe kleuren van de Neckermann- ploeg, moest haar vijf mede vluchters voor laten gaan en werd achtste. „Het is wel een mooie test geweest", zei ze. „Ik heb nog even tijd om in topvorm te komen. We rijden begin april de eerste klassie ker (de Ronde van Drenthe) en op 17 april de Waalse Pijl." Mirjam Melchers werd met een korte solo winnaar in Oud-Vossemeer, voor de uit gebluste Martine Bras. Ester van der Helm won de sprint van de achtervolgers voor Arenda Grimberg. De wedstrijd in de Sport- klasse A werd na een weinig boeiende koers gewonnen door Axel Hermans, die drie medevluchters in de sprint de baas was. De Brabander Peter Heeren werd tweede, voor Ruud Wenekes en Ton Duyvenbode. Peter Mol ein digde in het sprintende pelo ton op de dertiende plaats. Kuud Zijlmans op weg naar winst in de openingsklassieker te Oud-Vossemeer. In zijn wiel medevluchter en uiteindelijk nummer twee Heerko Gorter. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frits Bakker OUD-VOSSEMEER - De jonge collega, die hem in een lange vlucht had vergezeld, kwam nog even langsgereden toen hij door de plaatselijke rondemiss in de bloemen werd gezet, „Hé ouwe, goed gedaan man." Ruud Zijlmans knikte vriendelijk terug, vertelde geroutineerd het verhaal van de koers en reed het parkoers af met het pretti ge gevoel dat hij in zijn nadagen nog altijd een (amateur)peloton zijn wil kan opleggen. De winnaar van de 54e Ronde van Oud-Vos semeer telt al lang zijn zegeningen niet meer als wielrenner. Twee jaar heeft hij nog te gaan, dan zit Ruud Zijlmans dertig jaar tus sen de wielen als renner. De 36-jarige Bra bander reed op zijn achtste jaar zijn eerste koers, was een zeer talentvolle junior, reed ooit nog samen met Patrick Tolhoek in de sponsorploeg van Jo van Aerle, maar heeft de top niet gehaald. „Daarom is het nu veel leuker dan toen ik jong was", vertelde hij na de gewonnen sprint tegen zijn medevluchter Heerko Gor ter in de Zeeuwse openingskoers. „Wie net begint met fietsen, denkt altijd dat hij prof kan worden. Maar dat is voor weinig jon gens weggelegd. Ik ben er al snel achter ge komen dat ik niet het talent had om prof te worden en dat ik maar beter voor mijn ple zier kon gaan fietsen." En dat doet Zijlmans nu al jaren. Hij fietst zoals het uitkomt, is in zijn vrije tijd ook nog soigneur van een wielerploeg (Van Vliet) en rijdt zelf alleen wedstrijden als het mooi weer is. „Ik was vanmorgen niet eens van plan om naar hier te komen", vertelde hij in Oud-Vossemeer. „Maar toen ik naar buiten keek. zag ik dat er een mooi zonnetje zat. Ik heb de fiets uit de schuur gehaald en ben toch maar gekomen." De moraal was goed en de benen nog beter. Heerko Gorter, die vorig jaar met Jan Mul der het EK voor tandems won, maakte zich na de eerste van de tachtig te rijden kilome ters na een premiesprint al los van het pelo ton. En in een korte achtervolging sloot Ruud Zijlmans bijna onmiddellijk aan. Het was als een speldenprikje bedoeld. „Ik heb net een trainingskamp in Zuid-Afrika achter de rug", vertelde de 26-jarige Wer kendammer Gorter later, „en ik wilde eens kijken of ik hersteld was van de reis." Het tempo van het tweetal lag vanaf de eerste kilometers van de vlucht evenwel zo hoog. dat het hele peloton al na twee ronden op grote achterstand was gereden. Saaie koers De marge schommelde al die tijd zo rond de minuut en elke reactie was gedoemd te mis lukken Het werd daardoor vooral een saaie koers, die alleen in de laatste kilometers nog even opbloeide. Dertien renners gingen in die fase aan de haal, met de Zeeuwen John ny Hoogerland, Eric Vereecken en Francois Franse en een erkende prijsrijder als Wil- fried Bastiaanse. Ze knabbelden iets van de voorsprong af, maar de twee vluchters ble ven buiten schot. RILLAND - BV Jacobs behaalde in de derde divisie van de landelijke competitie driebanden groot een fraaie 6-2-over- winning op Aarts Bouw 2 uit Sprundel Piet Kox opende het feest voor de thuisploeg door in een prima partij Kuystermans te verslaan met 25-18 na 44 beurten. John Simons (0.892) ver morzelde zijn tegenstander Aarts met 25-10 na 28 beurten. Paul Tummers deed het nog beter (0.967) tegen Willemse en maakte de 30 caramboles in 31 beurten. Zijn tegenstander reikte niet verder dan 18 punten. Alleen kopman Mon Vande- wouwer presteerde ondermaats en moest een nederlaag in casseren tegen Van Loon: 16-30 na 45 beurten. HULTEN - Rianka Rentmeester uit 's-Gravenpolder heeft za terdag het Zuid-Nederlands damkampioenschap voor meis jes-aspiranten op haar naam geschreven. Na een remise in de openingsronde tegen Irene Sterrenburg uit Middelburg won ze in haar tweede partij van Leonie de Graag uit Goes. Via een overwinning op de Brabantse Janneke van Dongen stelde de speelster van PWG 's-Gravenpolder haar eerste plaats veilig. Rianka Rentmeester plaatste zich met haar eerste plaats voor de finale van het Nederlands kampioenschap, die in het weekeinde van Hemelvaartsdag op een nader te bepalen loca tie wordt gehouden. Irene Sterrenburg en Leonie de Graag, die respectievelijk tweede en derde werden, plaatsten zich niet voor de NK-f ina- le. Bij de pupillen slaagde de enige Zeeuwse deelneemster, Marjolein de Roo uit Kloetinge, er niet in zich te plaatsen voor de finale. Ze moest vier Brabantse speelsters voor zich dulden en eindigde uiteindelijk als vijfde GOES - De tennissers Mathias Quaehaegens en Tjeerd de Wit veroverden zaterdag het kampioenschap in de C-poule van het Janvier Dancemaster jeugdcircuitOp de laatste speeldag verwezen ze met twee punten verschil Vincent Bol en Jens de Koster naar de tweede plaats, en Erik van den Hof en Tim Vis ser naar de derde plaats In de A-poule was het duo Jaimy Bish en Michiel Ketting al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. De tweede plaats was nog niet vergeven, maar kwam terecht bij Murat Irgoren en Thomas Smits. Met slecht twee punten verschil werden Sander van As en Bas Felius derde. ZAANDAM - De miniorenploeg van De Schelde uit Terneu- zen heeft in Zaandam bij de nationale finale van de Speedo Club Meet een knappe vijfde plaats behaald. Alle zwemmers van De Schelde zwommen een persoonlijk record en Shanvra van Bambost zelfs een nieuw Zeeuws jaargangrecord op de 100 meter wisselslag. Lange tijd stond de ploeg uit Terneuzen op de derde plaats, maar in een spannende en turbulente slo- testafette glipte de podiumplaats alsnog door de vingers. De nationale finale bracht achttien ploegen op de beenmet in to taal vierhonderd zwemmers. Shanvra van Bambost kon in dit sterke veld uitstekend mee en moest op haar persoonlijke nummers slecht één meisje voor zich dulden. Met haar tweede plaatsen op de 100 wissel en de 100 vrij scoorde ze veel punten Op de 100 wisselslag bracht zij het Zeeuwse jaargangrecord van de Vlissingse Th- marah Loppies van 1.17.7 op 1.15,70. Naast de succesvolle Van Bambost kwamen Ashley de Jong en Josje van Houwelin- gen tot goede klasseringen, evenals Robert van de Linden en Daniël Kunne bij de jongens De finale kreeg een onverwachte winnaar in de onbekende ploeg van de Colombiaan uit Voorhout, een dorp tussen Noordwijk en Leiden. door Marco Hamelink DOORN - Silvana Bauer heeft in Doorn met succes haar natio nale indoortitel bij de jeugd ver dedigd. De Kruiningse tennis ster kreeg de titel in de schoot geworpen, doordat Elise Ta- maëla in de tweede set gebles seerd moest opgeven. Alexan der Nonnekes uit Goes strandde bij de jongens in de kwartfinale. De finale van het NK indoorten- nis tot 18 jaar kreeg bij de meis jes de verwachte finale. De als eerste geplaatste Silvana Bauer uit Kruiningen tegen de als tweede geplaatste Elise Tamaë- la uit Culemborg. In deze finale kreeg Bauer voor het eerst dit toernooi enige tegenstand. In de vier voorgaande rondes moest de Kruiningse in totaal slechts twaalf games afstaan. De eerste set in de finale tegen Tamaëla ging gelijk op, maar Bauer brak de opslag van de Culemborgse éénmaal: 7-5. In het begin van de tweede set, bij een stand van 3 -2 i n h et voor deel van Bauer, moest Tamaëla echter opgeven met een rugbles sure. „Natuurlijk is het jammer als je zo moet winnen, maar ik ben er niet minder blij om", con stateerde Silvana Bauer tevre den. „Aanstaande donderdag vertrek ik met Michiel Schapers naar Azië voor een aantal toer nooien en mijn spel van de afge lopen dagen is een bevestiging van mijn vorm. Het lijkt of het allemaal heel eenvoudig ging, maar dat is een vertekend beeld. Het is niet zo dat ik geen tegen stand had, maar ik speelde ge woon erg goed. In de halve fina le speelde ik een erg sterke wedstrijd tegen Karen Rom- bouts. Normaal kan zij het mij behoorlijk lastig maken, maar nu had ik weinig problemen met haar. Ik vertrek dus met een zeer goed gevoel naar Thailand, waar ik mijn eerste wedstrijd moet spelen." Goesenaar Alexander Nonnekes was on danks een vroegtijdige uitscha keling niet ontevreden zijn. „De eerste twee wedstrijden speelde ik ronduit slechtHet was dank zij mijn service, die wel goed liep, dat ik deze partijen win nend kon afsluiten. De kwartfi nale was gek genoeg mijn beste wedstrijd van het toernooi. Ik speelde best lekker en ben on danks mijn verlies niet ontevre den over deze wedstrijd." Voor de zeventienjarige Nonnekes was het zijn laatste optreden bij de jeugd indoorkampioen schappen Hem rest enkel nog het NK in de openlucht, waarna hij de overstap naar de senioren moet maken ,Het is jammer dat het bij mijn laatste optreden binnen niet is gelukt. In april begint het buitenseizoen weer. waar ik met Smash uit Bergen op Zoom in de competitie speel. Ik heb dus nog even om me voor te bereiden op de buitenkampi oenschappen. Hopelijk lukt het dan wel." door Peter Snelders TERNEUZEN - De hockeyers van Olympia verrasten gister middag in de vierde klasse D de nog ongeslagen koploper Rapi- de met verrassende 4-1 -cijfers. In dezelfde klasse haalde Mid delburg met 4-0 uit tegen buur man Vlissingen. Bij de vrouwen boekte Vlissin gen een monsterscore in de der de klasse D. Kind van de reke ning werd Oudenbosch dat met 1-7 het onderspit dolf. Rapide moest in die klasse haar meer dere erkennen in Derby: 4-0. Middelburg-Vlissingen 1-0: In een spannende eerste helft was er nauwelijks sprake van krachtsverschil. Er werd op het scherp van de snede gestreden, maar alles binnen de grenzen van het toelaatbare. Dit in te genstelling tot het eerdere duel tussen beide teams. Dat werd destijds gewonnen door Vlissin gen (3-2) en werd ontsierd door drie rode kaarten. Middelburg nam nu in de eerste helft de leiding via Chris Ruys Een fraaie solo in de cirkel werd even later bekroond met de 2-0 door speler/trainer Bart Wil lemse. Na de pauze bouwde een beter Middelburg deze voor sprong uit naar 4-0 door treffers van Wouter van Hout en Wesley Maljaars. Olympia-Rapide 4-1: Een feller startend Olympia nam al bin nen dertien minuten een voor sprong van 2-0 door doelpunten van de uitblinkers Paul van He- mert en Gijs Schueler. Daarna trok Rapide het initiatief meer naar zich toe en scoorde 2-1 via Koen Totté, op aangeven van Jochem Beaart. Daarna hield Rapide een vrijwel constante druk op het doel van de goed keepende Arjen de Vries, maar kwam voor de pauze niet meer aan scoren toe Na de rust verviel Rapide in on georganiseerd hockey Balver lies van Arnold Totté leidde er toe dat Bardo Pauwels 3-1 kon maken. In do 55e minuut werd de wedstrijd definitief beslist. Gijs Schueler verzilverde een toegekende strafbal: 4-1. De wedstrijd werd nog ontsierd door een handgemeen. Daar voor kregen Rapide-speler Ar nold Tbtté en Olympia-speler Steven Blom rood Oudenbosch-Vlissingen 1-7: Vanaf het begin trok Vlissingen de wedstrijd naar zich toe. Vrij snel werd het 0-1 uit een straf- comer via Fleur Brouwer Ou denbosch stribbelde nog even tegen en kwam op gelijke hoog te, maar nog voorde pauze zorg de Merel de Kam voor 1-2. Na rust walste Vlissingen onder im puls van uitblinkster Ilse Bron kers over Oudenbosch heen. Door doelpunten van Merel de Kam (2x), Ilse Bronkers (2x) en Cathalijne Kouwijzer kwamen de ria nte 7-1 -cijfers op het wed- strijdformulier Derby-Rapide 4-0: Voor rust was Derby duidelijk de betere ploeg, maar Rapide kreeg de eerste mogelijkheid op een tref fer. Niettemin miste de Hulster ploeg de kans. Derby was gena deloos via counters. De formatie liep al voor de pauze uit naar 4- 0. In de tweede hel ft werkten en kele omzettingen bij Rapide po sitief. De bezoeksters gingen steviger de duels aan en via ge degen hockey kregen ze ook en kele kansen Die bleven echter onverzilverd. WOENSDRECHT - Wielrenner Niek Rentmeester is gisteren tweede geworden in de Benego- kla.tsicker Hoogstraten Woensdrecht. De nieuweling van Middelkamp kwam al na vijf kilometer met drie medevluchters op kop te zitten Het peloton slaagde er in de 68 kilometer lange koers niet meer in het viertal te achterha len In de eindsprint kwam de bijna zestienjarige Goesenaar een half wiel tekort voor de overwinning. Niek Rentmeester eindigde door zijn prestatie in Woensdrecht ook in het totaal klassement van de Benego- klassiekers op de tweede plaats. Niek Rentmeesters oudere broer Ruud deed eveneens van zich spreken Hij finishte als derde in de afwachtingskoers in Woens drecht Zijn ploeggenoten bij Middelkamp Arjen Mosselman (Kruiningen). Wouter Lugten- burg (Goedereede) en Emiel Nijsse (Hoedekenskerke) wer den respectievelijk negende, tiende en elfde Theo Rahout beste Zeeuw in Zwinstedenloop door Fred Rabout SLUIS - Ronny Ligneel kwam. zag en overwon in Sluis. De Belg was vooraf huizenhoog favoriet en die rol maakte hij gisteren meer dan waar in de negende editie van de Zwinste denloop. Na 1 uur. 6 minuten en 56 seconden meldde hij zich weer als eerste terug op Grote Markt in Sluis. Voorde tweede keer in zijn car rière schreef Ligneel de halve marathon in en rond Sluis op zijn naam. Twee jaar geleden was hij ook al de sterkste. Wim de Keyser uit Zele kwam giste ren als tweede binnen, terwijl de winnaar van vorig jaar, Di- dier Knokckaert uit Brugge, het podium bij de mannen compleet maakte. Eerste Zeeuw in al dit geweld werd Theo Rabout uit Zuidzande op de veertiende plaats. Zeeuws kampioen Floris-Jan Koole moest zich met de 24e plaats te vreden stellen. Pact De Zwinstedenloop heeft zich een vaste plaats verworven in het Zeeuwse, maar vooral in het Vlaamse land. De organisa toren hebben een pact gesloten met het Belgische Torhout en het Noord-Franse St. Andréen dat mist zijn uitwerking niet. Gisteren stond er naast de tal loze Belgen ook een aantal Fransen aan de start. In totaal werden 518 deelne mers voor de halve marathon op pad gestuurd. Eerst met het traditionele rondje door Sluis en vervolgens het Jaagpad op richting de Syphon. Een kaars rechte stuk van een kilometer of negen waar geen eind aan lijkt te komen. „Lastig", vond ook winnaar De latere winnaar Ronny Ligneel (161) leidt de kopgroep in de Zw instedenloop. Ligneel. „Maarniet door hoog teverschil of de wind. maar door zijn eindeloos lijkende recht stuk." Ligneel is geen kleine jongen. Zijn beste tijd op de marathon - hij liep er al meer dan 25 - is 2 uur en 13 minuten. Voor zijn land België was hij de laatste jaren een vaste waarde op het WK halve marathon. De in middels 36-jarige inwoner van Elene, onder de rook van Zot- tegemzal op het komende WK. dat nota bene in Brussel wordt gehouden, niet van de partij zijn. omdat zijn oudste kind op de dag van de wedstrijd zijn communiefeest heeft „Dat maak je maar één keer in je le ven mee en daar wil ik bij zijn." Gisteren was Ligneel er ook bij. maar dan bij de Zwinste denloop Hij opende sterk in het rondje Sluis, wat een kilo meter had moeten zijn maar duidelijk meer was dan die voorgeschreven duizend meter. Ligneel: „Ik liep die zoge naamde eerste kilometer m 3 foto Charles Strijd minuten en 35 seconden. Toén wist ik dat de verbetering van het parcoursrecord er niet meer in zat en heb ik bewust gas teruggenomen. Al wilde ik Knockaert wel op afstand hou den, want die is aardig snel als het finishdoek in zicht komt." Ligneel duldde wel het gezel schap van zijn landgenoot Wim de Keyser. Pas in de slotkilo- meter liet hij die achter zich. Het was 'België bovenin en om Sluis. De Zeeuwen speelden een rol op de achtergrond. Theo Rabout. die de wedstrijd ter voorbereiding op zijn eerste marathon van Rotterdam liep, meldde zich als eerste Zeeuw- bij de finish op de veertiende plaats. Floris-Jan Koole ging in de be ginfase brutaal met de koplo pers mee, maar moest dat uit eindelijk bekopen In de buurt van Hoeke werd Koole door Theo Rabout bijgebeend en Koole liep uiteindelijk als 24e binnen. Een knappe marathon liep Harold Hiel van RKHAV De atleet uit St. Jansteen kwam als 27e binnen op nog geen dertig seconden van Koole. Vrouwen Bij de vrouwen schreef Berna- dette Jansseune van Daring Leuven de negende editie van de Zwinstedenloop op haar naam. Ze liep van begin tot eind aan de leiding en haalde het met anderhalve minuut voorsprong op haar landgeno te Pascal de Mulder van AC Geraardsbergen Eerste Zeeuwse werd Edith Gerards op de vijfde plaats. Behalve de halve marathon stond ook de 'Tien van Sluis' op de rol. Frederick Colpaert uit het West-Vlaamse Kortomark was hier superieur. Hij had meer dan een minuut voor sprong op Daniël Inghelbrecht uit Torhout. Peter Jansen (Sluiskil) was met de zesde plaats eerste Zeeuws-Vlaming. Christine Delvael uit St. Eloois-Vijve was de snelste vrouw. Karin Bastian (Middel burg) liep naar de tweede plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19