Plan Zuidkust Schouwen wankel II Laat haar niet vallen PZC ij Plan voor Nationaal Landschap te sterk gericht op recreatie FAMILIEBERICHTEN Debruijne 1 4 DEJONGEENUUL 0900 - 821.24.1L_ Giro 222.111 Verwijderen Weldamse Weg strijdpunt s 14 Actie Zip your Lip levert 4200 euro op Van der Hooft i a de Groot-de Kam uitvaartverzorging PIM FORTUYN B.v. vrijdag 15 maart 2002 door Ali Pankow SEROOSKERKE - Het is nog zeer onzeker of het recreatie plan voor de Zuidkust van Schouwen, zoals de Grontmij dat heeft opgesteld, kan worden uitgevoerd. De kosten van de re creatieve inrichting worden be groot op 778.030 euro. De Land inrichtingscommissie (LIC) Schouwen-Oost meot de geld schieters daarvoor nog vinden. „We zullen ons daarvoor in spannen, maar als het niet lukt, moeten we wellicht onze ambi ties bijstellen", zei voorzitter A. de Haan gisterochtend in de vergadering van de LIC Schou wen-Oost. Haar opmerking stuitte op verzet bij wethouder Van Belzen waarnemend raadsvoorzitter SINT-MAARTENSDIJK Raadslid P. van Belzen (Chris tenunie) is gisteravond be noemd tot waarnemend voor zitter van de gemeenteraad. Dat gebeurde in de eerste raads vergadering van de nieuwe Thoolse raad. De benoeming, waarmee de raad unaniem ak koord ging, geldt voor de ko mende raadsperiode. Van Bel zen vervangt burgemeester W. Nuis als voorzitter van de raad als deze afwezig isHij dankt die functie aan het feit dat hij het langstzittende raadslid is. C. Veerhoek en bij de vertegen woordigers van Agrarisch Schouwen-Duiveland (ASD). „Het is zeer de vraag of we on derdelen van dit plan willen te rugnemen. Het recreatief mede gebruik is altijd een belangrijke doelstelling geweest. Als er am bities moeten worden bijge steld, geldt dat voor het hele plan dus ook de natuurontwik keling", aldus R. van der Wek ken (ASD). Natuurvertegen- woordiger G. van Zonneveld toonde zich op zijn beurt weer niet gelukkig met die opmer king. Hoewel de commissieleden het in globale lijnen wel eens zijn over het recreatieplan, bestaan er op onderdelen behoorlijke bezwaren. Eén van de strijd punten is bijvoorbeeld het voor stel om de Weldamse Weg bij Zierikzee te verwijderen. Deze weg wordt veelvuldig gebruikt door mensen die met de auto naar het buitengebied rijden om daar hun hond uit te laten, maar ook door sportduikers om dicht bij de Oosterscheldekust te ko men. Volgens planopsteller L. Jobse van de Grontmij zou het voort bestaan van de Weldamse Weg de ecologische ontwikkeling langs dit deel van de zuidkust vertragen. Hij kreeg daarin bij val van Van Zonneveld. „Gaat u dat dan maar uitleggen aan de 4.500 bewoners in Poortam bacht", reageerde daarop wet houder Veerhoek. Hij vreest behoorlijk extra ver keersdruk in deze woonwijk als de Weldamse Weg inderdaad wordt geamoveerd. Verder voorziet de wethouder proble men op de kruising van de Boots weg met de N59 als juist op die plek een observatiepunt voor het natuurgebied wordt gecreeërd. Bussen P. de Koeijer (ASD) verbaast zich erover dat noch in het re creatieplan voor de Zuidkust noch bij de parkeervoorzienin- doorCorPols Deze week een schoolfoto uit het dijkdorp Scharendijke, die in 1934 werd gemaakt. Op de achterste rij staan van links naar rechts gezien: meester Wander, Chris Vaane, Rinus van Dongen CJzn, Rinus van Donge MznJan van Dongen MznKees de Jonge Phzn, Jacob de Jonge Czn, Rinus van der Linde Bzn, Leendert van der Weele, Johan gen aan de Delingsdijkrekening is gehouden met bussen.,Als dit zoals bedoeld een natuurgebied met internationale allure wordt, zouden er weieens bus sen vanuit het buitenland langs kunnen komen. Misschien wil len de passagiers daar dan ook wel even stoppen. Mogen die bussen dat dan op het fietspad doen?", sneerde De Koeijer. Wat betreft de totale inrichting van de deelgebieden vier tot en Vaane, Jacob Ringelberg Tzn (boven), Hannes de Munnik, Adrie van Dongen CJzn en bo venmeester Spoormaker. De rij daarvoor: Maries Geene, Jan Kloet, Adrie Kloet, Lena Lou- werse, Jaantje Stoel, Corrie van de Panne Idr, Lina bij de Vaate, Willie van Dongen CJdr, Betje met elf van Schouwen-Oost heeft hij moeite met de financië le onderbouwing. Voorzitter De Haan erkende dat eerder binnen de LIC is afgesproken dat de fi nanciering voor de inrichting van deze deelgebieden rond moet zijn, voordat de eerste spa de de grond in gaat. Volgens se cretaris E. van der Meer van de Dienst Landelijk Gebied (DLG) is het echter moeilijk om in dit stadium al volledige financiële van de Panne Adr, Louwtje Vaane, Jozien de Jonge Phdr, Klary Bakós (een Hongaars meisje), Mina van Dongen Adr en juffrouw M. van Steenbrug- gen. Daar weer voor: zittend: Jaap van de Panne Lzn, Rinus Kloet, Adrie van Dongen Mdr, Maartje Stoel, Corrie Smalheer, dekking te kunnen toezeggen. De afzet van grond dat voor na- tuurherwinning wordt afgegra ven, vormt daar een extra moei lijkheid in. „Toch zal het geld voor die afzet wel ooit beschik baar moeten komen ander ligt die berg er voor eeuwig", meent De Koeijer. De inrichtingsplannen voor de Zuidkust van Schouwen wor den nog dit voorjaar nader uit gewerkt door de DLG. Nellie den Boer, Nellie van Don gen Mdr, Ada van Dongen CJdr, Pietje Verton, To Ringelberg en Lena van der Linde. Op de voor ste rij zittend: Leendert de Jon ge Jzn, Nico van der Linde, Cor van Dongen Mzn, Adrie de Jon ge Czn, Leen den Boer Jzn en Ri nus van Dongen Azn. Correspondentie over deze ru briek kan worden gericht aan Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het plan voor inrichting van een Nationaal Landschap in Zeeland legt veel te veel de nadruk op de recrea tie. Het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) stelt als centrale opgave: een zorgvuldige recreatieve ontwikkeling, in samenhang met natuurbescherming. Daar aan wordt in het nieuwe Struc tuurschema Groene Ruimte (SGR2) erg eenzijdig uitleg aan gegeven. Uitgangspunt van LNV voor het Nationaal Landschap is dat het aanbod van recreatieve moge lijkheden wordt vergroot. On der meer door betere toeganke lijkheid van natuurgebieden voor recreanten (door ruimere openstelling), het verbeteren van de mogelijkheden voor de recreatie-toervaart en het ver beteren van de toegankelijkheid van oevers. Het Nationaal Landschap moet breder worden ingevuld, zei di recteur M. Hemminga van Het Zeeuwse Landschap donderdag in een vergadering van de Pro vinciale Commissie voor de Groene Ruimte (PCGR) te Mid delburg. Als de recreatie de bo ventoon voert, hoeven heel Zee land en Goeree-Overflakkee niet aangewezen tot worden tot Nationaal Landschap; dan kan net zo goed volstaan worden met de koppen van de eilanden. Hemminga beklemtoonde dat er duidelijk andere zaken spelen dan alleen een recreatieve ont wikkeling. Volgens hem gaat het met name om een totale kwali teitsverbetering van het lande lijk gebied in Zeeland, waaron der het tot stand brengen van een landschappelijk netwerk, met inbegrip van een 'groen blauwe dooradering'. Dat is een aaneengeschakeld stelsel van groene (land) en blauwe (water) elementen, niet alleen in be staande natuurgebieden, maar ook daarbuiten. J. van der Aa van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie gaf aan dat ook de landbouw er vrij bekaaid van af komt. In de omschrijving voor het Natio naal Landschap ontbreken nota bene de akkerbouw en fruitteelt en worden alleen als kenmer kend Zeeuws de (zoute) gras- I landen genoemd. Hij vond dcjt de economische belangen van de agrariërs voluit erkend die nen te worden. Dat houdt ook in dat de bebouwingskansen voor diverse soorten landbouwbe drijven aanwezig blijven. „Dat is voor ons een voorwaarde om het Nationaal Landschap te omarmen." De recreatiesector daarentegen is het van harte eens met de plannen. R. Bout van het Breed Overleg Deltawateren ziet goe de mogelijkheden voor gebruik van water voor zwemmen en vissen, kanoën, ontdekkings- spelen/spelevaren door kinde ren en wandelen en fietsen langs het water. Hij stelde dat het structuurschema onvoldoende ingaat op aanpak van ontbre kende schakels, kansrijke ver bindingen en oplossing van knelpunten voor de waterrecre atie. T. Peters, consulent van Recron Zeeland, maakte bezwaar tegen teveel beperkingen voor uit breiding van recreatiebedrijven in en rond natuurgebieden. Het 'nee, tenzij' moet veranderen in i 'ja, mits.' Gedeputeerde G. de Kok merkte op dat het Nationaal Landschap ingevuld moet worden zoals dat j met het Waardevol Cultuur landschap Zak van Zuid-Beve- land is gebeurd. Daar zijn door goede samenwerking tussen verschillende belangengroepe ringen nieuwe kansen gescha pen, zonder beperkingen. Hij betoogde dat natuur, recreatie en landbouw in de Zak er alleen maar op vooruit zijn gegaan. Hardrijder raakt rijbewijs kwijt RILLAND - Een 42-jarige man uit Moerstraten heeft gisteroch tend zijn rijbewijs moeten inle veren nadat hij betrapt werd op te hard rijden. De automobilist reed omstreeks negen uur 53 kilometer te harcl op de Oude Rijksweg in Rilland. Na meetcorrectie werd een snel heid van 133 kilometer per uur gemeten. OOSTBURG - De actie Zip your Lip heeft ruim 4200 eu ro opgebracht voor projecten in de Derde Wereld. Bijna 250 leerlingen van het Zwin College in Oostburg, De Rede en het Zeldenrust- Steelantcollege inTerneuzen stopten vrijwillig, maar ge sponsord, een etmaal met eten. Drinken was wel toege staan. De actie werd in Oostburg gistermorgen om half acht afgesloten door de elf deel neemsters. Op het Zelden- rust-Steelantcollege was de groep deelnemers met 180 kinderen veel groter dan in Oostburg. Op De Rede deden bijna vijftig leerlingen mee. Schouwen-Duiveland in oude ansichten In liefdevolle herinnering JAN DE PUTTER 15 maart 1999 - 15 maart 2002 Alles lijkt zo gewoon door te gaan, maar dat is uiterlijke schijn want hem te moeten missen, dat doet nog steeds zo'n pijn. Bets Kinderen en kleinkinderen In liefdevolle herinnering ADDIE VAN DER ENDT-VAN HESE 9-9-1940 f 15-3-1982 V 15-3-2002 Lang geleden was jij bij ons mama en met heel veel liefde en zorg groeiden wij op. Nu zijn we groot, maar we zouden zo graag nog eens even jouw kleine meisjes zijn. Met heel ons hart danken we je voor alles. We houden van je en missen je. Anneke en Sandra Uw Vertrouwen j... Waard Begrafenisonderneming J. de Kok - C. de Kok-van der Hooft - C. W. de Kok Prunusstraal 25.4431 DC 's-Gravenpolder Rouwcentrum: Bosseweide 2 Tel. 0113 31 15 17 Dag en nacht bereikbaar voor heel Zuid- en Noord-Beveland uitvaartverzorging mè dag en nacht bereikbaar 337^ 33?»vg£: gratis informatiepakket gratis informatiepakket 3 XfSz eigen rouuwervoer in binnen- en buitenland uwu\degrootdekam.n/ info@degrootdekam.nl informatiecentrum begrafenissen en crematies Veerseweg 36. 4332 BG Middelburg tel: 0118-612868 UITVAARTZORG M. de Bruijne Op Schouwen-Duiveland dag en nacht bereikbaar voor dienstverlening en persoonlijke zorg rondom de uitvaart. Roggenplaat 17 4301 WZ Zierikzee Telefoon 0111 45 07 17 E-mail info@debniijneuitvaartzorg.nl |k Internet www.debruijneuitvaartzorg.nl P Aangesloten bij de SVU (Stichting Voorzorg Uitvaart) Voor uitvaartverzorging op geheel Schouwen-Duiveland Telefoon 0111-412877 UlTVAARTLEIDERS L m. van der Werf A. Bosland Opgenomen in Arensman Uitvaartverzorging WERU RAMEN EN DEUREN Kreeft 6 A 4401 NZ Yerseke T. 0113-574173 - F. 0113-574217 Showroom open op afspraak en zaterdags 10.00-12.00 u. De puinhopen van 8 jaar paars verkrijgbaar bij: Delta Warenhuis Renesse Land- en tuinbouwmechanisatieliedrijf Zoekt op korte termijn: Parttime administratief medewerker m/v (voor min. 24 uur per week) Jouw taken ziin: Het telefonisch te woord staan van klanten. Debiteuren- en crediteurenadministratie. Verzorgen van offertes en overige correspondentie. Verder alle voorkomende administratieve werkzaamheden. Jouw profielschets is als volgt: Opleidingsniveau MBO. Kennis van Exact geldt als een pré. Bij voorkeur enige jaren ervaring. Zelfstandig kunnen werken. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: P.A. Kindt en ZN. B.V., Rapenburg 118-120, 4581 AG te Vogelwaarde. goa groen 4 dagen werken in de GROENVOORZIENING en BOOMTEELT 1 dag vakopleiding Toch 5 dagen loon (CAO Hoveniers) vele extra's Info: 0164-255605 687487 of 0167-567505 of kijk op: www.aoaQroen.nl Voor 22 jaar en ouder bijzonder programma beloning Rekra Supermarkt Port Greve is een middelgrote supermarkt met een aparte Non-Food Shop (speel goed, kleding, lectuur etc.). Gelegen op Landal Green Bungalowpark Port Greve te Brouwershaven. Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar enthousiaste medewerkers o.a. Caissières Voor de periode van half maart tot half november, op fulltime basis, voor zowel de supermarkt als de non-food shop. Leeftijd vanaf 18 jaar. Vakantiemedewerkers Voor diverse afdelingen, o.a. brood, kassa, schap- verzorging. Gezocht worden (jonge) medewerkers die van aanpakken weten, met een flexibele instel ling, die het leuk vinden om met mensen om te gaan, en die kunnen werken in de weekenden en enkele weken in het zomerseizoen. Heb je interesse in een van bovenstaande functies, bel of schrijf dan naar Rekra supermarkt, Port Gre ve t.a.v. de heer M. Koopen, Heernisweg 14318 TN Brouwershaven. Tel. 0111-695 028 (na 19.00 uur 0111-415 687). In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Het Nationaal Epilepsie Fonds staat voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantie activiteiten, individuele hulp en epilepsieprojecten in ontwikkelingslanden. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsiefonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 50