Versieren met Schierbeek k Niet alleen voor de feestjes PZC Arthur Japin praat graag over de liefde Carry Slee signeert aan één stuk door 12 lezers schrijven Politiek vraagt aandacht voor vluchtelingen kunst cultuur Geld tekort? Geld teveel? Oog om oog Veetransport Uitzetting I Roken Ouderraden V Liefde is het thema van de Boekenweek. Tot en met volgende week zaterdag vertellen Zeeuiose lezers dagelijks in de PZC over hun favoriete liefdesboek of-gedicht. In de derde af levering Frans Meulen- berg uit Zierikzee, essay ist. Frans Meulenberg: „Liefde hoort schoorvoetend, aarzelend en stamelend te beginnen en te eindigen." foto Marijke Folkertsma vrijdag 15 maart 2002 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. door Ab van derSluis VLISSINGEN - De fracties van GroenLinks en RPCU in Vlis- singen hebben gisteravond tij dens de installatie van de nieu we gemeenteraad aandacht gevraagd voor de uithuiszettin gen van asielzoekers. Deze week werden twee gezin nen op straat gezet, omdat zij uitgeprocedeerd zijn. De twee partijen vinden dat de vluchte lingen geholpen moeten wor den. A. Soplantila (GroenLinks) noemde de uithuiszettingen een kwalijke zaak. Hij vroeg burge meester A. van Dok-van Weele of zij er dinsdagavond tijdens een vergadering in het stadhuis al op de hoogte van was dat woensdag een tweede gezin op straat zou worden gezet. Groen Links is van plan om volgende maand een motie in te dienen, die ertoe moet leiden dat het ge meentebestuur verantwoorde lijk wordt voor de opvang van uitgeprocedeerde vluchtelin gen. Eind vorig jaar besloot een raadsmeerderheid zich te scha ren achter het Rijksbeleid. De SP en GroenLinks stemden te gen. Fractievoorzitter J. Koppejan (RPCU) zei verontrust te zijn over de situatie in Vlissingen. „Ik ben daar vandaag van zeer nabij mee geconfronteerd.'' Een van de gezinnen is opgevangen door een evangelische gemeen te. De RPCU steunt het rijksbeleid. De fractie vroeg de burgemees ter om alles in het werk te stellen om meer uithuiszettingen te voorkomen. „Want dit is slecht voor de gemeenschap." Contact Van Dok-van Weele voelde wei nig voor een discussie tijdens de installatie van de nieuwe ge meenteraad. „Het heeft weinig zin om per geval een debat te voeren. We moeten ons aan de wet houden." De burgemeester zei wel contact te hebben met de Immigratie- en Naturalisatie Dienst en de staatssecretaris van Justitie om hen te wijzen op de Vlissingse situatie. „Want dit is niet alleen een probleem voor Vlissingen, maar voor alle ge meenten. Dit werkt, zoals ik al eerder in de pers heb gezegd, in derdaad ontwrichtend." door Ali Pankow ZIERIKZEE - Voor Frans Meu lenberg was literatuur tijdens zijn studiejaren niet alleen om van te genieten, maar ook om doordacht te gebruiken. „Filo soof Jaap van Heerden bekende ooit dat hij stukken wilde schrijven 'waarmee je meisjes vangt'. Dat nam ik mij ter harte. Als jongeman had ik altijd een stapeltje dichtbundels bij de hand om vrouwen te verlei den." Meulenberg heeft veel met boe ken én liefde. Schijnbaar achte loos liet hij destijds in zijn huis tal van verfijnde werkjes rond slingeren. Rainer Maria Rilke (voor dromerige dames), Neeltje Maria Min (voor de meer een voudige van geest), Chris van Geel (voor de pientere tantes).. Hans Faverey (voor de com plexe en wat verknipte types) maar vooral Bert Schierbeek. „Diens bundel De Deur was 'voor algemeen gebruik', maar vooral bij het onvermijdelijke afscheidIn die bundel neemt de dichter afscheid van zijn gestor ven vrouw." Met pretogen door de herinnering citeert Meulen berg spontaan, hetgeen niet zo moeilijk blijkt: 'ik ik zal ik zal je ik zal je nooit ik zal je nooit vergeten ik zal je nooit meer ik zal je ik zal nooit zal ik je meer' Zo kan hij nog even doorgaan. Het imponeerde vrijwel altijd. „Zo hoort liefde ook te beginnen en te eindigen. Schoorvoetend, aarzelend, stamelend. Noem het een soort plankenkoorts. In al zijn stilistische eenvoud vind ik daarom Schierbeek zo indruk wekkend." Een dure grap voor een arme student? „Ik was niet gek. Zo kocht ik ooit in de ram^j vijftig exemplaren van De Deur voor luttele 75 cent. Met een paar tientjes kon ik jaren vooruit. Lisette, Corry, Sonja, Carine, Joanneke en wie al niet meer hebben prachtige dichtbundels in de boekenkast staan." Wat heeft het tenslotte opgele verd? „Ik beken, uiteindelijk bleken alle inspanningen voor niets. De mooiste, jongste en aardigste vrouw - mijn huidige partner Pauline - ontmoette ik in een lift. Tussen de zesde en achtste etage was het een klas siek geval van pats-boem lief- de-op-het-eei"ste-gezicht. Juist op dat ene beslissende moment had ik geen boek bij me. Maar, gelukkig, ook niet nodig." door Raymond de Frel TERNEUZEN - Schrijver Ar thur Japin verbaasde zich gis teravond in de Terneuzense jazz- en bluesclub Porgy Bess een beetje over de interpretatie van het begrip liefde, het thema van de boekenweek. „Iedereen heeft het dan gelijk over passie en erotiek, maar voor mij heeft dit woord een veel bredere bete kenis. Denk bijvoorbeeld eens aan de liefde van een ouder voor zijn of haar kind." De 45-jarige Japin, auteur van de bestseller De zwarte met het witte hartwas in Terneuzen om in het kader van de boekenweek te vertellen over zijn kersverse roman De droom van de leeuw. Het verhaal en de daarbij beho rende toelichting die Japin de kleine honderd belangstellen den liet horen, was niet nieuw (diverse media besteedden im mers al aandacht aan Japins nieuwe boek), maar boeide des ondanks al vanaf de inleiding van Stichting Prometheus- voorzitter Hans Bos. De Temeuzenaar vroeg Japin of hij het thema liefde niet afge zaagd vond, waarop de in Haar lem geboren schrijver een ont kennend antwoord gaf. „De liefde is de drijvende kracht van mijn bestaan. Echt, ik zou er zo een hele avond over kunnen praten." Rome De droom van de leeuw handelt over de Italiaanse filmregisseur Snaporaz en zijn grote liefde, de Nederlandse actrice Gala Van- demberg, die samen met haar vriend Maxim naar Rome ver trekt in de hoop door te breken als acteur. Gala en Maxim ont moeten de beroemde filmregis seur, waarna de Snaporaz ver liefd wordt op Gala. Arthur Japin blikt hiermee terug op een deel van zijn eigen leven. In het boek heet hij Maxim, Snaporaz staat voor de inmiddels overle den bedenker van La dolce vita, Federico Fellini. Fellini kreeg een buitenechtelijke verhou ding met Rosita Steenbeek (in het boek luisterend naar de naam Gala). „Vanaf het moment dat Rosita, Fellini ontmoette, zag ik haar steeds kleiner worden. Ze was niet meer de krachtige vrouw van weleer. Op een gegeven mo ment kon ik dat niet meer aan zien en ben weggegaan. Ik moet wel benadrukken dat dit mijn visie is, Rosita heeft hier een heel andere kijk op. Deze roman is een op zichzelf staande wer kelijkheid, met daarin parallel len met mijn eigen leven. Ik ben begonnen vanuit de waarheid, maar heb af en toe een verzon nen zijspoor genomen", aldus Japin. Boosheid Japin kroop tijdens het schrij ven in de huid van Fellini. „De roman De zwarte met het witte hart heb ik geschreven vanuit liefde en ik wilde ervoor waken dat ik De droom van de leeuw niet uit boosheid op Fellini zou schrijven. Om dat te voorko men, heb ik mij in Fellini ver plaatst. Op een gegeven moment droomde ik zelfs zijn dromen. Eerst snapte ik ook niet dat ie mand van twee vrouwen kon houden, maar tijdens het schrijfproces begreep ik Fellini steeds beter. Zijn beide liefdes waren oprecht." De discussie over een nieuwe jachtbommenwerper voor de Koninklijke Luchtmacht als zou de vijand bij wijze van spre ken aan onze grenzen staan, is zwaar overtrokken. Waarom moet ons parlement daarover vlak voor de komende verkie zingen een definitieve beslis sing nemen? Kort geleden werd het contract getekend voor een gigantische uitgave voor anti - tankraketten van de Koninklij ke Landmacht. Vraagt dan geen sterveling onder de Nederland se bevolking zich af welke tanks en van welk land er zo broodno dig bestreden moeten worden? Waar bevinden die tanks zich dan wel? Het onderwijsperso neel plus personeel gezond heidszorg worden zeer matig betaald en onze scholen worden slecht onderhouden. We moeten per se luisteren naar machofi guren gelijk hoogste lucht machtchef luitenant-generaal Berlijn. Lopen we kennelijk met de bekende molentjes en horen we langzamerhand eigenlijk al lemaal in het 'gekkenhuis' thuis? Het is maar een vraag! Emiel H. Neumann Haringvlietstraat 26 Middelburg Geen plafond aan prijs JSF, zo kopt de PZC van 8-3Het absur de is, dat we niet weten wat een bestelling gaat kosten. (Men re kent met circa 42 miljoen euro per stuk; dit zal wel meer wor den!) Eerst moeten we bijdra gen aan de ontwikkeling en wel met een kleine miljard euro. En Nederland heeft geen enkele in vloed op de kostenbeheer sing. Ook is nog niet bekend hoe veel JSF'en we uiteindelijk kopen. En de Amerikanen maar toezeggen, dat we de deelname kosten terug kunnnen verdie nen en ook productieomzet re tour. Gelooft u het? Waarom geen spijkerharde garanties ei sen van de Amerikanen. Het is toch vrij normaal, dat je bij be nadering weet, wat je moet be talen? Aan toezeggingen en dank-je-wels hebben we niets, alleen aan keiharde contracten, waarop we de VS kunnen vast nagelen. Geen garanties, dan geen vliegtuigen. Speel het spel bikkelhard, dat is de enige ma nier waar Amerikanen gevoelig voor zijn. De Europese vlieg tuigindustrie staat te springen om toestellen te bouwen, die minstens zo goed zijn en stuk ken goedkoper. En het is goed voor de Europese vliegtuig bouw. Waar staatssecretaris Van Hoof zijn verhaaltjes op ba seert, weet hij waarschijnlijk zelf niet. Laat de Tweede Kamer verstandiger zijn en aansturen op een andere keuze. Tevens kan dan beter bekeken worden of we zulke peperdure toestellen wel nodig hebben voor een land met een grootte van circa 44.000 vierkante kilometer. Het geld kan nuttiger besteed worden, daar hebben we geen Ameri kaanse toestellen voor nodig. J. Dispa Van de Helstlaan 27 Vlissingen In de PZC van 6 maart een plei dooi dat je zeker van een hoogle raar zendingswetenschappen niet zou verwachten. Dr. J. Jon- geneel stelt voor de moskeeën in westerse landen t ijdelijk te slui ten. Dit als vergelding voor wat in islamitische landen met (onze kerkgebouwen gebeurt. Nu kent dr. Jongeneel de bijbel be slist beter dan ik maar toch een reactie. Hoe komt deze Utrecht se hoogleraar tot zijn 'oog om oog' voorstel? Ik denk dat de eerste bijbelboeken (de Thora) hem hebben geïnspireerd. Zoals wij muskieten bestrijden wer den Amelekieten, Jubusieten, Hethieten, Amdrieten, Hevie- ten en Kanaanieten uitgeroeid - oog om oog (lees boek Numerie enzovoort). In Handelingen 13 vers 19 herinnert de ideoloog van het christendom, de apostel Paul us, aan dit roemruchte ver leden. Wij leven nu in een andere tijd, inclusief denken is gebo den; Jongeneel heeft alle reden om boos en verdrietig te zijn, maar zijn voorstel is onverant woord en kwetsend voor islami tische Nederlanders, die hun godsdienst oprecht en in vrede willen belijden. Ime Dekker Den Omloop 24 's-Heer Hendrikskinderen In de PZC van 8-3 konden we le zen over de informatiestand van het CIWF in Middelburg om de mensen te informeren over de gruwelijkheden tijdens dieren transporten, Geen eten of drin ken tijdens deze extreem lange transporten, met veel 'uitval' dode dieren). Waar geen mel ding van gemaakt werd, zijn de verschrikkingen die de dieren te doorstaan krijgen tijdens het la den en lossen. Daar worden ze met stroomstokken opgejaagd of met gewone stokken letterlijk de wagens ingeslagen, maar ook koeien die aan een poot het schip ingetakeld worden, omdat ze niet meer kunnen lopen en dat allemaal vanwege die sme rige subsidies tot 123 euro per stuk op levend vee. Het is na tuurlijk niet zo dat het bij iedere transporteur zo toegaat, maar met name in het buitenland wordt er niet zo heel nauw geke ken. Reden van alles: Geld en tijd is geld, dus hoe sneller inge laden en hoe meer dieren in een wagen hoe 'beter' en hoe sneller gecasseerd kan worden. Ook ge wonde dieren onder andere met een of meer gebroken poten worden op die manier de wa gens ingeslagen of er aan de oren in getrokken. Wie de film op de markt heeft bekeken, weet ge noeg. Als je dan nog mensen hoort die durven te zeggen: „Ach, het zal allemaal wel wat overdreven worden", rijzen de haren je helemaal te berge. Ik zou hen dan ook graag uitnodi gen om eens op zo'n 'vakantie reis' mee te gaan, maar dan wel tussen de dieren en dan die woorden nog eens te herha len. J.W.H.Haak St. Jacobsstraat 18 Vlissingen Het Irakese gezin Abdulrahman is uitgezet. Weer een voorbeel van het Nederlandse asielbe leid. Dit gezin staat voor dui zenden mensen die (als ze niet opgevangen worden door bur gers en/of gemeenten zelf) op straat komen te staan. Zonder onderdak, zonder 86 per week, zonder verzekering en natuur lijk zonder spaarcentjes want werken mocht niet. Dat er grove fouten gemaakt zijn bij dit ge zin, tijdens hun procedure, is natuurlijk onacceptabel maar ook hier kan dit gezin een voor beeld zijn van duizenden ande ren. Veel mensen roepen: 'ga dan terug naar je vaderland'. Maar aangezien het om een Koerdisch gezin gaat, komt er een groot probleem. De Koerden uit Noord-Irak kunnen niet terug naar Koerdistan. Dit komt door twee problemen: no fly zone dus geen vliegtuigen; Turkije die niet wil dat er groepen Koerden over hun grondgebied reizen; de Koerdische regering die niet zo maar iedereen laat terugkeren. Zoals het er nu voorstaat, kun nen er op papier elke maand vier personen terug naar Koerdistan Irak. Op dit moment verblijven er zo'n 9.000 Irakese Koerden in Nederland dus tel maar uit je winst, over zo'n 187 jaar is de groep Koerden in Nederland wel terug naar huis. Wanneer je de feiten op een rijtje zet, zou je denken dat het voor deze groep mensen redelijker zou zijn om ze een status te geven na drie, vier, vijf, zes jaar wachten in plaats van deze mensen op straat te gooien, gedwongen de illegali teit in! M. Ge'elhoed Lingestraat 8 Oost-Souburg Anti-rookbeleid mag niet te cru (PZC 11-3) is uiteraard veel te zacht uitgedrukt. Het anti- rookbeleid dient geheel afge schaft te worden, door de ta bakswet om te zetten naar een sluitende drugs wet. Drugs, hard zowel als soft en XTC ver oorzaken de nu aan het tabakro ken toegeschreven ziektes. Ni cotine wordt koolzuur en water bij elke soort verbranding en de teer komt niet door het mond stuk heen. De enige licht scha delijke vorm van tabaksgebruik is pruimen. De koolzuur ver hoogt het percentage koolzuur in de longen en houdt daarmee wat meer koolzuur in het bloed vast. Voor een ontwikkelende vrucht is het mogelijk dat ver hoogde koolzuur door tabakro ken van de moeder de afvoer van koolzuur bemoeilijkt. Daarvoor is het beter voor vrouwen om niet te roken als ze in verwach ting zijn. Roken in vliegtuigen en bussen, waar de ventilatie al tijd slecht en de ruimte beperkt is, moet zonder meer verboden blijven. Roken in lage slecht ge ventileerde ruimtes waar veel mensen aanwezig zijn eveneens, maar daar dommelen zonder ro ken al veel mensen weg wegens gebrek aan zuurstof en over maat koolzuur uit de menselijke ademhaling. Conclusie: de anti rookmagiërs proberen zoveel mogelijk rookverslaafden te winnen voor de drugs, want dat spul waarmee lichaam en geest afgebroken wordt is volgens de wetgeving het gedogen waard. W. E. van Hasselt Ruys de Beerenbrouckstraat 32 Vlissingen Schrijfster Carry Slee zag gistermiddag bij boek handel De Vries in Zierikzee ruim driehonderd kinderen aan zich voorbij trekken. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - Ruim driehonderd kinderen in de leeftijd van drie tot vijftien jaar en een kleiner aantal volwassenen (rokken gister middag bij boekhandel De Vries in Zierik zee aan schrijfster Carry Slee voorbij in de luttele twee uurtjes dat zij daar haar boeken signeerde. Een signeersessie van een kinderboeken schrijfster tijdens de 'volwassen' boeken week? „Waarom niet", zegt Theo Spinne- wijnn van boekhandel De Vries. „We wilden Carry Slee al zo lang een keertje hier in Zie rikzee hebben. We waren blij dat het nu een keer lukte. Bovendien, ze schrijft tegen woordig ook voor volwassenen." Daar heeft Spinnewijn gelijk in. Naast Slee's overrompelende productie van vijftig kinderboeken in dertien jaartijd, verscheen een klein jaar geleden haar eerste boek voor volwassenen met als titel Moederkruid. Zij beschrijft daarin de angst en tragiek, veroorzaakt door opgroeien in een onveilige omgeving. Haar tweede boek voor volwas senen is onderweg. De titel is Dochter van Eva en het komt in oktober dit jaar uit. Al ruim voor half vier had zich een rij kinde ren tot half in de winkel gevormd. Die hield lange tijd aan. Pas na vij f uur werd de rij wat kleiner. Veel kinderen maakten van de gele genheid gebrui k meteen een nieuw boek van Carry Slee te kopen. Veel belangstelling was er voor haar vijftigste kinderboek Hebbes. Heel veel kinderen kwamen ook met een stapeltje Slee boeken aanzetten. „Er kwam zelfs een kind met twaalf boeken tegelijk- ",zegt Spinnewijn. Slee signeerde aan één stuk door. Tijd voor een persoonlijke noot was er nau welijks. De schrijfster volstond met een glimlach en een knipoog voor haar jeugdig lezerspubliek. De boekhandel zorgde voor een vlotte doorstroming door de wachtende kinderen al een formuliertje te laten invul len waarop ze hun naam konden invullen om dat op hun beurt aan de schrijfster te ge ven. Slee kon de naam van het betreffende kind dan meteen volgens de juiste spelling in het boek zetten en aanvullen met haar handtekening. „Leuk hoor om eens te zien wie nou die fijne boeken schrijft", zei één van de jeudige bezoeksters. door Henk Postma Het grootste probleem op de basis school? Dat is de vieze wc. Jonge tjes die naast het potje plassen. Er is niet tegenop te boksen, verzucht de leerkracht. Behalve op de christelijke basisschool Jan Woudsma te Amster dam Zuid-Oost. Daar hebben ze een ou derraad die het probleem in één klap uit de wereld hielp met het navolgende idee: „Plak een nepvlieg in de toilet, zo dat jongetjes leren richten." Het is één van de honderden tips uit een gidsje dat dezer dagen is uitgegeven door J/M, het vakblad voor ouders van kinderen op de basisschool. J/M riep de ouderraden van de basis scholen op om oplossingen aan te dra gen voor alledaagse schoolse proble men als hygiëne, 'verkeer, de schoon maak, reparaties, het overblijven, en de kosten van allerlei extraatjes die het verblijf in en om de school veraangena men. De respons was overweldigend. De tips werden gebundeld in een gidsje waar actieve ouderraden hun voordeel mee kunnen doen. Een aantal Zeeuwse ouderraden deed ook mee. Zoals die van de rooms-katho- lieke basisschool Ter Duinen in Kloos- terzande. Die kwam met uiteenlopende ideeën, onder meer over de inzet van ouders voor onderhoudswerkzaamhe den: „De Herenklusgroep repareert, schildert en tuiniert. De Damesklus- groep maakt schoon, veegt en kaft de boeken van de schoolbibliotheek." Uitstekend, zo'n enorme betrokken heid van ouders bij de school. Maar wel een beetje uit de tijd, dat onderscheid tussen heren en dames. „Echt nog iets van vroeger. Als er bij ons op school ge klust of getuinierd moet worden, dan steken wij vrouwen ook de handen uit de mouwen", zegt Marjan Langenberg, voorzitter van cle oudeiraad van de openbare basisschool De Achthoek in Wolphaartsdijk. Dat er nu een gidsje is met honderden tips van ouderraden, heeft de ouder raad wat verrast. „Een jaar geleden ga ven we aan J/M door dat we open staan voor het uitwisselen van ervaringen, ideeën en tips. We hoorden er daarna niets meer over. Nu is er ineens dat gids je", zegt secretaris Patricia Visser. En jawelde ouderraad uit Wolphaartsdijk wordt er, compleet met adres en tele foonnummer, in aangeduid als één van de veertig ouderraden die open staan voor communicatie met anderen. Tips In het gidsje zijn enkele honderden tips verzameld. Niet allemaal even origi neel. Maar wel handig, zegt Patricia. Marjan Langenberg (links) en Patrica Visser, voorzitter en secretaris van de ouderraad op basisschool De Achthoek in Wol phaartsdijk: „Leerkrachtenhebben al genoegaan hun hoofd." foto Dirk-Jan Gjeltema „Een heleboel van die dingen liggen voor de hand. Maar er zit altijd wel wat bij waar je wat aan hebt. Zo hoeven we met z'n allen niet steeds opnieuw het wiel uit te vinden." De ouderraad van de openbare basis school in Wolphaartsdijk telt zeven le den, en komt om de anderhalve maand bijeen. Dan worden activiteiten ge pland en werkafspraken gemaakt. Want je zit niet in de ouderraad om op je lauweren te rusten. Een beetje ouder raad is het hele jaar door in de weer om van alles op en om de school te regelen en te verbeteren. Patricia Visser, de se cretaris, komt woorden tekort om het allemaal op een rijtje te zetten. Ouder avonden houden, overblijfbeurten re gelen, om de twee jaar een grote toneel avond met loterij, de fancy fair ten bate van de schoolbibliotheek, de nieuw jaarsreceptie, meedoen met de avond vierdaagse, klussen op school, de af scheidsbijeenkomst voor groep acht, meehelpen bij het fietsexamen, koninginnedag, en natuurlijk de paas- en kerstactiviteiten. Luizenmoeders En daarmee is nog lang niet alles ge zegd. „We hebben", zegt Patrica, „ge zorgd dat er een hek om de school kwam, maar dan wel zo een dat het geen gevangenis wordt. Vroeger wiedden we ook het onkruid, maar daar was geen beginnen aan. We hebben er de gemeen te voor ingeschakeld, en die komt nu drie keer per jaar. En oh ja, dan hebben we natuurlijk ook nog de luizenmoe ders." De ouderraad wordt vaak als een hulp dienst gezien. Maar, zegt Patricia Vis ser, „We zijn er niet alleen voor de klus sen en de feestjes. We innen en beheren ook de vrijwillige ouderbijdrage: 27,50 euro voor het eerste kind en 25 voor elk volgende kind. Daar worden dan weer allerlei activiteiten van op touw gezet." Er wordt zelfstandig gewerkt, dus los van de leerkrachten. Want die hebben al zoveel aan hun hoofd. „We leggen hen natuurlijk wel alles voor. Maar kom je met een initiatief of een idee, dan moet je zorgen dat het goed is uitge werkt, en dat je het zelf kan uitvoeren, want anders zadel je de leerkrachten weer met extra werk op." De ouderraad heeft het er maar druk mee. Er zijn zeven leden. Eigenlijk moeten die om de twee jaar vervangen worden. Maar het lukt niet altijd daar voldoende gegadigden voor te vinden. Probleem is ook het vinden van ouders voor de medezeggenschapsraad. Daar zitten nu al twee jaar geen ouders meer in. Jammer, want ouders hebben nu geen invloed meer op het schoolbeleid. Marjan: „Het komt wel allemaal op die zelfde kleine groep ouders neer. Niet dat ouders zich afzijdig houden. Als je een beroep op ze doet, steken ze al gauw de handen uit de mouw. Maar zelf mee organiseren en beslissen. Nee, daar krijg je bijna niemand voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 48