Kampeerboer is geen bedreiging PZC PvdA wil niet in nieuw college Noord-Beveland Verwijten vliegen als vanouds over tafel in Reimerswaal Plan voor Nationaal Landschap te sterk gericht op recreatie Middelburg behoeft vierde kanaalkruising Debruijne 14 Van Zwieten deelt kritiek Recron op plan voor vaste staanplaatsen niet agenda weekenddiensten Van der Hooft pi de Groot-we Kam B.v. vrijdag 15 maart 2002 door Rob Paardekam KRUININGEN - De Reimerswaalse politiek van na 6 maart, zal er weinig anders uitzien dan die van vóór 6 maart. Dat het college aanblijft, was al duidelijk, maar sinds gisteren we ten we ook dat ook de raadsvergade ringen de komende vier jaar weer le vendig zullen zijn. Nadat de nieuwe gemeenteraad giste ren was geïnstalleerd, vlogen de ver wijten als vanouds weer over en weer. Er werden zelfs gele en rode kaarten uitgedeeld door A. Jumelet (Christen- Unie). Hij stak niet onder stoelen of banken dat hij de 'nieuwe' coalitie van SGP, CDA en BBR niet zo ziet zitten. Het feit dat de BBR - dat drie zetels verloor - weer meedoet, vindt hij min achting van de kiezer. Voor deze partij en de SGP stak Jumelet de rode kaart de lucht inHet CDA kwam er met een gele kaart wat beter vanaf. P. Koeman (CDA) verweet Jumelet dat hij de weg naar de pers wel erg vaak bewandelt. ,,Die gele en rode kaarten zullen morgen ook wel weer in de krant staan." Volgens Koeman is er niets mis met de nieuwe coalitie. ,,De drie grootste partijen vormen het col lege. Dat is pas luisteren naar de kie zer", aldus de CDA'er. „Wat wilt u dan? Een college met de drie kleinste partijen?" SGP'er J. Sinke sprak zich, in voor de SGP ongekend harde bewoordingen, uit over het gedrag van Jumelet in de afgelopen raadsperiode. „U heeft zich met niet aflatende ijver tegen ons af gezet", zei Sinke tegen de voorman van de ChristenUnie. „Uw pogingen om ons publiekelijk voor schut te zet ten en personen te beschadigen, heb ben ons pijn gedaan." Jumelet gaf aan dat dat zeker nooit zijn bedoeling is geweest. Natuurlijk haalde M. Weststrate (Leefbaar Reimerswaal) weer eens uit in de richting van wethouder M. van Overloop en ook de WD toonde zich in de persoon van M. van der Meijden verbaasd over diens aanblijven. ..Dat de SGP en het CDA in het college zit ten is vanzelfsprekend, maar met de BBR hebben we grote moeite." Ook C. Knuit (PvdA) vindt het een slechte zaak. „Zeker richting de kiezers die toch al geen hoge pet op hebben van de politiek." Uiteindelijk werd Van Overloop, met twaalf stemmen vóór, herkozen als wethouder. Dat betekent dat alleen de coalitiepartijen het ver trouwen in hem uitspraken. Wethou der J. Jansen kreeg vijftien stemmen vóór en J. Bliek zelfs zeventien. M. Weststrate liet weten dat het wat hem betreft een spetterende periode gaat worden. Woorden waar SGP'er J. Sinke zich helemaal in kon vinden. „Het moet af en toe regenen. Maarniet te veel, want dan verdrinken we." De toon voor de komende vier jaar is in ie der geval gezet. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Gedepu teerde G. van Zwieten vindt dat er geen sprake is van oneerlijke concurrentie als er ook buiten de piekperiode vijftien kam- peereenheden mogen staan op mini-campings. De gedepu teerde van ruimtelijke ordening zei dat gisteravond in Scharen- dijke tijdens de vergadering van de kring Schouwen-Duiveland van de Vekabo. Van Zwieten reageerde daarmee op de kritiek van voorzitter van Recron-Zeeland R. Soer op het voornemen van staatssecretaris G. Faber van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij (LNV) 15 standplaatsen bij kampeerboe- ren toe te staan. Soer vreest on eerlijke concurrentie. Geen sprake van volgens Van Zwie ten: „Zorg maar dat je product goed is. Dat is nu eenmaal ook de business." Maximum Soer is verder bang dat het niet bij de vijftien eenheden blijft. Van Vekabozijde wordt aange drongen op verruiming tot 25 eenheden per minicamping. De Recron-voorman sprak eerder in een reactie op het voornemen van de staatssecretaris van 'een gebed zonder eind'. Van Zwie ten kan zich daar wel iets bij voorstellen. Hij hield de kampeerboeren in Scharendijke voor dat wat hem betreft met vijftien plaatsen ge durende het hele seizoen - dat loopt van 15 maart tot en met 31 oktober - de uiterste grens is be reikt. „Ik moet de staatssecreta ris gelijk geven als zij zegt dat uitbreiding naar 25 plaatsen ten koste zou gaan van de klein schaligheid die juist zo kenmer kend is voor mini-campings." Van Zwieten waarschuwde de kampeerboeren ook voor voor barig optimisme. Het plan van Faber is, stelde Van Zwieten, nog niet meer dan een voorne men. De kamer moet zich er nog over buigen en het zal in ieder geval dit seizoen nog niet luk ken om de benodigde wetswijzi ging te verwezenlijken. Gedogen impopulair In antwoord op vragen vanuit de zaal omtrent ontheffingen voor het jaarrond laten staan van stacaravans drukte de ge deputeerde de Vekabo-leden op het hart de kat niet op het spek te binden. „Een gemeente mag daar feitelijk geen ontheffing voor verlenen. Die bevoegdheid hebben ze gewoon niet. Reken er niet al te vast op dat men het wel zal blijven gedogen. De tijd van gedogen raakt voorbij." Van Zwieten riep zowel kam peerboeren als reguliere cam pinghouders op te blijven wer ken aan de kwaliteit. Dat is volgens de gedeputeerde hard nodig om het hoofd boven wat te kunnen blijven houden. „Want ik vrees dat de recreatie in Zee- Kampeerboeren mogen nu alleen in de piekperiode vijftien kampeereenheden plaatsen op hun mini-camping, foto Marijke Folkertsma land een glijvlucht naar bene den gaat maken." Om het tij te keren dienen recreatieonderne mers in de visie van Van Zwieten niet alleen de kwaliteit op een hoog peil te brengen en te hou den, maar vooral ook veel beter met elkaar samen te werken. „Koester je eigen doelgroep, maar probeer samen dat brede spectrum aan mogelijkheden te blijven bieden aan de recreant. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het plan voor inrichting van een Nationaal Landschap in Zeeland legt veel te veel de nadruk op de recrea tie. Het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) stelt als centrale opgave: een zorgvuldige recreatieve ontwikkeling, in samenhang met natuurbescherming. Daar aan wordt in het nieuwe Struc tuurschema Groene Ruimte (SGR2) erg eenzijdig uitleg aan gegeven. Uitgangspunt van LNV voor het Nationaal Landschap is dat het aanbod van recreatieve moge lijkheden wordt vergroot. On der meer door betere toeganke lijkheid van natuurgebieden voor recreanten (door ruimere openstelling), het verbeteren van de mogelijkheden voor de recreatie-toervaart en het ver beteren van de toegankeli j kheid van oevers. Het Nationaal Landschap moet breder worden ingevuld, zei di recteur M. Hemminga van Het Zeeuwse Landschap donderdag in een vergadering van de Pro vinciale Commissie voor de Groene Ruimte (PCGR) te Mid delburg. Als de recreatie de bo ventoon voert, hoeven heel Zee land en Goeree-Overflakkee niet aangewezen tot worden tot Nationaal Landschap; dan kan net zo goed volstaan worden met de koppen van de eilanden. Kwaliteit Hemminga beklemtoonde dat er duidelijk andere zaken spelen dan alleen een recreatieve ont wikkeling. Volgens hem gaat het met name om een totale kwali teitsverbetering van het lande lijk gebied in Zeeland, waaron der het tot stand brengen van een landschappelijk netwerk, met inbegrip van een 'groen blauwe dooradering'. Dat is een aaneengeschakeld stelsel van groene (land) en blauwe (water) elementen, niet alleen in be staande natuurgebieden, maar ook daarbuiten. J. van der Aa van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie gaf aan dat ook de landbouw er vrij bekaaid van af komt. In de omschrijving voor het Natio naal Landschap ontbreken nota bene de akkerbouw en fruitteelt en worden alleen als kenmer kend Zeeuws de (zoute) gras landen genoemd. Hij vond dat de economische belangen van de agrariërs voluit erkend die nen te worden. Dat houdt ook in dat de bebouwingskansen voor diverse soorten landbouwbe drijven aanwezig blijven. „Dat is voor ons een voorwaarde om het Nationaal Landschap te omarmen." De recreatiesector daarentegen is het van harte eens met de plannen. R. Bout van het Breed Overleg Deltawateren ziet mo gelijkheden voor gebruik van water voor zwemmen en vissen, kanoën, ontdekkingsspelen/- spelevaren door kinderen en i wandelen en fietsen langs het water. Hij stelde dat het struc tuurschema onvoldoende in gaat op aanpak van ontbreken de schakels, kansrijke verbin-1 dingen en oplossing van knel punten voor de waterrecreatie. T. Peters, consulent van Recron Zeeland, maakte bezwaar tegen teveel beperkingen voor uit breiding van recreatiebedrijven in en rond natuurgebieden. Het 'nee, tenzij' moet veranderen in 'ja, mits.' Gedeputeerde G de Kok merkte op dat het Natio naal Landschap ingevuld moet worden zoals dat met het Waar devol Cultuurlandschap Zak van Zuid-Beveland is gebeurd,' Daar zijn door goede samen werking tussen belangengroe-' j peringen nieuwe kansen ge schapen, zonder beperkingen Hij betoogde dat natuur, recrea tie en landbouw in de Zak er sterk op vooruit zijn gegaan. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-Café, 22 00 uur: Vrijdagavondcafé; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24,' 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Biljartclub senioren; RILLAND - Voormalige brandweerkazer ne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 1; YERSEKE - Partycentrum 'de Zaete', 20.00 uur: Jaarlijkse uitvoering muziek vereniging Mozart. door Ingrid Huibers WISSENKERKE - De PvdA- fractie in de gemeente Noord- Beveland heeft te kennen geven vooralsnog niet mee te willen praten over de vorming van een nieuw college. Daarmee lij kt er een einde te ko men aan de coalitie CDA, WD en PvdA die de afgelopen raads periode op Noord-Beveland de scepter zwaaide. Op uitnodiging van het Noord- Bevelands Belang (NBB), na de verkiezingen de grootste partij op het eiland, kwamen met uit zondering van de PvdA, alle partijen gistermiddag bijeen. De positie van het NBB in een nieuw college is door het weg blijven van de PvdA behoorlijk verstevigd. Een wethouders- post lijkt de partij nauwelijks nog te kunnen ontglippen. Zo zouden het NBB en het CDA, beide met vier zetels, samen een coalitie kunnen vormen. Een mogelijk breekpunt tussen de twee partijen vormt de wens van het NBB om een wethouder van buiten de raad voor te dragen. Behalve met het CDA zou het NBB ook met de WD (twee ze tels) en het SGP (één zetel) kun nen 'regeren'. Vooral de WD zoekt de laatste maanden steeds openlijker toenadering tot de partij van lijsttrekker A. Ouds hoorn. Vuist Tot slot zouden WD, CDA en SGP ook gezamenlijk een vuist tegen het NBB kunnen maken, waardoor die laatste partij weer in de oppositiebankjes kan plaatsnemen. Het is echter niet erg waarschijnlijk dat het SGP voormalig oppositiegenoot NBB zal afvallen. De partijen treffen elkaar zater dagmiddag voor een tweede maal om te kijken of ze tot over eenstemming kunnen komen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een vierde kanaalkruising is noodzakelijk om de Schroeweg in Middelburg te ontlasten. Het bureau RBOI dat de wegenstrucuur van Mid delburg in kaart heeft gebracht, adviseert dat er een stadsgewes telijk onderzoek naar een derge lijke verbinding moet worden gedaan. Verder moet er aange drongen worden verbreding van de weg tussen Middelburg en de Westerscheldetunnel. In het rapport is de toekomstige wegenstructuur van de stad vastgelegd. Door betere afstem ming tussen inrichting en func tie van de wegen moet het aantal ongevallen verminderen. De wegen zijn ingedeeld in catego rieën: stroomwegen (autowe gen), gebiedsontsluitingswegen (doorgaande verbindingen bin nen de stad) en erftoegangswe- gen. Het plan is de basis voor de maatregelen die genoemd wor den in verband met Duurzaam Veilig Verkeer. De belangrijkste doelstelling daarvan is dat alle woonwijken moeten worden in gericht als 30-kilometerzone. Schroebrug Uitgangspunt bij de plannen is de aanleg van de N57. Als die weg klaar is, veranderen de ver keersstromen drastisch. Een groot deel van het verkeer hoeft dan niet meer over de Schroe brug. De Stationsbrug kan wor den afgesloten voor verkeer. Ondanks sluiting van de brug, blijft de Kanaalweg een knel punt. Die kan worden ontlast door over het spoor een verbin ding te maken tussen de Nieuwe Kleverskerkseweg en industrie terrein Arnestein. Op de Presi dent Rooseveltlaan moeten snelheidsremmende maatrege- len worden genomen, om te voorkomen dat de weg door doorgaand verkeer gebruikt wordt. Het aantal auto's in de gemeente Middelburg is sinds 1990 toege nomen met 23 procent. Die groei is bijna volledig te danken aan het toegenomen aantal inwo ners. Het aantal auto's per wo ning is nauwelijks gestegen. Door ontwikkelingen in de stad neemt het autogebruik nog ver der toe, verwacht het bureau. Vooral de Schroebrug wordt steeds meer een knelpunt. Een vierde kanaalkruising is dan ook nodig om de Schroeweg, de Koudekerkseweg en de Nieuwe Vlissingseweg te ontlasten. RBOI kiest voor een traject over Vrijburg. Knelpunten De knelpunten in het gemeente lijk wegennet hebben niet al leen betrekking op wegen die door de gemeente worden be heerd. Er moet overlegd worden met de provincie om een aantal zaken te verbeteren. Zo stelt het bureau voor te onderzoeken of de Schroebrug kan worden ver breed, zodat de capaciteit ver groot wordt en de verkeersvei ligheid beter wordt. Bovendien beveelt men aan de Sloeweg richting Westerscheldetunnel aan te passen, zodat Middel burg een goede verbinding met de tunnel krijgt. Door duurzaam veilig moet het aantal dodelijke ongevallen over acht jaar met de helft zijn afgenomen. Het aantal gewon den moet dalen met veertig pro cent. Tot nu toe lijkt het er niet op dat die doelstelling gehaald wordt. De laatste jaren stijgt het aantal slachtoffers alleen maar. In Middelburg vinden de meeste ongelukken plaats op hoofdwe- gen. zaterdag 16 en zondag 17 maart 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: R. Posthumus, Van Dusseldorpstraat 3. Goes, tel. (0113) 230318. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij 17 00-zon. 9.30 uur: M v.d. Stoep, Stationspark 33. Goes, tel. (0113) 215306 zon. 19 00-ma. 7 30 uur J. Schmeitz. Stationspark 33, Goes, tel. (0113)216405. Spreekuur 10 00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand.Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08 00 uur: J. J. Harten en A.M.A. Harten-Heilig, Cla ras Pad 12, Heinkenszand, tel. (0113) 561234. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Clara's pad 38. Hein kenszand, tel (0113) 561677 Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin- gen, vrij. 18 00-zon 22.00 uur: C. Mak, Zeeburg 1, Yerseke (0113) 573520 Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Krabbendijke. Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: Praktijk Krabbendijke, Spoorstraat 2, Krabbendi|ke, tel. (0113) 501444. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Driewegen. Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: A. Korstanje, Langeweg 40, 's-Graven polder. tel (0113)311747 Kapelle en Wemeldinge. vrij. 18.00-zon 23 00 uur J. A. de Jong, Kapelle, tel. (0113) 341290. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland. Kortgene, Colijns- plaat. Kamperland en Wissenkerke: H. L. N. van der Veen, Wissenkerke, tel. (0113) 372565. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: A Begovic, Dorpsstraat 20-a, Heinkens zand, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10.00 -12.00 en 16.00 -18 00 uur: Apo theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1, Goes, tel.10113) 227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: W, L. Verboom, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: PC. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39. Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren. L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur Wij'kverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland. Tholen en St. Philipsland via tel (0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. de Winter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur- Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom. Pa raselsuslaan 2. tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: G. Franken, Ravelstraat3, Bergen op Zoom, tel. 0164 253270. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11 00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. In liefdevolle herinnering JAN DE PUTTER 15 maart 1999 - 15 maart 2002 Alles lijkt zo gewoon door te gaan, maar dat is uiterlijke schijn want hem te moeten missen, dat doet nog steeds zo'n pijn. Bets Kinderen en kleinkinderen In liefdevolle herinnering ADDIE VAN DER ENDT-VAN HESE t 15-3-1982 9 15-3-2002 Lang geleden was jij bij ons mama en met heel veel liefde en zorg groeiden wij op. Nu zijn we groot, maar we zouden zo graag nog eens even jouw kleine meisjes zijn. Met heel ons hart danken we je voor alles. We houden van je en missen je. Anneke en Sandra Uiv Vertrouwen Waard Begrafenisonderneming J. de Kok - C. de Kok-van der Hooft - C. W. de Kok Prunusstraat 25,4431 DC 's-Gravcnpolder Rouwcentrum: Bosseweide 2 Tel. 0113 31 15 17 Dag en nacht bereikbaar voor heel Zuid- en Noord-Beveland uitvaartverzorging 333^ Jp dog en nacht bereikbaar [3Pk§P gratis informatiepakket 5 Wxcê? eigen rouurvervoer in binnen-en buitenland ww "'•degrootdekamnl iw/o@degrootdekam.n/ i)C-jp5| informatiecentrum begrafenissen en crematies Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg tel: 0118-612868 UITVAARTZORG M. He Rmiiine M. de Bruijne Op Schouwen-Duiveland dag en nacht bereikbaar voor dienstverlening en persoonlijke zorg rondom de uitvaart. li Roggenplaat 17 4301 WZ Zierikzee Telefoon 0111 45 07 17 pPP^ E-mail info@debruijneuitvaartzorg.nl Internet www.debruijneuitvaartzorg.nl Hp Aangesloten bij de SVU (Stichting Voorzorg Uitvaart) v4 Land- en tuinbouwmechanisatiebedrijf Zoekt op korte termijn: Parttime administratief medewerker m/v (voor min. 24 uur per week) Jouw taken zijn: Het telefonisch te woord staan van klanten. Debiteuren- en crediteurenadministratie. Verzorgen van offertes en overige correspondentie. Verder alle voorkomende administratieve werkzaamheden. Jouw profielschets is als volgt: Opleidingsniveau MBO. Kennis van Exact geldt als een pré. Bij voorkeur enige jaren ervaring. Zelfstandig kunnen werken. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: P.A. Kindt en ZN. B.V., Rapenburg 118-120, 4581 AG te Vogelwaarde. WERU RAMEN EN DEUREN Kreeft 6 A 4401 NZ Yerseke T. 0113-574173 - F. 0113-574217 Showroom open op afspraak en zaterdags 10.00-12.00 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44