In de ban van de blues ff/ top 10 PZC Pretpakket DJ Tiësto maakt kans op prestigieuze prijs 23 ■4% Phil Cody overdondert Lekkere lange naklank Leuk als floorfiller Britney en Justin samen vrijdag 15 maart 2002 1. 90. Shakira - Whenever Where- ever (1 The Isley Brothers - Contagi ous (3) R. Kelly - The World's Grea test (2) Within Temptation - Ice Queen (4) Mad'house - Like A Prayer (16) Caret Kraayenhof - Adios No- nino (-) Shaggy - Hope (7) Marco En Sita - Lopen Op Het Water (5) Pink - Get The Party Started (6) Enrique Iglesias - Escape (-) Britney Spears - I'm Not A Girl, Not Yet A Woman (31 Aaliyah - Rock The Boat (67) Kate Winslet - What If (8) Dj Sammy Yanou Ft. Do Heaven (12) Di-Rect - Inside My Head (22) Sarah Connor - From Sarah With Love (18) J. Lopez Ft. Ja Rule - Ain't It Funny (Remix) (-) Van Katoen - Kikke! (30) Dj Boozywoozy - Party Affair 0> Gordon Re-Play - Weet Dat Ik Van Je Hou (10) Brandy - WhatAbout Us (11 Def P The Beatbusters - Bubbelbad (26) Kylie Minogue - In Your Eyes (15) Linkin Park - In The End 14) Ja Rule Ft. Ashanti - Always On Time (37) Gigi D'agostino - L'amour Toujours 8 (13) Sita - Hello (25) Parla Pardoux - Liberte 2002 21) Michelle Branch - Everywhe re (28) .R.Williams/N.Kidman - So- methin' Stupid (17) Klubbheads - Let The Party Begin (55) Lloyd - Elke Stap (19) Nickelback - How You Re mind Me (24) Marco V - Godd (35) Def Rhymz - Weekend (38) i. Brooklyn Bounce - Club Bi zarre (20) Svenson Gielen - We Know What You Did (34) Anastacia - One Day In Your Life (-) Busta Rhymes - Break Ya Neck (86) I. Alanis Morissette - Hands Clean (23) The Cooldown Cafe - Kriebels (51) Daniel Bedingfield Gotta Get Thru This (40) Nas - Got UrselfA Gun (29) Westlife - World Of Our Own (43) Astor Piazzolla - Adios Noni- no (59) Gigi D'agostino - The Riddle (93) Bubba Sparxxx - Ugly (27) No Doubt - Hey Baby (32) Sum 41 - In Too Deep (41) Hulagirl - Hula All Over The World (47) Five For Fighting - Superman (It's Not Easy) (78) Secret Service - Cry (54) Frans Bauer - Zie Je Al Die Zonnestralen (36) Guido En De Schintaler - Droomdanser (60) K3 - Tele-Romeo (33) Sita - Happy (45) Jan Wayne Meets Lena - To tal Eclipse Of The Heart (42) Kane - Let It Be (44) Anastacia - Paid My Dues (50) Outlawz Ft. 2 Pac - Worldwi de (56) 4 Strings - Take Me Away (In to The Night) Records (89) Enrique Iglesias - Hero (39) Jody Bernal - Chica Bonita (48) Sunscreem V Push - Please Save Me (57) Alicia Keys - A Woman's Worth (46) De Poema's - Zij Maakt Het Verschil (53) 'Nsync Ft. Nelly - Girlfriend (-) Hhb International - Country Roads (52) The Dandy Warhols - Bohe mian Like You (82) Enya - May It Be (61 Britney Spears - Overprotec- ted (49) Angie Stone Ft. Alicia Ke - Brotha Part li (-) Volumia! - Nog Één Keer (68) Kylie Minogue - Can't Get You Out.. (65) Dj Mel vin - L.O.I.S. (58) Rosemary's Son - Shine (-) Outkast - The Whole World (62) Jewel - Standing Still (73) Ppk - Resurection (69) Jennifer Lopez Ft. Ja Rul - I'm Real (74) Clouseau - En Dans/Mooi (81 Blof - Blauwe Ruis (-) Minimalistix - Close Cover (100) Nelly Furtado - Shit On The Radio (72) Sonic Inc. - The Taste Of Sum mer (64) De Vliegende Panters - Hou- doe De Kassameisjes (66) P.O.D. - Alive (63) Elton John - This Train Don't Stop There Anymo (84) Charlene - Mijn Fotoboek (77) Andrea Bocelli - L'abitudine 91. Goldtrix Pres. A. Brown - It's Love (80) 92. Gordon Haskell - How Won derful You Are (90) 93. Titiyo - 7989 (96) 94. Beverley Knight - Shoulda Woulda Coulda (-) 95. Rob De Nijs - Naomi (95) 96. Ricky Martin - Come To Me (-) 97. Remy Shand - Take A Messa ge (-) 98. Ryan Adams - Answering Bell (92) 99. Lighthouse Family - Free/ One (97) 100. Cornershop - Lessons Lear ned From Rocky (-) Een mooie jonge' vrouw die bluesgitaar speelt als een kerel. En dan ook nog eentje die het snarenspel van Jimi Hendrix moeiteloos kan imiteren. Dat is zeker niet al ledaags. Maar bluesdiva Ana Popovic uit Rotterdam is dan ook niet de eerste de beste. Hoewel ze nog maar 25 len tes telt, speelt ze een partijtje bluesgitaar waar de vonken vanaf vliegen. Daar zijn de Amerikanen in middels ook achter, want vorige zomer maakte Ana naast onder andere Bob Dylan haar opwachting op het prestigieuze Memphis In May Festival in de Verenigde Staten. Ze mocht zo waar een staande ovatie in ont vangst nemen. Binnenkort trekt Ana Popovic samen met gitaar helden Walter Trout en Eelco Gelling door Nederland met een avondvullende show die hele maal is gewijd aan het werk van Jimi Hendrix. Ana is geboren en getogen in Belgrado in Joegoslavië, maar kwam drie jaar geleden naar Nederland om hier aan het con servatorium te studeren. „Ik ben thuis opgegroeid met de blues", vertelt ze. „Mijn vader was helemaal gek van dat genre en ons huis stond vol gitaren. Vaak nodigde hij vrienden uit en dan werden er urenlange sessies gehouden. Pa hield van Chica go- en Texasblues en had alle maal platen van Albert Collins, Robert Cray en Stevie Ray Vaughan. Maar ook van mensen als Robert Johnson en Elmore James, want hij kende zijn klas siekers. Daarnaast kocht hij dingen van onbekendere gita risten als Sonny Landreth en John Moony. Zo leerde ik op jon ge leeftijd alle facetten van de blues aardig kennen." Doorgronden Toen Ana een jaar of vijftien was, had ze de gitaar aï aardig onder de knie en drie jaar later speelde ze zelfs met een eigen band in de clubs van Belgrado. Dat was niet zomaar een jeugd zonde, want Ana was toen al vastbesloten om later als muzi- kante een bestaan op te bouwen. Heel ongebruikelijk voor een jonge vrouw om voor de blues te kiezen, geeft ze toe. „Maar ik had door mijn vader dat genre zo leren waarderen dat ik er he lemaal van in de ban was ge raakt. Als ik een bluesmuzikant hoor, begrijp ik onmiddellijk waarom hij op een bepaalde manier speelt. Want door alle bluesplaten die ik in mijn jeugd hoorde, heb ik die muziek hele maal leren doorgronden. Maar toch probeer ik er mijn eigen draai aan te geven, want diep in mij leeft een gevoel dat me in staat stelt de blues op mijn eigen manier te interpreteren." In 1999 kreeg Ana de kans om in Nederland te studeren. Ze had in Belgrado net haar opleiding grafische vormgeving afgerond en zich in Utrecht voor een ver volgstudie aangemeld. Maar toen bleek dat ze op grond van Ana Popovic: „Jimi Hendrix is zo'n grote bron van inspiratie voor mij foto Karsten Koch/GPD haar talent ook aan het conser vatorium een muziekopleiding mocht volgen, bedacht ze zich geen moment. „Ik kon tot dan toe geen noten lezen en het was mijn droom om dat wel te kun nen, want dan zou ik mijn eigen muziek kunnen schrijven", ver telt ze. „En plotseling kreeg ik daar de kans voor." Met de band waarmee Ana tot dan toe door Joegoslavië toerde, had ze het aardig ver geschopt. „Er waren videoclips van ons op de televisie te zien en we ston den iri alle toonaangevende bla den. We speelden op allerlei fes tivals, ook al waren die niet speciaal op blues gericht. Maar dat gaf ons de kans om 'anders denkenden' met dat genre ken nis te laten maken. Ik heb er trouwens geen spijt van dat ik mijn carrière in Joegoslavië heb afgebroken, want ik voelde dat ik in Nederland veel meer moge lijkheden zou krijgen." Springplank En dat gevoel is aardig uitgeko men. Want dit land bleek een springplank naar Amerika, waar Ana zelfs de kolommen van het vakblad Guitar Player haalde en ze tijdens het festival in Memphis niets dan lovende kritieken oogstte. Ana Popovic was trouwens al eens eerder in Memphis geweest om er onder leiding van Jim Gaines (Santa- na) haar debuut-cd Hush, op te nemen. „Geweldig om met zo'n grootheid als Gaines te werken. Hij had immers eerder de cd Su pernatural voor Carlos Santana geproduceerd." Inmiddels heeft Ana alweer heel wat nummers klaar voor haar nieuwe album en dat zal op nieuw door Jim Gaines gepro duceerd worden. Het liefst zou ze Amerikaanse blueshelden als John Moony, Taj Mahal of Son ny Landreth strikken om haar in enkele nummers terzijde te staan, maar voorlopig is dat nog toekomstmuziek. Ana zit in ie der geval vol plannen. „Ik wil ook ooit een cd opnemen met al lemaal covers van Jimi Hendrix. Want die man is zo'n grote bron van inspiratie voor mij ge weest." Harry de Jong Ana Popovic komt met haar Ji mi Hendrix Music Festival-tour onder meer op 24 maart in 013 in Tilburg. DJ Tiësto is genomineerd voor een DanceStar USA Award in de categorie Best In ternational DJ. De prestigieuze prijzen worden op 24 maart uit gereikt in Miami Beach. Hij is de enige Nederlander die kans maakt op een award en moet het opnemen tegen onder meer Pete Tong, Fatboy Slim en Carl Cox. In totaal telt de DanceStart USA Award zestien categorie- en. Bekende genomineerde ar tiesten zijn Madonna, Jennifer Lopez, Moby, Chemical Bro thers en Daft Punk. Tijdens de uitreiking zijn er optredens van onder meer Kosheen en Grand master Flash. MTV zendt de awardshow uit in Europa. Dan ceStar is oorspronkelijk een En gelse prijs die sinds 2000 wordt uitgereikt. De internationaal vermaarde 33-jarige DJ Tiësto, oftewel Tijs Verwest uit Breda, ontving eind februari al een Zilveren Harp, als 'aanmoedigingsprijs'. Met een zesde plaats in de DJ-Top 100 van het Engelse DJ Magazi ne is Tiësto de populairste Ne derlandse diskjockey aller tij den. DJ Tiësto, oftewel Tijs Verwest uit Breda. foto Sieko Kloosterhuis/GPD Als kind heb ik het allemaal willen worden; kok, ste wardess, visagiste, lerares en zelfs minister. Was ik kok, dan zou ik de hele avond uit de pan netjes snoepen, en als stewar dess zou ik de hele wereld zien. Op elke bestemming zou ik dan natuurlijk uitgebreid vakantie vieren; zo zie je nog eens wat! Beroemde mensen hebben visa- gistes nodig, dus zou ik alle ster ren opmaken. De jaren van oefe ning die hier aan vooraf zouden gaan, die sloeg ik natuurlijk over. Daarna wilde ik lerares worden, en niet zomaar één; een hele strenge! De kinderen zouden al tijd braaf hun huiswerk maken omdat de strenge, maar uiter aard rechtvaardige juf, anders boos zou worden en een passen de straf zou bedenken voor deze deugnietjes. Nog later dacht ik dat minister voor mij was weg gelegd, ik praatte iedereen na tuurlijk zo omver met mijn overtuigende argumenten. Te gen mij als minister zouden ze niks in te brengen hebben, het überhaupt niet eens proberen. Maar met de leeftijd kwamen ook de wat meer reële ideeën. Kok werd al snel geschrapt, want altijd maar 's avonds en op feestdagen werken, is ook niet alles. Als stewardess zou ik lang niet in de voorgeschreven pak jes passen en elke dag gezichten schilderen van chagrijnige be roemdheden leek me toch ook niet ideaal. Ik ging twijfelen of het wel echt zo 'elke dag anders' is voor de klas, en heel het land belasten met een foute beslis sing van mij als ik mijn dag eens niet had, leek me ook niet echt bevorderlijk voor mijn eigen veiligheid. Met de profielkeuze voor de deur leken echt alle mogelijkhe den op een enigszins leuke baan te vervliegen. Want met wiskun de, natuurkunde of scheikunde moet je bij mij niet aankloppen. En als er dus geen bètaknobbel aanwezig is, staan de spreek woordelijke hokjes en vakjes al klaar om ingestopt te worden. Want het enige dat overblijft na het ontkennen van de talenten op wiskundig gebied, blijkt het omstreden 'maatschappijpro- fiel', Cultuur en Maatschappij, ook wel omschreven als 'pret pakket'. Want CM-ers kunnen niet de snelheid van het licht of geluid berekenen of wiskundige for mules uitpluizen. De tig uren Frans en Duits lezen, luisteren, schrijven en spreken doen er niet toe, en weten wat er in het verleden gebeurd is, is al hele maal niet van belang. Naamval len voeren de hoofdtoon in het CM-profiel, net als zogenaamd kunstzinnige uitingen over ge bouwen en schilderijen. De mensen met een natuurprofiel staan er sceptisch tegenover, en waarschijnlijk nog terecht ook. Want lerares worden kan ook met een natuurprofiel, maar bij voorbeeld een beetje technisch verantwoord gebouw ontwer pen is praktisch onmogelijk met een 'talenknobbel'. Ach... misschien wordt ik wel gewoon vuilnisvrouw of zo... Maaike Wijnstra Needed You') en Joe Henry te verklaren. Phil Cody maakt licht rockende countrypop met een folkattitude, of omgekeerd. In ieder geval verplichte kost voor de fans van Warren Zevon en Steve Earle. G. M. Phil Cody, Big Slow Mover, Mu nich MRCD 223, tijd: 46:41. Phil Cody is een singer/song writer die voor de verande ring eens niet uit Austin, Texas komt. Big Slow Mover (Munich Records) is de tweede soloplaat van deze Californische zanger, die voor de titel terugviel op een uitdrukking, die Californische weermannen gebruiken voor de plaatselijke modderlawines bij zware regenval. Ze komen langzaam op gang, maar als ze een keer gaan schui ven, berg je dan maar. Ik denk dat Phil Cody de titel niet toe vallig gekozen heeft: zijn liedjes komen in eerste instantie over als doorsnee folk- en country- songs, maar hebben bij nadere beluistering toch veel meer in houd en overdonderen je dan met hun schoonheid. De ken ners vinden dat kennelijk ook: anders valt niet de aanwezig heid van Emmylou Harris (in de Townes Van Zandt-cover 'If I Als er één Amerikaanse ar tiest z'n best heeft gedaan om te klinken alsof hij niet uit Nashville komt, is het wel Josh Rouse. O natuurlijk, hij wordt bij de alt.country ingedeeld, zo als iedere Amerikaan die a) country met een knipoog maakt of b) die uit Austin, Texas komt. Maar Josh Rouse komt uit Nashville, hoewel hij die stad pas bereikte na omzwervingen door een stuk of tien statenMis schien is het dat wel, dat z'n der de cd Under Cold Blue Stars (Slow River/Bertus) zo breed geschakeerd maakt, binnen de grenzen dan van de singer/ songwriter die Rouse is. Het al bum, bedoeld als concept-cd over een echtpaar van middel bare leeftijd in de Midwest en dientengevolge een opeensom- ming van levens en liefdes, klinkt minder somber dan we tot dusverre van Rouse gewend waren. Neem het vrolijke 'Mira cle', neem het gestroomlijnde 'Feeling No Pain', of neem het titelnummer, een heerlijk pop py deuntje. Het nummer is op gesierd met licht-funky drum loops, fluitsolo's en wat strings en blijft daardoor op een aange name manier lekker lang in je oren naklinken. G. M. Josh Rouse, Under Cold Blue Stars, Slow River 38400592, tijd: 39:39. Er zijn veel mensen die uitge keken hebben naar de de- buut-cd van de Duitse DJ Timo Maas. Zijn roem is hem vooruit gesneld en dat heeft alles te ma ken met de producties die hij deed voor onder meer Madonna Kelis en Placebo, terwijl hij met Fatboy Slim een innige ruilhan del heeft opgezet. Timo moet het vooralsnog tegen hem afleggen als het om eigen plaatwerk gaat. Loud (Perfecto/PIAS) is niet het opwindende album, waarop de fans gehoopt hadden. Opval lend is trouwens de rol van vriend Martin Buttrich, die alle nummers meecomponeerde en zelfs de productie en mix van de cd deed. De rol van Maas wordt zo die van studio- en geluids freak, die alleen in.de met Kelis gezongen albumopener 'Help Me' en het door Underworld be- invloede 'Manga' regelrechte toppers aflevert. De rest is leuk als floorfiller, maar niet span nend genoeg om de concurrentie met Moby, Armand van Helden en Fatboy Slim aan te gaan. Gert Meijer Timo Maas, Loud, Perfecto 724.0008.020, tijd: 65:48. Naar aanleiding van een interview in Duitsland stond de Brit ney-wereld even op z'n kopVolgens de Duitse bron zou de pop diva verteld hebben dat ze met vriendje Justin Timberlake gebro ken had. De platenmaatschappij ontkent dit nu in alle toonaarden. Uitspraken van Britney zijn volgens woordvoerders verkeerd opge vat door de Duitse pers. Zo zou ze hebben verteld dat zij en Justin el kaar maar weinig zagen door alle werkverplichtingen. Het verhaal is vervolgens een eigen leven gaan leiden. 1. Marco Borsato - Onderweg (1) 2. Alanis Morissette - Under Rug Swept (2) 3. Shakira - Laundry Service (4) 4. Anastacia - Freak Of Nature (11 5. Robbie Williams - Swing (7) 6. Blof - Blauwe Ruis (8) 7. Huwelijk W-Alexander - Officiële Muziek (3) 8. K3 - Teleromeo (12) 9. Alicia Keys - Songs In A Minor (16) 10. Within Temptation - Mother Earth [-)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23