Dieleman vertrekt uit Spanje Regisseur van zestien vrouwen Dauwendaele speelt met ZVH/Morres De Schelde in landelijke finale Babijn strijdt voor laatste kans Karnebeek naar Dunfermline Lazoetina en Danilova in beroep International betrapt op nandrolon Goese volleyballer zoekt nieuwe impulsen in Frankrijk of Italië Togo houdt NK korfbal C-junioren Van Iwaarden en Pankow schitteren VLISSINGEN - De zwemploeg van de Schelde doet morgen in Zaandam mee aan de nationale finale van de Speedo Club Meet. De Terneuzense ploeg, die dit seizoen de Zeeuwse voor ronde won, strijdt met nog dertien clubs om de nationale titel. Twee jaar geleden werd de Schelde verassend nationaal kam pioen. Volgens Nora van Bambost, de woordvoerster van De Schelde, is de kracht van de huidige ploeg niet zo groot als die van twee jaar geleden. „Toen hadden we een ijzersterk team met landelijke toppers. Die vallen nu echter niet meer onder de Speedoleeftijd en kunnen niet meer worden ingezet. Toch hebben we in de huidige selectie ook sterke zwemmers. We zijn in de voorronde niet voor niets op de zevende plaats ge ëindigd." KAPELLE - Wil Ronnie Babijn nog een kans maken op de eindzege in het Ironman Wetsuits zwemloopcircuit, dan moet hij morgen de zwemloop van Kapelle op zijn naam schrijven. De Terneuzenaar moest dit seizoen al twee keer verstek laten wegens ziekte. Hij mag in elk geval geen wedstrijd meer mis sen om aan de vereiste vier wedstrijden te komen. In de tussenstand gaat Remy Vasseur aan de leiding. Hjj heeft 1771 punten, bijna honderd punten meer dan junior Leon Ja- cobse (Vlissingen), op de voet gevolgd door de Belg Kris Van- derveken. Samen met Babijn zullen deze drie mannen ook in de zwemloop van Kapelle weer de dienst uit maken. Op de korte afstand moet Arjen van Oord (Middelburg) aan de bak om Rob Musters (Oud-Gastel) te achterhalen. De zwemloop wordt zaterdag vanaf 14.00 uur gehouden in en om het zwem bad Groenewoud in Kapelle. ENSCHEDE - André Kamebeek van FC Twente zet zijn voet balloopbaan voort in Schotland. De verdediger gaat spelen voor Dunfermline, de club die wordt geleid door Jimmy Cal- derwood. Hij tekende voor tweeënhalf jaar. Kamebeek kwam wegens een operatie aan de achillespees dit seizoen niet aan spelen in het eerste elftal toe. Sinds de winterstop is hij wel volledig hersteld. ANP LAUSANNE - De van doping verdachte Russische skiloop sters Larissa Lazoetina en Olga Danilova hebben bij het in ternationale sporttribunaal in Lausanne beroep aangetekend tegen hun diskwalificatie. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) schrapte beide atletes uit de uitslag van de dertig kilometer skilopen bij de Olympische Spelen in Salt Lake City nadat zij positief waren bevonden. Voor Lazoetina betekende dat het inleveren van de gouden medaille. De 36-jarige Russin had eerder op de Spelen het goud bemachtigd op de achtervolging en de vijftien kilo meter vrije stijl. De 31-jarige Danilova werd op de gewraakte afstand achtste. Volgens de procedures van het arbitragehof mogen de skiloopsters en het IOC eerst schriftelijk hun argu menten indienen. Daarna volgt een hoorzittting. De hele be roepsgang kan zo'n vier maanden in beslag nemen. AFP BAMAKO - De Egyptische international Hani Saeed is bij de Africa Cup in Bamako betrapt op het gebruik van nandrolon De voetballer van Bari uit de Serie B van Italië moest op do pingcontrole na afloop van de wedstrijd Senegal - Egypte op 20 januari. De Afrikaanse voetbalunie zal zich nog deze maand buigen over de zaak van Saeed en mogelijk direct uit spraak doen. AFP vrijdag 15 maart 2002 door Koen de Vries VLISSINGEN/SORIA - Martijn Diele man is aan zijn laatste maanden bezig bij de Spaanse volleybalclub Numan- cia. Of de club de landstitel grijpt of niet, volgend seizoen wil hij aan de slag bij een sterkere, aansprekender ploeg in een ander land. De Goese volleybal ler (22) heeft nog steeds één doel voor ogen: het bereiken van de wereldtop. Dieleman is aan zijn derde seizoen be zig bij Numancia Caja Duero uit Soria, een provincieplaats zo'n 150 kilometer ten noordenoosten van Madrid. Afge lopen zomer stond hij al in dubio of hij er nog een seizoen aan zou vastknopen. De volleyballer had een goede aanbie ding uit Italië op zak, maar koos voor Spanje mede omdat zijn vriendin in Soria woont. Zij komt binnenkort echter op de twee de plaats. „Vorig jaar heb ik nog flink genoten van het leven in Spanje. Dit jaar heb ik me helemaal op het volley bal gericht. Het heeft me moeite gekost mijn vriendin duidelijk te maken dat ze belangrijk voor me is, maar dat volley bal op de korte termijn op de eerste plaats staat. Ze zegt dat ze me begrijpt. Ik hoop dat het goed blijft gaan tussen ons, maar als het nodig is, moet ik voor mezelf kiezen." Net als in de twee voorgaande jaren doet Numancia ook nu weer mee in de strijd om de Spaanse titel. De ploeg staat tweede en is al geplaatst voor de playoffs. Unicajo Almeria is opnieuw de grootste concurrent, maar het ni veauverschil tussen de twee teams lijkt groter geworden. Martijn Dieleman: „We hebben een jong team, Almeria heeft veel routine. Dit seizoen hebben we al twee keer van ze verlorenmaar in de playoffs begint iedereen op nul. Het voordeel is dat we het systeem dat we aan het begin van het seizoen in ons hoofd hadden nu eindelijk goed kun nen spelen. Dat zou aan het eind van het seizoen wel eens positief kunnen uitwerken." Schouderblessure Het seizoen begon slecht voor de Goe- senaar. Hij kwam met een schouder blessure naar Spanje. Die liep hij op tij dens de serie wereldbekerwedstrijden voor het Nederlands team. Net toen hij een beetje zijn draai begon te vinden, raakte hij weer geblesseerd. Half no vember, tijdens een duel op Tenerife, kwam een tegenstander onder het net door. Dieleman kwam daardoor ver keerd neer en beschadigde zijn enkel. De medische staf stelde een verkeerde ren. De kansen daarop zijn echter ge ring. Het niveau van het Nederlandse volleybal is op het moment niet hoog genoeg. Er zijn wel talenten, maar die zullen er in 2004 nog niet staan. Nu stel ik me ten doel om keihard te blijven trainen om een contract te verdienen bij een echte topclub. Ik weet dat ik nog veel beter kan worden. Het betekent dat ik me in de kij ker moet spelen en dat kan ik hier niet voldoende. Goede trai ners die hier komenzien wel dat j e niet alleen met jezelf bezig bent maar ook met je medespelers en dat dat ten koste gaat van je eigen spel. Maar de meesten zien alleen de statistieken." „Ik zal daarom misschien een tussen stapje moeten doen om bij een topclub te komen. Misschien moet ik eerst naar een club in de Italiaanse A2-serie of één laag in de Al. Ook in Frankrijk liggen misschien kansen. De competitie wordt daar steeds sterker. De kans dat een club interesse toont is aanwezig, maar niet al te groot, denkt Dieleman. „Ik moet geduld hebben. Mijn manager is hard op zoek. Het kan een paar maanden duren, maar het kan ook pas augustus of september zijn voordat ik ergens kan tekenen. Het zou betekenen dat ik een zomer zonder in komsten zit. Dat moet ik er voor over hebben. Misschien moet ik wel naar clubs toe om te laten zien wat ik kan. Ook dat moet dan maar. De mensen zijn me een beetje vergeten. Maar ik weet zeker dat het goed komt." Bert Goedkoop Spelen in het Nederlands team is niet langer prioriteit nummer één voor Di eleman. „Bondscoach Bert Goedkoop is hier een keer komen kijken. Ik wist niet dat hij zou komen, ik zag hem op eens op de tribune zitten. Het was in de periode dat ik nog niet echt in vorm was. Na afloop hebben we even ge praat, nauwelijks over volleybal. Ver der heb ik hier nooit iemand gehoord of gezien. Ik weet helemaal niet of ik nog in beeld ben bij de bond. Eigenlijk is er helemaal geen communicatie. Ik ben daar hoogst verbaasd over." Half mei begint Nederland in Rotter dam met kwalificatiewedstrijden voor het EK. „Ik weet niet of ik ja of nee zal zeggen als ik geselecteerd woi'd. Zoals het het afgelopen jaar is gegaan, daar ben ik niet tevreden over. Bovendien zijn er veel dingen veranderd bij de bond. De organisatie lijkt allemaal wat minder. Het schijnt zelfs zo te zijn dat spelers lang op hun geld hebben moe ten wachtenEn we hebben het hier wel over mensen die van volleybal moeten leven." diagnose, waardoor de blessure minder snel genas dan verwacht. „De club wil de dat ik- doorspeelde, mede omdat er meer blessures waren. Ik voelde dat het niet goed zat en kon maar op vijftig procent van mijn kracht spelen. Uit eindelijk heb ik met mijn vuist op tafel moeten slaan. Alleen rust kon de bles sure genezen." Na de kerst ging het eindelijk weer wat beter. „Pas de laatste maand voel ik me prima. Of beter, ik voel me supergoed. Ik spring hoger dan ooit en verkeer in een supervorm. En het team begint ein delijk goed te draaien. Achteraf gezien had ik beter na het afgelopen seizoen weg kunnen gaan. De laatste anderhalf jaar ben ik niet veel beter gaan volley ballen. Het is wel zo dat ik constanter ben gaan spelen. Vorig jaar speelde ik soms heel goede wedstrijden, maar soms ook slechte. Nu speel ik nog steeds heel goede wedstrijden en de rest is ge woon goed." „Ik ben ook volwassener geworden. Ik speel in een heel jong team, met veel Spaanse jeugdinternationals. De ge middelde leeftijd is 21 jaar. Zelf ben ik met mijn 22 een van de meest ervaren spelers van de ploeg. Ik heb dit jaar sa men met de Spaanse international Ca- silla de spelers tijdens de trainingen en de wedstrijden op sleeptouw moeten nemen. Ook ben ik redelijk vaak aan voerder geweest. Het betekende dat ik niet altijd het maximale uit mezelf kon halen. Ik moest me ook steeds op team genoten concentreren." „De Spaanse competitie is niet gewel dig. De eerste drie of vier teams zijn goed, alles wat eronder zit is minder. Je weet van te voren dat je van die ploegen wint. De trainer hier is goed, maar geen echte topper. Mijn medespelers zijn goed, maarniet super. Nu ben ik degene die het niveau moet maken. Ik kan maar weinig leren van andere spelers. En ik ben juist op zoek naar anderen van wie ik kan leren." „Mijn langetermijndoel was op de Olympische Spelen van 2004 te schitte Spelen in het Nederlands team is niet langer prioriteit nummer één voor Martijn Dieleman. foto Ada I berto Roq ue/AFP door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Met het einde van de competitie in de eerste klasse van het zaalvoetbal in zicht boekten slechts twee van de vijf Zeeuwse ploegen aan sprekende resultaten. Schouw- se Boys won van BT/De Moriaan en FC Dauwendaele maakte korte metten met ZVH/Morres: 15-5. ZVH/Morres-FC Dauwendaele 5-15: Larry Vink zette de thuis club nog wel op een 1-0-voor- sprong, maar daarna liep FC Dauwendaele via drie treffers van Jorrit Schuurman en één van Angelo Geelhoed uit naar 4-1. Vink maakte er nog 4-2 van, maar Maurice Steketee en op nieuw Schuurman stelden de marge voor rust op vier doel punten: 6-2. In de tweede helft liepen de Middelburgers via Re- né de Nooijer, Geelhoed, Steke tee en twee keer Schuurman uit naar 11-2. Morres wist daarna via Miguel Nafa, Ralph Zegers en Kees de Putter terug te komen tot 11-5, maar FC Dauwendaele had het laatste woord. De Nooijer (2x) en de zevende en achtste treffer van uitblinker Schuurman zorgden ervoor dat de Zeeuws- -Vlamingen met maar liefst 15-5 klop kregen. Schouwse Boys-BT/De Mori aan 5-3: Ondanks de afwezig heid van Serge Berrevoets en de broers Robbert en Patrick Rog geband wist Schouwse Boys het hooggeklasseerde BT/De Mori aan met 5-3 terug te wijzen. De thuisploeg leidde bij de rust met 2-0 door treffers van Lesley Wolters en John van der Have. Lee Mol en Perry Lukus (2x) zet ten Schouwse Boys in de tweede helft op een comfortabele 5-0-voorsprong en pas daarna deden de bezoekers nog iets te rug. Keeper Peter Brussé, die een uitstekende wedstrijd keepte, moest zich drie keer gewonnen geven (5-3), maar de zege kwam niet meer in gevaar. Matisse/Intersport-Malabata 5-11: Zonder Bas de Koeijer en Niels Paardekooper kwam Ma tisse er niet aan te pas tegen de Brabanders, die in Khalid Didi de absolute uitblinker hadden. Binnen vier minuten stond het 3-0 voor Malabata, waarna Bud Aschman voor 3-1 zorgde. Na de 4-1 liet Cornelis Verkuil 4-2 aantekenen, maar Malabata liep in de eerste helft nog uit naar 6-2. De bezoekers gingen na rust verder, waar ze de eerste helft waren gestopt: 9-2. Aschman zorgde voor 9-3 en 9-4 en Ron Brusket zorgde later nog voor 10-5. Het slotakkoord was voor Malabata, dat de eindstand van het eenzijdige duel op 11-5 be paalde. Amigo/De Post-ZV2000/TE- MA 3-9: „Het lijkt wel of wij maar een halve wedstrijd kun nen spelen", zei coach Ad Nieuwdorp na afloop. Zijn ploeg had in de eerste helft goed tegenstand geboden en keek bij de rust tegen een minieme 1-0- achterstand aan. De nummer voorlaatst uit Goes kwam in het begin van de tweede helft ver rassend op een 2-1-voorsprong door Reinier Scholten en Jeroen Gelok, maar daarna was het over en sluiten voor Amigo/De Post. ZV2000/TEMA liep na de 2-2 maar liefst uit naar 9-2, waarna Remco Krijger de eind stand nog iets draaglijker maakte: 9-3. GOES - Korfbalvereni ging Togo houdt morgen het Nederlands kampi oenschap voor C-junio- ren. In het Goese Sport- punt Zeeland strijden acht ploegen om de natio nale titel. Fortuna uit Delft verde digt in Goes zijn vorig jaar behaalde titel. Nummer twee Groen Geel, dat de finale met 11-5 verloor, is dit jaar niet van de partij, nummer drie Dalto uit Driebergen wel. De ande re deelnemende ploegen zijn SKF, Deetos, KVS, Rust Roest, PKC en Blauw Wit (Heerenveen). De wedstrijden beginnen om 11.00 uur en de finalewed strijden worden rond 14.30 uur gespeeld. Vorig jaar had Togo de or ganisatie van het NK voor de A-jeugd op zich geno men. Dat wordt nu in Nieuwleusen gehouden. De B-jeugd strijdt om de titel in Dronten, de D's in Aalsmeer. Aan geen van de kampioenschappen neemt een Zeeuwse ploeg deel. RILLAND - Het driebanden team van DGV Euro Ginseng verraste door koploper Job Support een gelijkspel af te dwingen. DGV Euro Ginseng-Job Sup port 4-4: DGV presteerde het onmogelijke tegen de nog onge slagen koploper. Dat was vooral aan Tonnie van Iwaarden en Kimmo Pankow te danken. Eerstgenoemde speelde een voortreffelijke partij (1.034) te gen John Brouwers. Mede dank zij een serie van zeven pakte hij in 29 beurten de winst: 30-18. Pankow hield Van Ginneken vanhetlijf:30-28na61 beurten. Frits van der Vliet zat geen mo ment in de wedstrijd tegen Ver stappen: 4-25 na 22 beurten. Ook Camille Weering was kans loos tegen Dorst: 11-25 na 44 beurten. 3BSD Interieur Totaal-BV De Distel 4-4: Het vuur lijkt er wat uit bij de thuisploeg. Johan Fli- kweert verloor in een slechte wedstrijd met het kleinst moge lijke verschil van Klaassen: 29-30 na 72 beurten. Peter van Houwelingen daarentegen flon kerde met een fraaie winst op Duin. In 34 beurten werden de benodigde 30 caramboles bij- eengespeeld. Peter Flikweert versloeg Uitdewilligen met één puntje verschil: 25-24 na 58 beurten. Sjaak de Visser bleek niet opgewassen tegen Van Aart en moest de overwinning aan de Roosendaler laten: 20-25 na 64 beurten. Rokx Transport-3BSD Interi eur Totaal 2 8-0: Philip van der Male werd door Terloo op de pijnbank gelegd en verl ooi- kansloos: 30-18 na 46 beurten. Jan van der Werf deed tegen Poppelaars wat hij kon, maar kwam niet verder dan negentien punten, toen zijn tegenstander de partij afsloot na 52 beurten. Ron Speijer kreeg geen schijn van kans tegen Rokx: 25-16 na 61 beurten en voor Ger de Klep per gold hetzelfde tegen Bule mans: 25-9 na 52 beurten. Optiek Vis-IIoondert/de Waard 6-2: Bram de Waard zorgde in een prima partij voor de enige winst van zijn team door Duyn- houwer te kloppen: 13-25 na 47 beurten Johan Visser moest zij n meerdere erkennen in Boeke- stein: 25-19 na 48 beurten. Ook Gerrit Blom moest de winst la ten aan zijn tegenstander. Ho- schtitzky bleek te sterk: 30-23 na 48 beurten. Frans de Koek tenslotte kon het niet bolwer ken tegen Van Hoorn (0.967). Met 30-19na31 beurten ging de winst naar de Rotterdammer. Dennis Plantinga fluit Nederlandse korfbaljïnale voor vrouwen door Rudy Booqert MIDDELBURG - Menig 23-jarige jon geman zou er een moord voor doen: zes tien vrouwen in het gareel houden. Voor Dennis Plantinga is het gesneden koek. De Middelburger is scheidsrechter in het vrouwenkorfbal. Zaterdag zet hij de voorlopige kroon op zijn stormachti ge carrière, als hij in Eindhoven de Ne derlandse finale leidt. De carrière van Plantinga verloopt in sneltreinvaart. Hij begon zes jaar gele den met fluiten en promoveerde de laatste vier jaar al vier keer. Momenteel is hij in het district Zuid West de num mer vier in de B-groep, achter onder an deren Wim Harinck (Goes) en Marcel Marinissen (Oost-Souburg). De hoogst geplaatste arbiter op die lijst mag de vrouwenfinale fluiten, maar omdat de eerste drie niet in het zondagkorfbal fluiten (de vaste dag voor vrouwen korfbal) is Plantinga eerste gegadigde. „Een grote eer", vindt Plantinga. „Als speler wil je altijd kampioen worden, als scheidsrechter moet je Ahoy' als doel hebben. Niet dat ik dat zal halen, maar het moet het streven zijn. Nu ik de vrouwenfinale mag fluiten, heb ik toch de helft van Ahoy' al gehad, want in Eindhoven zullen toch zo'n vijfduizend mensen op de tribunes zitten. Mijn eer ste grote prijs dus." In het bondsorgaan Nederland Korfbal van enkele weken geleden werd Plan tinga al eens voor het voetlicht gehaald. De conclusie van het artikel luidde, dat hij als scheidsrechter 'geen aandacht strekker' was. Een groter compliment kon hij niet krijgen. „Ik vind het be langrijk dat spelers na afloop zeggen, dat ze lekker hebben gespeeld. Dat vind ik belangrijker dan dat fk lekker heb gefloten." Vrouwenkorfbal is een sterk regionaal gebonden tak van korfbal. Met name in het zuidoosten van het land tiert deze sport welig. Het gemengde korfbal is daar veel minder in zwang. Dat is van oudsher zo gegroeid. De mannen gaan op zondag een potje voetballen en de vrouwen gaan korfballen. De spelre gels zijn vrijwel identiek aan die van het gemengd korfbal. Alleen op het veld (buitenseizoen) zijn de lengtelijnen vijf meter naar binnen gelegd. Binnen het veld gaat het er echter ook iets anders aan toe, heeft Plantinga on dervonden. „Vrouwen maken aparte overtredinkjes. Iets geniepiger. Een duwtje of een knijpje onder de korf zie je toch vaker voorkomen dan in het ge mengd korfbal." „Mijn eerste vrouwen wedstrijd floot ik op 24 december 2000. Ik weet het nog precies: Spes tegen Miko in Milsbeek, bij Nijmegen. Ik was maar wat blij dat vóór die wedstrijd het tweede team van Spes nog speelde, zodat ik kon kijken hoe het er aan toe ging en waar ik op moest letten. Tactisch is het namelijk een ander spelletje. Er is een andere rol verdeling, want iedereen mag elkaar verdedigen. Dat was een kwestie van aanpassen en gelukkig was mijn wed strijd toen niet zo spannend." Kiezen Eigenlijk fluit Plantinga noodgedwon gen in het vrouwenkorfbal. Hij was jeugdtrainer bij Swift, speler bij Swift en scheidsrechter. Die drie petten pas ten niet meer op één hoofd.Toen moest ik kiezen. Ik wilde het hoogste berei ken. Ik zat destijds als speler in de A2, zonder uitzicht op A1Het spelen heb ik toen opgegeven, op zaterdag coachte ik mijn jeugdploegje en op zondag kon ik dan fluiten." Geen slechte keuze, blijkt nu. Met zijn waarderingscijfer van 8,24 (nummer één Wim Harinck heeft 8.32) is hij za terdag in Eindhoven de regisseur van zestien vrouwen. De finale gaat tussen de absolute heerser van het vrouwen korfbal Spes uit Milsbeek en De Korfrakkers uit Erp. „Twee verenigin gen die alleen vrouwenkorfbal spelen, met een goede structuur. In november heb ik beide ploegen al eens gefloten in de voorbereiding. Toen won De Korfrakkers met 13-8 en dat was de eerste nederlaag van Spes in twee jaar. „Veel mensen zeggen: vrouwenkorfbal, da's toch niks! Maar het is niks minder dan de gemengde korfballers. Het ni veau in de topklasse is vergelijkbaar met de eerste klasse gemengd. Dat maakt het leuk om te doen. Vergeet niet dat ik gemiddeld zo'n driehonderd ki lometer voor een wedstri j d moet rij den Als ik telkens een nietszeggende wed strijd moest fluiten, zou dat niet goed zijn voor de motivatie." Dennis Plantinga over de vrouwenfinale in Eindhoven: „De helft van Ahoy' heb ik al gehad." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19