Biebbus wordt mobiele hangplek Gemeenten installeren raadsleden PZC Nieuwe kijk op bekende producten Paarden uit brandende schuur gered Open Ochtend Muziekschool Modeshow van Aktiva Voorjaarstocht Rommelmarkt No Frontiers in The Duke PvdA N-Beveland wil niet in college agenda Gewonde bij aanrijding Gift van Lions voor Arduin Vrachtwagen botst op auto Kessen dreigt subsidie in te trekken Grabbelen in gemeentemeubilair Politie rolt hennepkwekerijen op Oude SRV-wagen geen optie meer voor rijdende ontmoetingsplaats Wandeling en zoektocht rond museum 1 MIDDELBURG - De Zeeuwse Muziekschool, regio Walcheren, houdt zaterdag 23 maart tussen 9 en 12 uur een Open Ochtend in het Kuiperspoortgebouw in Middelburg. De muziekschool geeft tijdens de open ochtend geïnteresseer den de mogelijkheid zich te in formeren over opleidingen, cur sussen en mogelijkheden voor samenspel. Tijdens de bijeen komst wordt vrijwel het hele opleidingspakket van de school gepresenteerd. Daarnaast zijn diverse ensembles en leden van rtiuziekverenigingen, die in op leiding zijn bij de school, te be luisteren. ÖOST-SOUBURG - Aktiva in Oost-Souburg houdt woensdag 27 maart een voorjaarsmode show in De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Sou burg. Shop 54 uit Vlissingen en Shop 6 uit Middelburg verlenen hun medewerking. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Kaarten zijn te koop bij de beheerder van de Kwikstaart in Oost-Sou burg. redactie midden-zeeland Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vrijdag 15 maart 2002 De brand ging gepaard met flinke rookontwikkeling. door Rob Paardekam BAARLAND - Bij een felle brand aan de industrieweg in Baarland is een schuur gisterochtend grotendeels in vlammen opgegaan. De vier paarden die zich in het gebouw bevonden, konden door de eigenaresse op tijd worden bevrijd. De bewoonster van het pand moest naar het ziekenhuis worden gebracht, omdat ze rook had in geademd. De blusgroepen van Baarland en 's-Gra- venpolder rukten omstreeks negen uur uit om de brand te blussen. Omdat de schuur bij aankomst al grotendeels ver loren was, richtten ze hun aandacht vooral op het naastgelegen huis. Dat kon foto Willem Woznitza gered worden van de vlammen. Na onge veer anderhalf uur had de brandweer de brand onder controle. De brand is waar schijnlijk veroorzaakt door kortsluiting in een vrieskist. De omvang van de scha de is nog niet bekend. VLISSINGEN - Wandelsport vereniging De Vrolijke Tippe laars uit Vlissingen houdt zater dag 23 maart de jaarlijkse voorjaarstocht. Aan deze tocht kunnen mensen individueel of in groepsverband deelnemen. Zij kunnen kiezen yoor een afstand van vijf, tien, vijftien, vijfentwintig of veertig kilometer. Voor de langste route geldt een vertrektijd van 9.00 uur vanaf het clubhuis Zeeland Sport aan het Baskensburg- plein in Vlissingen. Deelnemers voor de vijfentwintig kilome terroute beginnen hun route tussen 9.00 en 10.00 uur. Voorde overige afstanden wordt tussen 10.00 en 13.00 uur vertrokken. MIDDELBURG - Handbalver eniging EMM uit Middelburg houdt zaterdag 23 maart een rommelmarkt. Tussen 8.30 en 12 uur kunnen kopers terecht bij het clubgebouw aan de Na- dorstweg in Middelburg. MIDDELBURG - Café The Du ke in Middelburg viert zondag St. Patricksday met een optre den van de Ierse folkband No Frontiers. Het optreden van dit trio begint om 16.00 uur. door Abvan derSluis MIDDELBURG - „Kinderen le ren zo eens buiten hun eigen deurtje te kijken. Hun gezichts veld wordt verbreed." Leer kracht A. Kasse van de Petrus Immensschool uit Middelburg legt uit waarom 'zijn' leerlingen van groep acht gisteren deelna men aan de laatste Mondiale Milieuspeurtocht van het Cen trum voor Internationale sa menwerking (COS Zeeland). De scholieren bezochten diverse winkels om te achterhalen wat de herkomst is van producten. Een leerlingenboekje met op drachten voerde de leerlingen langs diverse winkels. Daar on derzochten zij de herkomst van de verschillende producten en grondstoffen en de gevolgen van het Nederlandse consumptie patroon. De kinderen ontdekten zo dat ze in hun eigen omgeving vaak onverwachts veel alle daagse dingen uit zuidelijke landen kunnen vinden. De mi lieuspeurtocht leidde langs voor de hand liggende winkels, zoals de milieu- en de wereldwinkel, maar ook langs een bloemen- zaak en een speelgoedwinkel. „We proberen de leerlingen te betrekken bij de dingen die ze tegenkomen in hun eigen we reldje", vertelde Kasse. Hij noemde de milieuspeurtocht 'vakoverstijgend'. „Ze leren iets over natuur, biologie, aard rijkskunde en geschiedenis." Ter voorbereiding of aanvulling op de speurtocht is een leskist beschikbaar van het COS en de milieu-educatiecentra E. Simonis van het COS toonde zich tevreden over de belang stelling van de basisscholen. Zo komen kinderen erachter dat heel veel producten in Neder land uit de Derde Wereld ko men. J e maakt ze wat bewuster. In Middelburg volgden onge veer driehonderd leerlingen de milieuspeurtocht. Zowel de scholen als het COS en de mi- lieu-eclucatiecentra zijn erg te vreden over de milieuspeur tocht. Simonis: „Iedereen is heel erg enthousiast. We hebben al leen maar positieve verhalen gehoord." door Ingrid Huibers WISSENKERKE - De PvdA- fractie in de gemeente Noord- Beveland heeft te kennen te ge ven vooralsnog niet mee te wil len praten over de vorming van een nieuw college. Daarmee lijkt er een einde te ko men aan de coalitie CDA, WD en PvdA die de afgelopen raads- periode op Noord-Beveland de scepter zwaaide. Op uitnodiging van het Noord- Bevelands Belang (NBB), na de verkiezingen de grootste partij op het eiland, kwamen met uit zondering van de PvdA, alle partijen gistermiddag bijeen. De positie van het NBB in een nieuw college is door het weg blijven van de PvdA behoorlijk verstevigd. Een wethouders- post lijkt de partij nauwelijks nog te kunnen ontglippen. Zo zouden het NBB en het CDA, beide met vier zetels, samen een coalitie kunnen vormen. Een mogelijk breekpunt tussen de twee partijen vormt de wens van het NBB om een wethouder van buiten de raad voor te dragen. Behalve met het CDA zou het NBB ook met de VVD (twee ze tels) en het SGP (één zetel) kun nen 'regeren'. Vooral de VVD zoekt de laatste maanden steeds openlijker toe nadering tot de partij van lijst trekker A. Oudshoorn. Tot slot zouden WD, CDA en SGP ook gezamenlijk een vuist tegen het NBB kunnen maken, waardoor die laatste partij weer in de oppositiebankjes kan plaatsnemen. Het is echter niet erg waar schijnlijk dat het SGP voorma lig oppositiegenoot NBB zal af vallen. door onze regioredactie VLISSINGEN - Op Walcheren zijn gisteravond de nieuwe ge meenteraden geïnstalleerd. In Middelburg, Domburg en Vlis singen legden negenentwintig onlangs verkozen raadsleden de eed of gelofte af. Hoe de nieuwe colleges van B en W eruit gaan zien in de drie gemeenten, is nog onbekend. De bijzondere raadsvergade ring in Vlissingen werd druk be zocht door oud-raadsleden, fa milie, vrienden en bekenden van de nieuwe politici. Raads- nestor J. Lust (WD) sprak de hoop uit dat de beraadslagingen in een collegiale sfeer zullen .verlopen. „In de raadzaal mo gen we elkaar bevechten, maar na afloop moeten we wel met el kaar een kop koffie of een borrel kunnen drinken." Fractievoorzitter L. Waterman van de nieuwe Partij Souburg- Ritthem wilde de rondvraag aangrijpen om een maiden speech over zijn groepering af te steken, maar burgemeester A. van Dok-van Weele greep in. „Lange betogen moeten wach ten tot de volgende keer." Wa terman besloot daarop ieder raadslid succes te wensen de ko mende vier jaar. In de Middelburgse raadzaal kwam een als Thorbecke ver klede acteur langs. Hij vertelde over het nieuw in te voeren dua lisme en dat zijn systeem - het monisme - na 150 jaar ouder- domsverschijnselen begon te STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 19.30 uur: Zanguitvoering; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9 00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9 uur; MIDDELBURG - Hofpleinkerk, 20.00 uur: Concert fanfares Veeres Genoegen en Vlijt en Volharding; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; SEROOSKERKE - Peuterspeelzaal De Vrolijke Keet, 15.15-16.30 uur: kinderkle- dingbeurs; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur. Koersbal; WESTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 - 11.30 uur: Badminton voor 50-plussers; Herrijst, 14.00 uur: Bijeenkomst voor ou deren. vertonen. Hij had met gekromde tenen gezien dat raadsleden op de stoel van het college gingen zitten en weinig tijd besteedden aan hun vertegenwoordigende functie. „Het debat vindt plaats in achterkamertjes. Zonder cul tuurverandering is de daadwer kelijke invoering van het dua lisme onmogelijk. Verbeter het lokale bestuur, vangt aan bij uzelve." Burgemeester K. Schouwenaar feliciteerde de nieuwe raadsleden met hun ver kiezing. De enige Veerse partij die het aantal zetels bij de verkiezingen zag stijgen was de PvdA/Groen- Links. Fractievoorzitter J. Bos telaar voelde zich daardoor ge roepen nog het woord te nemen. „We hebben met de verkiezin gen kunnen constateren dat er een duidelijke verschuiving heeft plaatsgevonden. Dat was een verschuiving van een con ventionele naar een niet-con- ventionele kant. De PvdA is het grootst in Domburg, Zoutelan- de en WestkapelleWe zij n ons er van bewust dat we met beide be nen op de grond moeten blijven staan. We hopen dat we ons sa men met de andere leden van de raad, op een prettige manier kunnen inzetten voor de ge meente Veere." Burgemeester A. de Bruijn gaf aan het einde van haar toe spraak, de raadsleden nog een zin mee uit de rede van Thorbec ke. Thorbecke zei: Wacht op on ze daden. COLIJNSPLAAT - Een 21-jari- ge automobiliste heeft gister middag een hersenschudding opgelopen bij een aanrijding op het kruispunt met de N256 ter hoogte van Colijnsplaat. Een 51-jarige automobilist uit Goes reed over de Noordlange- weg komende uit de richting van Kats en verleende op het kruispunt met de N256 geen voorrang aan de automobiliste uit de gemeente Kapelle. Zij werd hierop in de flank aange reden, ging vervolgens over de kop en kwam in de berm, op de wielen, tot stilstand. MIDDELBURG - Lionsclub Tholen heeft gisteravond het orkest De Zeeuwse Muzikanten van de stichting Arduin mu ziekinstrumenten, met een totale waarde van 1130 euro, cadeau gedaan. Stichting Arduin kreeg bekkens, pauken, xy lofoons en castagnetten en ander slagwerk. De Lionsclub Tholen hield op de Open Monumentendag vorig jaar fietsrou tes van twintig tot dertig kilometer. Na de routes was er een mosselmaaltijd. Deze activiteiten brachten genoeg geld op om de instrumenten aan te bieden. Lionsclub Tholen voert ie der jaar een actie voor een goed doel. VLISSINGEN - Een 50-jarige vrachtwagenchauffeur uit de gemeente Oostflakkee is gistermiddag op de Paul Kruger- straat in Vlissingen op een personenauto gebotst, bestuurd door een 32-jarige man uit Roosendaal. De vrachtwagen reed rond half vijf over de Van Dishoeckstraat. Op het kruispunt met de Paul Krugerstraat sloeg hij linksaf. Door de afmeting van zijn wagen nam hij de bocht vermoedelijk te ruim. De au tomobilist uit Roosendaal kon een aanrijding niet meer voor komen. Zijn auto werd licht beschadigdDe vrachtwagen liep nagenoeg geen schade op. HULST - De wijkraad Langs de Linie in Hulst kan een kor ting van de subsidie tegemoet zien als ze halsstarrig vast houdt aan het plaatsen van spotprenten van burgemeester A. Kessen en wethouder P. Weemaes op hun website. „De wijk raad krijgt immers subsidie voor het wel en wee in de wijk en niet om mensen belachelijk te maken", zegt Kessen. „Deze keer zijn wethouder Weemaes en ik het. Volgende keer is mis schien een andere wethouder aan de beurt." Het gemeentebe stuur is van plan de wijkraad op het matje te roepen om tekst en uitleg te geven over de spotprent van Kessen en wethouder P. Weemaes. De wijkraad Langs de Linie haalde zich de woede van de gemeente op de hals door in een spotprent op de websi te de brillenglazen van Kessen te laten beslaan bij de gedachte aan Weemaes in bikini. Voorzitter B. Musters van de wijkraad zei niets van de opwinding te begrijpen en noemde het een carnavaleske benadering van politieke figuren in Hulst. Met deze spotprenten zet de wijkraad volgens Kessen de goede re latie met de gemeente Hulst op het spel. In dit overgangsgebied tussen zoet en zilt, is oudland, bos, duin en strand, elk met hun eigen specifieke flora en fauna. De wandeling begint om 14.00 uur vanaf het Zeeuws Biologisch Museum en duurt tot ongeveer 15.30 uur. Een week later, zondag 24 maart, kunnen mensen in de heemtuin van het museum op zoek naar eieren van amfibieën, zoals klonten kikkerdril, ei- snoeren van padden en eitjes van watersalamanders. Iedere soort zet de eieren op een eigen manier af in het water. De zoek tocht wordt begeleid door een gids van RAVON, Reptielen, Amfibieën en Vissen Onder zoek. Maximaal vijfentwintig personen kunnen van 14.00 tot 15.00 uur meedoen aan dit pro ject dat de naam 'Kouwe Druk te' heeft gekregen. Van tevoren aanmelden is gewenst. ZIERIKZEE - Wie het leuk vindt om een bureautafel, stoel of kast uit een gemeentehuis te kopen, kan volgende week zijn slag slaan. Donderdag 21 maart wordt het restant van het meubilair uit het tijdelijk gemeentehuis in Zierikzee afge voerd. Belangstellenden kunnen tussen 13.00 en 15.00 uur kijken of er nog iets van hun gading bijzit om het vervolgens gratis mee te nemen. Plet meubilair wordt buiten aan de zij - en achterkant van het gebouw opgesteld. MIDDELHARNIS - De politie heeft in Middelharnis en Dirksland twee hennepkwekerijen ontmanteld. Twee man nen van 19 en 36 jaar uit Ouddorp zijn bij de inval in een onbe woond huis aan de Westelijke Achterweg in Middelharnis aangehouden. De verdachten waren bezig met knip- en poot- werkzaamheden. Tijdens hun verhoor verklaarde het tweetal dat ze soortgelijke arbeid verrichtten in een pand aan de Dirkslandse Spuikolk. Op basis van die gegevens besloot de politie ook daar woensdagmiddag een inval te doen. In totaal werden 2426 hennepplanten en de nodige lampen in beslag genomen. door Miriam van den Broek DOMBURG - De hoop dat een oude SRV-wagen nog een keer dienst doet als rijdend jeugd honk in Veere, is opgegeven. Er moet nog zoveel aan de bus ge sleuteld worden, dat het nog niaanden duurt voordat die rij klaar is. De gemeente beloofde de Veerse jeugd dat de bus nog vóór de zomer zou rijden. Om die belofte na te komen, gaat Veere een bibliotheekbus ko pen. In 1999 werd de oude SRV-wa gen gekocht. De bus zou onder toezicht, door jongeren worden opgeknapt. Het was de bedoe ling dat de jongerenwerker met deze bus de diverse dorpskernen zou bezoeken. In de bus konden de jongeren dan een beetje re laxen, kletsen en wat drinken. Ook konden ze er terecht met vragen over uiteenlopende za ken. Het opknappen van de bus lag verschillende keren stil. De nieuwe jongerenwerker, Judith Eckhardt, gelooft niet dat de wagen binnenkort kan rijden. Zelfs als de bus door de APK- keuring komt, moetdie eerst nog helemaal worden ingericht. De Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg heeft een goede, APK- gekeurde bibliotheekbus aan geboden voor ongeveer 6800 eu ro. Deze is rijklaar en hoeft al leen nog aan de buitenkant te worden geschilderd. Een ander bijkomend voordeel is dat deze bus tachtig kilometer per uur mag rijden. De SRV-wagen rijdt niet harder dan veertig kilome ter per uur. Kwaliteit Volgens wethouder J. Korstanje zijn er twee redenen voor de aankoop van de biebbus. „De eerste is snelheid", zegt hij. „De bus kan eerder ingezet worden dan de SRV-wagen. De tweede reden is dat de bibliotheekbus kwalitatief beter is dan de bus die we al hebben. Bovendien is de nieuwe al ingericht. Als we de SRV-wagen nog moeten inrich ten, zijn we veel duurder uit." De nieuwe bus heeft alleen nog aan de buitenkant een lik verf nodig. „We willen dat door jon geren laten doen", zegt Kors tanje. „Dat kan snel gebeurd zijn, al denk ik dat de bus niet meer in mijn ambtstermijn zal rijden. Dan moet die voor 1 april klaar zijn. Toch kan de bus al snel ingezet worden. Onze jon gerenwerker is bezig haar groot rijbewijs te halen. Ook zijn er vrijwilligers met het juiste rij bewijs die met deze bus willen rijden." JOP's De nieuwe bus wordt betaald van het geld dat uitgetrokken is voor de komst van zeven jonge ren ontmoetingsplaatsen. Deze JOP's worden niet allemaal meer dit jaar gerealiseerd. Door een zieke ambtenaar en door af wezigheid van de voormalige jongerenwerker, is ook de bouw van de JOP's vertraagd. Het geld dat van de hangplekken geleend wordt voor de bus, wordt later teruggestort. Dat gebeurt als Veere het bedrag voor de inrich ting van de SRV-wagen terug krijgt van het Sociaal Kultureel Werk Middelburg. Het college weet nog niet wat het met de SRV-wagen doet. Er wordt getwijfeld tussen verko pen en opknappen. Misschien kan de bus worden gebruikt als een opknapproject voor de jeugd. Als ontmoetingspunt kan de bus daarna altijd een plaats vinden in één van de kernen, menen B en W. Deze moge lijkheden worden nog onder zocht. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle houdt komende weken ac tiviteiten voor jong en oud. Op zondag 17 maart is het mogelijk met de boswachter op pad te gaan. Onder leiding van een boswachter van Staatsbosbe heer wordt een wandeling ge- I maakt door het natuur- en cultuurhistorisch gebied De Manteling. De educatieve Mondiale Milieuspeurtocht voerde de scholieren onder meer naar de wereldwinkel in Middelburg foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13