Windmolenpark niet van de baan PZC PZC Triniteit houdt geest van bomenbuurt cc Rechter staat Union drie ontslagen toe Geen jongens bij vastenactie Zwin College Oostburg tekent overeenkomst met dorpsraad Breskens 19 Initiatiefnemers willen eerst handtekeningenactie Graauw onderzoeken Thema-avond christelijke zang en muziek Sponsorloop voor Filipijnen Kaarten maken van theezakjes Cakejesactie SGP zet in op lijfsbehoud Snelheidsremmer Westdorpe weg Steigerend paard oorzaak ongeval Maatregelen voor Vrijstraat Sas Man leeft zich uit op auto Tholense CC agenda TERNEUZEN donderdag 14 maart 2002 door René van Stee TERNEUZEN - De Unie van Redding- en Sleepdienst (Union) in Antwerpen mag in het kader van een grootscheep se reorganisatie drie admini stratieve krachten van de Ne derlandse tak van het bedrijf ontslaan. Dat besliste de kantonrechter gisteren in Terneuzen. Tegen de uitspraak is geen hoger beroep mogelijk. De ontslagen werk nemers krijgen een ontslagver- goeding volgens de zogeheten kantonrechterformule. E. Schlimbach, raadsman van twee van de drie administra tieve krachten, noemde de uit spraak teleurstellend. Uit het oordeel van de kantonrechter blijkt volgens hem vooral dat er slechts een marginale toet sing van de reorganisatie en de hieraan gekoppelde cijfers heeft plaatsgevonden. Hij be toogde twee weken geleden bij de rechtszitting dat de Belgi sche bedrijfsleiding de verlie zen -ruim drie miljoen euro- bij Union Nederland BV (het vroe gere Willem Muller Nederland in Terneuzen) moedwillig zou hebben opgedreven. Op die manier zou een schoolvoor beeld van een sterfhuiscon structie zijn gecreëerd. „Verder blijkt dat de bescher ming van de belangen van werknemers bij de kanton rechter niet in goede handen is. Als werknemers bij een reorga nisatie er uit moeten, dan gaan ze er ook uit", aldus de Terneu- zense jurist. Directeur A. Mertens van Union had het ontslag van zijn voormalige medewerkers ver wacht. Hij bestreed ten stellig ste dat ten aanzien van de reor ganisatie een onevenwichtig en onzorgvuldig beleid was ge voerd. Ook de bewering over een sterfhuisconstructie voor de Nederlandse tak van Union noemde hij 'fundamenteel' on juist. „Eris overal in het bedrijf bezuinigd. Zo zijn in Antwer pen zowel absoluut als procen tueel gezien meer mensen afge vloeid dan elders", lichtte hij toe. Mertens noemde de reorgani satie bittere noodzaak. Dit als gevolg van onder meer de on rustbarende verliezen van de sleepdiensten op de Wester- schelde, stijgende concurren tie en de steeds verder afnemende scheepvaartbewe gingen in de Scheldehavens. De algemene economische toe stand en met name de lokale marktomstandigheden zullen volgens de Uniondirecteur moeten verbeteren om te over leven. Inclusief varend perso neel zijn in Terneuzen tot nu toe zo'n twintig banen ge schrapt. Mertens sloot niet uit dat dit er op langere termijn nog meer worden. door Jean-Lou de Gucht GRAAUW - De initiatiefnemers van het windmolenpark in de Melopolder in Graauw zijn vooralsnog niet van plan zich neer te leggen bij de protesten uit de bevolking. Woordvoerder H. Verstraaten zegt nog enige tijd nodig te heb ben voordat de initiatiefnemers met een definitief standpunt naar buiten komen. „Deze ma terie ligt heel gevoelig in Graauw. We moeten hier heel behoedzaam mee omgaan. Eén ding staat echter voorop. We willen eerlijk tegenover de be volkingzijn." IJZENDIJKE - De kring van christelijke zang en muziek West Zeeuws-Vlaanderen houdt op vrijdag 22 maart vanaf 19.30 uur een zang- en muziek avond in de rooms-katholieke kerk in IJzendijke. Jubilate en United Religions uit Oostburg, God is mijn Lied uit Breskens, Looft den Heer uit Nieuwvliet, het RK Kerkkoor uit IJzendijke, 't Zwinkoor uit Sluis/Cadzand en de christelij ke muziekvereniging Excelsior uit Cadzand verlenen medewer king aan de avond. GRAAUW - De leerlingen van basisschool Sint Joseph houden vrijdag 22 maart een sponsor loop. De opbrengst is bestemd voor projecten de Filipijnen. Met het geld wordt gezorgd voor schoon drinkwater en duurza me voedselvoorziening. De kinderen uit Graauw werven de komende weken in het dorp sponsors. De wandeltocht van ruim vijf kilometer begint om 13.00 uur op de speelplaats van de school. AXEL - In dienstencentrum 't Trefpunt in Axel kunnen be langstellenden donderdag 21 maart kaarten maken van thee zakjes. De activiteitenavond begint om 19.30 uur. Deelne mers wordt gevraagd een schaar mee te nemen. WESTDORPE - Vrijwilligers van peuterschool Olleke Bolle- ke in Westdorpe gaan zaterdag I vanaf negen uur langs de deur voor de jaarlijkse cakejesactie. De opbrengst komt ten goede aan de peuterspeelzaal. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Ba reman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bijna driekwart van de dorpe lingen en omwonenden van de Melopolder hebben zich uitge sproken tegen plaatsing van de acht windturbines. Het actieco mité Tegenwind Melomolen haalde 478 handtekeningen op van tegenstanders. De dorps raad van Graauw vond dit zo'n overtuigend aantal, dat zij zich achter de actie opstelde. Voor zitter R. Jaberg: „Omdat er in Graauw en omgeving 781 perso nen wonen van achttien jaar en ouder is dit een overduidelijke uitkomst." Verstraaten weet echter nog niet of dit een overduidelijke uit komst is. „Ik wil graag weten hoe de handtekeningenactie in z'n werk is gegaan. Hoe is bij voorbeeld de brief aan de bevol king opgesteld. Welke vragen zijn er gesteld. Dat er zoveel mensen getekend hebben, zegt mij niets. Er zijn mensen die al tijd tekenen, ongeacht wat de vraagstelling is. We willen kort om de kwaliteit van de handte keningenactie boven water krijgen. Als ons dat allemaal duidelijk is, nemen we een be slissing, Ik kan nu nog niet in schatten hoelang dat gaat du ren. De zorgvuldigheid van een besluit staat daarbij voorop. Het is zeker geen haastklus." Naast de bevolking en de dorps raad van Graauw heeft ook de Hulster politiek zich negatief uitgelaten over de aanleg van een kleinschalig windmolen park in de Melopolder. Als het hele dorp tegen is, dan heeft het geen zin om door te gaan met de plannen, heeft Verstraaten eer der gezegd. Achter deze uit spraak staat hij nog steeds. „We willen inderdaad zeker weten dat het hele dorp tegen is." Elf vrouwelijke scholieren van hel Oostburgse Zwin College eten vierentwintig uur niets in het kader van de landelijke actie Zip your Lip. fotp Charles Strijd door René van Stee OOSTBURG - „Ik doe mee omdat ik het goed vind om mensen te helpen die het slechter hebben dan jij. Ook vind ik het goed dat je zelf eens een dag voelt wat zij heel regelmatig voelen." Petra van 't Westeinde (16) uit havo 4 laat geen mis verstand bestaan over haar motivatie om mee te doen aan de landelijke vas tenactie Zip your Lip. Evenals tien an dere medescholieren op het Zwin Colle ge in Oostburg laat zij een etmaal haar eten staan. De deelnemers laten zich sponsoren door vrienden, ouders, kennissen en le raren die allemaal vrijblijvend een be drag betalen voor de hongerprestatie. Op die manier wordt geld ingezameld voor projecten van World Vision voor arme mensen in Cambodja, Oeganda, Tanzania en Congo. Het verbaast de elf -louter vrouwelij ke- West Zeeuws-Vlaamse deelnemers aan Zip your Lip geenszins dat de jongens bij de actie schitteren door afwezig heid. „Jongens zijn watjes", is hierover de stellige mening van Ellen Grashoff (16) uit havo 4. „De meeste jongens vin den zo'n actie niet stoer", denkt haar klasgenote Eef Krook (15). „Jongens hebben meer moeite hun gevoelens te tonen", vult brugklasser Fabiënne Tri- hou (12) de oudere deelneemsters aan. Een specifieke voorbereiding op Zip your Lip heeft niet plaatsgevonden. Geen enkele leerling heeft van tevoren bijvoorbeeld extra veel gegeten. Eef is er heilig van overtuigd dat ze zonder problemen de eindstreep haalt. „Ik heb nu al vanaf half acht vanochtend niet gegeten, en ik heb er totaal geen moeite mee. Je moet voldoende drinken en niet te veel aan eten denken. Dan is het ab soluut geen grote opgave", legt ze uit. „Zoals ik me nu voel, kan er nog best een dagje bij. E^n beetje buikpijn, dat is alles", valt Ellen haar bij. Onder begeleiding van docent Ben Huisman, die ook aan de actie meedoet, overnachten de leerlingen in de gym zaal van de school. Om de tijd te doden worden videofilms gedraaid en spelle tjes gespeeld. „Afhankelijk van het weer staat ook nog een nachtdropping op het programma", vertelt Huisman. Hij waardeert het initiatief van 'zijn' scholieren in hoge mate. „Hun betrok kenheid bij de actie spreekt me zeer aan, en dat is eigenlijk ook wel het be langrijkste." De Zip Your Lipactie op het Zwin Col lege is deze ochtend om half acht afge lopen. Op dat tij dstip is ook de sponsor opbrengst bekend. In Terneuzen doen op het Zeldenrust-Steelantcollege ruim 180 leerlingen mee. Zij stoppen vandaag om twaalf uur 's middag. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil de herinnering aan de vroegere naam Bomen- buurt niet helemaal laten verva gen in de wijk Triniteit. Burge meester en wethouders willen de woonstichting Clavis welis waar een vergunning geven voor het kappen van 152 bomen, maar, verklaart gemeente woordvoerder D. Timmers, het is niet de bedoeling dat al die bomen daadwerkelijk tegen de vlakte gaan. Natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut en het Bewo nersplatform Triniteit hebben bezwaar aangetekend tegen het voornemen om een kapvergun- ning te verlenen. De twee orga nisaties zijn niet tegen de nieuwbouwplannen, maar vin den het te gek voor woorden dat alle bomen zouden moeten wij ken. „Alvorens een kapvergun- ning wordt verleend, moet eerst eens goed worden bekeken wel ke bomen per se weg moeten om nieuwe woningen mogelijk te maken. Mooie, karakteristieke en nog lang levensvatbare bo men zouden in het bouwplan moeten worden ingepast of, als dat echt niet kan, moeten wor den verplaatst", betoogt bo- menkenner L. Calle van De Steltkluut. In Triniteit staan geen zeldzame Bomenkenner L. Calle zou graag zien dat karakteristieke bomen, zoals deze monumentale abelen aan de Beukenstraat, worden gespaard. foto Charles Strijd of bijzondere bomen laat Calle weten. „Maar alleen het aantal bomen dat gekapt zou moeten worden, is al reden om de zaak nog eens te bekijken. Daarnaast kanten we ons tegen het massaal kappen. De nieuwe woningen in de wijk verrijzen in fases. Hak dus pas in de weg staande of ver sleten bomen om als er wordt gebouwd. Zo krijgt nieuwe aan plant tijd om tot wasdom te ko men voor alle oude bomen zijn verdwenen." Het dagelijks ge meentebestuur neemt dat idee mee, laat woordvoerder Tim mers wetenWe zullen nog eens goed bekijken of groepjes bo men op verschillende tijdstip pen kunnen worden gekapt." De gemeentewoordvoerder be strijdt overigens dat het college kaalslag nastreeft in Triniteit. „We willen niet alle bomen rooi en, maar het is nog niet precies bekend hoeveel exemplaren uit eindelijk het veld moeten rui men. Er is een kapvergunning voor alle 152 bomen aange vraagd, omdat dat procedureel TERNEUZEN - De SGP mikt weer op twee raadszetels in de nieuwe gemeenteraad van Terneuzen. Opnieuw is zittend raadslid P. Hamelink (55) uit Terneuzen lijsttrekker. Hij zit al dertien jaar in de raad. Nummer twee op deSGP-lijstis C. van Burg, thans ook lid van de Terneuzens gemeenteraad. Als der de staat J. Pladdet uit Hoek. Landelijk voorzitter en Statenlid W. Kolijn, die in de Kanaal zone als woordvoerder namens de SGP optreedt: „Drie raads zetels zou heel mooi zijn, maar met behoud van onze huidige twee zijn we ook blij." Hoewel het verkiezingsprogramma nog niet af is, weet Hamelink op voorhand enkele hete hang ijzers te noemen. „Wij zijn een principiële partijeen ideologi sche partij. Wij hebben echt problemen met een gokautoma- tenhal, een discotheek en een bioscoop in Terneuzen. Daar kleven ons inziens te veel bezwaren aan die de Bijbelse toets niet kunnen doorstaan", aldus Hamelink. Hij sluit niet uit dat dit soort standpunten onoverkomelijk zijn bij eventuele col lege-onderhandelingen. „We hopen dan ruimte te krijgen om minderheidsstandpunten in te nemen." WESTDORPE - De verkeersremmer in het gedeelte van de Bernhardstraat in Westdorpe tussen de Molenstraat en de Wilhelminastraat verdwijnt daar. Het college van burge meester en wethouders heeft dat besloten. Mensen die in de buurt van de snelheidsremmer wonen, klaagden bij de gemeente over overlast door trillingen van het voorbijkomende verkeer. Zij stélden de gemeente voor om in plaats van de verkeersdrempel eenrichtingsverkeer in te stel len in de straat. De gemeente voelde daar weinig voor, aldus wethouder R. Noët. Ten eerste omdat het instellen van een richtingsverkeer het probleem zou verschuiven naar andere straten. Ten tweede komt er een buslijn door de straat. WESTDORPE - Een steigerend heeft gistermiddag een onge val veroorzaakt in de Kapittelstraat in Westdorpe. Het dier schrok, steigerde en kwam vervolgens tegen het brommobiel van een 98-jarige inwoner van de gemeente Sas van Gent te recht. Het paard liep een snee in het been op. De 98-jarige kwam met de schrik vrij. SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent buigt zich over een opzetje voor verkeersremmende maatregelen in de Vrij straat tussen Sas en buurgemeente Assenede. Dat is volgens wethouder R. Noët afgesproken tijdens overleg met de ge meente Assenede over de problematiek van te hard rijden door deze straat.We gaan nu bekij ken welke maatregelen we daar het beste kunnen nemen", aldus de wethouder. „Dat sluiten we vervolgens kort met de gemeente Assenede en met het waterschap." De laatste heeft het deel van de Vrijstraat buiten de bebouwde kom in beheer. Bewoners van de Vrij straat hielden een aantal jaren geleden een handtekeningen actie om de aandacht te vestigen op het probleem van te hard rijdende automobilisten. THOLEN - Een 24-jarige automobiliste uit Tholen is dins dagmiddag omstreeks 17.00 uur op de Eendrachtweg in haar woonplaats geïntimideerd door een automobilist. De man reed al een tijd achterhaar en stapte uit de auto_toen zij stopte om twee personen te laten uitstappen. Hij sloeg de spiegel er af, brak de antenne stuk, schopte enkele keren tegen haar au to en reed verder. De vrouw heeft aangifte gedaan. het makkelijkst is. Stel dat we een kapvergunning afgeven voor 75 bomen en er moeten er later nog een paar meer worden gerooid, dan kost dat nogal wat tijd en geld." Het gevaar dat aannemers makkelijk bomen omzagen als toch al een kapver gunning is afgegeven, wordt volgens Timmers onderkend. „Uitgangspunt is dat er zoveel mogelijk bomen blijven staan. Met de medewerkers van de plantsoenendienst, de bewo ners van de wijk en De Stelt kluut overleggen we over het groen dat moet verdwijnen, kan blijven of naar elders kan wor den verplant." Oostkolk De voormalige Bomenbuurt is dus ook in de toekomst nog ge tooid met opschietend groen. Een karakteristieke abeel aan De Blokken, schuin tegenover het parkeerbureau, wordt over twee, drie weken geveld. De abeeldie deel uitmaakt van een beeldbepalend bomengroepje rond de Oostkolk, is ernstig ziek. Een door Tonderzwam aangetaste stamvoet en bast- kanker sluiten redding van de boom uit. Om veiligheidsrede nende abeel staat vlakb ij de rij - baan en boven de parkeergara ge, moet de boom snel tegen de vlakte bleek na een second-opi- niononderzoek door een des kundig bureau. door Wilma Valk BRESKENS - Het kernbezoek van ,het college van burgemees ter en wethouders van Oostburg aan Breskens was voor de ge meente gisteren aanleiding tot het tekenen van een convenant met de pas opgerichte dorps raad van de kern. In deze over eenkomst staat onder meer de manier van overleg tussen beide partijen en de hoogte van de subsidie. Dit jaar krijgen de dorpsraden in de gemeente Oostburg een be drag van 1816 euro voor de ver fraaiing van de dorpen..Tevens kon burgemeester E. Brommet meedelen dat er op 8 april in Breskens een eerste opplusdag gehouden zal worden. Gezien de grootte van de kern kunnen kleine problemen dit jaar maar in een gedeelte van het dorp worden aangepakt. Veel grote problemen kwamen niet aan de orde. tijdens de in spraakavond. Er werd gespro ken over hondenpoep, slechte staat van stoepen en straten, de rondweg en te hard rijden. Alles werd genoteerd en zal in het col lege of bij gemeentewerken gesproken worden. Ook het ver dwijnen van het veer Vlissin- gen-Breskens kwam even aan (Advertentie) Luxe yj hemden van de orde met de vraag of er hier voor enige compensatie is voor Breskens: „Wij hebben speciale plannen voor het aanlandings- punt", aldus wethouder L. Wil le. „We zullen een aantrekkelij ke route naar het dorp creëren, zodat iedereen haast verplicht wordt ook naar het dorp zelf te lopen of te fietsen." Maison legrand HERENMODE I STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten en solodansen; Gregoriuscen- trum, 13.30 uur; Handwerken; 14.00 uur: Kaarten; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 9.30 uur: Bloem schikken; 13.30 uur: Gymnastiek en bil jarten; 13.30 uur: Hobbyclub;Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur Kaarten bieden; HENGSTDIJK - 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur; Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; 19.00 uur; Engels voor gevorderden; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Engelse les; 10.00 uur: Biljartles; 10.00 uur: Bewe- gingsles; 10.30 uur: Engelse les; 13.00 uur: Pedicure; 13.00 uur; Biljarten; 14.00 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Line dance voor 55 plussers; Blaauwe Hoeve, 19.30 uur: Themabijeenkomst patiëntenvereniging Samen Beter; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Modeshow van kle ding en schoenen voor ouderen; Gym zaal De Eikelaar, 19.45 uur: Step workout; LAMSWAARDE Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 19.00 uur: Gym; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen; OSSENISSE Hof ter Nesse, 20.00 uur: Oefenavond stijldansen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 19.30 uur: Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 en 19.00 uur: Computerles; SLUISKIL - Het Meulengat, 13,30 uur: Biljarten voor dames, kaarten en canas ta; 18.00 uur: Oefenavond kindercabaret Het Talent; 19.00 uur: Oefenavond jeugd- cabaret Het Talent; 19.30 uur: Oefen avond toneelgroep Sempre Avanti en oefenavond blaaskapel Ein Prosit; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten; 19.30 uur; Yoga; TERNEUZEN - De Veste. 13.30 uur: Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten De Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen; 't Schelpenhoekje, 19.30 uur: Haza Data gebruikersgroep; 20.00 uur: Bijeenkomst afdeling Zeeland Hobby Computer Club; Rivierenhuis, 20.00 uur: Lezing aquari umvereniging over de discusvis; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: Kaarten en bingo; 19,00 uur: Tafeltennis; Café 't Polderken, 13.30 uur: Kaarten; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volksdansen; 13 uur: Kaar ten en biljarten; 14 uur: Handwerken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Koers bal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45