Saai schouwspel in Nou Camp Cup-sfeer nog ver te zoeken Jaja stort zich naar sprintzege Heerenveen sluipt dichter naar top Zware knieblessure velt Jan Kromkamp Vandenbroucke tekent niet Friesinger start toch op WK Pechstein gaat door tot 2006 Skiloper moet medailles inleveren Hasselbaink scoort drie keer Foppe de Haan weggestuurd Anderlecht en Genk in evenwicht Barcelona en Liverpool kijken vooral naar verdediging: 0-0 champions league Loovens vervangt geschorste Paauwe tegen PSV door Wietse Dijkstra ROTTERDAM - De Europa Cup-sfeer in de Kuip is aan de vooravond van PSV- Feyenoord nog ver te zoeken. Hoezeer een ieder zijn best ook doet. Trainer Bert van Marwijk bijvoorbeeld, als hij zegt dat hij de tweekamp met PSV zoveel mogelijk op een 'Uef a Cup-achtige manier' probeert te benaderen. Pierre van Hooijdonk tegen de pers: „Ik heb het idee dat vooral jullie naar het speciale sfeertje zoeken." De voorbereiding van Feyenoord verloopt niet anders dan voor een Europa Cup wedstrijd in het buitenland, al is de trai ning in het stadion van de tegenstander om voor de hand liggende redenen overge slagen. De spelers hebben him oefeningen gewoon afgewerkt op het veld naast de Kuip en stappen na de lunch in de bus naar Sint Michielsgestel voor een trai ningskamp. Anderhalve maand geleden deden ze nagenoeg hetzelfde toen het om de kwartfinale van de KNVB-beker ging. Dat dit keer een plaats bij de laatste vier van de Uefa Cup op het spel staat, blijkt vanavond in Eindhoven eigenlijk alleen uit de arbitrage. Die is in handen van de Italiaan Pierluigi Collina. Veel meer Eu ropa Cup -gehalte kan Van Hooij donk niet verzinnen. „Nou ja, het gaat dit keer om twee wedstrijden. Dat maakt het wel an ders." „Ik heb dit ook nog nooit meege maakt", zegt Van Marwijk. „Het is na tuurlijk wel uniek dat twee Nederlandse ploegen bij de laatste acht van de Uefa Cup zitten en dan ook nog tegen elkaar moeten. De wedstrijd op zich zal bepalen of het nou een echte Uef a Cup-wedstri j d is of een gewone PSV-Feyenoord. Moeilijk om dat vantevoren te zeggen." Van Marwijk en zijn PSV-collega Eric Ge- rets hebben weinig geheimen voor elkaar, al laat de Feyenoord-trainer graag nog even in het midden wie hij tegen de snelle Dennis Rommedahl laat spelen, Tomasz Rzasa of Mauricio Aros. Zijn keuze voor Glenn Loovens in het centrum van de ver dediging naast Kees van Wonderen, is niet verrassend. De niet altijd foutloze Loovens, die de geschorste Patrick Paau we vervangt, speelde dit seizoen uit tegen PSV zijn beste wedstrijd voor Feyenoord. „Hij heeft laten zien dat hij het wel kan", vindt Van Marwijk. „En ook dat-ie af en toe een fout maakt. Daar heb ik met hem over gesproken. Glenn heeft een periode gehad dat hij er even doorheen zat. Zowel fysiek als mentaal. Er is veel op die jongen afgekomen, maar hij voelt zich nu een stukbeten" Postuur Loovens zal Jan Vennegoor of Hesselink moeten uitschakelen. Van Marwijk: „Hij kan ook tegen behendige spitsen aardig uit de voeten, maar qua postuur past hij natuurlijk veel beter bij Vennegoor. Daar zullen we ook rekening mee houden." Op het middenveld zal Van Marwijk zijn strategie moeten aanpassen, omdat Van Wonderen - de vorige keer de directe te genstander van Mark van Bommel - een linie naar achter is gehaald. Paul Bosvelt zal zijn taak waarschijnlijk overnemen. De aanvoerder speelt centaal naast Shinji Ono, die in Eindhoven iets heeft recht te zetten. „Maar in de bekerwedstrijd speel de hij aan de zijkant", verdedigt Van Mar wijk de Japanner. „Shinji is in de tussen tijd gegroeid. Hij gooit steeds meer de schroom van zich af. Dat beide ploegen aan elkaar gewaagd zijn, is uit de eerste twee onderlinge duels dit seizoen - competitie (0-0) en beker (1- 1PSV wint na strafschoppen) - wel geble ken. „Het waren wedstrijden met veel strijd", aldus Van Marwijk. „Vooral de laatste keer in Eindhoven, dat was een echte bekerwedstrijd. Het niveau was niet top, maar het was wel heel hectisch en spannend. Ik verwacht dit keer iets verge lijkbaars." PSV start als lichte favoriet. Van Marwijk: „Ik heb altijd gezegd dat ik PSV kwalita tief gezien de beste ploeg van Nederland vind. Maar wij hebben laten zien dat - als wij optimaal zijn - we gelijkwaardig zijn. PSV is de ploeg in vorm en ik heb het ge voel dat wij ook langzamerhand de vorm te pakken krijgen. Het kan wat dat betreft een hele interessante wedstrijd worden die zal worden beslist op strijd, maar ook op individuele klasse. PSV is een ploeg die je niet moet laten voetballen. Dus zullen we heel gesloten en compact moeten spe len." GPD De spelersgroep van Feyenoord loopt een rondje tijdens de training voor het Uefa Cup-duel met PSV. foto Robert Vos/AN P BRUSSEL - Frank Vandenbroucke gaat niet in op aanbiedin gen van de twee bescheiden Belgische wielerploegen Marlux en Palmans-Collstrop om snel terug te keren in het peloton. Dat meldt de Vlaamse publieke omroep VRT. Volgens de zen der heeft Vandenbroucke nog meer aanbiedingen op zak. Vandenbroucke werd twee weken geleden ontslagen door zijn nieuwe werkgever Domo-Farm Frites, nadat in zijn huis klei ne hoeveelheden van de dopingproducten epo en clenbuterol waren aangetroffen. Bij justitie in Dendermonde valt later deze maand een besluit over eventuele juridische vervolging van de Belg. Ook justitie staat het tekenen van een nieuw con tract niet in de weg. Voorwaarde is wel dat de renner het land niet mag verlaten. ANP HEERENVEEN - Anni Friesinger neemt toch deel aan de we reldtitelstrijd schaatsen allround, dit weekeinde in Heeren veen. De Duitse olympisch kampioene op de 1500 meter vindt dat de blessure aan haar rechterknie voldoende is hersteld. Ze nam de beslissing na een test op het ijs van Thialf „ïk ben bijna pijnvrij", aldus de 25-jarige schaatsster uit In zeil. „En ik wil mijn wereldtitel niet zomaar afstaan." Sinds haar val op het EK in Erfurt begin januari heeft Friesinger last van haar knie. Voor de finales van de wereldbeker, vorig weekeinde op haar thuisbaan in Inzeil, kreeg ze een pijnstil lende injectie. DPA BERLIJN - Claudia Pechstein schaatst door tot de Olympi sche Winterspelen in 2006 in Turijn. Dat zei de succesvolste Duitse olympische wintersporter aller tijden gisteren in haar woonplaats Berlijn. Dit weekeinde is ze van de partij op het WK allround in Heerenveen. Pechstein bezit nu vier gouden plakken, een zilveren en twee bronzen plakken. De 30-jarige kampioene haalde goud op drie achtereenvolgende Winterspelen. SID SALT LAKE CITY - De bij de Paralympics op doping betrap te Duitse skiloper Thomas Oelsner is hard aangepakt door het Duitse paralympische comité. Oelsner moet de gouden me dailles inleveren die hij in Salt Lake City won op de biatlon en I de klassieke sprint bij het skilopen. In het lichaam van de at leet, die sport met een verlamde linkerarm, is de anabole ste- roïde Methenolone gevonden. Oelsner reageerde positief op een dopingtest voorafgaand J aan de kilometer skilopen vrije stijl. Het Internationaal Para- lympisch Comité legde hem een startverbod op. Het Duitse kamp reageerde onthutst op het eerste Duitse do- 1 pinggeval in de geschiedenis van de Paralympische Spelen. ANP/DPA LONDEN - Jerrel Hasselbaink heeft gisteravond hoogstper soonlijk Tottenham Hotspur knockout geslagen. De Neder- j landse aanvalsleider van Chelsea maakte drie van de vier doelpunten. Als het een gevecht was geweest voor zwaarge wicht boksers dan had de scheidsrechter de ongelijke strijd ongetwijfeld voortijdig gestaakt. Jimmy Floyd' verkeerde in grootse vorm op Stamford Bridge, i Hij scoorde met rechts, met het hoofd en met links, uit alle hoeken en standen. Hasselbaink bracht zijn seizoenstotaal daarmee op 27 treffers. De Spurs, die voor de vierde keer in vijf duels verloren, werden er ziek van. Lampard maakte het in blessuretijd nog een graadje erger. ANP Laurent Jalabert werd na een helse afdaling in de finale winnaar van de derde rit in Parijs-Nice. Patrick Gardin/AP van onze sportredactie SAINT ETIENNE - Hij was al een goede sprinter, werd een bergkoning en slijt zijn laatste jaren als outsider voor klassie kers en korte etappekoersen. Maar één aspect van het wiel rennen is de 33-jarige Laurent Jalabert nooit verleerd: het af dalen. Tijdens de derde etappe van Pa rijs-Nice wachtte de renner van CSC-Tiscali geduldig af tot het uitgedunde peloton de laatste hindernis had beklommen en stortte zich vervolgens naar be neden. Alleen zijn landgenoot Didier Rous en de Spanjaard Aitor Osa hadden het lef om 'Ja- ja' te volgen. In de spurt was hij het duo makkelijk de baas. „Ik kende het parkoers van de finale heel goed", zei Jalabert, die in het klassement drie se conden achterstand heeft op de nieuwe leider Rous. „Ik zag dat de ploeg van klassementsleider Petacchi weinig mannen van voren had, waardoor ze moeilijk een achtervolging konden be ginnen. Dat was mijn kans, be sefte ik. Tijdens de afdaling had ik een goed ritme. Vergelijk het maar met een slalomskiér." Beneden in Saint Etienne pakte Jalabert zijn tweede overwin ning van het seizoen. Eerder won hij al de Ronde van Haut- Var. De derde rit van de 'Koers naar de Zon' leverde niet het verwachte spektakel op. Het was een lastige bergetappe, maar bovenop de laatste col reed een groep van vijftig cou reurs nog steeds bijeen. Pas in de afdaling van de Col de la Croix kwam er wat spanning, toen Ja labert zijn kunstje opvoerde. Kort achter de drie leiders werd de spurt van de eerste groep achtervolgers gewonnen door Peter Van Petegem. ANP/AFP van onze sportredactie ALKMAAR - AZ kan dit seizoen geen beroep meer doen op Jan Kromkamp. De 21-jarige mid denvelder heeft een zware knie blessure. De voorste kruisband in het linkergewricht is inge scheurd, waarschijnlijk zelfs afgescheurd. De definitieve dia gnose wordt begin volgende week gesteld als Kromkamp een kijkoperatie ondergaat. Als de kruisband volledig is af gescheurd, keert Kromkamp mogelijk niet eerder dan in 2003 terug op het voetbalveld. Kromkamp liep de blessure tij dens de training op dinsdag op. Op het hobbelige oefenveld van AZ ging Kromkamp een duel aan met ploeggenoot Robin Ne- lisse. „Het voelde alsof mijn enkel bleef staan en mijn boven been doordraaide", zei de onge lukkige middenvelder gisteren. „Ik wist meteen dat het goed fout was." GPD van onze sportredactie HEERENVEEN - Heerenveen is klaar voor de topper tegen Ajax. Door de zege gisteravond tegen nummer laatst Fortuna Sittard (3-1) verkleinden de Friezen de achterstand op de Amsterdamse koploper, Feyenoord en PSV. De kloof met die laatste twee clubs is nog maar een punt. Als Heerenveen zondag in de Arena tegen Ajax kan stunten, nadert de formatie van trainer De Haan de lijstaanvoerder tot drie punten. Heerenveen heeft bovendien een wedstrijd min der gespeeld dan Ajax. Het slot van de competitie is voor Hee renveen wel loodzwaar met uit- duels tegen de concurrenten PSV, Feyenoord en Vitesse. De Friezen wilden tegen Fortu na de wedstrijd zo snel mogelijk beslissen. Het offensief leverde al in de zevende minuut succes op. Edman schoot een vrije trap fraai binnen: 1-0. Daarna ver zuimden Lurling, Allback en Nurmela het krachtsverschil in meer doelpunten uit te drukken. Op slag van rust kwam Fortuna zelfs langszij, al was daar een omstreden beslissing van arbi ter Bossen voor nodig. Hij gaf de hekkensluiter een strafschop omdat Ebbinge een overtreding op Haeldermans zou hebben ge maakt. Cramb maakte 1-1. Na rust kwam Fortuna niet meer onder de druk van Heeren veen uit. Invaller Hakansson besliste het duel in de 68e en 70e minuut na twee prima Friese combinaties. Heerenveen - Fortuna Sittard 3-1 (1-1). 7. Edman 1-0, 45. Cramb 1-1 (strafschop), 68. Hakarisson 2-1, 70. Hakansson 3-1. Scheidsrechter: Bossen. Gele kaart.Volmer (Fortu na Sittard). Aantal toeschouwers: 14.300. NEC NEC deed goede zaken in de Gelderse derby met De Graaf schap. De thuisploeg zette in de laatste minuten een 0-1 achter stand om in een 3-1 voorsprong en nam met de zege afstand van de concurrenten in de strijd te gen de nacompetitie. De Graaf schap bracht zichzelf daarente gen met de derde nederlaag op rij in de problemen. De Doetinchemmers begonnen gehandicapt aan de wedstrijd. De routiniers John van den Brom en Peter van Vossen ble ven beiden geblesseerd aan de kant. Van den Brom mocht te rugkeren na zijn schorsing, maar mbest zich op het laatste moment laten vervangen door Smit. Ondanks deze tegenvaller leek De Graafschap lange tijd drie belangrijke punten te kunnen meenemen uit De Goffert. Na- dat de ploeg in de dertigste mi- i nuut via Van der Haar gelukkig op voorsprong was gekomen, kreeg NEC in de laatste minuten toch nog de beloning voor de aanvalslust. De Nooijer, Ko ning en Latuheru wisten einde- lijk doelman Postma te passe- ren. NEC - De Graafschap 3-1 (0-1). 30. Van der Haar 0-1,85. De Nooijer 1-1, 1 90. Koning 2-1, 90. Latuheru 3-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toe- schouwers: 10.000. Gele kaart Schuurman (NEC), Nok, Smit, Van Leerdam (De Graafschap). ANP HEERENEEN - Heerenveen- trainer Foppe de Haan heeft gis- teravond tegen Fortuna Sittard (3-1) de tweede helft vanaf de tribune moeten volgen. De aan leiding daartoe was een op stootje tussen de coach en arbi ter Bossen in de rust. De Haan sloeg op weg naar de kleedkamer de bal uit de han- den van de scheidsrechter uit onvrede over de in zijn ogen on- i terecht toegekende strafschop aan de Limburgse ploeg. Bossen verbood de Fries vervolgens in de tweede helft terug te keren op j de bank. Bij Heerenveen viel middenvel- der Radomski in de rust uit. Hij had een dijbeenblessure opgelo- 1 pen. Het is twijfelachtig of de Pool fit is voor de topper tegen Ajax. De Haan wil tegen de kop loper met Radomski en Gerard de Nooijer in het centrum van de j verdediging en Vayrynen cen traal op het middenveld spelen, i ANP GENK - De topper tussen Ra cing Genk en Anderlecht is gis teren in een gelijkspel (1-1) ge ëindigd. Door het gelijke spel werd koploper Club Brugge de lachende derde. Club nam drie punten voorsprong op Genk en vijf op Anderlecht. Genk, getraind door Sef Ver- goossen, nam in de 36e minuut fortuinlijk de leiding door Thijs I (1-0). Nog voor de rust kwam Anderlecht langszij door een strafschop van Baseggio. ANP donderdag 14 maart 2002 van onze sportredactie BARCELONA - De Europese, politieke top zal in Barcelona waarschijnlijk meer tongen in beroering brengen dan de wed strijd voor de Champions Lea gue, gisteravond in Nou Camp. In de Catalaanse voetbaltempel kwam de plaatselijke trots net als tegenstander Liverpool niet tot scoren:0-0. Die remise had voor Barcelona de minst schadelijke gevolgen. Omdat AS Roma en Galatasa- ray ook gelijkspeelden (1-1), is er in poule B van de Champions League nog alles mogelijk. De Spaanse ploeg blijft op de twee de plaats staan. Liverpool daar entegen bezit van alle teams de slechtste papieren. De Engelsen hebben nog geen duel gewon nen, maar zijn volgende week bij winst op koploper AS Roma wel zeker van een plaats in de kwartfinale van het Europese miljoenenbal. Barcelona en Liverpool hadden gisteravond aanvankelijk alle bei weinig zin om de uitgangs positie rooskleuriger te maken. De angst om te verliezen was veel groter dan de drang om te winnen. Daardoor werd het een saai schouwspel in Nou Camp. Pingeldoos De Spaanse ploeg had Rivaldo opgesteld, hoewel hij een enkel blessure heeft. De Braziliaanse pingeldoos liet de spuit erin zet ten om de pijn te verdrijven, maar zijn aanwezigheid inspi reerde Barcelona niet tot grote daden. Dat kwam ook omdat zijn collega-aanvallers Kluivert en Saviola liever centraal voor in spelen dan uitwijken naar de zijkanten. Het gevolg was dat Hyypia en Henchoz, de blonde reuzen in het centrum van de Engelse defensie, probleemloos overeind bleven. Jari Litmanen startte voor het eerst sinds januari in de basis, maar maakte geen moment in druk tegen zijn oude club. Hij werd gewisseld na 69 roemloze minuten. Het was tekenend dat Liverpool het gevaarlijkst bleek na spel hervattingen. In het begin schoot Gerrard naast na een vrije trap van Riise, in de 22ste minuut kopte hij geheel vrij Liverpool-middenvelder Danny Murphy (rechts) blijft op de been in een duel met Barcelona-vedette Rivaldo. Santiago Lyon/AP staand voor doelman Bonano net langs de voor hem verkeerde kant van de paal. Barcelona kwam voor rust niet verder dan wat speldenprikjes. Na de pauze zetten de Spanj aar den meer druk, maar het bleek onvoldoende voor de zege. De beste mogelijkheid was aan vankelijk zelfs voor Liverpool. Heskey stoomde vanaf de zij kant af op het Spaanse doel, maar de fysiek sterke spits werd gestuit door Bonano. Barcelona, dat zaterdag in eigen huis aartsrivaal Real Madrid ontvangt, kreeg betere kansen. Schoten van Rivaldo (naast) en Puyol (recht op doelman Dudek af) maakten Liverpool niet ner veus, een actie van Christanvel deed dat wel. De jonge Frans man kopte buiten bereik van Dudek op de paal na een voorzet van Saviola. Manchester United en Bayern München beten elkaar niet in hun wedstrijd voor groep A. In de eerste helft weigerden beide koplopers zelfs te blaffen. Een doelpuntloos gelijkspel was het resultaat. Het volstond voor een plek bij de laatste acht, omdat Nantes zo behulpzaam was Bo avista op 1-1 te houden. Manchester en Bayern speelden alsof de tafel van twee voortdu rend door de hoofden spookte. De Engelsen maakten zich er met die wetenschap nog het ge makkelijkst vanaf. Weinig tem po, amper initiatief van Beek- ham of Veron, af en toe een lange trap richting Van Nistelrooy of Solskjaer. Dat was het wel in de eerste helft. De Duitsers, die vooraf nog steen en been klaagden over het zware programma, werden nooit op de proef gesteld. Doel man Kahn hoefde slechts een paar ballen op te rapen of weg te trappen. Met de degelijke mid- deniinie, de actieve Hargreaves voorop, leek Bayern zelfs het meest tot avontuur geneigd. Maar ook Barthez had weinig reden in de stress te schieten. Toen Nantes in Frankrijk door Moldovan op 1-0 kwam tegen Boavista, leek het duel op Old Trafford ronduit vervelend te worden. Een gelijkspel bete kende immers automatisch dat beide clubs doorgingen naar de kwartfinale. Dus waarom risico nemen? Ferguson, die Manches ter nog wel even trouw wil blij ven, bedacht in de kleedkamer dat zijn ploeg de aanhang toch wel iets meer verschuldigd was dan een partijtje behoudend schaakvoetbal. Hij inspireerde inderdaad. Giggs dwong Kahn, na een flitsende soloactie, on middellijk tot een moeilijke maar uitstekende reactie. De Mancunians drongen met meer overtuiging aan, maar gaven Bayern daardoor ook wat meer ruimte. De wedstrijd fleurde er aan zienlijk van op. Van Nistelrooy kopte rakelings over en schoot op de vuisten van Kahn. Aan de overkant moest Barthez een paar keer gestrekt naar de hoek. Er bleef beduidend meer te be leven dan in de eerste helft, maar echt pijn deden beide kop lopers elkaar niet. Daar veranderde ook niets aan toen Martelinho voor Boavista gelijkmaakte in Nantes. Daar door zijn de slotwedstrijden volgende week - Manchester moet naar Portugal - alleen nog voor belang voor de eindrang schikking en de bepaling van de tegenstander in de kwartfinale. GPD/ANP Groep A Manchester United (Eng) - Bayern München (Dui) 0-0. Scheidsrechter: Veissière (Fra). Toeschouwers: 67.000. Gele kaart: Blanc, Van Ni stelrooy (Manchester). Nantes (Fra) - Boavista (Por) 1-1 (1- 0). 43. Moldovan 1-0,78. Martelinho 1-1. Scheidsrechter: Dallas (Sch). Toeschouwers: 28.554. Gele kaart: Gillet (Nantes), Erivan, Santos (Bo avista). Man. United 5 2 3 0 9 10-3 Bayern M. 5 2 3 0 9 3-1 Boavista 5 1 2 2 5 2-5 Nantes 5 0 2 3 2 3-9 Groep B FC Barcelona (Spa) - Liverpool (Eng 0-0. Scheidsrechter: Vassaras (Gri Toeschouwers: 90.000. Gele kaart: Cocu (Barcelona), Murphy, Ger rard, Hamann (Liverpool). AS Roma (Ita) - Galatasaray (Tur) 1- 1 (0-1). 45. Umit Karan 0-1, 52. Cafu 1-1. Scheidsrechter: Frisk (Zwe). Gele kaart: Montella (Roma), Hasan Sas (Galatasaray). AS Roma 5 1 4 0 7 6-3 Barcelona 5 13 16 6-7 Galatasar. 5 0 5 0 5 5-5 Liverpool 5 0 4 1 4 2-4 auditi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42