Nieuwe impuls bedrijfsterreinen Speelterrein krijgt facelift PZC PZC Scharendijke zoekt dorpsraadvoorzitter Aanleg van fietspad Mol-Tol begonnen Mae Uku organiseert liefdadigheidsdiner voor hulp Molukken 19 Gemeente lokt ondernemers met folders, groenonderhoud en nieuwe wegen Bibliotheek in Goes doet Boekenweektest Onderzoek munitiedepot klaar Wethouder boos over spotprent Boomtreurdag in Oost-Souburg Velgen gestolen Agressieve automobilist Rechtbank wil getuigen horen agenda bij nader inzien Sleepdienst Union mag drie mensen ontslaan Extra geld voor bouw busstation Terneuzen donderdag 14 maart 2002 door Inge Heuff ZIERIKZEE - Het industrieter rein Straalweg in Zierikzee be gint langzaam vol te lopen. De revitalisering van de Zuidhoek, die enige tijd stil gelegen heeft, wordt verder uitgevoerd. De uitgifte van de kavels op het industrieterrein Straalweg was twee jaar geleden al rond. In middels hebben enkele bedrij- i ven zich er gevestigd zoals Ge- meentewerken, Noordhoek Diving Company en de Zierik- zeesche Houthandel. De nieuw bouw heeft daarna stil gelegen, maar binnenkort begint de bouw van de centrale instel - lingskeuken van Arcus Zorg centra en van Emulsion, nu nog gevestigd aan de Scheepstim- GOES - De bibliotheek in Goes doet sinds gisteren mee aan de Boekenweektest. De leden kun nen hun literaire kennis op een ludieke manier testen. Het thema van de boekenweek is 'De Liefde' en daarom ver schijnt er in het kader van de Boekenweektest een lijst met 25 klassieke meesterwerken die over dat onderwerp gaan. Deel nemers zien een beschrijving van deze boeken en ook enkele tekstfragmenten daaruit. Het is aan de lezer om te bepalen wel ke fragmenten bij welk boek ho ren. De citaten uit de liefdesromans zijn van geestige illustraties voorzien door tekenaar Peter van Straaten. Leden van de Goese bieb kunnen de test nog tot en met 23 maart ophalen. Op vrijdag 15 maart wordt het hele gebeuren tussen 16.30 en 17.30 uur muzikaal begeleid door een ensemble van de Goese muziek school. De uitslag van de Boekenweek test is na 25 maart te vinden in de bibliotheek en op www.boe- kenweek.nl. De winnaars kun nen een boekenbon van tien eu ro tegemoet zien. merdijk. Vooral deze laatste on derneming zal een flink deel van de beschikbare ruimte in beslag nemen. Een bedrijf uit Heinkenszand blijkt zeer geïnteresseerd te zijn in vestiging in Zierikzee omdat daar veel klanten zitten, maar de eerste gesprekken moeten nog gehouden worden. Het ge meentebestuur heeft, op aan dringen van de Ondernemers kring Schouwen-Duiveland, de optietermijnen verlengd met drie maanden tot een half jaar. Dit omdat het niet voor iedere onderneming haalbaar bleek binnen de gestelde termijn tot een afgewogen besluit te ko men. Acquisitie Inmiddels is ook het achterste deel van het nieuwe industrie terrein bouwrijp gemaakt. Maar de acquisitie van nieuwe bedrijven heeft op een laag pitje gestaan door het vertrek van de bedrijf scontactfunctionaris. „We willen de kar harder gaan trekken en bekend maken dat er bouwterrein beschikbaar is in Zierikzee, onder meer door ac tuele folders te maken", zegt wethouder G. van de Velde-de Wilde. Zij stelt dat lang niet alle bedrijven in aanmerking komen voor een plaats op het industrie terrein. Zo wil de provincie be drijven met een bovenregionale functie zoveel mogelijk weren uit Zierikzee. De argumentatie van het bedrijf om zich toch er te willen vestigen, is dan belang. De revitalisering van het indu strieterrein de Zuidhoek wordt binnen zeer afzienbare termijn weer opgepakt. Nu de reorgani satie van het gemeentelijk amb tenarenapparaat vrijwel rond is, kan er een werkgroep gefor meerd worden die zich over het gemeentelijke deel van de revi talisering zal buigen. Daarbij gaat het in eerste instantie om het (achterstallig) groenonder houd en de ontsluiting en toe gankelijkheid. Als de gemeente de vex-schillende zaken opge pakt heeft, zal de werkgroep ook ondernemers stimuleren hun eigen terreinen en gebou wen onder handen te nemen en waar mogelijk samen te werken. In 2004 moeten de meeste actie punten gerealiseerd zijn. -A"-'- Binnenkort begint op het industrieterrein Straalweg onder meer de bouw van de centrale instellingskeuken van Arcus Zorgcentra. foto Marijke Folkertsma door Piet Kieemans SCHARENDIJKE - Het ambt van voorzitter van de dorpsraad Scharendijke is niet in trek. De dorpsraad is er nog niet in ge slaagd een opvolger voor ver trekkend voorzitter Gerard Co- bussen te vinden. Bestuurslid Marnix van Stralen neemt tij delijk de honneurs waar. Een oproep in de eigen krant van de Scharendijkse dorps raad leverde - tot verdriet van Cobussen-niets op. „Ik had niet gedacht dat het zo moeilijk zou zijn om een nieuwe voorzitter te vinden. Na die vergeefse oproep zijn we begonnen met het ge richt benaderen van mensen die naar ons idee het voorzitter schap van de dorpsraad aan zouden kunnen, Daar zijn we echt wekenlang mee bezig ge weest, maar ook dat heeft nog niets opgeleverd." Scharendijkenaren die zitting willen nemen in de dorpsraad zijn met enige moeite wel te vin den, maar het hanteren van de voorzittershamer blijkt in de praktijk een brug te vei'. Naar het waarom kan Cobussen slechts gissen. „Maar kennelijk zien mensen er tegenop een ver gadering te moeten leiden en naar buiten te treden als het ge zicht van de dorpsraad." Tijdens de dorpsraadsvergade ring dinsdagavond werd het voltallige bestuur herkozen. In de dorpsraad hebben zitting Agaath Bootsma, Truus Heij- boer, Ad Roosen, Johan van Baarle, Sam Everaers, Wim de Voogd en Marnix van Stralen. Met de komst van jeugddorps raadslid Inge Cobussen is - de positie van voorzitter uitgezon derd - het bestuur van de Scha rendijkse dorpsraad weer com pleet. Cobussen heeft inmiddels al afscheid genomen van de dorpsraad Scharendijke. „Maar ik heb de dorpsraadsleden die verder gaan wel beloofd dat ik mee zou blijven zoeken naar een nieuwe voorzitter. Ik wil de dorpsraad niet zo zonder voor zitter achterlaten." Gedragen Cobussen voegt daar aan toe dat de doipsraad zeker niet het on mogelijke vraagt van een nieu we voorzitter. „Het belangrijk ste is dat het iemand is die gedragen wordt door de ge meenschap Scharendijke." ZIERIKZEE - Het vervolgonderzoek van TNO naar de ecolo gische gevolgen van het munitiedepot in de Oosterschelde bij Zierikzee, is klaar. Het waterkundig instituut RIKZ heeft van zijn kant in beeld gebracht of het technisch mogelijk is de op slag van het oude oorlogstuig veilig af te dekken met een dik ke grondlaag en wat de kosten van een dergelijke operatie zijn. De voorlopige onderzoeksresultaten zijn besproken in een interdepartementale werkgroep waarin tevens de provin cie Zeeland en de gemeente Schouwen-Duiveland zijn verte genwoordigd. Eind mei moet de conceptrapportage een wat definitievere vorm krijgen, waarna het wordt toegestuurd aan de Tweede Kamer, aldus een woordvoerder van de pro vincie. Voor die tijd worden er inhoudelijk geen medelingen gedaan over de resultaten van het nader onderzoek, dat in op dracht van de ministeries van Defenisie en LNV is uitgevoerd. Met name de provincie en de gemeente hebben bij herhaling aangedrongen op maatregelen tegen het eventueel vrijkomen van schadelijke stoffen. HULST - Een spotprent van burgemeester A. Kessen en wet houder P. Weemaes van Hulst op de website van wijkraad Langs de Linie is bij de gemeente Hulst in het verkeerde keel gat geschoten. Op de spotprent is te zien dat de brillenglazen van Kessen spontaan beslaan bij de gedachte aan Weemaes in bikini. De afbeelding gaat vergezeld van de tekst: 'Laat de burgemeester eens van een andere kant zien'. Voorzitter B. Musters van de wijkraad Langs de Linie vindt het wel grappig en begrijpt niets van alle opwinding.,Het is een carnavaleske benadering van politieke figuren in Hulst." Weemaes heeft er geen goed woord voor over. „Dit is gewoon goor. Als de wijkraad zegt dat dit carnavalesk is snap ik dat n iet. "Naast de spotprent van Kessen en Weemaes staat er nog een aantal varianten op de website. Zoals Kessen als bloem kool, als stier en met een lange tong. Kessen was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. OOST-SOUBURG - Leden van de stichting Tuin van Zeeland grijpen de voorgenomen kap van twee eiken op het school plein van de christelijke basisschool aan de Visvlietstraat in Oost-Souburg aan voor een 'Boomtreurdag'. De stichting vindt het niet juist dat het gemeentebestuur van Vlissingen aan de vooravond van Nationale Boomfeestdag op 20 maart unieke vijftig jaar oude bomen wil weghalen, omdat een buurman van de school klachten heeft over de bomen. De voorste eik zou volgens de stichting Tuin van Zeeland na een snoeibeurt kunnen blijven staan. Activiteiten tijdens 'Boom treurdag' heeft de stichting nog in beraad. SAS VAN GENT - Van een auto aan de Prinsenkade in Sas van Gent zijn tussen dinsdagavond en gisterochtend de velgen ge stolen. De velgen zijn enkele honderden euro's waard. THOLEN - Dinsdagmiddag omstreeks 17.00 uur is op de Een- drachtweg in Tholen een 24-jarige automobiliste uit die plaats bedreigd door een onbekend gebleven automobilist. De automobilist reed al geruime tijd achter haar en stapte uit de auto toen zij stopte om twee passagiers uit de auto te laten. De man sloeg de buitenspiegel van de auto af en brak de an tenne stuk. Nadat h ij nog een aantal malen tegen de auto had geschopt, stapte hij in zijn auto en reed verder. De vrouw heeft aangifte gedaan. door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Aannemers bedrijf EVS uit Axel is begon nen met de aanleg van het lang verwachte fietspad Mol-Tol, tussen Colijnsplaat en de paral lelweg langs de Deltaweg. Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft daartoe opdracht gege ven, nu de gemeente Noord-Be veland eraan meebetaalt en er een omvangrijke subsidie van twee ton is gekomen uit het Eu ropees Oriëntatie- en Garantie fonds voor de Landbouw. Het fietspad Mol-Tol is belang rijk voor het fietsverkeer vanuit Colijnsplaat in de richting van Goes en andersom. Fietsers zijn tot nu toe aangewezen op de rechte, gevaarlijke plattelands wegen. Het fietspad, zoals het nu wordt aangelegd, is boven dien aantrekkelijk voor recrea tieve fietsers en toeristen. Het wordt niet alleen een vrij lig gend fietspad langs de water gang, maar een groot deel van die waterpartij wordt uitgerust met natuurvriendelijke oevers. Bovendien komt er een groene inrichting van de omgeving van redactie noord-zeeland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kieemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het fietspad, met kikkerpoelen, picknicktafels en haagbeplan ting, waardoor een aantrekke lijke groene route ontstaat op het nu nog kale stuk tussen de Deltaweg en het dorp. Mol-Tol is een belangrijke schakel van bijna een kilometer in de toeris tische ontwikkeling van Noord- Beveland. Gezien in oost-west-richting, begint het fietspad op de paral lelweg bij de watergang naar de Valkreek. Op de parallelweg komt een pl ateau om de aanslui ting duidelijk en veilig te ma ken. Het pad loopt aan de zuid kant van het water in westelijke richting, waar het de Molenweg net niet kruist. Aan weerszijden van het stukje Molenweg, waar over fietsers nog moeten fietsen, worden ook plateaus aange legd. Vervolgens gaat het weer langs de watergang en langs het bos in noord-westelijke richti ng naar de Klein Wassinkstraat. Daar komt het fietspad Mol-Tol de kern Colijnsplaat in. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg wil in de ver krachtingszaak tegen een 31- jarige man uit Vlissingen getui gen horen. De Vlissinger wordt ervan beschuldigd dertien jaar geleden, 5 februari 1989, een achttienj arige vrouw tij dens het carnaval in 's Heerenhoek te hebben verkracht. Voor het ho ren van getuigen verwees de rechter de zaak gisteren terug naar de rechter-commissax'is. I STREEKACTIVITEITEN SEROOSKERKE - Dorphuis, 9.00 uur: Landinrichtingscommissie Schouwen- Oost; 13.00 uur: Gebiedscommissie Schouwen-West; ZIERIKZEE - Gebouw Paternoster, 14.00 uur: Bingomiddag ANBO; Bibliotheek De Stolpe, 20.30 uur: Infor matieavond pleegzorg; Gemeentehuis, 19.30 uur: Gemeente raadsvergadering. In het artikel 'Ondernemersclub richt vi zier op Nieuwe Haven' (PZC, 9 maart) staat dat J Meerdinkvoorzitterisvan het Zierikzees Ondernemers Collectief (ZOC Meerdink is echter voorzitter van de ZOC-werkgroep stadsvernieuwing Zie rikzee. Voorzitter van de vereniging is B. Noomen. Het speelterx-eintje ligt er nu nog desolaat bij. mhT foto Marijke Folkertsma door Piet Kieemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen- Duiveland trekt ruim 16.000 euro uit voor herinrichting van het speelterreintje aan Steenbank en Schouwenbank in de Zie- rikzeese wijk Poortambacht. De plannen voor de facelift van het speelplaatsje zijn door de omwonenden zelf in samenwer king met de gemeente ontwikkeld. Het speelplaatsje is de omwonenden al ge ruime tijd een doorn in het oog. Bij de gemeente kwamen meerdere klachten binnen over jongeren die op het speelter reintje rondhingen en met scooters scheurden. De gemeente nodigde daarop een delegatie van omwonenden uit en riep hen op zelf met oplossingen voor de gesig naleerde problemen te komen. Aanvankelijk werd daar erg sceptisch op gereageerd („Wij gaan het probleem van de gemeente niet oplossen"), maar gaan deweg sloeg de stemming om in enthousi asme. In. korte tijd staken de omwonenden een plan in elkaar en presenteerden dat aan de gemeente. Enkele vergaderingen verder werd in principe besloten het door de om wonenden bedachte plannetje uit te voe ren. Geld komt uit de reserve stads- en dorpsvernieuwing. Om te voox-komen dat het pleintje als mi ni-circuit voor scooterbezitters wordt ge bruikt, komt er een hekwerk omheen en wordt de beplanting uitgebreid. Verder komt er een nieuw speeltoestel in de vorm van een reuzenkasteel en worden twee straatvoetbaldoeltjes geplaatst. De buitendienst van de gemeente neemt de werkzaamheden - betegeling, plaatsen van speeltoestellen en hekwerk en plan ten van heesters - voor haar rekening. Het is de bedoeling dat het speelterreintje nog voor de zomer heringericht wordt. TERNEUZEN - De Unie van Redding- en Sleepdienst (Union) in Antwerpen mag in het kader van een grootscheepse reorganisatie drie administra tieve krachten van de Neder- laixdse tak van het bedrijf ontslaan. Dat besliste de kantonrechter gisteren in Temeuzen. Tegen de uitspraak is geen hoger beroep mogelijk. De ontslagen werkne- mers krijgen een ontslagvergoe ding volgens de zogeheten kan- tonrechteiformule. E. Schlimbach, raadsman van twee van de dxde administratie ve krachten, noemde de uit spraak teleurstellend. Uit het oordeel van de kantonrechter blijkt volgens hem vooral dat er slechts een marginale toetsing van de i'eorganisatie en de hier aan gekoppelde cijfers heeft plaatsgevonden. Hij betoogde twee weken geleden bij de rechtszitting dat de Belgische bedrijfsleiding de verliezen - ruim drie miljoen euro- bij Union Nederland BV (het vroe gere Willem Muller Nederland in Temeuzen) moedwillig zou hebben opgedreven. Op die ma nier zou een schoolvoorbeeld van een sterfhuisconstructie door Gerrit van Loon OOST-SOUBURG - Het Moluks Centrum Mae Uku (MCMU) gaat in de vorm van een Diner for Maluku geld inzamelen voor hulp aan de Molukken. Belang stellenden kunnen vrijdag 26 april van 19.00 tot 22.00 uur in het gebouw aan de Prins Hen drikstraat genieten van een Mo lukse rijsttafel. Er zijn 75 plaatsen beschikbaar. Verder is er deze avond een info- hoek aanwezig met de activitei ten van stichting Horizon Hol land. De stichting is een van de weinige hulporganisaties die nog altijd actief is op de Moluk ken. De avond wordt opgeluistex-d door muziek van verschillende muziekgroepjes, karaoke en de Molukse cabaretier Boetje Ba- dot. Laatsgenoemde biedt via een veiling schilderijen aan waarvan de opbrengst ten goede komt aan de projecten van Hox'i- zon Holland. De opbrengst van de gehele avond gaat naar de stichting. Reeds vanaf 1995 helpt Horizon Holland de Molukken. Dat doet de stichting in de voxm van me dicijnen, materialen en kennis overdracht. In de periode 2000 tot 2001 zond Horizon Holland drie medische teams naar de Molukken. De uitzendingen van de teams kwamen voort uit de vele noodkx'eten om hulp die Horizon Holland kreeg van zie kenhuizen op de Molukken. Kinderen Horizon Holland richt zich met name op twee aandachtsgebie den in de hulpverlening. Als eerste de kinderen op de Moluk ken en Jakarta. Verder richt de stichting zich op de vluchtelin genkampen die als gevolg van de onlusten op de Molukken steeds voller raken. Samen met de gemeente Vlis singen en het ziekenhuis Wal- chex-en zendt de stichting op 31 maart een operatieteam van medische specialisten naar Am- bon. Dit team bestaat uit een or thopedisch chirurg, een oogspe cialist, een anesthesist en twee OK-verpleegkundigen. Tijdens het verblijf van twee weken op Ambon verricht het team in een drietal ziekenhuizen operaties. Meer dan vijftig patiënten heb ben zich al opgegeven voor een oogoperatie. zijn gecreëerd. Directeur A. Meitens van Union had het ont slag van zijn voormalige mede werkers verwacht. Hij bestreed dat ten aanzien van de reorgani satie een onzorgvuldig beleid was gevoerd. Ook de bewering over een sterfhuisconstructie voor de Nederlandse tak van Union noemde hij 'fundamen teel' onjuist. „Er is overal in het bedrijf bezuinigd. Zo zijn in Antwerpen zowel absoluut als procentueel gezien meer men sen afgevloeid dan elders", lichtte hij toe. TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten hebben deze week twee miljoen euro extra beschikbaar gesteld voor de bouw van een busstation bij het sluizencom- plex in Terneuzen. Voor de bouw van dit centrale Zeeuws- Vlaamse station had het provin ciebestuur eerder al ruim 1,1 miljoen euro vrijgemaakt, maar dit bedrag was slechts toerei kend om een sobere voorziening op te trekken. Rijkswatex-staat en de gemeente Tenxeuzen wilden echter meer.. Deze instanties meenden dat het busstation de allixre en uit straling moest krijgen van hét openbaar vervoerknooppunt van Zeeuws-Vlaanderen. Ook wei'den hoge eisen gesteld aan de landschappelijke inpas sing van de voorziening nabij het sluizencomplex en de in gang van de Westerscheldetun- nel. Het provinciebestuur onder kent het gegeven dat het station straks een belangrijke functie krijgt binnen het openbaar ver voernetwerk naar en binnen Zeeuws-Vlaandex'en en komt nu Rijkswaterstaat en de gemeente tegemoet met een extra krediet van twee miljoen euro. Het geld wordt geput uit de extra midde len die het Rijk Zeeland voor in frastructurele en verkeex*s- maatregelen heeft toegekend. Het gaat hier om een extra bud get van 17 miljoen euro. Het is de bedoeling dat het bus station nog dit jaar nabij het sluizencomplex verrijst. Het station moet in gebruik geno men zijn voor de opening van de Westerscheldetunnel. De ontsluiting van het station zal plaatsvinden via de nieuwe rotonde die kort geleden weste lijk van de zeesluis is aangelegd. Van het extra budget stellen GS ook nog 3,4 miljoen euro be schikbaar voor de reconstructie van de Tractaatweg tussen de Molenverkoxting in Westdorpe en de Belgische grens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39