College Reimerswaal wijzigt niet Raadslid Dijke krijgt zijn tweede lintje Aanleg fietspad Mol-Tol begonnen Horeca betaalt mee aan kosten Bevrijdingsfestival C1000 mag onder voorwaarden aan Veerweg uitbreiden Verkrachtingszaak terugverwezen Goese bieb doet Boekenweektest Wethouder boos over spotprent Onderzoek munitiedepot Oppositie niet te spreken over nieuwe coalitie Automobiliste slachtoffer van agressie in verkeer agenda Doe-avond in laboratorium Wilde Ganzen steunt project van Stichting Zeeland helpt Zambia Fanfares spelen samen in Stenge Klucht rond plooirokmysterie MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg wil in de ver krachtingszaak tegen een 31-jarige man uit Vlissingen getui gen horen. De Vlissinger wordt ervan beschuldigd dertien jaar geleden, 5 februari 1989, een achttienjarige vrouw tij dens het carnaval in 's-Heerenhoek te hebben verkracht. Voor het horen van getuigen verwees gisteren de rechtbank de zaak terug naar de rechter-commissaris. GOES - De bibliotheek in Goes doet vanaf gisteren mee aan de Boekenweektest. De leden kunnen hun literaire kennis op een ludieke manier testen. Het thema van de boekenweek is 'De Liefde' en daarom verschijnt er in het kader van de Boeken weektest een lijst met 25 klassieke meesterwerken die over dat onderwerp gaan. Deelnemers zien een beschrijving van deze boeken en ook en kele tekstfragmenten daaruit. Het is aan de lezer om te bepa len welke fragmenten bij welk boek horen. De citaten uit de liefdesromans zijn van geestige illustraties voorzien door te kenaar Peter van Straaten. Leden van de Goese bieb kunnen de test nog tot en met 23 maart ophalen. Op vrijdag 15 maart wordt het hele gebeuren tussen 16.30 en 17.30 uur muzikaal begeleid door een ensemble van de Goese muziekschool. De uitslag van de Boekenweektest is na 25 maart te vinden in de bibliotheek en op de website www.boekenweek.nl. De winnaars kunnen een boekenbon van tien euro tegemoet zien. HULST - Een spotprent van burgemeester A. Kessen en wet houder P. Weemaes van Hulst op de website van wijkraad Langs de Linie is bij de gemeente Hulst in het verkeerde keel gat geschoten. Op de spotprent is te zien dat de brillenglazen van Kessen spontaan beslaan bij de gedachte aan Weemaes in bikini. De afbeelding gaat vergezeld van de tekst: 'Laat de burgemeester eens van een andere kant zien'. Voorzitter B. Musters van de wijkraad Langs de Linie vindt het wel grappig en begrijpt niets van alle opwinding. „Het is een carnavaleske benadering van politieke figuren in Hulst." Weemaes heeft er geen goed woord voor over. „Dit is gewoon goor. Als de wijkraad zegt dat dit carnavalesk is snap ik dat niet.' Naast de spotprent van Kessen en Weemaes staat er nog een aantal varianten op de website. Zoals Kessen als bloemkool, als stier en met een lange tong. Kessen was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. ZIERIKZEE - Het vervolgonderzoek van TNO naar de ecolo gische gevolgen van het munitiedepot in de Oosterschelde bij Zierikzee, is klaar. Het waterkundig instituut RIKZ heeft van zijn kant in beeld gebracht of het technisch mogelijk is de op slag van het oude oorlogstuig veilig af te dekken met een dik ke grondlaag en wat de kosten van een dergelijke operatie zijn. De voorlopige onderzoeksresultaten zijn besproken in een in terdepartementale werkgroep waarin tevens de provincie Zeeland en de gemeente Schouwen-Duiveland zijn vertegen woordigd. Eind mei moet de conceptrapportage een wat defi nitievere vorm krijgen, waarna het wordt toegestuurd aan de Tweede Kamer, aldus een woordvoerder van de provincie. Voor die tijd worden er inhoudelijk geen medelingen gedaan over de resultaten van het nader onderzoek, dat in opdracht van de ministeries van Defenisie en LNV is uitgevoerd. Met name de provincie en de gemeente hebben bij herhaling aan gedrongen op maatregelen tegen het eventueel vrijkomen van schadelijke stoffen. donderdag 14 maart 2002 door Rob Paardekam KRUININGEN - Als eerste ge meente in de regio heeft Rei merswaal een nieuw college. Net als de afgelopen vier jaar vormen de SGP, het CDA en Be woners Belangen Reimerswaal (BBR) de coalitie. Dat betekent dat de drie huidige wethouders kunnen blijven zitten. Dat zijn J. Bliek (SGP), J. Jansen (CDA) en M. van Overloop (BBR). Volgens de ongeschreven Rei- merswaalse wet vormen de drie grootste partijen het college. Toch is er onvrede bij de opposi tiepartijen. „Het in ongelooflijk dat iemand die zoveel verliest, toch weer wethouder wordt", vindt A. Jumelet (Christen- Unie). Hij doelt op M. van Over loop die met de BBR van vijf naar twee zetels zakte. Ook C. Knuit (PvdA) is niet te spreken over de nieuwe coalitie. Zijn partij kwam met een eigen voorstel, maar dat werd door de meeste anderen van tafel ge veegd. De SGP en het CDA kon den wat betreft de PvdA een full-time wethouder houden. De derde wethouderspost zou dan een duo-baan moeten wor den; gedeeld door Van Overloop (BBR) en M. de Koster, de PvdA- kandidaat. De grootste partijen zagen dat plan niet zitten en van Overloop zelf ook niet. Hij wil alleen als full-time wethouder terugkeren. Bekokstoofd MWeststrate van Leefbaar Rei merswaal was graag in een coa litie met SGP en CDA gestapt, maar al te veel moeite heeft hij daar niet voor gedaan. Volgens hem hadden de drie huidige co alitiepartijen al vrij snel be kokstoofd dat ze samen verder zouden gaan. Weststrate belooft de komende vier j aar fel opposi tie te zullen voeren en verwacht dat de PvdA en de WD dat ook doen. „Door zwak oppositie voeren zijn ze bij de afgelopen verkiezingen tenslotte een zetel kwijtgeraakt." De drie collegepartijen zien niet zoveel kwaad in het voortzetten van de huidige coalitie. „De BBR heeft wel flink verloren, maar ze zijn nog steeds de derde partij", constateert SGP-wet- door Jeanne de Nijs SINT-MAARTENSDIJK - De scheiden de leden van de Thoolse gemeenteraad kregen gisteren zonder uitzondering woorden van dank en waardering over zich heen. In alle zeven gevallen werden die woorden kracht bijgezet in de vorm van een herinneringsbord. Voor drie raadsleden was er daarnaast een konink lijke onderscheiding. Dat was vooral voor M. Dijke een bijzonderheid. Hij ontving in 1995 al een eremedaille in de Orde van Oranje Nassau in goud. Dat kan, verzekerde burgemeester W. Nuis gisteren. „We hebben het heel zorgvuldig bekekenU komt volgens het nieuwe sys teem in aanmerking voor een onder scheiding. Uw vorige onderscheiding paste in het oude systeem. Maar u mag er maar één tegelijkertijd dragen." Dijke is zonder onderbreking 28 jaar gemeente raadslid geweest voor de SGP, waarvan ruim tien jaar als fractievoorzitter. Ver der was hij van 1982 totl9951idvan pro vinciale staten voor de Staatkundig Ge reformeerden. Dijke bekleedde daar naast een flink aantal kerkelijke en maatschappeli j kef uncties Fractievoorzitter M. van Beek en A. Kornaat werden net als Dijke gisteren benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Van Beek was voor het CDA twaalf jaar lid van de Thoolse raad, de afgelopen vier jaar was hij fractievoorzitter. Van Beek is verder al jaren bestuurslid van waterschap Zeeuwse Eilanden. Kornaat was van 1980 tot 1991 raadslid voor de PVAB in Sint Philipsland. Na de samenvoeging van.die gemeente met Tholen maakte hij vanaf 1998 voor de PvdA deel uit van de Thoolse raad. Nuis kenschetste gisteren alle vertrekkende raadsleden. Hij noem de Van Beek rustig, doordacht en wel overwogen. Dijke typeerdehij als bemin nelijk, vriendelijk en zeer accuraat. Over E. Frigge-Hogesteeger (WD) zei Nuis: ,,U handelde in de jaren tachtig al in iets dat leefbaarheid heette. Daar had u nu uw slag mee kunnen slaan." Nuis zei het in haar te waarderen dat ze niet schroom de het college of de eigen wethouder het vuur na aan de schenen te leggen. „Dat werd niet altijd geapprecieerd, maar daar trok u zich niets van aan." „Kort, serieus en gedegen van inbreng", schetste de Thoolse burgemeester ver volgens J. Koopman van de SGP. Kor naat heeft zich bij Nuis vooral doen ken nen door zijn 'stekelige vragen om het college bij de les te houden'.I. Moerland was sinds 1982 raadslid voor de PvdA. In 1995 werd hij wethouder. Vorig jaar trok hij zich om persoonlijke reden uit die functie terug. Hij heeft volgens Nuis vooral op gebied van volksgezondheid ook buiten de gemeente veel respect en waardering afgedwongen. P. Stoutentot slot kreeg bij zijn afscheid als VVD- raadslid de kwalificaties 'helderen recht-door-zee' mee. „Hij deed nooit een slag in de lucht, hij maakte er altijd een studie van", aldus Nuis.Dijke blikte aan het slot van de afscheidsbijeenkomst te rug op zaken die de afgelopen vier jaar bereikt zijn. „We hebben veel werk ver richt, eigenlijk teveel om op te noemen." houder Bliek. Zijn partij heeft nog even overwogen om twee wethouders te claimen, omdat ze met zeven zetels veruit het grootst is. Toch is het zover niet gekomen. Een college waarin de SGP twee wethouders levert en het CDA één, biedt volgens Bliek te weinig zekerheden. De twee partijen hebben samen tien van de negentien zetels en dat is wel een hele krappe meer derheid. Om de heerschappij van de SGP toch ergens naar voren te laten komen, is de partij goed bedeeld bij de verdeling van andere pos ten. SGP'er M. Sinke wordt voorzitter van de commissie openbare werken, terwijl J. Sin ke dezelfde functie gaat bekle den bij het burgerspreekuur. De andere commissies worden voortaan geleid door CDA'er H. Eversdijk (wonen en milieu), M. Weststrate (financiën en alge mene zaken) en A. Jumelet (wel zijn). C. Knuit van de PvdA wordt plaatsvervangend voor zitter van de gemeenteraad. Tijdens de raadsvergadering van vanavond wordt er gestemd over de aanstelling van voorzit ters en nieuwe wethouders. De ChristenUnie en Leefbaar Rei merswaal steunen de nieuwe coalitie niet. De PvdA denkt nog over na. M. van der Meijden (VVD) wilde nog niet reageren. Bij het afscheid van de Thoolse gemeenteraad werden A. Kornaat (links), M. Dijke en M. van Beek (rechts) benoemd tot lid in de Orde van OranjeNassau. foto Willem Mieras door Edith Ramakers VLISSINGEN - De horeca-on- dernemers in Vlissingen zijn be reid om mee te betalen aan het Bevrijdingsfestival. Dat kwa men ondernemers gisteren in een bijeenkomst met een af vaardiging van de Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen (RVKCV) en de gemeente over een. In totaal vroeg de gemeente 12.500 euro. „Over de verdeling van het bedrag moeten we het nog hebben", reageerde J. Lust, voorzitter van Horeca Neder land, afdeling Vlissingen. „Een eigenaar van een fritestent in de Coosje Buskenstraat be taalt natuurlijk minder dan een exploitant van een café op het Bellamypark. We gaan binnen kort met de ondernemers over een goede verdeling spreken." Niet alle ondernemers in het centrum zullen meedoen. Een eigenaar die op een 'mooie loca tie aan het Bellamypark zit', liep gisteren weg uit de vergade ring. „Hij heeft gezegd dié dag niet open te gaan. We hebben geen sanctiemiddelen. Met de overige ondernemers, zo'n veer tig in totaal, zullen we het bedrag ophoesten. Deze exploi- THOLEN - Een 24-jarige automobiliste uit Tholen is dinsdag omstreeks 17.00 uur is op de Een- drachtweg in haar woon plaats doelwit geworden van een agressieve auto mobilist. De automobilist reed al geruime tijd achter haar en stapte uit de auto toen zij stopte om twee inzit tenden uit de auto te laten. Hij sloeg de spiegel eraf en brak de antenne stuk. Na dat hij nog een aantal ma len tegen de auto aan had geschopt, stapte hij in zijn auto en reed verder. De vrouw is naar het poli tiebureau gereden en heeft aangifte gedaan. tanten voelen zich mede-ver antwoordelijk voor het welsla gen van het festival." Lust legt uit dat de horeca-on- dernemers inzien dat de ge meente extra kosten maakt door het festival toch in de binnen stad te laten plaatsvinden. „De exploitanten zijn er blij om dat het centrum festivalterrein blijft. En daar hebben ze klaar blijkelijk geld voor over." Aan het Bevrijdingsfestival van twee jaar geleden, dat ongeveer veertigduizend bezoekers trok, hield een aantal mensen een on veilig gevoel over. Het publiek stond samengepakt op het plein. Uit veiligheidsoverwegingen werd daarom dit jaar. overwo gen om uit te wijken naar de rand van de stad of naar een an dere, meer open, locatie. De gemeente en de RVKCV kwamen echter terug op het Bellamypark, 'omdat dat de mooiste locatie voor Vlissingen is'. De gemeente neemt wel en kele veiligheidsmaatregelen. In de Spuistraat wordt een 'im mens videoscherm' opgehangen om de verwachte toeloop te spreiden. Standbeeld Ook wordt het standbeeld van Frans Naerebout van zijn sok kel gehaald, waardoor het hoofdpodium dicht tegen de Koopmanshaven wordt ge plaatst en er zodoende meer ruimte komt op het Bellamy park. Lust vindt dat deze sa menwerking tussen onderne mers en gemeente een vervolg moet hebben. Hij heeft voorge steld dat er een soort potj e komt, waarin ondernemers jaarlijks een bedrag voor festiviteiten storten. „Want na het Bevrij dingsfestival, volgt het Straat festival." STREEKACTIVITEITEN GOES - Sportpunt Zeeland, 13-14,35 uur: Line Dance door Country Club The Sou thern Riders; De Pit, 13-15.30 uur: Platform Arme Kant PAK helpt bij aanvragen kwijtschelding; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19 uur: Tech- nika 10 voor meisjes van 10t/m 12 jaar; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13-17 uur: Biljartcompetitie senioren; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde. redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl BREDA - De afdeling laborato riumonderwijs van het Baronie College in Breda, dat ook leer lingen uit Zeeland trekt, houdt maandag 18 maart een 'doe- avond' op de locatie Ter hei j den - seweg 348Leerlingen van mavo 3 en 4, havo 3 en vmbo 2 en 3 kunnen dan kennismaken met zowel de chemische als de medi sche kant van het laboratorium werk, Aanmelden kan tot vrij dagmiddag 15 maart 17.00 uur via 076-5733400. door Mieke van der Jagt NIEUWDORP - De Stichting Zeeland helpt Zambia krijgt volgende week steun van de Wilde Ganzen. De stichting spant zich in voor een land bouwschool en een basisschool, die het gebied rond Chipembi in Zambia sociaal en economisch vooruit moeten helpen Een urgent probleem is de wa tervoorziening, omdat een groot aantal waterputten inmiddels drooggevallen is. De Wilde Ganzen vliegen volgende week voor de snelle aanleg van een put, de vernieuwing van een tank, de aanschaf van een pomp en reparatie van wat leidingen naar het gebied. Intussen heeft een leraar uit Chipembi op initiatief en op kosten van de stichting een pluimveecursus in Barneveld afgerond. A. van Liere van Zee land helpt Zambia is blij dat de stichting sponsors heeft gevon den om de leraar ook een extra opleiding te laten volgen voor de productie van pluimveevoer. Scholencomplex Van Liere en zijn zwager A. de Kok hebben al jaren een relatie met de school in Zambia. Ze za melen op alle mogelijke manie ren geld en spullen in om de op bouw van het niet gouvernementele scholencom plex te steunen. Inmiddels wacht een container met een complete pick-up-truck en een garage-uitrusting op vervoer naar Chipembi. Ook een ander door de stichting opgezet project, loopt als een trein. De tweehonderd kippen die met de opbrengst van een be- nefitconcert in Nieuwdorp zijn gekocht, leggen goed en zorgen voor een inkomen. De acht var kens die konden worden aange schaft, zijn nu met zijn vijfen dertigen. door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - Supermarkt C1000 in Kamperland mag al leen onder voorwaarden uit breiden aan de Veerweg. De ei genaren moeten het trapveldje en het speeltuintje achter de winkel opnieuw inrichten, een parkeerterrein aanleggen en met de bewoners in de omgeving tot overeenstemming komen. Het college van B en W van Noord-Beveland heeft bepaald dat een bouwvergunning voor de uitbreiding pas aangevraagd kan worden als aan deze eisen is voldaan. De gemeente is niet heel enthousiast over uitbrei ding van de supermarkt aan de Veerweg, maar heeft toch laten meewegen dat de uitbreiding onontbeerlijk is voor het voort bestaan van de voorziening. Naast de herinrichting van de speelvoorzieningen en de uit breiding van het aantal par keerplaatsen, moet de eigenaar over de verplaatsing van twee garageboxen en genoegdoening 's-HEER ARENDSKERKE - Toneelclub 's-Heer Arendsker- ke voert zaterdag 16 maart in Het Arendhuis de klucht 'De fa milie Bale en het plooirokmys terie' op. Het stuk is geschreven door Peter Leenders. De eenma lige voorstelling begint om 20.00 uur.. HEINKENSZAND - Muziek vereniging Euterpe uit Hein- kenszand geeft zondag 17 maart samen met muziekvereniging ONDA uit Ritthem een concert in De Stenge in Heinkenszand. Beide fanfares spelen de num mers die zij later dit j aar ook tij - dens een concoui's ten gehore brengen. Het concert, waaraan tevens de drumband en slag werkgroep van Euterpe mee werkt, begint om 15.30 uur. Aanemersbedrijf E VS begint met de aanleg van het fietspad tussen Colijnsplaat en de parallelweg langs de Deltaweg, foto Willem M ieras door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Aannemers bedrijf EVS uit Axel is begon nen met de aanleg van het lang verwachte fietspad Mol-Tol, tussen Colijnsplaat en de paral lelweg langs de Deltaweg. Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft daai'toe opdracht gege ven, nu de gemeente Noord-Be veland eraan meebetaalt en er een omvangrijke subsidie van twee ton is gekomen uit het Eu ropees Oriëntatie en Garantie fonds voor de Landbouw. Het fietspad Mol-Tol is belang rijk voor het fietsverkeer vanuit Colijnsplaat in de richting van Goes en andersom. Fietsers zijn tot nu toe aangewezen op de rechte, gevaarlijke plattelands wegen. Het fietspad, zoals het nu wordt aangelegd, is boven dien aantrekkelijk voor recrea tieve fietsers en toeristen. Het wordt niet alleen een vrijlig- gend fietspad langs de water gang, maar een groot deel van die waterpartij wordt uitgerust met natuurvriendelijke oevers. Bovendien komt er een groene inrichting van de omgeving van het fietspad, met kikkerpoelen, picknicktafels en haagbeplan ting, waardoor een aantrekke lijke groene route ontstaat op het nu nog kale stuk tussen de Deltaweg en het dorp. Mol-Tol is een belangrijke schakel van bijna een kilometer in de toeris- tise ontwikkeling van Noord- Beveland. Gezien in oost-west-richting, begint het fietspad op de paral lelweg bij de watergang naar de Valkreek. Op de Parallelweg komt een plateau om de aanslui ting duidelijk en veilig te ma ken. Het pad loopt aan de zuid kant van het water in westelijke richting, waar het de Molenweg net niet kruist. Aan weerszijden van het stukje Molenweg, waar over fietsei's nog moeten fietsen, worden ook plateau's aange legd. Vervolgens gaat het weer langs de watergang en langs het bos in noord-westelijke richting naar de Klein Wassinkstraat. Daar komt het fietspad Mol-Tol de kern Colijnsplaat in. Het werk is naar verwachting nog voor de zomervakantie klaar. voor bewoners wier tuin aan de winkel komt te grenzen over eenstemming zoeken. De super- v, fc markt moet hiernaast volledig opdraaien voor eventuele pro- ces- en procedurekosten en eventuele planschadeclaims. iHHiviHSsl! Pas als aan al die voorwaarden is voldaan, kan een normale bouwvergunningsprocedure worden gestart, Daar hoort na drukkelijk een inspraakronde voor omwonenden en belang hebbenden bij, waarbij de ge meente Noord-Beveland ge wend is om een informatie en inspraakavond te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35