Projecten om ramp te herdenken PZC Grootste verrassing zat onder de grond Lintje bij afscheid van Veerse raad Woensdrecht weet geen oplossing voor geluidshinder Hogeschool steekt ruim miljoen euro in wereldwaterforum 18 Vijftig jaar na watersnood Mosseltocht agenda Borsele trekt aan de bel over asielbeleid lezers schrijven kerkdiensten Souburg GSM-masten II Kiezersbedrog? woensdag 13 maart 2002 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - In het kader van de vijftigjarige herdenking van de watersnoodramp van 1 februari 1953 komt er in 2003 een aantal projecten rond het thema: terugkijken, leren, voor uitkijken. Het gaat om een on derwijsproject, een internatio naal symposium over veiligheid en crisismanagement, aandacht voor de buitenlandse hulpverle ning en de bioscoopdocumen taire De Watersnoodramp. De totale kosten van de herden king voor de provincies Zee land, Zuid-Holland, Noord- Brabant, de betrokken gemeen ten en waterschappen worden geraamd op bijna 800.000 euro. Voor het symposium rekent het speciaal ingestelde Bestuurlijk Overleg Delta 2003 nog eens op een bijdrage van het ministerie van Binnenlandse Zaken van 195.000 euro. Naar verwachting wordt bijna één miljoen euro voor het herdenken uitgetrok ken. Centraal staat de nationale her denkingvan de ramp op 1 febru ari 2003. Die gebeurt, naar nu definitief is vastgesteld, in de kerk van Oude Tonge en bij het watersnoodmuseum aan de Oosterscheldedijk bij Ouwer- PHILIPPINE - Het Nederlands- Belgisch wandelcomité organi seert samen met de Belgisch- Nederlandse Wandelverbroe- ring een Mosseltocht op zater dag 16 maart. De wandeltocht gaat over 7, 14 of 20 kilometer en voert over oude dijken en lan delijke wegen rondom Philippi ne. Startplaats is Hotel au Port vanaf 9.00 uur. Deelnemers kunnen gratis mosselen proe ven. kerk. Uitgangspunt is dat de na tionale herdenking een sobere en waardige gebeurtenis dient te zijn en dat er aandacht moet worden besteed aan de interna tionale en nationale hulpverle ning die na de watersnoodramp op gang kwam. In dit verband wordt 1 februari 2003 de mu ziekuitvoering In Memoriam van Lex van Delden uitgevoerd. Noorse woning Het Bestuurlijk Overleg wil de start van het project Delta 2003 koppelen aan het tentoonstellen van tekeningen die Pieter Kooistra maakte over de ramp en de gevolgen ervan. De bui tenlandse hulpverlening komt onder meer aan de orde door het museaal veilig stellen van een door Noorwegen geschonken Noorse woning. De thema's 'herstel en wederopbouw' en 'internationale hulpverlening' zijn nog niet nader ingevuld. Drie instellingen buigen zich over de opzet van een onder wijsproject: instituut Scoop, de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en het Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland. On derdeel ervan is in elk geval uit voering van de voorstelling Het Zoute Water door de theater groep Kwark. In de bioscoopdo cumentaire over de watersnood wordt ingegaan op de wijze waarop de mensen in de getrof fen gebieden na de ramp hun leven weer opbouwden. Nage dacht wordt nog over een 'infra structuurproject', dat de ont sluiting en ontwikkeling van Zeeland na 1953 behandelt. Los van de activiteiten die on der de vlag van het Bestuurlijk Overleg worden georganiseerd, werkt de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland aan het project Verdronken Dorpen. Onderdeel daarvan is oprichting van een monument voor de vele ver dronken dorpen, dat in de loop van 2003 kan worden onthuld. J. C. Paardekooper krijgt een koninklijke onderscheiding uitgereikt door burgemeester A. C. de Bruijn. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek DOMBURG - SGP-raadslid J.C. Paarde kooper uit Oostkapelle is gisteren op het ge meentehuis in Domburg benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de on derscheiding bij zijn afscheid van de Veerse politiek. Ook heeft de raad afscheid geno men van CDA'er P. Hengst, VVD'er R. Boot en L. van der Hoest van D66. Ruim 27 jaar geleden werd Paardekooper uit Oostkapelle gekozen in de gemeente raad van Domburg. En bij de verkiezingen van vorige week had hij zich op een niet- verkiesbare plek laten zetten. In haar toe spraak zei burgemeester A.C. de Bruijn dat Paardekooper altijd zo rustig en bedaard lijkt, maar dat hij zich echt een volksverte genwoordiger voelt en in die hoedanigheid ook op de bres kan springen. Verder roemde zij zij n inzet voor de gereformeerde gemeen te en in het bijzonder het werk voor de Plaatselijke en Regionale Zendingscom missie. Zichtbaar geroerd was hij toen De Bruijn de koninklijke onderscheiding op speldde. Ook P. Hengst was niet meer verkiesbaar. Drie jaar was hij wethouder in Westkapelle en daarna raadslid voor Veere. „Als wet houder heeft u uw sporen achter gelaten in Westkapelle. Woonwijk 't Hofje is een nala tenschap om trots op te zijn. En u heeft het Polderhuis voor Westkapelle weten te be houden. Ook als raadslid van Veere was u heel betrokken bij de ruimtelijke ordening en de volkshuisvesting. Ze noemden u wel eens het geweten van de CDA-fractie", sprak De Bruijn. R. Boot heeft op 1 januari van dit jaar al vaarwel gezegd tegen de gemeenteraad om dat hij verhuisde naar Vlissingen. Toch werd gisteren echt afscheid van hem geno men. Boot kwam in 1986 de politiek in als raadslid van Borsele. Acht jaar later kwam hij bij Valkenisse. „Je was een goed expo nent van de liberale instelling en houding", zei de burgemeester. „Je bijzondere belang stelling en inzet voor de gezondheidszorg en verpleging was vaak zichtbaar en hoorbaar. De ontwikkelingen rond Der Boede bijvoor beeld en het decentraliseren van de zorg, werd door jou vanuit de praktijk inge bracht." Visie Van der Hoest komt niet meer in de raad om dat zijn partij daarvoor woensdag te weinig stemmen kreeg. Hoewel hij voor zijn werk in het buitenland zat, sprak De Bruijn lovende woorden. „Een man met visie die hij uitste kend uit kon dragen. Anderen bracht hij daarmee soms in verlegenheid en in de pers scoorde hij er vaak mee. Hij was sterk in ge- dachtenvorming over bepaalde politieke items en kon dat strategisch naar voren brengen." Van wethouder J. Korstanje van de PvdA wordt afscheid genomen als een nieuw college van B en W is gevormd. door Maurits Sep MIDDELBURG - De overlast die oefenvluchten van de vlieg basis Woensdrecht met name op Walcheren en Tholen veroorza ken, is niet op te lossen. De enige echte oplossing, aldus de Ko ninklijke Luchtmacht, is dat de acht Pilatus-lesvliegtuigen aan de grond blijven. „Maar daar worden we niet voor betaald." De oefenvluchten die de lucht macht boven delen van Zeeland uitvoert, zorgen al vele jaren voor geluidshinder. Dankzij een aantal maatregelen om de over last te verminderen, is het aan tal klachten flink afgenomen. Van 400 in 1990 tot 7 in 2001. Al wordt dat resultaat vervuild doordat nogal wat mensen de moeite niet eens meer nemen een klacht in te dienen. Gedeputeerde T. Poppelaars (milieu) belegde gisteravond in Middelburg een ontmoeting tussen de luchtmacht en de mensen die zij overlast bezor gen. „De teleurstellende con clusie moet zijn dat alle klagers gelijk hebben, maar dat ge luidshinder onvermijdelijk is", besloot Poppelaars. Nog één vraag had hij voor de drie luchtmachtofficieren: „Zijn we nou zeuren in Zeeland of niet?" Nee hoor, suste overste Van Laarhoven. „Ook ik vind het wel eens genoeg, als ik op een mooie dag in mijn tuin in Bergen op Zoom zit. Maar de ene hinderbron, die een economisch belang heeft, wordt gemakkelij - ker geaccepteerd dan de andere, zoals Defensie. En in andere ge bieden hebben ze weer last van helikopters of F16's." Mug De Pilatus-toestellen gaan twintig tot dertig jaar mee. Maak ze dan nog stiller, was het' dringende verzoek. Majoor Dé»! Jonge: „Nog meer aanpassingen ten gunste van het geluid, gaatf ten koste van de veiligheid Overste Van Laarhoven: „De fa brikant investeert daar ook niet meer in, omdat er al een opvol ger is voor de PC-7, de PC-9." Majoor Van der Biezen: „Maar die maakt niet minder geluid." Hoger vliegen dan? Van der Bie zen: „Daar is de lucht ijler. Dat- betekent dat we het toerental weer moeten opvoeren. Daar1 schiet u dus niks mee op." A Een paar honderd meter verder op vliegen, weg van de kernen, richting zee? Van der Biezen: „Wat voor u boven uw hoofd 1 lijkt, is meestal een kilometer verderop. Maar dat zie je vanuit' de lucht beter dan vanaf de grond. En geluid draagt nu een- j maal ver. Bovendien hebben pi loten voor sommige oefeningen herkenbare lijnen op het land nodig.Vluchtsimulatoren? Van der Biezen: „Die gebruiken we al. Echter, het is net als met au torijden. Voor basisvaardighe den kan dat, maar verkeersin- j zicht leer je alleen op de weg." De helft van de klachten over de lesvluchten wordt gemeld tus sen 1 juli en 16 augustus. Poppe laars meende daarin toch nog dé oplossing te vinden. „Laten we het vliegschema dan beperken tot de andere maanden." He- laas. Van Laarhoven: „Uw mooie weer om buiten te zitten" j is ons beste weer om te vliegen." Die F16 maakt veel meer la waai, maar is ook veel sneller weg, bekende Van Laarhoven. Een inwoner van Serooskerke vergeleek de Pilatus met een mug: een even hinderlijk aan houdend geluid. De overste: „Maar tegen de Pilatus zijn geen horren te plaatsen." Schaf dan een ander lesvlieg- tuig aan, opperde een ander. Van Laarhoven: „Wij kopen niet el ke vijf jaar een nieuw vliegtuig. Wij zijn zuinig op onze spullen." STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jarten bejaardensoos; OOST-SOUBURG - Basisschool De Tweemaster, 14.00 uur: Woensdagmid dagclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Ho/, 13.30 uur: Soosmiddag voor 50-plus. sers; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur. HEINKENSZAND - In navol ging van een eerder door Vluch telingenwerk Nederland opge zette actie voor asielzoekers die al langer dan drie jaar op uit sluitsel over hun toekomst wachten, dringt de gemeente Borsele bij het Rijk aan op een snelle afwikkeling van oude procedures. Daar is de gemeente zelf overi gens ook niet vlot mee, want de actie van Vluchtelingenwerk dateert van 19 december.Doel van die actie was de overheid bewegen alle asielzoekers die langer dan drie jaar in onzeker heid verkeren over hun ver blijfsvergunning een generaal pardon te verlenen. Van dit uitgangspunt is het da gelijks gemeentebestuur van Borsele geen voorstander. Ze vindt dat elke situatie individu eel moet worden beoordeeld. Alleen in de gevallen waarin de asielzoeker zelf geen invloed heeft gehad op de lange afhan- delingsduur, zou na verloop van drie jaar, een verblijfsvergun ning verleend kunnen worden. De overheid verspeelt dan, al dus B en W, het recht iemand terug te sturen. Langdurige pro cedures moeten worden voorko men en de samenwerking tussen betrokken partijen (Rijk en ge meenten) moet worden verbe terd. De gemeente vindt dat nu onzorgvuldig met de belangen van mensen omgegaan. Met een brief aan de staatsse cretaris van Justitie reageert de gemeente ook op een petitie die op.de landelijke actiedag door de Stichting voor Vluchtelingen en Nieuwkomers Borsele aan geboden is aan wethouder pagina 19: onzeker bestaan Echtpaar bouwde Bressiaans kerkje om tot woonhuis door Pascalle Cappetti BRESKENS - Het is dat Arie Vinke uit Breskens zo handig is, de tijd heeft en de zin heeft, an ders was de verbouwing van het kleine gereformeerde kerkje aan de Nieuwstraat in Breskens naast een hels karwei, een pe perdure kwestie geworden. In spanningen en geld hebben het project zeker gekost, maar het resultaat is er naar. Vinke heeft er zelfs een nieuw beroep aan overgehouden, dat van glaze- De afgelopen maanden zijn er verschillende kerken in West- Zeeuws-Vlaanderen te koop aangeboden. Veel mensen voe len zich aangetrokken tot de charmante en markante vrijko mende kerkgebouwen in Nieuwvliet, Schoondijke, Re- tranchement en Breskens. Ze fantaseren over de mogelijkheid om de gebouwen om te vormen tot woonhuis, atelier of werk ruimte. Vinke zal het niemand ontraden om een kerk te ver bouwen tot woonhuis, maar hij waarschuwt de geïnteresseerde kopers de noodzakelijke ver bouwing niet te onderschatten. „Als je niet veel zelf doet, kost het miljoenen." Zelf kreeg hij vier jaar geleden de gelegenheid het kerkje in Breskens te kopen. Hij greep het aanbod met beide handen aan. Al eerder had hij de dominee ge vraagd of hij het niet kon kopen, maar die moest er aanvankelijk niets van weten. Een kerk als woonhuis was ongehoord. Toen hij de kerkeraad enkele jaren la ter in een brief verzekerde dat het uiterlijk en karakter van de kerk behouden bleven, was de koop snel gesloten. „Ik ben vrij dags met de vut gegaan en 's maandags begonnen. In ge dachten wist ik al helemaal hoe het moest worden." Op dat moment werkte zijn vrouw Annie nog in de kapsa lon, zodat hij alle tijd had om de kerk aan te pakken. Wonen de den ze in die tijd nog aan het Oranjeplein. De kerk verkeerde niet in slechte staat. Toch moest de volledige vloer eruit om lei dingen, vloerverwarming en waterafvoer te leggen. Het pla fond was niet geïsoleerd. Dat betimmeren op zeven meter hoogte was nog het grootste karwei. Een verhoging van de zithoek zorgde ervoor dat van uit de bank rechtstreeks de tuin in gekeken kan worden. Het maakt de grote, hoge ruimte niet alleen knusser, maar zorgt er ook voor dat de convectorput- ten netjes zijn weggewerkt. De balustrade waarachter het koor enigszins verstopt zat, maakte plaats voor een fraai houten hekwerk met in het oog springende trap. De preekstoel en kerkbanken moesten het veld ruimen - daarvoor in de plaats kwam een beeldengroep uit de kruisgang van de katholieke kerk. „We zijn helemaal niet re ligieus, maar we vonden het ge woon mooi." De immense kroonluchters en het orgel mochten blijven. Keuken De consistorie bleek bij nadere verkenning niet geschikt voor de keuken. Het echtpaar wilde liever een keuken die recht streeks in verbinding stond met de tuin. De enige mogelijkheid bleek een aanbouw - in dezelfde stijl - achter de kerk te zijn. De gemeente Oostburg deed er niet al te moeilijk over. Alleen de voordeur moest op een andere plek komen, oordeelde zij. De moeilijkheid zat 'm bij nader inzien veel meer in het uitzoe ken van die keuken. In binnen- en buitenland was nergens een leverancier te vinden, die een keuken kon plaatsen die vol deed aan hun wensen of die inte resse had in de klus. „Dan doe ik het zelf wel", bedacht Vinke. De glas-in-lood-deurtjes, de impo sante schouw en de ombouw van de apparatuur zijn dan ook ei gen fabrikaat. Datzelfde geldt voor de glas-in-lood-ramen die boven het koor en in de dakven sters moeten komen, en op dit moment nog in de maak zijn. De consistorie werd uiteindelijk slaapkamer, het oude keukentje badkamer. Togen, nisjes en en gelenbeelden zorgen voor een passende sfeer. De grootste ver rassing bleek onder de grond te zitten. Daar troffen de werklie den tientallen oude grafkisten aan. Herbegraven had geen zin, de kisten zouden uit elkaar val len. Daarom ging het zand er terug over. Zo blijven de graf- resten voor de eeuwigheid be waard. Arie en Annie struinden tiental len antiekzaken en rommel markten in België en Frankrijk Arie en Annie Vinke uit Breskens in hun tot woning omgebouwde kerkje. foto Peter Nicolai door Henk Postma VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland steekt 1,14 miljoen eu ro in de instandhouding van het Jeugd Wereld Water Forum (YWWF), een wereldwijd net werk van jonge wetenschappers en studenten die zijn betrokken bij duurzaam watermanage ment. Een eerste bijeenkomst van het YWWF, die afgelopen jaar door de hogeschool in Vlis singen op touw werd gezet, trok ongeveer 200 deelnemers uit al le delen van de wereld. De hogeschool, die het secreta riaat van het YWWF runt, re kent er op dat vrijwel al het be nodigde geld op tafel wordt gelegd door het Fonds Partners voor Water (een interdeparte mentaal orgaan onder leiding van het ministerie van Verkeer en Waterstaat) en het Neder landse ministerie van Buiten landse Zaken en Ontwikke lingssamenwerking. Het Zeeuws provinciebestuur geeft 100.000 euro, de Japanse orga nisatoren van het Wereld Water Forum 2003 dragen 40.000 euro bijen de hogeschool zelf schokt 50.000 euro. Het geldt wordt gebruikt om het YWWF-secretariaat twee jaar lang handen en voeten te geven, en om informatie uit te wisselen via het internet. Het is de bedoe ling zo verder te werken aan de uitbouw van het wereldwijde netwerk van jonge wetenschap pers en studenten die meededen aan het YWWF in Vlissingen. Met name in landen als Bangla desh, Egypte, Mozambique, Sri Lanka en Zuid-Afrika treden deelnemers aan het YWWF op als 'ambassadeurs' op het vlak van waterproblematiek. De Zeeuwse hogeschool, met name de opleiding Aquatische Ecotechnologie (watermilieu- kunde) onderhoudt contacten met hogescholen en universitei ten verspreid over de hele we reld, die actief zijn op het vlak van watermanagement. Door het YWWF-secretariaat op zich te nemen, hoopt de hogeschool zich nationaal en internatio naal in de kijker te werken als hét kennisinstituut op het ge bied van water. Op het secretariaat komen vier mensen te werken, van wie twee full-time en twee part-time. Veel van het geld is nodig voor het vergoeden van reis-, ver blijf- en communicatiekosten, zowel van secretariaatmede werkers als van 38 YWWF-deel- nemers die her en der in de we reld als 'ambassadeur' actief zijn. Biddag 13 maart 2002 Aagtekerke Nederlandse Hervormde Kerk 19.00 uur ds Heuvelman; Gerefor meerde Gemeente 9 30, 14.30 en 19.00 uur ds Neele; Arnemuiden Nederlandse Hervormde Kerk 10.30 uur dhr de Wit, 17.00 uur ds Kot; Gereformeerde Kerk 9.30 uur ds Zaadstra, 19.30 uur ds Scho ling; Domburg Protestantse Kerkge meenschap 19.00 uur ds v.d. Poll, Gapinge Nederlandse Hervormde Kerk 19.30 uur ds Smit; Grijpskerke Michaels- kerk 19.00 uur ds Ketelaar; Meliskerke SOW Gemeente Odulphuskerk 19,30 uur ds v.d. Broeke; Gereformeerde Gemeen te 9.30 en 14.30 uur dhr Hoogerland, 19.00 uur leesdienst; Middelburg Wijk- gemeente Gereformeerde Bond (Ont- moetingskerk) 10.00 uurdsTeeuwissen, 17.00 uur ds Wüllschleger; Christelijke Gereformeerde Kerk 14.30 uur ds Vogel, 19.30 uur ds van Wijnen;Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 uur ds v. Wijnen; Gereformeerde Gemeente (Centrum) 9.30, 14.00 en 19.00 uur leesdienst;Mid- delburg-Zuid 9.30 en 19.00 uur ds van Gelder, 14.00 uur leesdienst; Oostkapel le SOW-gemeente (Dorpskerk) 19.00 uur ds Kip; Gereformeerde Kerk 10.00 uur ds Warner; Gereformeerde Gemeente 9.30 en 19.30 uur dsv/d Heiden; Serooskerke Nederlandse Hervormde Kerk 19.00 uur ds Warner (SoW); Gereformeerde Kerk 10.00 uur ds Kip; Sint-Laurens Gereformeerde Kerk 19.00 uur ds Zaadstra; Veere SOW-kerk, Kapel- lestr 19.30 uur ds Koops; Vlissingen Christelijke Gereformeerde Kerk 19 30 uur ds v/d/ Boogert; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 uurds Doedens;Gere- formeerde Gemeente 9.30 en 16.00 uur ds Harinck; Vrouwenpolder Gerefor meerde Kerk 19.00 uur dhr Schouwe- naar; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 uurds Pomp; Westkapelle Bethel Kerk 19.00 uur ds Spaans (SoW); Gereformeerde Gemeen te 9.30 uur leesdienst, 14.30 uur ds v. Gel der, 18.30 uur ds Harinck; Zoutelande SOW Gemeente (Catharinakerk) 19.30 uurds Boekesteijn. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. af op zoek naar tegeltjes, Frans eikenhouten panelen of stoffen. En als ze iets echt niet konden vinden, maakte hij het zelf. De steunbalken kregen een antieke uitstraling door ze met schoen was te behandelen. „Hij is een kunstenaar", zegt Annie. Spijt dat ze aan deze klus zijn begonnen, hebben ze niet, al is Arie er wel behoorlijke tijd overspannen van geweest. „Ik nam in korte tijd te veel hooi op mijn vork." Nu het grove werk is gedaan, blijven de kleinere klussen en de afwerking soms liggen. Zijn vrouw verzucht: „Ik zou blij zijn als er dubbelglas in komt, dan kan ik weer eens fat soenlijk de ramen lappen." 'Redenen te over voor Lokaal Souburg' onder deze kop viel een stukje te lezen in de PZC van vrijdag 8 iftaart, waarin Sou burgers hun stemkeuze konden verklaren. Als inwoonster van West-Sou burg stoor ik mij aan de voorge nomen plannen van de gemeen te Vlissingen om in het gebied Papegaaienburg winkelcen trum twee woontorens te bou wen van 45 meter hoog. Geen gezicht voor West-Souburg! Uit het artikel kwam dit onderwerp evenwel niet naar voren. Bij de- Meur. Wamelink-Kesteloo Steengrachtstraat 35 West-Souburg Naar aanleiding van de brief van mevrouw Rina Maranus- Faasse (PZC, 9-3) over straling van GSM-masten, het volgende. Ik ben blij te vernemen dat me vrouw Maranus een duidelijke vooruitgang in de gezondheid heeft kunnen waarnemen na ontstoring van haar huis. Die ontstoring heeft bij mij als geli- cenceerd zendamateur en oud- hogere veiligheidskundige, ern stige twijfels opgeroepen. Ik weet niet hoe de woning is ont stoord. Ik neem aan dat hij nu geheel ingepakt is in een metaal gazen kooi, de zgn. kooi van Fa raday. Indien dit niet het geval is, dan is er niets ontstoord. De straling van GSM-masten is ge wone hoogfrequentstraling met zelfde frequenties zoals die ook bij tv- en radiozenders wordt opgewekt. Wanneer men op een afstand van enige tientallen meters van de masten woont, kan er sprake zijn van mogelijke schade aan de gezondheid. Bewoners van huizen in de Goese polder wor den aan een duizendvoudige do sis blootgesteld. Zijn daar klachten? Echter de voornaam ste reden van mijn reactie is die ontstoring omdat ik nog nooit gehoord heb dat een huis volle dig ingepakt werd in geval van hinder door hoogfrequentstra- ling. Wanneer mevrouw denkt dat de actie bij haar wel degelijk effect heeft gehad, dan zal ik de laatste zijn om haar bevindingen in twijfel te trekken. Nogmaals mij gaat het erom de I Indianenverhalen uit de wereld te helpen en te waarschuwenj voor zgn. deskundigen die men- sen geld uit de zak kloppen door gebruik te maken van ang- sten. Herman Wolters i Nieuwe Vlissingseweg 20ö! Middelburg In de PZC van vrijdag 8 maart viel een stukje te lezen over de uitgebrachte voorkeursstem- men die de kandidaat Ahmed El Kharbourchi van GroenLinks' in Vlissingen voor een dilemma j plaatst. Op zich een vreemde zaak. Je I stelt je kandidaat en wordt door je partij op een bepaalde plaats i gezet, daarna volgen de verkie zingen. Nu de kiezer heeft ge- sproken en op hem 151 stemmen, uitgebracht waardoor hij direct, gekozen is. Volgens mij speelt er iets anders wanneer Ahmed El Kharbourchi zijn zetel in zou nemen zou dat betekenen dat Peter van Zalen die immers op de tweede plaats staat niet meer terugkeert in de raad. Immers wanneer GroenLinks drie zetels zou hebben gehaald of nog meer zou hij ook gekozen zijn en het raadslidmaatschap moeten combineren met zijn werk. Eni ge 'ervaring' met voorkeurstem men heeft GroenLinks wel, immers tijdens de vorige ge meenteraadsverkiezingen hield Alex Soplantila zich niet aan de gemaakte campagneafspraken binnen zijn partij en voerde ei gen campagne en kwam hier door in de gemeenteraad ten koste van de kandidaat op de tweede plaats Coos Huijsman. Plet is uitstekend als politieke partijen een divers samenge stelde kandidatenlijst hebben, maar belangrijk blijft wel dat de kandidaat zijn verantwoorde lijkheid tegenover zijn kiezers waarmaakt. Wat er intern besproken en be sloten is bij GroenLinks zal wel niet naar buiten komen het is dan wel erg hypocriet dat de lijsttrekker Alex Soplantila de andere politieke partijen in Vlissingen vraagt om in het openbaar te gaan onderhande len over de collegevorming! Frans Klaver H. Segherslaan 86 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18